Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) kerekfej válasza Ice&Lime (#1050) üzenetére


kerekfej
addikt

Például Made in Korea csomagoláson és magán a kártyán is. Nem érdemes formázni (mert védett szektorok is formatálasra kerülhetnek), csak ha megköveteli a lejátszó vagy amibe bele van rakva.

(#1052) Ice&Lime válasza kerekfej (#1051) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor a boltban ha china lenne rajta, akkor kerülendő lehet?
Van két verzió, MB-MP16D/EU és MB-MP16DA/EU. Az a plusz A betű ugye az adapteres verziót jelöli csak? Sajnos nem valami teljesek az adott oldalon feltüntetet adatok, képek.

[ Szerkesztve ]

(#1053) kerekfej válasza Ice&Lime (#1052) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen. Valószínűleg az adaptert jelöli.

(#1054) Ice&Lime válasza kerekfej (#1053) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bocs, de most melyik az igen, az első vagy a második kérdésre a válasz?

(#1055) kerekfej válasza Ice&Lime (#1054) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha EU-s, akkor főleg Made in Korea gyártottnak kellene lennie.

(#1056) sfbalazs


sfbalazs
tag

sziasztok!

Valószínűleg az 1dolláros kártyaolvasóm elintézett 2 memóriakártyámat.
Ubuntu nem is látja se a telefonok viszont, a windows látja és írja ,hogy formázni kell de nem bírja végrehajtani a formázást.
Valami megmentheti még őket?

(#1057) Toby888


Toby888
senior tag

üdv, van 1 8GB-s sdhc microm, nemtudok mit vele kezdeni mert iràsvédett... 5let ??

(#1058) Rodzser Mór válasza kerekfej (#1048) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Szia! Ezt a progit nem ismerem. A gugli adott rá találatot... az lenne az?

(#1059) sfbalazs válasza sfbalazs (#1056) üzenetére


sfbalazs
tag

Megmentettem :D

(#1060) Toby888


Toby888
senior tag

azéé kössz...

(#1061) mackosajt válasza Toby888 (#1057) üzenetére


mackosajt
addikt

Döglött.
Vegyél újat.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1062) Toby888 válasza mackosajt (#1061) üzenetére


Toby888
senior tag

azért megvárnám egy hozzáértő válaszát is

(#1063) mackosajt válasza Toby888 (#1062) üzenetére


mackosajt
addikt

Jó várakozást. Csak akkor nem kellene írni "panaszosan".
Ez fórum. Nem tech support. Ha valaki tud segíteni, majd ír.
De 99.99%, hogy kuka a kártya.
Illetve te is leirhatod, hogy pontosan milyen, hol vetted, mit próbáltál ki eddig.
Elég sovány amit eddig írtál.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1064) Toby888 válasza mackosajt (#1063) üzenetére


Toby888
senior tag

bocsánat... Mohács, Tűzfalban lett vásárolva nagyjábol 2 éve, samsung sdhc class10es 8 gb-s mikro sd, probáltam partició törlés létre hozás, meg is csinálta a minitool partiton , de visszahejezve a telóba vagy kártya olvasóba, minden maradt rajta, a rendszer szerint irásvédett... és nem tudok mit kezdeni vele, deee, le tudom róla másolni a dolgokat, a képek zenék elérhetök rajta, csak írni nem tudok rá

(#1065) robcsekwow


robcsekwow
tag

Sziasztok! Szeretnék ebayen venni sd kártyát, lehetőleg 32GB class 10. Milyen gyártósat ajánlotok?

(#1066) Orgi


Orgi
őstag

Mióta nem szállít sinceritytrading Magyarországra? :O

(#1067) mackosajt válasza Orgi (#1066) üzenetére


mackosajt
addikt

Hinnye. Elkepzelheto, hogy túl sok volt a probléma kicsiny országunkba küldött cuccokkal.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1068) sfbalazs válasza Orgi (#1066) üzenetére


sfbalazs
tag

nálam mutatja opcionálisnak magyarországot!

(#1069) headhunter válasza sfbalazs (#1068) üzenetére


headhunter
addikt

Link?

(#1070) sfbalazs válasza headhunter (#1069) üzenetére


sfbalazs
tag

pl

(#1071) sfbalazs válasza headhunter (#1069) üzenetére


sfbalazs
tag

Most látom csak, hogy amit te linkeltél azokat tényleg nem postázza ide.De viszont azokat ha beírom az oldalán a keresőbe nem is hoz találatot.
mondjuk ezt igen

[ Szerkesztve ]

(#1072) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Milyen micro sdt tudtok ajánlani 32 gb-osba ami gyorsan olvas és gyorsan is ír. Jelenleg egy Sony Xperia Z-ben lesz de azt hamarosan leváltja majd egy komolyabb készülék. A válaszokat előre is köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1073) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

MOL-os akció keretében lehetne most venni:

32 GB-os micro SD memóriakártya SD adapterrel, class 10 besorolás. Turbózza fel okostelefonját a nagy sebességű UHS-I micro SDXC/SDHC memóriakártyával, amely akár 70 MB/s olvasási sebességre is képes.
Forrás: [link]

Sony mennyire jó memóriakártyában? Megéri ez a kártya a 6K-t?

