Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) makoss válasza makoss (#1000) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1002) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Egy mai modern okostelefonba (4/8 mag, 2 GB RAM, stb.) melyik memóriakártyát ajánljátok a 16, 32 és 64 GB-os méretekből abban az esetben, ha mindent (tehát a különböző alkalmazásokat is) a memóriakártyára akarok telepíteni a telefon belső memóriája helyett és nem szeretném ha emiatt érezhetően lassabb lenne a telefon/programok működése? :R

(#1003) sanzi89 válasza sanzi89 (#998) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül Vaterán vettem 350Ft-ért egy sráctól gyárilag Samsung microSD-hez csomagolt adaptert, szóval érdemes körbenézni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1004) Werkly


Werkly
őstag

Ascend Mate 7 telóba milyen és mekkora MicroSD-t érdemes venni?
Márka?
SDXC vagy SDHC?
Előfordulhat, hogy nem kezeli vagy laggol?
Kösz!
[link]
Ez mondjuk?

[ Szerkesztve ]

(#1005) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Sziasztok,
clarion multimédiás sd kártyámon van a navigáció,
navigációs frissítésnél 56 százaléknél leállt, azóta azt írja ki a sd kártyámra hogy olvashatatlan.
Sajnos a multimédiámban sem megy a navigáció,
Voltam egy pc-nél aki átette egy másik sdkártyára az adatokat, említette hogy a könyvtárak nevei átneveződtek, erre az sd-kártyára a gép azt írja ki hogy formátozni kell( raw formátum), de akkor ami rajta van az is eltűnik,
egyik sd kártyára sem megy a navigáció, és csak a gyári sd-vel lehet bekapcsolni zenehallgatásra a rádiót.
Tudnátok segíteni?

(#1006) 44kos


44kos
tag

Heló!

Egyik kedves ismerősömnek van egy 8GB-os MicroSD kártyája, ami a telefonjában működik, írható olvasható.
Amikor a laptopjába egy Kingston microSD adapteren keresztül cstalakoztatom,akkor nem ismeri fel a kártyát.
A laptop kártya olvasója működik, másik kártyát ugyanazzal az adaptettel beolvas.

Vajon mi miatt nem ismeri fel a 8GB-os microSD-t a laptop?
Ugyan így nem ismeri fel egy másik kártyáját is, igaz arról tudja, hogy e-bay-es(talán bóvli), de ezt a 8GB-osat telefonboltban vásárolta, szóval elvileg jó minőségű.

Üdv,
Ákos

(#1007) sonar válasza 44kos (#1006) üzenetére


sonar
addikt

Lehet, hogy titkositva van és ezért csak a telefonban működik.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1008) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok, nemrég vettem egy MILC gépet, ami tud 4K-t, ill FHD 60fps-t.
Viszont ehhez kell neki egy olyan kártya, ami stabilan tud 75mb/sec-kel írni.
Hol találok ilyen kártyát "jó árban" (és mi számít ennél "jó árnak"? (SD, SDHC, SDXC (és átalakítóval ezek micro verziót kezeli)

Ui.: ja, és 64 gigás kellene... (128-ast nem garantálják, hogy kezel -bár elvileg azzal is jó -de az talán árban is sok)

[ Szerkesztve ]

(#1009) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Micro SD kártya vásárlás előtt állok egy Samsung MicroSDXC 64GB EVO Class 10 UHS-I-t néztem ki, hordozható zenelejátszóban tenné a dolgát.

