Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) sonar válasza Tegla80 (#649) üzenetére


sonar
addikt

win alatt nézd meg, hogy az usbview exe látja-e vmennyire. hw id-t ki tudja-e esetleg olvasni
esetleg elküldhetnéd nekem, vizsgálódás és további tapasztalat szerzés céljából

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#652) Tegla80 válasza sonar (#651) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszi,atadom....
Tesomek amugy sok mindent megprobaltak mar,(lehet ezt is),de se win se linux nem latja meg eszkoznek sem.(en nem vok pc-s,igy nemtok hozzaszolni)
Kaptam pm ben adatmentessel foglalkozo linket is.....
Majd alakul....,de "tanulopenz"-nek jo lesz nekik ez a jovovel es a digitalis tarolassal kapcsolatban. (legyen a masolatnak is masolata ;) )

Sony® & PlayStation®

(#653) zozoka79 válasza Matykoh (#650) üzenetére


zozoka79
tag

köszi.csak azt nem találom,hogy lehet eladó alapján rákeresni... :U

[ Szerkesztve ]

(#654) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Tabletbe szeretnék 64-es de inkább 128 Gb-os kártyát venni.
Ajánlanátok ezt a kártyát bele?
Sandisk 128GB microSDXC Ultra Android UHS-I + adapter
A tabi is androidos és ezért gondoltam, hogy jó lenne bele.
Vagy ez jobb?
SanDisk Extreme Plus Class 10 64GB 80MB/S 533X MicroSD MicroSDXC UHS-I U1 Card
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#655) KisDre


KisDre
senior tag

Hali
Lenne egy olyan kérdésem hogy, lehet valahogy 4gb-os fájlnál nagyobbat másolni a microSD kártyára, s ha igen hogyan? Le kell formáznom más particionálás fajtába?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#656) Habsteve válasza KisDre (#655) üzenetére


Habsteve
tag

NTFS fájlrendszerbe kell formázni, FAT32 csak 4GB-ig tud kezelni.

(#657) sonar válasza Habsteve (#656) üzenetére


sonar
addikt

Vagy exFAT

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#658) KisDre válasza sonar (#657) üzenetére


KisDre
senior tag

S attól még az mp4 fogja tudni használni?

KisDre.artstation.com

(#659) PHM válasza KisDre (#658) üzenetére


PHM
addikt

Valószínűleg nem.
Marad a videó átkonvertálása, vagy feldarabolása.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#660) KisDre válasza PHM (#659) üzenetére


KisDre
senior tag

Már mint nem a fájlt, csak magát a kártyát. Pendrive híján kell valami adathordozó, na nem mintha drága lenne a pendrive, csak most ez van :D

KisDre.artstation.com

(#661) KisDre válasza KisDre (#660) üzenetére


KisDre
senior tag

exFatba formáztam, s továbbra is tudja használni a kártyát :)

Köszönöm a segítséget! :C

KisDre.artstation.com

(#662) Habsteve


Habsteve
tag

Error reading file 'F:\22.h2w', offset 0x37500000.
(I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani. Code 1117)
The media is likely to be defective.
7.4 GByte OK (15726592 sectors)
14.3 GByte DATA LOST (30126080 sectors)
Details:3.7 MByte overwritten (7680 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
14.3 GByte corrupted (30118400 sectors)
256 KByte aliased memory (512 sectors)
First error at offset: 0x00000000000c0000
Expected: 0x00000000000c0000
Found: 0x0a5eb0a1faa46081
H2testw version 1.3
Writing speed: 14.8 MByte/s
Reading speed: 8.93 MByte/s
H2testw v1.4

ez egy 8GBos kártya, jó sejtem?

(#663) Matykoh válasza Tengri (#654) üzenetére


Matykoh
tag

Milyen táblába lesz? Tudja kezelni a 128 gigásat? Mert ha nem, akkor felesleges a pluszköltség. (Ráadásul a sinceritytradingtől lényegesen olcsóbban is megkapod a 128 gigás kártyát, talán).

