Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) doc válasza mrhitoshi (#1150) üzenetére


doc
nagyúr

a Csatahajo egy tipikus B kategorias SF, a celja szimplan a szorakoztatas. nem szabad fennakadni olyan jelentektelen aprosagokon mint az idegenek oltozeke. ez tipikusan az a film, amit tv elott ulve, sorrel a kezben, rohogve nez vegig az ember :D

az Iron sky meg persze hogy a valosagtol elrugaszkodott, pont ez a lenyege, az egy abszurd vigjatek, ld. Top Secret, Monty Python, etc (csak azoknal valamivel kevesbe elvont es faraszto)

(#1152) mrhitoshi válasza doc (#1151) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Túl magasra tettem a lécet, nem volt szabad. :D

PS4

(#1153) doc válasza mrhitoshi (#1152) üzenetére


doc
nagyúr

na latod, ezert kell ugy nekiulni ahogy en tettem: elotte mindenhol azt olvastam hogy ez egy hulladek, ugyhogy nagy kalap fekaliara szamitottam
ehhez kepest kimondottan szorakoztato volt a film :C (azert a 'jo' fogalmatol meg mindig nagyon messze van, de mivel nem is vartam hogy jo legyen, ezert ez nem okozott problemat vagy csalodottsagot) sot, meg csak nem is annyira 'ubergagyi' szinten szorakoztato mint mondjuk a Baratok Kozt mikor Magdi neni leesik a lepcson, hanem annal egy fokkal jobban teljesitett

[ Szerkesztve ]

(#1154) leslieke válasza doc (#1153) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

de csak egy fokkal teljesített jobban. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1155) doc válasza leslieke (#1154) üzenetére


doc
nagyúr

tobbet nem is vartam tole :D
amugy nem is rossz a parhuzam, pont ugyanugy unasig ismetelt, kozhelyes kliseket ismetel, mint a szappanoperak, csak itt nem amnezia/vak kislany/eltitkolt gyerek/stb bukkan fel, hanem a 'meglepo' hosies vegkifejlet, a lenezett, masodlagos szereplo vilagmegmentese, a nagy onfelaldozo "menj csak, en inkabb meghalok", stb

[ Szerkesztve ]

(#1156) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Minden idők legjobb filmje a témában? Nálam még mindig a "Nyolcadik utas..." vezet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1157) bambano válasza mrhitoshi (#1150) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az iron sky nekem csalódás volt, szerintem az alapötlet zseniális lehetett volna egy komoly sci-fihez, ehelyett elpuskázták pár palin paródiára az egészet. pedig sok mindent meg tudtak csinálni rendesen, nem volt zavaró a kevés pénz, pl. a látvány megütötte a szintet.csak a storyboard, az nem túlórázott eleget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1158) leslieke válasza philoxenia (#1156) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Alien 1-2, T2.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1159) philoxenia válasza leslieke (#1158) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az "élien" lánykori nevén a Nyolcadik utas... :D De a kettő már más műfaj, nem is igazi sci-fi, inkább horror, krimi, akció...
Nekem könyvben is a Novella "a" sci-fi, minthogy a fantasy valódi legjobb megjelenési formája a regénysorozat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1160) leslieke válasza philoxenia (#1159) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom! Megvan mind a 4 film és a könyvek is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1161) philoxenia válasza leslieke (#1160) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könyveket én ritkán találok jókat, amiket filmről írnak vissza, sőt nekem pár fordított adaptáció sem tetszik.
A Blade Runner, hogy egyértelmű legyen a cím, könyvben teljesen más nekem és sokkal jobban bejön... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1162) leslieke válasza philoxenia (#1161) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Szárnyas fejvadászt nem olvastam, a film is bőven elég volt, szerintem túlhype-olt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1163) philoxenia válasza leslieke (#1162) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A könyv teljesen más, igazából csak kisregény inkább.... Érdemes elolvasni. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1164) degu válasza philoxenia (#1163) üzenetére


