Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#401) BigBadPlaYeR válasza Darla (#394) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Igen. Az Event/Pan/Crop ban. (ott van az event jobb szélén egy kis ikon)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#402) BigBadPlaYeR válasza NF (#396) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A számítógép monitor színei nem olyan szépek, mint a TV-jé. A TV képe sokkal élesebb, mindenféle szűrők vannak benne alapból stb. Úgyhogy ha valamilyne effektel nem torzítod el a színeket, akkor majd TV-n ugyanolyan szép lesz, ahogy lacibacsi mondta.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#403) NF válasza BigBadPlaYeR (#402) üzenetére


NF
csendes tag

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ,Lacibacsinak is!! :R :R

(#404) jhony777 válasza lacibacsi (#400) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, hát.. nem tudom, ha megkapom én is próbálkozom, talán összejön, ha igen megosztom tapasztalataimat a tisztelt fórumozókkal :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#405) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok

Egy rövidke kis kérdés.
Szeretnék stáblistát csinálni, és azt szeretném ha a kép mondjuk jobb oldalra felére összemenne, bal oldalt meg menne a stáblista. Ahogy a filmek után pl.
Probáltam már mindent de az istenért se jön össze pedig tuti nem nagy meló. Ebben kéne egy kis segítség.

Előre is köszi
Tibor

[Szerkesztve]

(#406) jhony777


jhony777
tag

Viszont a Boris FX 8-a legújabb az megy a Vegassal!!!! :) Try it!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#407) BigBadPlaYeR válasza ztibor (#405) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A signómban lévő linken van rá megoldás, bár nem pont erre, viszont ugyanúgy jó hozzá. Egyébként az event pan/crop funkció kell neked. (A honlapon a ''kép a képben'' résznél van tárgyalva.)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#408) gyikhus válasza ztibor (#405) üzenetére


gyikhus
tag

Ha jól emléxem erre van preset (video FX) aminél csak a szövegeket kell neki bepötyögni és a sebességgel variálni és már kész is.

BFX: A Boris 7 is ment már vegas alatt, csak kissé sztem. túl van bonyolítva. Spicemaster egészségesebb szerintemm...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#409) ztibor válasza gyikhus (#408) üzenetére


ztibor
senior tag

Gyíkhus: A stáblista funkció megvan, azt tudom is használni, de csak a futó filmen, én pont azt szeretném elérni hogy a film mellett menjen.

Bigbadplayer: már próbálgattam a pan/crop funkciót, kipróbálom azt ami az oldaladon van, hátha azzal tudok valamit kezdeni :)
Ha nem sikerül akkor jelentkezek még.

Üdv
Tibor

(#410) gyikhus válasza ztibor (#409) üzenetére


gyikhus
tag

A kettő együtt - az lesz nálad a nyerő :C

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#411) Darla


Darla
tag

Köszi a segítséget!

(#412) ztibor válasza gyikhus (#410) üzenetére


ztibor
senior tag

Sikerült valamit összehoznom, még nem az igazi, de ha már így marad se nagy gáz.
Köszi a segítséget.

Üdv
Tibor

(#413) jhony777 válasza gyikhus (#408) üzenetére


jhony777
tag

Hát, igen biztos egyszerűbb a Spicemaster, de nekem nincs működő azaz nem demo verzióm, viszont Boris FX 8-am meg Red-em van, bár még csak most fogok ismerkedni velük :) Este felrakom szerintem és nézegetem egy kicsit! Szeretnék Spicemaster -t! Cserélünk? :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#414) jhony777


jhony777
tag

Hát azt a Boris-t sokáig fogom nézegetni az tuti :) Kissé bonyolult a dolog, ahogy gyikhús is írta, de megdöbbentő a tudása! Fő hogy a birtoklási vágyam :) kielégült!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#415) Grillo


Grillo
senior tag

Szép hosszú topic, jól bele kell ásnom magam.
Majd jönnek a kédések is, most csak informálódom.

Addig is, aki kezdő, mint én, annak segíthet [link]

Üdv

(#416) Grillo


Grillo
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet, hogy nm tudja beolvasni a video streamet csak az audiót?
VHS-ről digizek tuneren keresztül, próbálta iuvcrrel és Fly2000TVvel, minden lejátsza, csak a Vegasba nem tudomberakni.
A saját capture-ér nem tudom beizzítani, csak a hangot érzékeli, nem tudom hol állítsak, vagy mit.