662 Habsteve így van!

(#664) Tengri válasza Matykoh (#663) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Sony Z2-be lesz és tudja kezelni a 128 Gb-osat. Azt viszont nem tudom, hogy az "androidos" kártyák csak marketing fogások vagy tényleg érdemes-e vásárolni olyat. Hiszen a sebessége lassabb, mint a nem androidos kártyáé és ha jól tudom akkor a gyorsabb írás/olvasás tudás fontosabb tényező.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#665) sonar válasza Habsteve (#662) üzenetére


sonar
addikt

Jól bizony :K

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#666) Heavyrain


Heavyrain
őstag

PNY kártyákkal mi a tapasztalat hosszútávú megbízhatóság terén?
Erről lenne szó: Link

(#667) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Black Friday-en vettem egy ilyen Samsung 32 gigás microsd kártyát. [link]
4.3K volt átszámítva, de még nem kaptam meg. A kérdésem az lenne, hogy milyen írási-olvasási sebességre képes, mert ha jók az értékei akkor vennék még egyet ezen az áron.

(#668) Aurig@ válasza Avicularia (#667) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Itt olvasd el. Keresd a "Műszaki jellemzők" opciót.

üdv.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#669) Avicularia válasza Aurig@ (#668) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, ezt megtaláltam, de nem a marketingbullshitre vagyok kíváncsi, hanem ténylegesen mennyivel lehet írni olvasni ezeket a kártyákat.

(#670) Aurig@ válasza Avicularia (#669) üzenetére


Aurig@
őstag

Jóval kisebb sebességgel. Nekem egy Class10-es 32 GB-os MicroSDHC kártya van, aminek a gyártó általi sebessége 40-45 MB/s körül van. Azonban gyakorlatilag 15-20 MB-nál még kártyaolvasó esetében sem tud többet. A te esetedben, ha 80 MB/s helyett, tudja a 40-et akkor már nagyon jó. De nem is igen tudnád kihasználni, telefonban, kamerában tabletben biztos nem.

De lehet, hogy tévedek.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#671) Avicularia válasza Aurig@ (#670) üzenetére


Avicularia
veterán

Igazából ilyen mobil cucc lenne, nincs konkrét dolog amibe raknám, és valamilyen USB 3.0 kártyaolvasóban lenne a legtöbbet használva. Ilyenre gondoltam, ez használható usb és microusb eszközökkel is. [link]

(#672) csabsz13


csabsz13
aktív tag

helló,

egy kingston 16GB microSDHC kártyám vált használhatatlanná a SAMSUNG s4 telefonomban.
párszor kiírta, hogy nem olvasható a kártya, de gyakorlati gond sosem volt vele (a rajta levő képek, videók, alkalmazások elérhetőek voltak).
aztán egy ilyen figyelmeztetés után már nem volt elérhető semmi.
másik telefon sem ismerte fel a kártyát és PC-be USB átalakítóval és kártyaolvasóval csatlakoztatva is ugyanez volt az eredmény, azaz még csak meg sem jelent a kártya a meghajtók között...

van esetleg valami esély a kártya és/vagy tartalom megmentésére?

köszi
csaba

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#673) Szigma70


Szigma70
addikt

Sziasztok

Jól gondolom, hogy ez nem eredeti, és nem 64Gigás?

Köszi

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#674) dokee78


dokee78
félisten

Mivel tudom fat16-ra formázni a MicroSD-t?
Mert vin7 fat32-re tudja.

[ Szerkesztve ]

(#675) Avicularia


Avicularia
veterán

Nagyon gyenge eredményt ért el a fenti Samsung pro 32 gigás microsd. Dell Latitude E6230-as beépített kártyaolvasójában ilyen eredményt értem el vele. Sajnos usb3-as kártyaolvasóm nincs.

