Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) dKes


dKes
tag

Sajnálatos ezeket a híreket olvasni a Seagate-ről. eleddig lehet, hogy a vinyóik a sok esetben nem a leggyorsabb/leghalkabb szériák voltak (bár volt ezekre is példa), de legalább a legmegbízhatóbbak egyike volt. Amennyiben ezt bukják, akkor Goto Maxtor ...

Apropó Maxtor - eddig az összes elhasalt nálam - míg Seagate-ből egy sem 1,3GB (11 éves egy P1-es gépben!), 80GB Barracuda IV (S754 3000+es kis gépben), egy 200-as és egy 250-es SATA Seagate-ek (7200.7 és 7200.8 - egyik se mai darab) a legnagyobb gépben 100%-os HD Sentinel mellett (Teljesítmény/Kondicíó) ...

A Maxtor felvásárlását nem kellett volna erőltetni szerény véleményem szerint - ezzel pont azt bukják, ami egy HDD gyártónál a legfontosabb ...

A nagyobb/újabb verziókról (1 TB és 1.5 TB) vannak tapasztalatok/újabb tesztek? Az utóbbi - már 375-ös tányérral szerelt (1.5TB) - változatok is ilyen gyengék lehetnek?

(#502) audi100td válasza dKes (#501) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos azóta, hogy felvásárolta a Maxtort a Seagate, épp olyan megbízhatatlan lett sőt még rosszabb és nem kisérleteznék az 1,5TB-os vinyóikkal sem, többet nem veszek Seagate vinyót, most a WD, Samsung F1 meg a Hitachi a legmegbízhatóbb.

(#503) Madw


Madw
csendes tag

Én is ős Seagate-es voltam, de az utóbb időben két 640-es is kiesett alólam (és egy 500-as gyengélkedik), így teljesen elveszettem a bizalmamat. Így múlik el a világ dicsősége. Remélem azért egyszer összeszedik magukat. A Samuban továbbra nem bízom, marad a WD.

(#504) audi100td válasza Madw (#503) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WD se olyan ám már mint régen, én félve váltottam WD-ről Samu F1-re, de egyáltalán nem bántam meg, ilyen jó vinyó még nem volt a kezembe, pedig volt már legalább 15 különböző HDD-m mindenféle gyártótól amivel dolgom volt.

(#505) ImI87


ImI87
őstag

Hogy lehet ezeken a vinyókon firmware-t frissíteni?
Illetve érdemes? Az adatok elvesztése nélkül megoldható?

(#506) audi100td válasza ImI87 (#505) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen firmware-ed van?

Ha nem szükséges, semmiképp ne frissíts, volt aki már megjárta.

Egyébként az első ilyen "kacatomon" én is frissítettem, HD Sentinelben leesett utánna a kondi 97%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#507) ImI87 válasza audi100td (#506) üzenetére


ImI87
őstag

SD-15. Nincs vele semmi baj, csak gondoltam ha már lehet, akkor miért ne? :)
De akkor inkább felejtsem el?

Amúgy mi ez a kondició dolog? Ez mit jelent pontosan, és mi van akkor, ha egy vinyó kondiciója 90%? Hamarosan be fog halni, vagy mi?

(#508) dKes válasza ImI87 (#507) üzenetére


dKes
tag

[link]

Itt alul a Kondíció számításra kattints. Jól látszik, hogy a következő 3 attribútom számít igen erőteljesen a számításba (a többi felsoroltakon kívül):

Áthelyezett szektorok száma, Felpörgési újrapróbálkozások száma, Javíthatatlan szektorok száma.

Általában, ha ezek párhuzamosan elkezdenek romlani, akkor érdemes komolyan elgondolkozni az adatmentésen ill. új drive beszerzésén. Amennyiben statikus a dolog (pár százalék az össz romlás és nem változik vagy igen lassan), akkor nem olyan vészes a helyzet.

A firmware frissítést lehetőleg hanyagold!

(#509) audi100td válasza ImI87 (#507) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ne flasheld, még a végén tönkre megy ez a sz@r, meg amúgy se lesz jobb semmivel.

90-es a kondija? Kiváncsi lennék kinek van 100%-os, mert a legtöbb döglődik, mint az enyém is.

