Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Findzs


Findzs
addikt

köszi a tesztet
tényleg kicsit furcsa teszt benyomását kelti olyan mintha valami nem stimmelne a sata vezérlővel kicsit felemás össze vissza értékeket látni

nekem is ezt csinálta a seagate 500 asom a gyári nforce driverral és nem találétam ujabat, ekkor frissitettem a vistát és az talált ujabb sata drivert
azzal jobb lett, nekem az az érzésem hogy ha jön majd egy kiforottabb sata driver az alaplapomhoz (abit kn9s) akkor lessz még jobb is ez az eredmény amit fentebb belinkeltem

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#152) Janoska26


Janoska26
addikt

kapok ma egy kis Seagate vinyát, nem tudtok valami jó ki tesztprogit amivel le tudok csekkolni mindent vele, mert eladnám csak nem akarom hogy gázos legyen a cucc, értitek na :U :DDD

(#153) Oliverda válasza Janoska26 (#152) üzenetére


Oliverda
félisten

HDtune

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#154) Janoska26 válasza Oliverda (#153) üzenetére


Janoska26
addikt

thx csekkolom :R

(#155) skype


skype
tag

Hali srácok! Lenne egy problémám.Ha a biosban beállítom az AHCI módot az ide helyett, akkor a winfos nem hajlandó elindulni. Pedig fel van telepítve a sata.Tudja valaki , hogy mi a teendő? :W

(#156) Oliverda válasza skype (#155) üzenetére


Oliverda
félisten

Reinstall win AHCI módban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#157) skype válasza Oliverda (#156) üzenetére


skype
tag

Köszi, majd így lesz. :K

(#158) Egyfejű válasza Oliverda (#156) üzenetére


Egyfejű
tag

Az AHCI mód mit tud? :(

(#159) lazydog válasza Egyfejű (#158) üzenetére


lazydog
addikt

Kikapcsolás nélküli, tehát menetközben vinyócserét tesz lehetővé.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#160) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Ma jött meg a 7200.11-es Barracuda-m és cache-nek 0kb-ot ír, revizió: SD15, (gondolom ez a firmware van rajt).

Most akkor firmware-t kell frissítenenem?

(#161) audi100td


audi100td
nagyúr

Ja és nincs rajt a firmware száma a seagate firmware-hibalistán

(#162) Oliverda válasza Egyfejű (#158) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

audi100td: nem a vinyóval van a baj hanem a programmal ami kiírja/írná

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#163) audi100td válasza Oliverda (#162) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi a választ, és milyen programmal lehet megnézni?

(#164) Egyfejű válasza audi100td (#160) üzenetére


Egyfejű
tag

Készítenél egy tesztet a HD tune-val és megosztanád velünk a winyód teszteredményét?

(#165) canniball válasza Egyfejű (#164) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár nem tőlem kérted, de talán nem haragszol meg :) : egy gyors benchmark: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#166) Egyfejű


Egyfejű
tag

Köszi!
Már csak egy WD AAKS tesztjére vagyok kíváncsi! :Y :Y

(#167) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Közeljövőben szeretnék vásárolni egy ilyen winyót.
Ragaszkodom a márkához már egy ideje, meg csábító az a 100 megás olvasási sebesség.
Olvastam a hsz-k közt hogy másoláskor hiba lép fel, és ezért firmware-t kell frissíteni rajta.
Ezt hogyan kell megtenni pontosan? Még nem csináltam ilyet :(((

[link]
Ezt a linket írtátok, innen le lehet tölteni egy AD14-AllMoose.zip filet.
Van benne egy AD14-AllMoose.exe meg egy AD14-AllMoose.ISO meg egy readme amitől nem nagyon lettem okosabb, mit kell ezzel csinálni? :D

(#168) Zeck


Zeck
aktív tag

Hi!
250-es 7200.11-em van, és nagyon meg vagyok elégedve vele, egy dolgot kivéve:
Xp-t raktam rá és meghagytam mellette a régi ATA-s vinyómat. Minden bekapcsoláskor a következő hiba lép fel:
Először a boot képernyő IDE eszközök keresésénél nem látja a SATA vinyót (azaz az újat), ezután mivel a másikról akar bootolni, ki is írja szépen hogy nem talál oprendszert, ha ilyenkor újraindítom, megtalálja a SATA vinyót, de mivel a bios boot priority/hard drive beállításánál ezt lejjebb rakja a sorban még be is kell mennem biosba és felhozni a Sata vinyót az első helyre.
A másik vinyóm egyébként egy 120Gb-os 7200.8-as, az alaplapom Asus a8n-e, ami alapból támogatja elvileg a satát, win telepítésnél sem kellett hozzá driver, és a legújabb 1003-as (2006/05/03...) bios van rajta.
A vinyó a tesztprogramok szerint hibátlan!

