Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) phoenixke


phoenixke
tag

Arkadij Strugatskij, Boris Strugatskij - STALKER (a könyv, nem a film)

(#102) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Meg akarom nézni a Blade runner című filmet, de semmit se tok!
Pl.: jó fil egyáltalán?
és ha igen honnan lehet letölteni?

(#103) Szalma válasza joysefke (#102) üzenetére


Szalma
őstag

Próbált a rendezői verziót megszerezni.
A film nem egy full akció végig, de nagyon jó jövőkép/gondolatok vannak benne... Érdemes megnézni.

Szeretettel:
Szalma

(#104) Anathol


Anathol
tag

Hi!

Aki szereti a Star Treket annak figyelmébe ajánlom a SAT1-et pénekenként 20:15-től. Egy új sorozat ami az első Enterpriseről szól (Kirk elöttiről) szerintem elég király! A vulkániaiakat elészen más szemszögből mézhetjük!

(#105) Flashback


Flashback
addikt

Kiadták a ST-összesz moziját DVD-n!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#106) Ivan válasza PeliScan (#5) üzenetére


Ivan
csendes tag

Én is Peliscan üzenetével értek egyett, miszerint a sci-fi alapvetően könyv, főleg az tudja ezt aki olvasott már Asimovot, és tudja fejből a 3 (vagy 4) robotika törvényét:).
Ott van például a Dűne is, a könyvet csomószor olvastam, és mindegyik olvasásra nagyon tetszett, aztán csináltak belőle egy filmet, ami nagy bukás lett, bár én nem láttam, de apukám azt mondta, nem volt olyan rossz, viszont nemrégiben lenyomtak 1 új változatot az HbO-n, és volt ''szerencsém'' megnézni, na hát majdnem elhánytam magam olyan rossz lett.
Persze van pár kivétel is, nem mondom, hogy filmen a sci-fi szar, de egy jó iró által írt könyv felejthetetlen.

(#107) localhost válasza localhost (#73) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A 73-as üzenetben említettem, hogy van néhány teljesen felesleges galaktikám: otthon előbányásztam őket.

Sorolom:
Előbányászási sorrendben.
31, 39, 35, 36, 37, 19, 44, 34, 32, 49, 42, 41, 43, 40, 48, 46, 51, 54, 50,
56, 52, 156, 55, 45, 60, 53 = 26 darab
META: 2, 6, 5, 9, 1 = 5 darab

Valaki egyben megszabadítana tőlük?
(Troll-é az elsőbbség, de Ő még nem jelzett vissza)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#108) KovacsUr válasza localhost (#107) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hogy lehet felesleges a 40-es? Az ritkaság, jelzem... abban vannak a Lovecraft-novellák :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#109) localhost válasza KovacsUr (#108) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor azt ajándékozzam neked? Erre megy ki a ''dolog'' ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#110) BRAAJEN válasza Ivan (#106) üzenetére


BRAAJEN
tag

1. A robotnak védenie kell az emberi életet.
2. A robotnak védenie kell saját épségét.
3. Valami ami akkor van ha az 1. törvénybe ütközik.

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#111) Ivan válasza BRAAJEN (#110) üzenetére


Ivan
csendes tag

Azért nem egészen.:)

Pontosan igy vannak a robotika törvényei:

Első Törvény: A robot nem árthat az embernek, és nem nézheti tétlenül ha az embert veszély fenyegeti.
Második Törvény: A robot engedelmeskedni tartozik az emberek parancsainak, kivéve, ha ezek az Első Törvénybe ütköznek.
Harmadik Törvény: A robot köteles megvédeni magát mindaddig, amíg ez nem ütközik az Első vagy a Második törvénybe.

Van még egy Nulladik Törvény, ami szerint csak a nagyon fejlett robotok tudnak cselekeddni:
A robot nem árthat az emberiségnek, és nem nézheti tétlenül ha az emberiséget veszély fenyegeti.