(#510) Atlantis


Atlantis
veterán

Én tökéletesen elégedett vagyok az 500-asommal(SD15 FW), HD Sentinel szerint 5 hónaposan 100%-os még mindig.

Bár azért elgondolkodtatóak az itt olvasottak, lehet, hogy másodiknak nem Seagate-et veszek mellé.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#511) XeeN válasza Atlantis (#510) üzenetére


XeeN
senior tag

Nekem kettő darab 500-asom van. Az egyik SD81-es ami kb egy hete 99%-os (szektorhiba),a másik SD15-ös (100%). Mindkettő 17 napot futott eddig.

(#512) audi100td


audi100td
nagyúr

Akkor mákotok van, nem sokan vannak így vele, nekem már a második gyengélkedik. :U

(#513) ImI87 válasza dKes (#508) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi! :R most már ezt is tudom.

audi100td: nem 90, csak kérdeztem egy adott értéket. Júliusban vettem, és még mindig 100. (Igazából azért vettem ,ert előtte volt már 2db 7200.10-es Seagate-em, és nem volt velük semmi baj. már majdnem 3 évesek, és a mai napig mennek hibátlanul egy haver gépében. Meg akkor asszem ez volt az egyetlen 500Gb-os vinyó, amiben 32MB cache volt.) De hálistennek nincs is vele semmi bajom. Gyors, a legdúrvább másolás alatt 37fok, és nem hangos. Néha-néha kattan egyet, de ez nem zavar. :C

Neked is köszi a tanácsot! :R, akkor nem túrkálok bele, ami jó azt fölösleges bojgatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#514) audi100td válasza ImI87 (#513) üzenetére


audi100td
nagyúr

Anno még én is azért vettem, mert ez volt a leggyorsabb 500-as vinyó, ráadásul 32MB cache-el (számít-e vajon egyáltalán?!), emlékszem még 30.000Ft-ot fizettem érte, meg akkoriban mindenki ezt ajánlotta, de ki tudta előre, hogy ennyire megbízhatatlan lesz. :(

Egyébként a zajszintjével teljsen megvagyok elégedve, halkan seekel és egyáltalán nem rezonál, csak az a "kattanás" zavaró picit, ami néha előfordul (ilyenkor kalibrál).

Nagyon jó vinyó lenne, ha a Seagate nem ilyen rossz minőségű motort rakott volna bele.

[ Szerkesztve ]

(#515) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Hali. Van ez az új 1,5TB Seagate vinyóm és szépen megkértek h csináljak róla tesztet ill. tegyem közzé az egyik hdd topikban. Gondoltam akár ide is jó lehet. Mire lennétek kíváncsiak, milyen alkalmazások tesztjére?

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#516) Oliverda válasza audi100td (#512) üzenetére


Oliverda
félisten

Az enyémet az USA-ból rendeltem még a megjelenés környékén (itthon még nem nagyon volt akkor). Eddig jól bírj a strapát... szerencsére. (kopp-kopp)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#517) audi100td válasza Oliverda (#516) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az én "első" példányom január végén lett meg, szóval az is még eléggé korai darab volt, mégis gyengélkedett, kicsérélték és most ez is. :(

(#518) audi100td válasza TheDragon007 (#515) üzenetére


audi100td
nagyúr

Először nézd meg légyszi, hogy hány százalék a kondició HD Sentinel-be, meg jó lenne egy HD Tune teszt is. :K

Zajszintről, rezonanciáról milyenek a benyomásaid?

(#519) adalbert1 válasza audi100td (#509) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem mint írtam fentebb még 100%-os, SD15-ös firmware-rel... Habár egyre inkább úgy érzem hogy a szerencsés kisebbséghez tartozom.

(#520) audi100td válasza adalbert1 (#519) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem jól érzed :DDD , szerencsés vagy.

