Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-27 19:21:13

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Amariel


Amariel
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném . Nekem van egy Olympus Sp600Uz gépem,és van hozzá Kingston 1GB SD kártya.A szitu a következő: csináltam sok szép képet ,de én állat a fényképezőn akartam az SD kártyát formattálni ami egyet jelentett így utólag hogy a fényképezőgép nemoriáját is formattáltam.A képek,videók odalettek. Valahogy visszalehet ezt állítani vagy végleg nyugodjak bele az elvesztésükbe.Köszi mindenkitől a segítséget :W

(#102) De.Zoli


De.Zoli
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2 GB Kingston Micro SD kártyám, amit telefonban használtam, de néha a laptopon is alkalmaztam USB adapterrel. Sajnos legutóbb bekapcsoltam a laptopot és a Windows (7) bejelentkezés közben kihúztam az adaptert az USB csatlakozóból... :C Azóta nem ismeri fel a kártyát sem a telefon sem a számítógép, sem a laptop :( ! Az USB adaptert érzékeli, de ha rákattintok, azt írja, hogy tegyek be egy lemezt. Sajnos formázni sem lehet, hogy esetleg utána megpróbáljam visszanyerni a törölt adatokat...

Van valami ötletetek?

Vagy lengessem meg a fejem fölött és egy alkalmas pillanatban engedjem el?

(#103) Jano_023


Jano_023
őstag

sziasztok,

Egy 8gb micro sd kártyám halt meg. Androidos telefonban volt, fotoztam a kártyára mikor hazamentem le akartam szedni a képeket de már nem ismerte fel a gép.
Tunám formázni de kellenek azok a képek és más adatok is a kártyáról. Meg tudom csinálni hogy formázom és aztán valahogy visszanyerem a dolgokat mert most a win fel sem ismeri a kártyát. Bár lehet a formázást sem hagyná. szóval a kérdés formázás után vissza nyerhetek valamit ? ha igen akkor milyen progival. köszi előre is.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#104) ciszfej válasza pitman (#20) üzenetére


ciszfej
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi! Van egy 8 gigás SanDisk mikro SD kártyám, amit egy sima SD adapterrel dugok a netbook oldalába. A hiba ismerős, már láttam, h kérdezték, rövided a sztori: HTC Touch Pro 1-essel használom, egyszer csak írja, h le akarja formázni, h olvaslható legyen (ugyan az a probléma mint az 512-es megás Kingstonos emberkének), se a gép, se a telefon se semmi nem tud vele mit csinálni. Illetve de, a telefon azt mondja, h ő megformázza, de mint az előttem lévőnek, a végén hibaüzenetet ad ki.
Most eljutottam odáig, hogy már a vindóz is, meg Linux (Ubuntu 11.4 Studio Edition) is látja. A vindóz elkezdi formázni, végig megy, majd 100 %nál azt mondja, h nem tudta befejezni a formázást, nem történik semmi. Az adatok nem fontosak, csak meg szeretném formázni a kártyát rendesen, garancia nincs rá, tehát vagy megcsinálom, vagy megy a többi közé...
Tudtok komolyabb formázó programokat, vagy bármi egyebet ami helre rakja a kártyámat?
Kártya: Sandisk micro SD 8.0 giga
Köszi
Ágoston

Ifj. Ágoston

(#105) Pitbull111


Pitbull111
csendes tag

Sziasztok, tudom adott a kérdés de nekem egy válasz sem segített eddig.
A probléma:

Adott egy 1GB-os Micro SD kártya ami egyik pillanatban még működött, fényképeztünk rá és visszanéztük, másik pillanatban már nem lehetett visszanézni a képeket csak ráírta a következő képet expo után. Ez után kikapcsoltam a fényképezőt és következő bekapcsolásnál már sajnos „kártya hiba” névvel nem csinált semmit.
Másik gép sem látja, kártyaolvasó sem érzékeli, így nem tudom a képeket lementeni. Kérdésem az lenne, milyen lehetőségeim lennének a képek visszanyerésére már ha vannak.
Sőt egyáltalán hogy tudom rávenni azt a nyomi kis kártyát arra, hogy lássa a gép valami úton módon? Mert ott már lenne esély formázni, recoveryzni stb......

