Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) audi100td válasza Kriza (#900) üzenetére


audi100td
nagyúr

Seagate sajnos a .11-es széria óta nem a legjobb, WD-t kell venni, az megbízható és csendes, a Hitachi is jó, csak zajos és kissé forrófejű.

(#902) Kriza válasza audi100td (#901) üzenetére


Kriza
őstag

OK, ezt vágom :R engem inkábbb az érdekelne, hogy hol lehet RS232-TTL átalakítót venni, hogy bsy hiba után életre keltsem a vinyót.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#903) whiter1


whiter1
csendes tag

Nos gyerekek, nekem is lezárta magát a seagate-tem.
Viszont Sonique gyorsan és olcsón megoldotta a problémát !!!!! Ezúton is köszönöm neki !!!! :R
MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM A SRÁCOT !!!!

(#904) golya87


golya87
őstag

Sonique PÜ ment.

[ Szerkesztve ]

(#905) REAL WORLD válasza sonique (#898) üzenetére


REAL WORLD
tag

Én ugyan végül magamnak oldottam meg a problémát, de sonique kolléga által belinkelt leírás aranyat ért (#828). Köszönöm neki.

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#906) uvbull


uvbull
tag

Hi all van nekem egy 7200.11-es verzóju 750 gigás seagate vinyóm, és meglepődve tapasztaltam, hogy a hard disk dentinel 17%-os kondiciót adott neki (nincs 2 éves a vinyó) azt írja, hogy 62 hibás szektor található rajta, namár most tegnap átfuttattam egy hdd regenerator 1.71-et az nem talált semmilyen hibát, és ma meg egy hd tune scant, és szintén semmi hibát nem talált, most akkor melyik proginak higgyek?
amúgy egyedül ezek a hibák ismertek smartból:

Reallocated Sectors Count 36|100|100| ok
Spin retry count 97|100|100|ok

mondjatok valami biztatót, csak úgy simán 650 gigia doksit nem tudok sehova se tenni, és nagyon úgy fest, hogy e vinyó miatt jön be a kékhalál a win7-en :(

bármi használható ütletet elfogadok, csak ne az legyen hogy csere :)

(#907) Edgeri


Edgeri
senior tag

Hali!
1 éve behalt a Seagate 7200.11-es vinyóm (ST3500320AS), és csak most esett le (most néztem utána), hogy BSY hibás lett. Olvastam a házi barkács lehetőséget a Nokia kábellel, de őszintén szólva tartok tőle, hogy még jobban elrontom és akkor reszeltek a rajta lévő adatoknak is. Tudtok ajánlani olyan szakembert, aki vállalja ezen vinyók javítását úgy, hogy a rajta lévő adatokat meg tudja menteni (illetve bizalmasan kezeli)? Mellesleg nem lenne baj, ha nem csillagászati árakon dolgozna.
Előre is köszi!

Üdv, Edgeri

(#908) kopasz111


kopasz111
csendes tag

Szevasztok.
Sajnos nekem is van egy Seagate Barracuda 500-as vinyóm, és megállt.
Vettem kábelt meg egy nagy adag türelmet és nekiálltam.
Odáig minden stimmelt is amig meg nem nyomtam a ctrl-z-t
F3 T> helyett nekem ez jelenik meg ăs�ľ�
A space-el együtt pont 5 karakter ez is csak nincs értelme.
Végignéztem az összes létező hibalehetőséget gondolván biztos én rontom el, de nem találtam semmit.
Ellballagtam egy barátomhoz neki számítógép boltja van, nála is összeraktuk az eredmény ugyanaz.
Ő adta azt a tanácsot hogy regiszráljak ide és kérjek segítséget.

Ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#909) REAL WORLD válasza kopasz111 (#908) üzenetére


REAL WORLD
tag

Szia!

Érdekes probléma. Így első körben azt kérdezném, hogy a Tx, Rx kábeleket jól (keresztbe, azaz Rx-et a Tx-re és Tx-et az Rx-re) kötötted rá a vinyóra?
Ha nem kötöd rá a vinyóra a két kábelt, hanem összekötöd őket, akkor működik az, hogy amit beírsz az megjelenik a HyperTerminálban?

[ Szerkesztve ]

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#910) Edgeri válasza sonique (#882) üzenetére


Edgeri
senior tag

Privát ment

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

(#911) Peak


Peak
addikt

Üdv Urak!

