Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) audi100td válasza C64 (#849) üzenetére


audi100td
nagyúr

7200.12-t kell venni ;) , az már jó széria, a 7200.11 sajnos nagyon félre sikerült.

(#852) C64 válasza audi100td (#851) üzenetére


C64
őstag

soha többet seagate. hiába sikerült félre. ha valamit a piacra dobnak és az félre sikerült, akkor az a cég is félre sikerült cég. adatokról van szó, nem vga-ról vagy hangkariról! ha a hdd meghibásodik, akkor nagy károkat okozhat a tulajdonosának! nagyon nagyot! a wd nem véletlenül vállal öt év garit és 1.2 millió óra üzemidőt! mert a termékeiben meg is bízhat a tulajdonosa!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#853) zs569


zs569
csendes tag

Van egy 120GB-os Seagate winchesterem, ami furcsa hangokat ad.
Barracuda 7200.7 (model: ST3120022A)
S.M.A.R.T. status = OK.

Amikor egy ideig tetlenul all a winchester feje, mivel nem kell irnia vagy olvasnia, akkor egyszercsak elkezd dolgozni magatol es ugyanakkor viszont a winchester kis LED egoje nem villog! Neha a munkat abbahagyja es akkor egy rovid piheno kovetkezik, s majd ismet belekezd. Olyan hangot ad mintha egy nagy fajlt masolnek winchesterrol winchesterre. A fej oda-vissza ugral rendkivul gyorsan es halk zizego hangot ad. Mondom, pont olyan mintha masolna valamit. Amikor ezt hallom, akkor kinyitok egy uj programot es akkor hirtelen megszunik a hang. A winchester LED egoje felvillan (nyilvan mert be kell olvasni a programot) es utana csend van (egy darabig) aztan kezdodik megint...

Szeretnem, ha valaki megmondana nekem, hogy pontosan mitol van ez es mit csinal a winchester. Ez azt jelenti, hogy kezd elromolni a winchesterem???

(#854) audi100td válasza C64 (#852) üzenetére


audi100td
nagyúr

WD nem vállal 5 évet! Kivéve a Black és Raid vinyóira, amúgy a Seagate-re korábban minden merevlemezére 5évet adott. Amúgy a Hitachi-nak meg a WD-nek is voltak gyenge szériái, a Samsung-ról meg ne is beszéljünk. Rendszeresen menteni kell legalább egy olyan vinyóra ami nincs beépítve a gépbe, akkor nincs ilyen probléma, ez alapszabály...

(#855) zs569


zs569
csendes tag

Egyaltalan nem tudok kiigazodni azon, hogy itt a levelek milyen sorrendben jelennek meg. Keresem a sajat kerdesemet, amit par napja irtam es nem talalom. Azt sem tudom, hogy irt-e valaki valszt es meg a sajat irasomat sem talalaom. Teljesen ossze vagyok zavarodva. Ez az egesz forum egy teljes zurzavar. Arrol irtam, hogy a 120GB-os Seagate winchesterem furcsa hangokat ad... Feladom! :C

(#856) Konflikt válasza audi100td (#854) üzenetére


Konflikt
addikt

5 evet ad a sea a HDD-kre. max a kiskerek/nagykerek adnak 1-3 evet. a gyartoi gari attol meg tovabbra is 5 ev.

mod:
amugy nekem ket SD15-os fw-rel rendeklezo seam van:
500 320AS (spin retry count: 9 ) -> 73% kond
1000 340AS, (reallocated sector: 2) -> 98% kond. HD sentinel alapjan.

a dirvedetect szerint mind2 hibas es fw update szukseges.
volt akinek a fw update utan az adatai elvesztek? (hirtelen ~1,3 TBnyi cuccot nemtudok hova tenni)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#857) audi100td válasza Konflikt (#856) üzenetére


audi100td
nagyúr

"5 evet ad a sea a HDD-kre. max a kiskerek/nagykerek adnak 1-3 evet. a gyartoi gari attol meg tovabbra is 5 ev."

Igen? :) Akkor menj fel szépen a Seagate oldalára, a desktop és notebook merevlemezeikre a 7200.12-es széria megjenése óta már csak 5 évet ad, az más kérdés, hogy Magyarországon előtte is csak 3 év volt (rosszabb esetben csak egy) a Seagate vinyókra, mert lenyelték a többit a kereskedők. Az ipari felhasználásra szánt HHD-ire továbbra is 5 évet vállal a gyártó.

