Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Oliverda válasza rtmiki (#697) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól hogy ott az error szó nem azt jelenti hogy rossz. Az minden SMART-ot támogató meghajtó logjában megtalálható csak nem mindegy hogy milyen értéket mutat.

Kondíció: 100%
Temp: 33°

Hát ha a szuper kis HD Sentinel szerint 100%os akkor nyilván nincs baja. :)

"Azonkívül egyfolytában hallatja hangját, még ha nem történik sem írás, sem olvasás rá / róla."

Ez pedig kalibráció és/vagy önteszt lesz.

Ja, és a teljes long tesztet futtasd a a SeaTools-ban. Csak az ér valamit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#702) audi100td válasza Oliverda (#701) üzenetére


audi100td
nagyúr

De ha Seatools hibát jelez, akkor ott valami nincs rendben. :F

(#703) Oliverda válasza audi100td (#702) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha a HD Sentinel jelez hibát és a Seatools nem akkor is sz@r a vinyó és ha fordítva történik mindez akkor is. Szerintem ez logikai bukfenc. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#704) audi100td válasza Oliverda (#703) üzenetére


audi100td
nagyúr

Légyszíves ne tereled el a szót, a HD Sentinel (utólag) elismerem tévedhet és tényleg nem kell készpénznek venni, de a gyártók diagnosztikai programjai 100%-ig az adott merevlemezekre lettek optimalizálva, pl. a HD Sentinel-el ellentétben. És ugyebár a Seagate úgy határozza meg, ha a diagnosztikai program hibát talál, akkor az a merevlemez hibás.

Netán tévedek? :)

[ Szerkesztve ]

(#705) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#704) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Töltsd le a Seagate oldaláról a Seatools DOS alatt futó verzióját. Egy exe-t tölt le, indítsd el és egy floppyra kinyomja a progit. Ezután indítsd újra a gépet, állítsd be, hogy floppyról bootoljon. Ha a progi elindult, akkor futass le egy long testet (jó hosszú lesz sajna :) ), ha itt hibát talál, akkor 99%, hogy hibás a vinyód.

sweetlou6.wordpress.com

(#706) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#705) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem már szerencsére nincs ilyen vinyóm, az első megdöglött 1 hónap után, a másodikat meg még időben eladtam, azóta nem is volt gondom vinyóval. :)

(#707) Oliverda válasza audi100td (#704) üzenetére


Oliverda
félisten

Nocsak. ;]

"másodikat meg még időben eladtam"

Miért is? Csak nem a HD Sentinel vaklármája miatt? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#708) audi100td válasza Oliverda (#707) üzenetére


audi100td
nagyúr

De amiatt :)

(#709) Oliverda válasza audi100td (#708) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#710) rtmiki válasza Oliverda (#701) üzenetére


rtmiki
csendes tag

Köszönöm az ötleteket mindenkinek!

"Ez pedig kalibráció és/vagy önteszt lesz." - de órákig?? Igaz nem vagyok szaki, de furcsa.
Amikor először beszereltem, és elindítottam a gépet, akkor is hallatta magát, pedig még aktív partíció sem volt rajta.

Különben küldöm vissza, nem várom meg, hogy esetleg adatveszteség érjen. (Igaz adatot csak próbaként tettem rá, nem mertem rajtahagyni)

(#711) Oliverda válasza rtmiki (#710) üzenetére


Oliverda
félisten

Az önteszthez nem kell semmiféle partíció. Azért (is) találták ki hogyha esetleg a szállítás közben valahol megsérült a HDD akkor az már az elején kijöjjön ne csak pár hétre rá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#712) tkesy


tkesy
őstag

Ezt olvastátok már?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#713) audi100td válasza tkesy (#712) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát igen, ez nem az első firmware hiba a .11-ekkel kapcsolatban (FW hibásak voltak az első 500-as modellek, majd a 1,5TB-osak és most kiderült hogy az 1TB-os verziókkal a legrosszabb a helyzet), bele kell végre törődni, hogy a 7200.11-es széria óta a Seagate komoly gondokkal küszködik a desktop merevlemezeivel kapcsolatban.

