Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) ImI87 válasza audi100td (#750) üzenetére


ImI87
őstag

köszi, megfontolom a dolgot...... :R

(#752) anolo


anolo
csendes tag

sziasztok ,miert keves a teszt?köszi

[ Szerkesztve ]

(#753) anolo


anolo
csendes tag

is ez a sarga mit jelent előre is köszönöm a valasz

(#754) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, most olvasom a címlapon, hogy a 7200.11 szériás vinyók hibásak, hát nekem pont egy ilyen 500GB-os modellen van minden fontos cuccom, beleértve a szakdolgozataimat, jegyzeteimet, meg mindent, ami egyetemi éveim alatt felgyülemlett. Kissé megijedtem a hírektől. Most töltsem le a seagate által ajánlott legújabb firmware-t vagy imádkozzak hogy ne szálljon el a vinyóm?
fantasztikus hogy 2009-ben ilyeneken kell gondolkodni.

(#755) audi100td válasza anolo (#752) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

a másolási sebességgel nincs semmi gond, viszont az elérési idő iszonyat magas, ~12,5ms-nek kéne lennie, szerintem vidd vissza a boltba és kérj helyette egy "normális" vinyót, ha gondolod privátban ajánlhatok helyette valamit.

(#756) audi100td válasza anolo (#753) üzenetére


audi100td
nagyúr

A smart értékek változtak, rakd fel a HD Sentinel nevű programot és nézd meg mit ír a kondícióra, valamint esetleges hibákra.


kgergely23:
Ellenőrizd a szériaszámot, hogy a tied bele esik-e a hibás példányok közé, ha igen frissíts BIOS-t, mielőtt még lezárná az adataidat.

[ Szerkesztve ]

(#757) ImI87


ImI87
őstag

Ááááááhh, újra előjött a hiba, szal a firmware-frissítés nem segített. :( Viszont nem tudom mi lehet az oka, mert hol előjön hol nem, és változatosak a hibajelenségek....... :U Leírom, hogy pontosan mi a gond, hátha v.kinek van ötlete. Röviden:

Néha indításkor, a bios betöltése után - még a Windws logo előtt - egy fekete képernyő tetején ez a szöveg fogad:
"A disk error has been occured. Please Press Ctrl + Alt+ Del to rstart."

Nem tudom, hogy ezt a bios írja-e ki, vagy pedig már a Windows. Ilyenkor 1-2-3-4 restart után elindul, és mintha mi sem történt volna, hibátlanul mőködik.

Van olyan is, hogy ez a szöveg:
"Please select proper boot device, press any key to contiunue"

Minden esetben a bios látja a vinyókat, azt is írja, hogy Smart status OK, ........

Nagyritkán olyan is van, hogy a vinyók betöltése után az USB eszközök inicializálása közben megfagy, és nem lép tovább. Be van dugva egy USB Bluetooth vevő, egér+bill vevő, illetve a nyomtató, de az nincs is bekapcsolva.

A gép húzva van, nem tudom mennyire számít, az NB kap + feszt, illetve bizonyos NB fesz hatására az SB is többet kap néhány tized V-tal. De volt olyan is, hogy alap beállításoknál jött elő a hiba.

És a angy kérdés, mi lehet a gond? :F
1) haldoklik a vinyó, hol elindul, hol nem......
2) az alaplap szórakozik, ha igen akkor miért?
3) rossz a sata kábel, már próbáltam másikkal is
4) rossz a sata csatlakozó a lapon, ezt is próbáltam másik slotban......
5) a tuning miatt
6) v.mi teljesen más, amire nem is gondolok

Egyébként semmi más hibát nem vettem észre, a vinyó kondíciója 76%, de a sebessége teljesen jó, tesztben sem lehet észrevenni semmit.

