Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) paolinho válasza sander74 (#850) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem nyomj neki egy sima format-ot, és annyi, aztán csak arra figyelj, hogy ne akarj több adatot rá felvinni, mint amennyi a tényleges mérete.
Nekem is volt egy ilyen story-m egy noname 64-essel (7 Gb volt valójában), amit szó nélkül visszafizetett a kínai később. Aztán rendeltem egy jóval drágább Sandisk-et, ami viszont azóta hibátlanul teszi a dolgát.

(#852) sander74 válasza paolinho (#851) üzenetére


sander74
tag

Köszi a választ!
Esetleg nincs olyan formázási lehetőség ami lezárja a 8 gb-nál a particiót?Hogy a tényleges méreten müködjön?Remélem jól fogalmaztam :D

(#853) sonar válasza sander74 (#852) üzenetére


sonar
addikt

Parancssorból igy tudod megcsinálni a formázást:#801
vagy használsz vmi jobb formázó progit. (linux-os gparted az egyik legjobb, de win alatt is akar dögivel. easus)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#854) sander74 válasza sonar (#853) üzenetére


sander74
tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#855) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Nagy megelégedéssel használtam ezidáig a SanDisk Extreme Pro 16Gb-os SDHC kártyámat. Tegnap betettem a gépbe, lemásoltam a fényképeket róla, majd mindent letöröltem, és visszatettem a fényképezőbe. Legnagyobb meglepetésemre a képek mind ott voltak a kártyán. Egy kattintás után pedig kiírta a fényképező, hogy kártya hiba. Megpróbáltam formázni a fényképezővel, de akkor is kártyahiba. Vissza a laptopba, ott is megpróbáltam formázni, de azt írja nincs jogosultságom hozzá. Google... letöltöttem egy SDformatter nevű programot. Ez azt írja ki, hogy a kártya írásvédett. Próbáltam a kis pöcökkel variálni a kártya oldalán, de nincs erre a dologra hatása. Látott már ilyet valaki? Mit lehet ezzel csinálni? Az adatok továbbra is ott vannak a kártyán.

:)

(#856) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!
Kérlek, segítsetek nekem. :B
DAP-ba szeretnék 128GB-os micro sd-t vásárolni.
Itthoni, fővárosi beszerzés érdekelne, nyilván minél olcsóbban, de inkább a minőség számít.
Van ötletetek?
Visszaolvasva találtam Samsung zsugára, illetve a gariztatására panaszt, pedig azt találtam jobb áron (25-27k).
:R

(#857) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,

van két Samsung SD kártyám + van egy Coolermaster házam, amin van kártyaolvasó.
Eddig a házon lévő kártyaolvasót használtam. Most egyik pillanatról a másikra egyszer csak nem látja a windows a kártyákat. Esetleg valami illesztőprogram újratelepítéssel orvosolható lehet?
Mindkét kártya jó, a fényképező látja őket.

üdv.: Péter

(#858) mackosajt


mackosajt
addikt

Kollégám szeretne venni 2 db 32 gigás kártyát.
Van bejáratott ebay eladó, aki megbízható, vagy honnét érdemes?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#859) Pferi válasza mackosajt (#858) üzenetére


Pferi
senior tag

Ezt az eladót ajánlották már itt többen is:
[link]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#860) sander74 válasza Pferi (#859) üzenetére


sander74
tag

Megbízható, garantáltan eredeti!3 hét alatt a megjött tőle, 3 db 16gigás.

(#861) Nigér válasza Nigér (#856) üzenetére


Nigér
őstag

Up

(#862) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. kérdésem akövetkező.
a telefonomban samsung s4, van egy 64es micro sdhc kártya,tök jól megy meg minden.
nemrég vettem 1 archos win8.1es táblaagépet, és azon agyalok, hogy a táblagépben jobban kitudnám használni, programokat telepíteni futtatni róla, virtuális memóriának használni meg ilyenek.
meddig bírná igy a micro sd? :D hamarabb megdöglene mint a telefonban szerintetek?érdemes ilesmiben gondolkodnom?

(#863) Az-X válasza bb.bocs (#862) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!

Virtuális memóriának ne használd, mert ahhoz szerintem lassú lesz. Amúgy nyugodtan tedd bele, nem fog tönkremenni.

:)

(#864) bb.bocs válasza Az-X (#863) üzenetére


bb.bocs
őstag

:)

(#865) bb.bocs


bb.bocs
őstag

szóval torrentezni,letölteni rá adatot torrentel akár ajánljátok? de virtuális ramnak nem...

(#866) Az-X válasza bb.bocs (#865) üzenetére


Az-X
őstag

Komolyan tablettel torrentezel??? :DDD
Szerintem vegyél egy NAS-t.