(#106) Vesz


Vesz
csendes tag

Sziasztok hátha olvassa eszt valaki.
Az alábbi problémám adódott. van egy 16GB kártyám. Ha rámásolok valamit egyszerűen eltűnik. A helyet foglalja de nem lát a gép semmit. Ha újra rámásolom akkor ugyan ez a helyzet. Már vagy 10x formáztam. Van valakinek valami ötlete? :W :W :W

(#107) Jano_023 válasza Vesz (#106) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, próbáltad normál formázás mellet is (nem gyors) ? Mire formázod FAT 32-re ?
Ezt a forumot tudom ajánlani, ezt találtam elsőre.
Kicsit olvass utána.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#108) Jano_023 válasza Jano_023 (#103) üzenetére


Jano_023
őstag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hogyan sikerült megjavítani az SD kártyámat!
A megoldást itt találjátok!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#109) djadji


djadji
senior tag

Valaki tud nekem segíteni? Tesztelek egy rakat Micro Sd kártyát, és mind ugyanolyan hibát ad. ITt van néhány kép a tesztprogram eredményéről. ezek szerint az írás ok, az olvasás ok, ellenőrzéskor viszont a 32 GBos kártyából rendszerint 29,5-29 GB LOST, ami mondjuk nem túl jó. Ugyanakkor ha telemásolom az egyik kártyát 30 GBnyi dattal, azt vissza is tudom másolni és működik is (flim). Akkor csak nem veszhet el 29 GB adat!
Tudna valaki segíteni mi lehet a gond (vagy 15 kártyánál ez a helyzet).
KÉpek:
http://kepfeltoltes.hu/view/110909/K_rtyahib_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110909/K_rtyahib_k2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110909/k_rtyahiba3__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110909/k_rtyahiba1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
És egy full szöveg amit kiír teszt után:
The media is likely to be defective.
1.9 GByte OK (3989440 sectors)
27.3 GByte DATA LOST (57256000 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
27.3 GByte corrupted (57256000 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000000789f8000
Expected: 0x00000000789f8000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.26 MByte/s
Reading speed: 8.79 MByte/s
H2testw v1.4
VAlkinek ötelet miért van ez a hiba MINDEGYIK KÁRTYÁNÁL?

http://djadji.fw.hu

(#110) @ti$


@ti$
csendes tag

Hali!
Kis segítségre lenne szükségem.
Van 1 32Gb-os kártyám, ami csak volt 32gb-os. :(
Sajna elcsesztem.
Le szerettem volna formázni pc-n.
Véletlenül a síma formázást nyomtam be a gyors helyett, és én hülye megszakítottam.
Azóta 8Mb-os a kártya... :(
Sajna nem engedi leformázni újra, se telefonban, se psp-ben, se pc-n.
kidobáson kívül van valami megoldás rá?
A segítséget előre is köszönöm.
Szép napot!

(#111) Jano_023 válasza @ti$ (#110) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, nekem a pendrivommal volt ilyen. Itt a megoldás. Remélem neked is segít.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#112) @ti$ válasza Jano_023 (#111) üzenetére


@ti$
csendes tag

Köszi!
Sajna nem jött be.
Ugyan az a helyzet mint a windowsos formázásnál.

(#113) stimea


stimea
tag

Sziasztok!

Kaptam egy filmet, de nem volt nálam csak a fényképezőgép. Kivetten az SDHC Extereme III 4GB kártyát és rámásoltuk a filmet. Mikor elégszer megnéztem, töröltem a Total Commander-rel, vissza tettem a gépbe ( Canon S5IS ), de "Nincs memóriakártya" az üzenet. Formáztam PC-n FAT ill. FAT32-re is. Lehet rá másolni bármit a PC, TV lája de a fgép nem.

Hogy kéne szóra bírni, hogy a fényképező újra érzékelja?

