Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-27 19:21:13

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) sonar válasza kapcsolat88 (#450) üzenetére


sonar
addikt

És ha a telefont teszed USB mód-ba akkor müxik?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#452) kapcsolat88 válasza sonar (#451) üzenetére


kapcsolat88
tag

Ha a telehonban van a kártya és csatlakoztatom a géphez, akkor tudok rá másolni. Amúgy szinte mindent frissítettem, de nem változott a szituáció. Valahol olvastam,hogy hozzáférési/jogosultsági gondok is lehetnek, gondoltam kipróbálom és a Total Commandert rendszergazdaként futtattam és egyelőre úgy néz ki ez így már tetszik neki... Erre nem is gondoltam volna, mert win7 altalában szól, ha az kell neki...nem mindig :)

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#453) sonar válasza kapcsolat88 (#452) üzenetére


sonar
addikt

Érdekes telepitésed van.
Főleg ha az SD kártya FAT file rendszerű, mert arra nincsen az a klasszikus file szintű jogosultság, mint ami NTFS vagy az ext rendszereknél.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#454) kapcsolat88 válasza sonar (#453) üzenetére


kapcsolat88
tag

Tényleg fure, de nem egyedi probléma, utánajárást igényel, már rajta vagyok... talán csak bizonyos kártyák, talán valami más. Azt mivel tudom megnézni, hogy ki gyártotta a kártyát, meg minden más adatot? Az SD adapter amit adtak a kártyához, az Samsung, de maga a kártya, az biztosan nem.

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#455) sonar válasza kapcsolat88 (#454) üzenetére


sonar
addikt

linux alatt lsusb parancssal ki tudod listázni a VID : DID (vendor + device id). Innentől google majd megmondja.
Bár, nem tudom, hogy az átalakitó itt mennyire játszik bele a témába.
De egyszerűen ki tudod deriteni.
Lefuttatod a parancsot alap helyzetben, bedugott üres SD adapterrel és SD kártya+adapter.
Win alatt az eszközkezelőben kell keresgetni, de ott kicsit nehéz beazonositani. Illetve létezik egy usbview nevű program ami egész értelmezhető formában mutatja az usb-s eszközöket.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#456) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
elnézést, ha ez volt már téma, kicsit visszaolvastam, de nem találtam megoldást.
Egy 16GB Adata microSD kártya működik, pontosabban működött egy Huawei Ascend Y300-as telefonban, de egyik napról a másikra nem érzékeli. A számítógép látja, megjeleníti a meghajtót, de formázni akarja. Viszont vannak rajta képek, azokat jó lenne megmenteni. Utána leformázom.
Mit javasoltok, hogyan tudnám lementeni?
Köszi előre is

(#457) Steady74 válasza st6969 (#456) üzenetére


Steady74
addikt

Én elvittem a kártyámat először ehhez a céghez, ahol egy gyenge 50k+ÁFA árat mondtak a fotók lementéséhez. "kicsit sokalltam ezt, ezért átvittem ide, 5800 Ft-ért lementették az összes adatot ami a kártyán volt.

(#458) st6969 válasza Steady74 (#457) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, de ez csak pár kép, pótolható. Céghez nem akarom elvinni, akkor inkább leformázom.
Inkább valami szoftvert kerestem volna, amivel tehetek egy kísérletet. Üdv

(#459) Steady74 válasza st6969 (#458) üzenetére


Steady74
addikt

Te hlye vagy.. ovodai ballagas, anyak napi musorok oviban meg suliban, nagyobbik lanyom elso hip-hop fellepese, kisebbik lanyom elso balettfellepese, szuletesnapi kepek.... krvara nem potolhato!!!!

(#460) PHM válasza st6969 (#458) üzenetére


PHM
addikt

Próbáld meg a Pandora recovery-t.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#461) st6969 válasza Steady74 (#459) üzenetére


st6969
őstag

??? :U
Ami az enyémen van, AZ pótolható...
Nem is értem, hogy lehetett ezt félre érteni... :F
Ilyen fontos képeknél időnként egy biztonsági másolat azért talán nem ártana...így a hlyézésedet nyugodtan magadra is veheted, ha ennyi eszed van.

