Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) XtremLor válasza RudY (#1200) üzenetére


XtremLor
őstag

Na meg meg az is benne van a pakliba tamogatja e az sdxc kartyakat...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1202) Iludka válasza RudY (#1200) üzenetére


Iludka
tag

köszöntem a segítséget marad a Samsung 32Gb Pro ki volt vele próbálva tökéletesen viszi :)

(#1203) johny084 válasza Henker2 (#315) üzenetére


johny084
újonc

hi. nekem ugyan ez a problémám... csak nekem nem hogy csak kiírja időközönként hanem most már a 2. kártyámat vágja tönkre a telefon, mivel ugye ez a váratlanul eltávolítás lecsatlakozás nélkül történik. sok esetben beteszem a kártyát és csak ugrál a csatlakozás és az eltávolítás között... nem tudom mi tévő legyek... már nem merek bele több kártyát venni... kártya hiányában pedig elég korlátozott a telefon kihasználhatósága, szóval sokszor már ott tartok hogy egy kalapáccsal megjavítom. ha esetleg te jutsz ez ügyben valamire kérlek jelezz! köszönöm

(#1204) Fikasz


Fikasz
tag

Miért van az, hogy eredeti (nem fake) Samsung EVO és PRO microSD kártyák ugyanolyan gyorsak nálam? Amit produkáltak: írás: 32MB/s olvasás: 25MB/sec. Plusz - mínusz 5MB/s az eltérés mind a két kártyánál. Tesztprogramok: CrystalDiskMark, Android A1 SD Bench.

(#1205) Iludka


Iludka
tag

üdv. ez mennyire lehet jó választás. kategóriához képest mindegyiknél olcsóbb.

vagy a kingston nem nagy durranás? köszönöm a választ.

http://www.dvdolcson.eu/memoriakartya/sd_memoriakartya/32gb-secure-digital-sdhc-kingston-memoriakartya-u3-9080mbs-3044

(#1206) kerekfej válasza Iludka (#1205) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston-t felejtsd el ha jót akarsz!

(#1207) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston SDHC class 10 16GB-os kártya (Edigitalból). Lenovo A536 okostelefonba került "beépítésre".
Az alapértelmezett mentés helyének a külső memória lett beállítva.
A gondom, hogy random időközönként eltűnik a kártya a telefonból. A telepített Total commander app látja ugyan a kártyát, azonban a rajta található adatokat nem mutatja. Nem működik a fényképezőgép/v.kamera (nem tud hova menteni), se a galériában lévő képek nem érhetők el.
Egy restart megoldja a gondot, újra visszajön minden. Sajna nincs másik kártyám, hogy tesztelgessek. Ki lehet a ludas? A telefon szar, vagy a kártya "haldoklik"?

A másik, ha a kártya lenne a rossz, akkor az élettartam garancia, amit adtak rá, hogy működik? Elviszik a Kingstonhoz és letesztelik? Mi van ha ott nem jön elő a hiba?

(#1208) RudY válasza Jamboo529 (#1207) üzenetére


RudY
addikt

A készülék hibája sajnos, volt ilyen a családban, ugyanezzel a jelenséggel. Némi tisztogatás után tovább bírta és ritkábban "felejtett".

(#1209) Jamboo529 válasza RudY (#1208) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi! Én is ettől félek.

(#1210) Morris


Morris
veterán

Üdv!

LG G4 telefonba kellene nekem egy 64Gb-os microSD kártya. Jelenleg egy 16-os kingston van benne. Tökéletes, csak kezd a tárhely kevésnek bizonyulni.
Mit javasoltok?

(#1211) kerekfej válasza Morris (#1210) üzenetére


kerekfej
addikt

Sandisk, Lexar, Samsung, Transcend, Team, Toshiba - középosztályából

[ Szerkesztve ]

(#1212) Morris válasza kerekfej (#1211) üzenetére


Morris
veterán

Nincs a listában de az A-Data is elvetendő?

(#1213) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

A hTC One m8- amba vásárolnék valami gyorsabb micro kártyát, mert egy nyomorult filmet adatkábelem 1 óráig másol (nyilván nem HD t).... Melyik gyártónak van tényleg gyors kártyája? Illetve mondhatnátok bestbuy kártyát is. Köszönöm!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#1214) kerekfej válasza Jodanovich (#1213) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung EVO és EVO+

(#1215) Jodanovich válasza kerekfej (#1214) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

Köszi! :))

Life is Short... Ride Hard!!!

