Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 32GB-os C10 microsd kártyát

H2testw ezt dobta ki:

Warning: Only 31987 of 31988 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.6 GByte OK (15992768 sectors)
23.6 GByte DATA LOST (49516608 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
23.6 GByte corrupted (49516608 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001d70f8000
Expected: 0x00000001d70f8000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.16 MByte/s
Reading speed: 5.96 MByte/s
H2testw v1.4

Jól gondolom, hogy ez egy 8GB-os C4-es kártya "frissítve" 32 GB-re? Mert akkor megy vissza gariba

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#402) PHM válasza kaliber (#401) üzenetére


PHM
addikt

Jól gondolod, ez az.
Én a múltkor "2GB-os" MS Pro duo kártyával jártam így.
Valójában 128 MB-os volt.
Pedig még hologramos, eredetiséget igazoló matrica is volt rajta...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#403) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy mikor a telefonomban (Huawei G300) használt Transcend cl4-es 8GB-os microsd-t berakom a kártyaolvasónak is használt vodás ZTE usb-s modemmel a gépbe, és megnyitom a Total Commander-rel, akkor minden mappában, amelyikben bármilyen file van (de csak ott, az üresekben, vagy ahol csak újabb mappák vannak, ott nem), abban létrehoz egy, a mappa nevével megegyezö nevü 42kb méretü .exe file-t 2013.10.05. 9:49-i dátummal. Ez mi lenne? Vírus?
Ja igen, rákattintva bármelyikre ezek közzül, mind az intézövel a Dokumentumok mappát nyitja meg, ahol szintén megjelenik ez az anomália, tehát .exe file a mappa nevével, de máshol nincs ilyen, másik partíción nincs.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#404) saviboy86


saviboy86
csendes tag

Sziasztok!
Van egy "1pc-2crs5-nx-02" belső memóriakártya olvasóm.....
[link]
[link]

A baj az vele hogy egy 8Gb-os sd memóriakártyát nem ismeri fel,a kártya tuti jó,laptopban tesztelve,telefonban tesztelve,usb adapterben tesztelve.....
Létezhet az hogy csak 4Gb-ig kezeli a memóriakártyákat a cucc????
Ha ennek kezelnie kéne akkor hogy bírhatom a működésre????
Előre is köszi!

Üdv!

Norbi.....

(#405) Bandi868686


Bandi868686
újonc

Sziasztok!
A következő problémám van. Vettem egy micro sd-t 32 GB at és hozzá egy tartót ami olyan mint egy pendrive. Ha a micro sdt belerakom akkor pendriveként funkcionál. Eddig a telefonom adatkábellel és magában pendriveként is látta. Úgy egy éve használom és nem volt vele gond.

Tegnap kezdődött minden, ráraktam pár képet, majd kiszedtem a gépből. Amikor vissza dugtam akkor már a gép nem látta. Bele raktam a telómba a micro sdt és már a telómat se látja a gép. Kipróbáltam másik gépen is és másik teloval is. Beleraktam a kártyát és utána nem látja a gép akkor se ha kiveszem belőle a kártyát. Mind a két telefon látja a micro sd adatait.

Szóval a gondom az, hogy most már sem a micro sd-t sem azt a két telefont nem látja egyik számítógép sem.

Próbáltam már azt is hogy csak töltésről átállítottam adatfolyamra. Telefonom Samsung galasy s3. Oprendszer pedig windows 7