(#417) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Hály all!
PLS HELP!
Olvastam valahol hogy lehet a Vegas-al is csinálni BlueBox os v. GreenBox os efektet (mikor egy videóban zöld, kék színnel kifestenek valamit, majd azt utólagosan kivágják, és más képi eszközökkel helyettesítik).
Végigkutattam már mindenhol a programot, de sehol nem találtam meg, szal valaki légyszives segítsen, és mondja el hogy hol találom, vagy honnan szedhetek le hozzá ilyesmit, és hogy hogyis tudom utána működtetni.

Adobe After effects-hez meg tuti van, én a 7 essel tudnék próbálkozni, meg is próbáltam, de aztán föladtam... mer se megtalálni se semmi... pedig volt egy video guidem is, mondjuk az a 6.5 höz volt, a 7-es meg már kissé más, aztán ezért tértem át a vegas-ra.

(#418) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

up ;)

(#419) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#418) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Az említett technika a ''Chroma Key'' nevű fícsör minden videóvágó progiban. Vegas tudja (FX formájában), de sztem az adobe premiere pro-ban ez az effect jobban opcionálható. Meg mondjuk elég sokminden jobban beállíthatóbb mint a vegasban, de sztem csak ebben jobbak az adobe cuccok, minden másban a sony termékek odavágják. SZVSZ.

Azért mert nem válaszolnak 24 órán belül nem kell egybűl up-olni. Mindnekinek van más dolga is, de ettől még nézik a fórumot amikor tudják és válaszolni fognak.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#420) ---Lasali--- válasza BigBadPlaYeR (#419) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Okés! :R
Most uppoltam életemben először :D de úgylátom egyben utoljára is :D
Aztán, ezt a Chroma Key-t meg is találtam a vegasban, de csak szineket lehetett állítani, és köze nem volt a bluebox hoz.
Premierben nem kerestem, de az after effects ben igen, de ottmeg mondom... megfeneklettem... -))

(#421) gyikhus válasza ---Lasali--- (#420) üzenetére


gyikhus
tag

Azt írod: ''csak szineket lehetett állítani''

Na pont ez a lényege a chroma key-ezésnek. Amúgy meg erre a célra a legtökéletesebb a Serious Magic Ultra! nevű progija, az egyszerűen szólva is brutális, amit tud.
De mindegy. Amúgy meg a bluebox technológiához melleseg nem árt egy-két dolog, mielőtt komolyabban foglalkozol vele.
Arról van ugyanis szó, hogy a szoftvernek (vegas, Adobe termékek, Avid, igazából tök mindegy) megmondod, hogy mi az a szín, amit állítson átlátszónak és mögé raksz gyakorlatilag bármit. A progik közt az a leglényegesebb különbség, hogy mekkora szórást engednek a színárnyalatok terén, ki többet, ki kevesebbet, ki durván, ki finoman, ilyen tekintetben a vegas szvsz teljesen átlagos, persze, hogy az AE-ban nagyobbak a lehetőségek (a neve is mutatja, h pont ilyenekre találták ki...)
A másik dolog, a nyersanyag. Elég neked a Vegas akkor, ha kimondott Bluebox eszközöket használsz (vásznat, festéket és ezeket a megfelelő módon világítod meg stb.) akkor elég lesz rá. Csak tényleg nem elég egy szimpla, kék izé (akármi...) mert az valójában a kék különböző árnyalataiból áll össze, és szétesik a végeredmény, ha chromázol...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#422) jhony777


jhony777
tag

Sziasztok, leszedtem a sony oldaláróla ''Preset Manager''-t, meg jó pár presetet innen onnan. Kérdés hogyan lehet őket használni? Biztos láma a kérdés de ez még új nekem. Please help :) Köszi

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#423) jhony777


jhony777
tag

hopp megtanultam gyorsan :) Naggyon jóóó! Tudtok még esetleg helyeket ahonnan lehet preseteket leszedni?

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#424) jhony777


jhony777
tag

pl: VASST,Excalibur, stb

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#425) jhony777


jhony777
tag

spicemaster 2.0 hol lehetne letölteni? Tudtok esetleg segíteni!! Please :) :R

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#426) ---Lasali--- válasza gyikhus (#421) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Oh kösz.

