Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) AstraCDX válasza canniball (#297) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Nem tudom kipróbálni, mert ez az első, és egyetlen SATA-s HDD-m . :F

Valamennyit olvastam már vissza, de még nem leltem .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#302) AstraCDX válasza nygma (#298) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Ez az alaphelyzet, a BIOS-ban nálam .

Sajnos a kutya máshol van elásva . :W

Üdv.

Astra

(#303) canniball válasza AstraCDX (#301) üzenetére


canniball
nagyúr

Valamiért azt hittem korábban is SATA HDD-n volt a rendszered...de hogy miért...?

Közben megvan: Zozzy küzdött hasonló gonddal [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#304) Atlantis


Atlantis
veterán

Nekem is van egy 500GB/32MB vinyóm. Lekopogom, de semmi bajom vele. Halk, érzésre gyors is(majd tesztelem), hűvös. Nem kerreg, zörög, mindig felismerte eddig a lap(Intel ICH9R). Everest tökéletesen beazonosította, cache mérettel, mindennel. SD15-ös firmware van rajta.

Tudom ajánlani ezt a típust mindenkinek, persze egy fecske nem csinál nyarat, szóval lehet, hogy később az enyém is makrancosabb lesz, de ne adja az ég. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#305) TeeJay válasza Atlantis (#304) üzenetére


TeeJay
félisten

pláne hogy az 500gigásnak igencsak jó ára lett manapság
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#306) Atlantis válasza TeeJay (#305) üzenetére


Atlantis
veterán

Van ez olcsóbban is itt a PH!-n. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#307) TeeJay


TeeJay
félisten

Seagate-ék vajon mikor dobják majd ki a 640gigás vinyót?
Samsung és WD már gyárt 640gigásat (2tányér 4fej 320gigás tányérok)
vagy lehet ők már 800gigásig meg se állnak? (400gigás tányérok) :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#308) TeeJay válasza TeeJay (#307) üzenetére


TeeJay
félisten

320gigás 1tányéros 7200.11 már van
ST3320613AS :R

akkor hamarosan lesz 2 tányéros 640gigás is szerintem :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#309) adalbert1 válasza TeeJay (#308) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ez jó hír! :R
Ha kijön a 640-es is, akkor lehet hogy megérné a mostani 7200.10 250-em és a WD 500 gigásom lecserélni rájuk.
Amúgy totál lehaltam, hogy a kezdeti 30-ról hogy leesett a 7200.11 500-as ára is, mikor a wd-t vettem kb. 2 hónapja még annyi volt, és szinte alig lehetett valahol kapni (legalábbis vagy 4 helyet végig telefonáltam).

(#310) Atlantis válasza adalbert1 (#309) üzenetére


Atlantis
veterán

Tényleg gyorsan esik az ára. Reméljük, így több fogy belőle, remek vinyó ez az 500-as.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#311) Zozzy válasza canniball (#303) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nem csak küzdöttem, a mai napig fennáll a probléma. Mindössze annyi a változás, hogy valamit átállítva a BIOS-ban (ha agyonütnek, sem tudom most megmondani, hogy mit, de majd megnézem), már nem próbál boot-olni a gép addig, míg fel nem ismeri a vinyót, így nem kell resetelni, hanem szépen kivárja.
Egy valamit azért megfigyeltem: a hőmérséklettel talán összefüggésben van a dolog, mert ez a jelenség akkor és csakis akkor áll fenn, amikor hosszabb idejű kikapcsolás után indítom a gépet. Amennyiben csak simán újraindítom, vagy kikapcsolom pár percre, akkor kattogás és gond nélkül indul egyből.

(#312) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Tisztelt márkatársak !

Sajnálattal közlöm, hogy a nemrég vásárolt Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS HDD meghibásodott . :(

Ez mostmár biztos ! :F

Az eszköz 4 egyenlő részre lett partícionálva, és a negyedik logikai meghajtó 20%-on túl nem használható . :W

Próbáltam formázni, 20%-nál a az XP belepusztul a formázási műveletbe, és kék képernyőkép megjelenítése után a gép nagy keservesen újraindul, ha tud .