:) na ezt csak okulásul írtam le...

(#112) KovacsUr válasza localhost (#109) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ugyan már! Nekem természetesen megvan. :P ;)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#113) Szalma válasza Ivan (#106) üzenetére


Szalma
őstag

Valahogy nézze meg a Lynch féle Dűne-t. Fergeteges Dűne hangulata van :), persze a ''rövidsége'' miatt kicsit hiányos a könyvhöz képest. Nálam favorit...

Szeretettel:
Szalma

(#114) Ivan válasza Szalma (#113) üzenetére


Ivan
csendes tag

Igen, már régóta meg szeretném nézni, de a TVben nem adják máshonnan meg nem nagyon tudom megszerezni sajnos.:( Pedig nem ártani megnézni, mert ez az új ami nemrégibe ment, egyszerűen pocsék volt.

(#115) localhost válasza localhost (#107) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Troll elvitte mindet, kedves egészségére :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#116) Flashback


Flashback
addikt

Na hali kihalt a forum??

OFF

Pataky Nap van! Hajrá D-sek!

ON

Hol is adják pontosan az Üö. szériát??

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#117) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez a topic is elsüllyedt ejnye-bejnye. Azt látom hogy a scienfe-fiction ami eredetileg volt kezd kihalni. Kb úgy mint ahogy lehet hallgatni elvist de nem ad elő több dalt. Hova lett Asimov, Łem, Philip K. Dick, Frank Herbert ? Jó tudom eltelt az idő de ott vannak a követők. Lehet én vagyok kicsit olvasatlan a témában? Jaizé. Starwars kuka. Oldschool lovagregény +űrutazás ill. lézer. A sci fi számomra Łem - Solaris ill Asimov alapitványa (meg amik hozzá tartoznak. A mezítelen nap, stb.). Úgy sajnálnám ha kihalna a műfaj.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#118) Flashback válasza Esmein (#117) üzenetére


Flashback
addikt

Esmein hála neked kibányásztad a topicom!! Pedig már-már én is elfelejtettem :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#119) Esmein válasza Flashback (#118) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha megnézed 1-2 hét híján 1 éve nem volt post a topicba. Nagy kár lenne érte.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#120) aurum válasza Den (#10) üzenetére


aurum
senior tag

miert a dune/t is sikerult meg a gyuruk urat is. a dune-bol az utolso, nem a 84-es egesz jo. az alapitvannyal az a baj, meg ugy altalaban assimov muveivel, hogy nagyon gyerekesek. amiket meg a hala utan irtak a neveben egyszeruen olvashatatlanok.

a startrek-kel meg az a baj, ahogy a hajok manovereznek. vajon miert par szaz meterrol lonek egymasra es repulnek ugy, mint a elso vilaghaborus ketfedelu gepek? az is erdekes, hogy amikor ket hajo talakozik mindnek ugyanott van a hasa meg a teteje.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#121) Esmein válasza aurum (#120) üzenetére


Esmein
nagyúr

Gyerekesek ? Sztem azért az alapítvány elég mélyen szántó.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#122) Esmein válasza aurum (#120) üzenetére


Esmein
nagyúr

Asimov pont az az író aki nem a vakvilágba dobálja ki a novelláit. Van egy konyve amiben nem sci fi témákat dolgoz fel, hanem mindenfélét magyaráz. Kétszinu hold vagy ilyesféle a cime.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#123) aurum válasza Esmein (#121) üzenetére


aurum
senior tag

haaaaat.... az alapitvagyban egyszeru mondhatni egyugyu szereplok vannak. a tortenet is vicces. mindenki elfelejti az atomenergiat es minden tudomanyt csak az alapitvany marad okos. annyira hogy kepes vallast kreallni a regen megszokott eszkozokbol. a figurak nem fejlodenk, elore lathato, mit fognak mondani/csinalni.

