Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) canniball válasza tempx (#200) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ez alapján mely modellek érintettek?"
...
Model numbers
1000 GB
ST31000340AS
750 GB
ST3750330AS
500 GB
ST3500320AS"

A Barracuda 7200.11 Data Sheet alapján a fent felsoroltak az 500Gb-s, a 750Gb-s és az 1T-s modellek. Csak a hiányos angolommal azt nem tudom, hogy akkor ezeken javasolt a frissítés vagy ezeknél nem kell. :B Honnan az infó?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#202) tempx válasza canniball (#201) üzenetére


tempx
tag

Na igen, de ez így hülyeség, hiszen ezen modellek csak nagyon kis százaléka érintett. Vagy nem értek valamit v elírták.

Forrás:
[link]
[link]

(#203) tempx


tempx
tag

[link a firmware-hez]

Ha jól láttam még nem postolta senki.

[ Szerkesztve ]

(#204) Blero2


Blero2
tag

Pár napja szert tettem egy 500GB 32Mb cache 7200.11-es Seagate-re. (modellszám: ST3500320AS, SD15 firmware)

Aproblémám az, hogy szinte állandóan kattog, mintha folymatosan seekelne. És mellesleg nem is halkan teszi.
Hard disk sentinel szerint semmi baja a vinyónak, de 1mp-ként ír a vinyó, ha nem csinálok éppen semmit akkor is.
Ez normális? (nem hinném)

[ Szerkesztve ]

(#205) hk0


hk0
tag

Tegnap én is vettem egy 500asat ebből a jószágból (Model ID ST3500320AS, Firmware SD15). Még egyáltalán nem tesztelgettem, ami azonban feltűnt, hogy hasonló dolog történik mint Zeck kollégánál: minden 2. indításnál ismeri fel a BIOS a hdd-t. Amikor nem ismeri fel, akkor egyetlen SATAs eszközt sem ismer fel, a PATAsakat igen. Mielőtt a beraktam volna ilyet sosem csinált. Nekem is NF4es lapom van (GA-K8NF9 Ultra).
Egyébként nekem sem jelzi semmi a cahce méretét.

(#206) hk0 válasza Blero2 (#204) üzenetére


hk0
tag

Nekem tegnap óta van bent, de ilyet (szerencsére) nem csinál.

(#207) Blero2 válasza hk0 (#206) üzenetére


Blero2
tag

Nekem minden indításnál felismeri a vinyót, everest 4.50 kijelzi a cache méretét is.
[link]
Igaz nekem egy Giga MA790X-DS4 lapban van.

Neked mennyire hallani a seek hangját?
Volt már Seagate-em ott is hallottam, de ez a másodpercenkénti seek-szünet-seek hang a fura nekem.

(#208) hk0 válasza Blero2 (#207) üzenetére


hk0
tag

Semmi különös zajt nem hallok amióta beraktam. A gépem nem különösebben hangos, de nem is törtem magam össze hogy minden zajt kiírtsak, így belesimul a környezetébe. Hangosabb nem lett, legalábbis nem érzékelhető.

(#209) Blero2 válasza hk0 (#208) üzenetére


Blero2
tag

Én sem töröm magam, h kiirtsak minden zajt, így is sokkal csendesebb mint a régi.
2 méterről már elnyomja a kattogást a venti "zaja", de a gép mellett ülve zavaró

(#210) hk0 válasza Blero2 (#209) üzenetére


hk0
tag

Nekem lent van a földön, szerencsére ilyen zajok már nem jutnak el hozzám. :)

(#211) canniball válasza Blero2 (#204) üzenetére


canniball
nagyúr

"Aproblémám az, hogy szinte állandóan kattog..."
Az enyém csak akkor kattog ha dolgozik, egyébként (szerencsére) nem csinál ilyet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#212) canniball válasza hk0 (#205) üzenetére


canniball
nagyúr

Blero2 kollégához hasonlóan nálam sincs ilyen probléma: minden alkalommal rendesen felismeri. Szvsz nálad lesz valami gikszer, de ki kéne próbálni másik gépben is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#213) hk0 válasza canniball (#212) üzenetére


hk0
tag

Most beflesseltem a "legfrisebb" (2006.05. :DDD ) biost és a helyzet változatlan. Esetleg lehet hogy kevés a 400as táp, és bekapcsolásnál nem pörög fel rendesen? Vagy ez nagy hülyeség? :) Van bent 4 hdd, egy amd athlon64 3500+, meg egy 7800gt.

