Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Ciccuka válasza Viperator (#1300) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha olyan írási sebességet akarsz, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. Az a Sandisk jó, ha tud 25-30MB/s-et maximum 64GB-os változat esetén.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1302) a8l válasza Viperator (#1300) üzenetére


a8l
aktív tag

Sandis extreme pro 64GB-s kártya az egyik leggyorsabb.
[link]
Most nézem nem micro-t akarsz, ennél az eladónál keress nagy sd-t.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Ciccuka válasza a8l (#1302) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez már tudhat valami eszerint (16GB-os változat):


[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1304) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Van most valami bestbuy kártya Sinceritytől?

Több telefonba és egy Raspberry PI-be szeretnék microSD-t rendelni 16 vagy 32 GB-sat, jó ár-érték arányú megbízható kártyát lehetőleg.

Illetve egy Nikon S33-as fényképezőgépbe valami gyorsabb fajta SD (Itt a MicroSD adapterrel hátrányt jelent?)
A termékspecifikáció szerint az SDXC-vel bezárólag támogatja a kártyaszabványokat, sajnos bővebb infót nem találtam. Fényképezőgépnél fontos lenne a nagy tárhely (32 GB-al már bőven ellennék), illetve a gyors írási sebesség.)

Egyáltalán nem sürgős, ezért gondoltam Sinceritytől.

Előre is nagyon szépen köszönöm a hozzáértők segítségét! :R

(#1305) Ciccuka válasza evilskati (#1304) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung Evo+ az kiváló.
Adapteres megoldás = hibalehetőség növekedése

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1306) Péterx


Péterx
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Lg Leon 4g H340 mobilom van. 32GB-ig bővíthető.. Azon tanakodok, hogy milyen 32GB micro sd osztályú kártyát vegyek Class 10 az biztos, de a UHS-I 3 agy a UHS-I 1-et vegyek? Az UHS-I 3-is elbirná a mobilom? Lehet a fényképezőgépembe is használnám.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Üdv.
Péter

[ Szerkesztve ]

(#1307) DJ. Ru$y válasza Péterx (#1306) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

UHS-3 4K rögzítésre való, szerintem felesleges telefonba. De még fényképezőgépbe is, ha nem tudja a 4K-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1308) Ciccuka válasza Péterx (#1306) üzenetére


Ciccuka
veterán

Oda bőven elég az olcsóbb is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1309) Péterx válasza Ciccuka (#1308) üzenetére


Péterx
újonc

Sziasztok!

Ciccuka-nak és DJ. Ru$y-nak is nagyon szépen köszönöm a válaszát. Valójában azért gondolkodtam azon, hogy microSDHC C10 U3 veszek, mert ha majd lesz olyan mobilom vagy fényképezőgépem amely vinni fogja a 4k-t is, akkor már nem fog kelleni vennem egy új micro SD kátyát. Valójában ez volt az oka. De ahol én venném, ott a kettő ára között 100ft különbség van, tehát nem az ára döntő szempont. A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy Lg Leon 4G H340N vinné-e a gyorsabb micro SD-t, mert bennem van az a félelem, hogy megveszem és nem fogja elbírni, mert mivel túl gyors (lehet alaptalan a félelmem, de mivel nem vagyok hozzáértő azért teszek fel ilyen laikus kérdéseket.)
Köszönöm a válaszokat.
Üdv.
Péter

(#1310) DJ. Ru$y válasza Péterx (#1309) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt leginkább a telefonod topikjában érdemes megkérdeni (ha van), nem ismerhetünk minden telefon specifikációt, de, ha kezeli a micro SDXC-t, akkor szerintem kezeli, de kihasználni nem fogja. A mobilos 4K-t meg simán lehet egy U1-re rögzíteni, magas bitrátás 4K-s kamerákhoz kell az U3, de ahogy gondolod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1311) evilskati válasza Ciccuka (#1305) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm! :R

(#1312) erer1000


erer1000
őstag

elfekvőben van a családban 11db 8GB microSD

http://www.ebay.com/itm/10-x-Micro-SD-TF-Memory-Card-Reader-to-SATA-SSD-Adapter-RAID-Quad-Converter-/291651919219?hash=item43e7cf1d73:g:~4QAAOSwJkJWiMOk

ha egy ilyenbe beleraknám őket, az mekkora öngól lenne? :D
azaz pl elérési időben hol vannak az SD-k az ssd-től? tudom sebességben sokkal alatta

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1313) Ciccuka válasza erer1000 (#1312) üzenetére


Ciccuka
veterán

Előbb utóbb elfáradnának. Ráadásul ez az eszköz marha drága. Alig a duplájából már kapsz egy garanciális 120-as SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1314) erer1000 válasza erer1000 (#1312) üzenetére


erer1000
őstag

főképp elvi kérdés volt.

egy SD hamarabb elhasználódik mint egy SSD-be levő nand?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1315) Ciccuka válasza erer1000 (#1314) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen, mindenképp.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1316) Péterx válasza DJ. Ru$y (#1310) üzenetére


Péterx
újonc

Szia DJ. Ru$y!