Úgy néz ki elhasalt az elektronika a vinyómon.
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS

Ha volna esetleg valakinek eladó elektronikája, esetleg mechanikai hibás hasonló modellje, szívesen megvenném ócón tőle.

Előre is köszi!
Üdv,
Peak

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#912) kopasz111


kopasz111
csendes tag

Sikerült megcsinálni valóban fel volt cserélve a tx az rx -el.
Adatvesztés nélkül megvan minden, köszönöm szépen a segítséget.

(#913) pugi11


pugi11
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A 2éves Seagate 7200.11-es vinyóm (ST3500320AS), busy errorr-os lett. Próbáltam javítani, összekötöttem úgy ahogy le van írva, de nem jó. Windows nem ismeri fel, azt irja rá, hogy: USB to UART. Így nem lehet neki com portot beállítani, és a hiperterminálban sem lehet így beállítani. mit kezdhetnék vele?
Köszönöm!

(#914) pugi11


pugi11
csendes tag

Egyébként nokia ca-42-es adatkábellel próbáltam. USB-s. Tx-Rx-re kötve.

Leföldelve és +3.3 - al is próbáltam, és nélkülük is!
Utána néztem sok helyen a neten, de nem tudom mit rontok el.

(#915) sonique válasza pugi11 (#914) üzenetére


sonique
őstag

amennyiben nem jutsz elöre vele megtudom csinalni neked mint nagyon sok embernek innen a Ph rol aki megkeresett

érdekel keress meg privátban

Udv
Sonique

(#916) noivet


noivet
csendes tag

Sziasztok! Van egy "hengerfejes" barracuda 7200/11.-em. Nem látja a bios, így azt ajánlották hogy cseréljek rajta elektrónikát. Tud ez ügybe valaki segíteni, netán van valakinek szektorhibás kütyüje ? Esetleg más elektronikával nem hellyetesíthető? Előre is köszi!

(#917) sonique válasza noivet (#916) üzenetére


sonique
őstag

kicsit visszább olvastal volna
de ha csak 1et is akkor a megoldas meg lenne
a hdd seria hibás és nem kell elektronika csere muködik most is csak le van zárva ..

(#918) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!
ST3500320AS (7200.11) halt be nálam vsz fw probléma miatt...
Nálam kicsit bonyolultabb a helyzet, mint az átlag, ezért
rabolva drága időtöket, sztoriznék és kérdezgetnék.

Sztori:
a gép pillanatnyilag nem nálam van, hanem egy gurunál, aki elektronikai hibásnak gondolja a vinyót. De remélem, rosszul gondolja.
A történet egyébként (próbálom röviden!) ez volt:
Boot, üzenet: NTLDR is missing
BIOS-ban a Seagate rendszervinyó és a másik satás Samsung helyén a nagy semmi
SATA adatportok csere: ugyanúgy semmi
2 nem intelchipes (hanem gigabyte-os) GSATA sata-portra dugva: fémes füst a vinyók felől (2 satás felől)
Szerencsére nyitott ház mellett állva azonnal leállítottam 0-ra a tápot. Azt hittem a két sata vinyómnak annyi, de a srác jelentette, hogy
a táp egy kábelje égett el; s hogy
a másik vinyó teljesen jó (Samsung, 320gb)
Mivel táp felőli túlfesznek látszott a dolog, s extrém esetben minden elszállhatott volna, úgy döntöttem, addig a srácnál hagyom az egész házat, míg mindent külön tápról le nem méricskél, nem lett-e valami zárlatos. Egyelőre az a hír, hogy nem. Minden oké, csak a Seagate 500-as vinyó nem. De vsz. a táp kábele elvitte a balhét, s ahogy a másik vinyó is, ez is oké, csak a speciális fw hiba miatt nem látszik a srác számára, s az elektronika jó.

Kérdéseim:
1. Ha Sonique bad fw miatti zárolást felnyitja, s így újra látható lesz a vinyó, s egyben (gyakorlatilag) használható is a régi helyén?
2. (persze én mindenképpen) tükörmentést csinálok egy megbízhatóbb vinyóra, mielőtt visszamenne a helyére...
3. (aztán) fw -frissítést is elvégzem, hogy ne forduljon elő újra ilyen sz@r vele(m), és használom (kevésbé fontos fájlok tárolására pl.)

