Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-09 12:22:22

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) upbuvar válasza $atirka (#498) üzenetére


upbuvar
tag

[H2testw teszt]

Sajnos a hamis kártyát minden eszköz (telefon, PC, notebook, videókamera. stb.) 64GB-nak látja.

(#502) sonar válasza $atirka (#500) üzenetére


sonar
addikt

És mi lett az eredmény?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#503) $atirka válasza sonar (#502) üzenetére


$atirka
senior tag

Estétől reggelig ment a teszt, kb 30-32gb-nál leáll(behal, órákat ír a végéig) . Reggel ntfs-re formáztam, így már gyorsabban ment az írás, kb10mb/s-al. Akkor másfél órát írt a végéig, most járt több mint 5 óránál és még ötöt ír a végéig, tehát kb 32gb-nál behal. Sajna ez fake! Már hívtam az eladót, olx-es a biznisz, de nem veszi fel. :-(

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#504) $atirka


$atirka
senior tag

Itt lett leállítva...

Szerk: hmm, nem jön a kép :-(

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#505) $atirka


$atirka
senior tag

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#506) PHM válasza $atirka (#505) üzenetére


PHM
addikt

Csak kb 20GB-ig teszteld, hogy az olvasási teszt is lemenjen.
Gyanítom, ez csak 4-8GB-os valójában.
A valódi kapacitása olvasáskor fog kiderülni.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#507) sonar válasza $atirka (#503) üzenetére


sonar
addikt

Gondolom ebay ről rendelte occóóért a kici kinaiaktól, hogy itthon meg majd nagyot kaszál vele.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#508) $atirka válasza PHM (#506) üzenetére


$atirka
senior tag

És igen, igaz! Hát ez tényleg nem sok, 7,2gb.
Köszi még1x mindenki, megint tanultam... :(((

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#509) Matykoh


Matykoh
tag

Habár az utolsó oldalon olvasott tapasztalatok elvették a kedvem a külföldről rendelgetéstől, azért megkérdezem.
Fake lehet ez az unbranded termék is? Az eladónál nincs negatív osztályzat ezzel a termékkel kapcsolatban.
Vagy inkább vegyek itthon egy kártyát valamelyik elektronikai üzletben?

(#510) sonar válasza Matykoh (#509) üzenetére


sonar
addikt

A döntés a tied. Az e-bay-en / paypalon van ugye buyer protection. Szóval elvileg rosszul nem járhatsz.
De a hazai beszerzéssel elvileg nem érhet meglepetés.
(de azért teszteld re vásárlás után!)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#511) setom válasza sonar (#510) üzenetére


setom
tag

Sziasztok!

Vettem ebayről egy Transcend 300x 32g UHS I kártyát. Lefuttatm h2testw-ben és ott 15MB/s írási és 10MB/s olvasási sebességet adott? Nekem ez kevésnek tűnik. Szerintetek fake? Próbaként másoltam rá filmeket, azok 7-8MÍB/s-el mentek rá.

(#512) #32070144


#32070144
törölt tag

Nem reklámnak szánom, hátha valakinek jól jön: a MyMemory webshopban minden Kingston memória árából júliusban 10% kedvezmény jön le a KINGSTON10 kóddal. (Vásárláskor a Voucher Code / Gift Certificate melletti ablakba kell beírni, majd Apply.)

(#513) sonar válasza setom (#511) üzenetére


sonar
addikt

Milyen file rendszerrel próbáltad?
Próbáld meg NTFS-sel és FAT-tal is (elvileg NTFS alatt lényegesen gyorsabb kell, hogy legyen)
Amúgy egyenlőre nem nyilatkoznék. Mert sok minden belejátszhat a sebességbe. (némelyik chipset sem tudja kihajtani a legtöbbet az usb-re kötött eszközből; virus kergető is meg tudja fogni rendesen a másolást...)
Ezeket mind vedd figyelembe.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#514) setom válasza sonar (#513) üzenetére


setom
tag

NTFS-el és FAT-al is próbáltam, nagyjából azonos eredményt adott mindkettőre. Notebook kártyaolvasójával mértem (Elitebook 8730w ), nem hiszem h az lenne a szűk keresztmetszet.