@PHM: kipróbálom, thx

[ Szerkesztve ]

(#462) Steady74 válasza st6969 (#461) üzenetére


Steady74
addikt

Meg egyszer elolvasva is tudom ugy ertelmezni ahogy meg reggel. De igy megkovetlek, sosem szegyen elnezest kerni. :R

(#463) kerlac válasza Steady74 (#462) üzenetére


kerlac
senior tag

Sziasztok!
DSLR Canon 700D-be inkább:

Kingston MicroSDXC 64GB Class 10 SDCX10/64GB

vagy

SanDisk SDHC Ultra 32GB Class 10

Közel egy árbanv annak, de a 64gb eléggé vonz..

(#464) Imy


Imy
veterán

Rendeltem E-bayről egy 32Gb-os MicroSD kártyát.
Az a problémám vele, hogy kb az első 10-15Gb-ra 4-6Mb/S-el ír, majd ez után már csak 1.5Mb/S-el. Erre valami ötlet?

(#465) upbuvar válasza Imy (#464) üzenetére


upbuvar
tag

#409

[ Szerkesztve ]

(#466) sonar válasza Imy (#464) üzenetére


sonar
addikt

Kérdés, hogy milyen a kártya? Ha vmi noname kinai akkor nem kell meglepődni.
Illetve milyen Class besorolása van.
Próbáld meg NTFS-re formázva sebességet mérni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#467) Imy válasza sonar (#466) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, majd ránézek hétvégén! Valami noname, itt a link.
Elvileg class10

[link]

(#468) sonar válasza Imy (#467) üzenetére


sonar
addikt

kinaiak bármit rányomtatnak...
valszeg sose volt class 10-es a kártya

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#469) Imy válasza sonar (#468) üzenetére


Imy
veterán

Ez igaz, maximum 6Mb/s-el írtam rá, de később visszalassult 1.5-re. Úgyhogy ha 4-et tudna az is jó lenne. :)

(#470) Imy válasza sonar (#468) üzenetére


Imy
veterán

Warning: Only 31987 of 31988 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.6 GByte OK (16137093 sectors)
23.5 GByte DATA LOST (49372283 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
23.5 GByte corrupted (49372283 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001df6d7e00
Expected: 0x00000001df6d7e00
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 5.31 MByte/s
Reading speed: 7.96 MByte/s
H2testw v1.4

(#471) sonar válasza Imy (#470) üzenetére


sonar
addikt

Hát akkor kedves Imi, indithatod a claim-et az ebay-en.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#472) Imy válasza sonar (#471) üzenetére


Imy
veterán

Teszt után PayPalon indítottam is a case-t. Meglátjuk, hogy mi lesz. :)

(#473) MacTavish


MacTavish
tag

Sziasztok!
Androidos mobilba vettem egy 64 GB-os Samsung Micro SDXC kártyát (a telefon 128 GB-ig bírja). A telefonba téve azonban nem tudtam írni rá (Astro-val mappa átmásolása az ext_sd kártyára).
Formázáson túl van, azután sem sikerült. Most hazaérve kap gépről formázást is.
A kérdésem: milyen file-rendszert használnak az androidok, erről tud valaki valamit?
NTFS-re, vagy ex-FAT-ra formázzam?
Köszi előre is mindent!

(#474) sonar válasza MacTavish (#473) üzenetére


sonar
addikt

FAT a javasolt. NTFS-t nem kezeli alapesetben.
Illetve ha ebay vagy más kinai oldalról rendelted akkor H2wtest-tel ellenőrizd le a kártyát használatba vétel előtt

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#475) st6969 válasza PHM (#460) üzenetére


st6969
őstag

Sajnos nem megy :O
Ahogy beteszem, rögtön formázni akarja a gép. A recovery programok nem férnek hozzá.
Utolsó mentsvárként rányomtam a formázásra... de az se megy, a gép se fér hozzá :Y
A gép amúgy meghajtóként látja, el is lehet távolítani :)
Esetleg valami egyéb tipp, vagy nincs más, gariztatni kell (már ha megvan még a számla)

(#476) zoli_1989


zoli_1989
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a 16 GB Kingston microsd kártya ilyen áron és teljesítménnyel megéri?

