Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) holden.c


holden.c
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogy a telefonomban lévő micro sd kártya nem tudja megjeleníteni a számítógépről rámásolt képeimet. Próbáltam őket jpg., gif., és bmp. formátumban is rárakni, de úgy sem. Mi lehet a megoldás?

(#202) wikipil


wikipil
csendes tag

Hello,

olyan problémám van, hogy a Samsung galaxy y 5360-as telómat szeretném összekötni a samsung kies programmal. A program nem ismeri fel a micro SD-t, sőt...Ha a telefon és a gép össze van kötve, még a telón is olyan üzenet látható: Helyezzen be memóriakártyát. (amikor ugye benne van...). Ahogy megszakítom az USB kapcsolatot, a telefon egyből felismeri a memóriakártyát. Valakinek valami ötlete? nagyon köszi

(#203) tamas97


tamas97
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy a fényképezőgépemben lévő fujifilm 2GB-os sd kártyám beolvasáskor egy memóriakártya hibát küld, a gép formázást ajánl fel. Nem tudom miért :S Valahogyan meg lehet menteni róla a képeket, videókat? És esetleg utána újra működésre bírni??

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#204) tamas97 válasza tamas97 (#203) üzenetére


tamas97
csendes tag

Időközben sikerült megoldani, egy egyszerű érintkező tisztítással. Nem tudom pontosan hogy hány éves a kártya, de nem volt még tisztítva :D Azért köszönöm, sziasztok. :)

(#205) Mottie


Mottie
őstag

Nos, az Xperia T-nek sikerült megennie a 16 GB-s Sony SDHC kártyát 1 hét alatt. A Wildfire S-nek kellett hozzá másfél év. Nyilván megyek vissza garanciában cserélni a memóriakártyát, de szeretném tudni, hogy mi oka lehet az ilyen "kivégzésnek".

1. Telefon működik
2. Egyszer csak kiírja, hogy "SD kártya váratlanul leválasztva"
3. A kártyát nem érzékeli se újraindítás, se ki-be helyezés után
4. Másik kártyát egyből érzékeli.
5. Kártyát se számítógép, se más kártya nem látja.

2 héten belül ez a második kártya amivel ez történik, jó lenne kiküszöbölni.

(Akár ötlet, hogy hol találok segítséget is jól jöhet.)

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#206) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Mit lehet tudni a micro sd-k élettartamáról?

.

(#207) Alchemian


Alchemian
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung Galaxy ACE-m, és egy elég idegesítő gondom van vele:

Néha kiírja, hogy az SD kártyát eltávolították, vagy hogy nem észleli...

Emiatt a telefon csengőhangja, meg az értéesítési hang is visszaáll az alap, idegesítő zajra... Új a telefon, és havernak is ilyen telefonja van, tök ugyanezen problémával... Ha kiveszem, és visszarakom a kártyát, ideig óráig működik...

Kösz a segítséget előre is!

(#208) Jano_023 válasza Alchemian (#207) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, ez nem kártya hanem telefon hiba. Ha egy teljesen más kártyával ugyan ezt csinálja egy hasonló telefon akkor ez szerintem vagy típushiba vagy szoftveres a gond. Itt kérdezd meg a telefon forumban.

Troy.: Minden kártyának van egy bizonyos életartama, írás-olvasás számával lehetne meghatározni ha jól tudom. De nem vagyok profi, keress rá googleben.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#209) Alchemian válasza Jano_023 (#208) üzenetére


Alchemian
csendes tag

Köszi

(#210) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok, vadizsír SAMSUNG class 10-es 32 gigás micro SD karim olyan gondom van vele, hogy tökjó mindenbe, számítógép, telefon, de azér csengettem a SKY-nál ki ennyit hogy CLASS 10-es legyen hogy tökgyors legyen a kis HD kamerámban , ami leírása szerint viszi a 32 gigás karit, de ezzel a samuval nem műx.