(#1074) kerekfej válasza albiosz (#1073) üzenetére


kerekfej
addikt

Jó, de ez egyszerűen nem ér ennyit.

cyber86 Samsung EVO+

[ Szerkesztve ]

(#1075) cyber86 válasza kerekfej (#1074) üzenetére


cyber86
őstag

Samsung Pro kártyát is megeszik a telefonok?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1076) albiosz válasza kerekfej (#1074) üzenetére


albiosz
őstag

Akkor 32-esben olcsóbban mit ajánlasz? Csak magyar bolt/webshop jöhet szóba. Windowsos tabletbe kellene.

(#1077) kerekfej válasza albiosz (#1076) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung EVO
Samsung EVO+
Transcend Premium 300x
Sandisk Ultra

cyber86 szabvány, úgyhogy illik

[ Szerkesztve ]

(#1078) albiosz válasza kerekfej (#1077) üzenetére


albiosz
őstag

Koszi szépen!

Van ajánlott üzlet esetleg vagy nem hamisitják ezeket?

(#1079) cyber86 válasza kerekfej (#1077) üzenetére


cyber86
őstag

Köszi.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1080) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!
Az egyik barátomnak szeretnék segíteni, szóval ezért leszek kicsit szűkszavú.

Adott egy 8GB-os SD kártya. Márkáját sajnos még nem tudom, de hátha nem is olyan fontos.
Se a telefon, se a fényképezőgép nem ismeri fel, pedig korábban ezzel nem volt gond.

Van ötletetek, hogy mit lehetne kipróbálni mielőtt szakértőhöz fordulunk?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1081) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas várakozás után végre megérkezett a 64-es Samsung EVO-m. Ebay-ről rendelt (Sinceritytrading).
Elsőnek átnéztem nincs-e rajta hamisítványra utaló jel a csomagoláson és a kártyán. Nekem eredetinek tűnik, Made in Korea. (Az viszont egyből feltűnt hogy csak kínai piacon forgalmazott verzió, mivel a Samsungon és a mircroSDXC feliraton kívül semmit nem értettem meg a leírásából :D )

Felismerte a gép és telefon is 59,6 GB kapacitással. Utána lefuttattam a szükséges sebességteszteket és itt kérném a segítségeteket az eredmények kiértékelésében! :)


Ez így korrektnek tűnik igaz? Nyugodt szívvel használatba vehetem?

(#1082) Toby888 válasza Willhunting (#1081) üzenetére


Toby888
senior tag

szerintem teljesen korrekt

(#1083) 2rda


2rda
tag

Üdv! Hardverapròról tudnátok ajánlani megbízható eladót? Egy 32gb cl10es kártyára lenne szükségem korrekt áron. :R

(#1084) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
micro sd kártyát - 16 Gb-ost keresnék, belföldről, nincs már idő várni, mire meg jön.
tudtok valami nagyon jót és olcsót ajánlani ?
Előre is köszönöm szépen.

(#1086) celf


celf
őstag

Sziasztok, ez a CL10 mennyire garancia a minőségre? SanDisk, Kingston vagy Samsungban nagy a különbség, annak ellenére, hogy mind a 3 CL10? 32GB-os darabokról lenne szó.

(#1087) fukyu válasza celf (#1086) üzenetére


fukyu
tag

A CLS10 csupán annyit jelent, hogy legalább 10MB/s-el ír, szóval önmagában nem jelent semmit, pláne nem garancia a minőségre.

(#1089) kerekfej válasza celf (#1086) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston-t kerüld el, nem ajánlott márka pendrive és memóriakártyák terén. Nagyon sok hibásodik meg belőle!

(#1090) headhunter


headhunter
addikt

"Other Interface
1 * TF card reader SD card interface . Support 1GB/2GB/4GB/8GB/16GB/32GB"

[link]

Ezzel a típussal nem "lövök mellé"? (1.)

1. [link]

2. [link]

3. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1091) fukyu válasza headhunter (#1090) üzenetére


fukyu
tag

Mindhárom ajánlott, vedd nyugodtan bármelyiket. (egyébként a 3 közül a Transcend a leggyorsabb)

(#1092) celf válasza kerekfej (#1089) üzenetére


celf
őstag

Végül egy Silicone Power 32gb-class10 lett, remélem az okékás lesz :)
az ára nem tudom mennyire jó, valószínű nem a legfrankóbb, de a boltból veszek még pár dolgot, és hozzácsaptam ezt is.

többieknek is köszi a választ! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1093) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki miért írja ezt ki a képek másolásánál FZ200 fényképezőgépről PC-re?
[link]
Illetve mivel lehetne ezt megszüntetni?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1094) kerekfej válasza makoss (#1093) üzenetére


kerekfej
addikt

Milyen kártya?

