Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) audi100td válasza ASzucs (#600) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak sületlenségeket írsz és egy véget nem érő vita lenne a vége, szóval úgy teszek mint "Fefeex" a másik topikban, szépen tovább állok...

De ezt azért még nem hagyhatom ki:

"azert bizom benne hogy sokkal tobb 500-as seagate vinyo doglott mar meg itt a forumozok keze kozott es irtak is ki, mint az a 7 darab amit belinkeltel, mert ez igy gyanusan kevesnek szamitana"

9-ig nem tudsz számolni :F Szép eredmény, nem tűnt fel, hogy nekem is megdöglött már egy és flatland8-nak is, aki kb. 5hsz-el ezelőtt jelentette, gondoltam ezeket nem kell külön belinkelnem...

Nem sok 9db egy 600 hsz-es fórumban :F Ahol eleve nem sok név tűnt fel, ha megnézed az első 3-400 hsz-t kb. végig ugyanaz a 20-30 ember írogatott.

"A "HD Sentinel"-t meg most hagyjuk ki, ha lehet, epp az elobb irtam rola... Smart ide Smart oda, a sajat oldalukrol ideztem be az o velemenyuket a Smart-rol. :)"

Ezt meg a program fejlesztője válaszolta egy másik topikban arra a kérdésre, hogy eddig miért csak Seagate vinyóknál találkoztunk felpörgési hibával:

"Más típusnál is előfordul természetesen :)
Személy szerint nálam van néhány Maxtor, Hitachi, Samsung, melyeknél ilyen tapasztalható. Tegnap érkezett riport WD meghajtóról is.

Mondjuk az, hogy a Seagate-nél ez sűrűbben jelentkezik, minden bizonnyal nem véletlen - de erről LikSoft tudna többet mondani."

Szerintem ez mindent elmond... és részemről ott a pont.

[ Szerkesztve ]

(#602) audi100td


audi100td
nagyúr

Még egy kis kiegészítő a "nagyszerű" 1 tányéros 320-as változatról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#603) ASzucs válasza audi100td (#601) üzenetére


ASzucs
csendes tag

szerintem te suketelsz:
"9-ig nem tudsz számolni"
ez mar csak kotozkodes foleg mivel en ezt irtam: "7 darab amit belinkeltel" amivel semmi olyat nem allitottam ami nem lenne igaz!!!

"Nem sok 9db egy 600 hsz"
Nem sok mivel elsosorban az ir ide a forumba akinek baja/kerdese van... es eleg sokan olvassak ezt a forumot... ha egy szeria hibas, akkor sokan panaszkodnak hogy 'nekem' is megdoglott... [elo akartam keriteni az ibm deathstar-os topicot, de ugytunik 2002 elotti forumtemak mar nincsenek meg a prohardveren, max doglott linkeket talaltam :(]
Kis matek: Ezzel nem allitom hogy ez a szeria jo[/rossz] lenne, csak azt allitom, hogy ez a 9 [de akar lehetne 15 is] db, nemigazan oszt/szoroz. Akar csak 1 elvetemult anti fan is beirja ide hogy neki is megdoglott [pedig mondjuk sosem volt seagate winyoja], akkor mar az is 10%-ot valtoztat ezen az erteken. :)

"Ezt meg a program fejlesztője válaszolta"
Akkor legy oly szives olvasd el a program oldalat.. [annak talan jobban hiszel mint egy fejleszto??nek] bar nem hinni kell inkabb hanem megerteni mi is az a smart.. es nem a hitedre hanem a logikadra hagyatkozni!! mert nemcsak xy fejleszto, de akar az oldal is lehet elfogult! azthittem eleg erthetoen leirtam odafent miert gaz smart summa %-kkal dobalozni!!!

Az a sajnalatos hogy a smart-ot jo dologra talaltak ki.. de amiota a hozza nem ertok is ez alapjan akarjak eldonteni melyik gyarto a jobb, azota kezdi elveszteni az erejet. Ha a biztonsagra akarja beallitani a gyarto a smart adatait, akkor ugy allitja be hogy apro gyanu eseten is mar probaljon sectort athelyezni/jelezni hogy valami gaz lehet, ha meg reklamozni akarja magat vele a gyarto, akkor meg pont az ellenkezojet kell csinalnia...
Sajnos ugyerzem idovel a marketing fog nyerni itt is, [foleg miattatok, akik csak a szumma %-alapjan iteltek el egy gyartot] es a vegen az lesz hogy vegig 100% lesz a smart amig egyszercsak meg nem doglik a vinyo ..:)

