Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pok.tom


pok.tom
aktív tag

jó kis vinyó ez a 7200.11 es gecigyors és már 15e ft alatt az ára :Y

(#352) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Van egy ilyenem, nem érdekel valakit? Hibás, de mistral-os, így b@sz6tom a garimat, viszont Seagate-nél még 2012-ig van rá gari. Aki járatos ebben a gyártói gari érvényesíttetésben, annak jó lehet ;]

Priviben várnék ajánlatokat, 5leteket, ha valaki esetleg lejátszaná ezt nekem a Seagate-el némi anyagiak fejében ;)

Tiszta sux ez a magyarország. Ha bezzeg otthon, ukrajnában vásárolom vagy akár oroszországban, nem lenne gond, mert még ott is van Seagate központ, ahová vihettem volna, ha ott veszem. :W

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#353) Uzmany válasza Anakin007 (#352) üzenetére


Uzmany
őstag

Ez érdekelhet:
[link]

® visions created with passion

(#354) adalbert1


adalbert1
veterán

Tegnap én is beszereztem egy 500-as 7200.11-et...
Kattogásnak semmi jelét nem hallottam eddig, remélem hosszabb távon is annyira meg leszek vele elégedve, mint a 7200.7-el és 7200.10-el.

(#355) TeeJay


TeeJay
félisten

megjelent az új Seagate csodafegyver :R
lehet megjegyezni a számot

ST3640323AS
640GB 2tányér SATA2 és 32MB cache :R
nekilátok keresgetni teszteket hátha van már :B

Seagate DataSheet --> [link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#356) Uzmany válasza TeeJay (#355) üzenetére


Uzmany
őstag

Csábitó :)
Ha már itthon is lesz, veszek egyet.

® visions created with passion

(#357) TeeJay válasza Uzmany (#356) üzenetére


TeeJay
félisten

már kapható idehaza is Asbis nagykerben :R
ST3640323AS
itt --> [link]
remélem hamarosan a kiskerek is elkezdik árulni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#358) Uzmany válasza TeeJay (#357) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm :)
Jó lehet ez az Asbis, látom van már nekik az új 7200/16MB noti hdd is.
Már csak azt kell megoldani, hogy vásárolhassak náluk.

® visions created with passion

(#359) adalbert1 válasza TeeJay (#355) üzenetére


adalbert1
veterán

Ahh, és most vettem pár napja 500-ast... :O
Mindenesetre megvan már a követekező hdd-re is így a tervem...
Az 500-assal így pár nap után nagyon meg vagyok elégedve: halk, gyors és alig melegszik.

(#360) danntora


danntora
tag

Nekem is ma jött meg az 500-as verzió belőle SD25-ös Bios-al úgyhogy firmware frissítésre már nincs is gondom.Hangja nuku, felesleges kerregés szintúgy, de egyvalamit nem értek. Ha a Samsung HD502IJ vinyómról tömörítek ki a Seagate-re akkor alig 55 sec alatt végez egy dvd-vel, fordítva meg a duplája. Úgyhogy nem lesz rendszervinyó a Seagate-ből mert egy másik partíciójáról a dolgokat lassabban tömörítené ki a Samura mint fordítva. Akinek van két ilyenje az mondja már meg mennyivel megy a kitömörítés egyikről a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#361) danntora válasza danntora (#360) üzenetére


danntora
tag

Nah most néztem meg HD Tune-al és hard disk sentinel-el a puffer méretét és sehol sem írja. Lehet hogy mégis kell biost cserélnem?

(#362) adalbert1 válasza danntora (#361) üzenetére


adalbert1
veterán

A hd sentinel nekem sem írta, viszont az everestben kiiírta (igaz, ott se mindenhol), ha kell otthonról csinálok majd screenshot-ot.

(#363) pok.tom válasza TeeJay (#355) üzenetére


pok.tom
aktív tag

750gigásból is van már rég új 32megas cache-s..az is 11es seria

(#364) pok.tom válasza danntora (#360) üzenetére


pok.tom
aktív tag

samu vinyók elég ratyik..
11es serias segatek nagyon gyorsak értelem szerűen tömörítésben is, mondjuk az nem csak vinyótol függ..

(#365) danntora válasza pok.tom (#364) üzenetére


danntora
tag

Annyira azért nem ratyik, nekem mindig is volt samum és azok voltak a leghalkabbak és a leghűvösebbek mind közül. De érdekes most megen megnéztem és ugyanolyan gyors mindkettő oda-vissza.