(#1216) winhate válasza zszszs (#1175) üzenetére


winhate
őstag

Két Hdd + DVD-k több helyre lerakva esetleg megbízható szervereken még.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1217) Joker88


Joker88
őstag

tesómtól kaptam egy 64 Gb-os micro SD kártyát.
Gondoltam beleteszem majd a telefonba,tekintve,hogy eddig nem volt benne ilyen kártya, a belső memóriát használtam..
hamar csináltam egy tesztet ezzel a crystal disk mark nevű programmal.
Ez az eredmény jött ki. Érdemes használni a kártyát ?
Ja a kártya, névtelen,semmilyen termékjelzés nincsen rajta.. :D
A telefon egy Microsoft Lumia 640 LTE . Lumia 640 MA cikk

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1218) headhunter


headhunter
addikt

Android alatt, melyik programmal érdemes tesztelni MicroSD kártyát?

[link]

[link]

(#1219) XtremLor válasza Joker88 (#1217) üzenetére


XtremLor
őstag

Ajandek lonak ne nezd a fogat, van is benne valami. H2testw futass le meg a kapacitas stimmel el, nem 2 perc lesz, de megeri. A 4k iras khmm eleg karcsu telefonba inkabb nem ezt raknam.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1220) kerekfej válasza headhunter (#1218) üzenetére


kerekfej
addikt

Például A1 SD Bench

(#1221) Android Fan


Android Fan
csendes tag

Sziasztok, kisebb problémába ütköztem és szertném ha segítenétek. Majd 6 hónapja vettem egy Honor 7et 16 GB belső tárhelyjel és most már kezd szűkös lenni, még a plusz 8 GB Sdvel is. Olyan SDXC-t vagy hasonlót szeretnék 64 GB méretben ami gyorsan ír. Ár nem érdekel. Belső tárhelyként értelmeztetném majd amikor megérkezik az Android 6.0 és vele eggyütt ez az opció is a rendszerben.

Előre is köszönök minden segtséget.

Varagara

(#1222) XtremLor válasza Android Fan (#1221) üzenetére


XtremLor
őstag

64-es evo+ ennyit produkal..... :K
[link] [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1223) headhunter válasza kerekfej (#1220) üzenetére


headhunter
addikt

(#1218) headhunter

SanDisk Micro SD HC 32GB 32G Ultra 80MB/SEC Class 10-es kártyából, létezik hamisítvány vagy az androidos teszt "csal, hoz ki hamis eredményt" ?

Ilyen eredményt kaptam:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1224) ReFleXx válasza coxy01 (#1188) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nekem is fél évet bírt a sincerity-től vett 32 GB-os Samsung microsd.
Ugyanaz mint nalad, egyszer csak nem latta a telefon, formazni sem tudom.
Annyit sikerult meg csinalni, hogy ki dd-ztem a tartalmat meg tavaly amikor bedoglott es a kidd-zett imagen tudtam csinalni recovery es kepek felet vissza tudtam allitani.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1225) Android Fan válasza XtremLor (#1222) üzenetére


Android Fan
csendes tag

Király, köszi!

Varagara

(#1226) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
Samsung telefonba szeretnék venni SDXC kártyát. Eddig samsungom volt 32gbos elégedett voltam vele.

Nagyobbra lenne szükségem mert kb 50giga olyan adatot kellene magamnál tartanom ami csak van ha kell alapon.

ezért a 128asokat nézegettem.

De 2 féle van samuból is.
Melyik a leggyorsabb legmegbízhatóbb?

Köszönöm

(#1227) Ciccuka válasza headhunter (#1223) üzenetére


Ciccuka
veterán

Memóriakártya írás-olvasás sebesség (MicroSD, SD) topik

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1229) a8l válasza Songo (#1226) üzenetére


a8l
aktív tag

Én Samsung 64GB-os evo + microsd-t rendeltem s7 edge-hez. Ár érték aránya ennek a legjobb 5e ft volt a megbízható ebay-es eladótól. Felesleges a pro meg a pro plus mivel a telefon nem tudja kihasználni a sebességét. A 128-asok is sokkal drágábbak arányosan, elég a 64-es is, pár hónap múlva érdemes lesz figyelni a sandisk 200GB-s kártyát ha lesz olcsón akkor rendelek egy olyat, addig meg elég az evo plus.
80MB/s ezt tudja olvasásnál is meg tesztek szerint írásnál is.

(#1230) headhunter válasza a8l (#1229) üzenetére


headhunter
addikt

The Best microSD Card...

Én is berendelek egyet a "megbízható ebay-es eladótól."

(#1231) M107


M107
addikt

:R

Sandisk 16 GB SD card

2013.06.15 lett teleírva, tegnap még látta a meghajtó ma már nem format után minden ok.

Durván majdnem 3 évig tartotta az adatokat, úgy hogy a gépemben volt állandóan ami majdnem mindennap ment 10-12 órát. (Mp3 file-ok) voltak rajta.