Persze nagyon elkanyarodtunk a tematol... en egy elektronika cseres mentest javasoltam flatland8-nak [ha fontosak az adatok], aztan jol belemkotottel es kozben belem akatrod magyarazni hogy szar a seagate, en egyatalan nem mondtam velemeny arrol hogy mennyire jo/rossz a seagate!!!! Persze az tenyleg szurja a szemem hogy egy artattlan jotanacsomat is probalod belerangatni egy ertelmettlen 'jo-e, vagy rossz a seagate' vitaba!!!
Szoval tovabbra is tartom hogy ha elektronika a hibas, akkor nem nehez lementeni rola az adatokat! [es amit flatland8 irt arra annyira tokeletesen illik egy elektonika hiba, mint ahogy az orvos azt mondja hogy megfaztal, ha aztmondod hogy kohogsz, meg el van dugulva az orrod, de amugy semmi mas bajod nincs.]

(#604) audi100td válasza ASzucs (#603) üzenetére


audi100td
nagyúr

Végig se olvasom és nem is reagálok rá már semmit, részemről ott a pont...

Üdv.

(#605) Oliverda válasza audi100td (#602) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönjük a fáradhatatlan munkát az anti-Seagate egyesület oszlopos tagjától. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#606) audi100td válasza Oliverda (#605) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szívesen :R , egyébként amúgy magával a Seagate-el nincs gondom (tudtommal a régi szériák legalább megbízhatóak voltak, ha már a többi tulajdonságaival általában a többi gyártó mögött kullogott, legalábbis az utóbbi pár éveben), inkább csak a 7200.11 óta...

Beszéltél már liksoft-al? :)

[ Szerkesztve ]

(#610) audi100td válasza Oliverda (#605) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nos mi a helyzet liksoft-al, beszéltél vele? :)

Csak mert akkor én rákérdeznék, hogy végre le legyen zárva ez az egész. ;]

(#611) Aprósólyom válasza audi100td (#601) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajnálom kicsit, hogy Seagate ilyen lett picit. Régen a kedvencem winyómárkám volt. Jelen pillanatban pedig a Hitachi & WD a márka amit hajlandó vagyok megvenni, mert samsung már egyszer jégre tett és több ismerősömet is.

Jevons paradox

(#612) audi100td válasza Aprósólyom (#611) üzenetére


audi100td
nagyúr

WD/Hitachi-val tuti nem nyúlsz mellé, bár minden gyártónál előfordulnak gyengébb vagy selejtes példányok, a Samsungot én is nagyon elleneztem korábban, de az F1 széria úgy tűnik végre megbízhatóra sikeredett. :K

(#613) Myers


Myers
senior tag

Hi!

Mivel egy ideje csak csak WD winyók voltak a gépemben, és éppen le akartam cserélélni az egyiket helyhiány miatt, úgy gondoltam hogy beszerzek egy ST31000333AS winyót, mert már seagate hiányom volt. :)
Szóval sikerült beszereznem egy 3 tányéros 1TB-os .11-et. A 4 lemezeset szándékosan nem akartam megvenni, mivel már sok 3 lemezes winyó van ebben a kategóriában.

Szóval akkor a "review":
HD Tune - read
HD Tune - write
HD Tach

Thaiföldi gyártmány.

A motorzaj normális, akárcsak a másik két WD-nél. A fejműködése iszonyú halk (a ledet kellett nézni, hogy csinál-e valamit), halkabb a 2 tányáros 640-es WD-nél is, nem beszélve a 400-as WD-ről, mert az meg mindkettőnél jóval hangosabb.

Aztán felraktam minden vinyóra ugyanazt az image-t, így bitre pontosan ugyanaz volt minden winyón és tesztelgettem.

Bootolási idő:
1. WD640 - 40s
2. Sea1TB - 41s
3. WD400 - 47s

Másolás saját partíción belül (1,7GB főleg apró fájl - Program files könyvtár):
1. WD640 - 3:21s
2. Sea1TB - 3:37s
3. WD400 - 4:04s

.SFV Checksum ellenőrzés (6,8 GB - 400MB-os .avi fájlokra, tehát nagy fájlok):
1. Sea1TB - 0:57s
2. WD640 - 1:02s
3. WD400 - 1:26s

Tehát azt tapasztaltam, hogy kisebb fájlokkal való műveleteknél (boot, program files másolása) kicsit lassabb mint a 640-es WD, valószínűleg a nagyobb elérési időnek köszönheteően 11-12ms vs. 15-16ms, nagy fájloknál (.avi ellenőrzés) viszont gyorsabb egy kicsivel a szekvenciális olvasás miatt.

Szóval idáig bejött a cucc.

http://www.muszaj.hu/

(#614) audi100td válasza Myers (#613) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mondjuk nem tudom mi ebben az előrelépés a 4 tányéros változattal szemben :F
Mindössze 4-5MB/s-el gyorsabb a másolási sebesség és nagyjából 3ms-ot romlott az elérési idő...