(#366) luke93


luke93
csendes tag

Üdv! van egy ilyen Seagate barracuda 7200 500GB 32mb vinyóm. Rákötöttem a sata portra meg a tápra és nem találja a gép... Win telepítésnél sem pedig mondták h az alaplapon cd-jén van vmi progi amit rá extractol a floppy-ra és win telepítésnél annak a segítségével megtalálja a vinyót, de nem jött össsze... vkinek van vmi ötlete?

ASUS P5KC, Gainward 8800GT 512mb Golden Sample, 2x 1GB Kingmax TinyBGA 1066mhz, 450W Chieftech táp, Intel c2d E8200, Aerocool AeroEngine II BBP ház, Samsung 500GB 16MB puffer SATA2

(#367) pok.tom válasza danntora (#365) üzenetére


pok.tom
aktív tag

Nézz 1 statisztikat hany samu vinyót küldenek vissza gariba...

(#368) pok.tom válasza luke93 (#366) üzenetére


pok.tom
aktív tag

biosban már nem látja?

(#369) bajtokarpi válasza pok.tom (#367) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv. mindenkinek!

Miért, hány samu vinyót visznek gariba vissza?
Samu f1-en gondolkoztam, de elbizonytalanított a sok negatív hozzászólás.
Állítólag a 7200.11-e széria jobb, és megbízhatóbb, csak a 750-es modell a samu-ból 21-22000,- ft, addig a seagate-ből 31.000,- ft. Lehet, hogy veszek egy 500-ast, 15k-ért már láttam. Mi a véleményetek, mit csináljak?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#370) pok.tom válasza bajtokarpi (#369) üzenetére


pok.tom
aktív tag

legyen elég annyi h, sokkal többet mint segateból v. wd ből, ha nagyon érdekel olvass utánna..
32megas 15k alatt van már!

(#371) Konflikt válasza luke93 (#366) üzenetére


Konflikt
addikt

Ne külsö chipes sata csatlakozóra dugd rá, hanem natívra, amit az alaplapod chipsetje vezérel. lapod manualjaban megtalálod melyek a natívak. Így az xp látni fogja telepítéskor, nem szükséges raid, külső chip driver.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#372) Konflikt válasza bajtokarpi (#369) üzenetére


Konflikt
addikt

Ha gyors hdd-t szeretnél akkor samu f1, sea .11 széria.
Ha gyors és megbízható hdd-t, akkor sea .11. Ez az áron is látszik.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#373) bajtokarpi válasza Konflikt (#372) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm, hogy válaszoltál, egyre inkább a Seagate-re voksolok, csak még nem tudom, hogy az 500-ast, vagy a 750-est vegyem.

Üdv.

battletag: bossi#2666

(#374) eXodus válasza bajtokarpi (#369) üzenetére


eXodus
őstag

Szerintem drága helyen nézed.
Alig van különbség árban a gyártók között. Azonos gyártónál Pl.: bazárokban párszáz Fttal drágább a .11 mint a .10 (500Gbost néztem)

[ Szerkesztve ]

(#375) bajtokarpi válasza eXodus (#374) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Seagate 500GB 7200RPM 32MB SATA Barracuda 7200.11 (ST3500320AS) SATA 3.0Gb/s 3 év garancia: 15 810 Ft,

Seagate 750GB 7200RPM 32MB SATA Barracuda 7200.11 (ST3750330AS) SATA 3.0Gb/s 3 év garancia: 31 500 Ft

(Aliencomputer)

Azért ez jelentős különbség!

Mihamarább vinyót kell vennem, mert a HD Sentinel a Hitachi 320-as vinyómra ezt írja ki:

"A lemez felületén található 67 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

teljsítmény: 100%
kondíció: 23%

Mennyire lehet hinni ennek a proginak?

Köszi!

battletag: bossi#2666

(#376) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Vettem még pár hónapja egy ilyen 500 gigás winyót.
Én meg voltam vele elégedve rá is beszéltem ismerősömet hogy ugyan ilyet vegyen. Csakhogy neki jött valami brutál seek zaj belőle olyan 2 hét után majd amikor újra el akarta indítani a gépet kiírta hogy smart error és nem akart róla bebootolni a gép többet, kitette a polcra hogy majd gariba vissza küldi, ott állt 10 napot majd újra betette azóta megy viszont panaszkodik rá hogy pl ha winampot elindítja akkor furcsa seek zaj jön a winyóból, lehet hogy ez normális nemtudom.... winamp néha dolgoztatja a winyókat...
Na most hardwareoc-n valaki bekérdezte hogy jók-e ezek a winyók érdemes-e megvenni... erre beírta egy két ember hogy nekik is ilyen 2 hétig ment aztán sanyi... nekik 0% ot írt a hd sentinel a kondíciónál. Na feltettem énis ezt a programot nekem ezt írja...:
A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

És mellé ír egy 97% os kondíciót, amúgy 108 nap üzemidő van benne
1 darab hibát ír, ismerősömmel is feltettem a progit akinek a döglődő winyója van neki 10 hibát írt és 0% kondíciót... neki csak 48 nap üzemideje van.