(#515) Fecogame


Fecogame
veterán

Használatilag van különbség egy MicroSD + átalakító és egy normál méretű SD kártya között?

Úgy értem, hogy pl. az egyik olvasó csak az SD-ket ismeri fel, a MicroSD-t meg nem.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#516) sonar válasza Fecogame (#515) üzenetére


sonar
addikt

Nincs.

#514
Fake-nek nem mondanám akkor sem mert azoknál a kapacitással trükköznek.
Crystal Mark-kal próbálj benchmarkolni.
Gép lehet szűk keresztmetszet, meg kell próbálni másik usb host-tal (mondjuk olyan gépen amiben van USB3)
De lehet, hogy kifogtál egy gyengébb példányt. Mert ezen az oldalon a srácnak is jobb eredményeket produkált
[link]

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#517) setom válasza sonar (#516) üzenetére


setom
tag

Most lemértem Crystaldiskmarkkal. Következő lépésként egy usb 3-as géppel fogom tesztelni.
diskmark eredmény

[ Szerkesztve ]

(#518) sonar válasza setom (#517) üzenetére


sonar
addikt

Ez tényleg sovány

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#519) setom válasza sonar (#518) üzenetére


setom
tag

Lecsekkoltam a széria szám alapján a Transcend oldalán és eredeti, úgyhogy kénytelen leszek megbarátkozni vele. Nem tudom a gyakorlatban mennyire lesz érezhető ez a kisebb sebesség, mobilban használva.

(#520) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni ebben...

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#521) sonar válasza Anubis_9 (#520) üzenetére


sonar
addikt

Első körben teszteld le a kártyát H2Testw-vel.
(látom az érintkezős részen már túl vagytok - ez lett volna a második javaslatom)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#522) Anubis_9 válasza sonar (#521) üzenetére


Anubis_9
őstag

OK! Ráindítottam a tesztet. Majd megírom, mi lett az eredménye. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#523) Anubis_9 válasza sonar (#521) üzenetére


Anubis_9
őstag

A teszt eredménye:
Warning: Only 14983 of 14984 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 11.9 MByte/s
Reading speed: 39.7 MByte/s
H2testw v1.4

Eszerint hibátlan. Marad a kompatibilitási hiba?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#524) sonar válasza Anubis_9 (#523) üzenetére


sonar
addikt

Ez alapján én is a kompatibilitási hiba mellett tenném le a voksom.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#525) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Ezzel a kártyával lehet valamit kezdeni?
Galaxy S4-ben fosta magát össze, adatmentő programmal visszaállítottam róla pár dolgot majd Windows-ban gyorsformáztam FAT32-re.

Utána dobta ezt a teszt:

Error reading file 'E:\1.h2w', offset 0xb700000.
(Adathiba (CRC) Code 23)
Warning: Only 7583 of 7584 MByte tested.
Writing speed: 7.57 MByte/s
Reading speed: 12.9 MByte/s
H2testw v1.4

Kingston 8GB Class4

(#526) sonar válasza kezdő (#525) üzenetére


sonar
addikt

Én adnék neki egy full formázást és utána check flash progival is megnézném

Ha akkor is hibát dob akkor meg kell pörgetni a fejed fölött és érintő irányba elengedni.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#527) meone


meone
tag

Sziasztok!

Tegnap töröltem egy alkalmazást a telefonomról és azóta az micro SD kártyán nem látok semmit, ha beteszem adapterbe és betolom a gépbe akkor a gép nem ismeri fel.
Az előtt normálisan tudtam használni a kártyát.
Ezt az appot használtam: ASTRO

Esetleg valami ötlet, találkoztatok már ilyennel?

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#528) Minstrel


Minstrel
senior tag

Hali,

megmakkant a Kingston microsd-m amit természetesen ebay-en vettem, de megbízható helyről, jó is volt két hétig. Érdemes Angliába kiküldeni a Kingston-nak? Volt aki már kitudta így cseréltetni? Ahogy nézem a posta 700Ft körül lenne.

(#529) yellowsmiley


yellowsmiley
csendes tag

Sziasztok!