degu
senior tag

A konyvet en sem olvastam,de a film nekem nagyon tetszett,mert a *lelki*motivumok is meg voltak,nem csak a gyilkolaszas.Es a szereplo figurak is elo embereknek tuntek,nem csak*kliseknek*
A fantasy sorozatokat en is baromira csipem,csak az a bajom,hogy a konyvtarosok nem forditanak figyelmet a teljes sorozat beszerzesere.Elolvasod /mint kesobb kiderul/ a 3. tortenetet,kotetet,es se az elejet,sem a veget nem tudod megszerezni.Es van egy csomo ilyen,ami tetszett,de befejezetlen,csonka volt-igy. :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1165) mrhitoshi válasza degu (#1164) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Szintúgy. Bár könyvet nem olvastam, de a filmet láttam, és nem olyan rossz, Prometheustól ezerszer jobb.
Az külön tetszett, hogy elhangzott benne ez a mondat: Gondolkodok, tehát vagyok. Cogito ergo Sum Ha egy ilyen híres mondat hangzana el egy mai filmben, akkor a nézők bámulnának ki a fejükből, mint a birkák...
Szóval egyfajta művészeti értéket is vittek a dologba, és tényleg nem a lövöldözésről szólt. :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#1166) meroly válasza leslieke (#1107) üzenetére


meroly
veterán

Ez a Vének háborúja tényleg nagyon jó, alig bírom lerakni, szinte spórolok a fejezetekkel :D
Hogy-hogy ebből eddig nem készült film?

Impossible is nothing

(#1167) doc válasza meroly (#1166) üzenetére


doc
nagyúr

viszonylag uj konyv
a Vegjatekbol kb. 20 eve keszul a film :D

(#1168) leslieke válasza meroly (#1166) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majdcsak felfedezik a filmesek. A folytatásra nagyon kíváncsi vagyok.

Ajánlom még figyelmedbe (meg másoknak is) Joe Haldeman: Örök háború c. könyvét is. Szerintem ez is nagyon jó lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1169) doc válasza leslieke (#1168) üzenetére


doc
nagyúr

a folytatasat is olvastad (marmint a Forever Peace-t)?
az is jol sikerult?

egyebkent en most a Katedralist olvasom (marmint a Fonyodi-felet)
eddig hatarozottan tetszik a konyv, bar eleg sok problemam van vele...
majd irok reszletesebben ha befejeztem, most tartok az elso kotet (A katedralis harcosai) felenel
az uj (negykotetes) Delta Visions kiadas szerint most kezdem a masodik kotetet :D

(#1170) leslieke válasza doc (#1169) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

a folytatasat is olvastad (marmint a Forever Peace-t)?
Ha nem jelent meg magyarul, akkor nem. De jöhet, mert érdekel.

Katedrális: nekem nagy kedvencem, még az első kiadást olvastam, jó régen. Valamikor újra elő kéne vennem. DV-s kiadásnak a borítói zseniálisak lettek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1171) doc válasza leslieke (#1170) üzenetére


doc
nagyúr

rakerestem a moly.hu-n, de ugy tunik nincs magyarul
viszont a Forever War-t 2012-ben kiadtak ujra: [link]
szoval lehet hogy a kiado tervei kozott szerepel a folytatas is :)

nekem sajna nincs meg papiron a Katedralis; antikvariumokban, rukkolan, mindenhol fel vagyok ra iratkozva, eddig hiaba :-/ remelem azert idovel hozzajutok, most e-bookkent olvasom (mondjuk amugy is 'villanyon' olvasnam, de a nekem tetszo konyveket mind megveszem papiron is)

(#1172) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a trilógia is nagyon jó, az első részből most készült film, pedig nem régi könyv...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1173) doc válasza philoxenia (#1172) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon sokat hallottam rola, de olyan hosszu a konyves varolistam, hogy vegul filmen lattam :D
a film egyebkent nagyon jo lett, bar nehez elfelejteni hogy gyakorlatilag 99%-ban Battle Royale koppintas
a folytatasokra mindenesetre kivancsi vagyok, szoval elobb-utobb elolvasom :)

(#1174) leslieke válasza doc (#1171) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 2012-es Forever Wart reklámozom én is. :)

A Delta Visiontól meg lehet venni e-book formában és papír alapon is. Vannak akciók is, amikor kedvező áron beszerezhetőek. Keresett könyv, nem csoda, hogy megélt 3 kiadást. Az első kettő megvan nekem, a DV-st még nem szereztem be.