Fw-frissítés megoldja a vinyó kondíciós (HDD Sentinel) problémáját, és a "bad szektoros" jelentés helyett 100%-os kondíciójú lesz? Értsd: az eddigi jelentéseket a hibás fw generálta?

Vagy adatmentés után irány a
1. Seagate-márkaszerviz (nálunk nem tudom, egyáltalán van-e ilyen, én nem találtam), s ők cserélik?
vagy
2. akkor már elektronika levétele miatt garancia-vesztett lesz a hdd?

Egyszerűbben:
- érdemes-e foglalkozni a garanciával és ezzel a f@sz céggel? Egyáltalán ők ezt a problémát kezelik? Ugyanezt ingyen megcsinálják vagy cserélik vagy elb@sszák az adatokat? (van erről infótok?)
- ill. véleményetek szerint egy fw-frissítés után nyugodtan használjam a régi helyén mint rendszert?
Bocs a sok kérdésért! De az, hogy garis még, s az, hogy lesz-e még jól használható vinyó ebből a vacakból, elgondolkodtat. Ezzel együtt fevettem a kapcsolatot Sonique kollégával, talán ő a legjobb megodás (tapasztalataitokból is erre következtetek).
Kösz a türelmet/választ.

(#919) niva70


niva70
csendes tag

Tisztelt sonique !

Kérdésem lenne! Olvastam a 7200.11 körül kialakult problémát és úgy tűnik hasonló cipőben járok mint a többiek. Összevetettem #828 hozzászólásodban közölt külföldi cikket és a #833 magyar leírást.

1. kérdés.
Ez a parancs
F3 T>m0,2,2,0,0,0,0,22 (enter)
formattálást jelent vagy rosszul értem az angol szöveget?
Ezt nem használtad a magyar leírásban, nyílván okkal, de ha elmondanád jobb lenne.
Kicsit késöbb az angol szöveg azt mondja hogy:

Partition regeneration:
F3 T>m0,2,2,,,,,22 (enter)

ez ugyan az a parancs csak más paraméterekkel, ezt a te leírásod is tartalmazza, ez most formattálást jelent vagy sem, ez azért lenne fontos tudnom mert a lemezt úgy szeretném helyre állítani hogy a lehető legtöbb adat visszanyerehtő lenne róla! Nem lenne jó ha formattálnám ha nem muszáj!

2. kérdés.
Az angol leírásban alkalmaznak egy külső áramforrást, egy gombelemet. Illetve ír arról hogy lehet a számítógép 5 voltjáról is megtáplálni, de hogy hova kell kötni azt nem mutatja. Erröl a magyar részben nem láttam semmi információt. Nyilván hogy az elektronikának kell a működéshez. De hova kössem? Illetve megoldható az hogy fogok egy külső dobozt és a tápfeszkábelével csatlakozok az elektronikához. Ilyenkor mind az 5 mind a 12 voltot megkapja. Ezt így lehet csinálni vagy csak az 5 voltot szabad neki adni?

Ha ezekben a kérdésekben tudnál segíteni, azt nagyon megköszönöm mert óvatlanul nem volt mentés a lemezről (egy éves a lemez, ki gondolta volna hogy hobbi szintü üzemeltetés mellett ilyen történik vele).

Segítséged előre is köszönöm !!!

(#920) deefun


deefun
csendes tag

Nekem kattog a winchester, szétszedtem, összeraktam, most már hangos, és kattog... Menthető még? Az is elég, ha az adat rajta...

Aláírás

(#921) deefun válasza deefun (#920) üzenetére


deefun
csendes tag

Találtam benne egy fekete műanyag valamit, aminek le van törve egy pöcke. Az az alkatrész amúgy mire jó?

Ha veszek egy ugyanilyen winchestert, akkor a lemezeket kicserélve van esély arra, hogy visszanyerjem az adataimat?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#922) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Seagate Barracuda 7200.11 50 Gb
Seagate ST3500320AS
P/N: 9BX154-303
Firmware : SD15
Ez a rendszer winchester.

A problemam az lenne, hogy kikapcsoltam a gepem (ahogy kell) majd olyan 4-5 ora mulva amikor kapcsoltam volna be egyszeruen a vinyo nem tolt be lehet hallani, hogy elindul de a BIOS nem.
Probaltam masik tapkabelt, sata kabelt de semmi.
Masik vinyot lat a BIOS.