valami ár egyeztetéssel elcserélném bármi más márkára hátha mással , kingston stb menne a kis HD kamerám. Pécs esetleg Veszprém környékén személyes tali is lehetne.. 100% error mentes zsiruj kari.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#211) kissbeky


kissbeky
csendes tag

Sziasztok!
ZTE Grand X IN telefonom van és november óta minden rendben működött rajta. Kb egy hónapja viszont a memóriakártyámra csak néha sikerült letölteni képeket,zenéket pl egy e-mailből, de ami a legzavaróbb, hogy a fényképeket nem menti el..egy ideig benne van a mappába aztán eltűnik. Próbálkoztam hogy másik fényképező alkalmazást töltök le rá, de egy idő után az is ugyanezt csinálta.
Mit tudok tenni vele?Egyszerűbb ha beviszem szervizbe vagy van valami egyszerű megoldás rá?

(#212) kissbeky válasza martin555 (#210) üzenetére


kissbeky
csendes tag

bocsi egyel lejjebb kattintottam véletlen :O :)

[ Szerkesztve ]

(#213) Marcika80


Marcika80
tag

Sziasztok! Kéne egy kis s.o.s segítség. van egy vagy csak volt.. 32gbos mikro sandisc sd kártyám, az utolsó formázás nem sikerült. "telefonon formáztam". és most csak 32mb-ot lát a 32gigabyteból. Van e rá valamiféle gyógymód hogy újra tudjam éleszteni a kártyát? A laptopban van kártya olvasó, linux windows megoldható. A terminálos pötyögtetéstől sem riadok már vissza! :)) A válaszokat előer is köszönöm
Marci.

(#214) Jano_023 válasza Marcika80 (#213) üzenetére


Jano_023
őstag

Ha nem jó a mérete akkor így próbáld meg formázni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#215) Marcika80 válasza Jano_023 (#214) üzenetére


Marcika80
tag

hali! megnéztem, nem nyert, ez is csak 31mb-ként látja, és még megsem engedi formázni. van még valami jó ötleted amit esetleg megnézhetnék? köszi!

(#216) Jano_023 válasza Marcika80 (#215) üzenetére


Jano_023
őstag

A partíciót is töröld és hozd újra létre

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#217) Marcika80 válasza Jano_023 (#216) üzenetére


Marcika80
tag

Ok, érdekes, hogy abból a 32gb-ból 32mbot lát, arra írni és olvasni is tud, a lemez kezelővel windows alatt nem tudok patriciót törölni. milyen sd kártya patricionálók léteznek? :)

(#218) Jano_023 válasza Marcika80 (#217) üzenetére


Jano_023
őstag

Hogy hogy nem tudsz?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#219) Marcika80 válasza Jano_023 (#218) üzenetére


Marcika80
tag

A windowsos lemezkezelő nem engedi, a választható lehetőségek közül az szürke. nem tudok rá klikkelni,
De szerintem ez a kártya meghalt, 32mbnál többet nem lát. És már a telefonom se tudja formázni mint eddig.
ötletem nincs, úgyhogy nem tudom mit csináljak vele. de sandisk kártyát többet nem veszek, nagyon gagyi.
a patrition magic szintén nem látja, cmdés formázás nem megy, elösszőr fájlrendszert nem lehet felismerni, fájlrendszer típusa raw, ennyit ír ki.
HA van még ötlete valakinek szívesen fogadom, de valszeg az lesz hogy majd veszek egy másikat, no de milyet? sandisket ne vegyetek.

(#220) sonar válasza Marcika80 (#219) üzenetére


sonar
addikt

Ubuntu -> DiskUtility-vel meg tudnád nézni és postolni a print screent?
Illetve még egy linuxos dolog. Terminálba ird be, hogy dmesg, kártya csatlakoztatás előtt és után, a különbséget meg illeszd be ide kérlek.
Illetve amit még tapasztaltam mostanában, hogy van amikor kell várni csatlakoztatás után 2-3 percet és helyreáll a dolog (igaz eddig csak egyszer jött be, de hátha)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#221) Marcika80 válasza sonar (#220) üzenetére


Marcika80
tag

köszönöm hogy segítesz! mindjárt megnézem!

(#222) Marcika80 válasza Marcika80 (#221) üzenetére


Marcika80
tag

Hali, itt vannak a linuxos képek.
1
[link]
2
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_1_t4dq80tdws.png

terminálban látom ezt a meghajtót, de a disk manager nem. HA van ötleted mit nézzek meg és hogyan azt írd meg léci, megpróbálom majd megnézni.

