Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1751) himi007


himi007
csendes tag

Sziasztok!

Lassítási kérdésem lenne: Azt szeretném elérni, hogy a videó megy és belassul 1 fontos résznél, majd tovább megy eredetiben…Ezt meg tudom tenni átmenet nélkül ctrl + jobb klikkel és húzom a sávot, de így nem látom a lassítás mértékét, ezért a következő résznél az ugyan olyannak szánt lassítás mértékét szinte lehetetlen eltalálni. Az Event velocity meg a lassítást elvégzi (átmenet itt sincs), de a videó méretét nem növeli a lassítás miatti növekedést beleszámítva, ezért a lelassított rész nem lesz teljes. Meg lehet ezt oldani? Előre is köszönöm

himi007

(#1752) bogingrol válasza himi007 (#1751) üzenetére


bogingrol
aktív tag

na szal az van , hogy megneztem, event velocity-vel video anyag valoban nem lesz teljes automatikusan, de benyomod a lassitast oda ahova akarod, ameddig akarod es utana a videoanyag legvegere teszed a kurzort, amig odavisszanyil nem lesz es elkezded jobbrafele huzni a cuccot.en ezt egy 5 ,masodperces anyagon neztem meg , nalam ez igy mukodott.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1753) BigBadPlaYeR válasza himi007 (#1751) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Katints az event szélére, tartsd nyomva a gombot és húzd oldalra. Az event tetején megjelenő kis fordított háromszög jelzi, hogy hol van az eredeti event vége. Ha túlhúzod, kezdi előlről.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1754) BigBadPlaYeR válasza Gááboor (#1750) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

DV PAL az jó. Azt hagyd alapon. Nem javaslom, hogy pan/crop-al vagy track motionnal húzogasd a kép széleit, mert számítógépen nézve viszont nem lesz teljes a kép. Ezek a safe area-k szükséges rosszak. Ha valami nagyon kicsúszik, akkor esetleg azon a részen egy kis pan/crop-al való eltolás még megbírja, de túlzásokba szerintem ne ess.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1755) lacibacsi válasza agyurma (#1749) üzenetére


lacibacsi
addikt

Kedves Agyurma, és mindenki más!

Csináltam jónéhány kísérletet a problémám megoldása érdekében.

Azt hiszem, hogy ismerem a probléma okát, de úgy gondolom, hogy megoldás nincs rá.

Röviden: szinte mindegy milyen kódolást választok a video fájl elkészítésénél, a lényeg az, hogy ha bepipálom a markerek mentését, akkor az Architect újratömöríti a videót. Ha nincs bepipálva a markerek mentése, akkor minden további nélkül kezeli.

Elég furcsának találom ezt, de annyi próbát csináltam, hogy valószínűsíthetően ez minden esetben igaz. Ha pedig így van, akkor remélhetően erre rájönnek a fejlesztők is és egy újabb verzióban javítják ezt a hibát.

Ha meg nem programhiba, hanem csak az én szerencsétlenkedésem..., nos..., hát..., akkor..., akkor viszzaadom a bizonyítványt és letészem a lantot.

Pá mindenkinek!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1756) himi007 válasza BigBadPlaYeR (#1753) üzenetére


himi007
csendes tag

Kipróbáltam és működik a dolog, de sajnos nem segített. Ha van egy fél perces videóm és abból kivágok egy 15 másodperces részt, majd lelassítom és elkezdem húzni ahogy mondtad, akkor a fél perces végét mutatja nem a megvágott 15mp-s videó végét :F .

himi007

(#1757) BigBadPlaYeR válasza himi007 (#1756) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez igaz, de nem értem, hogy hol a probléma? Addig húzod ki az eventet ameddig szükséges és kész, nem?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1758) rEnk válasza himi007 (#1756) üzenetére


rEnk
tag

Azaz igazság hogy olvastam már a multkor is a problémádat csak nem igazán értettem hogy mi is a gond? szal írd le pls részletesen vagy nyugottan msn vegyél föl azt majd ott mond el ... hát ha tudok segíteni.

