Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Azt szeretnem kerdezni,hogy a Samsung microSDHC kártya 16GB EVO Class10 es a SAMSUNG microSDHC 16GB kártya + adapter Class10 (MB-MG16DA) kozul melyik a gyorsabb,mert tobb oldalt is megneztem es eltero sebesseg adatok voltak megadva.

(#752) Aurig@ válasza Scoobyka (#751) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Hol akarod használni?

Mivel mindkettő Class10-es osztályú, telefonban, tabletben nem igazán vehető észre a különbség. Nekem volt mindkettő féle, ezért tudok tényeket említeni. Egyikkel sem jársz rosszul, bármelyiket is veszed meg.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#753) Senais


Senais
aktív tag

Üdv!

Egy ilyen memóriakártyát rendeltem, sokan azt mondták hogy megbízható eladó.
Na már most az sd kártya meg is jött, eleinte működött, elkezdtem rá másolni a cuccokat és azt vettem észre, hogy retek lassan másol, 6 mega/sec-cel, gondoltam leformázom. Így megállítottam a másolást és leformáztam.
Innentől kezdve nem működik az sd kártya: a windows nem tudja formázni (nem csak a windows, más progi se), próbáltam cmd-ből diskpartos módszerrel, de a create partition primary részt már nem tudom benne megcsinálni, mert hibát ír ki.
Az egészben a legfurcsább, hogy törölni sem tudok róla semmit se, mégis az az 5 giga adat, amit rámásoltam az első formázás előtt, az rajta van és meg is tudom nézni ezeket az adatokat, sőt át is tudom másolni a gépre, viszont az sd kártyára másolni már nem tudok.
Telóm pedig nem látja az sd kártyát.

Valaki találkozott már ilyennel? Van még remény a számomra? nem szeretnék két hónapot várni, míg visszaküldöm ebayen és kiröhögnek hogy ez még működik, nem küldenek vissza újat...

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#754) Aurig@


Aurig@
őstag

Hihetetlen, hogy amennyi szar kártyát lehet kapni, képesek az emberek venni, utána pedig mérgelődnek, mert elb@szódik és mehet a kukába. Miért nem vesztek itthon, garanciával normális SD vagy microSD kártyát? Sajnáljátok rá a pénzt, így meg mehet a kukába és kidobott pénz lesz belőle. Kénytelenek lesztek másikat venni, ugyancsak kifizetett összegért (mert ugyan ingyen nem adják).

Karácsony előtt vettem egy 64 GB-os Samsung microSDXC kártyát 10 év garival.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#755) Senais válasza Aurig@ (#754) üzenetére


Senais
aktív tag

Köszönöm a hegyibeszédet.
Amíg számomra olyan emberek ajánlották ezt az eladót, akiknek a véleményében ilyen téren soha nem kételkednék, mert tudom hogy szakmabeli és tapasztalt személyek, addig hadd rendeljem onnan, ahonnan én jónak látom.
De persze kötekedni mindig könnyű, ezt nem vitatom :)

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#756) Aurig@ válasza Senais (#755) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem sértésnek és nem kötekedésnek szántam. De rengeteget lehet olvasni itt a fórumon, hogy gyakorlatilag szar kártyát vett az illető, pedig hozzáértők ajánlották.

Kérdezem: ezek után is megvennéd ugyan ezt a kártyát, ugyan ettől az eladótól, csak mert hozzáértők ajánlják? Hiába szakmabeli valaki, ha olyan kártyát adnak, amit Kínában, a vízen hullámzó dzsunkán mókolnak meg. Főnököm is így járt, 128 GB-os pendrive valójában 8 GB. /Pedig rengeteg embert megkérdezett, és Ők sem ma kezdték./

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#757) Senais válasza Aurig@ (#756) üzenetére


Senais
aktív tag

Elhiszem, hogy nem sértésnek szántad, csak reménykedtem benne, hogy nem egy ilyen komment lesz az első ebben a topicban. Hidd el, így is elég sz@r nekem, hogy így elrontottam a dolgot...

És próbálkoztam is szép számmal (két estén keresztül csinálta a 10-11 órás formázásokat a gépem, de hiába), de mostmár kifogytam az ötletekből...