(#1172) philoxenia filmet láttam, hamarosan jön a második része is. A könyvek beszerzésén elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1175) doc válasza leslieke (#1174) üzenetére


doc
nagyúr

begyujtod az osszes kiadast? :Y
te betegebb vagy mint en, akinek 3 (azonos kiadasu) Vegjatek van a polcan :D

(#1176) philoxenia válasza doc (#1173) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A könyv nekem nem igazán Battle Royalos, szinte teljesen másról szól, kb. annyi bennük a közös, mint a Battle Royalban és a Legyek Urában. Mondjuk filmen azt se láttam...
A Darázsgyárt olvastátok?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1177) meroly válasza leslieke (#1168) üzenetére


meroly
veterán

Egyébként nem a háborús részeket leszámítva minden tetszik benne :DDD

Impossible is nothing

(#1178) leslieke válasza doc (#1175) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akad még pár könyv, amiből több kiadás van meg, pl.: Lőrincz L. László (Leslie L. Lawrence) valamennyi könyve megvan és mindegy, hogy milyen kiadásban és hányszor jelent meg, így van meg a Sindzse szeme 4 változatban is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1179) doc válasza leslieke (#1178) üzenetére


doc
nagyúr

a Sindzse szeme nekem egy peldanyban van meg, az is azert mert karacsonyra megkaptam az azonos cimu tarsasjatekot, amiben benne van a regeny is :)

(#1180) leslieke válasza doc (#1179) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hah, ez a könyv pont jó példa lett, mert az verzió pont nincs meg nekem, csak emiatt nem akartam megvenni a társasjátékot.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1181) doc válasza leslieke (#1180) üzenetére


doc
nagyúr

az csak a jatekkal egyutt kaphato, ra is van irva a boritojara hogy 'ajandek' :D
szerintem valamikor 20 eve mar olvastam, de megigertem anyamnak hogy elolvasom megint
amugy jo konyv? bar egy fanatikus LLL gyujtotol lehet hogy hulyeseg ilyet kerdeznem...
en inkabb a sajat neven irt (SF jellegu) konyveibol olvastam parat, pl. a Fold alatti piramist es folytatasat, azok egesz jok voltak, a Lawrence konyvekre mar nem emlekszem, pedig azokbol is olvastam joparat meg gimis koromban

[ Szerkesztve ]

(#1182) localhost


localhost
Közösségépítő

Nem biznicelek, de hátha valakit érdekel:
Erdész Róbert (Robert Forester) Csapda c. könyvéből a második és a harmadik rész duplán van meg nekem... püben érdelkődjön - akinek kellene.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1183) leslieke válasza doc (#1181) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó könyv a Sindzse szeme, még a korai írásai közül való.

Föld alatti piramis 1-2-ből szerintem az első messze jobb, mint a második, Sajnos érződik a könyvek között eltelt idő.

Amit még érdemes elolvasni, az A gonosz és a fekete hercegnő, február 18-án jelenik meg az újrakiadása.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1184) philoxenia válasza localhost (#1182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ő írta? Vagy névazonosság?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1185) doc válasza philoxenia (#1184) üzenetére


doc
nagyúr

(#1186) localhost válasza philoxenia (#1184) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Természetesen IGEN, Ő az, 100% eredeti valójában. :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1187) localhost válasza doc (#1185) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Érdekes, nekem más borítóval van meg. ilyen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1188) philoxenia válasza localhost (#1186) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rettenetesen imádtam a Marsbéli Krónikákat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1189) localhost válasza philoxenia (#1188) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gyere el időnként TOMPOX koncertre!
(Én havonta járok a Klubjukba = Pecsa)
A volt Solarisos basszista Pócs Tamás zenekara (Solaris Tribute) - Solaris számokkal és saját (hasonstílusú) Tompox nótákkal.
Játszanak számokat a Marsbéliről is!