:)

(#867) ETOM


ETOM
addikt

Üdv.
Van ez a sandisk ultra 32gb sdhc kártyám sikeresen lefutott a h2testw csak lassabb:

Egy fényképezőbe volt a teszt alatt olympus vg-150 nem mai, darab.. jól gondolom, hogy ezért marad el sebességben?

[ Szerkesztve ]

(#868) sonar válasza ETOM (#867) üzenetére


sonar
addikt

A h2TestW-t nem sebesség mérésre találták ki.
Sebesség mérésre javasolt progik pl.: HDTune, Crystal Disk Mark, USB Flash Benchmark
Ahogy írták már mások is többször is. A sebesség nagyban függ attól, hogy milyen foglalatban nézed (usb2-es pendrive az usb3-as foglalatban gyorsabb), milyen filerendszert használsz, driverek, és virus kergetők is adott esetben vissza fogják a teljesítményt.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#869) bb.bocs válasza Az-X (#866) üzenetére


bb.bocs
őstag

persze nem ,de benne lehet :D

(#870) dokee78


dokee78
félisten

Samsung MicroSD-k jók?
Class6-ra gondolok.

(#871) bb.bocs válasza dokee78 (#870) üzenetére


bb.bocs
őstag

jók hát! nekem samsung class 10es uhs 1 es 64 gb os van de eladom mert másra kell a pénz. én totál megvagyok vele elégedve ,csak ajánlani tudom az eredetit :)

(#872) dokee78


dokee78
félisten

Ezekből 7000-ig melyiket kerüljem?

32Gb SAMSUNG EVO CL10 MB-MP32D/EU
32Gb Kingston HC +adapter SDC10/32GB

Ezek jó telóba,ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#873) tyan


tyan
senior tag

Melyiket a kettő közül? Fő szempont a megbízhatóság.

Samsung microSDHC 16GB EVO+adapter CL10 UHS-1 MB-MP16DA/EU (4267 HUF)

vagy

Sandisk microSDHC 16GB Ultra UHS-1 CL10 + SD adapter 48MB/s (4509 HUF)

Mindkettőre 5 év gari van, magyarországi boltból veszem. Lumia 530 okostelcsibe lesz használva.

(#874) Pferi válasza tyan (#873) üzenetére


Pferi
senior tag

Nem hiszem hogy gond lenne bármelyikkel is. Esetleg Kingston élettartam garanciával?
[link]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#875) oncsi válasza dokee78 (#872) üzenetére


oncsi
őstag

Én pl. a CL6.ost sem kerülném, ha pl. Rendszer partícíót-is tennék rá. Sok apró fájlmüveletnél gyorsabb mint a CL10-es. De ha csak filmek, zenék mennének rá, akkor CL10 a megfelelő. Sebesség csak a felmásolás idejét befolyásolja. Inkább a megbízhatóság a lényeg. Nekem eddig csak a Scandisk-el volt inkompatibilitási gondjaim. Azt sem híszem, hogy álltalános lenne. A gari sem olyan lényeges, hogy sok évre szóljon. Olyan gyorsan avul el a technika, hogy egy 10e Ft-os kütyű, pár év távlatában még a garis szállitás árát sem éri meg.
Kívétel ha olyan élettartam garit adnak, ahol cserélik a készüléket azonnal. Olyankor az eladáskori ár, és az aktuális, hozzá legközelebb álló, jelenleg kapható készülékek közül fogsz kapni egy valószínűleg sokkal kedvezőbbet a hibásnál.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#876) kerekfej válasza tyan (#873) üzenetére


kerekfej
addikt

Transcend, Samsung ajánlott (Kingston-t kerüld el jó messzire!)

Én pl. a CL6.ost sem kerülném, ha pl. Rendszer partícíót-is tennék rá. Sok apró fájlmüveletnél gyorsabb mint a CL10-es

Ez nem állja meg a helyét. Már párszor volt itt vitatéma.

Scandisk = pedig helyesen SanDisk

[ Szerkesztve ]