De persze én terjesztem a rémhíreket... :U

[ Szerkesztve ]

(#714) Balinov válasza audi100td (#713) üzenetére


Balinov
félisten

jo hogy linkelve lett, hazamegyek meg is nezem, hogy a 750-esem a rackban hogy is all pontosan.

Tenyleg, ha mar ide irok, a 750-es az nem 32MB caches mar? mert emlekeim szerint friss Everest csak 16mb cache-t jelez ra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#715) audi100td válasza Balinov (#714) üzenetére


audi100td
nagyúr

A hír szerint a 750-esekkel elvileg nincs ilyen probléma.

Ha ez a típusszáma: ST3750330AS, akkor 32MB cache-esnek kéne lennie.

(#716) tkesy válasza tkesy (#712) üzenetére


tkesy
őstag

Szal nekem is egy ilyen 1 TB-os hdd-m van, (ST31000340AS, SD15) és gondoltam, akkor most keresek hozzá új firmware-t, de sehol nem találtam linket, vagy letöltési lehetőséget... :(((
Most én vagyok ennyire vak, vagy tényleg e-mailt kell írnom a seagate-nek, hogy küldjön firmware-t a hdd-hez...
És frissítés menete hogy történik, mert winchesteren még nem csináltam hasonlót... :F

Az biztos, hogy egy ideig nem lesz seagate hdd-m... De ha ez így megy tovább kell vennem egy másik (gyártótól) egy 1TB-s winyót megint, mert a fentiek szerint ennél sose lehet tudni, mikor jön elő valami hülye betegsége...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#717) Balinov válasza audi100td (#715) üzenetére


Balinov
félisten

Beneztem, a tipus ST375063 0AS, tehat ez elvileg 16mb caches..na nem mintha szamitana.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#718) audi100td válasza tkesy (#716) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, neked kell email-t írni a Seagate-nek, a korábbi problémás HDD-iknél is így volt.

Frissíteni floppyval kell vagy talán bootolható CD-vel is lehet, kb. egy "régimódi" Bios frissítéshez tudom hasonlítani.

Balinov: Akkor az még az első darabokból való, jelenleg már csak 32MB cache-eseket lehet kapni, amúgy tényleg nem számít semmit.

[ Szerkesztve ]

(#719) Balinov válasza audi100td (#718) üzenetére


Balinov
félisten

plane,hogy usb-s kulso keretben van, igy max 8mbyte/sec koruli sebesseget produkal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#720) audi100td válasza Balinov (#719) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az szép teljesítmény :C

Egy mai pendrive is felülmúlja, helyedbe vennék hozzá valami normálisabb racket. :)

De lehet, hogy az USB csatlakozód van agyonterhelve, ha pl. laptop-ra van kötve és rá van dugva mellette több eszköz.

(#721) Balinov válasza audi100td (#720) üzenetére


Balinov
félisten

hatja...bar en inkabb abban spekulalok, hogy kikapom a keretbol es berakom 2ik vinyonal a 640-es F1 melle.

Egyebkent notin is ennyi volt a sebesseg RS690M chipset usb vezerlojevel ill. a gigabyte P45-DS3R usb verzerlojevel is. Pedig ott gyakorlatilag mas usb-s eszkoz nincs is a gepre csatlakoztatva, csupan csak ez a LaCie kulso vinyo a fent nevezett 750-es tengerkapu 11-essel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#722) audi100td válasza Balinov (#721) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem jobban jársz, ha berakod az F1 mellé adattárolónak...

