Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! melyik márka az ajánlott, átlagban jó vagy kerülendő? Lumia 640-be menne (16 vagy 32 gigás 5k körül..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1402) XtremLor


XtremLor
őstag

Mixza Tohaoll 32GB-os



"Legen...Wait for it...Dary"

(#1403) hugi0 válasza ledgeri (#1401) üzenetére


hugi0
őstag

Sziasztok !

Megismetlem ledgeri kerdeset, egy kis modositassal:

Melyik márka az ajánlott, átlagban jó vagy kerülendő?
Vodafone Prime 6-ba menne. En a 32GB-est prefeeralom.
- felteve ha tudja kezelni. (5.0.1)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#1404) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nekem tegnap jött meg egy Lexar kártyám..., még csak az olvasójában volt. Picit gyorsabb olvasásra számítotam, de ez lehet, hogy az USB vezérlőmön múlik!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1405) jeni


jeni
félisten

Szia!

Mi az alap GB mennyiség egy SDHC 32Gb esetén formázás után?
Vettem egy Kingston microSD-HC card 32GB UHS-I U1 Class10 45MB/10MB/s kártyát aminek a form. után 28,2GB látható (formázatlanul 28,9GB). A Samsung ami EVO Plus az is 32GB ami form. után 29,3GB lesz. Lehetséges,hogy -1GB kevesebb lesz a Kingston felhasználható memória tárhelye?

(#1406) ledgeri válasza jeni (#1405) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Minimum a 32-őt meg kell szorozni 1000*1000*1000-rel, majd oszogatni ugyanígy 1024-el az összeget... ez alap hardver vs softver különbség.... ha ettől több az fura (de ha a mennyiséget teleírva, majd visszaolvasva minden ok, akkor no para), ha ettől kevesebb (kicsivel ez a pár giga) akkor lehet, hogy a gyártó megoldása ezt igényli, de ha sokkal akkor hamis.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1407) jeni válasza ledgeri (#1406) üzenetére


jeni
félisten

a Transcend 32Gb pendrive esetében az 29,2GB mutat (Aqua vásárlás),tehát a Samsung 32GB EVO Plus (prohardver aprón véve, hologramos cucc,gyári csomagolásban) microSD kari 29,2GB tárhely ezek szerint valós. innen vettem a Kingston microSD-HC card 32GB UHS-I U1 Class10 + adapter karit. ami formázás után 28,2GB-t mutat.tehát kevesebbet. akkor most a gyártó lőtte be így és ezért ennyi is marad,vagy a kari hamis? a bolt szerintem nem árul hamisat,sokat rontana az imázsán ha kiderülne,hogy nem eredeti a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1408) ledgeri válasza jeni (#1407) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A boltról hallottam, majdnem vettem is belőle (csak az a project behalt...). Szerintem ha rákeresel a kártyára, és "formatted size" kiadja, hogy a többieknek is ennyi-e vagy sem, de ez lehet -totál bizonytalanul állítom- akár szériáknál is különböző...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1409) Ciccuka válasza jeni (#1407) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nézd meg a szériaszámot és ellenőrizd! Kingston-t egyébként se érdemes venni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1410) jeni válasza Ciccuka (#1409) üzenetére


jeni
félisten

mely weboldalon ellenőrizhető a serial alapján?

(#1411) jeni válasza Ciccuka (#1409) üzenetére


jeni
félisten

amúgy Taiwan gyártmány

(#1412) Ciccuka válasza jeni (#1410) üzenetére


Ciccuka
veterán

Inkább RMA-t írj és kérdezd meg.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1413) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Megtörtént velem ami minden videós rémálma. :(
beraktam a kártyát az olvasóba, de az olvasó nem látja. nem a fájlokat hanem magát a meghajtót.
két számítógép két külön minőségi kártyaolvasó plusz két fényképező gép ugyanazzal a fájl rendszerrel.

szerintetek az ilyet tudja menteni mondjuk a kürt?
Üdv,
m

(#1414) ledgeri válasza matyiGo (#1413) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Gép amivel készült a tartalom? Azt direktben gépre, próbáltad-e?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1415) matyiGo válasza ledgeri (#1414) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ó persze. mindent. két sony-ba egy a7r II és egy A7s
illetve mostanra már 4 db kértya olvasó két pc és egy macbook is megpróbálkozott vele. szóval asszem ez most megy a szervizbe.

vezérlőhibás lehet. remélem helyre tudják majd állítani.