[ Szerkesztve ]

(#615) Myers válasza audi100td (#614) üzenetére


Myers
senior tag

Attól függ hogy milyen szájízzel állunk hozzá. Ha jól tudom volt 500-asod, és nem voltál vele megelégedve. Mert a sentinel nem jelzett 100%-ot? Mi lett vele? Meghalt vagy eladtad?

A HD tune-ból vontad le ezt a következtetést? Ha már ennél tartunk akkor jó az 7-11MB/s-os növekedésnek is a PH teszt 4 tányérosával összehasonlítva.

Idézet a ph tesztből:
"A HDTune alatt elért értékek arra jók, hogy egy meghajtó nyers erejét feltérképezzük, de a mindennapokban használt alkalmazásokra nem vetíthetjük ki az itt elért eredményeket."

Epp ezért csináltam normál teszteket is, amiből látszik hogy nagyjából partiban van a 640-es WD-vel, ami minden tekintetben egy jó vinyó.

Viszont ha teljesen negatívan állsz hozzá, akkor írhatok akármit, nem fog rád hatni. :U

http://www.muszaj.hu/

(#616) audi100td válasza Myers (#615) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Attól függ hogy milyen szájízzel állunk hozzá. Ha jól tudom volt 500-asod, és nem voltál vele megelégedve. Mert a sentinel nem jelzett 100%-ot? Mi lett vele? Meghalt vagy eladtad?"

Az első eleve 1 hónap után megdöglött!!! A másodiknál 94%-ra csökkent a kondíció kb. 7 hónap használat után, amit nem rég eladtam és persze előtte bele is írtam a hirdetésben, hogy 94%-os.

"A HD tune-ból vontad le ezt a következtetést? Ha már ennél tartunk akkor jó az 7-11MB/s-os növekedésnek is a PH teszt 4 tányérosával összehasonlítva."

Én is teszteltem az 500-asom, 88-89MB/s-t adott rá HD Tune és ebben a tesztben ugyanennyit kapott az 1TB-os verzió is: [link] ...azért 5-ig még tudok számolni. :U

"A HDTune alatt elért értékek arra jók, hogy egy meghajtó nyers erejét feltérképezzük, de a mindennapokban használt alkalmazásokra nem vetíthetjük ki az itt elért eredményeket."

Azt hiszed ezt nem tudom?? :U Viszont kimutatja a nyers teljesítménybeli különbségeket, ilyen szempontból nem volt nagy előrelépés a 4 tányéroshoz képest, főleg a 16ms-os elérési idejével.

De mind1, kívánok sok szerencsét ehhez a "nagyszerű" vinyóhoz, ha ezt szeretnéd hallani. :)

[ Szerkesztve ]

(#617) ASzucs válasza audi100td (#616) üzenetére


ASzucs
csendes tag

"Én is teszteltem az 500-asom, 88-89MB/s-t adott rá HD Tune és ebben a tesztben ugyanennyit kapott az 1TB-os verzió is: [link] ...azért 5-ig még tudok számolni. "

Nem igaz!!!! Olvasni is kene nem csak szamolni. :) [HDTach vs HD Tune] [a HD Tach 98.6]
Ja es amugy is ez a topic ennek a sitenek a tesztjerol szol, amin ez van:[link]
tehat 10+epszilon Mb/s az atlag kulonbsege.
Arrol nem is beszelve hogy a tesztben szereplo osszes resztvevo max-jat, es atlagat is megelozte:[link]

"94%-ra csökkent a kondíció kb. 7 hónap használat után"
Es ha normalisan allitanak be a smart parametereket, akkor talan epp ennyinek kene lennie egy szimpla atlagos vinyonak. [==8.3 ev] igaz ez fugg attol is hogy sullyoztak az atlagot.

(#618) audi100td válasza ASzucs (#617) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Nem igaz!!!! Olvasni is kene nem csak szamolni. :) [HDTach vs HD Tune] [a HD Tach 98.6]"

Igazad van ezt benéztem, viszont én még 88.X MB/s-t kaptam HD Tune-ba anno az enyémre, de persze ez Sata vezérlő/driver függő is, még egy HD Tach képem megmaradt a régi vinyómról:

Ez alapján is olyan 5MB/s a különbség, de igazából annyira tényleg nem mérvadó, mivel ez a 3 tányéros változat is előfordulhat, hogy másik Sata vezérlőn, még 3-5MB/s-el gyorsabb lenne. Viszont ez a magas elérési idő nem mutat jól, az 5400 rpm-es WD Green vinyómnak kb. 14,5ms az átlagos elérése.