a hosszú élet titka: iddqd

(#1759) himi007 válasza rEnk (#1758) üzenetére


himi007
csendes tag

Szia. Megpróbálom példával leírni! Van egy 15perces videóm, amit behúzok a vegas-ba és kivágom belőle a rossz részeket, majd 1-2 részt lelassítok, hogy meglegyen a hatás(a legfontosabb jeleneteknél). Erre a feladatra tökéletes a ctrl-os húzás, csak itt ugyebár nem látom a lassítás mértékét és ez az, ami miatt az event velocity használatára kényszerülök. Sajnos a velocity meg nem követi a lassítás méretékével a KIVÁGOTT videó részlet hosszabbodását, ezért a lassítás után az eventet tovább kell húzni, mivel a videó mérete hosszabbodott. De a továbbhúzásnál megjelenő kis háromszög nem az általam lelassított részlet végét jelzi, hanem az egész videóét, ezért ha kihúzom végig, újra kezdhetem a vagdalást, mivel a kivágott rossz részek is visszajönnek újra. Szóval, ha van egy 15perces anyag, amiből Nekem csak 1 perc kell, majd ezt az 1 percet lelassítom, akkor a program nem 1perc 15másodpercnél fogja jelezni a videó végét, hanem 15perc 15másodpercnél. :)

himi007

(#1760) BigBadPlaYeR válasza himi007 (#1759) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezt eddig is értettük, de még mindig nem vagyok képes feldolgozni, hogy most hol a probléma? Persze, ez kellemetlen, de csak addig húzod ki az eventet, ameddig kell, és kész. Nem? Hát csak tudod, hogy meddig akarod lassítani :)

Egyébként, ha kivágod az adott részt, kijelölöd az event hangtartományát ''U'' mint ''UnGroup'', jobb klikk, properties, time stretch method: classic. És ott a new lenght-nél átállítod mondjuk az időt a 2x-esére. Vagy 3x-osára. Vagy 1.5x-ösére. Stb. Lényeg, hogy így meg tudod szabni a lassítás mértékét. Aztán meg hozzáhúzod az eventet Ctrl-al.

De tulajdonképpen, ha megnézed, hogy milyen hosszú az eredeti evented, és a kezdetétől számítva kijelölsz egy 2x, vagy akárhányszor hosszabb szakaszt (jobb alsó sarokban írja a vegas a kijelölt rész időtartamát), a végére teszel egy mark-ot, vagy megjegyzed, hogy meddig kell húzni és végül Ctrl-al kihúzod addig.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1761) himi007 válasza BigBadPlaYeR (#1760) üzenetére


himi007
csendes tag

Szoknom kell ezt a dolgot, mivel sokat lassítok, de egyre jobban belejövök. Köszi mindent :)

himi007

(#1762) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

A hetes Vegashoz felrakta valaki a Debugmode Vax 2.0e-t?

Nekem nem megy.

A video fx-ek és az áttűnések között is látom, de amikor ráhúzom a videóra, akkor kifagy a Vegas. Nem is kicsit, nagyon... :((

Még egy-két fx-et elfogad, de az áttűnéseknél jön a fagyi... :((

[Szerkesztve]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1763) videos válasza lacibacsi (#1762) üzenetére