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#758) sonar válasza Senais (#757) üzenetére


sonar
addikt

Nincs mit tenni, teszteld le H2TestW-vel és az megmondja, mi mennyi.
Annak a screenshotját meg dörgöld az eladó orra alá.

BTW: én mindenkinek azt mondtam, hogy az ebay ilyen szempontból lutri (meg a sok olx,jofogas huszar is aki szintén az ócsó kinait veszik meg, persze tudatlanul)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#759) Senais válasza sonar (#758) üzenetére


Senais
aktív tag

Köszönöm! :R
A kontaktot már felvettem az eladóval, valószínüleg ezt fogom tenni.

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#760) Matykoh


Matykoh
tag

Én úgy gondolom, hogy lehet szidni látatlanban a kicsikínai eladókat, de az említett eladótól rendeltem az elmúlt két év folyamán legalább 10-15 adathordozót, mindegyik időben megjött, tudta azt, amit kell. Ugyanúgy garanciális termékekről van szó. Számomra innentől kezdve megbízhatóbb ez a kínai eladó, mint az itthoni zugGSM, vagy szolgáltatók, ahol az itt láthatónak háromszoros árán árulják ezeket a kártyákat, ha meg esetleg reklamálsz, akkor te vagy a hülye.

Szóval kíváncsi leszek, mit reagál majd az eladó. Legrosszabb esetben is visszakapod a pénzed szerintem (ami mondjuk itthoni eladók esetén nagyon ritka dolog).

Más: nem tudom, hova is írhatnék ezzel kapcsolatban. A gépemen valamilyen oknál fogva nem működik az sd slot, illetve az usb-n keresztüli adatátvitel is nagyon alacsony (van, amikor 1 mega, van amikor 6). Ugyanezeket a kártyákat, pendrive-okat a kedvesem gépén leteszteltem, 15 az írási és 35 az olvasási sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#761) oncsi válasza Senais (#759) üzenetére


oncsi
őstag

Most tényleg nem neked, rád írok kritikát, csak csodálkozom, hogy vajon miért rendelnek sokan ismeretlen, kétséges, és drága gari mellett 4100 Ft + posta árban egy olyan kártyát amit itt az aprón 6e (alatt) meg lehet venni. Tesztelve.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#762) Matykoh válasza oncsi (#761) üzenetére


Matykoh
tag

Szerintem az aprós is innen rendeli...

(#763) internetezoo


internetezoo
senior tag

Van egy 32 GB micro sd kártya (ebay)
H2testw szerint 9000 mb-t tesztelve 5,5 gb a valós a többi elveszett
AIDA64 tesztje szerint 5182 mb
Most másolok rá 9*3 GB ISO-t mégis felment. Akkor honnan tudjam mennyi a jó része?

[ Szerkesztve ]

(#764) PHM válasza internetezoo (#763) üzenetére


PHM
addikt

Teszteld a H2testw-vel.
Az megmondja majd, mennyi a valódi kapacitása.
Egyébként szerintem nem tudod az összes, ráírt adatot visszaolvasni.
Szerk: 5,5 gb lesz a valós kapacitás. Reklamálj, hamisítványt kaptál.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#765) oncsi válasza Matykoh (#762) üzenetére


oncsi
őstag

Valószínű, de a hangsúly a kipróbálhatóságon van, meg az álltalában müködő garin.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#766) internetezoo válasza Gyuc (#437) üzenetére


internetezoo
senior tag

Kitől vetted és mennyiért?

(#767) sonar válasza internetezoo (#763) üzenetére


sonar
addikt

Felmásolni bármennyit tudsz. Csak visszaolvasni nem lehet majd az adatokat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#768) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan microSD HC kártyát 16GB-os méretben, ami megbízható, gyors és ideérne hozzám még február 14. előtt?
Sajnos nem vagyok tisztában azzal, hogy mely márkák és eladók a legmegbízhatóbbak.
Előre is köszi!

