Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) audi100td válasza ImI87 (#800) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Vadiúj, direkt ki sem bontottam"

Jól tetted ;)

[ Szerkesztve ]

(#802) ImI87 válasza audi100td (#801) üzenetére


ImI87
őstag

:DDD :))

(#803) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen merevlemezem :
Barracuda 7200.11 500320
Kapacitás,500 GB (500 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma,2
Fejek száma,4

és egyik napról a másikra a HD sentinel szerint a kondíció leesett 97%-ra és a naplóban az alábbi hibaüzenetet kaptam:
A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
Valami gondja van a merevlemeznek?

(#804) audi100td válasza smiti (#803) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

megszokott jelenség ellnél a hdd-nél, viszont egyelőre (még) nincs baj, de a fontos adataid legyenek lementve, mert nem valami megbízható ez a széria.

(#805) smiti válasza audi100td (#804) üzenetére


smiti
addikt

Ez nem túl megnyugtató , hogy még nincs baj :( Az a baj van rajta kb. 400GB adat és nem nagyon tudom hova tenni.Miből lehet tudni esetleg, hogy közelít a vég?

(#806) audi100td válasza smiti (#805) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azt nem tudhatod előre hogy mikor megy tönkre, de általában előtte már jelentkeznek olyan gondok, hogy néha nem pörög fel a vinyó, vagy hibás szektorok jelentkeznek.
Ha fontos adataid vannak egyetlen HDD-n tárolva, backup-ról valahogy gondoskodni kéne.

(#807) smiti válasza audi100td (#806) üzenetére


smiti
addikt

Akkor nekifogok a fontos dolgokat kimenteni, még szerencse hogy 3 év gari van rajta. De mondjuk ez nem vigasz egy kevesebb mint egy éves merevlemez esetében :(

(#808) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Win vásárlás előtt vagyok, egy ilyet néztem ki magamnak, de használt, és csak gyári gari lenne rá (jótállási jegy nem). Emiatt persze az ára nagyon versenyképes

Seagate 500gb 7200.10

Mit gondoltok erről? EZ beleeshet a szériahibás winekbe?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#809) audi100td válasza HarryPotter (#808) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyszerre ha megkérhetlek csak egy topikba írj ha problémád van, amúgy nem tudom feltűnt-e, de ez itt a 7200.11 topik, szóval eleve nem ide tartozik a kérdésed. Egyébként a .10-es széria nem érintett a Firmware hibával kapcsolatban és ment válasz a másik topikba.

(#810) HarryPotter válasza audi100td (#809) üzenetére


HarryPotter
őstag

Kösz, és bocs. :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#811) Morphipapa


Morphipapa
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy ST3500320AS típusú SD15-ös FirmWare-el rendelkező winyóm van, ami egyik napról a másikra meghalt, bios nem ismeri fel, de indításnál felpörög, fejet inicializál, szóval mechanikailag tökéletes. A meghalása előtt semmilyen tünetek nem jelentkeztek, se badsector, se kattogás, stb... egyszerűen egy reggeli indításnál értesétett a gép, hogy nincs merevlemez a gépben. Sajnos elég fontos adatok vannak (voltak) a meghajtón. Esetleg van lehetőség új elektronikát szerezni hozzá (nem feltétlen új, jó a használt is, csak működjön), vagy mehet a kukába? Sajnos profi adatmentésre nincs pénzem, de ha minden kötél szakad, spórolok pár hónapot rá, mert tényleg fontosak az adatok. Következő winyómból kettőt veszek az tuti, és RAID1-ben fogom őket használni, az biztos :)
Szóval, ha valaki tud eladó fölösleges elektronikát, az írjon, valószínűleg vevő lennék rá :)
Minden jót!

(#812) audi100td válasza Morphipapa (#811) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem biztos, hogy hardverhiba, lehet, hogy előjött nálad az a probléma amit a firmware hiba okoz (lezárja a meghajtót), ilyenkor a Seagate-hez kell fordulni.