videos
csendes tag

Hali!
Ezt én is tapasztaltam és ráadásul hosszab is lett a renderelési idő,ezért visszatelepítettem a 6-os verziót.A 6-os-al már működik a vax.Ezután ismét megnéztem a 7-est és már azzal is.Vagyis nem tudom,hogy milyen összetevők kellenek,de úgylátszik a 7-esben nincs meg,de ha a 6-os telepitve van akkor már működik.Gondoltam,hogy akkor inkább visszatérek a 6-oshoz,de mielőtt tőrlöm a 7-est végeztem egy összehasonlítást.Egy ugyanazon Dv avi fájlt konvertáltam wmv fájlá és azt vettem észre,hogy a 6-os fele annyi idő alatt rendereli ki mint a 7-es,de a minősége olyan lett mint az eredeti a 6-os bizony messze elmarad tőle és a mérete is nagyobb lett.Vagyis valamit valamiért.Ha nagyon nem számít a minőség,de az idő lényeges akkor 6-os verzió.Viszont ha a minőség és a méret is fontos többlet idő mellett a 7-es jobb.Gondolom,hogy ebben más is megerősít aki összehasonlítja.Vagyis úgy lenne az igazi,ha megmaradna a 6-os gyorsasága a 7-es minőségével,tömörítésével és az a bizonyos plug-in ami a vax fájlhoz is kell.
Jó kísérletezgetést mindenkinek. :))

(#1764) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Sziasztok!!MA jutottam hozzá a vegas 7 es verziójához!4Azt szeretném kérdezni hogy hogy lehet vágni ezzel a progival!!!Mpeg 2 őt akarok vágni!!Ha megvágom az anyagot akkor eltudom menteni újratömörítés nélkül??Előre is köszi a választ

(#1765) lacibacsi válasza videos (#1763) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hmmm! Ez érdekes!
Nem igazán akarom feltenni a hatost is... majd meglátom...
Az a helyzet sok érdekes FX és átmenet van a Vax-ban, jó lenne használni.
Na, majd meglátom.
Köszi.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1766) BigBadPlaYeR válasza Ferrarifan (#1764) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vágás: alapvető leírás a szignómban lévő linken.
Sajnos újrarenderelés nélkül nem megy a dolog...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1767) franky boy válasza lacibacsi (#1765) üzenetére


franky boy
csendes tag

Üdv Laci bácsi!

A Roel fórumon [link] leírtam a Wax-os tapasztalataimat, remélem segít, nekem segített! Valóban jó dolog a Wax!

Üdv
Laca




[Szerkesztve]

lacafater

(#1768) lacibacsi válasza franky boy (#1767) üzenetére


lacibacsi
addikt

Megnézem.... Kösz.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1769) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Hali!!Beszerezetm a vegas 6 ost is de amikor megakarom nyitni az mpeg2 fájlt akkor nem nyitja meg mitől lehet ez??Regisztrálni kell vagy mit gagyog :F :F

(#1770) BigBadPlaYeR válasza Ferrarifan (#1769) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Bizony, az MPEG2 és AC3 fájlformátumokat külön kell regisztrálni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1771) NF


NF
csendes tag

Hali!

Hogyan lehet kezelni a vegason keresztül a sony sound-ot?
Köszi!

(#1772) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Tsa mindenkinek!
Ha van idotok, vessetek egy pillantast erre a videora.A vicctopikba talaltam a linket, [link] es elgondolkodtatott.Hogy a redvas @/!!$%^- ba lehet ezt megcsinalni home-made-be? De tenyleg? Vesezzuk mar ki ezt a temat.
Otlet? Tipp a trukkokre? Ha ilyet akarnek csinalni, hogy csinaljam?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1773) K9


K9
tag

Sziasztok kész van a következő a munkám (második) És ez nem más mint egy Day of Defeat source movie ami a magyar F.A.T. Klán fraggaléseit mutatja be.
Jó szórakozást:
[link]
Xvides verzió is van már, reggel az is fel lesz tőltve!

(#1774) K9


K9
tag

Own-age meghalt.
hl2.hu
dod.hu

(#1775) agyurma válasza bogingrol (#1772) üzenetére


agyurma
csendes tag

Hát ezt linkeltem be a múltkor én is!
Kérdésedre válaszolva, sztem nagyon sok fényképezés kell hozzá. Ezt inkább csak fényképek sorozatából állították össze. Minden beállítás egy fényképezés.