Szerintetek mit lehet csinalni vele?

Koszonom a valaszt.

(#923) swoody válasza swoody (#922) üzenetére


swoody
senior tag

Hmmm hat vissza olvasgattam.
Meg mindig csak a buheralos modszerrel lehet megoldani a hibat?

Varhato, hogy magatol helyre jojjon?

(#924) swoody válasza swoody (#923) üzenetére


swoody
senior tag

Egy olyan kerdes meg, hogy gariba cserelik ezzel a hibaval?

(#925) edeleny válasza swoody (#922) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem ilyen vinyóm van kb 2 éve.
Gyakorlatilag azt csinálja, hogy minden második kikapcsolás után nem látja a rendszer. Újraindulás után már igen, és tökéletesen megy.

Mi lenne ehhez a legfrissebb firmware?

Lehet hogy frissítettem, igaz nem tudom.

A Seagate oldaláról letöltött Drive Detect először piros volt, majd egy újraindulás után
csinált valamit, és most zöld. Azt írja még, hogy Revision SD1A

A Firmwar-t hol tudom megnézni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#926) swoody válasza edeleny (#925) üzenetére


swoody
senior tag

A seagate oldalán van egy olyan progi asszem ez a neve "driverdetect".

(#927) edeleny válasza swoody (#926) üzenetére


edeleny
őstag

"A Seagate oldaláról letöltött Drive Detect először piros volt, majd egy újraindulás után
csinált valamit, és most zöld. Azt írja még, hogy Revision SD1A"

Akkor ez a legfrissebb ??

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#928) swoody válasza edeleny (#927) üzenetére


swoody
senior tag

Keresd ki a tipusod.

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931&NewLang=en

(#929) swoody válasza swoody (#924) üzenetére


swoody
senior tag

Ha találok egy ugyan ilyen vinyót es kicserélem az elektronikát akkor befog indulni?

(#930) edeleny válasza swoody (#928) üzenetére


edeleny
őstag

Azt kikerestem, és le is szedtem.
Mint ahogy a SD1A Firmware Update Utility-t is.
Elindítottam, az újraindította a gépet, és csinált valamit az uzjraindítás után.
Azóta a driverDetect zöld.
ÉS, jó órába kopogjam le, mindig jól indult el azóta a vinyó.

Viszont, továbbra sem tudom milyen firmware van rajta, az ISO fájlt leszedtem, de adatmentés nélkül nem merem megbuherálni!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#931) swoody válasza edeleny (#930) üzenetére


swoody
senior tag

Van még egy olyan progi, hogy "SeaTools" esetleg azzal megtudod nézni azt hiszem ez kiírja a firmware-t.
Az a baj, hogy nem nagyon tudok neked segíteni mert én egyátalán nem látom a vinyómat. :D

Valahol azt olvasta, hogy a firmware update nem nyúl a vinyón lévő adatokhoz de ezt se tudom megerősíteni mert nem tudok frissiteni. :(

(#932) edeleny válasza swoody (#931) üzenetére


edeleny
őstag

Most tényleg jó. Kihúztam többször is a hálózatból, és elsőre ment. Idáig ilyenkor volt, hogy csak a második újraindítás segített.

Most már mindegy, megrendeltem az utódját, ez meg majd megy külső HDD-nek, filmek lejátszására!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#933) swoody


swoody
senior tag

Megcsináltam a vinyóm de nemtom, hogy vigyem-e vissza vagy sem.

Ti miután megcsináltátok vissza vittétek gariba?

(#934) edeleny válasza swoody (#933) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem már rég lejárt a gari.

A HD Sentinel 40%-ot ír rá, de csak azt hozza hibának, hogy 85 felpörgetési problémája volt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#935) Findzs válasza edeleny (#925) üzenetére


Findzs
addikt

nem tápegység hibád van ?
vagy esetleg kábel ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#936) #25334528


#25334528
törölt tag

Hello mindenki!

Nekem is megadta magát a Seagate 7200asom. Bsy erroros,mert nem ismeri fel a BIOS.
Valaki helyre tudná állítani??