Valaki találkozott már ilyennel? Windowsban kéne állítanom valamit? Ha valakinek van ötlete ossza meg pls. :)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#406) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Nekem is van 2-3 olyan 32GB-os microSD kártyám ami FAKE (hamis) de én nem küldtem vissza mert nem érte volna meg illetve azért az árért amiért megszereztem még így is jó. Viszont az lenne a kérdésem, hogy tud valaki olyan programot ami visszaállítja a valós kapacitását? A particionálás nem vált be, mert számítógépen semmi gond nincs vele, mert formázás után is megtartja a "beállított" partíció méretét, de a gondok ott kezdődnek ha egy mobiltelefonban formázzák le akkor viszont újra 32GB-os kártyaként látja és ez a probléma. Ezt szeretném valahogy kiküszöbölni.
Neten kerestem már egy csomót és semmi használható programot nem találtam (vagy csak én nem tudtam megfelelően használni).
Komolyan mondom előbb meglett az a progi amivel ezt a kamu kapacitást meg lehet csinálni mint az "ellenszerét".
Szóval olyan progit keresnék amivel a tényleges kapacitást vissza lehet állítani. Ha valaki tud ilyenről vagy van valami tippje akkor ossza meg velem/velünk.
Előre is köszönöm.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#407) kaliber válasza NorbertoEco (#406) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ja ez nekem is jó lenne mert mint 8GB kártyát tudnám használni de mint (feljebb írtam) 32GB-t nem mert biztosan lenne róla adat vesztés, és nem akarok "véletlen" többet rajta tárolni.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#408) bendi007


bendi007
tag

Sziasztok!?
Lehet valami adatot visszaszerezni micro sd-röl?

A teló azt írja hibás a pc nem is látja,a dolgaim meg rajta vannak.Van megoldás rá vagy csak a szemetes?

(#409) NorbertoEco válasza kaliber (#407) üzenetére


NorbertoEco
tag

Olyan megoldást tudok amivel a tényleges kapacitást látod és PC-n nyugodtan formázhatod mert a korábban megadott partíció méretet marad illetve mobilban is jó, pontosabban addig jó amíg le nem formázod. Valamiért a mobiltelefonok formázása vissza állítja az alap azaz a "Hamis" kapacitásméretet.

Először is tesztelni kellene a kártyát a h2testw 1.4 nevezetű programmal amit innen tölthetsz le. Elindítás után állítsd angol nyelvűre, válaszd ki a pendrive/microSD kártyát, én a helyedben nem a teljes kapacitást tesztelném mivel tudjuk, hogy kb mekkora lehet ezért én 9000MB-ot állítanék be:

Majd amikor kiírta hogy hány GB az OK azt jegyezd fel valahová. Nálam 7,3 volt utoljára.
Én a biztonság kedvéért 1 tizedesjeggyel kevesebbel számolok mindig szóval 7,2GB. A te általad kapott eredményt szorozd fel 1024-el hogy meg kapd pontosan MB-ban.

Ha nem akarsz mindenféle particionáló programot feltelepíteni a gépedre akkor a következő a teendőd:
A Windows 7 Start menüjébe írjuk be a „cmd” szót, majd a Programok csoportban megjelenő CMD-re jobb egérgombbal kattintva válasszuk a Futtatás rendszergazdaként opciót. A rendszergazdai parancssorba a következőket kell begépelni, hogy a 8 GB-os AIDA64 pendrive-ot 4 GB-osként biztonságosan használni tudjuk (FIGYELEM! Minden adat törlődik a pendrive-ról! Az „X:” az USB kulcs meghajtó-betüjele!):

diskpart
list disk
select disk x (x=a pendrive sorszáma)
clean
create partition primary size=4096
select partition 1
assign letter x
format fs=fat32 label=”AIDA64”
exit

Bővebb leírást itt olvashatsz. (nekem az AIDA nem vált be)

[ Szerkesztve ]

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#410) almoska84


almoska84
tag

Találkozott már valaki Nokia MU-41 kártyával? 4 gb, class 4-es, stb. Képek, zenék, ilyesmik tárolódnának rajta.

LG Leon 4G LTE :D

(#411) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Ez a memóriakártya szerintetek jó lehet?
Esetleg tudtok ajánlani megbízható és olcsó 64 Gb-osat?
Köszi

(#412) almoska84 válasza margithid (#411) üzenetére


almoska84
tag

Inkább keress Sandisc vagy Kinstone kártyát, Samsungot esetleg. :K

LG Leon 4G LTE :D

(#413) margithid válasza almoska84 (#412) üzenetére


margithid
veterán

Az kb 10k-val drágább:)
nem ajánlott akkor?
És ez?

(#414) almoska84 válasza margithid (#413) üzenetére


almoska84
tag

Fene tudja. Én nem vennék ilyen no-name cuccokat.. :(

LG Leon 4G LTE :D

(#415) Szteff2 válasza NorbertoEco (#409) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Próbálnám ezt a h2testw programot, de a select target után csak az"Asztal" jelenik meg, semelyik meghajtó nem. Mi lehet a gond?
Próbáltam a memkártyáról is indítani, de akkor is csak az asztal jelenik meg egyedül.