Pedig olyan jó vinyó lenne, ha nem lenne ilyen megbízhatatlan, rezonanciamentes és halk, meg még a mai vinyókkal is tudja tartani az iramot, tényleg kár érte. :(

(#521) Oliverda válasza audi100td (#518) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is megnéztem pár hónapja a HD Sentinel nevű cuccal, akkor 80%os kondíciót írt arra hivatkozva hogy volt olyan amikor nem tudott felpörögni a HDD. Most megnéztem már 88% tehát szépen lassan gyógyul. :DDD

Komolyra fordítva én nagy ívben nem érdekel hogy a Sentinel hány százalékos kondíciót ír amíg nem képesek a meghajtók adatait sem normálisan beleírni a programba. :U Másrész a BIOS minden indításnál nézi a SMART értékeket és bármi komolyabb baj van azt azonnal jelzi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#522) audi100td válasza Oliverda (#521) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is ugyanerre a problémára hivatkozva 94%-os a kondició és ez Smart adatokra hivatkozik, szóval nem alaptalanul. :U

És gondolj bele, még ha nincs is baja, akkor ki fog megvenni egy ilyen HDD-t, ha el akarod adni?

(#523) Oliverda válasza audi100td (#522) üzenetére


Oliverda
félisten

Az sem biztos hogy el akarom majd adni, vagy amire odakerül már nem is éri meg eladni (sőt már nem éri meg). Másrészt a nagyon okos HD Sentinel nevű csodán kívül semmilyen alkalmazás nem ír rá semmiféle hibát és a gyakorlatban sem jelentkezett eddig semmi. 10K-ért pedig biztos hogy nem fogom már eladni, akkor inkább marad. A HD Sentinel meg bekaphassa.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#524) audi100td válasza Oliverda (#523) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én viszont szívesen lecserélném 1TB-osra, de így meg kivenné meg?!

Azért a HD Sentinel egy igen hasznos program, ezt ne felejtsük el és a gyártó felelősségét nem a Sentinel fejlesztőire kéne hárítani.

Ha megnézed a Smart adatokat, változás történt a "spin up retry count"-ban és ez alapján lelez a Sentinel, hogy valami nem teljesen OK.

Úgy érzem nagyon elfogúlt vagy a hardvergyártócégekkel kapcsolatban, mint ahogy a creative-al is, de nem baj, nekik csak kedvez az ilyen emberek hozzáállása. :DDD

(#525) Oliverda válasza audi100td (#524) üzenetére


Oliverda
félisten

Én a tényekre alapozok.

Változás történt a "spin up retry count"-ban. Igaz. Ez alapján levon egy következtetés a Sentinel ami még az adott meghajtó pontos sepcifikációját sem ismeri ("feltöltés alatt" :U).

Az is érdekes hogy gyártónként és modellenként (genrációnként) lehet különbségeket látni a SMART értékekben. Nem tudom hogy erre pl. a Sentinel mennyire van felkészítve.

Más alkalmazások normálisnak találják a meghajtó állapotát és a gyakorlatban sem jelentketik semmiféle hiba.

Nos akkor most mit gondoljak? A Sentinel azt mond amit akar, és én egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy minden esetben lehet hinni neki. Megjegyzem én már láttam HDD-t ami tényleg döglődött és akkor már indulásnál jelzett a BIOS hogy a SMART alapján bibi van a meghajtóval.

Persze ha nekem a HD Sentinel a biblia akkor egészségedre. Én évekig meg voltam nélküle most is csak az olvasottak miatt raktam fel utána takarítottam is lefele. A gyártó saját termékeire írt saját szoftvereiben jobban bízok mint egy 3rd party fizetős cuccban.

DiscWizard, SeaTools

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#526) audi100td válasza Oliverda (#525) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyáltalán milyen verziót használsz?
Csak mert nálam nincs ilyen: "Ez alapján levon egy következtetés a Sentinel ami még az adott meghajtó pontos sepcifikációját sem ismeri ("feltöltés alatt" )."

Azért ne felejtsd el, ha kijön egy új merevlemez, időbe telik míg optimalizálják rá a progikat, gondolom még valami ezeréves verziót használsz.