(jah egy 256 gigás kingstone kártyáról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#1416) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Toshiba Exceria U3 32/64GB-os micro SD-vel van tapasztalat? Neten elég összevissza eredményeket látok. Van 40/15 MB/s meg 80/60 körüli eredménnyel is. Nyilván utóbbi kellene és az lenne a logikus is az U3 sebesség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1417) Ciccuka válasza sb (#1416) üzenetére


Ciccuka
veterán

Megbízhatóságban, kompatibilitásban jó. Sebességben már kevésbé, viszont megfizethető. Szimplán egy átlagos kártya, nincs benne semmi különleges.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1418) sb válasza Ciccuka (#1417) üzenetére


sb
veterán

Azért az U3-at nem lehet csak úgy rábiggyeszteni bármire és a 80/60 elég erős lenne. :F
Igazából ilyen gyors nem is kellene, de a 15-ös írás elég gyenge. Egy stabil 30/40 körüli kellene.

Ahogy láttam ezt egy Samsung EVO is hozza, még EVO+ sem kell hozzá. De ez is felemás, mert egy rakás helyen látom, az én régebbi 32GB EVO-m viszont csak 35/20-at tud. (Telefonban meg 35/10-15-öt mértem. :U )

(#1419) Ciccuka válasza sb (#1418) üzenetére


Ciccuka
veterán

Marhaság (reálisan egy közepes szintű olvasóval is többet tud írásban, persze azért pár dologtól még függ):

Memóriakártya írás-olvasás sebesség (MicroSD, SD) topik

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1420) sb válasza Ciccuka (#1419) üzenetére


sb
veterán

Kedves vagy.
Akkor mitől mérek rá annyit amit írtam? Saját EVO-m, saját mérés, két gépben. De kb. 2 éves kártya. Én utóbbira tippeltem, hogy más modell lehet és nem mindkét olvasó ennyire szar.

Telefonban meg ahogy írtam még ennyit se hoz. Szarok szoktak lenni a belső olvasók, de S7-ben talán annyira nem az.

szerk. Exceria-t most néztem, abból pl. többféle modell van, tehát ott sem f*sság, hogy 20-tól 60-ig mérnek vele írási sebességet. Valószínűleg a reviewk-ban szereplő U3-as 90/60-asok nem annyira szarok ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#1421) sb válasza sb (#1420) üzenetére


sb
veterán

Mondjuk előlapi ill. noti olvasóban néztem, még ránézek, de elvileg USB3-nak kéne lennie.
De a telefon problémát ez sem fogja megoldani. Ill. ha ennyi olvasóban ennyiféle eredmény akkor sok értelme nincs válogatni, kb. szerencse kérdése mit tud majd benne.

(#1422) Ciccuka válasza sb (#1421) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezt egy mezei beépített Realtek olvasóban produkálta (laptop). Egyébként valószínűleg többféle széria van modellen belül is. Nem mindegy hol gyártják és milyen régióba szánják.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1423) a8l válasza sb (#1421) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem s7e-ben evo+ van 64-es 75/25-öt tud a telefonban. Korábban be is linkeltem tesztet róla cdm és a1-et is.
Valós 30-40MB írást ne várj 20/25 körül tudnak ezek a régi evo még kevesebbet (olyanom is van), viszont ennyi pénzért legalább gyorsan olvas az evo +.
Mihez kell gyorsabb írás?
A 4k video is csak 45-50mbit ami max 6Mbyte/s írást igényel. Most hogy lement a 128-as evo + ára arányos szintre olyat érdemes venni.