Ha valakinek van építő ötlete örömmel várom.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#169) Egyfejű válasza Zeck (#168) üzenetére


Egyfejű
tag

Mi a pontos típusa winyódnak, mert én 250-es 7200.11-est nem láttam!

(#170) audi100td válasza Egyfejű (#169) üzenetére


audi100td
nagyúr

mivel nem is létezik, szerintem ez egy 7200.10-es

(#171) Zeck


Zeck
aktív tag

Uhh elírtam 500gb-os 32mega cash-es...

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#172) canniball válasza canniball (#165) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez pedig egy "alapos" benchmark eredménye.
Bár hozzátenném nem biztos, hogy ez a tökéletes teszt-progi: erre a vinyóra 0 KB cachet ír, a badsectoros Samumnak meg szerinte semmi baja...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#173) audi100td válasza canniball (#172) üzenetére


audi100td
nagyúr

eddig neked milyen progi mutatta ki a 32mb cachet? eddig csak 0kb vagy ismertlennek írta everest, hdtune, meg hd sentinel is.

[ Szerkesztve ]

(#174) canniball válasza audi100td (#173) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam is csak ez a három progi van fent és hasonló eredményt produkálnak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#175) audi100td válasza canniball (#174) üzenetére


audi100td
nagyúr

és milyen firmware-t használsz? Semmi nem mutatja ki a 32mb cachet?

(#176) canniball válasza audi100td (#175) üzenetére


canniball
nagyúr

SD14.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#177) audi100td válasza canniball (#176) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem lehet hogy firmware-t kellene frissíteni, vagy ez normális jelenség?

(#178) canniball válasza audi100td (#177) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz még friss a vinyó, nem ismerik a progik. Ha pl. megnézed a HD Tune->Test results oldalt ott nem szerepel a felsorolásban.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#179) TeeJay válasza canniball (#172) üzenetére


TeeJay
félisten

zsír ez elég gyors :R
hol tudtál beszerezni ilyen vinyót? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#180) canniball válasza TeeJay (#179) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#181) Kriza


Kriza
őstag

Tudja valaki, hogy mi a fő eltérés a 7200.11 és az ES.2 széria között?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#182) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

nekem a 7200.9-es szériás seagate barracudám hd tune progi szerint 78.7mb/s maximális transfer rate-el rendelkezik. ennyivel jobb ez a 7200.11-es széria?

(#183) audi100td válasza Cyberbeni (#182) üzenetére


audi100td
nagyúr

A 7200.11-es átlagba 82-85 MB/s-et tud, a max olyan 105-110MB/s körül mozog.

(#184) audi100td válasza Kriza (#181) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az ES.2 folyamatos 24/7 használatra szavatolt és hosszab élettartam várható.

(#185) Kriza válasza audi100td (#184) üzenetére


Kriza
őstag

Ja-ja, valami ilyesmi jött le nekem is. Sebességben nagy lehet a differencia?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#186) audi100td válasza Kriza (#185) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sebességben szerintem semmi, inkább árban úgy 4-5000 Ft, akkor érdemes ilyet venni ha sokat használod, meg nagyobb igénybevételnél pl. Raid módba.

(#187) Kriza válasza audi100td (#186) üzenetére


Kriza
őstag

Ahha. Kösz az infót! :R
Elég csábítóan hangzik, hogy nagyobb a megbízhatósága. Nem mintha az eddigi Seagate vinyóimmal bármi megbízhatósági probléma lett volna. (kopp-kopp-kopp) :B
mod.: off

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#188) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Általános dolog, hogy ennek a vinyónak baja van az nForce alaplapokkal(Nvidia) vagy nyugodtam vehetem egyet? Bár az "idegen kompjúter"-ből épp elfogyott a vinyó. :O
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#189) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

Szombaton vettem az idegeneknél egy 500GB-s hdd-t, amin volt 7 bad sector, úgyhogy ma kicserélték nekem. (Kicsit fura, hogy Kano fórumtársnak tegnap azt mondták, hogy elfogyott.)

Gondoltam az új hdd-t alaposan tesztelni fogom, de sajnos azonban a csere után sem lettem sokkal boldogabb, habár legalább már bad sector mentes.
Négy SMART értékkel van bajom, ebben kérném a segítségeteket:
(01)-(1) Raw Read Error Rate; értéke nálam jelenleg 77 millio
(07)-(7) Seek Error Rate; értéke nálam jelenleg 70 ezer
(BE)-(190) Airflow Temperature; értéke nálam jelenleg 605 millio
(C3)-(195) Hardware ECC Recovered; értéke nálam jelenleg azonos a Raw Read Error Rate-val

Lécci nézzétek már meg, hogy ezek a paraméterek nálatok mit mutatnak. Nálam folyamatosan pörögnek felfelé. Az összes többi SMART paraméter valós értéket mutat. Azért gondolom, hogy nem egyedi eset lenne ez, mert az előző, bad sectoros hdd is ugyanilyen magas értékeket mutatott.

