Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) kk831228


kk831228
addikt

Egy kis érdekesség ha tàrhelyet akartok spórolni: [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#42702) Márton válasza kk831228 (#42701) üzenetére


Márton
nagyúr

de ez újdonság?
hogy egy lossless raw fotót el lehet menteni lossy dng-be?
csak kérdezem :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42703) Dißnäëß válasza Márton (#42702) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Meg... minek. :U

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#42704) kk831228 válasza Márton (#42702) üzenetére


kk831228
addikt

Csak nekem , mert eddig mèg nem használtam .. :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#42705) Neck


Neck
veterán

Még mindig mászik a bogár a fülemben. Dustin Abbott cikkében olvastam, és nagyon megtetszett az A7CR felhasználásában az alábbi mód.

Lossless Compressed RAW "M"-re állítja a vázat (26MP), ami elvileg egy 61MP-ből a vázban leskálázott, jó minőségú 26MP RAW. Egy gombnyomással tud váltani Super35 módba, ami szintén kb 26MP de ugye 1.5 "telekonverterrel", viszont nem leskálázott.

Ez így tökre használhatónak tűnik, beállítok egy előre elmentett "portré módot" 26MP-re, ahol gombnyomásra váltogatok az APSC crop 26MP és a normál 26MP között.
Illetve be tudok állítani egy "landscape módot" is, ahol 60MP és pixel shift 240 MP között tudok váltogatni, ha olyanom van.

Mindezt előadom egy Tamron 20-40 f2.8-al, amiből így tudok egy 30-60 APSC-t csinálni. Azaz lényegében egy 20-60 -am van. Ami tök sok mindenre elég lehet - mindez egy egészen kicsi FF váz-obi kombóban. Szerintem ez a tökéletes túra-városnézős-mindenhová magammal vivős szett.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42706) vihartigris válasza Neck (#42705) üzenetére


vihartigris
őstag

Miután megvetted, jöhet a beszámoló. :D

bármi reciproka a semmi

(#42707) Ijk válasza Neck (#42705) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem is szimpatikus az A7CR, de vannak bosszantó hátrányai. A butább zár, szeretem a fényerős obikat és bizony hiányozna a nagyobb mechanikus zár sebesség. EVF-et ritkán használom, de ha már megszoktad pl egy A7RIV keresőjét, utána elég fapados lehet a C széria. Hajtogatós LCD nekem a legfájóbb, nagyon sokat fotózok derékmagasságból.
26MP RAW nem rossz dolog, de amióta gyakorlatban is van 60MP vázam, rájöttem hogy soha nem használnám. Olcsó HDD-k és brutál erős hardverek korában nem igazán látom miért dobnám el a részletgazdagságot ha már direkt olyan érzékelős gépet vettem.
A gép kicsi, de nem annyira kicsi. Már a 35GM-et is markolattal látom kényelmesnek, az kb 20-40 méret, egyedül a pici G fixekkel balanszol jól markolat nélkül. Markolattal meg akkora mint egy normál A7 váz. Inkább vettem egy Ricoh GR3X-et ha nem akarom magammal vinni a Sony-t. Sokkal kisebb mint a C-s váz egy fixszel, zsebben elfér.

Persze nem lebeszélni akarlak, mert egyébként baromi jó kis gép, de ha kizárólag 26MP-ben akarod használni akkor inkább a az A7CII-t venném, még ha crop módban veszítesz is a 26MP-hez képest. Még e-infinity-n is 250k a difi, itthon 400k, azért abból már kapsz egy jó üveget.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42708) Dagidög


Dagidög
senior tag

Egy ideje tesztelek több rendszert mindenesnek - az obipark miatt a Sonyt (A7R IV) szeretem, autofókusz meg ergonómia miatt a Canont (R6).
A Canon-féle szinte mindig, minden körülmény között betalálós autofókusz után a Sonyt bizonytalanabbnak érzem.
1. flexible spottal ráteszem valamire a fókuszt, újrakomponálok és a fókusz gyakran átcsúszik a képen belül másra
2. alapból nem kapja el a spoton belül a fókuszt, hanem kicsit arrébb teszi - pl. madár ül az ágon és a feje/szeme helyett a farktollára.
Tudok ezen javítani beállítással, másfajta használattal vagy márkán belül másik modellel vagy ez ilyen?