(#114) Peter1971


Peter1971
csendes tag

Sziasztok !
A problémám a következő :
Adott egy sandisk micro sdhc kari 32 GB 1 éve használom egy Toshiba full HD SX900 kamerába Sandisk adapter kártyán keresztül..A napokban több MP4 file-t böngészve win 7 alatt néhányat lát a gép néhánynak csak az win mediaikonját mutatja ,de kezelni nem tudja.A használható fájlok mentése után próbáltam a karit formázni win7el el is kezdte,de azt a hiba űzit adta ki a windows,hogy a formázást nem tudja befejezni.
Ezután mikor próbáltam újra formázni normál sebességgel akkor a formázási ablak első sorában ahol a karesz kapacitását írja ki már csak 8 Mb írtt ki :( Nem tudom hova szállt el a karesz használható tartalma ,de azóta próbáltam XP alatt Win 7 alatt újra formázni lassan ,gyorsan ,de mindig 8 megát mutat és azt írja a win nem tudja a formázást befejezni.
Ha valaki tud valami hasznosat megköszönöm ,ha nem akkor valszeg kuka :(
Nem mediát akarok visszanyerni , hanem a 32 gigát.(próbáltam másik adapter kártyával is ,de az eredmény sajnos ugyanaz)
előre is köszi

(#115) hafa00


hafa00
csendes tag

heló. Kingston Micro Sd 8 Gb Class 4 memóriakártyámat szeretném visszaküldeni Angliába gariba. Nem nagyon tudom, hogy működik ez manapság, angolul sem nagyon tudok. már eljutottam a Kingston oldalán egy darabig. Linkelek egy oldalt, valaki aki tudja, hogyan megy ez, hogy jó helyen járok-e, azt megköszönöm.

http://portal.kingston.com/Web_ServiceRequest/Requests/SRRequest.asp#L1

(#116) manica23


manica23
csendes tag

Sziasztok!Nekem az lenne a problémám,hogy a telefonom nem ismeri fel 4gb-tos sd karimat,de a pc viszont érzékeli és formázná,de windos 100% azt irja ki hogy nem tudta formázni.Kuka lesz vagy lehet rajta segitneni valahogy!!!!!!!Elöre is köszi a segitséget :((

(#117) tajci90


tajci90
csendes tag

hello nekem lenne egy olyan problémám, hogy a micro sd kártyámat nem ismeri fel jelenleg semmi.
csak a telom ismeri fel, de az is csak annyira, hogy ott van, de nem látja, azt sem, hogy mekkora.
és ez egyik naprol a másikra történt.
egyik nap jo volt másnap már ezt csinálta.
és lennének rajta fontos adatok, amik kellenének.
ezért formázni nem akarom.
ilyenkor mit lehet csinálni??

elöre is köszi a segitséget

(#118) Jano_023 válasza tajci90 (#117) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, elörébb már irtam hogy hogyan tudod formázni, utánna meg vannak programok amivel vissza tudod állitani az adatokat róla. Milyen állományokról van szó?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#119) kiscsill92


kiscsill92
csendes tag

az SDHC memóriakártyát csak rá kifejlesztett olvasóval lehet formázni? mert az SD kártya olvasó a gépembe felismeri, de formázni nem tudom vele. szintén nem tudom a fényképezővel sem : (

(#120) Jano_023 válasza kiscsill92 (#119) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, az oldalán szokott lenni egy kapcsoló, ha az be van húzva akkor nem lehet formázni. Talán az a baj vele.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#121) kiscsill92 válasza Jano_023 (#120) üzenetére


kiscsill92
csendes tag

figyeltem rá, unlock-on van/volt végig és mégis ha a sima SD olvasóba tettem írásvédettséget jelzett és mikor megpróbáltam volna újraparticionálni, hátha úgy jó lesz, nem engedte. el volt szürkülve a törlés is. felismerte, látta, hogy van kártya, de 31MB-nak jelezte a 4GB-os kártyám, ami most jött újonnan. :(

(#122) Jano_023 válasza kiscsill92 (#121) üzenetére


Jano_023
őstag

http://jano023.blogspot.com/2011/08/hibas-rossz-sd-kartya-helyreallitasa.html

Igy probáld meg.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#123) kiscsill92 válasza Jano_023 (#122) üzenetére


kiscsill92
csendes tag

ott is csak 31Mb-nak látja elkezdi formázni de befejezni nem tudja :(

(#124) kiscsill92


kiscsill92
csendes tag

felraktam ezt a képet is. akkor most a kártya hibás? másra már nem tudok gondolni.

http://prohardver.hu/dl/upc/2011-11/18/352741_mogxlycd3bvpafae_hiba.png

[ Szerkesztve ]

(#125) Jano_023 válasza kiscsill92 (#124) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, amilor elinditod a formázásr, a file rendszert tedd át NTFSre. Most Rawon van. Lehet nem tudja lekezelni, söt biztos.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#126) kiscsill92 válasza Jano_023 (#125) üzenetére


kiscsill92
csendes tag

áttettem, ugyanúgy visszadobta, hogy nem sikerült a formázás.