(#1776) rEnk válasza K9 (#1773) üzenetére


rEnk
tag

jeje! töltöm csak lassan jön ...

a hosszú élet titka: iddqd

(#1777) rEnk válasza K9 (#1774) üzenetére


rEnk
tag

Na gyorsba : szerintem nagyon jól sikerült videó !!!!

Sok faja effekt pörgős fragok egyedül a zene az ami nekem nem jött be...
első dods videó amit láttam és hát igencsak gondolkodom rajta hogy meg-e vegyem-e a játékot(e:) !!!

egykét kérdés??
- üvegnyomok a kamerán? hogyan ?
- az amikor a végefelé a csatornában a vízeben fojik a vér az benne van a gameba?? vagy te raktad rá?? nagyon jóvolt ;)
- k9 ember to kutya ? szintén hogyan?

egyenlőre enyi... most suliba vagyok és még csak 1x néztem + délután re!

a hosszú élet titka: iddqd

(#1778) K9


K9
tag

Na köszönöm elöszöris!
Xvid verzió délután kint lesz! Így gyengéb gépeken is menni fog szépen.
Munka helyen vagyok így gyorsba válaszolok, de hazaérek akkor kibővítem.
üvegnyomnál pontosan melyikre gondolsz? perc sec.
másik két effectet volt a legnehezebb megcsinálni.
Bizony a vér a csatiban egyáltalán nincs benne a játékban, sőt még az első killnél egy bug miatt a csávó besem vérzett, szóval annyira egyedi:)))
Röviden itt annyi a lényeg hogy sokat kell maskolni.Természetesen after effectben csináltam.
Vegasban kínkeserves lett volna, mondjuk így is beleizadtam.
pfúú a emberből át kutyába!!! pff az kurva nehéz volt.Elöszőr morph effectel probáltam de aztán rájöttem ott ez nem működik.Nem lehet elmagyarázni nagyon miért, kikell probálni 10perc alatt rájön az ember hogy a morph nagyon jó, csak pont erre nem ami nekem kelett volna!
Így hát maskolással lehet megoldani egyszerűen két mask közötti időnél kiszámolja a progi az átváltozást.Lényegében a csati véres jelenetnél is ez volt!
Tehát ha belegondol az ember tök könnyű de amikor elkezdi pff .
3d betűk trapcode plugin.


(#1779) K9


K9
tag

Még annyi a emberből kutyát csak akkor lehetett volna megoldani morphal ha az ember szemből jön és elkezd lefelé hajolni ott egy ponton bekapcsolni a kutyát és akkor tökéletes lett volna.

(#1780) rEnk válasza K9 (#1778) üzenetére


rEnk
tag

hát hallod hogy mennyi minden van ebbe a videóba amit így elsőre észre sem vesz az ember ha nem ismeri a játékot... :D
Pl: 1:08 nál égő ablak... először föl se tünt hogy azt nema motor generálta...(közvetlenül utána mutatja a nyilacska hogy ott repül egy csávó. az mért repül ott?? nemértettem:) nemlátni rakétát vagy gránátot.(mondom nemismerem a gamet:)
aztán 1-2 helyen hóesés vagy éppen eső... a hóesést azt tuodm hogy trapcode particular de az esőt már nem modnanám ijen biztosra...