(#42709) Neck válasza Ijk (#42707) üzenetére


Neck
veterán

A gyors zársebesség sok fénynél jön jól, de olyan nekem főleg természetes fénynél jön elő, oda meg jó az e-shutter is, azzal tud 1/8000-et.
Hajtogatós LCD ezeken is van, azzal lehet derékmagasságból is lőni.

Az EVF a fő kompromisszum, az igaz.

A 26MP M-es RAW akkor jön jól, amikor a végén kijön az egész sorozat 26MP-re, és lehet őket egyben szerkeszteni.

Használtan találtam most egyet viszonylag jó áron , így csak 250k a difi :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42710) Dißnäëß válasza Dagidög (#42708) üzenetére


Dißnäëß
veterán

AF-C + tracking és elmászik ?
Nekem tapadt mindig ahova tettem, újrakomponálás alatt is.
(R IV)

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#42711) kovsol válasza Dagidög (#42708) üzenetére


kovsol
titán

AF Tracking Sens. (still image) esetleg erre a beállításra nézz rá.

May the Force be with you!

(#42712) Ijk válasza Neck (#42709) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem szeretem e-shutterel a tojasfeju gyerekeket amikor mozgás közben lövök képet. Tajhoz jó természetesen, de az a 60MP szenzor nem olyan gyors kiolvasasu.
Nálam csakis dönthető kijelzo vagy dönthető és hajtogatos mint az RV-ön. Még a Fuji két tengelyen dönthető lcd-je tetszik.
Nem értem miért jó ez az egyforma kepmeret crop és normál módban szerkeszthetőséget illetően, de te látod.
CR előnye viszont hogy kapsz gyárilag markolatot, CII-hez külön kell venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42713) kovsol válasza Ijk (#42712) üzenetére


kovsol
titán

Én se értem ezt a szerkesztés dolgot.

May the Force be with you!

(#42714) Neck válasza vihartigris (#42706) üzenetére


Neck
veterán

Végül a hangyák is, de a józan ész is győzött. Tudok venni egy a7 C2-t 1600 euróért - holnap megyek érte. Így kevesebb pénz áll majd fotós cuccban, miután kiszállok az a7 IV-ből.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42715) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

A tegnapi napig vártam arra, hogy a Nikon meglep valami nagy dobással a Z6III megjelenésével, de sajnos nem jött el az amire számítottam és főleg nem annyiért...
Így most elkezdtem gondolkozni, hogy a jelenlegi Nikon D750-emet lecserélem egy Sony A7IV-re a visszatérítéses akcióban és csatlakozom a Sony táborba! :)

Jelenleg teljesnek mondható az optikai parkom, amit majd folyamatosan cserélgetnék le, viszont addig az lenne a kérdésem, hogy milyen adaptert ajánlanátok, illetve milyennel van jó tapasztalatok, ami(k) megfelelőek lennének a lenti Nikon optikák használatához a Sony vázon:

- Tamron 70-200 G2
- Tamron 24-70 G2
- Tamron 15-30 G2
- Tamron 90mm G2
- Sigma 85mm 1.4
- Sigma 35mm 1.4

A netes keresgélésnél a Viltrox NF-E1 és Commlite CM-ENF-E1 PRO jött szembe, de átfogó tesztet nem láttam, ami érintette volna a felsorolt objektíveket, hogy például egy szemfókusz mennyibe működik megfelelően.
Segítségeteket és tapasztalatotokat előre is köszönöm! :R

(#42716) csacsi77 válasza Padam (#42715) üzenetére


csacsi77
senior tag

Semmilyet. Add el az obikat és vegyél natívokat. Csak a szívás lesz vele, próbálgatás, anyázás, cöcögés és végül úgyis veszel majd natív üvegeket.
Annyi, de annyi jó ajánlat van FE bajonettre.

Öreg fater megoldja!!!!

(#42717) qnadam válasza csacsi77 (#42716) üzenetére


qnadam
veterán

+1, még canon obikkal se lesz olyan az élmény, pedig az egy sokkal bejáratottabb történet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42718) Dißnäëß válasza Padam (#42715) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van amit az A7 IV feltétlen kell hogy tudjon és a D750 kifejezetten akadályoz, vagy csak a bogár kapar ?

Drága váltás lesz.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#42719) Padam válasza Dißnäëß (#42718) üzenetére


Padam
aktív tag

Egy ideje már tervezem a milcre váltást, de a Nikon oldalon nem találtam olyat ami ár/érték arányban sokkal jobb lett volna a D750-nél.

