Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Nerazim válasza MaxxDamage (#4000) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem értelek. Van egy jó pár mSD kártyám van amelyiken CE (több verzió is) van van amin Armbian van stb. Ezeket a PC-n írom rá amit egy Amlogic-os boxhoz hasaználok és ehhez kéne egy microSD olvasó amit ha PC-re dugok látja a gép a mSD -t és rátudom írni amit szeretnék. Ehhez keresek megbízható mSD olvasót. Nem létezik ilyen?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4002) MaxxDamage válasza Nerazim (#4001) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Összefoglalót olvasd el kérlek, ott tálalható jó pár ami ajánlott. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4003) section9


section9
őstag

Kellene nekem egy Type-C csatlakozós MicroSD olvasó. Van valami ajánlott típus? :)

(#4004) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Elvesztem a memória kártyákban. Androidos samsung telefonba szeretnék venni egy 128gb s kártyát. Sandisk extreme a2 u3 stb. Jelekkel ellátott kartyákat nézegetem, de van amelyik 190/90 van ami 160 van 140 es olvasási sebességgel rendelkezők stb. 10k körül láttam emagon egy román cég által forgalmazott 190/90 es terméket, de nem mertem megrendelni mert nem tudom hogy eredeti-e a termék, illetve megbízható e? Vagy milyen ajánlott a telefonba, többnyire fényképek és videók felvételére lenne használva, a lényeg, hogy megbízható legyen ne kelljen attól félni, hogy elvész az adat. Eddig Kínából rendeltem ezeket, de most pont azt nem akarom kockáztatni, hogy hamis legyen, vagy elvesszen az adat. Szóval melyik kártya ami megbízható, jó összhangban van a telefonnal és honnan merjem megvenni?

Üdv: Fishor

(#4005) Ciccuka válasza Fishor (#4004) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyszerűbb lett volna ha linkeled.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4006) Ciccuka válasza Ciccuka (#4005) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4007) Fishor válasza Ciccuka (#4005) üzenetére


Fishor
senior tag

Sosem tudom, hogy szabad vagy nem.
https://www.emag.hu/sandisk-extreme-microsdxc-memoriakartya-128-gb-uhs-i-v30-160-mb-s-class-10-adapterrel-sdsqxa1-128g-gn6ma/pd/DVWVY4BBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android
https://www.emag.hu/sandisk-extreme-microsdxc-memoriakartya-128-gb-akar-190-mb-s-es-90-mb-s-irasi-olvasasi-sebesseg-a2-c10-v30-uhs-i-u3-sdsqxaa-128g-gn6mn/pd/DW1384MBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

(#4008) MaxxDamage válasza Fishor (#4007) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Jó kártya mind2 és ajánlott vétel is, nyugodtan vehető(k) !
Legközelebb kérlek "szabvány" szerint linkesítsd a linkeket, köszönöm! :R
Senior tagnak az a minimum, hogy ezt tudnia kell már... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4009) Fishor válasza MaxxDamage (#4008) üzenetére


Fishor
senior tag

Bocsi a linket. Sosem tudom. A régi szerkesztőben tudtam, itt meg reméltem, hogy azért nincs link beszúrás, mert majd jól csinálja, de nem. Utána szerkeszteni akartam a régi szerkesztővel, de ott meg írta, hogy frissíteni kell és elveszhet, így végül hagytam. Bocs. A termékeket azokról a helyekről is meg merjem rendelni? Nem baj, hogy külföldi az az emag partner, nem lesz vajon hamis? A nagyobb sebességűt érdemesebb rendelni, vagy az majd jobban melegedhet, ezáltal tönkremehet?

(#4010) MaxxDamage válasza Fishor (#4009) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szöveg kijelöl, link beilleszt OFF gomb melletti "link beszúrása" kiválasztásával. [kép]

Telefonba tök8 melyiket veszed, mindegyik jó bele. :K
Sebességet illetően, szerintem egyik telefon se tudja/tudta azt a sebességet.
Viszont kártya olvasóba (USB 3.2 Gen2 -es) és megfelelő portba csatlakoztatva géphez (PC, Laptop, stb..) már jó lehet ha tudja a "nagy" sebességet. /saját vélemény/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4011) Fishor válasza MaxxDamage (#4010) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszönöm! :R

(#4012) headhunter válasza Donki Hóte (#3996) üzenetére


headhunter
addikt

Ez is "kerülendő"? [link]

[ Szerkesztve ]

(#4013) Ciccuka válasza headhunter (#4012) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez (viszonylag) jó kártyaolvasó

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4014) Donki Hóte válasza headhunter (#4012) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez nem adapter, hanem egy kártyaolvasó. Ezt nem folyamatosan használja az ember, hanem csak időlegesen.

Adpateren én ezt értem, ezt sokan folyamatosan használják.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4015) Amilo02 válasza headhunter (#4012) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Igaz, nem engem kérdeztél, de van tapasztalatom vele:
Évekig használtam gond nélkül. Ha jól emlékszem az Aqua-ban vettem anno...
Tudom ajánlani.