(#214) canniball válasza hk0 (#213) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem ismerem a géped "igényeit" és a tápod, de az adataimnál lévő konfigot 4 HDD-vel simán meghajtja a 300W-os Zenem. ;) És bár nem vágom annyira a témát, de fura lenne ha emiatt pont csak a SATA eszközök nem pörögnének fel. Továbbra is egy másik gépben való tesztet javasolnék. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#215) Blero2 válasza hk0 (#213) üzenetére


Blero2
tag

Szerintem is próbáld ki egy másik gépben. Persze csak ha tudod.
A táp elég kellene hogy legyen, nekem egy noname 450es táp is vitt hasonló konfigot.

Esetleg nézd meg a vinyók jumperét, lehet ott akad össze vmelyik. Nekem pl ha mind cable selectre volt állítva, akkor néha előfordult hasonló probléma (igaz ott még miden ATA-s volt). Fixre raktam és semmi gond.

(#216) hk0 válasza Blero2 (#215) üzenetére


hk0
tag

Akkor jövő héten beugrok vele egy haverhoz. :) Kösz a tippet.

(#217) pentium4 válasza hk0 (#216) üzenetére


pentium4
senior tag

hali!

most tervezem 2db 500as seagate vinyó vásárát!
gép 24/7 be megyés érdekelne hogy melyik tipust vegyem inkább a ST3500320AS simát vagy inkább a ST3500320NS ES.2-est ami a folyamatos járásra lett kitalálva!??
kérdés azis hogy megéri e azt az árkülömbséget az es2 es verzió, amit nyujt plsuzba??
köszi

P4

(#218) Dare2Live válasza canniball (#214) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

zennel sokszor nem a nagy hanem kis terhelés a probléma vmint az se mindegy, hogy melyik ág, hogy milyen mértékben van terhelve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#219) Blero2 válasza pentium4 (#217) üzenetére


Blero2
tag

Szerintem, ha már van 24/7-es üzemmódra kitalált vinyó, az nem lehet véletlen.
Nemtudom pontosan mekkora árkülönbségre gondoltál, de én ennyiért láttam:
Seagate - 500GB 32MB SATA ST3500320NS 24816 Ft [link]

(#220) multimelon


multimelon
tag

Nekem seagate 500gb 32 mb cache -s vinyóm van, pörgős cucc. Ga k8n pro sli a lapom, nekem frankón megy vele. Az mitől van, hogy win alatt ha semmit nem csinálok a géppel akkor is seekel 1-2 mp et aztán 10-15mp szünet majd megint seek, egy kicsit fura. A másik vinyóm meg se reccent, ha nem volt feladata samsung sp2004c. :F Ez vajon mitől van?

(#221) Blero2 válasza multimelon (#220) üzenetére


Blero2
tag

Azt nem tudom mitől van, de nekem ugyanezt csinálja. Én is furcsáltam, de ezt leszámítva semmi gondom nincs vele.

(#222) pentium4 válasza Blero2 (#221) üzenetére


pentium4
senior tag

esetleg az indexelés a baja nem?
ha tévedek javitsatok!

P4

(#223) Blero2 válasza pentium4 (#222) üzenetére


Blero2
tag

Erre ezelőtt nem gondoltam, de most kikapcsoltam, reboot és semmi változás.

(#224) sinick


sinick
senior tag

Egy Seagate 7200.11 500GB 32MB SATA2 ST3500320AS (SD15) rendelkezem.
Néha olyan hangokat ad ki, mikor pl. egy pici csavart beleejtek egy forgó ventillátorba.
Amúgy szép ez a hang...

