Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Szten Márs válasza Psytróger (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Örülök, hogy megoldódott mindkettő probléma. Nyílván tévedtem és meg lehetett mégis így oldani, de van ez így :)

(#52) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok! Hugom fényképezőgépében (sd kártyán) az egyik kép hibás! Már a gép is csak indexben tudja megmutatni a képet és számítógépen semmilyen program nem jeleníti meg. Az lenne a kérdésem hogy van e rá mód hogy kinyerjem a gépből (kártyáról) a képet!? Köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#53) pitman válasza skiny83 (#52) üzenetére


pitman
őstag

Valószínűleg bármelyik adatmentő programmal ki tudod nyerni, azonban, ha kártyahiba miatt lett a kép olyan, amilyen, csak hibásan fogod tudni lementeni.

(#54) Schatt


Schatt
csendes tag

Sziasztok!
Gondolom a problémám nem egyedülálló:
Keletről vett noname 32gb SDHC kártya és usb olvasó.
Egy bizonyos adatmennyiség után (2-4 gb) szétesik az utolsó feltöltés, krixkrax nevű és rejtett fileokra köztük néhány 170 és 200gb !!! méretűre. NA ezeket nem is tudom törölni csak a kártya formatálásával. (FAT32) ezután ismét írható a kártya, csak ha elér egy mennyiséget utána ismét csak hibás adatok rögzülnek rá....
Ötletek?

Üdvözlettel: Attila

(#55) TeeJay válasza Schatt (#54) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon gyorsan a kukába dobni és legközelebb Sandisk-et vásárolni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56) cigam válasza Schatt (#54) üzenetére


cigam
félisten

Probáld ki ezt: [link]

Érdemes minden új, és bizonytalankodó kártyán lefuttatni. Arra vigyázni, hogy az írás teszt minden adatot töröl a kártyáról!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57) dandy74


dandy74
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, egy 2Gb-os micro sd kártyát szeretnék FAT 16-os fájlrendszerre formázni, hogyan és mivel lehetséges? Az újonnan vett kártyát ugyanis nem fogadja el a samsung sgh d900-as telefonom, mivel FAT 16-os memóriakártyák használatára van beállítva, kártyaolvasó segítségével próbáltam formázni de csak FAT 32, NTFS-fájlrendszerekre tudtam formázni.
Segítségeteket előre is köszönöm

(#58) valdimir2


valdimir2
tag

Sziasztok abban kérném a segitségetek miszerint szeretem volna contrl c vel átmásolni a sd kártyárol a képket de közben megszakad a képek nem jöttek átt de a sd sem látszanak elvileg ott vannak de nem olvashatok nem kinyerhetők tud valaki oylan progit ami vissz tudja ezt állitani? Nagy segitség volna fontos képek vannak rajta :-((

Nem Nem Soha Nem

(#59) Tini_Cica


Tini_Cica
csendes tag

sziasztok...Segítséget szeretnék kérni....
szeretnék zenét rakni a micro sd kártyámra,de nemtudok mert azt irja ki minidig a gép hogy szüntessem meg az írásvédettséget...(mert kártyaolvasoval akartam zenét rakni rá...)
éshát szivesen megszüntetném én,de hogy kell??? :B mert nekem foggalmam sincs :(

(#60) Tini_Cica


Tini_Cica
csendes tag

aki tud segíteni vegyen fel msn-re--->barby_cica15@windowslive.com

(#61) cigam válasza dandy74 (#57) üzenetére


cigam
félisten

Milyen oprendszer alatt? W7 alatt nekem alapból a FAT-et ajánlja fel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62) cigam válasza Tini_Cica (#59) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan hogyan/mivel másoltál volna rá zenéket?
Nincs rajta egy kis "pöcök", mert van olyan amelyiken mechanikus retesszel írásvédetté tehető.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#63) dandy74 válasza cigam (#61) üzenetére


dandy74
csendes tag

Win 7 alatt próbáltam, nekem is felajánlja az NTFS, FAT32,exFAT-formátumokat, de a FAT16-ot nem, valószínűleg azért mert "túl nagy a kártya mérete(2Gb)". Próbáltam parancssorból is formázni, ott válaszul kaptam a méret nagysága miatt nem formázható. Előbb kellet volna érdeklődni, hogy a D900-as Samsung telefonokba mekkora kártya formázható a telefon által elfogadott fájlrendszerhez. A használati utasítás max 2Gb-os kártyát ír a kezelés felső határának.