(#813) Morphipapa válasza audi100td (#812) üzenetére


Morphipapa
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Utánanézek ennek az egésznek, mert csak durr-bele módjára írtam kínomban ezt a hozzászólást és nem olvastam vissza eléggé tüzetesen. Egyébként orvosolható a probléma (akár seagate által)?

(#814) audi100td válasza Morphipapa (#813) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg igen, ha tényleg csak ennyi a baj, itt olvashatsz róla bővebben: [link] [link]

(#815) gakoska


gakoska
tag

Sziasztok!

Most vettem egy 750 GB-os Seagate 7200.11 (ST3750330AS) vinyót, ami ASUS K8N-E Deluxe lapomban nem működik, mert régi a SATA-vezérlője.
Kértem kölcsön egy pci-os vezérlőt, ami már látja, Win XP is látja a vezérlőt is meg rajta a vinyót is (még nem formáztam meg), de az XP telepítő (egy unattended untouched SP3) nem látja, kérné gondolom a drivert, de az nincs.
Floppy-meghajtóm nincs, gondoltam integrálok a telepítőbe drivert, de a Seagate weblap azt írja, hogy nem adnak ezekhez drivert, mert a Windowsokban alapból benne van...
Valaki járt már így?

(#816) Myers


Myers
senior tag

Előbb nem pont oda ment a hsz, ahova akartam.

Ma rászántam magam, hogy firssítsem az FW-t a winyón.

Itt vannak az infók.

Leszedtem a drivedetect.exe-t. Ez kiírja, a vinyó model nevét, sorszámát, és a fw verzót.

Miután a linken a 2. és 3. pont pozitív (sajnos) választ adott, a step4-re klikkeltem, ami a fw-ekhez vezetett. Majd kiválasztottam a típust, és letöltöttem egy .ISO fájlt.

Azt kiírtam CD-re. Fontos, hogy csak a cd meghajtó, és a frissítendő vinyó lógjon a kábelek végén. Minden más vinyót le kell kötni.

Bebootoltam vele. És azt hiszem az "A" gomb hatására frissítette a fw-t. Előtte még az "S" gombbal érdemes egy drive detectet csinálni, hogy tényleg mindent lekötöttünk-e.

Az "A" megnyomása után nem kell semmit csinálni csak várni. Ha minden sikerült, magától leállítja a gépet.

Aztán visszarakjuk a winyókat, opre indít, elindítjuk megint a drivedetect.exe-t és már az új fw-t kell hogy mutassa.

Ennyi.

Ja és a fényképeket még a frissítés előtt biztos ami ziher alapon lementettem. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#817) sinick


sinick
senior tag

Két ST3500320AS-em van, az egyik érintett volt, a másik viszont nem. Mindkettő megkapta a MooseDT-SD1A-2D-8-16-32MB firmware-t. Én - kamikaze módon - nem csináltam backupot, pedig "highly recommendent" volt. :)

Folyamatosan fut a HD Senitel és azóta minkét vinyón a "Spin Retry Count" 1-el nőtt (mindkettőn volt már 1-1, ami kb. majdnem egy éve keletkezett, azóta figyelem).

(#818) DUDI Empire válasza gakoska (#815) üzenetére


DUDI Empire
csendes tag

A pci-os sata vezérlőkártyának a drviverét kell betöltened az xp telepítőbe, a gyártó honlapján kell hogy legyen letölthető driver. Azt pedig már betudod tölteni a telepitőbe.

(#819) Vortex07


Vortex07
tag

Sziasztok!
Vettem egy uj HDD-t, Seagate 7200.11 (ST31000333AS) 1Tb es az a helyzet hogy a HDDlife Pro par oraval az uzembehelyezes utan mar 56%-ra becsulte a "health status"-t, most pedig 4-5 nap hasznalat utan 42%.

A reszleteknek 2 dolog van ami nem 100%:

Raw read error rate (58%) Value:119 Threshold:6 Worst:10
Seek error rate (42%) Value:60 Threshold:30 Worst: 60

Szerintetek van okom aggodni?