(#225) hbruce000


hbruce000
tag

Üdv! nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehet hozzájutni a 320 gb os változathoz?
Barracuda 7200.11 ST3320613AS
:R

(#226) canniball válasza Dare2Live (#218) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, persze, de itt most az volt a kérdés, hogy vajon elég-e a 400W. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#227) sinick


sinick
senior tag

A ST3500320AS (SD15) vinyón található egy kis jumper, amivel 1.5GB/s vagy 3GB/s módba állíthatom és alapból 1.5GB/s módban van. A leírás szerint az interface options-ba ez van: "SATA 3Gb/s or 1.5Gb/s NCQ".

Ha leveszem a jumpert, akkor kikapcsolom az NCQ-t?

(Egyátalán hogy kell értelmezni ezt a 1.5GB/s és 3GB/s értékeket (gondolom ez a SATA1 ill. SATA2 buszsebesség kompatibilitás lenne és - gondolom - így sokvinyós rendszerben van értelme. a szűk kreesztmetszet úgyis az a 105MB/s körüli átviteli sebesség.)

(#228) canniball válasza tempx (#202) üzenetére


canniball
nagyúr

Íme a fordítás: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#229) multimelon


multimelon
tag

Nektek a ST3500320AS vinyó milyen sebességgel másol partíciók között, nekem ez olyan 25mb körül van átlagban, nem kevés ez egy kicsit? Két sata vinyó közt meg 80-90 mb is akár folyamatosan. nforce4 es a lapom 6.66 os driverrel, 6.86 al is ugyanez. Nektek milyen a másolás 2 part közöttt?

(#230) as81 válasza Blero2 (#221) üzenetére


as81
csendes tag

Nekem is ugyanezt csinálja a WD 500GB RE2, arra gondoltam, hogy egy rossz windozt raktam fel, kipróbálok egy másikat, hátha ;)

(#231) Blero2 válasza as81 (#230) üzenetére


Blero2
tag

Nem hiszem h az enyém rossz lenne, eddig is ez volt másik vinyón, az nem csinálta. Meg ez legalább eredeti.
De ha a másikkal neked nem csinálja, megírhatnád.

multimelon: nekem még annyival se másol partíciók között. Másik vinyóm nincs, de annó 70-80 körül másolt amikor volt.

[ Szerkesztve ]

(#232) pentium4 válasza sinick (#227) üzenetére


pentium4
senior tag

én ahogy olvasgattam a seagate oldalát az 500gigás 320AS végződésü nem tudja az NCQ-t!!
csak a 620AS végződésünél irják hogy "Fast SATA 3Gb/s NCQ interface" hát nemtom mi az igazság?
aki a jumperes témát vágja hogy hogy is megy sata2 be a vinyó azt szivesen olvasgatnám :D
akinek 320as végü 500as vinyója van, mindenkinek seekel és csinálja a furcsa dolgot?
köszi

P4

(#233) sinick válasza pentium4 (#232) üzenetére


sinick
senior tag

Érdekes...

A Seagate oldalon a 7200.11-esek általános oldalán (ahol alul felsorolja a modelleket is), ott az "Inbterface" oszlopban azt írja, hogy "SATA NCQ" mindegyik modelre. A "Features és Benefits" adatoknál tényleg nem írja, csak a 620-asoknál, viszont a 7200.11 "Data Sheet"-ben már megint írja.

Egyébként - ha jól emlékeszem - az HD Tune is írja.
(Persze lehet, hogy keverem a vinyókat, mert van egy kb. másfél éves 320GB Seagate-m is.)

A RAID topikban tárgylják, hogy az NCQ általános használat mellett nem vehető észre.

(#234) pentium4 válasza sinick (#233) üzenetére


pentium4
senior tag

én pénteken kapo meg a 2db 320As tipusu vinyómat, raid0 ba lesznek!
majd csinálok teszteket és it közzéteszem, csak irjátok meg melyik progival kell csinálni!