A7IV-nél vonzó a gyors fókusz (plusz szem fókusz), a nagyobb megapixel, beépített stabilizátor, kisebb súly. Másodállásként szoktam fotózni (portré, esküvő, rendezvény) és sokat utazok (akkor általában egy fix obival).

Igaziból gondolkoztam, hogy külföldön valahol megveszem a Z6III-at ~1m körül, de a Sony most itthon ~800. Az obikat jó áron vettem külföldön így van aminek a használt ára a korábbi új ár fölött van (van ahol nem), de kb. 0-n tudok belőle kiszállni és annyira nem győzött meg a Z6III pl a Sony-hoz képest. (tesztek alapján nem annyira jó a fókusz pl.)

csacsi77
Igen tudom, hogy az lesz, de azért nem hiszem hogy gyorsan elvisznek minden optikát, addig meg jó megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#42720) csacsi77 válasza Padam (#42719) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hidd el, nekem ebben semmi érdekem és csak a jószándék hajt. A Nikon obik legendásan nem túl jól adaptálhatóak sony-ra. Az egész fotózást megölöd a rossz élménnyel, ha szenvedsz vele.
De természetesen te döntesz.

Öreg fater megoldja!!!!

(#42721) Ijk válasza Padam (#42719) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ennyire nem jó a Z6III? Nem néztem meg annyira de elég jónak tűnik, pár dologban rá is ver az A7IV-re. Szemkövetést nem ismerem, ha hozza a Sony szintet akkor egyedül az objektív kínálat, főleg a GM-ek miatt erős a Sony. Nem tudom milyen adaptálni Nikonra a dslr obikat, de ha jól működik én Z6III-at venném.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42722) csacsi77 válasza Ijk (#42721) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen, az FTZ II adapterrel mehenének a Z6III-ra a régi Nikon üvegek. Azzal már bele lehetne vágni a milc világba.

Öreg fater megoldja!!!!

(#42723) Ijk válasza csacsi77 (#42722) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor nem is kérdés hogy Z6III. Én kihúznám ősz végéig, hátha lesz valami jó kis akció ha nem sietős.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42724) Kleroo válasza Padam (#42715) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez egy elég bitang szett. Mit nem tud amit kéne?
Z6III, Z8 pedig elég penge cucc, oda érdemes pénzt égetni ha mégis... :DD

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#42725) Koczó93 válasza Padam (#42715) üzenetére


Koczó93
őstag

Többiek finoman terelgetnek a nikon fele :D z8ban nem gondolkoztál? Mert ahogy néztem az itthoni árat legalábbis, nincs akkora diffi szerintem. De annyira nem vizsgálgattam a z6iii teszteket mèg. Méret vagy nem tudom igazából hogy mi szól a z6iii mellett, de én gyűjtögetnék még egy kicsit z8hoz. Mondom ezt úgy hogy z8 z9 volt a kezemben, lehet hogy a z6iii ezt megváltoztatná.

(#42726) Gaben92 válasza Ijk (#42721) üzenetére


Gaben92
őstag

Erre mondjuk én kíváncsi lennék. A Nikon Z mount ffd-je 2mm-el kisebb a Sony E mountnál (16 vs 18mm) és gyártanak is adaptert amivel Z mountra felmennek a Sony üvegek. Mondjuk rohadt viccesen néz ki a 2mm-es adapter. :DDD

Pluszba még annyit, hogy vannak pletykák arról, hogy jönnek Sigma lencsék Z mountra de a mikor/mi/tényleg az kérdéses.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#42727) Neck válasza Neck (#42714) üzenetére


Neck
veterán

Megvan a váz. :B
Az ezüst verzió.

Amikor kipróbáltuk együtt a Tamron 20-40-el, kiderült, hogy mintha ráöntötték volna. Csoda jó kis szett, a tulaj majdnem meggondolta magát :D

Kaptam hozzá egy PD leash-t ajándékba. :B

Egyelőre nagyon tetszik méret és kezelhetőség szempontjából, az eddigi egyetlen negatívum az EVF, az tényleg visszalépés.