Kicsit beilyedtem a dologtól... mi lehet ez az egész mizéria? Meg fog dögleni az én winyóm is vagy mivan itt??? Eddig halálosan megbíztam a seagate ba, ez 3. winyóm tőlük és az eddigiekkel semmi baj nem volt... Nem örülnék ha elvesznének az adataim... szinte tele van a winyó... :(((

[ Szerkesztve ]

(#377) Rover623 válasza ---Lasali--- (#376) üzenetére


Rover623
félisten

Jó vinyó ez a .11, de sajnos van egy-két hibás sorozat köztük.
Én jelenleg spec felhasználónak minősülök, tehát nem az én tapasztalataim nem ültethetők át közvetlenül a normál felhasználásra, de azért elég aggasztó a meghibásodási arány...
Főleg az 500GB-osok között fordulnak elő elég nagy számban ilyen hibák...:U

primus inter pares

(#378) ---Lasali--- válasza Rover623 (#377) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Aham...
De az enyém miért 1 hibát írt és miért megy még mindig mikor a többi nem? :D És meddig fog menni? :D Lehet itt megállt 1 hibánál és ennyi utána jó lesz?
Meg nem értem hogy ismerősömé ami nem akart menni meg 0% os a sentinel szerint az most mitől kelt életre, meg most mit csináljon vele? :D Vitesse vissza gariba hogy hibát ír a smart de megy amúgy meg jó? Aztán kap egy másikat ami 2 hét mulva megint megáll? :D

(#379) canniball válasza ---Lasali--- (#378) üzenetére


canniball
nagyúr

Van a Seagate-nek valami teszt-progija, érdemes lenne azzal is megnézetni és ha az is hibát jelez én visszavinném...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#380) ---Lasali--- válasza canniball (#379) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Seatools vagymicsoda a neve... Már futtattam a régi winyómón kiváncsiságból, semmit nem adott ki. Hiren boot cd-n is rajta van...
Meg haverom régi seagatején, ilyen 20 gigás csoda mobil rekkbe volt meg minden sokéves cucc, teljesen döglött már, leformatálod ok, aztán win meg haldoklik tőle, meg a partition magic lefagy... seatoolst végignyomtam rajta és semmit nem jelzett ki... hehh..
Amúgy szerintem az csak magát a lemezt teszteli, azon meg tuti nincs hiba akkor sector hibát is írna a smart stb... de itt csak ez az újrafelpörgést írja mindenkinek ahogy nézem...

[ Szerkesztve ]

(#381) Myers válasza TeeJay (#357) üzenetére


Myers
senior tag

Mennyibe fog ez fájni kb?

Az 500-as 14k körül van. Ha 18k körül lenne, akkor hasonló lenne az ár/teljesítmény arányuk.

320-asról váltanék. Az 500 nem lenne túl nagy ugrás, ezért jó lenne a 640-es.

Láttatok már valahol ilyet? Sem az árgép, sem a depó nem dob találatot. :(

http://www.muszaj.hu/

(#382) XeeN


XeeN
senior tag

A hétvégén sokszor lefagyott a gépem. Ez meglepett, mert eddig nem fordult ilyen elő. Először VGA vagy RAM problémára gondoltam, de tévedtem... Sajnos a winyóm halt meg, mivel ma reggel már az alaplap a BIOS-nál megállt, csak akkor indult el haa HDD-t lehúztam. Egy ST3500320AS-ről van szó. Szinte napra pontosan 2 hónapja vettem (2008.05.29.). Eléggé elszomorít a dolog lévén, hogy cirka 480GB adat volt rajta...

Más: [ST3640323AS review]

(#383) adalbert1


adalbert1
veterán

Rossz olvasni hogy ennyire döglődnek ezek a hdd-k, vagy csak egyesek ennyire gáz szériákat fogtak ki. Az enyémmel egyelőre semmi gond (kopp-kopp-kopp), remélem ez marad is így.