Egy SanDisk 8GB-s memóriakártyám van. Eddig csak a Canon Powershot SX500 IS fényképezőgépemben használtam, és teljesen jól működött. Azután memóriakártya hiányában át lett rakva egy panasonic kamerába, rávettek felvételeket, átmásolták gépre, és törölték a memóriakártyáról. Ezek után nem működött a kártya a fényképezőgépemben, három kép után azt írja ki, hogy nincs több hely rajta. Töröltem az összes képet, ami volt a kártyán, de még így is kiírja ugyanazt a hibát. A fényképezőgépen, és a gépben sem látszik, hogy lenne rajta más fájl, amiért ne lenne rajta hely.
mi a teendő ilyenkor?

(#530) upbuvar válasza yellowsmiley (#529) üzenetére


upbuvar
tag

A fényképezőben formázd újra a kártyát.

(#531) Matykoh válasza sonar (#510) üzenetére


Matykoh
tag

Sziasztok!
Megjött a kártya, de sajnos szokás szerint csak egy 7,4 gigásat kaptam, 32 gigásra "firkantva".
Tud valaki segíteni, hogyan követelhetem vissza Ebayen a pénzem? A terméket vissza kell postán küldeni?
Feltételezem, ha igen, a postaköltséget nekem kell állnom - nem gazdaságosabb akkor, ha valahogy (hogy?) formázom arra a méretre, amekkora a valós mérete?

Előre is köszönöm.

(#532) sonar válasza Matykoh (#531) üzenetére


sonar
addikt

Először is írsz neki és csatolod a h2wtest-et.
Majd paypalon inditasz egy refundot
És adsz neki egy jó kis negatív értékelést

#528 Minstrel - azért mielőtt visszaküldenéd bizonyosodj meg róla, hogy eredeti-e a kártyád

#527 meone - gparted-del próbáld meg megnézni. Esetleg még linux alatt terminálból kiadni az lsusb parancsot, hogy felismeri-e az eszközt

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#533) kezdő válasza Matykoh (#531) üzenetére


kezdő
senior tag

Ebay-nek van külön topicja ott tuti segítenek.

Amúgy itt van az idevonatkozó rész:
http://pages.ebay.com/help/policies/money-back-guarantee.html

"Open a case" és szépen leírod a panaszodat. Kréd vissza a teljes vételárat és határozottan zárkózz el a termék visszaküldésétől, nyugodtan hivatkozz arra, hogy szándékosan be akart csapni, nehogy már neked kelljen állni a postaköltséget.
Félnek a negatív értékeléstől mint a tűztől, vissza fogja adni a pénzed.
Ha mégsem, akkor az Ebay úgyis a javadra fog dönteni, hisz szándékos becsapsáról van szó.

(#534) Minstrel válasza sonar (#532) üzenetére


Minstrel
senior tag

Van valami biztos módja az eredetiség kiderítésének? Nézegettem most pár oldalon, de azok alapján nem tudok dönteni. Van egy másik kártyám is, amin sötét felirattal van írva egy sorszám, ezen meg fehérrel, de az csak class4 ez meg class10, szóval lehet amiatt is máshogy jelölik.

(#535) kezdő válasza Minstrel (#534) üzenetére


kezdő
senior tag

Nekem épp most van folyamatban velük egy garanciális ügyintézés, eddig nagyon pozitív a benyomásom!

Amint lesz konkrét eredmény, leírom a tapasztalataimat!

(#536) Matykoh válasza kezdő (#533) üzenetére


Matykoh
tag

És az probléma, ha csak szúrópróbaszerűen 9,4 gigát olvastattam be a h2testw-vel?

(#537) sonar válasza Matykoh (#536) üzenetére


sonar
addikt

És mekkora meló lenne a teljes kártyát leellenőrizni.
Egy két levélváltást meg tudsz spórolni ha tisztességesen megcsinálod

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#538) Matykoh válasza sonar (#537) üzenetére


Matykoh
tag

Nem problémáztak rajta.

Arra van valami mód, hogy megmókoljam ezt a kapott sd kártyát, és a valódi méretet mutassa?