Vannak nagyon szép átmenetek és még ami különösen teccet az az volt amiko 1-2 fragnál a bal fölső sarokban kamerázva volt az áldozat halála... szépen nézett ki egyik sáv a másikon nemcsak pl egy négyetdoboz volt csinálva hanem ijen placsanás vagy mi...|-) gondolom szintén afx-el csinálhattad.

ja és ''üvegnyomok'' 8:06. Kicsit idiótán fogalmaztam meg először... szal a kamera lencséje kap egykét lövést... illetve hát a játékos kapja és el is kezd vérezni szegény... :P

na hát egyenlőre enyi. Gratulálok hozzá! :C És sok sikert a következő(k)höz !!!

a hosszú élet titka: iddqd

(#1781) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

Az előzőt csak most tustam megnézni, mert tegnap sikerült beszerezni egy 2.8-as Intel procit, így már megy az x264 :) Az is nagyon tetszett, különösen a második fele, mikor valami country zene megy. Az FX-ek nagyon jók. Amint tudom megnézem a DoD:S-osat is!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1782) K9


K9
tag

Na pont új proci és én meg megcsináltam az xvid verziót....:)
Nembaj hátha valakinek jól jön még. Egyébként xvid verzió 4100 bitrate és 360mb. x264 verzió 3700bitrate és 315mb.
Mind a kettő high beállítások és az xvid rendesen alul marad még nagyobb bitratel is!
Égyébként még annyit hogy meguival összesen 4:22 óra volt a tömörítés, ami nagyon meglepett mert akkor az x264 nagyon sokat fejlődött az évek során. Hl2 movie tömörítése 18óra volt!!!
Tisztelem én az xvides codecet, de azért van különbség mostmár rendesen.
[link] Golyónyomok a kamerán és utána a vért Brush tool afterban és keyeknél beállítani a shapet.
10:08nál is vérszökőkutat sem a játék generálta:)
Meg sok helyen változtattam a felhőzet színét.
Amikor felrepül a csávó magasra és a nyíl mutatja akkor pár seccel előtte látható hogy egy haver amikor fut le a leejtőn gránátot dob:)
Azt a nyilat elég lezserűl dobtam össze, igazám szerkeszthettem volna valami komolyabbat is, na mindegy:))
2. movieban is lesz egy félemetes jelenet, amikor az áldozat épp ugrik és alatta robban a gránát.Repűl majd akkorát:D
Néhol elcsúszva vannak a lövések ez feltünhet embereknek, mert jó része source tvből lett felvéve ami nem pontos!!
Még annyi infót a játékról hogy látszólag egy külső szemlélőnek ugy tűnik mintha ezeket a sorozat lövőket könnyű kezelni.Hát aki kiprobálja a játékot az tisztába lesz vele hogy ezeket milyen nehéz megtartani(iszonyat húzásuk van) főleg állva!
Kis kamera állás ball felső sarokban szép kerettel azt afterban translation effectel, vagy spicemasterrel is létre lehet hozni.

[Szerkesztve]

(#1783) K9


K9
tag

Javítás 3d betű zaxwers 3d invigator plugin.
Eső thinderbox4, de a digieffects deliriumba ( hó és eső ) is van.
Egy hónapja döbbentem rá hogy vegasban emléketem csináltam egy forgó kockát. Hogy az ott mekkora szenvedés volt és afterban mennyire ''egyszerű''.

Egyébként ezt már mondtam, de mostmár meg is kéne valamikor csinálnom egy tutorialt x264re. Pontosan tudom mit kell hogy beállítani hogy a lehető legtöbbet hozza ki az ember a codecből.

[Szerkesztve]

(#1784) BigBadPlaYeR válasza K9 (#1783) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát bizony egy afféle Tutorial elkéne :) Van már hozzá egy elég jó GUI (MEncoder264 [link]), de szerintem a legtöbbet VirtualDub alatt lehet kihozni az ilyen codec-ekből :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1785) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1784) üzenetére


K9
tag

Engem a megui meggyőzött, virtualdubban én x264et soha többé:)
Majd meglátod. Mencoder264 ről meg tudok, de nem ismerem annyira hogy nyilatkozni merjek róla.