Mert olyan eset is van, hogy egy ilyen halál után a BIOS sem ismeri fel, csak ha teljesen leállítom a gépet, és úgy indítom újra, tehát a reset, vagy Alt+Ctrl+Del sem elég . :Y

Másik gépben is ki lett már próbálva, az sem tudta leformázni 20%-nál tovább, és lefagyott .

Van valakinek erre még valami mentő ötlete, vagy azonnyomban gariba vissza ? :F

Üdv.

Astra

(#313) AstraCDX válasza AstraCDX (#312) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Tudtok ajánlani valami diagnosztikai software-t, amivel kideríthető mi lehet a baja ?

Mivel kéne megvizsgáltatni ?

HD Tach
HD Tune
HD Sentinel

Egyéb ?

Üdv.

Astra

(#314) Oliverda válasza AstraCDX (#313) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel

Írd ki CD-re az ISO-t majd boot-olj be róla.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#315) AstraCDX válasza Oliverda (#314) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Íme az eredmény !

De nem ad okot vigyorra, és okosabb sem lettem tőle . :W

Bootoltam hát a SeaTools CD-ről, és futtattam a Long Test-et .

Alapadatok :

Device 0 is Seagate Device ST3500320AS 5QMOLX9W
Max Native Address 976773167
Device is 48 Bit Addressed - Number of LBAs 976773167 ( 500.108 GB )

Hiba adatok :

A hiba ~80% -- LBA 781620089 pontnál jelentkezett .

A fekínált lehetőségek közül a "Repair this one and All remaining" választottam, ami elkezdte kitölteni a képernyőt "Failed Repair" -ekkel, majd miután a képernyő megtelt velük, kilépett .

Az eredmény : Test Results - FAILED

Ennyi !

Eljátszottam többször is, mindíg ez lett a vége ! :F

Szerintem sajnos megalapozott a gari ügyintézés ! :W

Esetleg egyéb ötlet valakitől ? !

Üdv.

Astra

(#316) Blero2 válasza AstraCDX (#315) üzenetére


Blero2
tag

Ha a Seatools hibát ír ki, viheted vissza gariba. Ne vesződj mással, mert a Seagate szerint is garis a cucc, ha a saját progijuk hibázik.
Szóval gar, és reménykedj a minél gyorsabb ügyintézésben.

(#317) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy 1TB-os Seagate 7200.11-es vinyót, új, bontatlan. Beraktam a rack-be, HD Sentinellel megnéztem és kondíciónak 80%-ot ír. Miért? :F

A teljesítmény 100% és "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Nincs szükség beavatkozásra."
smart: [link] [link]

(#318) AstraCDX válasza Blero2 (#316) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Már viszaküldtem . :(((

Várok a mielőbbi cserére . :K

Kíváncsi vagyok, milyen sebességgű a garis ügymenet . :F

Üdv.

Astra

(#319) Konflikt válasza TeeJay (#307) üzenetére


Konflikt
addikt

Kiadták a 640-est, csak még nem kapható nálunk.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#320) edeleny


edeleny
őstag

Hali.
Beszereztem egy Seagate ST3500320AS HDD-t.
Igazábol semmi gondom vele.
Particionálás sikerült (3 részre),sebességi tesztek kivállóak,szinte ugyan olyan gyors mint a RAID0 tömböm,28-30 fokos,ugy hogy rajta van a rendszer,szuper csendes.
Egy dolog viszont zavar 10 esetböl 1 szer csak ujrainditás után látja a BIOS.
Vista-nál alvó üzemmódból való visszatérés elég problémás,ha nincs alatta vinyó.
Volt valakinek ilyen gondja?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#321) edeleny


edeleny
őstag

Van a vinyon egy jumper,azt ki kell venni,vagy nem kell kivenni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#322) canniball válasza edeleny (#321) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a SATA1/SATA2 jumper.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#323) edeleny válasza canniball (#322) üzenetére