(#127) brocki


brocki
csendes tag

Pár napja vettem egy adaptert micro sd kártyához, noname.
Van egy 2 GB-os micro SD-m (telefonhoz adták) és egy 16 GB-os a telefonban, előbbit szeretném pendriveként használni.

Egyik napról a másikra nem ismeri fel a számítógép a 2GB-os kártyát az adapterben (korábban működtek együtt). A telefon igen, tudok rá írni, olvasni is róla. Az adapter viszont felismeri a 16GB-os kártyát. Megtisztítottam a 2GB-osat és minden ilyenen túl vagyok, leformáztam a a telefonnal, semmi sem segített. Ötlet?

köszi

(#128) Tizio


Tizio
tag

Sok memóriakártyával kapcsolatos probléma alapja hogy rossz programot használtok, ezen jellegű gondok orvoslására ezt a kis programot javallott használni. A neve: SD Formatter (free és erre találták ki)

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#129) Tizio válasza Tizio (#128) üzenetére


Tizio
tag

Ja és egy nagyon fontos dolog, hogy a Windows jobb gomb formázás felejtős mert sok esetben ez okozza az olyan jelegű problémákat, hogy például csak 2Gb-t lát a 4Gb-os kártyából, vagy egyáltalán nem lát semmit és vagy a formázás nem sikerült című kis ablakocskát is ezért kapod.

Ezeket a gondokat sok esetben megoldja: SD Formatter

[ Szerkesztve ]

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#130) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy vettem kb 1 éve egy microsd-t voda845-ben használtam de mikor eladtam a telót a microsd megmaradt azóta ott volt egy tokban a polcon.Na most az a problémám hogy megint lett egy androidos telóm és nem olvassa be a kártyát de nem csak a telefon hanem se a kártyaolvasó se fényképező semmi.Mi lehet a baja és meg lehet-e csinálni?

(#131) Tizio válasza perfegor17 (#130) üzenetére


Tizio
tag

szia ha nem fontos az adat próbáld amit előzőleg írtam.

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#132) perfegor17 válasza Tizio (#131) üzenetére


perfegor17
senior tag

De az van hogy semmivel nem is tudok ráolvasni.A teló azt írja hogy helyezek be kártyát.A gép pedig hogy nincs lemez a meghajtóban.

(#133) jooker82


jooker82
nagyúr

Hy
A 4GB-os fájlkorlátot,még továbbra se lehet kijátszani a micro sd-k esetén?? Rá akarnám tenni a halálos kitérő 3-at MKV-HD-ba,de 4,5 GB ,igy nem engedi..semmilyen megoldás nincs a daraboláson kivül?? köszönöm

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#134) HighEnd86


HighEnd86
csendes tag

Szervusztok.

Van 2 db. 4 GByte-os Memókártyám. Feltételezem, hogy internetes támadások áldozatai lettek.

Ugyanis ügyészségre szánt adatok vannak rajtuk.

A kártyáimat a Nikon COOLPIX S2500-am nem ismeri fel, ill. hibás kártyát jelez, és tilt.

A vinfos szintén ( mit is várnék ) nem látja őket.

A gond az, hogy riporter vagyok, és tényfeltáró, tehát most is szükségem volna a kártyákra, és azért 8 G még sem mindegy.

Nem kívánok újat venni, így is sokba volt már.

Kérlek küldjetek olyan progit, ami TÉNYLEGESEN életre tudja kelteni őket.

Bízva Tudásunkban,

HÁLÁSAN Köszönöm !

Rácz Gábor László

[link] http://ultimatum.eoldal.hu

[link] http://youtube.com/user/Racz8609

[link] Faszbúk

[ Szerkesztve ]

(#135) sonar válasza HighEnd86 (#134) üzenetére


sonar
addikt

Kérdés, hogy full-ra nem látja vagy csak az adatokat nem találja rajta?
Esetleg nézd meg linuxxal, hogy mit mutat.
Ubuntu-ban van egy Disk Utility (System->Administration) nevű program amit még érdemes lenne esetleg megpróbálni.
Ha rádugod és még vmennyire képes magáról azt mondani, hogy usb mass storage akkor az ott fel fog bukkanni. Ha az sem látja akkor marad a kürt
Mondjuk microsd-nél még előfordulhat mechanikai sérülés, nem kontaktol rendesen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#136) HighEnd86 válasza sonar (#135) üzenetére


HighEnd86
csendes tag

Az egyik kártyát, ami egyébként valami ratyi márka, és undorítóan lassú, véletlen helyre hozta, leformázás után, amit csak lemezkezelővel tudtam megoldani ( vinfos )...