(#1786) Sanzo válasza K9 (#1785) üzenetére


Sanzo
csendes tag

Hello mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni a Vegas 6.0-hoz:
Hol lehet beállítani, hogy milyen codec-ekből dolgozzon a program (ha egyáltalán be lehet)? Ha nem lehet beállítani, akkor mit érdemes feltenni, hogy sima xvid, divx filmeket be tudjon tölteni? Én jelenleg az alábbi codec-eket használom:
- ac3filter_1_11
- ffdshow-rev1028_20070313_xxl
- Haali-MatroskaSplitter
- quicktimealt178
- XviD-1.1.2-01112006

Minden videot le tudok játszani Media Player Classic-kal, BS-sel, bármilyen formátumban, de a Vegas valamiért a képet nem akarja betölteni egy olyan projektemnél, amit még anno szerkesztgettem. A projekt elemeinek elérési útvonala változatlan, tehát ilyen gond nem lehet... Ami említésre méltó az az, hogy az elmúlt pár napban volt néhány fagyásom és nem tudom, hogy ez összefügghet-e ezzel a problémával. Minden esetre mondom, sima video lejátszással semmi gondom sincs.

(#1787) K9 válasza Sanzo (#1786) üzenetére


K9
tag

Huha te nagyon újonc vagy már bocsánat.
Elöszöris nézd meg ezt http://bigbadplayer.roel-film-productions.eu/
Másodszorra a vegast hidegen hadja hogy te bs playerrel meg media payerrel mit tudsz lejátszani.
Számít persze milyen codec van fent.
Megnyitni vegasban tömörítetlen videót tudsz meg van pár tömörítetett.
Renderelni akarod be akkor megjelennek a codecek amiket feltelepítettél.

(#1788) BigBadPlaYeR válasza Sanzo (#1786) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az egy dolog, hogy mit tudsz lejátszani. A codec-eknek 2 fajtája van. Decoder és Encoder. Vagyis dekódoló és kódoló. Előbbi a lejátszáshoz, utóbbi a tömörítéshez kell (amiket a K9 által említett Render ablakban láthatsz, Ha a ''ignore third party codecs'' beállítás ki van kapcsolva).

Sokan megköveznének érte, de én mindig a K-Lite codec packot teszem fel. Nekem eddig semmi gond nem volt belőle, egyszerűen figyelni kell, hogy mit pipálok be, hogy telepítsen. Abban pedig benne vannak a codec-e encoder részei is (azt hiszem külön be kell pipálni, hogy telepítse azokat is; LameMP3, stb).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1789) agyurma válasza BigBadPlaYeR (#1788) üzenetére


agyurma
csendes tag

''K-lite''-ra én sem tudok rosszat mondani.

(#1790) Sanzo válasza BigBadPlaYeR (#1788) üzenetére


Sanzo
csendes tag

Valóban nagyon újonc vagyok, elismerem, de valahogy el kell kezdeni. :)

Közben én is rájöttem egy kis böngészés után, hogy valszeg azért nem ismeri fel a Vegas, mert encodert nem telepítettem, azonban utána pont a K-lite-ot feltéve (és az encoder résznél a divx, xvid kódolást bepipálva) sem akarja a Vegas megjeleníteni a videómat, csak a hangot... :(

Valami ötlet esetleg?
Sima, Autogk-val xvid-ből divx-be átkódolt filmről van szó, ami nem jelenik meg.

Köszönet!

(#1791) BigBadPlaYeR válasza Sanzo (#1790) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

''Autogk-val xvid-ből divx-be átkódolt filmről van szó, ami nem jelenik meg''

Akkor bizony elbeszéltünk egymás mellett. Viszont K9 mondta, hogy a Vegas CSAK tömörítetlen (uncompressed) AVI-t, illetve MPEG-et képes megnyitni és kezelni. Hangtömörítésből pedig a WAV, MP3 és AC3 formátumokat kezeli.