Köszönöm megint a válaszodat. Valószínűleg a kérdésemet nem teljesen gondoltam végig, mert speciálisan egy típusú mobil specifikációra tettem fel,nem általában a telefonokra. A telefonom topikjában is megkérdeztem. Szinte azonos választ kaptam, amit ti is írtatok.

,,A készülék kezeli ugyan a micro SD UHS-3 kártyákat, de mivel a készülék maximális írási sebessége nem éri el a memóriakártyáét, bőven elegendő erre a célra egy SDHC UHS-1 kártya használata. A telefon nem fogja kihasználni a memóriakártya írás/olvasás sebességét."

Az előző válaszaitokat nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1317) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A telóban lévő samsung micro sd kártya váratlanul elhalálozott. Semmilyen eszközben nem látható.
Van valami mentsvár, valami utolsó szalmaszál, amivel esetleg lehet próbálni életre kelteni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1318) Ciccuka válasza dethroner (#1317) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ki kell próbálni másik megbízható laptopban vagy asztali gépben (jobbfajta kártyaolvasóval, pl Transcend). Eredeti, milyen gyártmány?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1319) dethroner válasza Ciccuka (#1318) üzenetére


dethroner
veterán

Lenovo laptopban sem látszik és a telóban sem amiben használatban volt. Még egy másik teló van amiben ki tudom próbálni, de több lehetőség nincs.
Erről a kártyáról van szó: [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1320) dethroner válasza dethroner (#1319) üzenetére


dethroner
veterán

Na megnéztem a másik itthon található telefonban, és ott sem látszik :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1321) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Lenne nekem egy Samsung Evo 64Gb Micro SD-m. Mostanában nem figyeltem (amíg LG G4-ben volt), de telefon csere után Note 5-ben formázva OTG + microSD-USB átalakítóval csak 26,5Gb tudom formázni.
Próbáltam asztali gépen is, ott sem jártam sikerrel.

Sérült, és gari, vagy van valami turpisság a dologban?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1322) Ciccuka válasza dethroner (#1319) üzenetére


Ciccuka
veterán

De eredeti egyáltalán, garancia van rá?
Made in?

zack Gondolom azért mert a kártya SDXC és amibe raktad az meg csak SDHC-t kezel.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1323) zack válasza Ciccuka (#1322) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet ez a gond. :R Beletettem párom Xperia Z2-es telefonjába, és leformázta rendesen (szabad 58Gb).

Tudsz ajánlani MicroSD-USB átalakítót ami kezeli?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1324) dethroner válasza Ciccuka (#1322) üzenetére


dethroner
veterán

Ha lenne gari, szerinted itt szenvednék vele :N
Franc tudja honnan van, szerintem a csajom első tapicskolós telefonjába vettük, és ki tudja honnan.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1325) Ciccuka válasza zack (#1323) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend TS-RDF5 USB3.0 egyik legkedveltebb

dethroner Mert elképzelhető, hogy nem eredeti, gyengébb minőségű és akkor nem igazán tudsz mit vele kezdeni, ha meghibásodott, mert garancia sincs rá. Egy ilyen kártyaolvasóban is meg kell próbálni és Rufus nevű programmal megformázni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1326) dethroner válasza Ciccuka (#1325) üzenetére


dethroner
veterán

Hát szerintem Edigitáltól van, de esküt nem tennék rá. Meg amúgy is, ha ment 4-5 évet, akkor tök mindegy hogy igazi vagy sem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1327) Ciccuka válasza dethroner (#1326) üzenetére


Ciccuka
veterán

Általában 5 év garancia van Samsung-okra (ha megvan a papírja, akkor mindenféleképp érdemes visszavinni)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1328) dethroner válasza Ciccuka (#1327) üzenetére


dethroner
veterán

Áttúrtuk az összes garipapírt, de nincs közte. És már nem is kapható ez a fajta, különben vennék egy ugyanilyet aztán visszavinném hogy hát ez bizony gyári hibás ;]
Akkor neki kell állni keresni valami olcsó 32gigás kártyát.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1329) Ciccuka válasza dethroner (#1328) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet nem is kérik majd a papírt. Próbálj meg nekik írni hátha!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1330) dethroner válasza Ciccuka (#1329) üzenetére


dethroner
veterán

Á, nem köszi. Így azért hogy bizonytalan vagyok az eredetét illetően, papírok nélkül és nem egy nagy összegű termék, ráadásul már megszolgálta az idejét, inkább nem görcsölök rajta, veszek egy másikat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1331) Ciccuka válasza dethroner (#1330) üzenetére