P4

(#235) Blero2


Blero2
tag

Vette már le vki a ST3500320AS-es vinyójáról a jumpert? Ami elvileg 1,5Gb/sec-re limitálja a működést?
Kipróbáltam, csináltam tesztet előtte és utána is HDTach-hal és nekem a grafikon jumper nélkül kiegyensúlyozottabnak tűnik.
Előtte : [link]
Utána: [link]

De sebességben nem érzek változást.
Azt meg egyszerűen nem értem, miért másol csak 18-21.000-rel partíciók között?

(#236) pentium4 válasza Blero2 (#235) üzenetére


pentium4
senior tag

tényleg kiegyensulyzottabb és a burst speed is a duplájára növekedett ha megnézed: 130 ről 245 re!!!
én az összes sata s vinyómat jumper nélkül használom, majd vasárnap ugyis szérszerelem a gépet majd akkor megnézem az irást rajta és kiprószálom jumperrel is!
nálad is jelentkezik az 1-2mp s seekelés majd 10-15mp szünet és megint????
köszi

P4

(#237) multimelon


multimelon
tag

Nálam is az 500 as kb 20-25 mb val másol, inkább 20, part között. most a 6.66 os nforce driver van fennt, próbáltam 6.86 al úgy egy kicsit talán gyorsabb volt olyan 25mb körül, majd visszarakom. De miért seekel állandóan 1-2mp ig azt nem tudom, ettől függetlenül nagyon gyors. :D

(#238) pentium4 válasza multimelon (#237) üzenetére


pentium4
senior tag

és mennyire lehet hallani ezt a seekelést?
mert nálam 24/7 be megy a gép és hát aludni tok zajba ami folyamatos, de valami zaj van a zajban akkor nem :D:D
szal nagyon hallható vagy elenyésző?

P4

(#239) Blero2 válasza pentium4 (#238) üzenetére


Blero2
tag

Nekem is seekel. De gyakrabban mint 10mp. Majdnem olyan mintha óra ketyegne benne. Lehet bomba :Y

Fennt van az asztalon a gép, úgy mellette ülve hallani elég rendesen, de kb 2 méterről elnyomja a Hyper TX2 ventije a zaját.

Ha tudnám, hogy ez mitől van, más gondom nem is lenne. Lehet összeszedem minden angoltudásom és megkérdezem a Seagatet. :))

(#240) Blero2 válasza Blero2 (#239) üzenetére


Blero2
tag

Seagate honlapján ezt találtam:

Normal sounds include:
1. Whining noise during drive spin -up.
2. Regular clicking or tapping sounds during drive access.
3. Hard clicks when the drive heads park during power saving modes like Standby or Hibernation.

Abnormal noises include:
1. High-pitched whining sound can be an indication of abnormal function.
2. Noises can be caused by mounting issues. This is due to either a high frequency vibration in the mounting hardware, or a potential drive failure.
3. Repeated, regular tapping, grinding or beeping.
4. Seagate and Maxtor hard drives do not contain audio speakers. Some failure mechanisms may make a regular repeating beep from the computer's internal speaker. This may or not be hard drive related. Check your system documentation for an explanation of system beep codes. If a drive failure is possible, it is always important to make an immediate backup.
5. Two hard clicks at start up and then a boot error message or system shutdown is a symptom of a failed drive. Check your cables and connections in case they might have gotten loose. You can use SeaTools to diagnose the drive however it may be non-responding.

(#241) pentium4 válasza Blero2 (#240) üzenetére


pentium4
senior tag

hát elvileg akkor normális :D
szedd már le ezt a seatools nevezetü progit és futass már le vele 1 tesztet!
köszi, remélem nálam raid0 ba nem fog jelentkezni a seekelés :D

P4

(#242) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Én már elég rég kiszemeltem magamnak egy ilyen Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS HDD-t .

Eljött az idő, hogy végre meg is vegyem .

De mostanában annyi furcsa dolgot írogattok róla, hogy így kattog, úgy zörög, ok nélküli seek hangok hallhatóak belőle, hogy teljesen elbizonytalanodtam .

Akkor most valami hibás sorozat került piacra ?

Vagy ezek csak egyedi esetek ?

Érdemes megvenni, vagy nem ?

Üdv.