[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42728) kk831228 válasza Neck (#42727) üzenetére


kk831228
addikt

Korrekt, jól nèz ki...👌 :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#42729) Ijk válasza Koczó93 (#42725) üzenetére


Ijk
nagyúr

Így is a jóval drágább váz felé tereljük, A7IV 800k, Z8 már közel a duplája akciósan is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42730) vihartigris válasza Neck (#42727) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

(#42731) Koczó93 válasza Ijk (#42729) üzenetére


Koczó93
őstag

Jó ez elvitathatatlan mondjuk :)

(#42732) Neck válasza kk831228 (#42728) üzenetére


Neck
veterán

És jó is - kb 10 perc nyomkodás után mondva :D
Az AF-al legalábbis nagyon elégedett vagyok, van némi WOW faktor.

Az egyértelmű helyzetekben ugyanolyan, mint az A7IV, ugyanakkor (szem fókusszal próbálva) az új chipnek köszönhetően egészen megdöbbentő szitukban is felfedezi valaki "szemét".

Szitu: az asszony nekem háttal állt a konyhában, nem is felém nézett, hanem a konyhapulton matatott valamit, és az arcából egy nagyon keskeny rész látszott, de a "szeme sarkát" így is meglátta az A7C2 és már ragadt is oda a fókuszpont. Na ilyet az A7IV nem tudott. Amikor meg valaki totál háttal áll, és az arca sem látszik, akkor is "fejre" fókuszál az A7C2, valahogy kitalálja az anatómiából :)

Majd még tesztelem, vagy megpróbálok egy 30mp-es összehasonlító videót összehozni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42733) ph_5.5 válasza Padam (#42719) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Vegyél egy Z6II-t meg egy ftz-t, és használd a mostani obikat. A D750 és a Z6II között árban van 250-300e difi. És vagy rájössz hogy a milc nem a te világod, vagy megtetszik és szint ebukó nélkül kilépsz majd a Z6II-ból. A III videoban lépett előre. Arra amit fotózol a II-es AF-a is elég. A Sonyban utálnád a méretét, a menüt... a D750 után.

(#42734) kk831228 válasza Neck (#42732) üzenetére


kk831228
addikt

Ez jól hangzik. :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#42735) vond válasza Neck (#42727) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez tényleg nagyon patent kis kombó. :K És még szép is. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#42736) Ijk válasza Neck (#42732) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jól döntöttél szerintem a CII mellett, CR-hez kevés lett volna a 20-40, mármint penge 60MP képekhez. Nekem még ez az obi is nagy a C szériához, normálhoz jobban passzol, C-re inkább 35 f2.8, 40 2.5 méreteket tartom ideálisnak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42737) koxkids válasza Neck (#42727) üzenetére


koxkids
őstag

Gratula! :C
Majd azért írj róla pár sort, főleg a sima A7C után mi az amiben bőven jobb :)

(#42738) Neck válasza koxkids (#42737) üzenetére


Neck
veterán

Ahhoz sajnos nem tudom hasonlítani, olyanom nem volt :)
Ami biztos nagy upgrade az α7C-hez képest, az valószínűleg a szenzor (33MP), az AF, illetve az, hogy több a kezelőszerv rajta (front dial, plusz C gombok)

α7III (most vitték el) és főleg α7IV-hez tudom (majd) hasonlítani.
A legnagyobb negatívum eddig az EVF, tényleg pici, és nagyon szokni kell az α7IV-hez képest. Hosszú szempilláim vannak, kicsit erőltetni kell, hogy lássak benne valamit.

Viszont az AF nagyon durva, megint tesztelgettem. A kisfiam eltakarta az ujjaival a szemét, de az AI AF "kiszámolja", hol "kéne lennie" a szemének, és ugyanúgy tartja ott a kis kocka Eye AF-t.
Amikor pedig egy pillanatra kinyitotta az ujjait, le is tudtam fotózni, pont ott volt.
Eléggé :Y

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42739) Ijk válasza Neck (#42738) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem szerintem nem lenne gond az EVF, mivel alig használom, tényleg jóformán akkor amikor a nap teljesen kioltja az LCD-t. Amikor meg néha manuálozok oda kevés még az A7RIV EVF-je is, bele kell nagyítani, ergo megint szinte mindegy mekkora. De természetesen más "élmény" egy nagyméretű és nagyfelbontású EVF-be nézni.