(#64) cigam válasza dandy74 (#63) üzenetére


cigam
félisten

1 próbát megér: [link]
Ez a progi az ubcd csomag része, de a lényeg hogy USB eszközt tud formázni különböző formátumokra. Esetleg az is megoldás lehet, hogy lemezkezelővel készítesz rá 1 kissebb partíciót, hátha azt elfogadja.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#66) dandy74 válasza cigam (#64) üzenetére


dandy74
csendes tag

Megpróbálom, kösz a segítséget.
Üdv Dandy

(#67) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 1 Gb-os SD kártya, amit fényképezőben használok/nék, ám egyszer csak megadta magát. Bedugva a gépbe megjelenik meghajtóként, de se rákattintani, se formázni nem lehet. Fényképező memóriakártya hibát ír ki.
Eldobós vagy megoldható valahogy?
Ja fontos és SÜRGŐS lenne, mert épp külföldön nyaralok, itt a fasza gépem, de minek....

[ Szerkesztve ]

(#68) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A problémám a következő. Van egy 8gb-os micro sd karim. Használtam minden gond nélkül Egy idő óta a számítógép beépített kártyaolvasója nem ismeri fel, de akkor sem amikor egy pendrive jellegű kártya olvasóba teszem be. WIN7 fút a gépen. A másik kártyát ha beteszem ezekbe, akkor automatikusan elindul az automatikus lejátszás funkció, illetve a TC-ben és máshol is látható. A kártya a fényképezőben vagy telóban tökéletesen üzemel, ha azt kötöm össze a géppel akkor látja mint eszközt, használható is, csak ilyenkor lassú a sebessége, mivel az eszközök nem usb 2 szabványúak. Mi lehet a megoldás??? Köszi a választ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69) embe válasza embe (#68) üzenetére


embe
nagyúr

..

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70) cigam válasza embe (#68) üzenetére


cigam
félisten

Nemlehet, hogy 1xüen csak SDHC kártya, és a gépbe épített/külső olvasó nem ismeri?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71) embe válasza cigam (#70) üzenetére


embe
nagyúr

De korábban működött vele.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72) cigam válasza embe (#71) üzenetére


cigam
félisten

+1 tipp: Fat16-ra van formázva, és azért "akad ki" tőle a W7, mert vmelyik eszköz mégis leformázta a 8GB-osnak a kártyát. (A FAT16 legnagyobb partíciómérete 2GB (ill. 4GB 64kB-os cluster mérettel)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#73) embe válasza cigam (#72) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a tippet, utána nézek!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#74) nissancoupe válasza embe (#73) üzenetére


nissancoupe
aktív tag

Sziasztok van egy sandisc 16gigás kártyám ami csak a fényképezőben vagy pendrivként működik hibátlanul , de én PSP ben akarom használni ott viszont formázás után működik egy darabig de a következő bekapcsoláskor azt irja a psp hogy formázatlan a kártya formázzam ujra az adatok ugyan úgy rajta vannak van erre megoldás ? Telefonban is ez a helyzet.

Msn-Email :ami4@freemail.hu Tel::+36303014043

(#75) cigam válasza nissancoupe (#74) üzenetére


cigam
félisten

Nézd meg az #56-ban linkelt progival, hogy tényleg bizonytalankodik-e a kártya.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76) Nonaa


Nonaa
csendes tag

Van egy happy end-es sztorim, hátha valakinek segíthet:)

A fényképező egyik bekapcsolásnál hirtelen kiírta hogy Hiba, és formatálni akarta az SD kártyámat. Én ezt nem annyira szerettem volna, mert nővérem esküvői és saját utazásos képeim voltak rajta, tehát fontos volt a megmentésük. Laptop kártyaolvasójába is beletettem a kártyát, de nem olvasta, hanem formatálni akarta. Ezután fordultam a fórumhoz, és somé #44 hozzászólásában találtam rá a megoldásra:) Letöltöttem kb. 10 féle progit, van amelyik nem ismerte fel a kártyát, van amelyik megtalálta a képeket de nem tudta lementeni, szóval kicsit megküzdöttem vele. Végül a BadCopy program segített, a licence segítségével sikerült lementenem a képeket (még azokat a képeket is lementette a progi, amit már rég töröltek a fényképezőről!). Szóval visszaszereztem minden képet, hatalmas köszönet somé-nak!!!