10 000 Ft-ot ajánlok fel ha valaki újra müködésre bírja, ha valakit érdekel irjon a mailt: kicsi1221@gmail.com köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#937) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!
Véletlen nincs 7200.12 sorozat? Lehet, hogy valamit félre olvastam.. ha esetleg létezik az is gázos sorozat mint a 11.-es?
Ideje lenne venni egy 1,5terrás hdd-t és eddig kizárolag seagate-t használtam 0 hibával, de ha ennyire gázos akkor váltok wd-re.
Köszi a választ!

(#938) swoody válasza Space marine (#937) üzenetére


swoody
senior tag

A 7200.12-nek van saját topicja.
Kérdezd ott.

(#939) rocky5


rocky5
csendes tag

Sziasztok,

Nálam is megadta magát egy 320GB-os DiamondMax22 SATA-s winchester (BSY hiba, Seagate 7200.11, STM3320614AS) úgy, hogy a BIOS nem lát semmit, viszont lehet hallani a szervómotor hangját, ahogy próbálkozik.

Ha valaki elvállalná a helyrehozását, kérem írjon egy PÜ-t!

Üdv! Attila

(#940) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Nekem is megadta megát egy 1Tb-s seagate csoda. Próbálkozok USB-TTL-es megoldással, Spin Down Complete-ig megy is a dolod, viszont utána az U kóddal ismét hallani, hogy próbálkozik a motor, de nem ír ki semmit sem a terminal. Mi lehet a gond?

(#941) Zsgabor


Zsgabor
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is sikerült az előbb említett USB- ttl átalakítót szereznem, de már az elején gondok vannak, mert ezt írja ki:
F3 T>/2
F3 2>Z
LED:000000CE FAddr:00259C49
LED:000000CC FAddr:00257A0B
Rst 0x20M
A vinyó motorja elindul- megáll, elindul, megáll. Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#942) swoody válasza Daemon09 (#940) üzenetére


swoody
senior tag

Hmm ez ugye azután van miután felcsavarozod a panelt? Biztosan jol rakod fel?

Zsgabor :

Nekem is írt ki ilyet amikor elsőnek próbálkoztam és a jumperekkel volt a probléma.Én megcseréltem a TX és RX-et.

[ Szerkesztve ]

(#943) Zsgabor válasza swoody (#942) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

Szia!

Ha megcserélem az RX- et és a TX- et, akkor mindenféle karakter jön be, a ctrl+ Z- re nem reagál. Ja, és még annyi, hogy amikor rádugom a tápot akkor elindul- leáll, elindul- leáll a motor.

[ Szerkesztve ]

(#944) swoody válasza Zsgabor (#943) üzenetére


swoody
senior tag

Hmm akkor valszeg nem azzal van a probléma mármint a jumperekkel.
Ez a motor felpörög majd leáll folyamatosan csinálja illetve akkor is ha "normál" módon indítod be a vinyót?

(#945) Zsgabor válasza swoody (#944) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

Igen, folyamatosan ezt csinálja.

(#946) swoody válasza Zsgabor (#945) üzenetére


swoody
senior tag

Hmm hát, ahogy olvasgattam az egyik forum azt írja, hogy lehet tovább haladni de nemtudom, hogy hogyan mert amikor nekem írt ki ilyet akkor nem tudtam semmit nyomni.
A másik helyen azt írták várni kell.

Azt viszont nemtudom miért csinálja, hogy felpörög és aztán leáll és újra.
A tápot miről adod? Usb vagy tápegység?

[ Szerkesztve ]

(#947) Zsgabor válasza swoody (#946) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

A tápot rendesen a tápegységről kapja, rámértem, feszültségek rendben. A motornak a tápot szakaszosan adja az elektronika... :W

(#948) Zsgabor válasza Zsgabor (#947) üzenetére


Zsgabor
csendes tag

Sikerült továbbhaladni, hogy vártam és most mégszebb lett a dolog:
F3 T>/2

F3 2>Z

Spin Down Complete
Elapsed Time 0.135 msecs
F3 2>U

DiagError 00006008
Spin Error
Elapsed Time 7 mins 17 secs
R/W Status 2 R/W Error 84150180
F3 2>

(#949) swoody válasza Zsgabor (#948) üzenetére


swoody
senior tag

Nah keresgéltem neten azt írják, hogy a nyák nem éritkezik rendesen ezért előröl kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#950) sonique


sonique
őstag

akinek nem megy a korábbi leirásom alapjan
tovabbra is valallom hogy megcsinalom ..

akit érdekel kereshet Privátban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.