UI:

Az adatok egyik visszaállító programmal sem voltak visszanyerhetők, mindegyik formázni akarta az egységet.
újra format után tökéletes több ki-be kapcsolás után is látja az egység USB kártyaolvasó.
Egyébként más eszköz is hibát jelzet vagy üresnek látta.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1232) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Valaki tudna segíteni egy SD kártya véletlen formázása utáni helyreállátásában. Vagy el irányítana a megfelelő topikba? Samsung A5 telefonban véletlenül a biztonsági rácsengetés helyett a teljes törlés lett bekapcsolva. A telefon meg tette a dolgát. Egymás után törlődtek a programok. Kikapcsolhatatlanul. A végén újraindult, és csak a Samsung fiókba való belépéssel lehetett feloldani. Mindet helyreállított ami a belső adattárolón volt. A programok beállításait is visszatöltötte. De az SD-t nem.
Az Easeus Data Recovery mindent megtalált az SD-n de a free csak 1GB-ot állít vissza.
Valami jó Recovery program kellene, de nagyon. Köszönöm ha volna bárkinek ötlete.

Ja, egy Kingston 32GB-os CL10-es kártya az alany

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1233) jeni válasza oncsi (#1232) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

A Recuve-t próbáld meg.

Egy 2TB HDD-t tudtam életre kelteni eltűnt partíció után.

(#1234) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Milyen márkájú/tipusú microsd-t ajánlanátok? Samsungot nem akarok venni még1x, fél évet bírt a 32GB-os Samsung EVO, van esetleg valami bejáratott tartós tipus?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1235) oncsi válasza jeni (#1233) üzenetére


oncsi
őstag

Sajnos ez csak a képek videok kb felét tudná visszahozni, de azokat is ömlesztve.
A EaseUS Data Recovery viszont mindet látja, és a teljes partíciót vissza adná de a free csak 1 GB-ot. És bele tudok nézni bármibe, és le is menti tökéletesen. Most vagy eljátszom 32x a telepítés törlést, és a kb esetenkénti 2h keresést, vagy fizetek. Hajlok az utóbbi felé. :U

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1236) jeni válasza oncsi (#1235) üzenetére


jeni
félisten

Megnéztem ott 2GB free van megadva mint LIMIT.

A Recuve progival helyre hoztam a mentéseket,legalábbis annak tűnik,nekem a partíció ment el és így is sikerült feltehetőleg 99%-ban lementenem a képeket,videókat és egyéb dokumentumokat,igazából a családi képek voltak a fontosak mert a többi azok letöltősek voltak.
Lényeg,hogy csináltam egy új egybe partíciót,és arról csináltam mentéseket. Alapból üresnek látta,de szépen átmásolgattam közel 600GB anyagot. A lényeg,hogy mély formázást nem szabad csinálni.
HD Tune progival ellenőriztem a HDD-t és nem talált szektor hibákat.
HA össze vissza hozza vissza az a legkisebb gond,de nálam vagy 6 órát ment a mentés és a másolgatási művelet.

[ Szerkesztve ]

(#1237) oncsi válasza jeni (#1236) üzenetére


oncsi
őstag

Csak ezen a 32GB-os kártya tele van. Pár zenei MP3-on kívül gyakorlatilag a maradék mind fénykép és video.
És van még rajta kb 1000 PDF is. Mind melós anyag. És kell a teljes partíció mert mappákba volt minden rendezve. A kártya csak azért volt a nejem telóján, mert mutogatni akart képeket a családban. Na ez sem fog újra előfordulni. :W

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1238) a8l


a8l
aktív tag

Van egy 32GB-s sandisk ultra microsd-m ami már több éve minimum 3 a telefonban(sam. note2) teljesített, bő fél éve egyszercsak kiírta hogy nem tud képeket menteni rá, meg új appokat se lehetett telepíteni.
Most lemententettem róla mindent kb 1MB/sec tempóval sikerült, la kartam formázni a win7 nem tudja formázni az írja, a fat32formatter-el se tudom formázni. 35MB adatot nem tudok róla letörölni sehogy se, a telefonnal megformáztam de az akkor is ott marad és olvasható továbbra is. Továbbra se enged menteni rá semmit a teló. Másik kártyát betéve hibátlanul ment rá mindent. Ami érdekes hogy a CDM szerint a sebsséggel nincs baj, most fut a h2testw teszt eddig hiba nélkül most tart az írás felénél 23MB/s-el ír rá.
Nincs vmi program ami leformázná agresszívan?
Mintha írásvédett lenne a rajta lévő adat valahogy.
Tud olyat az android hogy írásvédetté teszi a kártya egy részét? Nem is értem mert már évek óta ez a kártya volt benne és működött rendesen egészen kb fél évvel ezelőttig. Talán a frissítés után óta nem jó amikor 4.4.2-re frissült OTA a telefon.