PS: amugy tudok a Seagate hibas firmware-el rendelkezo szeriairol, leelenoriztem ez nem tartozik kozejuk

[ Szerkesztve ]

(#820) DUDI Empire válasza Vortex07 (#819) üzenetére


DUDI Empire
csendes tag

Szerintem tedd fel a hard disk sentinelt és nézd meg az mit ir ki rá.Nem ismerem ezt a programot, lehet hogy hibásan értelmezi s.m.a.r.t adatokat.

(#821) Vortex07 válasza DUDI Empire (#820) üzenetére


Vortex07
tag

feltettem a hard disk sentinelt, az 100%-osra ellemzi. most akkor melyikben bizzak? :F

[ Szerkesztve ]

(#822) DUDI Empire válasza Vortex07 (#821) üzenetére


DUDI Empire
csendes tag

Akkor rendben van:) Nekem is van egy ilyen vinyóm. Talán ez a legmegbizhatóbb progi, sokan ezt használják, persze ez sem tévethetetlen de messze jobb mint amiket eddig láttam.

(#823) audi100td válasza Vortex07 (#821) üzenetére


audi100td
nagyúr

HD Sentinel-nek higgy, azért mutat gyenge kondíciót a másik progi, mert a Seagate máshogy méri a raw read error rate-et, mint a többi vinyó és ezt a progi nem ismeri.

(#824) sonique


sonique
őstag

hello

csak ilyenkor keresgél az ember ugye ha már megtörtént a baj :D

szal ha egy csunya fagyás és restart után a vinyo muxik de nem látja a bios
akkor gondolom nem sok esély van akár mit is frissiteni ...
természetesen a vinyon fel van tüntetve a FW verzio SD15
de ennek ellenére a seaget oldalán azt irta hogy evvel nem van probléma :(

a korábban emlitet drive lock ellen van valami orvosság vagy csak megelözés van
gyogyitás nincs ? :)

mert igen fontos adatok e-mailek vannak rajta amit vissza kéne nyernem rola

elöre is köszi mindenkinek
udv
sonique

(#825) eniak


eniak
csendes tag

Hali nagy bajban vagyok, októberben vetem egy seagate barracuda 7200.11 500 gb os merevlemezt. Windows xp hibernálás után a merevlemez teljesen eltűnt (a bios se látja).
Még szakember nem láta, de adatmentő cég telefonos ügyfélszolgálata szerint firmware hiba lehet.
Egyéb adatok:
s/n 9QM692BB
TÍPUS: ST3500320AS
FIRMWARE: 8D15
DATA CODE:09086
SITE CODE: KRATSG
WWN: 5000C5000D87DBB9
Mindenképpen le kel mentenem róla az adatokat, de sajnos nincs meg az anyagi háterem hozzá.
Tudtok nekem valami tanácsot adni az adatmentésről ami 20 ezer forint alatt van (sajnos jelenleg ekkora összeg megszerzése is gondot fog okozni).

Kérem aki tud segítsen!!!.

ENIAK.

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#826) Barney™ válasza eniak (#825) üzenetére


Barney™
aktív tag

Hibás Firmware van rajta Seagate oldala szerint. Fent van az oldalon a jo firmware, de az a baj, hogy ez a te esetedben késő..

Ha jól emlékszem azt olvastam, a Seagate segít neked az adatmentésben, itt az oldal ahol minden információ megtalálható az egész problémáról! [link]

Sok sikert! :R

(#827) eniak válasza Barney™ (#826) üzenetére


eniak
csendes tag

Sajnos nem tudok angolul, nincs magyarországi képviselet, ügyfélszolgálat akiknél reklamálhatok.
Sajnos eltüntet a garanciapapírok, de remélem megtalálom,.
Akkor most mit kéne csinálni, miben segít a seagate?