Van másik 2 sata-s hdd is a gépemben, azok rendesen működnek: mindhárom hibajelző paraméter értéke nulla, a hőmérséklet is normális. Próbálkoztam kábelek csereberével is, de változatlan képet mutatott.

Letöltöttem a SeaTools progi-t, de az meg el sem indul valamiért a gépemen. Már jeleztem a supportnak, még nem jött válasz.

Oprendszer friss telepítés, bios, driver, firmware szintén legfrisebb. Ötlet?

Köszi, Micsu

[ Szerkesztve ]

(#190) canniball válasza micsu (#189) üzenetére


canniball
nagyúr

SMART:

(Klatty a képre!)

SeaTools:
Milyen oprendszert használsz? Nálam XP-n semmi gondja nincs.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#191) kano válasza micsu (#189) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Nem mondták, hogy elfogyott egyszerűen nincs már fent a honlapon a 7200.11-es csak a 7200.10-es széria. :F
Az az igazság, hogy volt egy seagate vinyóm már és az 1év letelte után azonnal BAD sectoros lett. Akkor megígértem magamnak, hogy soha az életben nem veszek többet Seagate-et, erre most majdnem megszegtem. Még jó, hogy nem tettem.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#192) rename


rename
csendes tag

itt van egy teszt raid5-be kapcsolva , hogy is müxik :)

[link]

(#193) TudorVigyor válasza micsu (#189) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A kerdezett attributumokat (persze a bad sec. kivetelevel, ill. az airflowt-et, ami uj) a Seagate igy meri mar eleg regen, porognek szepen. Normalis. Amig a reallocated sector c. 0, addig nyugi van SZVSZ.

(#194) micsu válasza TudorVigyor (#193) üzenetére


micsu
tag

Köszi az infot mindenkinek a SMART-tal kapcsolatban.

Sajnos én inkább preferálom a részletesebb SMART-ot, mint a gyorsagágot, ugyhogy vettem tegnap egy WD5001ABYS-t.

Tehát a fentiek miatt van egy eladó ST3500320AS hdd-m.
"Start/Stop Count" = 20
"Power-On Time Count" = 7
Magyarul csak annyit használtam, hogy betettem a gépbe, majd bad sector kereséses formázás, végül windows install. Az ár alkuképes.

(#195) kano válasza micsu (#194) üzenetére


kano
nagyúr

No de mennyi az ár? :))

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#196) PodMAN


PodMAN
senior tag

Én tegnap vettem a fentiekben kibeszélt 500as 7200.11 winyót. A sebessége valami eszméletlen. nForce4-es deszkámnál a 6.86-os forceware XP driverrel kifogástalanul megy a Ti grafikonjaitoknak megfelelő sebességgel. Messze felülmúlta várakozásaimat, mindezt 19e Ft-ért (nettó nagyker).
Saját teszt grafikonok: ... délután.

(#197) Egon válasza PodMAN (#196) üzenetére


Egon
nagyúr

Zajosság? Idle és seek hang?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#198) PodMAN válasza Egon (#197) üzenetére


PodMAN
senior tag

Idle állapotban teljes csend, induláskor 2 mp enyhe vinnyogás.
Seekeléskor nálam nagyon halk. Pedig nem is mondhatom, hogy a gép elnyomná a hangját, mert abba is a nagy részt passzív hűtés van + csendes coolerek alacsony fordulaton.
A régi röcsöge 2db 7200.7-es 80GB-hoz képest teljes a csend.

(#199) PodMAN


PodMAN
senior tag

(#200) tempx


tempx
tag

Sziasztok,

Ez most mit is jelent pontosan? Ez alapján mely modellek érintettek?

[OFF]Below are the Barracuda 7200.11 model numbers. If the orange digit is any number other than those shown, Seagate recommends that you update the firmware on your drive:

Model numbers

1000 GB
ST31000340AS

750 GB
ST3750330AS

500 GB
ST3500320AS

2.

If the drive bears one of the model numbers above then no action is required. If you do have an incorrect model number, please download SeaTools to determine your serial number.
3.

Once you have your serial number contact Seagate Technical Support to receive the AD14 firmware update.[/OFF]

Firmware frissítéskor minden adat elveszik?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.