(#769) oncsi válasza Revoltek (#768) üzenetére


oncsi
őstag

Innen amit vettem még mind jó volt.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#770) internetezoo


internetezoo
senior tag

Sony Micro-SDHC memóriakártya, 32GB, Class 10 + Adaptor SD

emag.hu 10.900 Ft [link]

emag.ro 79,99 lei ~ 6000 Ft [link]

Garancia is van hozzá elvileg. Megéri? Szállítási díj elvileg díjmentes (ha a magyarnál így van)

(#771) internetezoo válasza internetezoo (#770) üzenetére


internetezoo
senior tag

emag.ro = csak román lakcímmel lehet regisztrálni...

(#772) Aurig@ válasza internetezoo (#770) üzenetére


Aurig@
őstag

Ugyan ez Samsungban, 9.290 Ft, 10 év garival!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#773) oncsi válasza Aurig@ (#772) üzenetére


oncsi
őstag

A garancia egy SD kártyánál elég kétséges. 2-3 év még elképzelhető, de e felett eléggé kétesélyes. Olyankor már a gyártó felé kell a garit érvényesíteni, és az a szállítási költségel növelve akár lehet, már nem is éri meg. Ezért is merik adni. Másrészt nem az eszköz az érték, hanem az adat rajta. Legalábbis jó esetben pár év múlva, amikor elromlik (ha).
Ráadásul nekem a Samsung Tab nem szereti a Samsung kártyát. Kingstonnal még soha nem volt gondom. Scandiskekkel sem, de egy hibás volt azt azonnal cserélték.
ITmedianal vettem 32GB-os cl10-es és tökéletesen megy. 5eFt körül volt. 6e-ért ultra fast is van, de nekem a cl elég (fényképezögépbe kell, az a cl4-el sem lesz lassab. És csomagpontba ingyen hozzák, garilevéllel.2 év garival.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#774) Aurig@ válasza oncsi (#773) üzenetére


Aurig@
őstag

Az Aqua-ban, valamivel több, mint 4 év után, szó nélkül cseréltek egy 16-os pendrive-ot, és ugyancsak az Aqua-ban bő 6 év után minden szó nélkül cseréltek egy 32 GB-os class10-es microSDHC kártyát. De boltja válogatja a gariztatást.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#775) speed471


speed471
aktív tag

Hátha kapok egy kis infót ezért írok ide.

Van egy 32gb Adata mikro sd hc kártyám.
(1évig kutya baja nem volt)

Egy samsung note 2 be van és folyton leválassza.

Mi ennek a oka? Tesztelve lett egy samsung s4-el ott hibátlanúl műkődik.

Volt bent már 4gb sd kártya is és ő kb fél év után olyan hibát produkál hogy adatokat lehet menteni róla de rá másolni istennek se enged.

Választ előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#776) ETOM


ETOM
addikt

Van egy 32GB-s sandisk ultra kártyám, de elég érdekesen működik próbáltam futtatni ezt a tesztet:
Kétszer is beállt 15gb-nál.. ilyenkor elszáll az egész lefagy az olvasó is vagy nem tudom..

De amúgy is szarakodik nem nagyon tudtam még használni.. hamis lehet?

[ Szerkesztve ]

(#777) Aurig@ válasza ETOM (#776) üzenetére


Aurig@
őstag

Valószínű, hogy csak 16 GB-os.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#778) tyan


tyan
senior tag

Expansys webáruházból vásárolt már valaki memkarit? Elég jó áron van ott pl. a Sandisk 32 gigás kártya. Vagy ballagjak be inkább egy számtech boltba és vegyem onnan? Ott remélhetőleg eredetit kapok.

(#779) Aurig@ válasza tyan (#778) üzenetére


Aurig@
őstag

Én még az itthoni üzletben vásároltakkal sosem fürödtem be. Kintről pedig még nem rendeltem kártyát.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#780) wanted5 válasza Aurig@ (#779) üzenetére


wanted5
őstag

32 gigás kártya kéne, de nem tudom eldönteni, hogy milyen márka legyen és hogy honnan lenne érdemes venni :F
jelenleg ez és ez között gondolkozok
nem tudom meg ér-e +2 ezret a jobb sebesség

igazából túl sokat nem szeretnék rákölteni

valaki tud tippet adni?

(#781) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Valahogy meg lehet oldani, hogy le lehessen menteni a képeket egy olyan microSD-ről amit valamiért nem ismer fel a telefon, a gép is csak egy pillanatra, utána olyan mint ha ott sem lenne. Nem érte fizikai behatás.