A kérdésem az, hogy megfelelő lenne-e ilyen célra (jelenleg egy 32GB-os Samsung van benne, szintén Class 10-es és megvagyok vele elégedve teljesítményét tekintve) és ha igen honnan érdemes beszerezni?
Új kártya érdekelne, külföldi rendelés is jöhet.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#1010) gg72


gg72
veterán

Feleségemnek vettünk 2 hete egy Lumia 730-as mobilt, ami az elmúlt pár napban 2X is lefagyott, egyszer újraindítás után SD-kártya hibát írt ki, de ennek ellenére simán olvasta róla az adatokat és írt is rá, így benne hagytuk. Ma újra lefagyott... Milyen programmal tudnám megvizsgálnám/tesztelni, tudtok erre ajánlani valamit? Amúgy egy 16GB-os Adata Premier microsdhc kártyáról van szó. [link]

(#1011) sonar válasza gg72 (#1010) üzenetére


sonar
addikt

Én a check flash és h2testw -t javasolnám.
nem lesz egy rövid menet arra készülj fel.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1012) gg72 válasza sonar (#1011) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, a h2testw lefutott hiba nélkül, ma este megnézem a másik progival is.

(#1013) betyarr


betyarr
veterán

ezen az eladón kívül még melyik ajánlott az ebayen sd kártya ügyben?

(#1014) gg72 válasza sonar (#1011) üzenetére


gg72
veterán

Na, a check flash talált 2 hibát, a másik progi nem. Ezzel vajon vissza tudom vinni gariba?

(#1015) sonar válasza gg72 (#1014) üzenetére


sonar
addikt

Hát jó kérdés a gari. Print screen és egy próbát megér.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1016) gg72 válasza sonar (#1015) üzenetére


gg72
veterán

Már vissza is írtak, hogy cserélik újra, amit meg is rendeltek.

(#1017) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! A samu evo 64-es mivel fake volt többet nem mertem rendelni, ebayes kollégától cserébe ezt kértem a passportomba: TRANSCEND MICRO SDXC 45MB 64GB UHS-I U1 CLASS 10 300X PREMIUM 64G 64 G GB SD NEW

Nagy mellényúlás volt?

(#1018) gg72 válasza Kolondrum (#1017) üzenetére


gg72
veterán

Az ebay-es Samsung volt fake?

(#1019) Kolondrum válasza gg72 (#1018) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aham amit előttem linkeltek párral attól a tagtól. Visszaküldtem, elnézést kért. Egy teljes értékű 32-es volt amúgy.

(#1020) gg72 válasza Kolondrum (#1019) üzenetére


gg72
veterán

Nem semmi. Miből állapítottad meg, hogy hamis?

(#1021) Kolondrum válasza gg72 (#1020) üzenetére


Kolondrum
félisten

H2testwm, de látszott, mert 32-es volt.

(#1022) betyarr


betyarr
veterán

úgy látom,hogy már ez sem tartozik a maximálisan megbízható eladók közé.lehet maradok a mymemory-nál...

(#1023) Kolondrum válasza betyarr (#1022) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem úgy van az, csak másnak bemondásra adott másikat, velem visszaküldette, elnézést kért és visszaadta a pénzt. Csak ez több hét volt.
Most várom a transizé 300x-et (64gb) helyette. Azért kérdezem mennyire nyúltam mellé. :))

[ Szerkesztve ]

(#1024) betyarr válasza Kolondrum (#1023) üzenetére


betyarr
veterán

na igen,de egyrészt ez akkor több hét veszteség,másrészt meg a visszapostát a vevő fizeti.és egyre több az ilyen eset.
igaz a mymemory-t még nem csekkoltam ebből a szempontból.de az eredetiség nem kétséges legalább.

mod.: én is a transizét néztem ki de nagyon sok gond volt velük.a másik totyikban keress rá a trans.-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1025) Kolondrum válasza betyarr (#1024) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elvileg azt a pénzt vissza kaphattam volna, de mivel nem én rendeltem hanem más intézte így bonyolodott a helyzet ezért hagytam és benyeltem. valami 1200ft volt a posta oda. Én még csak nálam hallottam, hogy gond lett volna ennek a fazonnak a termékeivel. Ez a kari amúgy egy teljes értékű 32-es evo volt, csak mindenen 64gb szerepelt. Érdekes.

(#1026) Werkly


Werkly
őstag

Az itthoni webshopokból rendelt Micro SD-k tuti eredetiek? Nyugodtan vehetek tőlük?