(#877) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Egy SanDisk Ultra 64 GB micro SD XC-t használok már több mint egy éve a Sandisk Clip+ lejátszómban.
Kb 60Gb zene van rajta, még sosem volt probléma.
(Nem hiszem hogy van összefüggés, ha csak nem sértődékeny természetűek ezek a kártyák... :D ...de kb 3 hete nem találtam, most előkerült az egyik gatyám zsebéből végre. Ergo semmi negatív behatás nem érte. Nem lett kimosva, mert akkor a lejátszó sem menne.)
Most van. Egy szám másolással kezdődött az egész. Felmásoltam, mutatta a teljes terjedelmét (méretét), de lejátszásnál a szám felénél tovább ugrott.
Ezután durvább dolgok is jöttek.
Nem tudok róla törölni, nem tudom formázni, nem tudok rá másolni. Sem windows alatt, sem a lejátszó menüjében, sőt még egy fényképezőben is próbáltam.
Érdekes hogy a kártyáról tudok másolni akárhova, illetve mind a 60 GB zenét le tudom játszani, ami korábban rajta volt.
De csak olvasási jogot enged.
Már újra tettem a moddolt FW-t is a lejátszóra, próbáltam az eredeti FW-vel is, de semmi.
A h2testw-et le akartam futtatni, de kiírta hogy csak 9 Gb-ot tud ellenőrizni a teljes méretből. (Ha jól értettem :F ), és előtte formázzam! Több órán keresztül végig futott a normál formázás, és a végén kiírta hogy a Windows nem tudta formázni a lemezt.
Nincs több ötletem.
Tudnátok konkrét példát mondani hogy mivel lehetne végig gyalulni a kártyát? Tudom hogy van más program is erre a célra, de nem találom.
Előre is kösz!

(#878) tyan válasza Pferi (#874) üzenetére


tyan
senior tag

Ezzel az élettartam garival más terméknél már befürödtem, úgyhogy elég az 5 év is. :)

(#879) tyan válasza kerekfej (#876) üzenetére


tyan
senior tag

Akkor a Samsung lesz. A Kingston-al rosszak a tapasztalatok? Sandisk milyen általánosságban?

(#880) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre szorulok. Nemrég vettem egy Sony 32 GB-os SDHC kártyát, kikapcsoltam a telefon mielőtt kivettem belőle, csak számok illetve képek voltak rajta, újakat raktam rá, megfelelően eltávolítottam aztán visszaraktam a telefonba ami már az indításnál lefagyott, aztán sikerült elindítani, de nem látja a telefon, azt írja, hogy nem nyitható meg, mert írásvédett..

Visszaolvastam, de amiket találtam neten, illetve itt a fórumon az nem segített, tudna esetleg valaki segíteni? :(((

Köszönöm előre is :)

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#881) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egy 64 GB-os microSD kártyát szeretnék venni, ami egy Xperia SP telefonba menne bele és csak zene lenne rajta - javarészt FLAC kiterjesztésű fájlok. Mit tudnátok javasolni? Sincerity-től rendelnék, a következőket néztem ki:

SANDISK ULTRA C10 UHS-I 30MB/S 64GB MICROSD MICROSDXC 64G G GB MEMORY CLASS 10
TOSHIBA MICROSDXC CLASS 10 64GB 64G 64 G GB MICRO SD XC UHS-I U1 FLASH MEMORY
SAMSUNG MICRO SDXC EVO 64GB 48MB 64G 64 G GB MICRO SD UHS-1 C10 MEMORY CARD NEW
TRANSCEND MICRO SDXC 45MB 64GB UHS-I U1 CLASS 10 300X PREMIUM 64G 64 G GB SD NEW

Esetleg valami mást? :)

Előre is köszönöm. :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#882) Az-X válasza Willie (#881) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!

Sandisk-et mint márkát szeretem. A fényképezőimhez többnyire azt használom.
A telefonomban egy 32-es Samsung van, azzal sincs gondom.

Mondjuk én ilyesmit külföldről tuti nem vennék.

:)

(#883) 1c3t34


1c3t34
csendes tag

Sziasztok!

Problémám van egy 32GB-os SanDisk micro SD kártyával. A telefonom akksija nagyon gyorsan lemerült, felraktam töltőre és éreztem, hogy nagyon meleg a hátlap az SD kártyánál. Kiszedtem a kártyát és MEGÉGETTE az ujjamat (nem vicc, most is fáj, tehát nagyon forró volt).
A kártyát a laptop nem látja (SD adapterrel). A fényképezőmbe is beleraktam, az látja, mint kártyát, kiírja hogy formázni kell, de nem formáztam. Kivételkor ismét baromi forró volt, pedig mindössze 5 másodpercig volt a fényképezőben.

Lehet-e erről még valahogy adatokat menteni...? Illetve lehet, hogy a telefon tette tönkre? Nehogy úgy járjak, hogy belerakok egy másik kártyát és azt is szétsüti.

Köszi.

(#884) sonar válasza 1c3t34 (#883) üzenetére


sonar
addikt

Szia,

Adatot mindenről lehet menteni, csak kérdés, hogy hogyan (és mennyiért).
Azt, hogy mi tette tönkre ennyi infóból csak saccolni lehet, hogy a telefon.
(de ez kb olyan, mint ha defektet kapsz akkor a kocsi tette tönkre mert azon volt a kerék?)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#885) Pferi válasza 1c3t34 (#883) üzenetére


Pferi
senior tag

Nincs otthon elfekvőben valami gagyi kis kártya? Azzal esetleg kipróbálhatod.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#886) 1c3t34


1c3t34
csendes tag

Sajnos gagyi kártya nincs.