Következő koncertünk: 2013.01.31. 20:00 - Budapest, PeCsa Café

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1190) philoxenia válasza localhost (#1189) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos melózom 31-én és vidékről messze is vagyok, de majd figyelek egy esetleg jó időpontot.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1191) localhost válasza philoxenia (#1190) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Minden hónap utolsó hetében ugyanott.
127.0.0.1 - decemberben

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1192) degu válasza localhost (#1189) üzenetére


degu
senior tag

Hat a Solaris+a Marsbeli Kronikak engem is elvarazsolt.
Sajnos a lemezt valaki elkunyizta-kolcson,hogy felveszi,oszt...zseton...
Egyebkent ami meg nagyon tetszett,az az Utolso Csillagharcos volt.Nem tudom,hogy a film volt elobb,es abbol forgatokonyv-regenyt irtak,vagy forditva.
Az ujabb sci-fikbe egyebkent az nem tetszik igazan,hogy az igazi,technikan alapulo,hihetove varazsolt regenyeket kezdik felvaltani a misztikus/horroros/pszicho-izes eklektikus general-szoszok.
Belevesznek minden stilust,hogy minnel tobben olvassak/vegyek meg.
Igazan keves ezek kozott,ami igazan jol sikerult.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1193) philoxenia válasza degu (#1192) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szájenszfiksön Wells is és Verne is, bár teljesen más a stílus. A magyar szerzők között ellenben Jókaival kezdhetünk, majd egy kevéssé ismert szerző következik. Ki olvasta a Kazohiniát?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1194) neduddki válasza degu (#1192) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nostredamust sokka jobban szeretem, de a masrbelis em rossz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1195) degu válasza neduddki (#1194) üzenetére


degu
senior tag

Hat ha mar itt tartunk,nekem S.Lem a kedvencem.
Baromi izgalmas,erdekes a meseszovese,es az egesz emberisegre vonatkozo gondolatokal feszeget. t.k.
Pl az Eden egeszen kaprazatos,de a Solaris sem kutya,vagy a Legyozhetetlen.Szerintem mindegyik remekmu.Olyan fantaziaja volt a csokanak,amivel talan csak Asimov vetekedhet.
Nem csak a maga kategoriajaba volt jo.Ha szepirodalmat irogatott volna,abban is jo lett volna.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1196) bambano válasza degu (#1195) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Asimov is jó krimiket írt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1197) degu válasza bambano (#1196) üzenetére


degu
senior tag

Igy igaz!
Az Alapitvany-sorozat hihetetlen egy tortenet.Egy percig sem unalmas.Meg a 6. resz sem veszit a rendkivulisegebol,es az uj otletek tuzijatekabol! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1198) bambano válasza degu (#1197) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem sorolom az alapítványt a krimik közé, vagy félreértettem valamit?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1199) doc


doc
nagyúr

a Fonyodi-fele Katedralis harcosairol irtam egy kisse talan terjengos velemenyt a konyvajanlo topicba :)

[ Szerkesztve ]

(#1200) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Dan Simmons - Endymion
jo volt, de ez igy magaban elmarad a Hyperiontol. A konyv nagyresze egy kalandregeny sok utazassal, bajba kerulessel es szerencses meguszassal. Ami tetszett: tobb bolygot bejarnak a foszereplok, meglatjuk mi lett a halo bukasa utan a sorsuk, hogyan veszelik tul a hirtelen jott elszigeteltseget. Ami talan erdekesebb, hogy mi lett a tarsadalommal, politikaval. Kevesbe tetszettek viszont a foszereplok, mig a Hyperionban megkapunk 6 teljes tortenetet, es mindegyik karaktert jol megismerjuk/megszeretjuk, ertjuk a motivacioit addig itt nagyreszt homaly fedi a mierteket. A lanyt meg hajlando vagyok elfogadni mint axiomat, azt viszont nem ertem Raulnak miert eri meg ennyire megszivatni onmagat. A masik oldal talan erdekesebb, ahogy a pap-kapitany alapvetoen parancsokat teljesit, de azert megmutatja, hogy van sajat akarata is. A vegere szerencsere beindul a tortenet, valoszinuleg a folytatas komolyabb lesz. Osszessegeben tetszett, de messze nem olyan komplex es elgondolkodtato mint az elozmenyek.
es most varhatok novemberig..

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.