Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) MPowerPH válasza Ciccuka (#1350) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sehol nem cserelnek blokk nelkul. Ha az megvan, vagy a vasarlasrol egy bizonylat, akkor koteles cserelni, mivel rajta van a csomagolason, hogy 10 years limited manufacturer warranty.

Don't Tread On Me

(#1352) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Nem nagyon találok infot róla, hogy milyen kártyát érdemes venni ha belső tárólóként akarom használni 6.0 alatt, gondolm hogy minél gyorsabbat, de mi a minimum? Jelenleg egy samu evo 64-es van benne 44/22-es sebességgel, ezt érdemes belsőként használni vagy ahhoz egy 80-90 körüli sebesség kell.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1353) kicsizee válasza Ciccuka (#1305) üzenetére


kicsizee
aktív tag

pont egy ilyen kártyám szállt el kb fél órája, semmiből semmi, nem látja többé a telefonom, se a számítógép

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1354) kicsizee


kicsizee
aktív tag

Sziasztok,

kb egy fél órája szállt ek egy samsung 32evo u1-es kártyám egy xiomi note 2-ben. se a note 2ő, sem a régi sonym nem látja, azt írja, hogy üres sd. a tlót gépre dugva a gép sem látja a kártyát.

segítséget szeretnék kérni, hogy ilyen helyzhetben mit lehet tenni, fontos adatok voltak rajta. file rendszer sérülhetett? (sonym felajánlja, hogy formázza a kártyát, de akkor oda az adatok)

valakinek ilyen tapasztalata? tudnátok segíteni? köszi

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1355) kicsizee válasza dethroner (#1317) üzenetére


kicsizee
aktív tag

pont ez történt nálam is. sikerült valami megoldást találni a felélesztésre, adatok visszahozatalára?

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1356) Ciccuka válasza kicsizee (#1353) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eredeti, Magyarországon vásárolt?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1357) kicsizee válasza Ciccuka (#1356) üzenetére


kicsizee
aktív tag

eredeti, de nem magyarországon vásárolt, mivel felvidéken élek :D

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1358) XtremLor


XtremLor
őstag

Van erre topik itt ph-n csak nem ugrik be mi a neve, a helyedben kartyaolvasoba raknam a kartyat, azt a gepre csatlakoztatva raereszetenek valami szoft Getdataback, Recuva, PDR hatha.....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1359) Ciccuka válasza kicsizee (#1357) üzenetére


Ciccuka
veterán

/CN /US /EU /KR modell?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1360) kicsizee válasza Ciccuka (#1359) üzenetére


kicsizee
aktív tag

méjd in Korea

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1361) Ciccuka válasza kicsizee (#1360) üzenetére


Ciccuka
veterán

A csomagolásán mi van feltüntetve azok közül, amit felsoroltam?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1362) kicsizee válasza Ciccuka (#1361) üzenetére


kicsizee
aktív tag

fél éve vettem, hol van már meg a csomagolása? ennyi van a a kártyára írva magára. kr az nem kóreát jelöl, jelölhet?

ennyi van a kártyán

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1363) zola96


zola96
senior tag

Semmi sem látja a 8gbos kártyámat. még anno az xperia arc-hoz kaptam. azota csak képek biztonsági tárolására használom hetente rámentek mindent. azonban ezen a héten nem olvasta be a laptop. se semmi más... se telefon se semmi. teljesen meghalt? :/ több évnyi kép veszik el (jo igaz megmarad, de mint látszik az ördök nem alszik..) :F :R

(#1364) Ciccuka válasza kicsizee (#1362) üzenetére


Ciccuka
veterán

/CN a gyengébb minőségű kínai piacra szánt változat Samsung-nál és ezt csak a csomagoláson tudod megnézni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1365) kicsizee válasza Ciccuka (#1364) üzenetére


kicsizee
aktív tag

hali, megtaláltam a dobozt, asszem ez az, ha minden igaz, akkor ott EU-t ír

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1366) Ciccuka válasza kicsizee (#1365) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csinálj róla egy ISO lemezképet és formázd meg Rufus vagy SDFormatter-el! Recuva-val vagy másik adatvisszaállító programmal utána lehet helyre tudod állítani az adatokat, ha szerencséd van.

Elképzelhető, hogy az eszköz tette tönkre a fájlrendszert amibe volt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1367) kicsizee válasza Ciccuka (#1366) üzenetére


kicsizee
aktív tag

az iso-ról próbáljam meg helyreállítani?

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1368) Ciccuka válasza kicsizee (#1367) üzenetére


Ciccuka
veterán

Arról is megpróbálhatod, de inkább a kártyáról kellene megpróbálni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1369) kicsizee válasza Ciccuka (#1368) üzenetére


kicsizee
aktív tag

nekem is ez volt az elképzelésem. akkor miért érdemes/kell iso-t is csinálni belőle?

