Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) meroly


meroly
veterán

Kösz fiúk, utánuk nézek majd, egyelőre egy darabig elég lesz ez a három új szerzemény.

Impossible is nothing

(#952) doc válasza meroly (#951) üzenetére


doc
nagyúr

annyira azert nem vastagok

en most a Revelation Space-nek alltam neki, na az eleg tartalmas olvasmany, 550 oldal olyan szedessel hogy a szemem kifolyik az apro, suru betuktol :D

(#953) emre válasza neduddki (#949) üzenetére


emre
veterán

Kikérem magamnak, hogy Zsoldos Ellenpontjával kezdjen. :N
Tessék elolvasni előbb a Feladat-ot :K

Az ellenpont annak az ellenpontja, vagy mi a szösz

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#954) neduddki válasza emre (#953) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tejesene gyetertek:- )

udv

neduddki

mod: hat elvtarsak regen porgott ennyire ez a totyik nagy orom ez kerem!:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#955) doc


doc
nagyúr

ingyenes SF sorozat: [link]
a HD torrent link nekem nem mukodott, a masik viszont megy

(#956) meroly


meroly
veterán

Elkezdtem a Delejt. Alig bírom lerakni. Rájöttem hogy Herzog az én íróm, a könyv hátulján:
"Arthur Herzog azzal jegyezte be a nevét az irodalomtörténetbe, hogy feltalálta az ítéletnap regényt."
És ezt a műfajt szeretem én!

Impossible is nothing

(#957) emre válasza meroly (#956) üzenetére


emre
veterán

Én így vagyok Robert Sheckley-vel
igaz nem túl termékeny író

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#958) neduddki válasza meroly (#956) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

14-huszinegyketeves koromig kivegesztem Herzog-ot, utanna mar nem tudiott ugy lekotni mint korabban, en a rajzassal kedtem
elleneb a Kos jegyeben meg most is buli ven fejjel

udv

neduddki

mod: feladom tul faradty vagyok mar mara...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#959) elessar


elessar
tag

Cory Doctorow: Kistestvér
Olvasható az egész regény magyarul

(#960) brownus válasza emre (#953) üzenetére


brownus
veterán

a feladatot múlt héten vettem meg, pár oldal után mondhatom azt, hogy tetszik. láttam tőle még pár könyvet, azokért még visszamegyek sztem.

ezt a filmet ismeritek, láttátok-> primer ? a héten megtekintem:) kíváncsi lettem rá

[ Szerkesztve ]

(#961) doc válasza brownus (#960) üzenetére


doc
nagyúr

kicsit elvont, de jo kis film, udito szinfolt a sok halivudi utan :)

(#962) meroly


meroly
veterán

Delej kivégezve, nem volt olyan emlékezetes mint a korábbi kettő (Hőség, Rajzás). Most olvasom az Őrületet, na ez leköt :)

Impossible is nothing

(#963) meroly válasza meroly (#962) üzenetére


meroly
veterán

Hát komolyan mondom ez az Őrület volt eddig a legjobb könyve Herzognak, amit olvastam. Nagyon tetszett.
Találtam otthon pár régi sci-fit, majd este megírom miket.

Impossible is nothing

(#964) meroly válasza meroly (#963) üzenetére


meroly
veterán

Nemere István: A számítógépes gyilkos
Brian Daley: Tron
Ray Bradbury: Az időgép (ebben asszem kis novellák vannak és már valamikor olvastam).

Valamelyiket olvastátok?

Impossible is nothing

(#965) ArchElf válasza meroly (#964) üzenetére


ArchElf
addikt

Tron-t olvastam - igaz már a játék után, és a film megnézése előtt. Nekem jobban tetszett, mint a film. Bár szerintem csak azért, mert a filmet nem gyerekként láttam először, hanem most 1-2 éven belül.

Nemere - Holtak Harca sem rossz, Demotition Man (Stallone) néven híresült el filmként :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#966) meroly válasza ArchElf (#965) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, nem tűnik túl rossznak ez a Holtak harca, bár a tartalmat olvasva nem sok hasonlóságot látok a Sandra Bullock-féle Pusztítóval.... :F
Ja Tron-t én is láttam még régebben a TV-ben, azért is vettem meg anno a könyvet, de aztán elkeveredett és most került újra elő.