(#858) Konflikt válasza audi100td (#857) üzenetére


Konflikt
addikt

Magyarországon előtte is csak 3 év volt (rosszabb esetben csak egy) a Seagate vinyókra, mert lenyelték a többit a kereskedők.

a gyartoi garancia joideje mar (a 7-es seriatol biztosan, talan 2004 korul emeltek 3-rol 5-re) a 11-esig, - illetve ezev januarjaig vasarolt HDD-kre - bezarolag 5 ev. mint irtam a kiskerek/nagykerek lehet 1-3 evet adtak, a seagate attol meg Magyarorszagon is 5 evet adott a 7-11 seriara. az viszont sajnalatos h a 12-re, ill. jan-tol majd mindenre mar csak 3 ev jar.

szval Akkor menj fel szépen a Seagate oldalára, es checkeld ezzel a gar-t olyan sea hdd-vel, amit 2009 jan elott vettel. persze macerasabb a warranty ervenyesitese, mivel a legkozelebbi collection point Viennaban van. (pl: egy ST31000340AS -re nekem 2013 nov-t dob. nagyker 3 ev gart adott ra 2008 nov-ben.)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#859) audi100td válasza Konflikt (#858) üzenetére


audi100td
nagyúr

A lényeg, hogy a jelenleg újonnan vásárolt Seagate asztali és laptop vinyókra is már "csak" 3év gyártói gari van, szerintem felesleges ezen vitatkozni. ;)

(#860) Konflikt válasza audi100td (#859) üzenetére


Konflikt
addikt

nem csak ez a lenyeg. van egypar sea hdd (foleg az elmult 2 evben vasaroltak) ami(k)nel nemart ezt eszbentartani h 5 ev gar van ra. ez azert eleg fontos. (ellenben az altalad hitt 1-3 evvel szemben)
nem vitatkozunk: ) a warranty dolgokat rakjuk a helyere a tisztanlatas erdekeben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#861) audi100td válasza Konflikt (#860) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de ezt Én egy percig nem cáfoltam, csak annyit mondtam, hogy a jelenleg kapható Seagate desktop/notebook hhd-kre ~a 7200.12 megjelenése óta 3év gyártói gari vonatkozik (ezt reagáltam még arra, hogy állításod szerint a Seagate még mindig 5 évet ad). Nem értem mit lehet ezen ennyit vitatkozni, ez Tény. :)

A korábban forgalomba került vinyókra meg egyértelmű, hogy 5év vonatkozik...

(#862) audi100td válasza audi100td (#861) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mármint a #857-ben is 3év gyártói garit akartam írni, csak véletlenül elírtam, ebből adódhattak a félreértések. :F

(#863) laszloo


laszloo
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megköszönni a 7200.11-es kapcsolatos hibajavításos leírástokat, mind az eredeti linkeket. Ezek által sikerült újra működésre bírni a bsy hibás HDD-met.
Üdv.: laszloo

(#864) dbius


dbius
veterán

Gyors kérdésem lenne:

Volt egy Samu Spinpoint f1-es (750-es) vinyó, amit gariztattam, és ma egy Seagate 7200.11-est kaptam vissza helyette.

Most nézem, hogy többeknek van gondja ezzel a sorozattal, seagate oldala szerint az általam kapottnak is javasolt a firmware frissítése.

Na, most a kérdésem az, hogy a firmware frissítés megoldja-e az eddigi problémákat, vagy inkább vigyem vissza, és kérjek helyette más vinyót...

Addig ki se bontom az origi csomagolásból.

:R

(#865) audi100td válasza dbius (#864) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem vidd vissza ha nem akarsz vele szívni és kérj helyette 7200.12-t, az már jól sikerült széria és jelenleg a leggyorsabb desktop vinyó vagy WD Black-et.

(#866) Dansky


Dansky
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Ma reggel arra ébredtem, hogy nem megy az 1 terrás 7200.11-es Barracudám, utánaolvasva majdnem biztos, hogy ez a lock downos probléma lépett fel. :(

Sonique, küldtem a címedre egy e-mailt, jól jönne a segítség mert a műtétnek amit te találtál én nem merek nekiállni. :)

(#867) dbius válasza audi100td (#865) üzenetére


dbius
veterán

Az lesz.

Adtam neki egy esélyt, hazahoztam, frissítettem a firmware-t, de pár óra használat után (win7 rc telepítése, tesztelése) máris megjelent rajta 1 bad sector és 1 gyenge szektor. :(

Most épp a hosszú öntesztet futtatom rajta, hétfőn visszem vissza haverhoz.