Eniak

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#828) sonique válasza Barney™ (#826) üzenetére


sonique
őstag

sajna a Fw update nem segit ha a bios nem látja a hdd-t
csak a 0 lba hibánál lehet fw updatet csinalni
de szerintem ott sem fog a hdd megához térni

én megoldottam ma a problémát ... rs232 es kábelel kell progizni hyper terminalon keresztül ... és ekkor visszatér az életbe a hdd de nagyon vigyázni kell mert könnyen meg lehet sütni az elektronikát ... nekem 1ora alatt kötögetéssel és probálgatással sikerült ... most ha haza megyek még a fw update kell megcsinalni és akkor jo lesz.

itt a megoldás a problémára csak hozzáértöknek

http://www.msfn.org/board/index.php?s=a1d349fb040665f2cd7e21ecd6c64302&showtopic=128807&st=0

(#829) Barney™ válasza sonique (#828) üzenetére


Barney™
aktív tag

"sajna a Fw update nem segit ha a bios nem látja a hdd-t
csak a 0 lba hibánál lehet fw updatet csinalni
de szerintem ott sem fog a hdd megához térni"

Én is ezt mondtam, csak rövidebben :C

" Fent van az oldalon a jo firmware, de az a baj, hogy ez a te esetedben késő.."

[ Szerkesztve ]

(#830) sonique válasza Barney™ (#829) üzenetére


sonique
őstag

késö nek nem késö
mert miután magához tér a hdd illö frissiteni :D

izgultam is rendesen mikor elkezdtem progizni az elektronikát hogy vajon 500gb elveszik örökre vagy örülhetek :D

és sikerált :D

(#831) Barney™ válasza sonique (#830) üzenetére


Barney™
aktív tag

A későt, nem úgy értettem, hogy véglegesen késő, és nincs megoldás, hisz írtam is utána, hogy seagate segít adatot menteni.. Azt nem tudtam, hogy házi barkáccsal is meg lehet hackelni, köszönöjük az információt! :R

(#832) eniak válasza sonique (#830) üzenetére


eniak
csendes tag

Hali
Az előbb azt írtad:

"izgultam is rendesen mikor elkezdtem progizni az elektronikát hogy vajon 500gb elveszik örökre vagy örülhetek :D

és sikerált :D"

Most ez azt jelenti, hogy neked egy ugyan olyan 500 as merevlemezed volt mint nekem, és ugyan az a baja volt mint az enyémnek (mármint ugyan úgy nem látta a bios) és sikerült megcsinálni?

Ha így érteted pontosan elmondanád hogy hogyan varázsoltad vissza, angolul nem tudok sajnos, de villamos mérnökire járok tehát egy kis forrasztástól nem ijedek meg csak pótolhatatlanok az adatok és azokat nem szeretném kockáztatni (pl ha leég az elektronika az még cserélhető, de az adatoknak ne legyen baja).

Vagy ha a tiedet sikerült megcsinálnod, akkor megcsinálnád e az enyémet is, persze nem ingyen!

Minden segítséget előre is köszönök :R

ENIAK.

[ Szerkesztve ]

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#833) sonique válasza eniak (#832) üzenetére


sonique
őstag

szoval kell egy akármilyen telefonhoz valo adatkábel amiben ugye max 232es chip van
vagy ha van akkor RS232 / TTL átalakito
innen a gnd tx rx vezetékek jönnek ki .
a hdd-n van 1 jumper a képen lathato helyen

no ezt ki kell venni
és ide kell csatlakoztatni a kábelt .....ugye a kábel rx megy a hdd tx re és forditva ..
ezután jön a hyper terminal a windows ban
com port beállitsa az elöbbi hozzászolásomba linkeltem ott megtalálható...

mielött neki kezdessz
elektronika leszed 6os torx kell hozza ...
és kell normál táp az elektronikának
ezután
hyper teminal
csatlakozás
aztan ctrl+z
ekkor be jön egy promt
F3 T>

Elsö CODE
F3 T>/2 (enter)

F3 2>

(to spind down the motor):
NEXT CODE
F3 2>Z (enter)

Spin Down Complete
Elapsed Time 0.147 msecs (the time will vary here)
/ezt az üzenetet kapod ha minden ok /
F3 2>

noss ha eddig eljutottál jön az hogy az elektronikát fel kell helyezni a hdd-re
miközben a kapcsolat aktiv és egy csavar sem érhet a pcb hez .... én papir alátétet csinaltam alura felülre ... és igy raktam be a 2 szükséges csavart ami leszoritja annyira hogy müködik a hdd ..... a többi csavar helye leragasztva ...
he ez is meg van akkor
NEXT CODE
F3 2>U (enter)
/és ez az üzenet jelenik meg /
Spin Up Complete
Elapsed Time 7.093 secs
F3 2>