(#539) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Telefonba neznek 32GB-os microsd-t sandisk vagy samsung tipusok kozott nezelodok mit ajanlanatok? :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#540) sonar válasza XtremLor (#539) üzenetére


sonar
addikt

sandisk

#538 Itt nézzél szét: [link]

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#541) XtremLor válasza sonar (#540) üzenetére


XtremLor
őstag

Az ultrat neztem en is, vagy meg a samsung evo-n forogtam :))
Koszonom a valaszt!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#542) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok
Tablet-ba és telefonba szeretnék 32Gb microsd-t.
Ezzeket néztem ki:
Samsung EVO CLS10
Sandisk Extreme MicroSD C10

Szerintetek érezni különbséget tablet-ba,telefon-ba Sandisk Extreme megéri felárat gyorsabb mint a EVO?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#543) sonar válasza rayman2006 (#542) üzenetére


sonar
addikt

Egy alsó középkategóriásban biztosan nem fogod érezni a különbséget

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#544) sexymusprime


sexymusprime
tag

Üdv!

Honnan szeretünk mostanában microSDHC kártyát venni/rendelni?
Lehetőleg Magyarországról, elég türelmetlen vagyok :c (bár beismerem, szemeztem már a sinceritytradinggel és a mymemory-val is)

(#545) meone válasza sonar (#532) üzenetére


meone
tag

Szia.

Kipróbáltam az SD kártya kuka pozitív lett sajnos. :(
Köszi azért a segítséget.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#546) kezdő válasza kezdő (#525) üzenetére


kezdő
senior tag

Na ahogy ígértem itt az "élménybeszámoló" a Kingston garanciáról: (Kingston 8GB microSD Class4)

Július 24-én e-mailben jeleztem a meghibásodást a Kingston európai garancia részlegénél a eureturns@kingston.eu
címen angolul.

Július 25-én jött is a magyar nyelvű válasz, bekérték az adataimat, a kártya adatait és az eset leírását.

Egyéb elfoglaltságok miatt erre csak augusztus 2-án (szombaton) reagáltam. A vásárlás helyét és idejét nem tudtam megmondani, lévén egy sok éves kártyáról van szó, nem emlékeztem rá.

Augusztus 4-én (hétfő) jött az újabb válasz, köszönik az adatokat, kérnének 1-1 fotót a kártya két oldaláról.

Augusztus 4-én ezt el is küldtem.

Augusztus 5-én jött a levél, hogy elfogadták a garanciális igényemet, amint tudják postázzák az új kártyát.

Augusztus 6-án újabb mail, feladták Angliában a csomagomat.

Augusztus 11-én megérkezett az új kártya Magyarországra egy kis faluba.

Azt hiszem ezt nevezzük ügyfélközpontú hozzáállásnak!
Az üggyel kapcsolatban semmilyen költségem nem merült fel, mindent el tudtam intézni a gép elől.
Engem meggyőzött a Kingston mint márka. :R

(#547) XtremLor válasza kezdő (#546) üzenetére


XtremLor
őstag

Na ez a nem mindegy! jo latni hogy a garancia idot nem csak viccbol irjak ra, nekem eddig 16GB kingston volt, gondom se volt vele pedig mar jart par telefonban, kivancsi vagyok a sandisk hogyan fog muzsikalni..

"Legen...Wait for it...Dary"

(#548) Minstrel válasza kezdő (#546) üzenetére


Minstrel
senior tag

Közben én is jelentettem a hibát az itteni hozzászólásom után, azaz 9 napja, és ma reggel hozta is a postás az új kártyát. Tőlem is képet kértek, vásárlás helye nem is érdekelte őket.

Szóval engem is meglepett a hozzáállásuk és örülök is neki, hogy ilyen gyorsan megoldották, de azért remélem nem kell ezt havonta "eljátszanunk", jó lenne ha most már bírná a kártya hosszabb ideig. :)

(#549) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Sony z2-es tabletbe (SGP521E3) [link] szeretnék memóriát venni és nem igazán tudom melyik lenne ár/érték arányban a legjobb illetve a legstrapabíróbb.
Követelmény:
64 GB-os legyen
Samsung/Sony/Kingston márka jöhet csak szóba
Max. 25 e Ft a felső határ és nem e-bayről rendelném :)
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#550) Tengri válasza Tengri (#549) üzenetére


Tengri
senior tag

A link nem lett jó talán így:
[link]
Elnézést a bakiért :(

[ Szerkesztve ]

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.