(#868) audi100td válasza dbius (#867) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tedd azt, szinte minden egyes példánnyal van valami probléma, ez sajnos nagyon félresikerült egy széria, viszont a 7200.12-t nyugodtan megveheted, az megint megbízható, mint a korábbi Seagate modellek. De pl. WD Black is nagyon jó, csak az picit lassabb meg zajosabb mint a 7200.12.

(#869) dbius válasza audi100td (#868) üzenetére


dbius
veterán

Hát elég érdekes ez a vinyó, a részletes önteszt után eltűnt a bad sector meg a gyenge szektor is... :F

Ettől függetlenül hétfőn csere, mivel ezek nem túl jó előjelek.

(#870) Zsgabor


Zsgabor
csendes tag

Üdv!

Van egy Seagate Barracuda 7200.11 SATA2 vinyóm, ami panelhibás (99%) és most jött egy új, ami 7200.12...
1. kérdés: Mekkora az esély, hogy panelcserével sikerül megmenteni az adatot?
2. kérdés: Van valakinek egy fölösleges 7200. 11- es panelje, ha nem működne?

Előre is köszi :F

(#871) audi100td válasza Zsgabor (#870) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem egészen értem, a 7200.12 is elektronika hibás? Nem lehet, hogy a tápegységeddel van valami gond? Milyen tápot használsz?

(#872) Zsgabor válasza audi100td (#871) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

Üdv!

A 7200. 12- es elektronikájával nincs baj, csak keskenyebb, mint a 7200.11- esé. Szóval így nem igazán merek nekimenni a panelcserének, nem akarok nagyobb bajt, mint ami van. A tápnak nincs gondja, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#873) audi100td válasza Zsgabor (#872) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja értem, az amúgy is már teljesen más széria, nem egyezik a 2 panel.

Amúgy honnan tudod biztosra, hogy elektronikahibás a .11-ed? Könnyen lehet, hogy a híres Firmware hiba miatt lezárta magát a meghajtód.

[ Szerkesztve ]

(#874) Zsgabor válasza Zsgabor (#872) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

Ja, amit elfelejtettem, maga a hibajelenség: a 7200.11- es vinyó szépen felpörög, gyanús hangot nem ad, viszont már a BIOS sem ismeri fel, indulásnál fagy tőle a gép. érintkezőit megtisztítottam, de nem használt neki.

(#875) audi100td válasza Zsgabor (#874) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ez nagyon firmware hiba okozta jelenségre utal, olvasgass vissza, többen jártak így és van rá megoldás, nem kell panelt cserélni.

(#876) Zsgabor válasza audi100td (#875) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

Köszi a segítséget :R

(#877) audi100td válasza Zsgabor (#876) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit. :)

(#878) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali Mindenki!

Nem szeretném végig olvasni az egész topicot, ezért csak rövid választ kérnék.

Lehet-e a "hibás szériájú" 7200.11-esnél frissíteni a firmware-t, ha a vinyó már bemondta az unalmast?

Ilyenkor a CD-boot az egyetlen járható út, vagy windows alatt is megy a frissítés?

Vagy mehet vissza gariba és az adatokat meg eltemethetem a digitális világ virtuális temetőjében?

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#879) LacckaGy


LacckaGy
csendes tag

Üdvözlet minden "Hozzáértő" Fórumtársnak!!
Az elöttem hozzászólóval ellentétben én végigolvastam a fórumot, sőt az összes külhoni linket is böngésztem 2 napon keresztül. Sajnos nem vagyok megáldva a műszaki rajzok olvasásának tudásával. Tapasztalt emberkék, főleg a belinkelt oldalakon már nem erőltették az itt "sokszor" jelzett-ajánlott RS232-es átalakítót, hanem különféle usb-s telefonkábelekkel oldották meg a problémát. Sajna "nemtudásomnak" köszönhetően, egyszerüen nem fogja az agyam :W a következőket: RS232-es átalakítóval külön írtátok az áramellátást egy 3,3V-os elemről. Ezt hova kötöttétek? Tx-rx? A gnd-t miért jelölitek ha a képeken egyszerűen senki nem jelölte az erre csatlakoztatandó kábel "nevét"? MÁs! Az eggyik leírásban, nincs külön táp ráküldve a winyóra csak az elem ill, bármi ami 3,3-5 volt között van. A másik leírásban csak tx-rx csatlakozást látok és simán a tápot a gépből kapja. Nagyon szépen kérlek titekek "rázzátok helyre az agyamat" minimális tudásilag.
Ha usb-s telefonkábel-ről szeretném megjavítani a hdd-t, akkor az Rx-Tx csatlakozáson kívül (mert ezt felfogtam) Még pontosan mit és honnan-hova kell csatlakoztatnom, hogy szerencsével járjak a végén. Sajna közel 10 évnyi scannelt régi és új fényképen van ezen a winyón. Nagyon megköszönném ha valaki segítene ezek megmentésében egy kis tanáccsal. Előre is köszönöm az építőjellegű válaszokat! :R :R