Impossible is nothing

(#967) doc válasza meroly (#966) üzenetére


doc
nagyúr

pedig a film egy az egyben ugyanerrol szol :)
Nemerenek annak idejen voltak nagyon jo konyvei (pl. a Holtak Harcaval egyutt kiadott Jatszma tizmilliardert is nagyon jo, vagy ott vannak az ifjusagi regenyei), de miota raallt a tomegtermelesre, semmi ertekelhetot nem produkalt :(

(#968) ArchElf válasza doc (#967) üzenetére


ArchElf
addikt

Jaja, a Holak harca egy az egyben a Pusztító (téma, felépítés), a Játszma egymilliárdért pedig a meteoros filmeket hozza...
És hogy ajánljak is valamit: Ursula K. Le Guin: A sötétség balkeze

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#969) meroly válasza ArchElf (#968) üzenetére


meroly
veterán

Hát bakker tényleg :)
Nem tudom délelőtt mit kevertem be.
Tudtok még ilyet? Bár az a könyv, amiből film készült jobb mint fordítva. A Deep impact eredetije nincs meg pl, vagy az Armageddon?

Impossible is nothing

(#970) ArchElf válasza meroly (#969) üzenetére


ArchElf
addikt

A Játszma tízmilliárdért pont "Armaggedonos".

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#971) doc válasza ArchElf (#970) üzenetére


doc
nagyúr

csak par kategoriaval jobb (mondjuk az armageddont nem nehez lekorozni... akkor mar inkabb a Deep Impact, az legalabb tenyleg jo volt)

(#972) MikroTikker válasza doc (#971) üzenetére


MikroTikker
tag

Nekem az Armageddon is tetszett. Jó nem a hihetetlen tudományosan igazol alaptörténetet kell benne látni hanem egy kellemes , szórakoztató popcorn filmet. Szerintem egész jól bele lehet élni magadat, mert a színészi játék szerintem nagyon jó. (ilyen nevekkel azért ez elvárható). Egy kicsit komolytalan és hatásvadász, de szerintem sokkal jobb mint a mostani agyatlan akciófilmek(mint pl a GIJoe). Szóval ha nem is korszakalkotó de szórakoztató.

(#973) emre válasza MikroTikker (#972) üzenetére


emre
veterán

Én speciel rühellem ezeket a pentagon által pénzelt a nagy amerikai szuperfasza csávós hatásvadász filmeket. A képregény adaptáció filmektől meg egyenesen írtózom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#974) doc válasza emre (#973) üzenetére


doc
nagyúr

pedig azok kozott vannak meglepoen jok (pl. Hellboy, vagy anno a Daredevil is tetszett, bar mar baromira nem emlekszem ra)
meg persze ocskak is (spiderman es tsai)

(#975) emre válasza doc (#974) üzenetére


emre
veterán

Tulajdonképpen igazad van. Ott van példának a Men in Black is ami ha jól tudom képregény adaptáció.
Viszont röhej, hogy alig látni eredeti ötletet. A legtöbb film 50-60 éves regényekből köszön vissza. És mostanra mintha elfogytak volna a novellák, regények, jöhetnek a képregények.
Eltelik pár év azokat is kivégzik mi lesz a következő?
Vagy csak én vagyok ilyen szűk látókörű?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#976) meroly válasza emre (#973) üzenetére


meroly
veterán

A Deep Impact pont hogy nem szerintem, ott családi dráma is van rendesen. És az űrhajósok sincsenek majmolva annyira. Na azt elolvasnám könyvben.

Tegnap nekiálltam a Tron-nak, de rájöttem, hogy az már nem az én világom. :)
Nagyon mese, úgyhogy most megint vadászom az antikvárium oldalát.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#977) neduddki válasza emre (#973) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nafene masneven is irogatok nem is tuttram:- )))

udv

neduddki

p.s. teljesn egheyrtek enis igy vagyok ezekkel

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#978) sagvary


sagvary
aktív tag

Nekem még mindig a Star Trek nagy filmek jelentik a király élményt a sci-fi-ben!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#979) olbaidhun válasza sagvary (#978) üzenetére


olbaidhun
őstag

Azok elég szép számmal léteznek, ki a kedvenc fajod? Én a borg-ra szavaznék.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#980) Integra válasza olbaidhun (#979) üzenetére


Integra
titán

borg??
a régi mozifilmek, shattner-nemoy:))
az a sok régi csattanos poén.. régi szép idők.
az st2009 is azért lett ekkora bomba, mert valahogy sikerült telibetalálni ezen filmek hangulatát, a karaktereket és poénjait.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#981) brownus


brownus
veterán

(#982) brownus válasza Integra (#980) üzenetére


brownus
veterán

Dave Howard A Démoncsászár fejvadászairól

nem, vagy még nem egy fonyódi, de pár oldal után nekem tetszik. könnyed és szórakoztató:)

még annyit, hogy:
Fawcettnek konkrét elképzelése van a karakterek jövőjéről, így nem írhattam akármit. - akkor írja meg b+!!!!:) nem a tűzvonalban meg a géniusszal kéne/kellett volna vacakolni:)
amik nem lettek olyan rosszak magyar viszonylatban

[ Szerkesztve ]

(#983) brownus


brownus
veterán

kiadják a hyperiont új köntösben!