VirtualDub-al küld át tömörítetlenbe az anyagot. Bár akkor jobb lenne az xvid-est. Minnél többször ment át valamilyen tömörítési procedúrán, annál több infó veszik el, annál rosszabb lesz a minősége és annál nehezebben lesznek variálhatók a színek.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1792) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1788) üzenetére


K9
tag

''Sokan megköveznének érte, de én mindig a K-Lite codec packot teszem fel.''
Véleményem aki megkövez ezért, az nem ért hozzá:)
Második dolog amit a total commander után felteszek egy gépre:)

(#1793) Sanzo válasza BigBadPlaYeR (#1791) üzenetére


Sanzo
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Én mondjuk csak azt nem értem, hogy ha CSAK tömörítetlen videot olvas be a Vegas, akkor régebben miért tudtam a divx tömörítéssel dolgozni benne? o.O

Esteleg kaphatnék valami segítséget ahhoz, hogyan kódoljam át uncompressed avi-ba VD-bal? Igazság szerint abban sem vagyok tapasztalt. Még csak az AutoGK részeként találkoztam vele (bár ott úgy kódoltam át a filmet, hogy a minőséget 100%-ra hagytam, minek következtében nagyobb is lett az elkészült file az eredetinél; nem tudom, hogy így is történt-e minőségromlás...).

(#1794) jhony007


jhony007
csendes tag

Szeva mindenki, régen írtam de most nagyon kéne egy kis segítség:)
Szóval, letöltöm pl az akármilyen DivX-es múvit meg szedek hozzá subtitle-t és azDVDA-val mondom neki MPG2 tömörítés után persze,hogy tegye szépen alá a feliratot de aszongya nem támogatott,stb.. Na most hogy lehetne a múvi alá magyar feliratot tenni? Nekem az is jó esetleg hogy az alap DivX-es -re égetném rá valahogy, de inkább a DVD-re való megoldás érdekelne. Plíz segítsetek. Köszi előre is! :)

(#1795) fota666


fota666
csendes tag


Hello mindenki!
Vegas 4.0-val vágok össze kis hülye rövid filmeket.
Meg tudnátok mondani, hogy hogy lehet lassítani, vagy gyorsítani a videókat, és hogy hogy lehet kimerevíteni a képet?
előre is kösz

(#1796) BigBadPlaYeR válasza fota666 (#1795) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A szignómban lévő linken le van írva a lassítás módjai. Kimerevíteni pedig az ott leírt ''velocity''-s megoldással lehet (lehúzod 0%-ra. Vigyázz, mert minuszba, azaz visszafelé is mehet!).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1797) BigBadPlaYeR válasza jhony007 (#1794) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

DVDA nem minden subtitle formátumot ismer fel. Pl. azt hiszem az srt-t nem ismeri. De lehet, hogy pont azt, nem tudom :B Próbálj meg más formátumú feliratot leszedni, hátha. Pl. txt-ben szerintem kezeli. Aztán az sem biztos ám :U

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1798) jhony007 válasza BigBadPlaYeR (#1797) üzenetére


jhony007
csendes tag

ok köszi megnézem mit szeret:)

(#1799) ROEL válasza jhony007 (#1798) üzenetére


ROEL
csendes tag

A DVD Architect egyetlen felirat formátumot kezel, az pedig a DVD A sub.
Viszont valami nagyon nem stimmel, mert a Vegasból exportált sub fájlokat nem nyitja meg.Pedig meg kellene neki.
Remélem az 5-ős verzióban korrigálnak minden hibát, mert a 4-esben más sincs.Összehoztak egy használhatatlan progit.Nem is érdemes próbálkozni vele, mert nincs értlme, annyira rossz. :F

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1800) NF


NF
csendes tag

Hali!

A DVD Architect-tel szerkesztettem 3×8 fejezetet. Hogyan tudnám megoldani azt, amikor az 1 fejezetek oldalról átmegyek a 2 fejezetek oldalra stb. az alá rakott zene folyamatos legyen és ne elölről kezdje.
KÖSZÖNÖM!! :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.