(#1424) sb válasza Ciccuka (#1422) üzenetére


sb
veterán

Ilyesmikre gondoltam.
Ezt még úgy ahogy ki lehet szűrni mert a konkrétan venni kívánt kártyáról találni infókat az eladónál.
Csak ehhez ennyire voltam kíváncsi, hogy valóban létezik több típus, revízió, stb... amik közül mazsolázni kell ezek szerint.

Az olvasó problémát viszont kb lehetetlen megkerülni, de pl. sw-től is függ úgy tűnik. Az említett 2 éves EVO 32GB eredményeit még kiegészítem, nálam így néz ki az összkép írásban:
Noti: 15MB/s, desktop gép 20MB/s. S7 Edge + A1 SD: 10MB/s, S7 Edge + Androbench seq: 16MB/s.

Asszem bepróbálok egy Exceriát. U3-ast a többféle U1/U3-ból, erre szinte mindenhol 90/60-at találtam neten.

@a8l:
Köszi az infókat az S7-ről.
Nem kell annyira a sebesség nekem sem ill. tudom, hogy a töredéke is elég 4k-hoz is. Viszont tárhelyre sincs szükségem 32, max 64-nél többre. Viszont mivel alig van árkülönbség egy 10MB/s-es akármilyen Class10 kártya, egy 25 körüli EVO, 35 körüli EVO+ vagy egy elvileg 60-at tudó U3 Exceria között így gondoltam csak ki kéne választani a legjobbat adott ársávból. Utóbbitól indultam mert jók az eredményei de gyanúsan olcsó és 1-2 szarabb eredményt is láttam. U3 Samsung Pro vagy Sandisk Extreme pedig 2x annyiba kerül. Annyit már nem érne meg és sejtettem, hogy telefonban ki sem jönne a különbség.
Szóval a lényeg, hogy csak adott árszinten próbálok sebességet maximalizálni. :)

(#1425) Ciccuka válasza sb (#1424) üzenetére


Ciccuka
veterán

Telefonban nem lehet megmérni a sebességét. Ott rengeteg a korlátozó, befolyásoló tényező.

Az a legjobb, ha többféle programmal is leteszteled a megfelelő gépben.
Kártyaolvasónak minimum egy Transcend RDF5 USB3.0-ás kártyaolvasót ajánlok, de az USB vezérlő itt is befolyásolja az eredményeket. Egy normális laptopban a beépített kártyaolvasó PCI-E buszon keresztül kommunikál (ezek a fajták általában kevésbé korlátoznak, de az fontos, hogy milyen vezérlő (chip) van benne).

Samsung kártyákból EU/US/KR piacra szánt eredeti változatot szabad csak megvenni (tartósság szempontjából is). Bármiféle CN változatok erősen kerülendők.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1426) winhate válasza Ciccuka (#1419) üzenetére


winhate
őstag

Kösz a masik topicot!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1427) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Mobiltelefonba keresek (Honor 8) microSD kártyát, amire maximum ki lesz használva: 1080p60 videók és RAW képek mentése. Melyek a leginkább ajánlott kártyák? Nem idegenkedek a külföldi rendeléstől sem (ebay, aliexpress, bangood stb) de ha linket adtok azért hálás lennék, mert mivel nem mozgok otthon az árkategóriákban, így nehezebben tudom kiszűrni, hogy melyik lehet hamis.

Köszönöm! :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1428) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Ez a kártya egy Huawei P9 mobilba túlzás lenne? Megbízhatóság a legfontosabb, és utána a sebesség...

Köszönöm!

(#1429) ThodEE


ThodEE
őstag

Ebay, sinceritytrading-től 10nap alatt ideért "SANDISK EXTREME SDHC 90MB/S 16GB UHS-I U3 CLASS 10" :C
NTFS-re formázva, laptop[HP 250 G5 W4Q07EA] kártyaolvasóval:

Fényképezőbe szánom :)

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1430) a8l válasza ThodEE (#1429) üzenetére


a8l
aktív tag

Szerintem ez nem usb3-as olvasó, vagy a port nem usb3-as. Ezek a sebesség értékek inkább usb 2.0 szintűek. Én is most rendeltem tőle 2db 16gb-s ultra sd-t 80MB/sec olvasás. Majd lemérem ha megjött.