(#223) sonar válasza Marcika80 (#222) üzenetére


sonar
addikt

Az a 32MB usb drive combó nem az akar lenni a cuccod?

illetve ezt ird be a terminálba sudo fdisk -l

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#224) Marcika80 válasza sonar (#223) üzenetére


Marcika80
tag

De, de annak nem 32mb-nak kéne lennie, hanem 32gb-nak. de hogy hova tünt a többi?!

a parancsra ezt írta ki

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 * 512 15630335 7814912 b W95 FAT32

Disk /dev/sdc: 32 MB, 32096256 bytes
1 heads, 62 sectors/track, 1011 cylinders, total 62688 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

[ Szerkesztve ]

(#225) sonar válasza Marcika80 (#224) üzenetére


sonar
addikt

Oké, de úgy csinálj print screen-t a disk utility-ban, hogy arra kattintottál.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#226) Marcika80 válasza sonar (#225) üzenetére


Marcika80
tag

Azt megnéztem, az nem is látja a kártyát magát, de kezdem feladni, kíváncsi voltam mindig is, hogy mi van benne..... :DDD . De elötte még lehet elküldöm valakinek. ha gondolod adok terminál távoli hozzáférést az ubuntum hoz és pötyögtethetsz ha van kedved birizgálni az sd kártyát. még a deszktop mód is megoldható! :)

(#227) SáRkÁnY222


SáRkÁnY222
csendes tag

Sziasztok!

Nekem segítség kéne.2 hétel ezelőt vetem egy ZTE Blade III -at és minden jól ment.majd egyszer feltöltötem és mikor bekapcsoltam nem találtam bene a zenéket és a képeket amik a memóriakártyámon van.Azt írta :Csatlakoztasa a microSDt(I)pedig bene volt.Majd átetem az apám telójába ot pedig valami kódot kért.Ezt nem értem.

LÉGYSZI SEGITSEN VALAKI! :U :DD
Előre is köszönöm!!

(#228) Jano_023 válasza SáRkÁnY222 (#227) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, nem tettél fel valami programot ami rejtette, kódolta volna a személyes mappákat?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#229) SáRkÁnY222 válasza Jano_023 (#228) üzenetére


SáRkÁnY222
csendes tag

heló

én nem csináltam semitse vele nem tedtem kódot.Csak anyit vetem észre hogy nem csatlakozik a telóhoz.
Az én telómon nem kér kódot meg semit csak nincsen bene a mamóriaártya tartalma a telefonban.de nem tudom hogy az apámén miért kér kódot.Nem is tudom mi lehet a kód mert nem is csináltam ojat hogy lezártam volna a memóriakártyát.

(#230) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Üdv!
Kérdésem lenne. Venni szeretnék microSD-t, de csak class10 és maximális minőség jöhet szóba, ugyanis operációs rendszer fog róla futni. Amit kinéztem: [link] ami kéne, csak az artisjus megdrágítja...: [link]
Kérdésem, hogy van-e valami kerülőút, ahol megbízható, évegik megfelelő, eredeti, gyors kártyát lehet venni, ennél olcsóbban? Interstore nem játszik, mert vagy class2-est küldenek, vagy semmit.

(#231) Jano_023 válasza quailstorm (#230) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, Két megoldás van.
1. Magyarországon
2. Külföld

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#232) quailstorm válasza Jano_023 (#231) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajna az ipon sem olcsóbb a szállítás miatt... Kénytelen leszek 16GBosat venni. Ebay meg nem játszik sajna...
Kösz.