Tulajdonképp arra még mindig nem kaptam választ, hogy az említett programokban pontosan ezt az egész dolgot hogyan tudom lebonyolítani.
Ezt a Serious Magic Ultra-t meg majd kipróbálom, mert a róla látott képek alapján eléggé megtetszett. Remélem ezzel majd össze tudom hozni a dolgot, nem fogok ezzel is akkorákat bénázni mint a többi prog-al. -)))
Amit itt utána írtál a dolog működésével megvalósításával kapcs. az rendben van, főként ezért is vagyok kiváncsi az egészre, hogy ilyen progranok segítségével ez hogyan, milyen szinten valósítható meg.

(#427) ---Lasali--- válasza gyikhus (#421) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nya!

Leszedtem tegnap a Serious Magic Ultra!-nak a 2. verziójának a trial változatát.
Ebben vannak ilyen ''green box'' os integrált példa anyagok, ahol tökéletesen lehet állogatni, variálni a beállításokat. Tökéletesen műxik is.
De, ha én rakok be egy anyagot, akkor nem találom, hogy hol állíthatom be azt, hogy melyik részt/színt, vegye ki az eredeti képből, szal mi legyen átlátszó.
Én vok a totál analfabéta vagy a trial-ban ez esetleg nincs is benne? :F :U

(#428) gyikhus válasza ---Lasali--- (#427) üzenetére


gyikhus
tag

Az igazat megvallva én csak az előző változattal próbálkoztam, és azzal se sokat.
Amit tudok az az, hogy elvileg a trial teljes jogkörű, csak az outputon vannak korlátozások, szóval működnie kell.
Viszont azt, hogy 1xű nem merném állítani az SM termékekre :DDD

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#429) ---Lasali--- válasza gyikhus (#428) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hm

(#430) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

NEm tud valaki vmilyen scriptet vagy akármilyen módszert, amivel egy vagy akár több FX-et egyszerre tudunk érvényesíteni minden event-en? 300-400 klippnél már húzós mindegyikre ráadni egy kis sharpenFX-et pl... :(

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#431) sqr


sqr
csendes tag

Sziasztok!
TV tunerkártyával (Leadtek WinFast TV2000 XP Expert) ''uncompressed avi'' formátumba rögzített anyaggal szeretnék dolgozni, de a Vegas 6.0 csak a hangsávot látja. Nagyon sok mindent próbáltam állítgatni, de nem sikerült megoldanom a problémát. Valójában nem is tudom, hogy a Vegas egyáltalán tudja-e kezelni ezt a fájlformátumot (szerintem előállítani tudja, de mi van a más forrásból származó ilyen fájlokkal?), és ha igen, akkor valamilyen beállítási hiba van, esetleg a kodekek környékén kéne körülnéznem?

(#432) ssolitude válasza sqr (#431) üzenetére


ssolitude
őstag

Ne uncompressed avi-t csinálj a WinFast-al,hanem mpeg2-t.Egyrészt a nyersanyag is jobb lesz(igaz nagyobb is),másrészt azt simán ''megeszi a Vegas.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#433) BigBadPlaYeR válasza sqr (#431) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!
Kapcsold ki a ''third party codecs'' tiltását, aztán keress olyan codecet, ami hozzá illik. Canopus vagy ilyesmi azt hiszem megfelelne. MPEG2 -t szvsz tömörítetlen Avi felülmúlja minőségben és méretben is. Az meg a másik, hogy az MPEG2, AC3 fájlok felismerését külön meg kell venni, szóval nem eszi csak úgy meg a Vegas. Bár fel is lehet törni ezt a részt illegálisan, úgy hallottam :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#434) sqr válasza ssolitude (#432) üzenetére


sqr
csendes tag

Az a bajom ezzel, hogy a TV tunerem közel sem képes olyan minőségben real time mpeg2-be tömöríteni, mint amilyen eredményt TMPGEnc-el tudok elérni.

Az az elképzelésem, hogy a Vegas-ban a tömörítetlen avi anyaggal dolgoznék (vágás, effektek, stb.) és ugyanilyen formátumba renderelném. Ezután jön a TMPGEnc, deinterlace, szükség esetén további finomítások, majd ''2 pass highest quality'' (méret nem számít :) ) tömörítés mpeg2-be. Utolsó lépésként DVD Architect, illetve ha az anyag mérete meghaladja a DVD lemez kapacitását, akkor DVD2DVD-R-ben külső, Cinema Craft Encoder segítségével, 10 pass-ban tömörítés. Nagyon időigényes módszer, kiváltképp, ha a hangon is dolgozni kell a Sound Forge-al, de a kapott minőség kárpótol.