(#984) brownus


brownus
veterán

A scifi történetének tuti térképe - komoly, így első ránézésre

(#985) brownus válasza brownus (#984) üzenetére


brownus
veterán

nem találom a morgan és simmons könyveket, hol a Hyperion??? meg takeshi?

már kifolyik a szemem...

[ Szerkesztve ]

(#986) brownus


brownus
veterán

(#987) brownus


brownus
veterán

(#988) doc


doc
nagyúr

(#989) brownus


brownus
veterán

orson scott card-tól olvastatok valamit, ismeritek? most ajánlották a végjáték trilógiáját, utána olvasva tetszik a története.

megvan a butleri dzsihad, bódottá van:) egész jó áron sikerült megvenni

(#990) doc válasza brownus (#989) üzenetére


doc
nagyúr

magyarul a multfigyeloket, vegjatekot, holtak szoszolojat es a fajirtast, angolul a children of the mindot es az ender's shadowt, mindegyik nagyon jo, az egyik kedvenc irom :C :R
a 'vegjatek trilogia' (ami nem igazan trilogia, mert 4 konyvbol all, bar ebbol az utolso harom vegul is tekintheto trilogianak) amellett hogy nagyon jo, eleg sajatsagos. a Vegjatek onmagaban is teljes egesz, zsenialis konyv (nem veletlenul nyert egyszerre Hugo- es Nebula dijat is), a holtak szoszoloja mar nagyon mas, de szinten zsenialis, a fajirtas elso ketharmada szinten hozza a szinvonalat, az utolso egyharmada viszont eleg tre lett sajna :(
a children of the mind valamilyen szinten lezarja a sorozatot, de nem igazan jott be
az ender's shadow (meg a tobbi shadow konyv) a vegjatekkal 'parhuzamos', ez pl. konkretan a vegjatek cselekmenyet mutatja be egy masik szemszogbol. attol tartottam hogy unalmas lesz ugyanaz a sztori, de NAGYON jo!
a megfilmesitessel meg mar vagy 20 eve kuzdenek, volt egy kiadott forgatokonyv-toredek (kb. a film harmada) is, de meg mindig nincs belole semmi, bar iden mar megint hallottam hogy neki akarnak ugrani :)

MOD: ja, megvan az Alvin maker sorozat elso 2-3 resze, de valahogy nem jottek be, lehet hogy megint neki kene allni, hatha most rakattanok :) bar most Crichtont olvasok folyamatosan, szinten nagy kedvenc

[ Szerkesztve ]

(#992) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

Lukjanyenko (Őrség-könyvek) korábbi novelláskötetét keresném, a Nukleáris álom címűt. Megjelent magyar nyelven bármilyen formábanl?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#993) csibor


csibor
őstag

Metró 2034 40% akcióban.

(#994) Mr.Csizmás válasza csibor (#993) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyugatis alexandrában van pár dedikált példány is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#995) doc


doc
nagyúr

valaki pliz segitsen 'tisztaba tenni'...
a Hyperion sorozat reszei hogy jonnek egymas utan? a moly.hu-n ilyet talaltam:

Dan Simmons: Hyperion
Dan Simmons: Hyperion bukása
Dan Simmons: Hyperion – Titánok lázadása
Dan Simmons: Hyperion II. – A fájdalom ura
Dan Simmons: Hyperion bukása I-II.
Dan Simmons: Hyperion (angol)
Dan Simmons: The Fall of Hyperion
Dan Simmons: Endymion
Dan Simmons: The Rise of Endymion
Dan Simmons: The Hyperion Omnibus
Dan Simmons: The Endymion Omnibus

kicsit zavaros, es nyilvan nem idorendi (pl. kulon szerepel az angol kiadas, ill. a Hyperion bukasa ketszer (angollal egyutt haromszor))

(#996) elessar válasza doc (#995) üzenetére


elessar
tag

Magyarul 2-2 kötetben jelent meg:

Hyperion 1 - Titánok lázadása
Hyperion 2 - A fájdalom ura
Hyperion bukása 1 - A fájdalom völgye
Hyperion bukása 2 - A bukás

A ciklus harmadik és negyedik kötetei, az Endymion és a The Rise of Endymion (Endymion felemelkedése) - tudtommal még nem jelent meg magyarul.

(#997) doc válasza elessar (#996) üzenetére


doc
nagyúr

:R :R

(#998) csibor válasza elessar (#996) üzenetére


csibor
őstag

Jövőre jönnek, már bejelentették a kiadásukat.

(#999) rétisün válasza csibor (#998) üzenetére


rétisün
veterán

Dan Simmons: Hyperion
Dan Simmons: Hyperion bukása

már megjelent..... :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1000) csibor válasza rétisün (#999) üzenetére


csibor
őstag

Szerintem, még ha nem is írtam le a folytatásokra gondoltam.Endymion jön 2012 ösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.