(#77) nissancoupe válasza cigam (#75) üzenetére


nissancoupe
aktív tag

Comparsion error
erre van megoldás ?
Az írás stabil olvasásnál vannak gondok már megformáztam vagy 100 x.

[ Szerkesztve ]

Msn-Email :ami4@freemail.hu Tel::+36303014043

(#78) nissancoupe


nissancoupe
aktív tag

egyébként meg hibát nem ír

Msn-Email :ami4@freemail.hu Tel::+36303014043

(#79) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!
A napokban vettem Németországban a piacon egy (felirat szerint) Kingston 8gb micro sd kártyát. A telefon először 8gb-nak látta és akadozott vele minden. Rettentő lassúnak tűnt (megint csak felirat szerint class 6) és a képet pl amit fotóztam nem lehetett visszanézni róla, nem engedte rendesen formázni, fagyogatott vele a telefon stb. Aztán betettem számítógépbe és rendesen működőnek tűnt. Rámásoltam 26mega videót, majd élesben kártyáról visszanéztem végig. Aztán megformáztam fat rendszerben és még így is okésnak tűnt. Visszaraktam a telefonba és már írta hogy hibás a file rendszer akarom e formázni. Rányomtam h igen, és nem tudta. Majd visszaraktam gépbe, és akkor már 8 MEGÁSNAK látta XD. Formázni innentől nem tudtam. Most hazajöttem és az itthoni gépben nézve 256 gigásnak látja :D és természetesen nem engedi formázni sem pedig semmit sem csinálni vele. Van erre esetleg valami progi ami visszaállítja és/vagy megjavítja használhatóra a kártyát? :F

"War... war never changes"

(#80) fps8 válasza fps8 (#79) üzenetére


fps8
senior tag

Up

"War... war never changes"

(#81) fps8 válasza fps8 (#80) üzenetére


fps8
senior tag

Semmi ötlet? :U

"War... war never changes"

(#82) zsofff


zsofff
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! A mai kirándulás után a víz vert le, mikor hazaérkezve megpróbáltam megnézni a képeket a fényképezőmben. Bekapcsoltam a gépet, de formatálni akarta...Azt inkább kihagytam! Gondolom az SD kártya hibás és le is töltöttem már csomó programot, amiket itt ajánlottatok. Ezek (főleg a BadCopy és a File Recovery...) szépen meg is találták a képeket, csak lementeni nem tudom őket a hiányzó licence miatt :-((( Nincs valakinek valami ötlete? Nem szeretnék érte 36-40 USD-t kiadni, mert akkor ez a mai, egy elég drága kirándulás lenne :D Előre is köszi a segítséget! Zsófi

(#83) Degeczi válasza fps8 (#81) üzenetére


Degeczi
nagyúr

olyan programot senki nem fog linkelni, ami egy hibás hamisítványból jó cuccot varázsol... kuka

(#84) fps8 válasza Degeczi (#83) üzenetére


fps8
senior tag

Nem is szórakoztam vele sokat :)
Már az örök szemétdombokról figyeli a felkelő nap szépségét :)
Rá 3 hétre, találtam ugyan annyiért boltban 8gigásat 2 év garanciával :)
MINDENKI VIGYÁZZON A HAMISÍTVÁNYOKKAL!!! :U

"War... war never changes"

(#85) gantal1 válasza freex (#22) üzenetére


gantal1
csendes tag

--- ### Memory CARD hibákhoz #### ---

Remélem örülnek majd a topic olvasói ha kipróbálták.

Nekem is hibásnak mutatta a kamera az SD-t, megnéztem kártyaolvasóba, hát tiszta ákom-bákom volt az MFT (Maser File Table ), találtam elsőre egy nagyon PROFI SW-t a DDR Profesionalt, de csak a fizetőképes embereknek való, mert még crack-ot sem lehet hozzá találni.

De itt a megváltó ingyen és jól, bár ők is örülnek ha valaki megtámogatja őket egy kis mani-val.

És ez az IGAZI "FREE" Pandora recovery!!!!!!!!!!!!!!! ( és még rímel is)

http://www.pandorarecovery.com/

Sok sikert ha va laki már ilyen SW-ekre szoru l!!!

By: Tyo

Ui: utánna érdemes megformázni, amihez a "HP USB Disk Storage Format Tool"-t ajánlom.