(#723) Balinov válasza audi100td (#722) üzenetére


Balinov
félisten

Az biztos,latod. Valamelyik nap nekialltam,hogy kibontom a hazbol,de valami iszonyatosan ossze van rakva ez a LaCie haziko es csak odaig birtam barmolas nelkul jutni, hogy az USB/Tapcsatlakozo borito muanyag fedelet ki tudtam venni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#724) audi100td válasza Balinov (#723) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gondolom a garancia miatt rakták így össze. :)

(#725) azbest


azbest
félisten

Ha még nem linkelték volna eddig:

Firmware Recommendations for Barracuda 7200.11, ES.2 SATA, and DiamondMax 22 Drives [207931]:
http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931

Models Affected
Seagate Barracuda 7200.11

Drive Family
ST3500320AS
ST3640330AS
ST3750330AS
ST31000340AS

Affected Firmware
SD15, SD16, SD17, SD18, SD19, AD14

Recommended Firmware Update
SD1A

Más modellekhez is lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#726) azbest válasza sf (#671) üzenetére


azbest
félisten

az előbb linkelt firmware pontosan erre a hibára javítás... a hwsw.n olvastam róla
http://www.hwsw.hu/hirek/37863/seagate_hdd_merevlemez_adattarolo_barracuda_terabajt.html

(#727) azbest


azbest
félisten

úgy olvasom a fórumokban, hogy nem minden part number esetén települ... írtam a supportnak, hogy p/n: 9BX154-303 esetén például mi a helyzet, mert a firmware csak p/n: 9BX154-300 változatra települ...

vista alatt nem látja nforce vezérlős lappal a meghajtót a drivecheck.

(#728) Oliverda válasza azbest (#727) üzenetére


Oliverda
félisten

nForce rulez. Amúgy ezeket az infókat megmondja az Everest is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#729) azbest válasza Oliverda (#728) üzenetére


azbest
félisten

Tudom :)
Csak ők is úgy jártak, mint korábban az everest és a hdsentinel... de már azokba is bekerült a workaround :)

Annak idején, mivel hallottam, hogy lehetnek problémák, az egyszerűség kedvéért lefotóztam beszerelés előtt a drive-ot, így csak azt a képet kell előkapnom, és nem kell a gépben turkálnom ;) (van amit nem jeleznek ki, de kell tudni, pl a p/n)

[ Szerkesztve ]

(#730) Oliverda válasza azbest (#729) üzenetére


Oliverda
félisten

Az enyém 9BX154-302 és nekem sem ment fel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#731) audi100td


audi100td
nagyúr

(#732) Oliverda válasza audi100td (#731) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha kicsit visszaolvasol akkor láthatod hogy éppen erről a frissítésről beszélgettünk tegnap. A 9BX154-300 P/N-es verziókat érinti a dolog. Tehát a címre a válasz: nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#733) audi100td válasza Oliverda (#732) üzenetére


audi100td
nagyúr

És lehet valamit tudni arról, hogy ez kb. hány százalékát érinti az eddig legyártott merevlemezeknek?

[ Szerkesztve ]

(#734) Oliverda válasza audi100td (#733) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, de ez a frissítés is inkább elővigyázatosság és nem azt jelenti hogy az összes érintet meghajtónál biztosan jelentkezni fog egyszer a hiba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#735) audi100td válasza Oliverda (#734) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, de ha a meghajtóm érintett lenne, tuti frissíteném, mivel bármikor megtörténhet a "végzetes" hiba, sajnos a smart se tud figyelmeztetni, szóval nem árt az elővigyázatosság.

(#736) Oliverda válasza audi100td (#735) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem végzetes.

"A Seagate szerint az érintett készülékeken tárolt adatok megmaradnak, és egy speciális firmware frissítés segítségével - amely feloldja a merevlemez "fagyását" - ismét elérhetővé tehetők."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#737) audi100td válasza Oliverda (#736) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, én is olvastam, azért írtam idéző jelben. :)

(#738) azbest válasza Oliverda (#732) üzenetére


azbest
félisten

érdekes, hogy pont ugyanahoz a sorozathoz jó az 500-asokból, mint amihez korábban is kiadtak már fw frissítést (32MB cache fix)...

lehet, hogy egyszerűen egy füst alatt tették közre az összesre a frissítést... bár a nagyobb modelekhez nem lehet letölteni (még).

(#739) azbest válasza azbest (#738) üzenetére


azbest
félisten

wow... most látom, hogy leszedték ezt a firmwaret is az oldalról...
In Validation*
*Note: This file has been temporarily taken offline as of Jan 19, 2008 8PM CST for validation.