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1370) Ciccuka válasza kicsizee (#1369) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mert akkor legalább lesz egy valamilyenféle mentésed róla nem?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1371) kicsizee válasza Ciccuka (#1370) üzenetére


kicsizee
aktív tag

az igaz, tudsz javasolni valami progit, ami a sérült kártyáról tudna iso-t csinálni? az ashampoo burning studio nem képes rá. (vagy csak nem akarja) :D

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1372) Ciccuka válasza kicsizee (#1371) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]
Keress rá biztosan találsz párat. Konkrét programot nem tudok ajánlani. Adatmentés topikban nézz utána!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1373) kicsizee válasza Ciccuka (#1372) üzenetére


kicsizee
aktív tag

na a windóz nem képes leformázni :D itt nagyobb bibi lesz :D

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1374) Ftff


Ftff
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék... Micro SD kártya /Kingston egyik pillanatról a másikra láthatatlan lett minden eszköz számára. Próbáltam a Recuva-t is és több hasonló beck-up progit de amig nem látják ezek sem tudják visszahozni. Rengeteg családi pótolhatatlan kép van rajta amit a Canon 70D-vel készítettem.
Bármi segítség jól esne! Előre is köszönöm Nektek.

(#1375) Ciccuka válasza Ftff (#1374) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kingston mémórakártyák gyakorta haláloznak el.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1376) Ftff válasza Ciccuka (#1375) üzenetére


Ftff
újonc

Köszi nem is veszek többet... valami megoldás??

(#1377) kicsizee válasza Ftff (#1376) üzenetére


kicsizee
aktív tag

nekem pl a samsung kártyám halt meg egyik pillanatról a másikra. a kingstone pedig még soha :D. úgyhogy ez is lutri

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1378) junior11 válasza kicsizee (#1377) üzenetére


junior11
veterán

Ez így igaz. Nemrég mondta éppen az egyik barátnőm, náluk rengeteg Kingston cucc fogy el (pendrive, SD kártya stb.) és minimális a reklamáció, ellentétben az A-Datával vagy éppen a Samsunggal.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1379) Ciccuka válasza junior11 (#1378) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hülyeség! A PH topikjait olvasgatva egyértelműen a Kingston a legrosszabb márka. A Flash kártyáik kis része idő előtt, nagyobb része pedig idő után garantáltan kifingik. Csak be kell írni a memóriakártyás és a pendrive-os topikba a Kingston márkanevet és bárkinek világossá válik a valóság.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1380) junior11 válasza Ciccuka (#1379) üzenetére


junior11
veterán

Azt elhiszem, hogy van/volt rá panasz, viszont jóval többet is adnak el belőlük, mint más egyes márkákból, s itt a Kingstont amúgy is szokás lehúzni. A barátnőmnek pedig hiszek, hisz tudja, mit beszél, évek óta ez a szakmája, náluk ez a helyzet, de természetesen máshol fordítva is lehet, ahogy más márkáknál is.

Pl. nekem is van jópár Kingston pendrive, van amelyik már 8-10 éves, mind a mai napig semmi bajuk, ahogy a microSD kártyáknak sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1381) kicsizee válasza junior11 (#1378) üzenetére


kicsizee
aktív tag

mondjuk én visszamentem a boltba, mondtam meghalt a samsung kártyám,, és hogy vinnék kingstont. először nem értette a srác, hogy mi van és ajánlott egy samsungot. mondom pont most halt meg, azért kell a kingstone. mondta érdekes, én vagyok az első, akinél ez előfordult. bár azt is mondta hogy míg a kingstone régebbtől van piacon, szélesebb választékkal, több fogy, addig a samsung csak pár éve "robbant" be a kártyáival. úgyhogy bármi megtörténhet. elég egy rossz széria valamelyik gyártósorról, és akkor azoknak annyi. ez bárhol előfordulhat. (pl vettem samsung tv-t, és a pereme mentén sokkal világosabb a kép foltokban, úgyhogy megy ez is vissza )

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1382) junior11 válasza kicsizee (#1381) üzenetére


junior11
veterán

Ma már bármelyik felmondhatja a szolgálatot, semmi sem a régi, ahogy a Kingston sem. Nekem Kingstonnal, Samsunggal szerencsére eddig még nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1383) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Van egy régebbi 16 gb-és microSD kártyám amit.ha rádugok átalakítóval a notebookra és megnyitom akkor befagy minden.Ez mitől lehet?Gondolom hibás a kártya.Lehetséges vele valamit kezdeni?
A telefon sem látja.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1384) Ciccuka válasza Orlin (#1383) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld ki egy normális gépben és normális kártyaolvasóban megformzáni SDFormatterrel vagy Low level format programmal.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1385) #59070464


#59070464
törölt tag

Vajon jol vegeztem el a hazifeladatom?