(#416) sarditboy


sarditboy
csendes tag

Sziasztok! Egy 32gb kingston micro sd hc t használtam kb fél éve sgs3 ban, majd az egyik nap fotózáskor azt írta ki, hogy a kép nem menthető a kártyára használjam a belső memóriát.. innentől kezdve semmi nem ismeri fel a kártyát.. valakinek 5lete? :W

[ Szerkesztve ]

Most jövök egy iq tesztről,szerencsére negatív lett...

(#417) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Nikon d5100-hoz inkább melyik kártyát ajánlanátok..
[link]

Vs

[link]

Köszönöm

(#418) klaczi


klaczi
aktív tag

Próbált valaki wifis SD kártyát.
Valami ilyesmit. Nagyon megragadta a fantáziámat.
[link]

(#419) #67605760


#67605760
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Kingstone 8 gigás level 4-es micro sd kártyám ami 2 napja még tökéletesen működött, jelenleg SEMMI, azaz SEMMI nem ismeri fel. berakom egy sd olvasóba -> laptop, semmi nem történik. Berakom a telóba, géppel összekötöm semmi nem történik csak azt írja, hogy a kártyát eltávolították váratlanul.

Meghajtót se, semmit nem látok. Láttam itt csoda formázó progikat, csak az a gond, hogy még magát a kártyát se látom mint meghajtót. Ilyenkor mi a teendő?

(#420) sarditboy válasza sarditboy (#416) üzenetére


sarditboy
csendes tag

Sziasztok! Pár napos levelezés a kingstonnal eredménye:ma feladták postán az új 32gb os sdhc kártyám.. az adataimat nem tudják lemnteni a régi kártyámeól csak egy fényképet kértek. Azt javasolták keressek egy céget akik adatmentéssel foglalkoznak, 80000 nél kezdődik:-( ha esetleg valaki tud segíteni elfogadható áron kérem írjon!!

Most jövök egy iq tesztről,szerencsére negatív lett...

(#421) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!
http://www.aliexpress.com/item/memory-card-sd-card-micro-sd-card-32gb-64gb-128gb-16gb-8gb-class-10-tf-card/1812568505.html
Ez milyen lehet? Megéri megrendelni? ha mégse 128 gigás v nem működik rendesen, akkor szerintetek vissza lehet kérni a pénzt? Vagy ez nem olyan mint az ebay?

(#422) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Egy kérdésem lenne: Milyen formátumra kell (érdemes) megformázni a microSDHC kártyát? 16GB-os Samsung.

Erről lenne szó. FAT32, Lemezfoglalási egység mérete 32 kilobájt? Így OK a dolog?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#423) Buster17


Buster17
addikt

Medion 32gb micro sd kártya, 3 év garival megér 18 eurót?

(#424) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egy olympus xz-10-es fényképezőgépbe milyen memóriakártyát érdemes venni, nagyon észreveheti az írás/olvasás sebesség az ilyen gépeknél?

www.adatfalodesign.hu

(#425) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Helló!
Mi a teendő ha....
Van egy 16Gb-os cl6-os microsd mem.kártyám, reggel 8kor még 1,5 órát hallgattam róla zenét(xperia sp) majd kb5-6 óra múlva mikor felkeltem a telóban olyan értesítés fogadott h mem.kártya eltávolítva... Ki vettem beraktam kikapcsoltam, bekapcsoltam semmi, próbáltam más telóba, mp3 lejátszóban semmi, a gép sem ismeri fel, ki sem jelzi....
Ötlet?

(#426) Gyuc válasza Buster17 (#423) üzenetére


Gyuc
aktív tag

szia,
én 32GB sandisket vettem 14-ért plusz 2 adapter és egy usb adapter:D

(#427) kerlac


kerlac
őstag

Sziaztok!

Profi fényképezőgépbe (HD videózásra is) kellene vennem SD vagy SDHC kártyát. Min C10-es kellene, SD vagy SDHC az mindegy? Min 32 gb-os kellene. Hol érdemes?