(#233) babosmiki


babosmiki
addikt

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy Samsung 32 Gb-os Micro sd-m de sajna egyszercsak azt vettem észre, hogy nem látja semmi sem, nem olvasható sem PC-vel sem mobillal.
Gari már nincs. ..
Hogyan tudnám leszedni az adatokat.?
Köszi! :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#234) Jano_023 válasza babosmiki (#233) üzenetére


Jano_023
őstag

Ha nem tudod valahogy formázni vagy telefonnal vagy PC-vel akkor nem tudod.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#235) babosmiki válasza Jano_023 (#234) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszi!
Sajna nem ismeri fel semmi sem...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#236) Ba.G válasza babosmiki (#233) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nekem is egy ilyen Cl10-es Samum krepált be, de ahogy nézem, 36 hó gari van rá. Olyan régi meg csak nem lehet, mert akkor még horror ára volt, ha létezett ilyen egyáltalán. (Az enyém 2 éves sincsen, akkor volt 12e a legolcsóbb helyen.) Most nézem a garancia-érvényesítési lehetőségeket, mert nálam is ugyanez a helyzet: a telefonok ugyan látják, formázni szeretnék, de nem tudják, kártyaolvasó még csak nem is látja. Van valakinek esetleg valami gyógymódja garizás előtt? Kérdés persze, az sikerül-e: meglátjuk, a Samu jó pontot szerez-e, ha minden kötél szakad. :)

(#237) Ba.G válasza Ba.G (#236) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Előszedtem a papírjait, másfél éve vettem, de (akkor) csak 12 hó garanciát írtak rá. Nincs további ötlete vkinek?

(#238) sonar válasza Ba.G (#237) üzenetére


sonar
addikt

esetleg próbáld meg fényképező géppel leformázni
volt akinek bejött

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#239) Ba.G válasza sonar (#238) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Kösz, ez nem tűnik rossz ötletnek. :R Azt leszámítva, hogy ezek nálunk XD-sek (és nincs megfelelő adapterkártyám, de asszem létezik), de a kamkorderben megpróbálhatom, végül is az volt az eredeti szándék, hogy végszükség esetén abban is használhassam a saját adapterkártyával, egyébként a cl10 voltaképpen ellenjavallt a telefonban. (Nem lehetetlen, hogy ezt nem tűrte, pedig formázás nélkül használtam is itt is, alkalmilag ott is.) Este kipróbálom aztán referálok.

[ Szerkesztve ]

(#240) Aurig@ válasza Ba.G (#239) üzenetére


Aurig@
őstag

Biztos, hogy normális garanciát adtak nektek?

Nekem is van egy Samsung 32GB micro SDHC CL10-es kártya és 5 év garancia van rá! Egy év, az röhejes!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#241) Ba.G válasza sonar (#238) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nnna, kipróbáltam a Pana kamkorderben: érdekes módon először látta a vele készült felvételek (lányom tavalyi ballagása) thumbnailjeit, de aztán mikor a menüből formázni akartam, eltűntek, és csak a szokásos: damaged SD card.

(#242) Ba.G válasza Aurig@ (#240) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Az A4csapatos garilevélen 12 hó van, a Samu honlapján 36. Lehet, hogy időközben változott? A csomagoláson hivatalos Artisjusos "bólogató zsiráf", Samsung Electronics Magyar Zrt. nagykertől való. Most, hogy nézem az újabb kártyákat, van, amire 120(!) hó garit adnak.

Felhívtam a központi üfsz-t elmesélve a sztorit. Teljesen korrektek voltak, egy óbudai szervizbe irányítottak. Ott be is fogadta volna a csaj a reklamációt, cserére jogosító utalványt adva, de nem találtam hirtelen az adapterkártyát (mint utóbb kiderült: nálam volt, a kamerában), a Transcendet meg nem fogadta el, mondván, hogy volt már ezzel probléma, neki kellett Samsungot venni 200 Ft-ért. Egy hét múlva, múlt pénteken beestem zárás előtt a komplett göngyöleggel (mint korábban), amin még a bliszter-buborék is csak az egyik élén van kivágva, de pechemre egy másik csaj volt, aki a vásárlás helyére irányított. Velük még nem vettem fel a kapcsolatot. Ennyi a történet dióhéjban. :) (Tehát a Samunak van egy megelőgezett piros pontja, de nem szeretném elkiabálni...)