(#384) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Vettem egy Seagate ST3500320AS 8 500gb-os vinyot.Az lenne a kérdésem hogy a jumpert vegyem le vagy hagyam rajta?
Gigabyte EP45 DS3R alaplapom van.

(#385) sinick


sinick
senior tag

Én kettőt is vettem a 7200.11-es szériából, az 500-asból.
Igaz a gép nem megy 24/7-be, mondjuk inkább csak 16/7-be.

(A vinyók előtt egy leszabályozott 12 centis venti van. így nem forró csak meleg. Mondjuk a ház is stabilan van a helyén, húst nem kloffolok a tetején, nagy rezgéseknek rázkódásoknak sincs kitéve... )

(#386) sinick válasza swoody (#384) üzenetére


sinick
senior tag

Azt hiszem az SATA1 (1.5 GB/s) SATA2 (3 GB/s) váltó jumper. Most nem tudom melyik állás micsoda (azt hiszem a nyitott a SATA2, de rá van írva a vinyó tetejére).

A lapod SATA2-es és a SATA2 lefelé kompatibilis. Úgyhogy tökmindegy!

(Valaki írta itt vagy a RAID topikban, hogy RAID-ba nem jobb, de icipicit egyenletesebb teljesítményt kapott, ha SATA2-őre rakta.)

(#387) swoody válasza sinick (#386) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi.

Ezek az eredmények mennyire jok?

[link]
[link]

(#388) adalbert1 válasza sinick (#385) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem is egy halk venti van előttük, viszont így a hdd simán megvan 35 fokos is, a másik kettő mellette a keretben 38-39 fokos. Vagy beszerzek még egy keretet (mint már tervezem is jó ideje), vagy egy erősebb ventit eléjük (viszont a halkságon meg nem akarok bukni).

(#389) Myers válasza swoody (#387) üzenetére


Myers
senior tag

Az elején a 110MB/sec korrektnek tűnik. :)

http://www.muszaj.hu/

(#390) werman


werman
tag

3 hete vettem egy 320GB-os .11-es vinyót, ami ügye egy tányéros. Csak jó tapasztalataim vannak vele. halk,és hüvös! 35 fokos irás közben egy cm690-ben(igaz van elötte egy 12es venti), a teljesitményéröl nem tudok sokkat mondani mert rendszer lemeznek használom igy a hdtune behülyül a hdtach-ot még nem probáltam,vista alatt. ja és lehet beszerzek még egyet raidbe,11k-ért ajándék szinte.

(#391) rollins válasza werman (#390) üzenetére


rollins
őstag

Ez a ST3320613AS? Elérési ideje elég nagy, de az olvasás/írás sebessége elég jó. Na szép, kicsit körbe kellett volna néznem, ha tudom hogy ilyen van, akkor ezt vettem volna a Hita P7K250 helyett, csak sajnos itt nem lehet kapni.
Ennek nincs ilyen sípoló, magasfrekvenciás hangja?

[ Szerkesztve ]

(#392) rollins válasza rollins (#391) üzenetére


rollins
őstag

P7K500 akart az lenni, sry

(#393) werman válasza rollins (#391) üzenetére


werman
tag

igen az, a hangja seek közben tompa szürgyüléshez lehetne hasonlitani de azt is csak akkor hallani ha odanyomomm a fülemet a hddhez, de ez nem csoda csak egy tányér van benne.

(#394) sinick válasza Myers (#389) üzenetére


sinick
senior tag

Jó az! Gondolom rendszervinyó, azért ugrál...

Nálam rendszervinyón a Burst Speed ugyanúgy 247, Max Speed 120, Average 92, RAndom Access 12.3 azon a konfigon amit az aláírásomban látsz

(#395) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Vettem én is egy ilyen 500-as vinyót.
Majd írok tapasztalatokat............

Eddig 2 Seagate vinyóm volt (7200.10 750GB+320GB), mindegyik hibátlanul működött, soha semmi gond nem volt velük. Remélem megmarad ez a hagyomány :K

Addig tud valaki ajánlani egy jó progit vista64-hez, amivel egyszerűen és jól lehet particiókat kezelni? Olyasmi kellene, mint a Partition Magic, de az nem megy Vista alatt :( Régen nagyon szerettem azt a progit, sokat hazsnáltam és jó volt mindenre......