(#1027) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről a kártyáról tudok véleményt mondani? Milyen? FZ200-hoz kéne.

Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1028) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok mik ezek a kategóriák, hogy class6 meg class10 ?

Esetleg azt tudjátok, hogy egy Samsung Galaxy S3-ban mekkora és milyen kártya ami még elmegy stabilan?

:R

(#1029) Kolondrum válasza celf (#1028) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sebességek. Én egy olyan telóba class10-est tennek. Ne a márkát hanem a jelölést nézd, de akár ezt is. [link]

(#1030) celf válasza Kolondrum (#1029) üzenetére


celf
őstag

köszönöm!
ezek szerint a 64-essel simán be lehet próbálkozni.. :)

(#1031) Kolondrum válasza celf (#1030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én csak a sajátomról tudom, hogy a 128-ast is megeszi. Olvass utána mit támogat.

(#1032) celf válasza Kolondrum (#1031) üzenetére


celf
őstag

köszi! az lesz! :R

(#1033) Kolondrum


Kolondrum
félisten

SAMSUNG MicroSDXC EVO Plus 80MB/s Flash Memory Class 10 UHS-1 U1 NEW 64GB 64G GB

Vett már valaki ilyet akár tőle akár mástól? MEnnyire megy valójában?

(#1034) szbsz


szbsz
újonc

Sziasztok! Samsung S4 már a második SD kártyát "fogyasztja"...most kipróbáltam PC-n is, de az sem látja. Mi lehet a probléma??? Korábban felismerte a telefon a jelenlegi kártyát és a régit is. Köszönöm a válaszokat!

(#1035) Szaby84


Szaby84
csendes tag

Sziasztok!
Egy fura microSD kartya gonddal kuzdok.
Egy teljesen uj 64Gb-os Extreme Plus SanDisk kartyat egy GoPro-ban hasznaltam. Minden rendben is volt az elejen...keszitettem kepeket es videokat, viszont az egyik (pontosabban az utolso) video kozben a GoPro-n egy "SD Err" jelent meg. Ki- es bekapcsolaskor a kamera azt irja, hogy "File repairing"...majd "File Repaired". Szoval latszolag kijavitotta az utolso serult video-fajlt.
...es itt kezdodik a problema. A kameraban hiaba akarom torolni barmelyik file-t, latszolag megteszi, majd ujrakapcsolaskor ismet megjelenik. Uj kepet vagy videot nem lehet felvenni ra.
Ha kiveszem a kartyat es adapterrel a sz.gepbe rakom, a file-ok olvashatoak es menthetoek, viszont letorolni es irni a kartyara mar nem lehet. (illetve latszolag kitorli es uresnek mutatja, de amikor ujra beteszem az olvasoba, visszaall az elozo allapotba)
Probaltam formazni windowsban es mac-en is, elkezdi, de megszakad. (a "lock" fulecske kizarva...annyira bena nem vagyok :-) )
A mac-en a kartya elemzeskor kiirja, hogy az utolso videofile hibas, es ki is javitja a sz.gep is, de a problema nem szunik meg.
Ha van valakinek valamilyen otlete, azt szivesen varom, mert nem szivesen kuldozgetem vissza a ceghez, ahonnan vettem, meg akkor sem, ha 1 honapos es azonnal cserelik.
Koszonom!
Udv.,
Szabi

(#1036) RBJ


RBJ
addikt

TIszteletem.
Előkapartam a rég elfeledett 8gb maxell micro sd. Nem tudok rá íni semmit. a cél csak olvasható.
töröltem magával a a tablettal a tárhely résznél semmi. gparted el formáztam gond nélkül le megyen mégis semmi. mappát tudok rajta létrehozni de valamit rámásolni nuku.
Tipp?
Na érdekes ha a tabletban van és média eszközként csatlakoztatom a géphez tud rá írni.
Ki értei ezt? :N

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1037) kerekfej válasza Szaby84 (#1035) üzenetére


kerekfej
addikt

Használatbavétel előtt lefutott a H2tesw 1.4 hibátlanul?