Astra

(#243) Blero2 válasza AstraCDX (#242) üzenetére


Blero2
tag

Sebességben az egyik leggyorsabb, egyedül ez a fura hang lehet zavaró, de nemtudom hogy ez mindenkinél jelentkezik-e. A tesztprogramok nem jeleznek hibát.
Ha 3 év garival hozzá tudsz jutni, szerintem mindenképpen jó választás, de ez csak az én véleményem.

Abbahagyta a hangoskodást, ezt el sem hiszem!!! (kopp kopp)
De vajon mit csinálhattam vele?

[ Szerkesztve ]

(#244) Blero2 válasza pentium4 (#241) üzenetére


Blero2
tag

Hopp, Seagate válaszolt is. Ez gyors volt. Tegnap este írtam nekik, reggel 9kor jött a válasz.
A lényeg, hogy normális ha kattogó, stb... hangokat ad ki írás olvasás közben.
Ami a nem mindegy, hogy a vinyótól vagy a csatlakozótól jön a hang.
Ha a vinyótól, akkor gáz lehet.
Így lehet eldönteni honnan jön a hang:

1. Gép kikapcs
2. Adatkábel lehúz (power marad)
3. Gép bekapcs
4. Fülel

Ha továbbra is hallani, akkor a vinyó a ludas.

Másik variáció:

Letöltöd a SeaTools Dos-os progit a Seagate honlapról, és bootlemezről lefuttatod a EXECUTE ACOUSTICAL SPIN DOWN TEST opciót választva.
Na és itt jön vmi ami nem teljesen világos, inkább kiírom angolul: Remember that you spin the drive back up by pressing a key on your keyboard again.
Nyomogatni kell a bill-en a gombokat? Vagy ponthogy ne nyomogasd közben?

Lényeg, ha a teszt alatt nem hallod a hangot, akkor szintén a vinyó lesz a ludas. Ha közben is hallani, akkor vmi más csinálja.

Nagyjából ennyi volt a levél lényege.
A Seatools-t azért majd megnézem, bár ma még nem hallottam a vinyó felől egy nyikkanást sem. Csak az a baj, hogy nemtudom mit csináltam vele, hogy elnémult.

[ Szerkesztve ]

(#245) AstraCDX válasza Blero2 (#243) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Én is a 3 év garis vásárlásra gondoltam .

Tudtok ajánlani olyan nagykert ahova a kiskeres ismerősömet küldhetem, ahonnan beszerezve 3 év garival tudja eladni nekem ?

Esetleg korrekt/megbízható/ajánlható más kisker is érdekelne még ahol 3 év garival kapható .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#246) canniball válasza AstraCDX (#245) üzenetére


canniball
nagyúr

Én idegenéknél vettem, ők 3 évvel adják.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#247) AstraCDX válasza canniball (#246) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Azt már én is néztem ! :)

Náluk jó a szerkezet ára is . :R

Általánosan jó beszerzési forrásnak minősíthető ? :U

Tud valaki nagykert ?

Azért kéne, hogy tudjam hova küldjem a boltos ismerősömet beszerzésre . :))

Vidéken sajnos nem olyan egyszerű egy ilyen eszköz beszerzése mint a bkv-s városban . :F

Üdv.

Astra

(#248) Blero2 válasza AstraCDX (#245) üzenetére


Blero2
tag

Én Bandit kollégát ajánlanám a PH!-ról. Korrekt eladó, tőle vettem a gépem nagyrészét.
És jók az árai (asszem most kb 19k az 500as Seagate 3 év garral) :C

(#249) canniball válasza AstraCDX (#247) üzenetére


canniball
nagyúr

Pü.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#250) pentium4


pentium4
senior tag

Nah urak, beszereltem a gépbe a 2db 320AS tipusu hdd 500giga formájában!!
első tezst nagy csalódás volt :(
[link]
sztem ez a marvell cucc szar, amjd etse még felteszem az intel storage cuccot és emgnézem azzal, jumpereket kiszedtem hogy 3gb módba menjenen!
valakinek tipp je van hogy miért iylen karcsú?

P4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.