Persze, hogy nekem sem a HD Sentinel a biblia, de előbb hiszek ennek, mint a gyártók progijainak, amiknek több okuk lenne rá hogy becsapjanak. :U

[ Szerkesztve ]

(#527) Oliverda válasza audi100td (#526) üzenetére


Oliverda
félisten

A legújabb beta-t töltöttem le tegnap és nincs benne az ST3500320AS összes adata. Azt hiszem hogy márciusban vagy februárban adták ki ezt a modellt. :U

Nem hiszem hogy a gyártóknak az lenne a céljuk hogy adatvesztésbe hajszolják a termékeik tulajdonosait. Ők sem hülyék tudják hogy ezzel vásárólkat veszítenek. Én sem Seagate vinyón tárolnám a fontos adataim sokaságát ha nem ez lenne már a 5 éven belül 4. a sorban ami nem hagyott cserben. Amint nagyob galiba lesz nálam ezzel a márkával nem veszek többet ilyet, és ezzel még sokan vannak így szvsz.

Egyelőre tehát ott tartunk hogy a Sentinel kiabál de sem az Everest sem más 3rd party vagy a Seagate saját diagnosztikai szoftvere sem jelez semmit. A SeaTools SMART teszt éppen most futott le és nem talált hibát, most megy a Long Drive Self Test.

Úgy érzem nagyon elfogult vagy a hardvergyártócégekkel kapcsolatban, mindenki csak át akarja rázni szegény ártatlan júzereket. Fúúúj... :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#528) audi100td válasza Oliverda (#527) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért én nem bíznék annyitra a .11-es szériában, nagyon sokan ráfáztak már rá és nekem is ez a második. :U

Mind1, de majd ha beszarik, ne gyere ide panaszkodni. :DDD

(#529) Oliverda válasza audi100td (#528) üzenetére


Oliverda
félisten

Nézd, nekem eddig jó. Majd ha besz@rik akkor lagariztatom, eladom az újat és veszek valami mást, de amig jól működik addig nem fogom ócsárolni.

Másnál az X-Fi sem jó, meg az ATI sem, furcsa mód nálam nincsenek problémák. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#530) audi100td válasza Oliverda (#529) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt az a probléma, hogy én pl. lecserélném, de eladni meg nem tudom!

És nem csak a saját tapasztalatimat szoktam figyelembe venni, hanem másokét is. :U

(#531) Oliverda válasza audi100td (#530) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért nem tudod?

Én elsősorban a saját tapasztalataimra alapozok, másoknak már egyre kevésbé hiszek..sajnos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#532) audi100td válasza Oliverda (#531) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerinted ki venné meg 94%-os kondival?
Egyébként működésben nem vettem észre semmi problémát, de azért ez mégis furcsa, ok nélkül nem szoktak smart értékek változni.

De ha sorra panaszkodnak emberek, hogy meghalt a 7200.11-es vinyójuk, akkor nem hiszem, hogy hazudnak, miért tennék :F

[ Szerkesztve ]

(#533) Oliverda válasza audi100td (#532) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát én nyugodt szívvel odaadnám így bárkinek, de nem adom mert egyrészt nem éri meg mint írtam, másrészt teljesen megbízható és meg is bízok benne ezért marad még egy darabig mint zenék, filmek és képek, telepítők tárhelye. Amiben viszont nem bízok az a Sentinel így az repült. :DDD

Nem arra gondoltam hogy hazudnak azzal kapcsolatban hogy meghalt a vinyójuk hanem esetleg nem úgy használták szerelték be ahogy azt esetleg kellene.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#534) TheDragon007 válasza audi100td (#518) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Zajszintet, rezonanciát illetően annyit tudok mondani h egy gagyi külső eSatás rackben nincs hangja, nem rezeg és 40-44 fokra melegszik. Már van rajta kb. 900GB anime.
Tesztek:
[HD Sentinel]

[HD Tune Read]
Gondolom azért nem olyan fényes a Burst rate mert már eléggé sok van rá irva / mert külsős rackben van.

Összehasonlításnak az épp üres 1TBos Samum:
[Üres 1TB Samu]

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#535) gV válasza TheDragon007 (#534) üzenetére


gV
őstag

everest read test suitet néznél még vele?

(#536) TheDragon007 válasza gV (#535) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Természetesen: [Everest Read Test Suite]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#537) audi100td válasza TheDragon007 (#534) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tűnik rossznak, feltéve ha a Seagate rendbe rakta a problémáit.