(#676) sonar válasza dokee78 (#674) üzenetére


sonar
addikt

Bármelyik linux distribució alatt v Gparted.
Win alatt az SD formatter v a BootICE-ot v talán még a rufus-t nézném meg.
De ugye azt tudod, hogy akkor maximum 2Gigát fogsz látni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#677) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jó microsd sebességtesztelő progit androidra??? Olyat ami hiteles is....

Köszönöm.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#678) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Van egy 32 Gb-os Sandisk micro SDHC kártyám ami megadta magát.
Sehogy sem tudom formázni. A windows lemezkezelő progija kiterjesztést raw-nak és a méretét 30 Mb-osnak mutatja.
Többféle programmal is megpróbáltam de mind hiába.
Telefonban volt használva, kb. fél évet.

Tudnátok javasolni valami programot amivel lehet formázni?

Ezeket próbáltam:
SDformater
Recuva
iCare data Recovery Software
Windows Data Recovery

(#679) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Kezembe került egy fake 64GB microsd kártya ami csak kicsit több mint 7GB....

A kérdésem az lenne ha beállítom a maximális méretét hogy ne írjon túl és ne legyen adatvesztés akkor az alábbi adatokkal egy mobiltelefonban hogy teljesítene?
Érdemes beletenni vagy rövid időn belül meghal?

h2testw teszt

CrystalDiskMark teszt

Köszönöm :R

(#680) sonar válasza huliganboy (#679) üzenetére


sonar
addikt

Havernak volt hasonló egy éve azóta is teljesit.
De az igazat megvalva lutri. Sajnos az SD kártyáknál és az Pendrive-oknál nem igazán megoldott az élettartam figyelése

#678 BootICE, Gparted ami még szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#681) huliganboy válasza sonar (#680) üzenetére


huliganboy
addikt

És a sebességgel nem lesz gond szerinted?

(#682) sonar válasza huliganboy (#681) üzenetére


sonar
addikt

Erre az élet fog válaszolni.
Sok tényezős a dolog. Milyen a teló, milyen app-ok futnak rajta amik sd-ről dolgoznak...
A sok elmélkedés helyett inkább próbálgasd. ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#683) huliganboy válasza sonar (#682) üzenetére


huliganboy
addikt

Oké mai naptól teszt!!!

Megírom majd!

Köszönöm!

(#684) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
erre lenne valakinek ötlete, megoldása?
bedöglött micro SD
köszönöm!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#685) sonar válasza csabsz13 (#684) üzenetére


sonar
addikt

Szia,

Nos ha a file rendszer eltünt akkor a win nem fog neki betűjelet adni kár is ezt a vonalat erőltetni.
Azt tudnám javasolni, hogy gparted-del nézzé rá. Ha felismeri akkor talán menthető, ha nem akkor home módszerekkel nem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#686) zsuzska0802


zsuzska0802
csendes tag

Szaisztok!
Van egy 8 GB-os kingston micro sd kártyám, a régi nokia telefonomba használtam. Az a probléma hogy a nokián kívül semmi nem ismeri fel( próbáltam: Sony xperia J, Oneplus One, MP3 lejátszó, PC, kárytaolvasó). Tudtok valami megoldást rá hogy más is felismerje?

OnePlus wait for it..... One

(#687) csabsz13 válasza sonar (#685) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszönöm! sajnos nem látja gparted sem :O

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#688) SolarHippie


SolarHippie
újonc

Sziasztok!Nem tudom jó helyre írom,de kérlek segítsetek...Probléma : Kingston 1gb micro SD 2TB látja Raw fájlrendszer és nem tudom semmivel visszaállítani...Mini partition magic,sd formatter mini tool power recovery...kifogytam az 5letekből...fájlrendszert és méretet kéne helyretegyem adjatok egy kötelet...vagy felkötöm magam vagy kimászok a szarból Köszi...

(#689) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Üdv ezt a MicroSD-t néztem ki magamnak Sandisk-16GB-cl4 Jó vétel lenne a nettó árért?