"Ja es amugy is ez a topic ennek a sitenek a tesztjerol szol, amin ez van"

Ez a topik amúgy nem a tesztről szól, hanem a 7200.11-es szériáról, de lehet én értelek félre.

"Es ha normalisan allitanak be a smart parametereket, akkor talan epp ennyinek kene lennie egy szimpla atlagos vinyonak. [==8.3 ev] igaz ez fugg attol is hogy sullyoztak az atlagot."

Hát nem tudom, én még mindig amondó vagyok, hogy ez ténylegesen a rossz minőségű motornak köszönhető, volt akinek pár hónap után 80%-ra esett a kondíció és szinte az összes ilyen vinyónál nem 100%-os, akár már néhány hét elteltével. Elvileg Oliverda már rákérdezett liksoft-nál, hogy ez miért fordul elő ilyen gyakran Seagate vinyóknál, mivel ő elvileg tudja a választ, mint szakértő. De fura mód, Oliverda hirtelen hallgat mint a sír :D
Csak nem beigazolódott, hogy tényleg ilyen tré ez a széria?! :)

De fura mód azt soha nem veszed észre :) , hogy nekem is meghalt már 1 ilyen vinyóm, csak azon a kondíciós dolgon vagy mindig fennakadva. :)

[ Szerkesztve ]

(#619) Myers válasza audi100td (#616) üzenetére


Myers
senior tag

Visszanéztem az utolsó 100 hsz-t, és abból kb 50 a tiéd, és azt szűrtem le,
hogy te KERESZTES HADJÁRATOT FOLYTATSZ ezellen a márka ellen, csakazért mert megdöglött egy vinyód, a másik meg 94%-os lett. Gratulálok! :W :(

Bárki aki idetéved lebeszéled a vételéről, vagy ha már megtörtént a baj, akkor "mély együttérzésről" biztosítod néhány mosolygós smile kíséretében, ami kb azt szimbolizálja nálad, hogy "Ugye megmondtam! Ez is engem igazol."

Ami még ennél is nagyobb baj hogy a Milyen winchestert vegyek? topikban is minden második hsz a tiéd, és ott ugyanúgy eljátszod ezt.
Csak azt tudnám, hogy milyen alapon? Szervizben dolgozol, vagy boltos vagy? Van egyáltalán valamilyen reprezentatív mintád, amelyből egyértelműen bizonyíthatók az állításaid (liksofton kívül).

Szerintem 3-4 általad tulajdonolt vinyó alapján nem kéne az egész seagate arzenált lehúznod, amely kb áll 15-20 féle típusból.

Már ne is haragudj, de szerintem semmi alapod nincs arra, hogy tapasztalat nem lévén ajánlj/ne ajánlj winyókat. Azt még megértem, ha pár hsz-ed lenne, és a saját típusaidat ajánlod. Az teljesen rendben van. De hogy boldog boldogtalant lebeszélsz/ajánlasz olyan vinyókat amit még életedben nem láttál, az félreveztető.
Minden 2. hsz-ben te szerepelsz!

Vagy mit szólnál, ha én meg minden harmadik hsz-be beírnám a milyen winyót topikban, hogy "Óvatosan kezeljétek audi100td ajánlásait, mert a harag és a bosszú az ő tanácsadója, nézzetek be a sea topikba, hogy ott mit művel".

Figyelj: Nekem LG monitorom van, ez már a 3. egymás után.
Az első egy crt volt, ami 2,5 év után meghibásodott, javították, majd gari idő lejárta után megint elszállt benne valami, de nem csiáltattam meg, mert még nagyjából üzemképes. Van kép csak kicsit összeugrik.
Aztán vettem egy lcd-t, ami 1 év után meghibásodott, azt kb 1 hónapja cserélték egy újabb típusra. A mostani nem tudom meddig fogja húzni.
De én nem megyek az LG topikba, meg a milyen monitort vegyek topikba és nem hordozgatom körbe a véres kardot az LG ellen minden második hszben!!! Nem riasztok el senkit.

Most látom, hogy WD és Samud van. Kíváncsi vagyok, hogy ha valamelyik majd lemegy 94%-ra, akkor milyen ámokfutást fogsz rendezni a Samu vagy WD topikban is. :U

http://www.muszaj.hu/

(#620) Myers válasza audi100td (#602) üzenetére


Myers
senior tag

Erre meg hagy reagáljak külön.

Látom hihetetlen belső kényszert éreztél, hogy felhívd erre a figyelmet.