(#243) whiskeys


whiskeys
őstag

Samsung 4GB SD micro (Class4) (MB-MS4GBA/EU) memória kártya adapterrel
Csatoló felület: MicroSDHC, Kapacitás: 4,00 GB, Sebességosztály: Class 4

ezzel lehetne normálisan rootolt telón müködtetni a telefont normális sebességgel? ugy gondoltam hogy ezen lenne a másodlagos rendszer, vagy inkább class 6-8-10 lenne jobb?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#244) sunny84


sunny84
senior tag

Üdvözletem :R , lenne egy problémám ami égetően fontos , tehát a memóriakártyámat egyik napról a másikra a telom elfelejtette nem is ismeri fel , amúgy 2gb os kingston micro sd egy másik nokiában próbálom ott tölt tölt hogy galéria megnyitása de semmi nem lesz belőle , de ha viszont a kamerára megyek formázatlannak ismeri be és le akarja formázni , de nem szeretném formázni mert én hülye nem mentettem le a videókat és a képeket róla ( családi marha fontos dolgok is vannak köztük ) . tegnap este még simán jó volt , ma meg eltűnt a téma és a csengőhang is gyári lett itt tűnt fel hogy benne a kártya és ezt csinálja ... erről valahogy le lehet menteni az adatokat vagy telefonos boltban vagy máshol ? ha formázom akkor lehet jó lenne de viszont akkor minden veszik és nem tudom visszaállítani vagy még is mert vinyón ha veszik valami akkor a rekuva vagy ilyesmi nevű progi vissza állítja ... asztali pc-n is - kártya olvasóval is próbáltam és semmi nem ismeri be , több telon is samsung galaxy stbin is próbáltam de mintha benne sem lenne :s .. adjatok valami tanácsot előre is köszi :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#245) lucaildy


lucaildy
csendes tag

Sziasztok!
Segitség meghalt a SanDisk M2 MS micro 2G memoriakártyám.
2 éve használom SE W508 teloban eddig nem volt gond vele.
Kikapcsoltam a telom és ma amikor ujra bekapcsoltam ezt irta megjegyzés: a memoriakártya teljes tartalma elvész. Mindenképpen formázza? NEM választom.
Bemegyek a fájlkezelöbe/memoriakártya és ezt irja: a memoriakártya nincs behelyezve!
Kikapcs. mkártya ki, mk. be bekapcs és ugyanezeket irja ki mindig :@.
Átraktam a mk. a másik SE W300 telomba itt csak azt irja ki: a memoriakártya nincs behelyezve! Itt a formázást nem kérdezi.
Van 1 másik Sony M2 MS micro 256 mb memoriakártyám ez mind2ben tökéletesen müködik. Ezért gondolom, h a mk a rossz és nem a telo.
Most akkor a mk teljes tartalma elveszett vagy van esély a javitásra?
Tudja valaki mit lehet/kell tenni ilyenkor?
Potolhatatlan pár cucc van rajta ezért a para. :'(
Köszi. :-)

¥

(#246) Peti78


Peti78
őstag

Hali, mi a kulonbség a class 4 és class 10 micro ssd között?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#247) Mercutio_ válasza Peti78 (#246) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az SSD az egy másik topic... ;)

Class10-es samsung micro-sdhc-nál van jobb vétel mostanság, figyelembevéve az esetleges kompatibilitási szempontokat is? (ZTE V970 2 sim-es mobilba lenne)
Esetleges pesti beszerzési hely is jöhet, lehetőleg ahjol raktárról kiszolgálnak:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#248) Peti78 válasza Mercutio_ (#247) üzenetére


Peti78
őstag

ja igen, elírtam, de má mindegy :) köcce

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#249) albiosz válasza Mercutio_ (#247) üzenetére


albiosz
őstag

Engem is érdekelne pesti beszerzési pont, esetleg megbízható webshop olcsó kiszállítással.
Class10 16 gigában valami tipp esetleg? Lumia 820-ba kéne.

[ Szerkesztve ]

(#250) LordMaxtor


LordMaxtor
csendes tag

Hello!

Nekem lenne egy olyan gondom hogy 2 hétig nem használtam a kártyát, utoljára ment, mentettem rá a filmeket(64GB Class10 SDXC) ,majd ma berakom a laptopba semmi.... Tabba melegszik mint a pics*, telóba szintúgy....

Tipp hogy mi baja, illetve hogy mitől??? :W :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.