Az ''elképzelés'' pedig igazából csak a Vegas lépésre értendő, mert az uncompressed avi > TMPGEnc > DVD Architect > DVD2DVD-R módszer nagyon jó eredménnyel működik. Megpróbálok codec-et szerezni, ha így nem megy, akkor a Vegas-t kell helyettesíteni mondjuk a Premiere-rel.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#435) ssolitude válasza sqr (#434) üzenetére


ssolitude
őstag

1.A Canopus nem kodek.
2.A WinFast által készített ''uncompressed avi'' már egy tömörített forma,ha ebből később a TmpgEnc-vel mpeg2-t csinálsz,akkor csináltál egy plusz lépést.Szerintem felesleges.
3.Az mpeg2-t tökéletesen megeszi a Vegas,kb. 20 másodperces mutatvány beregisztrálni.
Mindenesetre kipróbálom,milyen a Winfast ''uncompressed avi''-ja.Nálam eddig az mpeg2 volt a legjobb.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#436) ssolitude válasza sqr (#434) üzenetére


ssolitude
őstag

Mondjuk nem értem,miért nem választasz kodeket.Csináltam egy 40 másodperces felvételt ''Uncompressed avi''-val,majdnem 600 mega lett,és a Vegas csak a hangsávot látja.Ugyanez mpeg2-ben 35 Mega,számottevő minőségkülönbség nem látható.
Milyen kodeket használsz az uncompressed avi-nál?
[kép]

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#437) sqr válasza ssolitude (#436) üzenetére


sqr
csendes tag

Uncompressed avi-nál semmilyet. Mpeg-2-vel is próbálkoztam (VBR, video quality 1000, target data rate 10000), és ahogy mondod, számottevő különbség tényleg nincs. Viszont nekem a Vegas az mpeg-2 renderelésénél elég gyakran - úgy tízből háromszor - lefagy. Fogalmam sincs, miért, már ezerféle dolgot kipróbáltam, hogy rájöjjek a hibára, de nem sikerült. Avi-nál a fagyás még nem jelentlezett, és a WinFast-tal rögzített uncompressed avi-kat leszámítva a Vegas kép- és hangsávot is lát. A minimális minőségkülönbségen túl tehát inkább az mpeg-2 renderelés megbízhatatlansága az oka annak, hogy az uncompressed avi-val próbálkozom. Valójában nekem mindegy is, hogy az avi vagy az mpeg problémát sikerül-e megoldanom.

(#438) nfsu17


nfsu17
veterán

HI!

Szeretnék kipróbálni egy sony vegast, de azt se tudom hol kezdjek hozzá, honnan töltsem le.
Van egy .VRO (mpeg2) fájlom (AC3 hang), amit pana dvd-vel veszek fel és ezt kéne avi-ba tenni viszonylag jó minőségben.

Köszönöm a segítséget. :R

(#439) BigBadPlaYeR válasza nfsu17 (#438) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Ez NEM WAREZ oldal... A vegas utóbbi 2 fájlformátumot kezeli (bár a VRO-t lehet át kell nevezni majd mpeg-be), csak külön regelni kell.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#440) ssolitude válasza sqr (#437) üzenetére


ssolitude
őstag

A Vegas mpeg2-es fagyása leginkább kodek-ütközésnek tűnik,vagy ha renderelésnél fagy,akkor akármilyen hardverbeállítás is okozhatja(RAM,proci,....)Ilyenkor 100% körüli a processzorterhelés,és gyakorlatilag az összes RAM-ot és virtuális memóriát elhasználja,amihez hozzáfér.Ez elég nagy trauma egy kisebb kaliberű vagy nem túl stabil gépnek.
WinFast-nál ha nem számít mekkorát foglal,akkor csakis az mpeg2-be felvételt használnám.Ezzel utólag bármit lehet csinálni,ha DVD-re megy,akkor meg főleg célszerű.A múltkor csináltam egy VHS>mpeg2>DVD digitalizálást egy 1991-es felvételről,azt kell mondjam,jobb lett a DVD mint a nyersanyag.De ez már másik topic.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#441) sqr válasza ssolitude (#440) üzenetére


sqr
csendes tag

A codec, mint hibaforrás nekem is eszembe jutott, de nem tudom, hogyan bizonyosodhatnék meg róla, illetve hogyan orvosolhatnám. Codec-pack-okat nem raktam fel soha, igyekeztem csak a legszükségesebb codec-eket telepíteni. Ettől persze még lehet, hogy sikerült - ahogy fogalmaztál - ütközést létrehoznom.