Csak akkor már jó lenne, ha nem egyoldalúan, hanem objektíven tájékoztatnál, és ezt is belinkelted volna:
Seagate ST3640323AS 640GB 7200 RPM

http://www.muszaj.hu/

(#621) audi100td válasza Myers (#619) üzenetére


audi100td
nagyúr

"KERESZTES HADJÁRATOT FOLYTATSZ ezellen a márka ellen, csakazért mert megdöglött egy vinyód, a másik meg 94%-os lett. Gratulálok! "

Ez nagyon nem igaz, az enyémmel együtt legalább 9 ilyen vinyó DÖGLÖTT meg amiről beszámoltak, csak ebben az "apró" topikban mások is és nem kondícióról beszélek, hanem gariztatva lettek! Korábban belinkeltem az előző oldalon.

"Ami még ennél is nagyobb baj hogy a Milyen winchestert vegyek? topikban is minden második hsz a tiéd, és ott ugyanúgy eljátszod ezt."

Igaz nem szoktam a jelneleg kapható Seagate-eket ajánlani, de egyálatlán nem arról szól az a topik... és miért zavar ha gyakran írok abba a topikba? Ne, hogy már te szabd meg ki mennyit ír melyik topikba? Kinek hiszed magad?!

"Már ne is haragudj, de szerintem semmi alapod nincs arra, hogy tapasztalat nem lévén ajánlj/ne ajánlj winyókat. "

Azért úgy érzem van valamennyi tapasztalatom, mindegyik gyártótól volt/van több vinyóm is (összesen legalább 30 különböző az utóbbi 3-4 évben), külföldi fórumokat/teszteket is rendszeresen olvasok, szóval nem erről van szó! És nem csak én írogatok rendszeresen abba a topikba, hanem pl. "Dzsekó". "Fefeex" vagy "Core2Duo6600" is és soha nem kifogásolták azokat amiket ajánlottam másoknak és ők is hasonlóan látják a piacot, valamint nem panaszkodott még senki utólag, hogy ilyen vagy olyan vinyót ajánlottam neki.
Nem kéne itt másokat rágalmazni, amikor neked ahogy elnézem tényleg 0 tapasztalatod van...

[ Szerkesztve ]

(#622) audi100td válasza Myers (#620) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért van az hogy ti Seagate Fanok, folyton elterelitek a szót, amikor szembesültök azzal milyen trehány gyártóval van valójában dolgotok? Úgy soha nem reagáltok, hogy hát ez azért pl. tényleg elég gáz, inkább linkeltek egy olyat ahol minden rendben van, mintha az előbbi holmi véletlen lenne....

De kérlek, ne legyen ebből is egy végtelen vita, megígérem a továbbiakban nem szólok egy rossz szót ebben a topikban erről a szériáról, hogy végre boldogok legyetek.

[ Szerkesztve ]

(#623) Alex91 válasza audi100td (#622) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

A stilusoddal is baj van... Legyszi nyomd be, hogy hany Xtreme ment tonkre, hol irjak, hogy seria hibas, utana fejet hajtunk neked. Ekkora hevvel barki benyomhatna minden 2. hozzaszolasban, hogy igy xar a WD, Samu... (Bar bizta ott is voltak xarabb sorozatok, es valoszinuleg lesznek is... Sot, elofordulhat par gyari hibas barmely gyartmanynal...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#624) audi100td válasza Alex91 (#623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Xtreme-ekkel még nincs sok tapasztalat mivel viszonylag új szériáról van szó, viszont 7200.11 van benne, ami véleményem szerint nem egy jól sikerült széria, de mondom ezentúl nem fogom fikázni se itt se máshol a .11-et, mert meguntam már a vitákat.

Ha meg valaki kérdezi, hogy ajánlom-e vagy nem, annyit mondok, "én személy szerint nem, mivel elég rosszak voltak vele a tapasztalataim", ennyi, szerintem ez simán belefér...

"sot, elofordulhat par gyari hibas barmely gyartmanynal"

ez egyértelmű, minden gyártónál vannak selejtek...

Egyébként ha megnézed alaposabban a "Milyen vinyós" topikot rájössz, hogy baromi nem a Seagate fikázásáról szól az a topik....

[ Szerkesztve ]

(#625) ASzucs válasza audi100td (#622) üzenetére


ASzucs
csendes tag

Ok en sem akarok vitazni...
Menyugodhatsz, nem vagyunk seagate fanok...
A fanok olyanokat irnak hogy: "az jobb" vagy hogy "az rosszabb"
Ha visszaolvasod az irasaim lathatod, sehol nem azt irom hogy a seagate jobb, hanem hogy "az sem rossz".

Amugy igazad van: a topic cimet tenyleg osszekevertem az 1TB-ossal.

(#626) Myers válasza audi100td (#621) üzenetére


Myers
senior tag

Ígérem nem lesz végtelen vita, de 1-2 dologra reagálnom kell.