NEXT CODE
F3 2>/1 (enter)

NEXT CODE
F3 1>N1 (enter)

NEXT CODE : no ezt csak akkor kell ha elöször nem sikerül e nélkül ... vagyis addig nem
F3 1>/T (enter)

F3 T>i4,1,22 (enter)

akkor most a N1 es kód után ki kell kapcsolni a hdd-t 10-15sec ig
ez nagyon fontos

utána megint be léptsz a hyper terminálba mint az elején
Next CODE
F3 T>m0,2,2,,,,,22 (enter)

és ez az üzenet jelenik meg
jo sokat kell várni fél per minimum

Max Wr Retries = 00, Max Rd Retries = 00, Max ECC T-Level = 14, Max Certify Rewrite Retries = 00C8
User Partition Format 10% complete, Zone 00, Pass 00, LBA 00004339, ErrCode 00000080, Elapsed Time 0 mins 05 secs
User Partition Format Successful - Elapsed Time 0 mins 05 secs

és csak akkor jo ha ez megjelenik természetesen az hogy hány % vagy ? sec az mind1 ...

de ha ez az üzenet nem jön vagy itt kikapcsolod többet nem férsz hozza az adatokhoz

ezutan hdd ki kapcs rendesen összerak és kiprobál és ha minden oké akkro örülsz ...
de ismétlem mindenki saját felelöségére probálkozzon .....

udv

(#834) sonique válasza eniak (#832) üzenetére


sonique
őstag

Vagy ha a tiedet sikerült megcsinálnod, akkor megcsinálnád e az enyémet is, persze nem ingyen!

megprobálhatom megcsinalni
de én semmilyen garit nem tudok vállalni arra nézve hogy 100% nem fog adatvesztés történni.....
ha ilyen feltétellel is érdekel a dolog keress meg privfátban és megbeszéljük de sztem 1 napra elkérném a hdd-t és amikor ép idöm van neki állok ....

udv

(#835) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Nekem is ugyanez a probléma. Ez után a manőver után biztosra jó lesz a vinyó? Mert én nagyon szívesen visszavinném, cseréljék csak ki, ha egyszer ilyen hulladékot képesek piacra dobni! Az lenne a normális, ha a hiba után rögtön visszahívná a gyártó a vinyókat, megcsinálják ingyen, és visszaküldik.. persze ez túl szép lenne, már-már mesébe illő.
Ráadásul ha az embernek meghal a ram-ja vagy alaplapja, akkor is van anyagi kár, de ha a hdd képviseli mégiscsak a legnagyobb értéket az adatok miatt, ezért nem értem, hogy létezhet ez, hogy ilyen megtörténik? Nálam ez a 4. nagy vinyó, ami rövid úton felmondta a szolgálatot (időrendbe gyártó szerint : maxtor 120, maxtor 160, samsung 320, seagate 500).
Már igazán kezdem unni, hogy minden adathordozóm szanaszét van pakolva az átmentett/lementett adatokkal, mert minden adatot 20 helyen kell őrizni manapság, hogy el ne vesszen. A 60-as maxtorom már 8 éve megy minden nap, és semmi probléma nincs vele. Újabban úgy látszik nagyon lazán veszik a gyártók azt, hogy itt nem pusztán a hardwerről van szó, hanem egy halom -néha- pótolhatatlan adattal. Persze lehet menni a kürtékhez, akik milliókért lementik az embernek a néhány esetleg létfontosságú GB-nyi adatot, de mindez azért, mert egy néhány tízezer forintos vinyót baxtak megtervezni normálisan?