Akinek van ötlete, az légyszi mondjon v.mi hasznosat! :R

(#758) audi100td válasza ImI87 (#757) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem első lépésként vedd vissza teljesen a tuningot és minden feszt állíts alapértékre, a sata kábellel és alaplapi portokkal nem hiszem, hogy gond lenne, hiszen azokat már ellenőrizted. Nem hiszem, hogy ennek a tápnak baja lenne, de azért próbaképp kösd másik csatira, ha megoldható, akkor egyben másik tápkábelre is (nekem a VX450W-n 2x3 sata csati van, szóval gondolom nálad is hasonló kép van).

Ha ezek nem hoznak változást formázd le a vinyót és telepítsd újra a rendszert, előfordulhat, hogy fájlrendszerhiba okozza, ha az sem segít, akkor szerintem a vinyó haldoklik, gariztasd le.

(#759) ImI87 válasza audi100td (#758) üzenetére


ImI87
őstag

Köszönöm, kipróbálom, amiket mondtál. :R
Csak az a baj, hogy lassan lehet "haladni", mert néha egy hétig sem jön elő. Mindig azt hittem, hogy megjavult, utána meg újra előjön. :W

Még az is eszembe jutott, hogy a nem eredeti Win miatt van. Vista 64bit Home Premium, MSDN verzió. :B

(#760) audi100td válasza ImI87 (#759) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Még az is eszembe jutott, hogy a nem eredeti Win miatt van"

Nem hiszem, hogy ez okozná, de ha lehet akkor dobj rá egy XP-t.

(#761) HellGreg válasza audi100td (#756) üzenetére


HellGreg
őstag

Az a szériaszám, néztem megegyezik. ST3500320AS.
Alaplapi Biost frissítsek vagy firmware-t???
Köszi

(#762) audi100td válasza HellGreg (#761) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez nem a szériaszám, hanem a típusszám, de úgy néz ki úgy is csak erre van szükség: [link] :)

Most már csak annyi a dolgod, hogy megnézed pl. Everest-be vagy HD Sentinel-be, hogy milyen firmware-el készült a vinyód, amint láthatod a táblázatban ezek a verziók érintettek: SD15, SD16, SD17, SD18, SD19

Ha ezek közül valamelyik verzióval egyezik a te merevlemezedé, annyit kell tenned, hogy letöltöd a típusszám alapján a CD-kép formátumú frimware-t és kiírod, majd arról bootolsz és elvégzed a frissítést. :)

Ja, és természetesen alaplapi BIOS-t nem kell frissíteni, ez a vinyó hibája, nem a lapé!!

[ Szerkesztve ]

(#763) HellGreg válasza audi100td (#762) üzenetére


HellGreg
őstag

ezzel a seagate checkerrel néztem mindent, sajnos SD15-ös, úgyhogy beleesik. de akkor ezek a firmware-k már nem ölik meg a vinyót ugye? csak mert pillanatnyilag nincs hova kimentenem a cuccot. izgalmas móka lesz.

(#764) audi100td válasza HellGreg (#763) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek már elvileg nem "ölik" meg, azt a verziót visszavonta a Seagate, de mostanában nem lehet tudni mi történhet ezekkel a vinyókkal. :U

(#765) anolo válasza audi100td (#755) üzenetére


anolo
csendes tag

Szia, köszi a segítséget, bevittem a vinyót és kicserélték erre:

(#766) audi100td válasza anolo (#765) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó választás volt, egy ugyanilyet "nyúzok" fél éve 24/7-ben, nekem is bevált. :)

Amúgy nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#767) werman


werman
tag

hi! vlaki nem tudja hogy aseagate széria szám elleneörzöje mennyire megbizható? mert ok nélkül nem fogom babrálni a 1TB seagate vinyómat amit most vettem. ez a 3tányéros verzió ,LC15 firmware van rajta és 2008 dec. ben gyártották bár sztem csak nincs baja,elég friss

[ Szerkesztve ]

(#768) audi100td válasza werman (#767) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyáltalán nem megybízható (meg se lepődök rajta), volt akinél azt állapította meg, hogy nem kell frissíteni, pedig a hibás fw volt rajta.