Az utolsó ## Csillagharcos ##

(#86) ttt1


ttt1
őstag

Nekem lenne egy 16 GB-os sd kárcsám. Nem sd hc-s még. Leformáztam fat 32re majd elkezdtem rá másolni .Pár könyvtár neve helyett csak krix kraxok lettek majd nem tudtsm törölni. Majd le akartam formázni mondom ntfsre.. csinálta sokáig de a végén kidobta,hogy nem lehet ntfsre leformázni.Mondom legyen fat32 akkor erre leformázta de csak egy 8 megás particiot csinált ami utánna nem olvashato.. Gondolom mbr zavarodott vhogy meg.Ezt hogy tudom törölni v nullázni win7 alol mondjuk?

(#87) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Vettem nemrég egy 32GB-os Kinngston microSD kártyát. Másoltam rá zenét, videót külön könyvtárba, aztán betettem a Nokia N8-asomba. Kezdtem volna zenét hallgatni rajta, de nem talált egyet se. Megnéztem és a zene könyvtár üres volt. De a videók ott voltak, és mindet lejátszotta. Gondoltam én vagyok a hülye valamit elnéztem. Rádugtam az N8-at közvetlenül a gépre és a saját memóriájába másoltam fel a zenéket, nem is volt semmi gond.
Most viszont úgy döntöttem, hogy kicserélem a Dell Streak-em 16GB-os kártyájával. Szóval mindkettőről lementettem az adatokat a számítógépre, aztán format és csere/adatok felmásolása. Az N8-assal nem is volt probléma, de a Streak-ben a 32GB-os kártyán szinte az összes könyvtár üres, de van pár amiben meg van minden.
Számomra érthetetlen. Valakinek valami ötlete?

(#88) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Anno, pár hónapja, vettem Ebay-en Hongkong-ból egy 16 Gb-os MicroSD kártyát. A kártyával az a gond, hogy van amelyik gép fel sem ismeri, de ha valamelyik felismeri is és megformáztatja, majd ezután adatot teszek rá, az pár nap alatt szépen elszivárog, és a végén újra formázni kell, hogy egyáltalán lássa a gép.

Nem tudom más járt-e már így, esetleg ez gyakori hiba-e Hongkong-i noname kártyáknál.

Tegnap jutott eszembe, hogy ugyebár vaterán, meg ilyen helyeken lehetett (vagy még lehet is) kapni extrém méretű pendrive-okat. Akkoriban erről olvastam egy cikket, hogy ezek igazándiból pár Gb-osak, csak szoftverrel módosítva lett a kártya, hogy nagynak látszódjon. Ott progit is mondtak rá, hogy hogyan lehet ezt ellenőrizni, és javítani, hogy legalább eredeti méretben lehessen használni.

Nem tudom, hogy esetleg ilyen probléma lehet-e ezzel a MicroSD-vel? Hogyan tudnám ezt leellenőrizni? Valamint hogyan lehetne megállapítani, hogy Class hanyas a kártya?

(#89) zsoltibe


zsoltibe
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene Kingston Micro sd 8 Gb Nokia c5-ben volt használva.

Amióta kivettem a Nokiából nem latja más telefon se PC illetve kártyaolvasó.

Ha visszateszem a Nokiába tökéletesen működik.

Hogy lehetne megcsinálni hogy más telefon vagy PC is lássa?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#90) zsofix


zsofix
csendes tag

sziasztok!
segítsetek please!!! Lumix DMC-FX9-es gépbe beletettem egy 4GB-os SD kártyát. De most derült ki, hogy nem működik, mikor már nyaralás közepén van a barátom és nem sok civilizáció van a környéken. "Memory Card error" -ezt írja ki. Nincs rajta kép, amit sajnálnánk, csak formatálni sem engedi, mert a menübe sem engedi belépni. Nem tud valaki valami megoldást. Elég szar ügy... :F

(#91) zsofix


zsofix
csendes tag

sziasztok!
segítsetek please!!! Lumix DMC-FX9-es gépbe beletettem egy 4GB-os SD kártyát. De most derült ki, hogy nem működik, mikor már nyaralás közepén van a barátnöm és nem sok civilizáció van a környéken. "Memory Card error" -ezt írja ki. Nincs rajta kép, amit sajnálnánk, csak formatálni sem engedi, mert a menübe sem engedi belépni. Nem tud valaki valami megoldást. Elég szar ügy... :F

(#92) cOxeR válasza zsofix (#91) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy asztali gép, notebook amivel meg lehetne próbálni a formázást? Esetleg egy másik gép? tartalék memória kártya...