(#880) audi100td válasza unclefucka (#878) üzenetére


audi100td
nagyúr

Olvass vissza csak 1-2 oldalt, le van írva mi a teendő, eléggé bonyolúlt ezért nem tudom leírni illetve annyira nem foglalkoztam vele csak beleolvasgattam, illetve ilyen szintem nem értek a vinyókhoz...

[ Szerkesztve ]

(#881) penene


penene
őstag

Sziasztok,

Nekem több, mint fél éve (de lehet van már 1 is) van:
2 darab: ST3750330AS vinyóm.

Eddig csak adatokat tároltam rajta, a másik üres volt, és várta a feltöltést, most tettem raidbe őket, és online rendszerhasználat.

Eddig még nem volt vele bajom, ilyen leállással, de akkor valszeg elkerülhetetlen lesz, verzió frissítés nélkül? :)

Akarok venni még egy 3-4. vinyót is raidbe, szerintetek érdemes ebből a modellből venni még 1-et, vagy kettőt, vagy inkább valamilyen korszerűbb modellbe ruházzak be? (.12)
Cél ugye a sebesség és megbízhatóság párosa... Úgy olvastam a .12-esek jóval gyorsabbak is a .11eseknél... ilyen 750GB - 1T között gondolkodom Raid5-ben. (ha van ugyanolyan gyors 500 GBos, akkor még az is belefér)

A seagatekkel eddig nincs bajom, van 2 350-es is, és tökéletesen működnek régóta, most ők a backupok épp...
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#882) sonique


sonique
őstag

udv

akinek még mindig van baja a 7200.11 e szériával annak még mindig megtudom csinalni

irjon privátot akit érdekel

Udv
Sonique

(#883) tommyes


tommyes
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég tönkrement a Barracuda 7200.11-es vinyóm.
Amikor be van dugva a vincsi akkor teljesen lefagy a BIOS, nem lehet csinálni semmit vele.
Visszavittem garanciába és azt mondták, hogy tönkrement rajta az elektronika, és ha találok vkit akinek van hozzá pontosan passzoló elektronikája akkor meg tudom menteni az adatokat.
Megkérdeztem másokat és azt mondták, hogy nem lehet így elektronikát cserélni, mert mindegyiknek egyedi a chipje és nem fog működni. Ez igaz? :S
Van valami mód ahogy mégis elő tudnám hozni az adataimat?
Nagyon fontos lenne.

Köszi

(#884) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Üdv mindenkinek!

héten beszereztem egy Seagate ST3500320AS és elsőnek Hard Disk Sentinel-be hibátlan volt aztán egy nap múlva a kondíció hirtelen leesett 100%-ról 40%-ra (azt írja felpörgetési hiba és garanciális csere nem lehetséges addig míg tovább nem zuhan a kondíció)tápom: Chiftec 550AB-A
valaki nem tudja hogy vissza lehet hozni-e a kondícióját?

[ Szerkesztve ]

(#885) multimelon


multimelon
tag

Srácok para van!!

Egy sea st3500320as vinyóm van, este netezés közben kék halált dobott a gép. restart win betölt egy pár percig ok aztán megint lefagyott.

nem tudtam lefényképezni de ez volt a hiba felírtam

KERNEL DATA INPAGE ERROR
0x0000007a ( 0xE1D18900, 0xc000000E, 0xBF9171FA, 0x76923860)
win32k.sys adress BF9171FA base at BF800000, datestamp 49900EB7

Ez valószínűleg vinyó hiba lenne?

még info:
sea tools win, short test ok, long test lefagy a gép
everest hdd stress fagy
dos sea tools short test ok, long test fagy

hd sentinel dos meg semmit nem lát

2. hibaüzenet, STOP c0000218 Unknown hard error

ez így egyik napról a másikra történt, a vinyónak olyan hangja van mintha pozicionálna a fej állandóan, meg mint amikor bekapcs a gép és felpörög?