"Ez nagyon nem igaz, az enyémmel együtt legalább 9 ilyen vinyó DÖGLÖTT meg amiről beszámoltak"
Na akkor ha már számolgatsz hány 320-as tányéros wd, samu f1, stb... Ment tönkre? Kíváncsi vagyok, hogy azokat számolgatod-e?
Nehogy már én is átmenjek a wd, samu, hitachi topikba számolgatni, hogy miből mennyi döglött meg. :DDD

Nem vagyok fan, ez bizonyítja, hogy a legutóbbi 4 winyómból 1 sgt volt. Max szimpatizáns, mert nekem nincs a seagate-ekkel rossz tapasztalatom. Mint ahogy a WD-vel, hitachival, és isten nyugosztalja őket a quantummal és connerral sem. Mert soha nem ment tönkre egy winyóm sem. De akkor most már wd és hita szimpatizáns is vagyok.

Természetesen mindenhova annyit írsz amennyit akarsz (beleértve ezt a topikot is). Eszemben sincs megakadályozni. Nem érdekel. Max továbbra is fogja szúrni a szemem, de megpróbálok nem hozzádszólni.

Core2Duo6600-nak meg igencsak nekiesett a nép valamelyik nap az egyik topikban (sajna meg nem mondom már melyikben, de ha ebből is vita kerekedik isten bizony kikeresem), hogy miért löki a hülyeséget. El is hallgatott. Persze lehet, hogy itt jókat mond, nem olvastam az irományait.

Igen 0 tapasztalatom van, leszámítva azt a pár vinyó típust, amit tényleg a kezemben fogtam. :U

Az Alex91 által linkelt hsz-ben meg épp te kérsz meg mást, hogy ne ajánlgasson. Más szemében a szálkát, sajátomban a gerendát sem?

Megpróbálok nem reagáni arra amit írni fogsz, de nem ígérem 100%-ra. ;)

http://www.muszaj.hu/

(#627) audi100td válasza Myers (#626) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Na akkor ha már számolgatsz hány 320-as tányéros wd, samu f1, stb... Ment tönkre? Kíváncsi vagyok, hogy azokat számolgatod-e?
Nehogy már én is átmenjek a wd, samu, hitachi topikba számolgatni, hogy miből mennyi döglött meg."

Nem erről van szó, de ha megnézed a topikot az első 100 hsz után, minden oldalon van egy beszámoló valami gyengélkedő vagy épp elhalálozott vinyóról, ami azért nem egy szép eredmény, de mint már mondtam, nem akarok már rosszakat írni erről a szériáról, mert folytatódik ez az értelmetlen vita.

"Természetesen mindenhova annyit írsz amennyit akarsz (beleértve ezt a topikot is). Eszemben sincs megakadályozni. Nem érdekel. Max továbbra is fogja szúrni a szemem, de megpróbálok nem hozzádszólni."

Elég szomorú, hogy ha az szúrja a szemed, ha valaki él azzal a jogával, mint PH! felhasználó, hogy írogat a topikokba, de mind1 ezzel is csak magadat minősíted.

"Core2Duo6600-nak meg igencsak nekiesett a nép valamelyik nap az egyik topikban, hogy miért löki a hülyeséget."

Mindenkivel előfordul, hogy téved és ezáltal "hülyeségeket" ír egy egy bizonyos témához, de ahogy elnézem veled biztos nem fordult ez még elő, hisz te tökéletes vagy, meg persze másokat is könnyedséggel minősítesz.

"Igen 0 tapasztalatom van, leszámítva azt a pár vinyó típust, amit tényleg a kezemben fogtam. :U"

Akkor miért kérdőjelezed meg az enyémet, amikor nem is ismersz?!

[ Szerkesztve ]

(#628) Myers válasza audi100td (#627) üzenetére


Myers
senior tag

Mivel semmi extrát nem írtál, csak olyanokat, amit akár 50-szer ismételhetnénk oda vissza, nincs értelme folytatni a vitát. Bár lehet, hogy a másik topikban még összefutunk. ;)

Ezért a témát lezártnak tekintem, de gondolkodjál el azokon amit írtam.

http://www.muszaj.hu/

(#629) audi100td válasza Myers (#628) üzenetére


audi100td
nagyúr

Részemről is lezártnak tekinthető a vita... egyébként nincs min elgondolkodni, mert teljesen másképp látjuk a dolgokat.