(#1431) ThodEE válasza a8l (#1430) üzenetére


ThodEE
őstag

Beépített kártyaolvasó, Realtek USB 2.0 Card Reader :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1432) a8l válasza ThodEE (#1431) üzenetére


a8l
aktív tag

Vegyél egy külső rendes kártyaolvasót ami usb3.0-as.
Ha van egyáltalán ilyen port a gépen. Felesleges ilyen gyors kártyát venni ha nincs rendes olvasó, elég lett volna a fele annyiba kerülő is ha csak lassú olvasód van.

(#1433) ThodEE válasza a8l (#1432) üzenetére


ThodEE
őstag

Fényképezőgépbe kellett a gyors írást tudó kártya, kevesebb mint 3kFt volt mindenestül így nem is kerestem olcsóbbat , lemásolni meg ráérek, NASra másolom fel a nyers képeket, oda elég ez az olvasó is, főleg mert néha csak WiFi kapcsolat van és 10-12megánál gyorsabban nem is akar másolni a gépezet. :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1434) Ciccuka válasza ThodEE (#1429) üzenetére


Ciccuka
veterán

USB2.0-hoz mérten elég jó. Főleg az írási sebesség.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1435) ThodEE válasza Ciccuka (#1434) üzenetére


ThodEE
őstag

Ennyi pénzért pedig szinte ajándék , remélem másnak is segít a választásban az infó :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1436) Williams


Williams
aktív tag

(#1437) RudY válasza Williams (#1436) üzenetére


RudY
addikt

Ha a méretét és a sebességét ki tudod/fogod használni, akkor nem túlzás... mondjuk a 32 GB-os változathoz is elég komoly méret a plusz 128 GB, de nyilván van olyan, akinek ez is kevés :DDD
Az biztos, hogy a sebességével és a 10 év garival sem lesz probléma...jó esetben simán túléli a telefont ;)

[ Szerkesztve ]

(#1438) Williams válasza RudY (#1437) üzenetére


Williams
aktív tag

Nem fél évre tervezem a használatát, és nagyon nem akarok kompromisszumot kötni. Drága, viszont hosszabb távú befektetésnek tervezem, úgy gondolom néhány évre (1-2 :) ) megoldja a tárhely és sebesség problémákat. Mindenesetre köszönöm a választ!
(Ha esetleg van valamilyen droidos sebbességteszt, amivel érdemes lemérni a telefonban, és érdekes lehet a fórum számára, szívesen megosztom a végeredményt ha megérkezik)

[ Szerkesztve ]

(#1439) a8l válasza Williams (#1438) üzenetére


a8l
aktív tag

Lehet hogy nem tudja a telefon kihasználni a gyorsabb kártyákat, ezért nem biztos hogy megéri, egy samu evo+ is elég gyorsan olvas és nem túl lassan ír, nálam S7E-ben Read:75MB/s Write:25MB/s szerintem ez elég egy telefonnál, 64-es kártyát vettem kb 4500ft-ért. A 128-as most kb 10400ft. A szürke pro nem a legygorsabb fajta Samsung, ennyi pénzért kapnál 2,5db evo+ 128-as kártyát.

(#1440) RudY válasza Williams (#1438) üzenetére


RudY
addikt

Én ezt a programot javaslom a teszteléshez: A1 SD Bench (biztos van többféle, de én ezt szoktam meg :)
Most éppen egy frissen formázott Samsung EVO 32 GB (UHS-I (U1), Class 10) kártya van a telóban, amíg nem érkezik meg a 64 GB PRO. Az elméleti 48 MB/s természetesen nem jön össze, de ez többnyire így van:

[ Szerkesztve ]

(#1441) didros


didros
senior tag

Egy Netbook szegényes háttértárát (32GB emmc) szeretném kibővíteni 128GB SD kártyával. Fényképek és videók tárolásához kellene. Érdemes erre a célra sima SD kártyát venni vagy ugyanolyan jó a micro SD is adapterrel? Kb. soha nem tenném át másik eszközbe, de ki tudja.... Megbízhatóbb a normál SD, mint a kicsinyített változata?