Hát nem ezt vártam azért, vigyázzatok ezzel a sorozattal.

Szerintetek ez hdd hiba lenne, én arra tippelek.

(#886) Thulcandra válasza multimelon (#885) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Dobjál fel egy HD sentinelt, és egy screenshotot mutass az áttekintés illetve SMART ablakról!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#887) multimelon válasza Thulcandra (#886) üzenetére


multimelon
tag

Na ezt nem értem, kipróbáltam egy másik gépben is az 500 as vinyót, ott gond nélkül bebootolt a win és nem is fagyott le, leteszteltem sea dos short és long teszt ok. sentinel és hd tune szerint is ok.

na mondom érdekes lesz, az eredeti gépnél egy másik vinyót próbáltam samsung 80 IDE, az se bootolt be, ezután BIOS reset.

A csavar:
a másik gépben SATA volt a BIOS ban beállítva, a win meg AHCI módban van telepítve az 500 asra és mégis felismerte. Visszaraktam az eredeti gépbe, itt BIOS ban már nem AHCI van beáll hanem native IDE re állítottam, így boot ok a win feltette az ide drivereket azóta nem fagyott le.

sentinel és hdtune 3.50
[link]

[link]

[link]

Ezek milyen értékek?
szerintem a bios volt megkergülve vagy nem tom. Mindenesetre még nézelődök mem és proci körül is.

[ Szerkesztve ]

(#888) Thulcandra válasza multimelon (#887) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Spin retry -kat leszámítva smart alapján semmi baja a winyónak, gondolom az a 3 spin retry meg az alaplap hülyesége miatt volt akkor, ha csak tényleg nem gyenge a táp.

Lehet nem ártana a lapra nyomni egy bios frissétést viszont.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#889) sinick válasza multimelon (#887) üzenetére


sinick
senior tag

Az én gépemben két darab ilye 500-as csücsül. Valamikor év elején figyleni kezdtem a smartot és az egyiken valamikor keletkezett egy áthelyezett szektor a másikon egy spin retry hiba (bár akkoriban sok volt az "áramszünet", mert az újépítésű lakásban az egyik fázis hülyén van elosztva és lecsapott az automata).
Aztán valamikor áprilisban mindkettőt firmwareltem és újraindításkor rájött egy-egy spin retry hiba. Azóta nincs változás, az állandó smart figyelést is beszüntettem, kb. havonta ránézek és nincs változás. Fontos adatok mindig mentve!

(#890) sinick


sinick
senior tag

Van egy hároméves Seagate 320-asom, amire kb. negyedévente komplett biztonsági mentést szoktam csinálni. Egyszer csak beadta az unalmast (kattogva nem indul és ilyenkor a belső vinyókat sem ismeri fel az alaplap). Ugye a kereskedő egy évig köteles garanciát adni, a gyártóihoz elvileg nincs köze. Gyártói garancia még két évig van rajta.

Adatok nem kellenek róla. Csinált már valaki visszaküldést? Érdemes? Mennyi lehet a csomagküldés?

(Oké tudom, hogy már egy egy terrás csúcsvinyót is megkapok húszért! Nem tudom újonan mennyi egy ilyen vinyó, nem tudom mennyi a csomagküldés, de ha pl. 5-8-ből megúszom a postát, akkor megpróbálnám! Márcsak tapasztalatserzésből is...)

(#891) Balinov


Balinov
félisten

Urak, ST3750630AS modelt birtoklo immar 1 eve, szinte folyamatos uzemmodban. ez a 16mb cache-s valtozat. A vinyo egy USB2-es LaCie kulso vinyobol valo, kiszedve a keretbol es a adataimnal levo konfigba beeepitve a 640-es Samsung F1 melle.

HDD sentinel (free verza) szerint a SMART ertekek jok, kiveve a kovetkezo bejegyzest, amit akusztikailag (hallom a fulemmel) is alatamaszt a szemelyes tapasztalat

10,Spin Retry Count,97,100,100,OK,000000000021,0,Engedélyezve

SeaTools-ot inditva figyelmeztet,hogy fontos firmware van hozza, viszont S/N alapjan tovabblepve nem engedi letolteni, mondvan contact your OEM. Viszont a tipusra raguglizva ezen az oldalon le tudom tolteni a megfelelo firmet ill. a windowsos upgrate jutilt.