A másikat, ami egy EMTEC, már hónapok óta nem tom használni, a legbelső könyvtárat, ahol ügyészségre szánt videó van, nem nyitja meg, az első két mappáig eljut. Nyílván töredezett, vagy támadott.

Nem tom formázni, még akkor sem, ha hajlandó a lemezkezelő felismerni...

Végigfut a kijelző, mint ha formázna, aztán közli, bocs nem megy...

Hibás szektorok?? Beépített tiltás?

Kéne rá progi.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#137) sonar válasza HighEnd86 (#136) üzenetére


sonar
addikt

Linuxot próbáltad? Illetve a lentebb irt progit próbáld ki [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#138) kocsevi67


kocsevi67
csendes tag

Tök tudatlanként kérek tőletek tanácsot!
Lányomnak vettem egy kodak easyshare z990 fényképezőgépet. Milyen márkájú és méretű memóriakártyát vegyek hozzá? Mindenfélét felismer, vagy van amit "nem szeret"?
:N

(#139) Tizio válasza kocsevi67 (#138) üzenetére


Tizio
tag

Szia

Legegyszerűbb ha egy hivatalos fotósboltba (esetedben KODAK) mész be és ott kérsz tanácsot, vidd magaddal a gépet is és ár érték arányban válassz megfelelőt, nem javallott a piaci kártyák vásárlása mert sok esetben becsapják az embereket. Minőségi kártyát vegyél mert nincs rosszabb egy nyaralás után otthon rájönni hogy a képek megsérültek vagy elvesztek.
Előnyök ha boltban veszed: ott rögtön kipróbálhatod az olcsó és drága közti különbséget, amennyiben ott vásárolsz garanciát adnak. Valószínűleg hozzáértő emberek vannak ott akik minden kérdésed azonnal megválaszolják.

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#140) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
A microsd formázása közben kapott a gép egy áramszünetet és most nem érzékeli semmi. Mehet a szemétbe?

(#141) sonar válasza Blackhole13 (#140) üzenetére


sonar
addikt

Másik topicban ajánlottak egy progit amit talán érdemes megpróbálnod:[link]

Illetve én ha igy jártam még a linux Disk Utility-jével szoktam próbálkozni. Mert volt, hogy a win nem ismerte fel, de a linux látta, hogy van ott vmi usb-s ketyere.#1078

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#142) Tizio válasza Blackhole13 (#140) üzenetére


Tizio
tag

Ha gparted se látja akkor már nincs sok remény..........

[ Szerkesztve ]

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#143) Tizio válasza Tizio (#142) üzenetére


Tizio
tag

ja és a #129-post érdemes figyelembe venni.

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#144) emoke


emoke
csendes tag

Sziasztok

Van egy 2 GB Kingston Micro SD kártyám, amit telefonban használtam, de néha a szamitogepemen is USB adapterrel. Legutóbb kihuztam az adaptert es azóta nem ismeri fel a kártyát a számítógép. Az USB adaptert érzékeli, de ha rákattintok, azt írja, hogy tegyek be egy lemezt.Mit tegyek kerlek segitsetek.nagy szuksegem van rá.

(#145) samuyvett


samuyvett
csendes tag

Sziasztok! Ma vettem egy 2 gb-os micro sd kártyát. A telefonban mutatja, hogyha van rajta kép vagy zene, stb., de viszont hogyha egy adapterbe belerakom és berakom a laptop kártyaolvasójába, akkor azt írja ki, hogy rakjak be lemezt és egyszerűen képtelenség megnézni mi van rajta! Viszont a 128 mb-os eredeti sd kártyáját olvassa a gép. Ez mitől lehet, és hogyan tudom javítani a hibát? Köszi előre is a segítséget!