(#630) Aprósólyom válasza audi100td (#629) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igen, teljesen. De tényleg nem veszed észre azt sem, míg te a másik felet elfogulatlannak tartod meg "fan"-nak, másrészről te is makacsul kiálsz amelett, hogy a márka szar. Ezt is elfogultság, ez megbélyegzés, nem objektív vélemény. Úgyhogy ha megbélyegzed Nyers kollégát, azzal saját magad felett is elmondod ugyanazt az ítéletet. Én mondjuk meg samut nem veszek, ezt már fentebb leírtam. De ha valaki megtud győzni észérvek alapján egy samuról (mint pl F1) akkor semmi gondom. Viszont Nyers kolléga 1TB-os halk seagate-je engem nagyon érdekelne, mert én meg a halk winyókat szeretem, nekem tök nyolc a sebesség, én ráérek. Ne lehessen hallani, kész. Más nem lényeg szerintem ma egy winyónál. 5-10MB/sec tök mindegy a valós életben és jópár film másolásánál is. Most WD-m van, de ehhez a winyóhoz megjött a kedvem, mert a mostani 320-as WD-m kicsit berezonáltatja a házat.

Nyers kolléga, milyen számítógép házad van? Az is fontos ilyen szempontból.

Jevons paradox

(#631) audi100td válasza Aprósólyom (#630) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tűnt fel, hogy már le lett zárva ez a vita :F , belátom túlzottan elfogultan írtam erről a szériáról, hibáztam, mindenkivel megesik.
Egyébként nem bélyegeztem meg a Seagate-et, csak ezt a szériát kifogásoltam, mint ahogy korábban is írtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#632) Aprósólyom válasza audi100td (#631) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ennyire már nem olvastam vissza... Részedről lezárt, részemről is, én csak hozzáfűztem ehhez a vitához még egy véleményt, jogom van hozzá. Vagy neked jogod van bármilyen körülmények között bármilyen vitát lezárni utol szó ként? :F Ugye nem..?! ;)

Jevons paradox

(#633) Oliverda válasza Myers (#619) üzenetére


Oliverda
félisten

"hogy te KERESZTES HADJÁRATOT FOLYTATSZ ezellen a márka ellen"

Nem csak ez ellen. Többek között inkább azért is nem foglalkozok a témával mert már unalmas kissé a folyamatos fikahegyeket olvasgatni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#634) audi100td válasza Oliverda (#633) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért még mi ellen :F

Azért az is érdekes, hogy szépen elhallgatod amit liksoft mondott a Seagate vinyók felpörgési hibáiról...

[ Szerkesztve ]

(#635) mkaracsony


mkaracsony
csendes tag

Hi!

El tudná valaki küldeni nekem az SD15-ös firmware-t (OEM, ST3500320AS-hez) nekem, vagy legalább egy letöltési linket hozzá? Az olyan haszontalan viszontkérdésektől kérlek kíméljetek meg, hogy "minek az neked?...mit akarsz te azzal?....stb....stb...". Csak az válaszoljon tudja honnan tölthetem le, vagy netán el tudja küldeni e-mailben. Segítségeteket előre is köszönöm.

Az e-mail címem: mkaracsony@freemail.hu

(#636) Myers válasza Aprósólyom (#630) üzenetére


Myers
senior tag

Hi!

Nem Nyers, hanem Myers. :) :D :DD :)) :C

Nekem egy acorp nagytornyom van, szerintem ez már évek óta nincs forgalomban. De igazából nem is lényeg a ház, mert a vinyónak csak elég érdekes helyet sikerült találnom.
3 db 3,5"-os vinyóhely van a gépben (nagytoronyban :W ), de nem fér be ezekre a helyekre 2 olyan vinyó, aminek az aljára hűtőt raktam.

Így csak a táp tetején tudtam elhelyezni a vinyót, rögzítetlenül. Ugye a vinyó alján van a hűtő, de arra még kénytelen voltam ráeszkábálni gumitalpakat 2mm vastagságban, mert akkor a hűtő nem tudna levegőt beszívni.

A gumitaplak ellenére néha razonál a ház. De az sem minden bekapcsolásnál. Így kénytelen voltam még a gumitalpak aljára papírzsebkendőt rakni. Ez ám a barkács. :DDD

Szóval most úgy van alulról fölfelé, hogy táp, papírzsebkendő, gumitalp, vinyóhűtő, vinyó.

Egy szó mint száz, nem kizárt, hogy neked is rezonálna. Sajna nem lehet tudni. Lehet, hogy ha be lenne csavarozva, akkor nem rezonálna. :F

http://www.muszaj.hu/

(#637) audi100td válasza Myers (#636) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez a rezonancia dolog általában a szerencsén is műlik, az első 7200.11-em, "szinus"-osan rezonált, ami igen zavaró tud lenni, az volt ami kb. 1 hónap után felmondta a szolgálatot, a második viszont egyáltalán nem rezonált, nem is lehetett érezni ha be volt kapcsolva. Szóval azért ki kell fogni, a régebbi Samukra volt jellemző az erős rezonancia, az F1-em viszont jóformán rezonanciamentes a régi és mostani WD-m úgyszintén.