Amúgy a tiedet nem kell frissítani mivel LC-s firmware van rajt: [link] ne is nyúlj hozzá mert kárt tehet benne.

(#769) Disaster24 válasza werman (#767) üzenetére


Disaster24
csendes tag

Az sztem nem túl megbízható, mármint ha erre gondolsz: [link]

A tiéd akkor elvileg a ST31000333AS ugye? Itt írják, hogy az LC v. CC firmware-el kiadott darabokkal elvileg nincs semmi gond és nem kell őket frissíteni (sőt, azzal inkább, hogy el lehet rontani őket): [link]

De itt már írtam erről másnak is: [link]

(#770) werman válasza audi100td (#768) üzenetére


werman
tag

oh télleg :)) vak vok :DDD pedig mennyit néztem ezeket :W de kösz. jah és még vmi remélem tudtok segiteni, most nem rég raktam be,elöször arra a táp kábelre raktam amin a szintén .11es 320 hdd található, az ahci ekkor nem ismerte fel a 320ast/ezen a van az op/.a terrásat jelezte de mikor át dugtam egy másik tápra akkor mind ketto ment :F mitöl lehet ez? az 1TBos annyira megrántja induláskor a tápot hogy a másik kikapcsol? amugy egy VX450 van. elöre thx

disaster24:igen az a vincsi, és azt a kód ellenörzöt kérdeztem

[ Szerkesztve ]

(#771) audi100td válasza werman (#770) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát nem tudom, nekem egy kábelen van az 1TB-os Hitachim meg a 640-es Samsungom és nincs semmi ilyen probléma, ugyanaz a tápom van nekem is. Az a baj, hogy annyi gond van ezekkel a vinyókkal, hogy gyakran már nem tudni mikor mit szarakodnak.

(#772) Geby válasza ImI87 (#759) üzenetére


Geby
tag

Ilyenkor nem art lefuttatni egy SeaTools Full testet, hatha dob valami eredmenyt, h mitol van gondja. Ha meg hibat dob akkor lehet egybol gariztatni, a sajat progijaval keszult riportot el szoktak fogadni szervizekben.

(#773) werman válasza audi100td (#771) üzenetére


werman
tag

csak érdekes mert nem tom miért nem jó ha egy vezetéken vannak. amugy meg megy rendesen mind a kettö. Már rá is pakoltam a 300gb adatot :D eddig jó. indulásnál van egy kis érdekes hangja de sztem ez ilyen. Érdekes de ez az elsö olyan vinyóm amiben több tányér van. ugye van már fél éve .11 320as, régi pcmben egy .9 160 .10 250 volt. mind klasszul mentek. u.i. mikor ma bekapcsoltam a HDsentinel azt monta hogy 320as 10 szektort elpakolt és ezért levette a 100as kondit 87re :))

(#774) audi100td válasza werman (#773) üzenetére


audi100td
nagyúr

A régi szériái jók voltak a Seagate-nek, de ez nem az igazi és szerinted az, hogy egy új vinyón 10 gyenge szektor van normális?!

(#775) werman válasza audi100td (#774) üzenetére


werman
tag

hát a 320as már úgy fél éve van még és csak azt nyuztam, bár valóban nyugtalanitó már csak azért is mert .9es még mindig meg van ,az megy anyám gépében és azon HD sentinel a mai napig 100as kondit ir ki és 320 napot volt eddig bekapcsolva/mármint összessen/. Valóban érdekes hogy most mi van ezzekel a vincsikel, de most muszáj volt vennem egy egyet mert már kellet a hely, lehet elkapkodott döntés volt, majd az idő itélkezik fölötem :DDD de remélem nem lesz nagy baj addig is ezzekel a vincsikel

[ Szerkesztve ]