(#4016) fradi81


fradi81
veterán

hali, mi teszi tönkre így a memóriakártyát? A kártyaolvasó lehet a bűnös? Pedig egykingston nem egy noname, de más tippem nincs.

moto g72, Ninebot d28e

(#4017) Ciccuka válasza fradi81 (#4016) üzenetére


Ciccuka
veterán

eredeti a kártyaolvasó és memóriakártya?
Memóriakártya is Kingston?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4018) fradi81 válasza Ciccuka (#4017) üzenetére


fradi81
veterán

Az olvasó biztosan az, a kártyát nem én vettem de egyik sem mai darab.

moto g72, Ninebot d28e

(#4019) Ciccuka válasza fradi81 (#4018) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek jónak tűnnek minőségileg (mondjuk a kártyaolvasó nem egy mai csirke). Az sem tesz jót a kártyának, ha folyton ki be szedegeted (esetleg statikusan feltöltődve megfogod).

Egy másik kártyaolvasóba is próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4020) Dínó48


Dínó48
friss újonc

Van egy microSD (SDHC) kártyám, elkezdtem átmásolni (pendriveról, laptopon/total commanderen keresztül) egy sorozat epizódjait, de szerintem túl nagy volt a felbontása és túl sok tárhelyet foglalt, és egy idő után a telefonom (samsung galaxy j3 2017) fájlkezelője azt írta ki, hogy nincs behelyezve sd kártya, és nem mutatott semmilyen adatot, ami rajta volt a kártyámon. A telefont többször is újraindítottam és optimalizáltam, kivettem és újra betettem a kártyát, de nem történt változás. Aztán betettem több laptopba is (mindegyiken windows van), a total commander érzékelte, hogy ott van, de amikor rákattintottam, azt írta ki, hogy "nincs ilyen meghajtó". Amikor jobbegérgombbal formázni próbáltam, befagyott az egész, nem csinált semmit, és bezárni is csak akkor tudtam a total commandert, miután kivettem a laptopokból a kártyámat. Fájlkezelők mind befagytak tőle (már egyből amikor megnyitottam őket) és ezeket is csak akkor tudtam bezárni, ha kivettem a kártyát. Vezérlőpult nem érzékelte az sd kártyát, az eszközkezelő egy darabig igen, aztán az se. Kikapcsolni is csak akkor tudtam a laptopokat, ha nem volt bennük a kártya.
(Tudom, hogy a pendrive-on nem volt vírus, mert aztán ugyanezt a sorozatot átmásoltam a laptopomra és ott nem okozott semmi bajt, és az antivírusos programok se érzékeltek semmit)

Valahogy meg tudnám-e menteni az adatokat a kártyáról, vagy legalább a kártya tárhelyét visszanyerhetném-e, ha az előbbire nincs mód?

(#4021) Ciccuka válasza Dínó48 (#4020) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen kártyaolvasóban próbáltad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4022) headhunter válasza Donki Hóte (#4014) üzenetére


headhunter
addikt

Nem szokványos használat akkor szintén kerülendő?

pl.: 64GB-os MicroSD-re telepített Linux erről fut tesztelésként.

(#4023) MaxxDamage válasza headhunter (#4022) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazából nem arra lett tervezve, így nem is bírja (közel se) úgy mint pl. egy SSD vagy HDD :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4024) Donki Hóte válasza headhunter (#4022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha hetente egyszer bebootol a linux pl. egy raspberry pi-n, abból nem lesz gond évekig sem.

Ha viszont napi többszöri igénybevételnek van kitéve, akkor a jó választás egy külső SSD ház, amibe M.2-es formátumú SSD meghajtót teszel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4025) razzorr


razzorr
őstag

Sziasztok. Adott egy Samsung 256 evo plus micro sd kártya és nem tudom levarázsolni róla az írásvédettséget. Win11 alatt diskparttal nem ment, pedig kiírta hogy sikeres feloldás, de mégse tudom formázni. A telefonba visszatéve meg nem is látja, vagyis volt olyan amikor látta, de pár perc múlva semmi, így formázni sem tudom. Gépbe betéve a tartalmát látom és le is tudtam menteni róla mindent, de a törlés nem megy. Mivel próbálkozzak :F
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Donki Hóte válasza razzorr (#4025) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel próbálkozzak :F

Szelektív hulladékgyűjtő :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4027) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

az összefoglaló alapján kinézett Samsung Evo plus 256GB megfelelő lehet egy 4k felbontású autós menetrögzítő kamerába?
12k-s áron jó vételnek tartom, a többi ajánlott kártya mind 20k körül van vagy fölötte.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4028) MaxxDamage válasza Tsebacsi (#4027) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Bőven jó.
10 év garival/jótállással remek áron: [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4029) Tsebacsi válasza MaxxDamage (#4028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4030) TVA


TVA
csendes tag

Üdv mindenkinek,
megbízható 1 TB-s microSD-t keresek. Használ valaki ilyet, tud valaki korrekt forrást?
Ahogy látom:
Létezik húszezer körül, pl. Lenovo, megjártam vele, kamu, pedig hivatalos, hazai forgalmazótól vettem.
A másik véglet a kb 90-100 ezres, ez egyelőre irreálisan sok.
És van egy 50 ezres kategória, az már elvileg elfogadható, de nem szeretnék egy újabb hamiskártyába belefutni.
Köszi a tippeket előre is.