(#836) sonique válasza CollectoR (#835) üzenetére


sonique
őstag

igen biztos jo lessz
de én mint irtam nem evvel fogalkozom igy garit én nem
vállalkok ...

nekem sikerült nem tul nehéz dolog csak ugyesen kell csinalni és nyugiba
azért irtam neked Privátba hogy 1 nap alatt csinalom meg amikor épp idöm van rá és nyugi

(#837) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

vettem ma egy SEAGATE Barracuda 7200.11 (ST31000333AS) HDD-t, de elég fura hangok jönnek ki belőle
nem oylan mint amikor a fej letörve van a HDD-n de elég érdekes kerregések meg iylesmik

Ez megszokott lenne a Seagate-nél?
Samsungom volt eddig az ilyeneket nem adott ki eddig ;)

SeriesX: JamesSHun

(#838) eniak válasza JamesHun (#837) üzenetére


eniak
csendes tag

Nem tudom mi lehet vele, ez a széria elég csendes, a hangoktól eltekintve működik?

Néz hdsentinel -el mit mond róla, meg smart adatokat, elég szar széria lett ez a 7200.11 (pedig én segate rajongó vagyok).

Ha valami gázt ír a hdsentinel (pl. nem 100% ot) akkor garisztasd.

Ha "kopogó" hangot hallasz, mint ha üresjáratban is minden másodpercben írna egyet az sajnos normális, általában sata vagy raid driver okozza főleg nvidia chipset esetében, (egy idegi nálam is csinálta amd chipset mellet, leszedtem a raid drivert azt abba hagyta).

Ha felpörgési hibát észlelsz az is normális ennél a szériánál.....Üdvözöllek a segatesek boldog táborába :DD , szerintem a legmegbízhatóbb gyártó volt míg meg nem vette a maxtort, most kb a maxtor szintén mozog minőségben is, remélem a 7200.12 es jobb lesz :U :O :W

Nézd meg a segate oldalán hogy kell e neked is firmwaret frissíteni, ilyen problémát a szériahibás firmware nem okozhat (szerintem), de biztos nem árt (persze hamár a hdsentinel nél mekbukik akkor elöbb garisztasd, és utána nézd meg az oldalon a firmwaret)

ENIAK

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#839) JamesHun válasza eniak (#838) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a segítséget

olyan hangja volt reggel, mintha olajsütőbe beteszed a húst és sistereg ;)

visszavittem a nagykerbe és egyből kicserélték

most már az új hdd ről írok ;)

van még valami amit tudni kéne a hdd-ről?

spéci progit leszedni vagy ilyesmi?

SeriesX: JamesSHun

(#840) eniak válasza JamesHun (#839) üzenetére


eniak
csendes tag

Érdekes, gondolom nem készítettél videót mert érdekelt volna :DD

Firmware-t mindenképpen frissítsd ha a hibás szériába tartozik, van fent a segate oldalán valami progi mivel egyszerűbb azonosítani a típust meg a firmware-et, de ugyan azokat írja ki mint ami rajta van merevlemez hátoldalán lévő cetlin.

Egy hd sentinel -t mindenképpen javaslok, (bármilyen merevlemez esetében).

KB ennyit érdemes mondani róla, a sata -raid driverekel nem kell foglalkozni csak ha fagy vagy néha nagyon belassul a gép.

A benne lévő cache méretét nem szokta felismerni minden program, de ez szerintem ez lényegtelen.

sonique bajtárs megcsinálta az én 500GB-s hdd-m ami a firmware hiba miatt eltűnt a bios elöl adatokkal együtt (visszább írtam) ezúton is köszönet érte, szerintem másoknak is segít (mert valami azt súgja lesznek még hasonló bajba jutott emberek).

Mindent összevetve árban, sebességben, és a firmware hibát leszámítva talán megbízhatóságban sem lesz olyan rossz széria ez.... majd 10 év múlva megnézzük mit produkál ( régi 800Mb -os segatem 12 évig huzta, ezt mostis elvárom a segate től :DD ).

Eniak.