[ Szerkesztve ]

(#93) Imotamen válasza ttt1 (#86) üzenetére


Imotamen
csendes tag

Sziasztok!

Én is ezt tapasztaltam.
Nekem egy 32 GB kártya lett 8 MB-os.

Azt itt felsorolt programokat mind kibróbáltam.

Vmi olyasmi lehet, hogy 2 partíciót készít vmiért a kártya.
"mini partition magic" -el először még látta is és egybe lehetett olvasztani.
Most mindegyik program csak 8 megát lát és azt már formázni sem lehet..

Póbáltam, usb-vel,. telefonról (Defy gyárival, meg "formatSD"-vel marketről van), illetve kártyaolvasóval is.

Valaki tud erre megoldást?

köszi, üdv

[ Szerkesztve ]

"A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...Kérdés, hogy átérzed-e!?"

(#94) condrew


condrew
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon nagy segítség kéne!
Párhónapja szét ment a telóm és benne maradt a mikro sd kártyám!
Amit ÉN balfék elláttam jelszóval!
Természetesen elfelejtettem!!!
Fel lehet valahogyan törni?!
Előre is Köszi!

(#95) condrew


condrew
csendes tag

Sziasztok!
Nagy SEGÍTSÉGRE lenne szükségem!
Pár hónapja szét ment a telóm!
A micro sd kártyám benne maradt!
A bibi az, hogy elláttam jelszóval, amit elfelejtettem!
ÉN BALFÉK!
Kérdésem fellehet törni valamilyen úton módon?!
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#96) Matt88 válasza Imotamen (#93) üzenetére


Matt88
csendes tag

Nekem is ugyan ilyen problémám van...:S
Attól féltem (és félek jelenleg is), hogy átverés áldozata lettem, és egy 8 megás kártyát kaptam, amire felragasztottak egy 32 gigás matricát...de létezik egyáltlaán 8 megás micro sd?:S
Ha valaki tudja a megoldást, annak szerintem mindketten nagyon örülnénnk!:)

(#97) Wapetya válasza Matt88 (#96) üzenetére


Wapetya
tag

Sziasztok!

Ugyanez a szitu nálam is, 16gb-ost lát 8 megásnak.
Nagyon örülnék valamilyen megoldásnak!!

(#98) nissancoupe válasza Wapetya (#97) üzenetére


nissancoupe
aktív tag

sziasztok nekem nincs ilyen kártyám de dugja már be valaki egy xbox 360 ba és formázza meg az teljesen másként számol mint a pc ps2 nél is ez a helyzet de az komplikáltabb ott a ps2 fmc -s kártyákon az usb loaderrel lehet formázni akinek van ilyen az tudja mit írok akinek nincs azt meg hadjuk sok szerencsét

Msn-Email :ami4@freemail.hu Tel::+36303014043

(#99) Wapetya válasza nissancoupe (#98) üzenetére


Wapetya
tag

Valaki kipróbálja? Nekem nincs xboxom most itthon.

(#100) nissancoupe válasza Wapetya (#99) üzenetére


nissancoupe
aktív tag

a fat32 nél létrehoz a formázáskor egy 8 mb részt a hddn is pl a particion magic szerintem ez lehet a prücök de igazándiból annak nem is kellene látszódnia ez is csak egy ötlet nemhiszem hogy nagy gáz lehet nekem van xboxom rá is tudnám dugni de ha bementek valamelyik boltba ha szerencsétek van ott is megformázzák xbox360 on utánna pc vel vissza lehet formázni ami nekem volt anno az csak a fényképezővel volt hajlandó működni de abba meg minek 16 giga és akkor még nem volt boxom csak azért feltételezem hogy így működik mert a pc ben megpusztult egy hdd-m teljesen halott volt formázhatatlan a pcn lévő összes programmal viszont kb 5 hónappal ezelött leformáztam ps2 vel fat 32 re és azóta hibátlanul megy mintha új volna hátha működik a micro kártyákkal is és azt is tudom milyen idegesítő hogy nem megy a 16 gb kitartás

Msn-Email :ami4@freemail.hu Tel::+36303014043

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.