Egyébként FP-L tetszik hogy lecsupaszítva egy pancake obival van egy kvázi majdnem zsebkompaktod, amire rá tudsz pakolni jóminőségű keresőt, markolatot nagyobb üvegekhez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42740) Neck válasza Ijk (#42739) üzenetére


Neck
veterán

Oké, de nekem az FP-L eléggé "öszvérnek" tűnik. Ha megveszed hozzá a markolatot, az EVF-et, stb, úgy már eléggé drága, számomra kérdés az időjárásállóság a LEGO-jelleg miatt, illetve, kb a nyakamat (Neck-emet :D) merem tenni rá, hogy az AF a fasorba sincs a modern Sony vázakhoz, de különösen az α7RV - α7CR kombóhoz képest.

Meg ott is megvan a szitu, hogy egy kis pancake obi nem biztos, hogy kiszolgálja a 61MP felbontást.

Ja, és csak eShutter van. Mivel lassú a szenzorkiolvasás, LED-es világításnál csíkfesztivál.

Szerintem ez egy ilyen kicsit niche kísérlet annak a néhány embernek, aki nem talál magának megfelelő vázat, így inkább összerakja. Azoknak mondjuk biztos jó.

Egyszer azért kipróbálnám, de otthonra nem kéne.

Olyan, mint Beyoncé :D ;]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42741) Ijk válasza Neck (#42740) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ja én nem venném meg az FP-L-t, maga a koncepció tetszik. Az a gép túl kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42742) kovsol válasza Ijk (#42739) üzenetére


kovsol
titán

Focus Peaking mellett is nagyítgatsz?

May the Force be with you!

(#42743) Neck válasza Ijk (#42741) üzenetére


Neck
veterán

Nekem igazából az a koncepció tetszene, hogy maga az EVF lehetne moduláris a vázakon. Eldönthetné az ember, hogy egy kisebb, olcsóbb, kompromisszumos EVF-et (2.36M, 0.7x) tesz rá, amivel kicsi a váz (pl A7C széria) vagy lecseréli egy valamivel nagyobb (5.76M, 0.76x) EVFre , ami drágább, és azzal már nem olyan kompakt a váz, és az már nem simul bele annyira, vagy ugyanebben a méretben jó drágán felteszi a brutál EVF-et (9.44M, 0.9x) ha szüksége van rá.

Tök jó lenne.

A többi funkciónál nem igazán látom a modularitás előnyét.

Előkerestem egy régi NEX-5N cikket a rárakható utólagos EVF-ről, vicces olvasni, hogy akkoriban "the 13mm-diagonal OLED panel has an extremely high resolution of 2,359,296 dots" :D

Kicsit változott a világ azóta.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42744) Ijk válasza kovsol (#42742) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valahogy a peakinggel nem sikerült jó arányt elérnem, nagyítással ha nem mozog akkor 100%. Lehet gyakorolni kellene a peakinget. De pl. jó lenne már egy szemfókusz visszajelző MF-ra, megjelenik a kis kocka és bezöldül pl. ha éles.

Neck: Nekem olyan váz tetszene amelyiken két vakupapucs van, egy középen, egy bal szélen és választhatsz hogy SLR-ként rakod össze vagy távmérősként, a másikba meg mehet a vaku ha kell.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42745) kovsol válasza Neck (#42743) üzenetére


kovsol
titán

Canon csinált már opcionális EVF-t. Pl EOS M6 Mark II
Technikailag meg lehetne valósítani amit mondasz.

May the Force be with you!

(#42746) Neck válasza kovsol (#42745) üzenetére


Neck
veterán

:K Bizony, sőt, Sony-ra is volt ugyebár, a kezdetek kezdezén. Mondjuk jó nagy...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42747) koxkids válasza Neck (#42738) üzenetére


koxkids
őstag

Jaj bocsánat, valamiért az volt a fejemben :)

Nekem sima A7C van, és én vettem hozzá ilyen szemkagylót. Vakupapucsba tolható, nagyon puha és stabil is. Sokkal jobb mint a gyári állapot. [link]

Ha gondolod nézd meg.. bár majd figyelj rá mert az A7C II-re más fajta kell.

Akkor az új AF elég brutális, az AI dolgozik rendesen :D

[ Szerkesztve ]

(#42748) qnadam válasza Ijk (#42741) üzenetére


qnadam
veterán

az a gép valójában egy filmkamera, csak valamiért nagyfelbontású szenzor került bele :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42749) Dißnäëß válasza Neck (#42714) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én is hasonló útra vetôdtem, grat..
Nálam m4/3 most.
Ismét.. :B
#mineknekem61MP

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.