Ciccuka
veterán

Evo+-ot vehetsz, ha nem orroltál meg annyira a Samsung-ra.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1332) zack válasza Ciccuka (#1325) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi, de nem bírtam kivárni. MM-be elugrottam, vettem egy USB3-mas Hama-t, igaz jóval drágábban. Tökéletes. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1333) Ciccuka válasza zack (#1332) üzenetére


Ciccuka
veterán

Talán az se olyan rossz választás.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1334) dethroner válasza Ciccuka (#1331) üzenetére


dethroner
veterán

A lényeg hogy occó legyék :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1335) zack válasza dethroner (#1334) üzenetére


zack
nagyúr

SD/SDHC/SDXC/microSD/HC/XC, Memory Stick Pro/ProDuo

USB 3.0

Teljesen jól működik. Annyira olcsó sem volt (5,5k).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1336) dethroner válasza zack (#1335) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, vágom :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1337) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Adott egy samsung 64gb microSDXC. Szeretnék hozzá egy usb kártyaolvsót.
De az eddigiek amiket próbáltam nem látja vele.
Van hozzá egy SD átalakítom, de a laptop azzal se látja. :((

Valami működő USB megoldás! ( a teló összekötése nélküli megoldást keresek)

Előre is köszi!

(#1338) Ciccuka válasza kariad (#1337) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]
Rufus-al próbáld meg!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1339) HAX


HAX
tag

LG G4-be vennék memóriakártyát.

Ez bestbuy vagy van nála jobb ár/érték arányú cucc hasonló áron? [link]

Olyat keresnék ami elég megbízható.

(#1340) Ciccuka válasza HAX (#1339) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha tényleg megbízhatót keresel, akkor Samsung Pro kártyákat nézd.
Egyébként ez is jó kártya.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1341) HAX válasza Ciccuka (#1340) üzenetére


HAX
tag

Köszi, akkor egyelőre megrendelem ezt, később meg fényképezősnek rendelek egy Pro-t. A Pro és a Pro+ között csak sebességbeli különbség van vagy megbízhatóbb a plusszos?

(#1342) Ciccuka válasza HAX (#1341) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem mindegyik Plus-on hasonlóan megbízható. Inkább a sebességeltérés miatt drágább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1343) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali. Egy DOD LS470W+ autos kamerahoz szeretnek 128Gb-s SDXC kartyat, min. class10 UHS-I sebesseggel. A kamera oldalan ki van emelve, hogy a Patriot, Samsung, Kingston tamogatva vannak, SanDisk meg nem ajanlott. Transcend, Toshiba milyenek?
Vagy ha biztosra akarok menni, akkor maradjak az ajanlasnal, es akkor vagy Patriot LX 128GB Micro SDXC Class 10 UHS-I, vagy Samsung EVO+ PLUS 128GB Class 10? Melyik lesz a jo valasztas?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1344) Ciccuka válasza MPowerPH (#1343) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nagy jelentősége nincs. Lexar, Samsung, Sandisk Transcend gyorsabb kártyái közül biztosan van olyan, ami megfelel.
Samsung Evo+ vagy Samsung valamelyik Pro kártya biztosan jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1345) MPowerPH válasza Ciccuka (#1344) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek szerint megis van, mert a gyarto tesztjei szerint a SanDisk nem jo a kamerahoz. A Pro talan folosleges, inkabb 4K-hoz kell az a performance, azert nem is emlitettem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1346) Ciccuka válasza MPowerPH (#1345) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor marad a Samsung Evo+. Az írási sebessége ennek is elégé kiváló.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1347) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Pont egy évet működött a sinceritytrading-től rendelt kártya. Ilyenkor mit lehet csinálni? Gondolom esélytelen garanciáztatni?

Tesztek egy évvel ezelőtt a kártyáról.
[link]
[link]

(#1348) XtremLor válasza vittorio7 (#1347) üzenetére


XtremLor
őstag

Irj egy uzenetet neki, de en szerintem zokszo nelkul csereli, par nap ide oda nem oszt szoroz...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1349) MPowerPH válasza vittorio7 (#1347) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az faja... En is Samsungot vettem, remelem majd tovabb birja. Mivel gyartoi gari van ra, igy talan meg a Samsung is kicsereli Neked.

Don't Tread On Me

(#1350) Ciccuka válasza MPowerPH (#1349) üzenetére


Ciccuka
veterán

Magyarországon a Samsung ilyeneket nem cserél az a tapasztalat (csak aminek megvan a blokkja).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.