Kerdesem, hogy a HDD Sentinel altal emlitett problemara megoldast hozhat-e (gyanitom nem nagyon, inkabb arhivaljak izibe) ill. ha feltolom az FW-t ugranak-e az adataim?

Koszi minden infot
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#892) Integra


Integra
titán

beszerválok egy ilyet külső tárolónak, jó lesz remélem.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#893) StaMiNa válasza sonique (#882) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Köszönöm a javítást!
Gyorsan megcsináltad, és minden helyreállt, csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#894) FanatiK


FanatiK
csendes tag

Hello!
Lehet hogy nem jó helyre írom de neharagudjatok meg érte.
Olyan kérdésem lenne hozzátok mivel én nem nagyon értek hozzá, hogy Szeretnék venni egy ilyen winchestert " Seagate Seagate ST3320620AS 7200.10rpm-es 16MB caches 320GB-os hdd. Sata2 "
és van hozzá egy ilyen lapom " Gigabyte m52l s3p [Lap] " Nem rég vásároltam azért nem tudom a lap tulajsonságait (még meg se kaptam)

Itt csak annyit írnak hogy 2x SATA 3gb/s

És nem tudom hogy fogom e majd használni a Wincshesztert

Tud nekem valaki segíteni?
Előre is köszönöm!

Üdv FanatiK

┌── *Egy Ember jellemét a cselekedetei határozzák meg!! ──┐ └───────────────────────────────────────────────────┘

(#895) Seregély válasza FanatiK (#894) üzenetére


Seregély
tag

Működni fog a HDD gond nélkül. A Seagate 7200.10-k jó, megbízható merevlemezek (magam is használok egyet 3 éve folyamatosan), azonban hasonló áron kapható manapság nagyobb, gyorsabb pl.: Samsung F3, Hitachi 7K1000.C 500gb.

(#896) FanatiK


FanatiK
csendes tag

Nagyszerű köszönöm szépen a segítséget! :) akkor megveszem a kolégától és írok amint beszereltem!

Üdv

┌── *Egy Ember jellemét a cselekedetei határozzák meg!! ──┐ └───────────────────────────────────────────────────┘

(#897) dvirgoo


dvirgoo
csendes tag

sonique kerestelek mert privát meg mail is.
előre is köszi

(#898) sonique válasza dvirgoo (#897) üzenetére


sonique
őstag

nem gondoltam volna hogy még mindig ennyi hibás 7200.11 es hdd van ..
szinte egyre többet hoznak havonta hozzam javittatni ..
havi 1-2 darab utan már heti 2-3 db
szoval akinek még mindig baja van vele nyugodtan keressen meg

udv
Sonique

(#899) adalbert1


adalbert1
veterán

Úgy tűnik hogy nekem is kezdi megadni magát az 500-as 7200.11-em.
HDSentinel-ben a kondíció egyik naprol a másikra leugrott 88%-ra, természetesen felpörgési hibával.
Most nézem Seatools long test-tel, kíváncsi leszek az eredményre.

(#900) Kriza


Kriza
őstag

Anno én indítottam ezt a topicot, de szerencsére még időben más típus mellett döntöttem...
Most viszont én is belefutottam egy ilyen firmware hibás 500-as jószágba, de az érdekes az, hogy a firmware verzió alapján ez nem érintett...
Viszont a hibajelenség azonos: motorhang van, fej is kattan egyet a motor felpörgése után, csak a BIOS nem látja a merevlemezt. :W
Szerencsére én ezt a vinyót megörököltem, nincs rajta fontos adatom, stb., tehát akár kísérletezhetek is vele.

A kérdésem az lenne, hogy hol lehet kis hazánkban beszerezni azt az RS232-TTL konvertert, ami a beavatkozáshoz szükséges? Ha tudnék venni egy ilyet, akkor megcsinálnám magam, alap jártasságom van elektronikai barkácsolásban. :B Meg ahogy elnézem, sokaknak jól jönne még ez az infó.

Egyébként ezzel a hibával elvágta nálam magát a Seagate. Nagyon csúcsszuper vinyókat kell, hogy gyártsanak, hogy a WD-ről visszapártoljak hozzájuk.Az is igaz ugyanakkor, hogy cégnél videorögzítőkbe az SV35-ös sorozat nagyon jól bejött, abból rendszeresen veszünk.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.