Hardverbeállításra nem gyanakszom, a konfig (A64 3400+, 1Gb RAM) szerintem elég egy ilyen renderelésre, és amíg dolgozik, nem is szoktam terhelni mással a gépet. Talán a virtuális memória okozhat gondot, az fix 1 Gb-ra van állítva. Elfogyhat az 1 Gb RAM mellett?

Találtam egy codec-et, Lagarith a neve, az uncompressed avi-val rögzítettnek kb. fele lesz a fájlméret. Minőségben nem látok különbséget, Vegas látja mindkét sávot, és renderelésnél nem fagy. Legalábbis eddig, de még keveset teszteltem. De ahogy mondtam, ezt az avit csak azért erőltetem, mert az mpeg-2-vel nem bír a Vegas. Jobb lenne ezt megoldanom, mert egyszerűbb lenne a folyamat. Hely meg van, egy 120 Gb-os merevlemez erre a célra van fenntartva.

[Szerkesztve]

(#442) ssolitude válasza sqr (#441) üzenetére


ssolitude
őstag

'' Elfogyhat az 1 Gb RAM mellett?'' El.De nem feltétlenül ezért fagy.
A mega-giga brutál gép is fagyhat,ha rosszul van beállítva.Nekem nincs akkora gépem,mégse fagy bele semmilyen renderelésbe(tömörítésbe se),max. tovább tart egy kicsit.
De lehet akár a Vegas beállításainál is valami bibi.Sokesélyes a dolog.
Valami log-ból ki kellene deríteni,miért fagy meg.Az közelebb vinne a megoldáshoz.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#443) nfsu17 válasza BigBadPlaYeR (#439) üzenetére


nfsu17
veterán

Bármilyen furcsa, tudom, hogy nem az. :U

Csak nem értem, ez miben függ össze a kérdésemmel. :F
Nem serialt, nem cracket kértem, hanem infot. :((

Feltettem a .NET 2.0-t is, azzal sem megy.
Részemről marad a Vdub.

(#444) BigBadPlaYeR válasza nfsu17 (#443) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

'' azt se tudom hol kezdjek hozzá, honnan töltsem le.''
Ez milyen info is lenne?

Net 1 +SP1 kell neki és akkor menni fog. 2-essel nem megy.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#445) nfsu17 válasza BigBadPlaYeR (#444) üzenetére


nfsu17
veterán

Há mondjuk olyan info, hogy honnan szedjem le. :D
Vagy Nektek papírból van?

Eddig úgy tudtam, hogy trial verzió letöltése nem illegális.
Változnak az idők. :(

(#446) BigBadPlaYeR válasza nfsu17 (#445) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Bocs, azt nem írtad, hogy trial. Ebben az esetben elnézést kérek. A trial verzió természetesen ingyen letölthető a termék honlapjáról.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#447) nfsu17 válasza BigBadPlaYeR (#446) üzenetére


nfsu17
veterán

:DD
Lassan, de biztosan leesett. :))

Közben én is már ráleltem, de most picit mellőzöm a feltevést. ;)

(#448) Jeta


Jeta
csendes tag

Üdvözlet!

Én azt szeretném kérdezni tőletek ill. aki ért hozzá, hogy Sony DVD Architecthez nem e tud valamilyen magyar tutorialt a használatához? MEgköszönném, ha egy linket dobnátok nekem.
Egyáltalán lehet az Architecttel animált DVD menüt készíteni? Többször is próbálgattam előállítani, de nem jött össze. Az-az igazság, hogy azt sem tudom, hogy kezeljem. Vegassal egész jól haladok, de az Archicad kifog rajtam :(

Várom a hozzászólásaitokat ill. a linket.

Előre is kösz.

J. :R

(#449) pisti


pisti
őstag

Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy mitől lehet, hogy ha ráillesztek egy szöveget vagy maszkot egy 2. képcsatornámról az elsődlegesre, akkor a preview képernyőn mutat valamit(azt ami látni szeretnék, a jó elhelyezkedést), aztán ha lerenderelem teljesen el van csúszva vertikálisan az egész. Nagyon nem értem miért van ez, tudna valaki valami tippet adni, aki esetleg már régebben foglalkozik Vegassal?

(#450) BigBadPlaYeR válasza Jeta (#448) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

Én sajnos egyikről sem tudok, de ha találnál ilyen tutorialt bátran oszd meg velünk is :) DVDA nekem is kicsit nehézkesen megy :(

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.