(#1442) diiCo


diiCo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni MicroSd ügyében.
Van egy LG G3-am amiben van egy Evo 32 gb kártya.
A telefon egyszer kifagyott teljesen, én az akku ki/be vétele után bekapcsoltam, de akkor már a kártyát nem ismerte fel.
Kiírja, hogy az Sd kártya behelyezve, de ennyi.
Rádugtam a telót a gépre, de ott se látja.
Nincs kártyaolvasóm, sem ötletem.
Tud valaki esetleg segíteni? Esetleg, ha elvinném hozzá, akkor kártyaolvasóval tesztelni, vagy ilyesmi?

Köszönöm!
Üdv!
D.

(#1443) Genius007


Genius007
őstag

Kingston SDXC 512GB Class 10 SDA10/512GB

FAT32-re formázva!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1444) Ciccuka válasza Genius007 (#1443) üzenetére


Ciccuka
veterán

FAT32-re hogy?
Teszt többi része?
H2tesw eredményt várunk!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1445) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!
Adott egy Toschiba Exceria 32 GB microSD
Probléma a következő: bármilyen eszközbe (laptop, tablet, mobilteló), bármilyen OS (Win 8.1, Android 4.4, 5.0) teszem, semmit de semmit nem lát. Mintha SD helyett egy darab papírt dugnék a slotba. Se hardver csatlakoztatása jelzés, sem az eszközkezelő, lemezkezelő nem lát semmit. Gondolom akkor ez hibás ugye?

(#1446) Ciccuka válasza Blue Eagle (#1445) üzenetére


Ciccuka
veterán

Garancia.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1447) headhunter


headhunter
addikt

Android alatt mitől lehet, hogy kevesebb a hely, mint amennyinek lenni kellene? (Micro SD Sandisk 32GB, NFTS)

Könyvtárak (fájlok) kevesebbet foglalnak, mint a kiírás mutatja.

(#1448) ledgeri válasza didros (#1441) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A natív formátum mindig jobb, mint egy adapter közbeiktatva... De ha jelentős az árkülönbség megfontolandó!

(#1447) headhunter Ha egy esetleges hiba (szám)adatokkal alátámasztható, akkor illene leírni, hogy aki segítene tudjon is!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1449) Genius007 válasza Ciccuka (#1444) üzenetére


Genius007
őstag

Fat32-re kérlek szépen úgy, hogy Partition Toolal arra formáztam meg.
Dj-ként dolgozom, eddig 256-os SSD-ről játszottam, de már nem igazán volt rajta helyem, plusz még usb kábel is "tönkre" mehet, stb stb ... és mivel a Pioneer lejátszóba van SD kártya foglalat, így gondoltam beruházom egyre, pláne így hogy élettartam garancia van rá.
A lejátszó pedig csak a FAT32-őt olvassa, NTFS-t nem sajnos.
Viszont most nem feltétlen értem, mert valami nem okés a kártyával, először jó volt, betettem működött, megformáztam, működött, a lejátszóba is jó volt, aztán újra megformáztam, Sajátgépbe tudok rá másolni, mindenhol működik, viszont a lejátszó programjában (Pioneer Rekordbox) nem tudok rá zenéket húzni, mert X százaléknál random szerüen megáll, akárhogy formázom ezt csinálja.
Most Partition Toolal csinálok egy teljes törlést (Wipe) aztán meglátjuk.
Tegnap este 10től csinálja, és még mindig csak 85%-nál tart. :U
Esetleg valami ötletetek erre?

A programot amivel tesztelnem kellene belinkeled légyszives?! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1450) PHM válasza Genius007 (#1449) üzenetére


PHM
addikt

H2testw
Teleírja az adathordozót és visszaolvasáskor jelzi a hibá(ka)t.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.