Telefonba is kellene egy kisebb, 16 gb-os. Oda mindegy hogy C hányas vagy azért 6-8 legyen?

(#428) Aurig@ válasza kerlac (#427) üzenetére


Aurig@
őstag

Class10 a leggyorsabb, amit érdemes telefonba is belerakni. Viszont, ha csak zenét hallgatsz, akkor elég a lassabb kártya is.

A fényképezőbe pedig az SDHC Pro vagy Extreme kártyákat nézd. Mivel FullHD viedóra is használni akarod, oda kell a nagyobb írási sebesség.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#429) kerlac válasza Aurig@ (#428) üzenetére


kerlac
őstag

Köszi!

DSLR Fényképezőbe ezt néztem ki:

32gb sandisk ultra

Telóba talán ez is elég lenne:

16gb micro SD

(#430) Aurig@ válasza kerlac (#429) üzenetére


Aurig@
őstag

Szerintem a fényképezőbe az általad nézett SanDisk tökéletesen megfelel. Az Ultra jelzésűek már elég gyorsak, hogy a videót normálisan rögzítsék.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#431) kerlac válasza Aurig@ (#430) üzenetére


kerlac
őstag

Két éve vettem Samsung kis HD kamerát, abba ilyet használok, azaz nem pont ezt a fajtát, de adatai megegyeznek, Sandisk 32gb class 10. Tökéletesen megfelelt, gondoltam fényképezőbe is jó lehet. Akkor nem tévedtem :-)

(#432) mzx


mzx
senior tag

Üdv!

Micro sd kártya kapacitását lehet növelni? Elsőorban arra gondolok, h mobiltelóhoz járt kvázi promóciós micro sd, igen pici kapacitással: 256MB-tal, tehát negyed gigával. Néhány hónapos a vásárlás. Lehet, hogy alapból nagyobb kapacitással bír, csak korlátozást építettek bele? Teljesen laikus vagyok a témában.

(#433) sonar válasza mzx (#432) üzenetére


sonar
addikt

Szinte mindegyik formázó programmal meg tudod nézni a tényleges kapacitást.
Win -> manage -> Disk management
Vagy linux Gparted

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#434) mzx válasza sonar (#433) üzenetére


mzx
senior tag

Huh, tényleg! A legegyszerűbbre nem gondoltam, gparted! :) Köszi.
Bár ez csupán a dolog detektálás része, de evvel is előbbre jutok. :) Kíváncsi vagyok, hogyan lehetne növelni, ha a tényleges, potenciális kapacitás nagyobb, mint a file kezelőbn kiejlzett.

(#435) sonar válasza mzx (#434) üzenetére


sonar
addikt

vid/pid alapján googli megmondja neked az igazat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#436) mzx válasza sonar (#435) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a válszat. Ezt kifejtenéd egy picit bővebben? ;)

(#437) Gyuc


Gyuc
aktív tag

sziasztok!

Jól érzékelem hogy kamu a sandisk 32GB kartya?

Warning: Only 31908 of 31998 MByte tested.
The media is likely to be defective.
3.4 GByte OK (7228569 sectors)
27.7 GByte DATA LOST (58119015 sectors)
Details:372.5 KByte overwritten (745 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
27.7 GByte corrupted (58118270 sectors)
372.5 KByte aliased memory (745 sectors)
First error at offset: 0x0000000002ab7018
Expected: 0x0a0852323229a001
Found: 0x0b0852323221a001
H2testw version 1.3
Writing speed: 7.00 MByte/s
Reading speed: 2.11 MByte/s
H2testw v1.4

(#438) sonar válasza Gyuc (#437) üzenetére


sonar
addikt

Sajnos igen.
Hol vetted?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#439) Gyuc válasza sonar (#438) üzenetére


Gyuc
aktív tag

ebay
megy a refund:(

(#440) sonar válasza Gyuc (#439) üzenetére


sonar
addikt

china?

(nem ész osztás, de jó pár cikk született már a témában, hogy a kinaiak mekkora volumenben nyomják a gagyit.)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#441) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Ez a kártya jó lehet egy Sony Xperia SP-be?