Előre is köszönöm!

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#690) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Kis segítség kellene. 64GB-os Samsung micro SD-XC kártyát 1 éve használom, és eddig tökéletes volt. Véletlenül! beletettem egy olyan telefonba, ami csak max 32GB SD-HC-t támogat. Most az eredeti helyén, a TAB-ban, sérült SD kártya miatt formázni akarja. De vannak rajta képek, amit még nem mentettem le. Nincs kártyaolvasóm, csak egy USB adapterem, ami nem biztos, hogy támogatja az XC kártyákat. Mit vegyek? Milyen adapter kellene, amivel pc-re tudom tenni, és milyen programmal kellene ahhoz, hogy a legnagyobb valószínűséggel viszont lássam a képekez?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#691) thorex


thorex
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a Nokia 225 telefonomba milyen memória kártyát vegyek. Ezt azért kérdezem mert a telefon leírásába Micro SD kártyát ír a bővítésre, de amit ajánlottak az Micro SDHC. Mi a különbség a kettő között? a telefonomba belerakhatom, működni fog?( nem nagyon értek hozzá)

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#692) Avicularia


Avicularia
veterán

Vettem ebay-ről egy usb3-as kártyaolvasót és azzal a 675-ös hsz.-ban tesztelt Samsung Pro microSDHC 32GB UHS-I kártyát ismét leteszteltem, kissé gyorsabb a kártya már így.

(#693) Dany007 válasza Avicularia (#692) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm tehát akkor ha jól értem nem maga a kártya volt lassú, hanem "csak" az usb 2-s kapcsolatod?

(#694) Avicularia válasza Dany007 (#693) üzenetére


Avicularia
veterán

Így van. Sőt egy oneplus one-on OTG kábellal az alábbi sebességet mértem ezzel a micro sd-vel.

(#695) Dany007 válasza Avicularia (#694) üzenetére


Dany007
veterán

Ejha! Az komoly.
Mondjuk el is kérik az árát rendesen :) Legalábbis az átlag 32gb-osnál 1,5x drágább.

(#696) Avicularia válasza Dany007 (#695) üzenetére


Avicularia
veterán

Black friday-en 129 sek volt, ami 4.3K forintban. Asszem ennyit bőven megért :)

(#697) Morello84


Morello84
csendes tag

Sziasztok,
adott egy Samsung S4 telefon, benne egy 2 hónapja vásárolt 64GB-os sdhc kártya. Eddig egyszer másoltam a telefon memóriájából át rá adatokat, amikor megvettem, most szerettem volna másodszor. Történt, hogy másolás közben egyszercsak a Windows kiírta, hogy eltávolítottam a kártyát és megszakadt a másolás. Azóta nem látja a telefonom, sem a laptopom a kártyaolvasóban a kártyát. Másik sdhc működik. Lemezkezelő sem látja a Windowsban. Valaki tud segíteni? A kártya nem érdekel, csak ami adat volt rajta, azt szeretném valahogy visszakapni... :O
Köszönöm

(#698) oncsi válasza Morello84 (#697) üzenetére


oncsi
őstag

Lehet nem eredeti 64-es volt.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#699) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Tabomban van egy 32 gb-os micro sd kártya. Korabban kérdeztem,h hogyan lehet androidos tabbal 5 gb-nál nagyobb fajlokat másolni akkor azt a valaszt kaptam,hogy le kell formázni ntfs- módban.

Csak rátolom a gépre kiválasztom az sd kartyát és leformázom ntfs-be aztán meg is van vagy valami bonyolultabb műveletet kell csinálnom?

Köszönöm a segítséget! :R

(#700) Avicularia válasza walcott14 (#699) üzenetére


Avicularia
veterán

Legtöbb androidos tab nem kezeli alapból az ntfs-t. Ez kellhet hozzá, de root-ot igényel a program [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.