''az alapitvany pereme'' es ''az alapitvany es a fold'' mar jobb egy fokkal, de nem az igazi.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#124) aurum válasza Esmein (#122) üzenetére


aurum
senior tag

tobb ilyen is volt neki. azert egy normalis kozepszintu vegzetseggel rendelkezo embernek nem sok ujat mond egyik sem. ameriakban lehet kuriozum.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#125) Esmein


Esmein
nagyúr

Asimov neve szorosan kapcsolódik a sci-fi műfajához(klasszikus). Sokkal inkább mint a star wars meg a startrek. Amit még szivesen olvasok az az 50-70 kozti orosz novella. Metagalaktikák tele vannak velük. Magyarok közül Zsoldos Péter igazán jó.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#126) szekreny válasza Esmein (#117) üzenetére


szekreny
tag

Követők? Valaki említette már Dan Simmonstól a Hyperiont.Iszonyatosan jó. Persze jó magyar szokás szerint a folytatást (Endymion vagy valami hasonló) már nem adták ki.
Aztán akkor ott van még David Brin től az Uplift könyvek (6 db).Ebből ki tudja milyen megfontolásból csak a másodikat adták ki (Csillagdagály). A többit lehet olvasni angolul, de nagy bátorság kell hozzá, mert elég nehéz. Az egész univerzum azonban nagyon ki van találva, ráadásul annyi ötlet van benne, hogy az elképesztő. Más sci-fi írók egész életükben elvegetálgatnának ennyi jóságon.
Olvastam még egy tök jót, az íróra sajnos nem emlékszem, az a címe, hogy Vörös Mars, nem találjátok ki, de a Mars kolonizálásáról, meg terraformálásáról szól.Először kissé tamáskodva álltam neki a dolognak, nem nagyon szeretem az ilyen terraformálósmarsos témákat (kivéve Bradbury ;) ), aztán kiderült, hogy ez is jó.Ja igen. Van vele egy baj. Csak az első részét adták ki magyarul..pedig elvileg követi még a Zöld Mars aztán az egészet a Kék zárja le.
Aztán bírom még Larry Niventől a Gyűrűvilágot (nem mondom meg, hogy trilógiából hány rész jelent meg magyarul...úgyis kitaláljátok..), meg a Known Space könyvei is jók.
Még ajánlok egy utolsót, a szerzőre megint nem emlékszem, kicsit már régebbi Az átjáró, meg van második része is magyarul, de a maradék hármat megint elfelejtették lefordítani..miért csinálják ezt velem??

Ajánlati blokkunkat hallhatták.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#127) Intelligencs válasza Flashback (#1) üzenetére

A régi Galaktika. Az volt a király! Az első hatvan kötet. Egy kincs.

The Amiga, Born a Champion

(#128) Phantom válasza szekreny (#126) üzenetére


Phantom
tag

Hello

A Hyperiont Nemes István szinte csak hobbiból adta ki, anyagilag totális bukás volt :(

Az Átjárót pedig most adja ki az Ulpius Ház kiadó. Legalábbis az első részt. És aztán szépen sorban jönnek a többiek is. Türelem.

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#129) L3zl13 válasza szekreny (#126) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csillagdagály: Ép a hétvégén gondoltam rá, hogy nekiesek. (Ki tudja hányadszor.)

Eszméletlen jól kitalált univerzum! És mekkora lehetőségek vannak benne. Inteligens(ebb)é tett állatok, meg az egész felemelés folyamata... És az egész hátterében egy intrikával és veszélyekkel teli világegyetem... :))

Gyűrűvilág: Szintén nagyon érdekes volt. Azért annyira nem jött be, mint a csillagdagály.
Hogy magyarul hány jelent meg? Tudtommal legalább 2. Ugyan nem olvastam, de láttam könyvesboltban egy olyat, ami az emberek és a kzinek háborújáról szól.
Ez nem valhallás könyv.

Nagyon ott volt még SCI-FI-ben a Valhalla által kiadott könyvek közül az Örök háború. Egyrészt nagyon szórakoztató, másrészt a relativitáson alapuló ötlete is nagyon jól van kidolgozva.