(#538) gV válasza TheDragon007 (#536) üzenetére


gV
őstag

köszi, ha megbizható is akkor beszerzek majd egyet :K

(#539) Balinov


Balinov
félisten

Fiuk, ez nekem uj, hogy vinyon lehet fw-t frissiteni. Hogyan,mikent lehet?Lehet-e tenyleg? Mire kell figyelni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#540) audi100td válasza gV (#538) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt azért várd ki, van ok aggodalomra bőven. :(

(#541) audi100td válasza Balinov (#539) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem kell frissíteni, csak az 500-as 7200.11-et eleinte hibás firmware-el árulták (azért ez is elképesztő, a vásárlónak kell a gyártó helyett tesztelni a vacak terméket), ezért kiadott a Seagate egy új firmware-t amivel működik a 32MB cache. Csak akkor kell fw-t frissíteni, ha 0MB cache hibás a vinyód. Ha pl. SD15-ös firmware van rajt, akkor nem kell frissíteni.

(#542) Balinov válasza audi100td (#541) üzenetére


Balinov
félisten

Értem mar, koszi a felvilagositast. Nekem a 750-es valtozat van. Everest pl. meg tudja mondani, hogy aktiv-e a 16mb cache?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#543) audi100td válasza Balinov (#542) üzenetére


audi100td
nagyúr

A tiéd még 16MB-os?

Azokkal nem volt ilyen probléma, csak a 32MB-osokkal és ezek közül is csak az 500-as verzióknál.

(#544) Balinov válasza audi100td (#543) üzenetére


Balinov
félisten

Igen, csak 16mbos..asszem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#545) audi100td válasza Balinov (#544) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hagyd úgy ahogy van, nem kell hozzányúlni. :)

(#546) Balinov válasza audi100td (#545) üzenetére


Balinov
félisten

nem is akarok, jo ez igy, ugyis csak kiegeszito hattertarkent uzemel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#547) sinick válasza sinick (#478) üzenetére


sinick
senior tag

Nálam is két ilyen vinyó fut SD15-tel, kb. fél éve. A gép napi 16 órát megy. Most pakoltam rá HD Sentinelt (2.50-es). Eredmények:
- az egyiken: Reallocated Sectors Count = 1 darab
- a másikon: Spin Retry Count = 1 darab
- mindkét vinyó 99%-os.

Lassan egy hónapja ugyanazek az értékek maradtak. Lehet, hogy lesz ez a vinyó.

(#548) Szasza_boy


Szasza_boy
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 500-as SD15-ös firmware-rel van, ma visszem vissza gariztatni bad sector miatt. Nincs egy hónapos és persze pont ezen van a rendszerem. 3 hónapon belül harmadszorra telepíthetek vindózt... :W Arról nem beszélve, hogy 1-2 hét, amíg kicserélik... :O

Valete, Szabolcs

(#549) audi100td válasza Szasza_boy (#548) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem vagy egyedül, sorra besz@rnak ezek a gyárhulladékok, szánalmas hogy egy olyan nagy nevű gyártó mint a Seagate ilyen szintre süllyedt.

(#550) Myers válasza audi100td (#532) üzenetére


Myers
senior tag

Sok ember. :) Már bocs, hogy így beleszólok. :B
Szerintem az emberek 95%-a nem is ismeri a Sentinelt, és nem is érdekli hány %. Persze ha lenne a ph főoldalán egy írás erről a progiról, és az emberek elkezdenék nézegetni, akkor valszeg pár nap alatt többszáz hsz lenne egy ilyen topikban:
"Nem 100%-ot jelez ki a Sentinel, HELP".ű

És az winyó apróhirdetéseknél alapkövetelmény lenne a 100%-os sentinel kép. :D

Nem árt figyelni, de nem szentírás, hogy hány %-ot mutat.

Nekem van egy 120-as winyóm (mi más, mint Sea. :) ), megnéztem és 84%-ot ír ki rá. Most tervezem eladni.

És meg mertem hirdetni, mert tudom, hogy egy kanyi hiba nem volt vele soha, akárhány %-ot is ír ki a Sentinel.

http://www.muszaj.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.