(#740) Geby


Geby
tag

kikerult egy par uj fw, remelem ezek mar jok lesznek

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931

[ Szerkesztve ]

(#741) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Nekem az 500-as vinyóm SD15 firmware-rel van, tehát elvileg érintett. Nagy gondom nincs vele, csak néha (hetente 1x) nem indul róla a win. Ilyenkor a bios látja, de a lap még a win betöltés előtt kiírja, hogy "insert proper boot device.......". Ilyenkor 1 vagy 2 restart megoldja a problémát. Szerintetek lehet, hogy kicsit beteges szegény? :F

Azt írták, hogy adatvesztést nem okoz a frissítés, úgyhogy lehet megcsinálom. Nagy baj nem lehet belőle, max egy win reinstall..... :DDD

(#742) audi100td válasza ImI87 (#741) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem dobd fel rá HD Sentinel-t, lehet, hogy már nagyon gyengélkedik a motorja és "nincs kedve" mindig felpörögni. :U

(#743) ImI87 válasza audi100td (#742) üzenetére


ImI87
őstag

Fent van, és 76%-os a kondíció. De múltkor már írtam ide, hogy egyik pilanatról a másikra ilyen lett. Szerinted akkor ez nem a firmware hibája, hanem kezd behalni? :F

(#744) audi100td válasza ImI87 (#743) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha ilyen magas még a kondíció, akkor nem lehet ebből igazán megítélni, firmware frissítéssel nem veszíthetsz semmit, feltéve persze ha rajt van a vinyód a "hibalistán". Ha a frissítés után is így viselkedik, akkor annak szerintem motor vagy elektronika hibája van.

(#745) ImI87 válasza audi100td (#744) üzenetére


ImI87
őstag

Értem, akkor megpróbálom a frissítést......
Köszi a segítséget ! :R

(#746) audi100td válasza ImI87 (#745) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit :) , talán az rendbe hozza.

(#747) ImI87 válasza audi100td (#746) üzenetére


ImI87
őstag

Na ma reggel megint szarakodott a vinyó, és megelégeltem. :(( Megfrissítettem a frimware-t, látszólag nem változott semmit. Adatok megmaradtak, a kondíció maradt ugyanúgy 76%, a firmware verzió-re pedig SD15 helyett SD1A-t ír. Remélem jó lesz, ha megint lesz ilyen "nem indul" jelenség, akkor írok majd.......

Ha meg továbbra is szar lesz, akkor megvárom míg megdöglik, és lecserélem v.mi másra. Ebben az 500-640-es kategóriában mit érdemes venni? :F 2 tányéros Samsung 640-es, vagy esetleg WD?

(#748) audi100td válasza ImI87 (#747) üzenetére


audi100td
nagyúr

640-es WD-t vagy Hitachi-t, a Samu is jó volt ebben a kategóriában, de mostanában kijöttek valami lassabb verziók, szóval azt már nem ajánlanám. A Seagate-et meg szerintem addig jobb kerülni, amíg nem lesz elég tapasztalat a 7200.12-es szériával, én egy pár évig biztos nem veszek tőlük.

(#749) ImI87 válasza audi100td (#748) üzenetére


ImI87
őstag

OK, ez a 640-es WD Caviar Black jó választás lehet? Majd benézek a topikjába is.

Emellett van egy 1 terrás Samsung F1, az tökéletes, meg lesz majd mégegy hamarosan. Ezeken vannak/lesznek az elmentett cuccaim.
De kell v.mi "kisebb" rendszervinyónak (persze 2 részre particionálva). Eddig ez volt az 500-as Seagate, de le fogom cserélni. Viszont "kicsit" meg nem éri meg venni. :U (Max egy Velociraptor, de az meg olyan drága.......) Szóval ilyen céllal keresek v.mi jót. :))

(#750) audi100td válasza ImI87 (#749) üzenetére


audi100td
nagyúr

Inkább a WD Blue-t (AAKS) ajánlom, semmivel se lassabb mint a Black (a 32MB cache inkább csak parasztvakítás), viszont olcsóbb pár ezer Ft-al, F1-ből meg csak 320-ast vagy 1TB-osat vennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.