(#776) DreiNN


DreiNN
tag

Hellószok!
Kicsit elmaradt kérdés,de nekem annál fontosabb. Adott egy Seagate 7.10 ATA 320GB-os winy.
Namármost azt szeretném megcsinálni,hogy azt master-ként használom és mellé slave-be egy maxtrort teszek be. Eddig sehogy sem jött össze :(
Seagate-t masterként beállítva sem bootolt be.
Ötlet,hogy hogyan kéne pakolni a jumpereket? :F

[ Szerkesztve ]

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#777) Alex91 válasza DreiNN (#776) üzenetére


Alex91
félisten

Cable Select? Es lehet, hogy a van olyan Master is, ami feltetelezi, hogy mellette nincs Slave, es olyan is, ami mellett lehet Slave...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#778) DreiNN válasza Alex91 (#777) üzenetére


DreiNN
tag

Próbáltam h. mind a 2 winyón cable select..,de úgy sem volt jó. Érdekes,hogy egymagában sem indult el,pedig van rajta egy oprendszer :(
Viszont hogyha slave-ként használom egy olyannal amin van oprendszer akkor bejön :(
De amiről kéne a sok adat azon nincs...ez lehet a baj? :F

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#779) ImI87


ImI87
őstag

Végleg beszart az 500-as vinyóm........ :W :(((
Betöltés után pár perccel megfagyott a gép, és aztán már 10 reset után sem indult el. Irány gari, és Seagate igy időre felejtős. :K

Szerencsére adatvesztés nem történt, mert minden fontos cucc ki volt mentve. De 3 óra kárbament Win telepítés meg szarakodás miatt. :((

Veszek helyette egy 640GB-os Samsung F1-et, vagy WD Caviar Black-et.

(A WD-nek miért nincs rendes topikja? :F Vagy én vagyok balfasz és nem találtam meg? :B)

[ Szerkesztve ]

(#780) audi100td válasza ImI87 (#779) üzenetére


audi100td
nagyúr

Caviar Blue-t vegyél (ugyanolyan gyors mint a Black, csak 16MB cache-el, ami egyáltalán nem hat ki a sebességre), samut inkább ne a 640-esekkel vannak gondok sebesség terén.

(#781) Balinov válasza audi100td (#780) üzenetére


Balinov
félisten

nema, pont a 640-es F1-est vettem,mert tobben ajanlottak, a 750es tengerkapu melle..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#782) audi100td válasza Balinov (#781) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet, hogy te még a régebbi gyors 2 tányéros változatot fogtad ki, most kiadtak egy 3 tányérost is, hogy megszabaduljanak a feleslegessé vált 250GB-os lemezektől, amik ~25MB/s-el lassabbak, de egy HD Tune teszttel könnyen le tudod ellenőrizni, átlag 90 MB/s kerüli sebességet kell kapnod.

(#783) Balinov válasza audi100td (#782) üzenetére


Balinov
félisten

koszonom a tippet, ugy remlik enyem meg a 2 tanyeros, majd este otthon megnezem a HD tune-val.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#784) audi100td válasza Balinov (#783) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, amúgy a 3 lemezesekkel sincs különösebb probléma, csak hát ugye lassabbak aminek senki nem örül, jogosan.

(#785) ImI87 válasza audi100td (#780) üzenetére


ImI87
őstag

Kösz a tanácsot, akkor inkább WD lesz. :R

(Ezeknél a 640-es Samsung-oknál van v.mi külső jel, ami alapján tudni lehet, hogy 2 vagy 3 tányéros verzió? :F Típusszám csak 1féle van, az alapján nem sikerült találni semmit.)

(#786) audi100td válasza ImI87 (#785) üzenetére


audi100td
nagyúr

Talán a firmware verzió, de nem tudom, hogy melyik melyik és valószínűleg a 2 tányérosból is volt több féle fw.