(#477) MacTavish válasza sonar (#474) üzenetére


MacTavish
tag

exFAT és NTFS verziót ajánlott fel a sima natúr Windows általi formázó.
Megnézem az ajánlott programmal is...

(#478) zserbox


zserbox
őstag

fényképezőből(60D) kivéve az sd kártyát, a gép formázni akarja és a fényképezőbe visszarakva a fényképező is, a formázást kikerülve lementhetők valahogy a képek róla valamilyen programmal?
fontos lenne

(#479) sonar válasza zserbox (#478) üzenetére


sonar
addikt

Csak próbálkozni lehet. Vagy céghez viszed, lentebb javasoltak párat.
Én a következőt próbálnám meg.
Linux alatt dd-vel megpróbálnám lementeni bitről bitre az egész kártyát
Esetleg win alatt talán a win32diskimager-rel érdemes próbát tenni bár amig nincs betűjel addig szerintem nem tud vele mit kezdeni.
Aztán lehet kisérletezni a visszaállitó SW-kkel.
Pl.: recuva , dd rescue
illetve van egy halom fizetős is.

Bár ha csak egy gyors formázást csinálsz az csak a file table-t irja felül, a tényleges adatokhoz nem nyúl.
És utána újra lehet próbálkozni a file visszaállitó progikkal.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#480) zserbox válasza sonar (#479) üzenetére


zserbox
őstag

köszönöm a tippet!
életmentő volt! :R

a sztori hátha másnak segít:
a windows nem tudta formázni a kártyát ezért a fényképezőben gyorsformáztam, utána recuva pikkpakk mindent szépen visszaállított.

(#481) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha egy a számítógépbe épített kártyaolvasóból eltávolítom a memóriakártyát a "Hardver biztonságos eltávolítása" funkcióval, akkor a Windows úgy lecsatolja az eszközt, hogy nem is működik többé a gép újraindításáig. Tehát, ha újra teszek bele memóriakártyát, akkor azt már nem érzékeli, mert el lett távolítva. USB-s olvasóknál nincs ilyen gond, mert azt kihúzom, majd újra bedugom, és akkor működik, de beépített olvasóknál, pl. az összes laptopnál hogy oldható ez meg, hogy ne kelljen mindig a gépet újraindítani? Próbáltam olyat, hogy a hardver letiltása és újra engedélyezése, de attól sem lett jó. Mi a teendő ilyen helyzetben?

A tanácsokat előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#482) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Az imént megérkezett a mymemory-ról rendelt 32GB.os microSD kártyám.
Konkrétan ez a típus: SanDisk 32GB Ultra Android Micro SD (SDHC) Class 10 UHS-1 30MB/s

Specifikációban ezek az adatok szerelnek:
- Classes: Class 10, Class 1 UHS
- Read Speed: 30MB/s
- Write Speed: 30MB/s

Nekem ehhez képest ilyen adatokat produkál:

Ez normális?

(#483) sonar válasza bajaki (#482) üzenetére


sonar
addikt

Mire van formázva?
A sebesség mérést próbáld NTFS-re formázva 4k-s szektor mérettel

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#484) bajaki válasza sonar (#483) üzenetére


bajaki
őstag

FAT32

Oké, megnézem úgy is. :) :R

(#485) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Most állok kártya vásárlása előtt, és érdeklődnék tőletek, hogy mik ma a legmegbízhatóbb márkák. És az is érdekelne, hogy mennyi kb ma a beszerzési áruk. Elsősorban class 10 környéki kártya érdekelne, amit most mobilba használnék, de lehet, hogy később egy nagy felbontású fényképezőbe lenne áttéve. (egy nikon tükörreflexes)
Azt olvastam, hogy nem mindegy a sebessége. Ez mennyire jó kártya és mennyire reális az ára? Köszönöm a segítséget!

(#486) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Telefonba általános felhasználásra van észrevehető különbség, hogy mekkora a Class száma a kártyának?