(#1239) oncsi válasza a8l (#1238) üzenetére


oncsi
őstag

Szerintem annak a kártyának annyi. Nem tudom biztosan, de valahogy úgy képzelném el, mint egy monitor kijelzőjét. Persze csak vizuálisan. Ha kiég benne egy pixel, akkor azt semmivel nem tudod javítani. A kártya is ilyen kis "pixelekből" áll csak ezek ugye memória cellák. A sok írástól 1-2 cella elkezd fáradni, Egy idő után, olyan rohadtul elfáradnak, hogy már nem tudnak újra változni. Nem lehet írni rájuk. Olvasni még igen, mert megőrzik az utolsó állapotukat. Ha nincs kijelölt tartalék terület, vagy már elfogyott, akkor annyi. Kuka.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1240) a8l válasza oncsi (#1239) üzenetére


a8l
aktív tag

Igen, valóban kuka. Nem ment át a teszten. De azért jó hogy le tudtam róla menteni mindent hiánytalanul.
18GB video és kép volt rajta mind működik.

(#1241) a8l válasza a8l (#1240) üzenetére


a8l
aktív tag

Próbált már valaki gariztatni itthon kintről rendelt sandisk microsd-t?
Nem tudom mikor vettem, de öt éven belül. 2014-ig látok vissza az ebay-en előtte volt az tuti 2013 vagy 2012-ben vehettem.

(#1242) jeni válasza a8l (#1241) üzenetére


jeni
félisten

kétlem,hogy ebay oldalról vett karit tudod gariztatni,főleg ha nincs számlád róla! a gyártónál lehet erre megoldást találni ha RMA keresztül elfogadják akkor vissza is küldheted,de ezt valahogy igazolnod kell a vásárlást számlával.

(#1243) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Réges-régen vettem egy NOKIA MicroSDHC 4 GB-os memóriakártyát. Próbáltam már két telefonban és laptopban is olvastatni, de meg sem röccen. Semmit nem ajánl fel, semmit nem lát belőle. Ilyenkor lehet-e még valamit tenni vele esetleg? Van-e valami program, ami felismeri-e még ilyenkor? Körülbelül 7 éves a kártya. Már a 4. telefonomat járta meg. Akkor vajon ennyi volt neki?

Választ előre is köszönöm! :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1244) a8l válasza jeni (#1242) üzenetére


a8l
aktív tag

Megtaláltam a csomagolását, 2013.12.13.-án vettem sincerity-től az ebay-en.
Megvan a számla(elektronikus) és a paypal visszaigazolás is. Hová lehet fordulni ezzel szerinted?
Gondolom itthon sehová, de gyártói szinten kinek kell írni?
Nem nagy érték annó 25$-ért vettem, most már nincs értéke, de jó próba lenne, ha hogy lehet e gariztatni egyáltalán a kintről rendelt de eredeti sandisk sd kártyákat vagy más sandisk terméket.

(#1245) woodworm válasza jeni (#1242) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig van pozitív visszajelzés minimum egy gyártó és a hazai forgalmazó kapcsán. Telon nem akarok sokat keresgetni.

(#1246) jeni válasza a8l (#1244) üzenetére


jeni
félisten

(#1247) ReFleXx válasza a8l (#1244) üzenetére


ReFleXx
addikt

samsung pl nem gariztat igy, hiaba van 5/10 év gari a kártyára, azt javasolták vigyem vissza a boltba a számlájával (enyém is sinceritys), valszeg sandisk sem vele foglalkozni.
illetve azt mondod olvasni lehet de irni nem, ha vannak rajta személyes dolgok, képek videók akkor én biztos nem adnám be gariba :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1248) a8l válasza ReFleXx (#1247) üzenetére


a8l
aktív tag

Mindent le tudtam róla menteni, hibátlanul meg van az összes adat. Utána töröltem és formáztam de nem tünt el minden róla, pár mappa megmaradt, illetve mindig visszajön, 1-2 percen belül.
Manapság már csak kb 2e ft-ot ér egy 32gb-s kártya sok pénzt nem áldozok rá az biztos.

(#1249) ReFleXx válasza a8l (#1248) üzenetére


ReFleXx
addikt

Hát jah, én lemondtam az enyémről, nem éri meg fáradni vele.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1250) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Tudnátok ajánlani 64GB-os sd kártyát ami alkalmas 4k videofelvételre és jóféle?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.