WD úgy is megbízhatóbb, 6400AAKS-el biztos meg leszel elégedve, sebességben is egy szinten van a 2 tányéros Samu-val. :)

(#787) ImI87 válasza audi100td (#786) üzenetére


ImI87
őstag

OK. :R De akkor tuti nem lesz lassabb, mint a Caviar Black? :F
Nem mintha pár sec számítana, csak ez lesz a rendszervinyó, és nem árt, ha minél gyorsabb....... :)) És ez a Blue is 2 tányéros?

[ Szerkesztve ]

(#788) audi100td válasza ImI87 (#787) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, 2 tányéros a Blue is, egyedül a cache méretében különbözik, nem lesz semmi hátrányod a Black-el szemben, ugyanis a 32MB inkább csak marketing, a Seagate is már csak 16-ot pakol az új 1 tányéros 500-asokba.

(#789) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Tesztelgettem a 4 tányéros 1,5Terás Seagate-t:
Összehasonlításképp egy Samsung F1 1TB-al.

HD Tach
Seagate 1,5TB

Samsung F1 1TB

HD Tune Pro
Seagate 1,5TB

Samsung F1 1TB

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#790) ixtom válasza Sárpac (#789) üzenetére


ixtom
tag

Szép eredmények :C
Melegedéssel, hanggal, rezgéssel hogy áll? (Utóbbi kettő persze elég szubjektív, de legalább Te össze tudod hasonlítani a Samu F1-el)

(#791) Sárpac válasza ixtom (#790) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hang saccra a samu f1-el egyenértékű, azzal a különbséggel, hogy ez nem csattan induláskor.:D
Picit melegebb mint a samu 4C-vel 36-37Fokos volt zárt házban.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#792) Sárpac válasza ixtom (#790) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Részletesebben:

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#793) dobcsi


dobcsi
tag

Sziasztok.
Nekem is van egy ilyen vadi új 500Gb-os, a firm (NY22) szerint nem esik bele abba a bizonyos kategóriába, de viszont furcsa "kattogó" hangokat bocsájt ki magából, mint amikor leáll egy vinyó és a fej nyugalmi helyzetbe állna. :F Van amikor 15 percig semmi, de általában 4-5 percenként hallani. Háttér tárolóként működik, az op rendszer nem ezen van.
Ha valakinek van etéren valami tapasztalata, szivesen fogadnám. :)
Ja persze minden "tesztelő progi" 100%-nak itéli meg. :)

Üdv:Zsolt

(#794) audi100td válasza dobcsi (#793) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is kattogott, garis csere lett a vége... :U

HD Sentinel is 100%-ot ad a kondícióra?

(#795) dobcsi válasza audi100td (#794) üzenetére


dobcsi
tag

igen, 100%-os, sajna papíros garim nincs, úgyhogy bízom benne hogy nincs nagy baj?! :)

Üdv:Zsolt

(#796) audi100td válasza dobcsi (#795) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ilyen vinyót gari nélkül nem mertem volna venni... de most már garival se vennék.

[ Szerkesztve ]

(#797) dobcsi válasza audi100td (#796) üzenetére


dobcsi
tag

Mikor megvásároltam, utána olvastam csak a cikkeket róla, de az megnyugtatott hogy a firm szerint az én példányom nem esett bele abba a szériába. A tied abba a kategóriába volt?

Üdv:Zsolt

(#798) audi100td válasza dobcsi (#797) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom mert már eladtam, viszont nem az FW hiba miatt hullanak annyira ezek a drive-ok.

(#799) ImI87 válasza audi100td (#798) üzenetére


ImI87
őstag

Nekem sem firmware hiba volt.. 8 hónap után elkezdte, hogy hol elindul, hol nem, és lement a kondíció 70%-ra. :(

(#800) ImI87 válasza ImI87 (#799) üzenetére


ImI87
őstag

Cserélték vadi újra. :))
Ha valaki venne ilyen 500-as Sata vinyót, az keressen meg az apróhírdetéseknél !
Vadiúj, direkt ki sem bontottam......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.