A Lexar Professional 1000x UHS-II 32GB-os SD kartyaja az eBay-en eljon 7000 Ft korul egy megbizhato eladotol. 10 ezer Ft alatt nem fogok ennel gyorsabbat kapni, ha eleg a 16GB sem? (az 1000x-bol azert esett a valasztas a 32-esre, mert irasi sebessege paprion jelentosen magasabb a 16-osnal es meg igy is kereten belul vagyok)

A Sandisk Extreme Pro UHS-II 16GB-os verzioja ugy is jelentosebb dragabb az 1000x UHS-II 32GB(!)-nal, hogy elvileg nem is igen gyorsabb nala (csak papiron).

(#1386) Ciccuka válasza #59070464 (#1385) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eléggé megkérik az árát.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1387) #59070464 válasza Ciccuka (#1386) üzenetére


#59070464
törölt tag

Melyikre gondolsz?

(#1388) Ciccuka válasza #59070464 (#1387) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lexar Professional 1000x
Samsung Evo+-nál 2.5x drágább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1389) #59070464 válasza Ciccuka (#1388) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem ertem hogy jott ide az az SD. A kerdest meg se kozelitetted.

Meg jo hogy olcsobb:
Lexar 1000x UHS-II 32GB: 150/75 MB/s
Samsung Evo+ UHS-I 32GB: 80/20 MB/s

[ Szerkesztve ]

(#1390) Ciccuka válasza #59070464 (#1389) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt értem, hogy SD. Csak azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy drága.
Másik, hogy SD adapterrel is kapható.
A valós sebességet nézd meg és azzal vesd össze az árát!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1391) #59070464 válasza Ciccuka (#1390) üzenetére


#59070464
törölt tag

Inkabb a Sandisk Extreme Pro a draga. Az UHS-II-es verzioja vetekszik (real world) az 1000x-el, csak hogy a Lexar-nak meg van egy 2000x kartyaja is. Na az draga, a legdragabb, de a leggyorsabb SD is egyben. Irtam egy ar limitet, nekem az 1000x araig megeri, 1-2 ezer Ft kulonbseg nem szamit. Minel nagyobb olvasasi sebesseg szamit.

[ Szerkesztve ]

(#1392) béke


béke
aktív tag

sziasztok abban kérném segítségetek hogy volna egy Sandisk MSD kari amin nagyon sok kép volt de a memókari a telefonba meghibásodott nem látta többé a teló majd a gép sem, a telefont buta módon reseteltük és vele együtt a memkarit is.
Nyomom a google-t ezerrel találtam mindenféle progit....
Idáig ez az 1 progi fedezte fel a karit ZAR X, viszont végig vizsgálja de ugyebár nem talál semmit rajta (Ez gondolom a formatálástól lehet).

Nos a lényeg az lenne hogy kellene egy olyan progi ami megjavítaná a memkarit hogy a gép felismerje és utána egy olyan progi ami vissza hozná a formatálás előtti cumokat!

Létezik ilyesfajta eljárás ha igen mivel és hogyan? Köszi előre is mindenkinek.

Alá írás :)

(#1393) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Milyen normális kártyaolvasót érdemes venni?
Elég lenne microSD.
A Lexar -nál láttam hogy a memkarijához pakol olvasót is: klikk

ilyet hol lehet szerintetek külön beszerezni?
vagy valami hasonló UHS-II -es olvasót tudtok ajánlani? (ami tényleg jó/tartós)

Előre is köszi :R

(#1394) Ciccuka válasza detroitrw (#1393) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend USB 3.1/3.0 Card Readers ezt szokták ajánlani

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1395) detroitrw válasza Ciccuka (#1394) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi, de ebből csak a nagy tud UHS-II -t :(((

Nekem meg kicsi kéne ami akár kulcstartóra is rászerelhető (azért linkeltem a LEXAR-t, de külön nem találom)

Ha valakivel lehetne boltolni az is jó lenne ... övé lenne a memkari nekem csak az olvasó kell :))

[ Szerkesztve ]

(#1396) detroitrw válasza detroitrw (#1393) üzenetére


detroitrw
addikt

Persze ez is csak memkarihoz van :O
klikk
:(

Egy ilyen cuccot miért nem lehet külön is megvenni? :(

(#1397) Terentius


Terentius
őstag

Vettem egy Mixza Tohaoll Ocean Series 32 Gb microsd kártyát.Tegnap óta nem ismeri fel két telefon sem.Mit lehet vele kezdeni?

Poco F5 12/256 Gb

(#1398) Ciccuka válasza Terentius (#1397) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egy jófajta kártyaolvasóban ki kell próbálni. Rufus, SDFormatter-el vagy Low Level Format programmal megformázni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1399) Terentius válasza Ciccuka (#1398) üzenetére


Terentius
őstag

Betettem egy a kezem ügyébe kerülő kártyaolvasóba, de nem érzékelte. Viszont cserébe tűzforró lett. Szerintem kuka. :W

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.