(#1095) makoss válasza kerekfej (#1094) üzenetére


makoss
addikt

Konkrétan ilyen. Ebayról
De valószinü a csatlakozás lesz, mármint az, hogy nem közvetlen ment a PC-re, hanem USB 2.0 Hubon keresztül.
Amit a fényképezőhöz adnak adatkábel sajnos nagyon rövid.
Hogy miként fogom ezt áthidalni nem tudom, aktív hubot drágállom :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1096) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Egyik barátomtól kaptam Samsung micro SD kártyát.
Ebayról származik egy itt preferált eladótól.
A csomagolásán jóformán csak kínai betűk vannak.
Micro SD átalakító sincs benne.
Made in Philippines.
Széria és típusszám viszont van rajta.

H2testw eredménye:

Warning: Only 30515 of 30516 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 15.2 MByte/s
Reading speed: 20.8 MByte/s
H2testw v1.4

Tudom ajándék lónak ne nézd a fogát, viszont a telefonomba raknám és nem tudom mennyire bízzak meg benne. EU-sról tudom, hogy made in Korea, így nem tudom eldönteni hogy Fake lenne é vagy sem.
H2testw viszont lefutott gond nélkül és a sebesség is okés.
Külsőre egyezik az eredetivel maga a micro SD, csak a gyártási hely más.
Fehér a kártya szegélye is és a szitázás is jónak tűnik.
Valamivel esetleg még tesztelgessem, vagy használhatom nyugodtan?
Jelenleg egy Mo.-n vásárolt 8Gb-os van a telefonban, de elég szűkösen férek el rajta.
WP miatt viszont mennének rá programok is és lutri akkor akár restart is lehet a vége.
Nem paráznék ennyire, ha itt nem olvastam volna, hogy a Samsung Evo-t koreában gyártják. :DDD
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#1097) headhunter válasza fukyu (#1091) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Micro SD jó lenne torrent letöltésre vagy nem sokáig "húzná"?

Nem tudok dönteni Micro SD, SDD, Pendrive vagy HDD között.

30-120GB között mi a legjobb választás, letöltésre (Torrent) és filmnézésre (1080p, 4K)?

1. Micro SD Transcend MicroSDHC 32GB 95MB/s Read 85MB/s Write Ultimate 633X Class 10 U3 UHS1

([link])

2. SSD 64-128GB + Dokkoló [link]

3. 32-64GB Pendrive ([link], [link])

4. HDD (Utolsó megoldás, "zajos") + Dokkoló

[ Szerkesztve ]

(#1098) celf válasza headhunter (#1097) üzenetére


celf
őstag

Szerintem torrentre, filmnézésre jó lehet a HDD. Azért, mert egyrészt bírja, ha viszonylag sokáig és sokat írnak rá, nem kell a torrentezéshez sem a filmnézéshez a sebesség, másrészt olcsó és nagy tárhellyel rendelkeznek. Ha tönkremegy, legfeljebb repül a kukába. Újra le lehet rá tölteni a filmeket, stb-t, csak ne tarts rajta fontos, pótolhatatlan dolgokat :)
Vannak halk vinyók is. Meg lehet venni használtan (megbízható forrásból termésetesen) kicsi laptop hdd-t, berakod egy külső rack-be és megvan a tökéletes external hdd, olcsón.

De ez csak az én véleményem :)

Jó kérdés, hogy SSD, Pendrive, SDHC adathordozók mennyire szeretik ha a torrent folyamatosan "csiklandozza" őket.

[ Szerkesztve ]

(#1099) golyani


golyani
addikt

Adódott a következő problémám egy Samsung Evo 16gb microSDHC kártyával pár órája ( június óta van meg):
- telefon (Lumia 640) újraindításnál mondja, hogy az SD hibás csináljak javítást. Megteszem ne mtörténik lényegében semmit. Minden bekapcsolásnál ezt csinálja
- átrakom adapterrel notiba, ő is javítást akar végezni látszólag ott se történik semmi
- na akkor megformázom, hát formázni nem tudom " a windows nem tudta befejezni a formázást" üzenettel
- találtam egy SD formatter nevű progit, az azt mondja írásvédett a kártya, de az adapteren ez nem volt bekapcsolva a microSD-n meg nincs kapcsoló
- telefon se tudja formázni
-telefon másol rá szépen, akkor nem értem az írásvédettséget.

Tanácstalan vagyok, mondjatok valami okosat! :O

(#1100) Akula


Akula
őstag

Na ez nekem új.
Eddig betettem a gépbe az SD kártyát, felismerte, AVG végignézte és feldobta a mappát a tartalommal.
Ma nem. Beteszem, semmi. Kiveszem. Bimbam. Na, mondom, akkor csak felismeri, de nem kezd vele semmit. Bemegyek a számítógép-kezelés, lemezkezelésbe. Ott figyel. Elsődleges partició. Nézem a kötet elnevezését, üres.
Jobb klikkre az egyik lehetőség az volt, hogy meghajtóbetűjel és elérési út módosítása. Megadtam neki az F-et és felismerte a Win7. Rajta az összes kép.
Eddig ez ment automatikusan, most mi sz@.. be? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.