(#487) sonar válasza sbe561 (#486) üzenetére


sonar
addikt

Mi számit átlagosnak? :U
Vegyél class 10-et nem fogod megbánni azt a felárat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#488) mzx válasza sbe561 (#486) üzenetére


mzx
senior tag

Tudtommal az egyik fő jellemzője a class számnak az írási-olvasási sebesség. Ezt vélhetlőleg észlelni fogod, ha esetleg máskor nem is, amikor rámásolsz file-okat a memóriakártyára, akkor igen (feltételezem, nálad is része ez az általános felhasználásnak).
Kérem, javítson ki valaki, ha tévednék.

[ Szerkesztve ]

(#489) zoli_1989


zoli_1989
tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek ezzel az ADATA MicroSD memória kártyával kapcsolatban?
Milyen ez a márka?
Megéri-e ezen az áron megvenni belőle ezt a Class10 UHS-I-t?

(#490) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Van egy 8gb-os sandisk micro sd kártya, ami egy nokia xpress-ben volt használva. A telefon elromlott, így a rajta lévő adatokat nem tudtam lementeni, és formázni se tudom. Pc se ismeri fel. Ilyenkor mi a megoldás? Esetleg egy linux felismerné?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#491) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Valaki azt meg tudná legalább mondani, hogy milyen márkájú kártyák a megbízhatók? Köszi

(#492) sonar válasza nagypasztor (#491) üzenetére


sonar
addikt

SanDisk, Adata, Kingstone, Transcend.

Hozzá teszem bármelyik elromolhat.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#493) $atirka


$atirka
senior tag

Hahó
Vettem 1 samsung uhs1 64gb-os karit 11k ért. Na most a kártyára már class10 van írva! Ez normális? Tovább megyek:read up to 70mb/s write up to 20van írva. Az A1 sd benchmark azt irja, hogy read 12.65,write 8,66. Ez így elég karcsú! Szerintetek is? Vagy valamit rosszul gondolok? Amúgy a 64gb megvan. Note 2be raktam, ezzel formáztam.
Köszönöm a véleményeket!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#494) $atirka


$atirka
senior tag

Ja, előtte egy 16os Transcend volt, azon read14,01 write10,88 mértem.
Azt gondolom, hogy nem a telefon húzná vissza.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#495) sonar válasza $atirka (#494) üzenetére


sonar
addikt

Kicsit bővebben.
Más progival próbáltad mérni? Más eszközben?
Mire volt formázva...
Közben nem-e futott vmi olyan progi ami használhatta a kártyát.

Ezeket fényében ismételd meg a mérést.

Egyébként a gyári méréseket többnyire NTFS-re formázva tudod leginkább megközelíteni, PC-n. (CrystalDiskMark progit javaslom)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#496) $atirka válasza sonar (#495) üzenetére


$atirka
senior tag

Más eszközzel nem, egyéb progival igen, kb ugyanaz az eredmény volt. Telefonnal formáztam, gondolom fat rendszerben teszi(?). Oké, este megpróbálom pc-vel tesztelni, de még nincs usb3as olvasóm, de biztam benne, hogy a telefonos teszt is megközelítő értéket mutat majd. Amúgy azért kezdtem tesztelgetni, mert baromi lassan másolta rá a cuccaimat, a képek között meg nagyon sok sérült lett.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#497) upbuvar válasza $atirka (#493) üzenetére


upbuvar
tag

Fake! :(( Én is ma kaptam vissza az árát az eBay-en.
h2testw programmal ellenőrízd a teljes kapacitást, szinte biztosan 7.6 GB lesz.

[]

(#498) $atirka válasza upbuvar (#497) üzenetére


$atirka
senior tag

Ok, ellenőrzöm majd. Még 1x az app nevét légyszi, olyan nincs!
Telefon kb 64gb-nak látja. Amúgy olyan az enyém, mint a jobb oldali, "original".

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#499) sonar válasza $atirka (#498) üzenetére


sonar
addikt

H2Testw
fake azt jelenti, hogy az OS fele a ráirt kapacitást mutatja, de a tényleges kapacitása (jelentősen) kevesebb

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#500) $atirka válasza sonar (#499) üzenetére


$atirka
senior tag

Rendben, köszönöm!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.