edeleny
őstag

Tudom,hogy az.de ki hogy használja.
A problémám az,hogy,ha sokáig ki van kapcsolva a gépem,a BIOS nehezen ismeri fel.
A sipolás után,csak áll vagy 10 mp-ig,majd lekezd bootolni a másik vinyoról,ha onnan fel állt az op,akkor már tökéletesen müködik,"C"-röl "C"-re 105-115 Mb/s-el másol.
Ha visszamegyek a biosba,akkor a RAID0-van elsödlegesként kijelölve,ha vissza rakom,restart,akkor simán gond nélkül bootol róla.

Ja a tesztprogik nem találnak hibát,és elég friss firmware van rajta

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#324) canniball válasza edeleny (#323) üzenetére


canniball
nagyúr

Én spec. SATA1-en használtam egy banális okból: ennyit tud a lapom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#325) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Az általam és mások által is említett indulási probléma gyakorlatilag megszűnt, mióta a szobám hőmérséklete tartósan 21 fok fölött van.
Tehát beigazolódott a sejtésem, a kattogás és az indulási nehézség a hőmérséklettel összefügg.
Említették rajtam kívül többen is, hogy induláskor nehezen ismeri fel az alaplap. Olyankor hallottátok ti is azt a ritmikusan ismétlődő kattogó hangot, amiről korábban beszéltem?

Ha ez garanciális hiba, akkor innen kezdve nagyon nehéz lesz megállapíttatni. Hisz ki tudja, a szervizben mennyit pihentetik, és milyen hőmérsékletű helyiségben fogják tesztelni? Nem mondhatom, hogy tegyék hűtőbe, és úgy próbálják ki... :F

[ Szerkesztve ]

(#326) canniball válasza Zozzy (#325) üzenetére


canniball
nagyúr

A végén még majd hűtés helyett fűteni kell őket... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#327) Zozzy válasza canniball (#326) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Jaja, 20 fok alatt nem érzi jól magát... :D

(#329) AstraCDX válasza Zozzy (#325) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Nekem is volt egyebek mellett, hasonló jellegű problámám az első kütyüvel . :W

Amit a garanciális csere megoldott . :)

Hála BandiT Úrnak. :R

Ezúton is jószívvel merem ajánlani bárkinek . :C

Nem csak akkor volt korrek az Úr mikor vásároltam tőle, hanem akkor is mikor garis problémát kellett intézni . :R

A garis cseredarab egy hét leforgása alatt megjött, és azóta is mindenféle anomália, és probléma nélkül műxik . :))

Üdv.

Astra

(#330) Tonyo


Tonyo
őstag

sziasztok!

MI a különbség a 7200.10 és a 7200.11 között azon kívül,h a 11-esek kattognak nem indulnak,meleg kell nekik?;)Komolyra fordítva a szót,ennyi gond van velük?Halkabbak mint a 7200.10?Nekem most egy 160as 7200.9 em van egy tányér két fej, és semmi hangja csak kevés a hely.Egy 250 eset néztem ki, de szeretném ha az is egy tányért két fejes lenne már csak az a kérdés .10 vs .11?

üdv Tonyo

(#331) edeleny válasza Tonyo (#330) üzenetére


edeleny
őstag

7200.11 meröleges adatrögzités.
105 Mb/s lineális adat olvasás.
Nekem olyan gyors,mint a két sima Hita 80-as vinóból állo RAID0 tömböm.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#332) Eagle16 válasza edeleny (#331) üzenetére


Eagle16
addikt

Az adatrögzítési módszer nem különbség. A 7200.10-es széria is tudja.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#333) Tonyo válasza Eagle16 (#332) üzenetére


Tonyo
őstag

hát akkor mi a különbség? :U

(#334) Eagle16 válasza Tonyo (#333) üzenetére


Eagle16
addikt

Mivel újabb széria, ezért gondolom gyorsabb...nekem még 7200.10-es van. Kicsit zajos, de cserébe gyors.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#335) Tonyo válasza Eagle16 (#334) üzenetére


Tonyo
őstag

zajos? :Y 160 GB-os?seek hang vagy rezonál?