Még tetszettek az Időjárőr könyvek is Poul Andersontól.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#130) MUŁĐER válasza Intelligencs (#127) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Galatika,igen!A legjobb!kiskoromban állandóan aszt olvastam...:)
A faterom gyűjtötte őket...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#131) divot


divot
veterán

Nemere kezdeti könyveit nagyon szerettem. Aztán amint divatos író lett, és - gondolom a szerződések miatti - kényszerből elkezdte szórni a könyveket, hát úgy lett alacsonyabb a színvonal.

(#132) Den


Den
veterán

randevú a rámával, marha érdekes

www.simson4t.hu

(#133) divot


divot
veterán

Nemerétől a Holtak harca talán a legjobb. Ebből merített valamelyik amerikai sci-fi is, csak már nem emlékszem a film címére.

(#134) L3zl13 válasza divot (#133) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem a Pusztító Stalonéval. Mert az nagyon olyasmi volt.

Aki hülye, haljon meg!

(#135) divot válasza L3zl13 (#134) üzenetére


divot
veterán

De valami olyasmi. Mondom, a címére nem emlékszem, de a sztori ugyanaz volt. Persze gondolom Nemerével nem egyeztettek...

(#136) kbalage2 válasza Den (#132) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A rámaiak vezérelve a triciplitás :DDD
Ha jól rémlik így volt a zárómondat :DDD Nekem a Gyermekkor vége és az Édenkert szökőkútjai a kedvenceim.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#137) szekreny válasza Phantom (#128) üzenetére


szekreny
tag

''A Hyperiont Nemes István szinte csak hobbiból adta ki, anyagilag totális bukás volt ''
Hat ez eleg gaz.Nem igaz, hogy nincs a jo sci-fi nek itthon fizetokepes kozonsege..
Egyébként ki az a Nemes István?


Az Átjárót pedig most adja ki az Ulpius Ház kiadó. Legalábbis az első részt. És aztán szépen sorban jönnek a többiek is. Türelem.
jeee!Megyek is megveszem, szepen mutat majd a polcon.Ja, eszembe jutott a szerzője is.Frederick Pohl.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#138) szekreny válasza L3zl13 (#129) üzenetére


szekreny
tag

Csillagdagály:olvasd el a többit is angolul.Tényleg nehéz, de megéri.Bár én még csak az első hármat olvastam, a többire nem vitt rá a lélek.
Gyűrűvilág:nekem csak az első van meg magyarul, a többi angolul van meg.Amit meg láthattál a könyvesboltban, az a Változó Csillag. Egyébként az ember-kzin háborúból van egy csomó, csak nem jelent meg. Ja, és ebbe a világba (Known Space) nem csak Niven írogat, hanem mások is.

Igenigen, az Örök háború nekem is nagyon bejött.Egyébként elképesztő, hogy az ember milyen gyöngyszemekre akadhat...

Időjárőrt nem olvastam.Poul Andersontól csak a Majd ha az Orion felszállt olvastam...nem volt egy nagy eresztés, bár nem rossz.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#139) szekreny válasza Den (#132) üzenetére


szekreny
tag

Rámának egyszer nekiálltam.De valahogy nem szerettük egymást, túl sok volt benne a terjengős leírás...
Persze ez nem manapság történt, szval, lehet, hogy újra megprobálkozom vele..