(#887) coxy01 válasza Pferi (#859) üzenetére


coxy01
tag

Valóban jó az eladó! [link]
Én ezt rendeltem SAMSUNG MICRO SDHC EVO 32GB [link] 2.héten már meg is érkezett!
Teszt szerint is rendben!

Ajánlom.

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#888) dokee78 válasza dokee78 (#839) üzenetére


dokee78
félisten

Transcend 64 GB microSDXC/SDHC Class 10 UHS-I 300x (Premium) lett végül.
Jó áron volt,ugye jó választás.

(#889) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy va egy 32 GB kártyám ami FAT 32 van mekkora fájlt lehet legnagyobbat ráhúzni egyszerre? A telefon melyik fájl rendszert kezeli még? Üdv

(#890) Aurig@ válasza vadasz70 (#889) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

A FAT32 max. 4 GB-ot fájlméretet enged. Ha telefonban szeretnéd használni, akkor a kártyát telóval formázd meg, ne számítógéppel. Így tuti működni fog és nem lesz gubanc.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#891) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok ! Olyan problémám lenne hogy a telefonról akartam átmásolni a képeket a számítógépre, és közben lemerült a telefon és megszakadt a másolás és most azt kéri hogy formázzam a memó kártyát csak hogy akkor elvesznek a képek nem tudnám valahogy megmenteni a képeket.

(#892) sonar válasza vadasz70 (#891) üzenetére


sonar
addikt

Hát ez szivás.
Próbáld meg vmi recovery-vel. De azok szerintem addig nem tudnak mit kezdeni vele amig le nem formázod.
Ha bátor vagy akkor nyomsz rá egy quick formatot és utána megpróbálhatod a recovery-ket, mert a quick format az adatokat nem bántja csak a particiós táblát irja újra.
Házi módszerrel nagyon nincs több lehetőséged

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#893) mackosajt válasza vadasz70 (#891) üzenetére


mackosajt
addikt

Active file recovery, vagy hasonló progi .
A gépbe dugva persze. Egy olvasóval.
Addig ne formazd .

Ui: sinceritytrading eladó remélem tényleg olyan jó, mint itt írjátok ebay-en, mert kollégám egyből kettő db kártyát is kért tőle.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#894) vadasz70 válasza mackosajt (#893) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Sikerült vissza hoznom a képeket a Recovery programmal csak egy bökkenő van nem engedi menteni mert mert fizetős a program és 40 dollárt kér. Nem tudtok valami ingyenes programot?

(#895) muszor


muszor
tag

Ezekre majd figyeljetek oda, ha vki a Média Marktra kényszerülne vmilyen okból, hogy az árcímke néha nem is az adott termékhez tartozik...

zsoltee

(#896) vittorio7 válasza coxy01 (#887) üzenetére


vittorio7
őstag

Rendeltem tőle én is tőle pár napja, egy 32 GB-s kártyát. Majd meglátjuk. :)

(#897) muszor válasza coxy01 (#887) üzenetére


muszor
tag

Köszi az infót. Tegnap rendeltem tőle egy 64 gigás kártyát a Galaxy S4 be. Nevezetesen ezt
Majd csinálom a tesztet.

U.i. Leírnád miért jó a teszted amikor az olvasási sebességed az 1/3 -a annak amit az ebayos leirásba írnak? (48MB/s helyett 16.1MB/s) Vagy az a 48MB/s csak UHS-I adatolvasásnál mükszik? Mi az egyáltalán? Bocsi de nem egészen értek hozzá:/

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#898) mackosajt válasza mackosajt (#893) üzenetére


mackosajt
addikt

Hinnye, gyors a fickó. (május 19 - június 2)

Már az egyiket le is teszteltem, mind a közel 32 giga hely megvan, hibátlanul.
Másikat nem bontom fel, megbízom benne.

Itt az ideje, hogy magamnak is rendeljek.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#899) XtremLor


XtremLor
őstag

Sandisk Extreme vagy Transcend 600x ajanlottabb? :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#900) vittorio7


vittorio7
őstag

Nemrég 2015.05.19 rendeltem egy SAMSUNG MICRO SDHC EVO 32GB memóriakártyát. 2015.06.04-re meg is érkezett.

Készítettem jó pár tesztet.

Van 3 db USB 2.0 kártyaolvasóm ( egy egyszerű Kingstone, egy Kingmax és a PC-ben egy
Modecom) kb. hasonló eredmény értek el...

h2testw

Írás USB 2.0

Olvasás USB 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.