[ Szerkesztve ]

(#336) Eagle16 válasza Tonyo (#335) üzenetére


Eagle16
addikt

320-as, két tányéros. Seek hang, de nem vészes, ráadásul töredezettségmentesítés után ez a hang szinte teljesen megszűnik :) (ezt nemrég vettem észre - ritkán szoktam töredezettségmentesíteni - de mostmár sűrűbben fogok :D)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#337) Tonyo válasza Eagle16 (#336) üzenetére


Tonyo
őstag

akkor valszeg azért hangosabb mert 2 tányéros:S Jól tudom,h 320 asból már létezik 1 tányéros?

(#338) Eagle16 válasza Tonyo (#337) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, szerintem is. De nem vészes, még így is sokkal-sokkal halkabb mint az első Western-Digital (40Gb-os) vinyóm :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#339) edeleny


edeleny
őstag

Nekem a 7200.11 teljesen hangtalan.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#340) canniball válasza edeleny (#339) üzenetére


canniball
nagyúr

Legfeljebb amikor nem működik... Inkább a többi alkatrésztől nem hallod a hangját...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#341) edeleny válasza canniball (#340) üzenetére


edeleny
őstag

Hidd el a gépben a RAID0 tömb a leghangosabb.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#342) canniball válasza edeleny (#341) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebben nem kételkedem. De te meg hidd el, hogy ez nem azt jelenti, hogy "a 7200.11 teljesen hangtalan", hanem azt amit írtam (van más, hangosabb alkatrész (a te esetedben a RAID tömb) a gépben). ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#343) Tonyo válasza canniball (#342) üzenetére


Tonyo
őstag

lehet,h neki egy tányéros és akkor már lehetséges mert azoknak semmi hangjuk.

(#344) canniball válasza Tonyo (#343) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem noti HDD van a gépemben, abból is egy halk példány (pont amiatt, hogy a 3,5"-osok hangját hosszú távon képtelen vagyok elviselni) és ez sem néma, van hangja. (Az más kérdés, hogy mekkora és hogy desktop társaival ellentétben ~1m-ről már nem hallani.)
És még mielőtt tovább offolnánk: azt elhiszem, hogy vannak (viszonylag) csendes 3,5" HDD-k és hogy a 7200.11 széria ezek közé tartozik (na ja, a Samum kétszeresen "odaver" neki), de néma HDD nincs (legfeljebb nála is zajosabb környezet...vagy rossz fül :P ). Aki nem hiszi járjon utána. :D
A hangtalan (és pénztárcát nem kímélő) háttértárat SSD-nek hívják. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#345) Tonyo válasza canniball (#344) üzenetére


Tonyo
őstag

igen a noti HDD biztos halk lehet de abban is biztos vagyok,h játkéoknál azért érezni a sebesség különbséget.

(#346) canniball válasza Tonyo (#345) üzenetére


canniball
nagyúr

Valószínűleg igazad van, de erről nem tudok nyilatkozni, mivel nem szoktam játszani. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#347) edeleny válasza canniball (#342) üzenetére


edeleny
őstag

Ha csak a RAID0-hoz viszonyitok hangtalan,ha a környezetéhez,akkor a géptöl öt méttere lévö akváriumot féltávról jobban hallom.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#348) canniball válasza edeleny (#347) üzenetére


canniball
nagyúr

Három desktop vinyó+egy ráadás akvárium? :Y Te sem vagy egy csendmániás darab... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#349) edeleny válasza canniball (#348) üzenetére


edeleny
őstag

A zaj szempontjából fontos,hogy az akváriumban 20 db hal van.?!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#350) canniball válasza edeleny (#349) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze: hússzor annyi uszony-zaj, mintha csak egy lenne. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.