(#638) Myers válasza audi100td (#637) üzenetére


Myers
senior tag

Érdekes, mert pl a mostani bekapcsolásnál nem rezonált még. Nekem ezen kívül a régi 250-es Hitam rezonált néha, ugyanígy a táp tetején és az is csak néha. De sajna nincs hely, ahova be tudnám csavarozni a vinyót.

http://www.muszaj.hu/

(#639) audi100td válasza Myers (#638) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valahogy azért jó lenne rögzíteni, akár vastagabb befőttes gumival a táphoz, mert amikor felpörög a motorja bekapcsolásnál, ránthat egyet a vinyón és leeshet a tápról, ami nem tenne jót neki (sem a számítógép többi alkatrészének).
Egyébként a rezonanciát szerintem ebben az esetben a nem megfelelő rögzítés okozhatja...

[ Szerkesztve ]

(#640) djkoxos


djkoxos
tag

sziasztok
Vettem egy Seagate Barracuda ES.2 szerver winyót és az a problema h mivel Sata2-es nemtudom feltenni rá az SP2-es XP-met! Nemismeri fel a winyót!
Mien programmal lehet sp2-es XP-hez hozzáfüzni az SP3-at? mert elvileg ugy már jonak kellene lennie??
THX előre is!

(#641) audi100td válasza djkoxos (#640) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Sata2-nek mi köze van az SP2-hőz :F

Szerintem AHCI-re van állítva a Sata vezérlőd és ilyenkor floppyn be kell adni a telepítőnek a drivert... ilyen floppyt nem kaptál az alaplapodhoz?

(#642) djkoxos válasza audi100td (#641) üzenetére


djkoxos
tag

Mindenki ezt mondja h floppy drivert kell betenni de nincs! Csak Asus CD-t kaptam hozzá sajnos! Állitolag nem fog felmenni rá az XP mer nem ismeri még a sata2-tőt csak ha sp3 is rajtavan már a CD-n XP-vel!

(#643) audi100td válasza djkoxos (#642) üzenetére


audi100td
nagyúr

De akkor miért nem állítod Bios-ban AHCI helyett IDE módra? Akkor nem kell külön driver...

(#644) djkoxos válasza audi100td (#643) üzenetére


djkoxos
tag

Nemtaláltam ilyet biosban h AHCI! :F ..ha áttenném erre akkor lassabb lenne? akkor nemlenne értelme a sata2-nek?
Most azt probálom h a régi wonyom mellé (amin XP fut) betettem és ott probálom leformázni....!
Namost le is formáztam NTFS-re meg ketté is osztottam ott xp alatt de egyszerü kötetet csinál (Dinamikus)! ami elvileg nemlesz jo mert alapvetőnek kéne lennie mint a réginek vagy logikainak!
Ez a winyo szerverben volt benne és raid-be voltak kötve több darab is ha ez segit!

(#645) Isike987


Isike987
csendes tag

sziasztok, egy 500 Gigás 7200,11 esem van. Ha rárakom az Xp t akkor iszonyat lassú minden. Ha a másik /régi/ vinyóra rakom fel, akkor meg ha másolok a régiről az ujra, akkor eleinte gyorsan rakja, majd belassul aztán megint gyorsit és megint lassul /de nagyon/ mi lehet a hiba vele? SD 15 firmware van rajta ha jól tudom.

(#646) audi100td válasza Isike987 (#645) üzenetére


audi100td
nagyúr

Próbálj ki egy másik sata kábelt, ha nem segít akkor lehet driver vagy HDD hiba is...

(#647) djkoxos


djkoxos
tag

Megoldódott a problema THX!

(#648) gV


gV
őstag

7200.12 "teszt" 500GB 1 tányérral

(#649) audi100td válasza gV (#648) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, ez eléggé siralmas, ha figyelembe vesszük azt, hogy a 334GB-os tányérokkal ellátott HDD-k mindössze 8-10MB/s-el teljesítenek gyengébben és itt a tesztekben többszörösen a WD Black mögött marad.

Remélem a többi gyártó ennél jobb eredményt tud majd felmutatni, de lehet hogy a technológiából adódóan nem lehet már olyan ütemben növelni a sebességet, mint korábban. :(

[ Szerkesztve ]

(#650) gV válasza audi100td (#649) üzenetére


gV
őstag

viszont jó nagy vinyokat lehet velük csináni, gondolom nem sokkal drágábban(?) mint a mostani 1TB-osak, megbizhatóak legyenek és nem lesz gond h csak kicsit gyorsabbak, főleg ha az Intel SSD-éi kicsit nagyobbak és olcsóbbak lesznek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.