(#146) #21346560


#21346560
törölt tag

Most komolyan srácok, csak 3 HSZ-t kellene visszaolvasni :W

(#147) Tizio válasza #21346560 (#146) üzenetére


Tizio
tag

Csatlakoznék előttem szólóhoz, ezt megelőzőleg 146 hozzászólás érkezett ebbe a tropik-ba ami ki is merítik a lehetőségeket.

Ha vennétek a fáradságot és el olvasnátok akkor a témában haladó szintre emelkedne a tudásotok.

Csodákat nem kell várni, ugyanis ha az eszköz memória egysége vagy valami fizikális alkatrész hibásodik meg, akkor bizony nincs mit tenni kuka , és vagy előtte Kürt KFT. akik legalább visszanyerik az adatokat ha arra van még mód.

A másik verzió az amikor a partíció szál el és az általad használt eszköz vagy os (operációs rendszer) nem képes kiolvasni, ez esetben van lehetőség néhány program segítségével szoftveresen úgymond "javítani az eszközt".

Amit NEM ajánlott tenni: kihúzni az eszközből mint vasalót egy konnektorból,
ez ugyanis vizuálisan megjelenítve olyan mintha írás közben kihúznák a füzeted amiben éppen írsz. Lehet hogy szerencséd van és éppen nem folyik írás és megúszod százszor, de elég ha egyszer nincs és máris megtanulod hogy nem lehet ilyet csinálni.
Legjobb megoldás, ha pl: fényképezőgépnél hogy kikapcsolod eltávolítás előtt, ez telefonra is igaz, mert ha ott futtatsz valami programot ott írás olvasás megszakítása ugyanúgy okozhatja a memóriakártya meghibásodását is akár.

Windowsnál ajánlatos az eszköz kiadás gombra kattintani, Linuxnál is van lehetőség az eszközt leválasztani.

Ha szoftverrel akartok csodát tenni mindenkinek ajánlott a tropik végigolvasása.
Sok szerencsét!!!

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#148) Louro


Louro
őstag

Elnézést, ha nem ide tartozik, de kb. 3 hónapja vettem itt az aprón Sandisk CL10 32GB-os microsd-t.

http://www.rufusz.hu/termek/kingston-microsd-reader-generation-2 Ezzel használom.

Próbáltam formázni NTFS-re, exFAT-ra és FAT32-re, de egyik se hozott javulást. Az lenne a kérdésem, hogy a kártya kuka vagy csak user error?

A kártyáról egy teszteredmény:

Warning: Only 256 of 32041 MByte tested.
The media is likely to be defective.
196.0 MByte OK (401480 sectors)
59.9 MByte DATA LOST (122808 sectors)
Details:59.9 MByte overwritten (122808 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
0 KByte corrupted (0 sectors)
16 MByte aliased memory (32768 sectors)
First error at offset: 0x000000000b409000
Expected: 0x000000000b409000
Found: 0x000000000f409000
H2testw version 1.3
Writing speed: 4.08 MByte/s
Reading speed: 13.3 MByte/s
H2testw v1.4

Mess with the best / Die like the rest

(#149) Xperia Ray


Xperia Ray
csendes tag

Hali mindenkinek.

Nekem olyan gondom lenne hogy van egy sony ericsson xperia ray mobiltelefonom amiben van egy 32 gb.os SD-kártya.

A telefont összekötöttem a laptopommal és pár képet áthelyeztem a telefonról a gépre.
Pár videót pedig letöröltem a telefon memóriakártyájáról amit nem kellet volna az lenne a kérdésem hogyan lehetne visszanyerni ezeket a videókat ha egyáltalán lehet.

Aki tudna segíteni annak megköszönném.

Üdv

(#150) beccyboy


beccyboy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy egy 8 gigás micro sd-t szeretnék androidos telefonban használni úgy, hogy ext partíció is van rajta. A telefon gond nélkül felismeri, de az ext particiot nem tudom csatolni. Sőt, ha két partíció van, nem is tudok telepíteni semmit a telefonra, mert újraindul közben.
Olvasgattam errefelé, és az sd formatterrel formáztam, majd particionáltam. Utána jó is volt a kártya, de újraindítás után megint eltűnt a második partició.
A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e valami megoldást, amivel használhatóvá tehetném a kártyámat, vagy valami ötlet, hogy miért nem látja a telefon a második partíciót (gépen, mini tool partitionnal látom).

Köszi

Caffeine addict.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.