(#782) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 32 gigás microSD kártyát a telefonombaz, zenehallgatás, sorozatnézés céljából.
Boltokban 9-12 ezer körül mozognak az árak, HA-n viszont 5 ezer körül árulják.
Van itt esetleg valaki, aki már vett így HardverApróról kártyát, és tud ajánlani egy tutira megbízható eladót, aki eredeti/minőségi szajrét árul?
Köszi.

(#783) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Szisztok!
A segítségeteket szeretném kérni!

Van egy silicon power 8GB memóriakártyám (microSD). A tabom egyszer csak nem jól ismerte fel kontakt hiba miatt és utána jöttek az érdekes dolgok.

A tab nem látja, ahogy berakom rögtön azt írja,hogy leválasztásra került.
A számítógép azt írja hogy formázni kell a lemezt, de formázás közben azt írja, hogy nem lehet formázni a lemezt.
A kezelő látja de csak 1GB a mérete és RAW formátumú.
Easeus particion master formázatlannak látja és Basic MBR -nek nevezi.
Formázni sehogy sem tudom.

Van valami megoldás a megmentésére?

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

Az a fázis amelyik ráz is!

(#784) oncsi válasza kemotox (#782) üzenetére


oncsi
őstag

Sokszor vettem apron is kártyát, és eddig nem volt hamis. De kell hozzá egy stilus is. Volt, hogy odamentem a megbeszélt helyre, jött is a mokus a kártyákkal. Mondom, jók lesznek, de milyen garit tudsz rá adni? Hát a szokásos egy hetet. Ok, akkor irjunk róla papirt személyivel meg ami kel. Hát, hogy ő úgy nem, mert ő sem kapot rá garit. :N

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#785) dekan0v


dekan0v
tag

Üdv!

Van egy Mymemory microsd 23gb kártyám usb pendrajv adapterrel. Win7 telepítőt akartam belőle csinálni, ami végülis befejeződött, de sikertelenül. Azt írta, hogy a boot része nem olvasható. Mondom fasza, akkor vissza az egész, gyorsformával megformáztam. A gyorsforma rendben lement, viszont nem tudok írni rá: másolás közben hibaüzenettel megáll, vagybírásvédettségre, vas olvasási hibára hivatkozva aztán leválasztja a meghajtóját... Próbáltam teljes formázást is, de már onnan is hibaüzenettel dobál ki.

Kuka? Vagy meg lehet esetleg menteni valahogy?

Válaszokat köszi előre is!

(#786) dekan0v válasza dekan0v (#785) üzenetére


dekan0v
tag

32gb akart lenni... XD.

(#787) internetezoo válasza kemotox (#782) üzenetére


internetezoo
senior tag

HA az melyik webshop?

(#788) kemotox válasza internetezoo (#787) üzenetére


kemotox
addikt

Hardverapró, a lapcsalád saját apróhirdetéses cucca.

(#789) wanted5


wanted5
őstag

ebayről rendeltem egy 32 GB-os samsung kártyát, egészen pontosan ilyet, az itt ajánlott sincerity-től

február 13-án rendeltem meg és ma jött meg, meglepően hamar
és jelentem minden rendben vele, valós a 32 GB, a sebesség is jó (persze nem a gyártó által megadott, mert ugye az ritkán igaz, de azért a ~40 megás olvasási sebesség megvan, írásnál fele)

(#790) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Olyan microSD kártyával lehet még valamit kezdeni amit a számítógép sem ismer fel? A lemezkezelő látja, hogy csatlakozva van, de formázási menüpont nincs. Illetve egy-két adatmentő csodaprogram is látja, de 0Byte mérettel, így nem enged vele semmit sem csinálni.
Nem az adatmentés lenne a célom, csak az hogy újra működjön!
Már 3 sd kártyám járt így... :(((