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#841) JamesHun válasza eniak (#840) üzenetére


JamesHun
addikt

:S

sajna windows 7-et használok és nem nagyon tetszik a sentinel nek ez :S
bár elindulni elindult, de néha kifagyott
de hibát szerencsére nem jelzett se erre a hdd-re se a másik samsungomra :D

SeriesX: JamesSHun

(#842) hege56 válasza sonique (#833) üzenetére


hege56
csendes tag

Szia !
"noss ha eddig eljutottál jön az hogy az elektronikát fel kell helyezni a hdd-re
miközben a kapcsolat aktiv és egy csavar sem érhet a pcb hez .... én papir alátétet csinaltam alura felülre ... és igy raktam be a 2 szükséges csavart ami leszoritja annyira hogy müködik a hdd ..... a többi csavar helye leragasztva ..."

Ezt a részt nem pontosan értem, netán egy fénykép, vagy kevésbé járatosnak újra leírnád !
akár lépésről lépésre. Köszi :R

(#843) eniak válasza hege56 (#842) üzenetére


eniak
csendes tag

Hali.

Én úgy értelmeztem, hogy mielőtt elkezded az egészet le kell szerelni az elektronikát a merevlemezről.

Majd adni neki tápot, és küldözgetni neki a kódokat hiper terminálon.

Majd annál a résznél vissza kell tenni az elektronikát, úgy hogy a táp be van kapcsolva és a hiper terminálal él a kapcsolat.

Ha tudsz angolul, az angol leírást megtalálod pár hozzászóólásal előrébb.

Sajnos többet nem tudok segíteni sonique csinálta meg az enyémet, talán próbáld meg privátban elcsípni.

ENIAK

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#844) Kapcsi05


Kapcsi05
csendes tag

Sziasztok!

Ugyanebben a cipőben járok csak nekem 2 db 7200.11 320AS volt és 2 héten belül behalt mindkettő. RAID Mirorban voltak.
Nagyon megköszönném ha segínete valaki (természetesen nem ingyen) hogy TELNET-es cuccal megpróbálnánk életet lehelni bele. Nem merek belevágni a kábelezésbe.
Meg a programozásba.

A vinyót el tudom vinni bárhova, viszont nem tudom otthagyni.
A segítséget előre is köszönöm

Kapcsi

(#845) sonique válasza Kapcsi05 (#844) üzenetére


sonique
őstag

pü ment

[ Szerkesztve ]

(#846) laja80 válasza sonique (#845) üzenetére


laja80
tag

Sziasztok!
Csatlakoznék énis ehhez a nagyszerű kis közösséghez,Seagate barracuda 7200.11 500gb halálozás témakörben. :)
Tegnap este gép kikapcs,reggel bekapcs és semmi.Bios-ba kuss,és sehogy nemtok életet lehelni beléje.Csak az a gáz/mint mindneki másnál/ hogy fontos adataim vannak rajta amit nemszeretnék elvesziteni.
ha vki tud vmiben segíteni azt nagyon megköszönném!
olvastam ezt a házi hekkelést,de azt én nemszívesen vállalnám be,inkább fizetek érte ha kell csak jólegyen.

irjatok privibe vagy msn: lajos25@hotmail.com

köszi elöre is a segítséget!

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#847) laja80 válasza laja80 (#846) üzenetére


laja80
tag

ezek a pontos adatai a vinyonak:
S/n: 9QM7MPM5
ST3500320AS
Firmware: SD15
Date Code: 09143

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#848) laja80 válasza laja80 (#847) üzenetére


laja80
tag

sonik ha vagy irj lécci!
köszi

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#849) C64


C64
őstag

Első esetben próbálkoztam meg a Seagate vinyókkal, egy másfél terás esetében és az biztos, hogy utoljára is! HD sentinel átlag napi 1%-os kondícióvesztést jelez! Most 57%-os és kb két hónapja vettem. Nemsokára kipurcan. Csak az a gond, hogy újakat kell venni ahhoz, hogy az adatokat backupolni lehessen, mielőtt legariztatnám. Ag ari meg ugye csak csere lezs, így hát végeredményben tömény veszteség. Maradok a WD-nél. 250 napos használat mellet is 100%-os mind a kettő raid-ben!!!!!!!!!!!!!!

Csókolom!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#850) Zin válasza C64 (#849) üzenetére


Zin
senior tag

vicc vinyo akkor... :((

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.