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#396) adalbert1 válasza ImI87 (#395) üzenetére


adalbert1
veterán

Ugyan kicsit megkésve, de vistában is van egy alapabb beépített partíciókezelő. Annyit koránt sem tud, mint a Partition Magic, de formázni, több partícióra osztani lehet vele.
Control Panel\ Administrative Tools\Computer Managment\Storage\Disk Managment.

Az ipon árlistáján már láttam 640 GB-os 7200.11-et, elég csábító.

(#397) ImI87 válasza adalbert1 (#396) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, de az egy kicsit butácska, kéne nekem több extra funkció.......... :U

(#398) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szasztok lenne egy kis problémám a következő vinyóval.

Seagate Barracuda 7200.10 (80Gb) ST380215A jelölésű meghajtóval.

Ez a vinyó unokaöcsémé. Semmi gond nincs vele, van rajta egy XP, és egyéb progik zene stb..
ez eddig szép és jó is. De. Amikor újraszeretném telepíteni a rendszert, az XP elkezdi mgformázni, majd amikor ez megtörténik. Kiír valami hibaüzit, hogy nincs a merevlemezen elég hely.
1. töröltem a partíciót, újra elkezdtem formázni. Megint nem működik a formázás után kilép, mert valamilyen problémát észlel, majd megnézem mit is.

Lényeg az hogy ezt a partíció törlése, majd megformáz dolgot elkövettem már legalább 20-szor. De amikor ráhagytam, és elindítottam CD nélkül a gépet, szépen felállt a rendszer, mintha mi sem történt volne. Hozzá sem nyúlt a telepítő a merevlemezhez. :Y

Oprendszer alól sem lehet formázni a vinyót, a windows a formázást nem tudta befejezni, igaz hogy elsem tudja kezdeni. :F Ez érdekes.

Kérdésem van-e erre valamilyen megoldás? :F
Törölni lehet róla, meg lehet rá másolni is, csak a partíciót nem lehet se törölni se formázni. :F

Ja és mégvalami, a vinyó erősen vírusos, estig kinlódtam mire a saját gépemről letudtam vakarni sal.xls.exe automatikusan induló kártevőt. Lehet hogy köze van hozzá, de szerintem nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#399) AVATARsg1


AVATARsg1
csendes tag

Sziasztok!

Picit hosszú lesz, de már nem tudom mit tegyek...
Vettünk a napokban egy Seagate Barracuda 7200.11-es 500GB-os SATA2-es vinyót. Hazavittük, kötném be a gépbe, hát nincs SATA tápkábel. No nembaj, felturva a netet találtunk egy boltot, ami vasárnap is nyitva van es vettünk tápkábel-átalakítót.
Így már be tudtuk építeni a cirka 4 éves configomba.
De jöttek a gondok...
ASUS A7V600-as alaplapom van, a biosban nem látszott az új SATA2-es vinyó, csak a régi IDE-s (szintén Seagate, 80GB). XP se látta. Tudom, eretnekség. de WinXP alatt megformázva (sajátgép->kezelés..) már látta a meghajtót az XP, másolni is tudtam rá.
Restart, Vista telepítés a SATA-s vinyóra.
Boot DVD-ről, oprendszer felkúszik, gép újraindul, majd ismét ahogy azt kell, bejött ekkor még egy bootmenü, hogy Earlier installation of Windows (vagyis az XP) vagy Vista induljon.
Gondoltam leellenőrzöm az XP-t, vajon indul-e még, sose lehet tudni Windowsnál. Indult.
Gépresi, majd várom az előző bootmenüt, felvillan egy 0,000001 másodpercre majd kis várakozás után elindul az XP. Vistát sehogyan sem sikerült működésre bírni.
Gondoltam lehúzom a 80-as vinyóm, hátha akkor bootol az 500-asról a Vista, de nem, akkor meg nem talál oprendszert...
Sztem az a gond, hogy a BIOS nem látja a SATA-s vincsit. Hogyan tudnám felismertetni vele?
(google-ben, egyéb helyeken már utánanéztem és semmi megoldás)

Mit tegyek?

UI: 80as vinyó az IDE csatornán a primary master, 500as a SATA-k közül az elsődlegesre van kötve. ASUS A7V600-as lap pedig csak SATA1-et tud, a vinyón a jumper SATA1 módban van.

[ Szerkesztve ]

Pötty!

(#400) AVATARsg1


AVATARsg1
csendes tag

Így ebben a formában a vadiúj 500as vinyóm maximum adattárolásra használható. Tudom-tudom, ez a feladata, de azért rendszer vincsinek is szeretném használni.

Valaki ötlet?

ha offtopic sry

Pötty!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.