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#140) szekreny


szekreny
tag

Tavaly olvastam a Sztrugackij tesóktól egy könyvet.A pontos címére nem emlékszem, valami olyasmi volt, hogy A város, vagy A kísérlet.
Alapmű.Ez most komoly, olvassátok el.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#141) yogibear válasza Flashback (#1) üzenetére


yogibear
addikt

Viasat 3 meg a sorozat megy tele reklámmal

Nem tudom, mit jelent a ''tele reklámmal'', mert kb a rész felénél van 5-7 perc.
Nézd a Sat1-et, megtudod, mi az a ''tele reklámmal'': egy 40 perces részt 3szor szakitanak meg 6-10 percre.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#142) yogibear válasza szekreny (#139) üzenetére


yogibear
addikt

Tedd azt, megéri, előbb-utóbb én is előszedem, mert készül belőle a film (természetesen Clarke segédletével), sőt mi több A.C.Clarke állitólag megirja a 2. és 3. részt is. Maradt a sztoriban még megirnivaló. :)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#143) yogibear válasza szekreny (#137) üzenetére


yogibear
addikt

És aztán szépen sorban jönnek a többiek is.

Talán.
Egyébként egyszer már megjelent a Galaktika Baráti Kör számára (antikvárban meg lehet találni), sőt a 2. része is, a ''Túl a kék eseményhorizonton'' is anno a Sci-fi mesterei sorozatban. :)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#144) yogibear


yogibear
addikt

No és akkor jöjjön a könyvajánló. :)

Walter M Miller Jr. - Hozsánna néked Leibowitz
Fred Hoyle - Osszián küldetése
Kaszás István - A galaktika urai
Michael Crichton - Az Androméda törzs
F. Pohl - C. M. Kornbluth - A Vénusz-üzlet

és végül:

Ray Bradbury - Marsbéli Krónikák.

:)


[Szerkesztve]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#145) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

imaadom a sci-fi filmeket, meg fantasy. Nem olvastam vegig a topicot, lehet megteszem, mit ajanlotok olvasni 15 eves sracnak, lehetoleg olyat ami van konyvtarba vagy nem tul draga es nem ritka? :F

na most latom az elozo hsz-t.. :))

[Szerkesztve]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#146) Ergil


Ergil
aktív tag

Ha akartok jot olvasni, akkor nagyon ajanlom az Orson Scott Card fele Vegjatek (Ender's game) sorozatot.
Orakat tudnek meselni rola, eleg mostoha elete volt, magyarul eleg nehez beszerezni a reszeit, mert mindig mas kiado adta ki:
1. Vegjatek/Ender's game (harci jatekok gyerekekkel Zero gravitacion) - Hugo es Nebula dij
2. Holtak Szoszoloja (magyarul Vegjatek 2 - ket reszben jelent meg)/ Speaker for the Dead (3 faj talakozasa, egy elzart bolygon, tele emberi dramaval es xenobiologiai kuattasokkal- Mesterseges intelligencia!)
3. Fajirtas / Xenocide (versenyfutas az idovel, genmanipulacio, egy erdekes vilagelmelet)
4. Az elme gyermekei / Children of the Mind (huhh, ezt nem tudom par szoban leirni, politikai manipulaciok, a vilagelmeletbol kovetkezo azonnali utazas az univerzum barmely pontjara, egyeb nyalanksagok)

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#147) Phantom válasza yogibear (#143) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Nem talán, hanem biztosan. Ugyanis váltottam velük egy emailt, és felajánlottam a 3. illetve a 4. rész fordítását. Azt válaszolták, hogy 1-2 év múlva visszatérünk a dologra, mikor aktuális lesz. Szóval ha a kiadó addig nem megy csődbe, akkor egyáltalán nem talán. :DD

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#148) Phantom válasza szekreny (#137) üzenetére


Phantom
tag

Valóban gáz, de a jó SF-nek valóban nincs fizetőképes közönsége... :(

Nemes István amúgy a Cherubion könyvkiadó tulajdonosa, melesleg író, műfordító.

Bővebben: link

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#149) KovacsUr válasza Phantom (#148) üzenetére


KovacsUr
addikt

(Alias Jeffrey Stone, John Caldwell, és ezernyi más álnév... :DDD)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#150) zebrafish válasza KovacsUr (#149) üzenetére


zebrafish
tag

Jeffrey Stone is Ő? Miért nem elég neki egy álnév :F

De a Káosz sorozat marha jó :))

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.