(#442) Aurig@ válasza tojaaji (#441) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#443) csodacsoki


csodacsoki
tag

Sziasztok,
Huawei P6-hoz ezt néztem ki:
[link]
Ezzel a FullHD videórögzítés sem lesz gond ugye?

(#444) need válasza kerlac (#427) üzenetére


need
addikt

én nem teljesen értek egyet a tippekkel.. nekem fenntartásaim vannak azzal a kártyával ami ajánlottak..
de ez az én véleményem..!

na most a géped támadhatja az UHS-I szabványt..? ha igen akkor inkább akkor olyan kártyát néz..
ha nem akkor Calss 10 a tied..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#445) Steady74 válasza need (#444) üzenetére


Steady74
addikt

Sziasztok,

Micro SD kártyám szar be a telefonomban, tele olyan adattal, ami fontos lenne. Elvittem egy céghez, ott azt mondták h 50k-ért lementik az adatokat.

szerintetek, ha garanciális a kártya, akkor az adatmentés költségét rá lehet verni a cégre? (Scandisk) Illetve kit ajánlatátok adatmentésre?

SGS3-ban volt a kártya, egyszer csak kiírta h sérült a kártya, és formázni kell. Ott sem sikerült életet lehelni bele, Win alatt sem.

Előre is köszi

(#446) ImI87 válasza Steady74 (#445) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Ugyanilyen problémám van, telefonban lévő micro SD kártya egyszer csak nem olvasható.
A telefon is, és a gépen windows is csak formázást ajánl fel.
A lemezkezelőben látszik, valamilyen RAW fájlrendszert mutat.
Próbálkoztam GetDataBack progival, de fel sem ismerte a memkarit.

Kellenének az adatok, tudtok valami egyéb megoldást javasolni ? :F

(#447) mzx válasza ImI87 (#446) üzenetére


mzx
senior tag

Nekem chkdsk meg szokta oldani.

(#448) kapcsolat88


kapcsolat88
tag

Üdv Mindenkinek :)

Szóval nemrég vettem egy 32GB-os MSDHC kártyát és nem tudok másolni rá. Először SD átalakítóval használtam, akkor azt kérte mindig, hogy szüntessem meg az írásvédelmet...nem lehetett, egy új mappát sem tudtam létrehozni. Vettem egy USB átalakítót, azzal már tudok mappát létrehozni, da amint elkezdek valamit másolni, olyan mintha kihúznám a kártyát.Hamarosan megint elérhetővé válik ( vagy nem ) , nem csatlakozik le, csak amikor másolni szeretnék rá valamit. Az USB portokat ( többet is ) kipróbáltam, amiket amúgy napi
rendszerességgel használok és mindegyikben ugyanez a helyzet.Próbáltam csökkentett módban, Ubuntuval, kikapcsoltam a tűzfalat,telefonban, tabletben működik amúgy...
Illetve kettőt is vettem és mindkettő ugyanazt csinálja.

Ezt írja az a teszter amit itt ajánlotok ( Ekkor még üres volt ) :
Error writing file 'Q:\1.h2w', offset 0x400000.
It is still possible to verify the test data written up to this point.
(A rendszer nem találja a megadott fájlt. Code 2)
Warning: Only 9000 of 30211 MByte tested.
Writing speed: 7.50 MByte/s
H2testw v1.4

Amúgy ezt a hibakódot kapom a Wndowstól : 0x800703EE

További szép napot mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#449) sonar válasza kapcsolat88 (#448) üzenetére


sonar
addikt

Mi a kérdés?
Csak mert ez egy hibás kártya, ahogy a program is irja.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#450) kapcsolat88 válasza sonar (#449) üzenetére


kapcsolat88
tag

Ezt így nem jelenteném ki, hogy hibás, hiszen működik, csak a számítógéppel nem jut közös nevezőre. ( teszt alatt is lecsatlakozot...bármi adatforgalom, művelet a kártyán és olyan, mintha kihúznám, de nem... ) Telefonban, illetve Tabletben másolok, törlök....mindent lehet vele csinálni. Szal a kérdés: hogyan lehetne a számítógéppel elfogadtatni a kártyát?

Gyorsabb lenne a másolás...

[ Szerkesztve ]

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.