(#1038) Ice&Lime válasza kerekfej (#1037) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Gyakorlatban (nem a szép gyári értékek) melyik a gyorsabb read/write-ban, a samsung evo vagy a sandisk ultra? (16gb érdekelne inkább)

[ Szerkesztve ]

(#1039) kerekfej válasza Ice&Lime (#1038) üzenetére


kerekfej
addikt

Ott van még a Samsung Evo+ is.

(#1040) atenza


atenza
senior tag

Érdemes telóba samsung pro-t venni? Vagy elég az evo/evo plus? Vidózás illetve egy két sorozat nézés(utazás) miatt.

(#1041) kerekfej válasza atenza (#1040) üzenetére


kerekfej
addikt

Evo is bőven elég sebességet produkál.

(#1042) Ice&Lime válasza kerekfej (#1039) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az jó, csak ahol esetleg venném ott csak sima evo van.
És így?

(#1043) headhunter


headhunter
addikt

Ez a típus ajánlott?

[link]

vagy

[link]

Ebben a TV Box-ban használnám:

[link]

Gyárilag megadott infó szerint 32GB+ig támogatott, elképzelhető a 64GB-os is használható lenne?

(#1044) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Telefonba kellene memóriakártya, 32 gigás, tőle. Melyik legyen? E teszt alapján Samu (4k-s mérések ebben a legjobbak), de pár helyen írták, hogy nem mindegyik teló szereti. :F
A telóról elég sűrűn néznék filmet/sorozatot, így az lenne főként másolgatva rá.

(#1045) Orgi válasza Tomi0703 (#1044) üzenetére


Orgi
őstag

Én már vagy 5 pendriveot és ugyanennyi memóriakártyát vettem tőle, megbízható 100%-ig. Sőt a legutolsó pendrive (Sandisk Extreme 32 GB) bedöglött, visszaküldtem a Sandisknek és eredetinek minősítették, ingyen cserélték, a kiküldést is állták, tehát eredeti termékeket árul. Az én telómba Samsung EVO 32 GB van, másnál Transcend és tökéletes mindkettő.

(#1046) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
Van egy nem mai darab 256MB-os SD kártyám. Átraktam a Canon fényképezőmbe, ott feljött egy menü, hogy formatáljam. Megtettem sajnos. Így aztán lett belőle 124MB :O Hogyan lehet újra 256MB-osra csinálni?

(#1047) Tomi0703 válasza Orgi (#1045) üzenetére


Tomi0703
őstag

Én is rendeltem már tőle ezért akarok most is. :D Amúgy gyors is.
Transcendet rendeltem meg.

(#1048) kerekfej válasza Rodzser Mór (#1046) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy jó kártyaolvasóba belerakod és SDFormatter.

[ Szerkesztve ]

(#1049) totoya76


totoya76
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Vettem nem rég egy Samsung Galaxi Grand Prime-t,s gondoltam megbővitem a tároló kapacitását.....

Vettem bele egy 32Gb-os Micro Sd-t,de minden egyes ki-be kapcsolás útán ezt írja a telefon: A memoria kártya sérült...,Formázza?

Ha leformázom,akkor elfogadja a következő ki-be kapcsolásig.....

Melyikkel lehet a gond a telefonnal,vagy az Sd-vel?

Válaszotokat elöre is köszönöm!

Köszönöm:totoya76

(#1050) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sam. evo micro (class10) sdhc kártyánál mire kell figyelni, pl. a "made in .." minek kell lennie a kártyán, ezen kívül még minek és milyen az amikor hamis vagy silány, aztán persze maga a csomagolás kérdése is.
Egyébként boltban venném, de ki tudja...
Telefonba menne, többnyire mp3 menne rá. Erre a célra ugye jó választás a sam.evo sima és milyen fájlrendszerre kell formatálni (fat32)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.