(#4031) Ciccuka válasza TVA (#4030) üzenetére


Ciccuka
veterán

hosszútávon ne használd tárolásra

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4032) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni, összefoglalót elolvastam, de hátha. Egy Xiaomi Redmi Note 9s-ben teljesített egy 64 GB-os Kingston micro SDXC 2017 óta, ma megadta magát úgy túnik. Képeimről készült biztonsági mentés, kivéve az utóbbi 3-4 nap, így nagy probléma nincs, csak szeretnék minden lehetőséget megvizsgálni. Nagyjából 30 GB-nyi adat van/volt rajta, aztán eltúnt a galéria és nem láttam semmit (se zene, se képek, se semmi). Kivettem a kártyát, rádugtam SD adapterrel is a számítógépre (win 10 és 11 is), de mindig lefagy tőle a számítógép és a programok, a Wondershare Data Recovery-ben nagy ritkán megtalálom, de (vmilyen partíció néven (lost partition) csak minden 28. rádugás után, fájlkezelőben Secure Disk-nek felismeri, de nem mindig. A mobilon próbáltam formázni, de nem sikerült. Valami ötlet esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

(#4033) MaxxDamage válasza djsunstealer (#4032) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Nagy valószínűséggel az elektronikai hadszintér mezejére lépett és elhalálozott... :(((
Nincs más dolgod, mint venni egy újat.
Lényeg az, hogy volt mentésed, ez fontos a jövőben is! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4034) djsunstealer válasza MaxxDamage (#4033) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, hát akkor nincs más választásom úgy néz ki. :))

(#4035) Ciccuka válasza djsunstealer (#4032) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen kártyaolvasóban próbáltad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4036) djsunstealer válasza Ciccuka (#4035) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

A sajátjában, az eredeti Kingstonban. Rádugtam közvetlenül a laptop micro SD csatlakozójára is, akkor is lefagyaszt mindent. :((

[ Szerkesztve ]

(#4037) Ciccuka válasza djsunstealer (#4036) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor nagy valószínűséggel annak csak a gari segít.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4038) djsunstealer válasza Ciccuka (#4037) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nem lehet valamilyen módon esetleg kinyerni az adatokat valamivel? Adatmentéssel foglalkozó cég stb...

(#4039) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
topik

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4040) flash-


flash-
veterán

sdhc ,microd usb-s kártyaolvasók között mi most az ajánlott?
sebesség /megbízhatóság tekintetében?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4041) Ciccuka válasza flash- (#4040) üzenetére


Ciccuka
veterán

Általánosságban:

Samsung, Lexar/Micron, Sandisk/Western Digital,Transcend
Verbatim, Kioxia/Toshiba

Talán:
A-data, Sony, PNY, Kingmax, Maxell

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4042) Satus válasza TVA (#4030) üzenetére


Satus
tag

Szia. Leteszteltem a korábban vásárolt alis kártyát , a 128 Gb az 50 GB-ot mutat. Akkor az valamikor valszeg 64-esnek készülhetett.
A kettő 1 terrásat felrakom kulcstartóra. :)

(#4043) Ciccuka válasza Satus (#4042) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mivel mutatja az 50GB-ot?
A vezérlőchip tool-ja?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4044) Satus válasza Ciccuka (#4043) üzenetére


Satus
tag

Fake Flash Test nevű program kiírja ha végzett , hogy mekkora a legnagyobb használható partíció. A H2tesw is. [kép]

(#4045) Ciccuka válasza Satus (#4044) üzenetére


Ciccuka
veterán

ChipGenius vagy Flash Drive Information Extractor-al nézd meg, hogy milyen memória van rajta.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4046) Satus válasza Ciccuka (#4045) üzenetére


Satus
tag

Flash Drive nem látja , ChipGenius azt írja "ismeretlen".

(#4047) Ciccuka válasza Satus (#4046) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor lehet van egy kulcstartód.
Max egy akkora partíció, amennyi még jó rajta.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4048) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Sziasztok! Van egy Samsung 128GB-os kártyám, amit ha beledugok egy USB-A adapterbe és azt a PC 3.0-ás bemenetére, csak 19,5MB/s-al tud rá írni. Próbáltam másik adapterrel is, (kék, elvileg 3.0) azzal meg 15MB/s az eredmény. Milyen adaptert kellene használni, hogy gyors legyen az írás/olvasás? Vagy más gondom lehet?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#4049) Donki Hóte válasza aszamóca (#4048) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem ilyen sebességeket hoz a szóban forgó kártya, szóval vagy az adapter, vagy a számítógép adott portja nem megfelelő.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4050) aszamóca válasza Donki Hóte (#4049) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi!
Biztos az kártyaolvasóval van a gond.
Rendeltem egy Lexar-t az Aliról, az 160MB/s tud elvileg. Majd kiderül.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.