(#791) oncsi válasza maestro87 (#790) üzenetére


oncsi
őstag

Egy Live Linux-rol a Gparted-el formázd le. Aztán tegyél fel rá egy tetszőleges particiót.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#792) maestro87 válasza oncsi (#791) üzenetére


maestro87
őstag

Én ezt szedtem le, mert ez már magában Live, PowerISO-val rátettem egy pendrive-ra, de ugyanúgy nem látja a GParted sem egyik kártyát sem.:( Még csak annyira sem mint a windows.
Más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#793) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ezt a kérdésemet kicsit átfogalmazom, hogy itt ne legyen OFF:
Segítséget szeretnék kérni! Mi szükséges ahhoz, hogy CF- vagy SD kártyára rendszert telepíthessek. Van SD kártyám, van egy SD-SATA átalakítókártyám. Az alaplapok biosa felismeri, de nem bootolható eszközként. (CF kártyával és CF-SATA átalakítóval is ugyanez a helyzet.)
Van bármilyen különleges követelmény az átalakítókkal, a kártyákkal kapcsolatban, illetve kell valamit csinálni a kártyákkal?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#794) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, kérdésem lenne sinceritytrading-gel kapcsolatban, ha több különböző dolgot veszek tőle egyszerre, akkor kifizetni csak egyesével tudom, de összerakja egy csomagba vagy külön küldi?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#795) flash-


flash-
veterán

toshiba micro sd-kártyák sincerity-nél elég jó árban vannak..
mit lehet róuk tudni?mennyire megbízhatóak-gyorsak?

vagyinkább samsung estleg transcend?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#796) Ra3 válasza flash- (#795) üzenetére


Ra3
őstag

Én most rendeltem egy ilyet is a Transcendek mellé, mondjuk nem micro, de majd beszámolok ha megérkezett.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#797) mr_ricsi válasza flash- (#795) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szinte kizárólag Toshiba kártyákat használok. Egyik sem hibásodott meg eddig. A sebességadatokat a Toshibánál meg kell nézni (fotó alapján azonosítsd be a kártyát). Amit a Toshiba ír, azt tudja is a gyakorlatban.

A Toshiba kártyákat is hamisítják, főleg az Exceriákat és a legolcsóbb darabokat. Ha a gyártói honlapon nem találsz meg egy kártyát, akkor inkább hagyd ki.

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#798) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, ötletet szeretnék kérni. Van egy ilyen Kingston SD kártyám. Nikon D3200 fényképezővel használom.
Ma fotóztam párat, majd kivettem a kártyát h rádugjam a PC-mre, de közben elejtettem.
Beraktam egy USB-s kártyaolvasóba, betoltam a PC-be (windows 7), megjelent az új meghajtó (szokás szerint) de ha rákattintottam, azt írta ki, hogy "nincs ilyen meghajtó" /total commander/
Na b****meg - gondoltam magamban.
Visszaraktam a fényképezőbe, ott meg azt írta: "Ez a kártya nem használható, talán sérült. ..."
Utána betoltam egy laptop kártyaolvasójába (windows 8) itt meg simán felismerte, le is tudtam másolni róla mindent, mintha mi sem történt volna. :F
De a fényképező továbbra is a hibaüzenetet írja ki, semmit sem tudok csinálni.
Vissza a laptopba, leformáztam windows alatt FAT32-re, lefuttattam rajta a HD Sentinel olvasó tesztjét, 100% jó, 0% sérült vagy rossz szektor.
A fényképező változatlan.
Ekkor letöröltem a partíciót, hogy hátha a teljesen szűz SD kártyát már elfogadja a fényképező, és majd annak a menüjében megformázom ... de hiába, csak azt a kib****tt hibaüzenetet írja ki.
MI LEHET A GOND???
Valakinek esetleg van valami ötlete, mert én már kezdek meghülyülni!! :W

Nagyon köszi előre is a válaszokat!
Üdv.

(#799) oncsi válasza Forza_JUVE (#798) üzenetére


oncsi
őstag

Lehet szennyeződöt a földőn a kártya. Csak nem ott ahol látod. Érintkezők megpucolása, megnézni nem defotórmálodott e. Lehet, hogy a fényképező érintkezői nem elég erős nyomást adnak a megfelelő kontakthoz, mig mások igen.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#800) jucula


jucula
újonc

Sziasztok!
belefutottam én is egy fake micro sd kártyába. Az a kérdésem, hogy mivel tudom particionálni a kártyát, hogy legalább a tényleges 6 Gb használható legyen? Illetve ha ezt nem teszem, meg akkor hogyan működik a kártya?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.