Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) leslieke válasza doc (#1050) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hú, ez nagyon gyors volt. :R Nem láttam, beszerzem, megnézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1052) bambano válasza leslieke (#1049) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Rémvadászok. most megy a viasat6-on.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1053) doc válasza leslieke (#1051) üzenetére


doc
nagyúr

azert ajanlottam, mert nem egy tul ismert film (legalabbis en csak teljesen veletlenul botlottam bele, amugy sehol nem hallottam rola, pedig nem rossz)

(#1054) leslieke válasza bambano (#1052) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, erre is rákeresek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1055) bambano válasza leslieke (#1054) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

su2 vagy special unit 2 néven futott eredetiben.

ha már keresel, a Dresden aktákat is megnézheted.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1056) Armahun válasza doc (#1053) üzenetére


Armahun
addikt

Talán még szinkron sem készült hozzá.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1057) leslieke válasza bambano (#1055) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már megtaláltam az SU2-t. Dresden aktákat láttam.

(#1056) Arni nincs hozzá szinkron.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1058) bambano válasza leslieke (#1057) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Génrejtek? (sanctuary)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1059) leslieke válasza bambano (#1058) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kétszer is belekezdtem, felirattal és szinkronnal is, de valahogy nem tudtam leragadni mellette.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1060) bambano válasza leslieke (#1059) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Lopott idő? Solomon Kane?
Euréka?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1061) leslieke válasza bambano (#1060) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lopott idő: jó ötlet, közepes kivitelezés.
Solomon Kane: Howard forog a sírjában. Na meg ez fantasy.
Euréka: félig láttam, meguntam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1062) Armahun válasza leslieke (#1061) üzenetére


Armahun
addikt

Összeírtam pár filmet :)

200 éves ember
Az esemény
Az ötödik elem
Cloverfield
Donnie Darko
Düne
Existenz
Fire in the sky
Hasonmas
Hold
Mentőkabin
Negyedik típusú találkozások
One poinz zero
Pandorum
Skyline
Forráskód
Splice
Találmány
Timecrimes

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1063) leslieke válasza Armahun (#1062) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm! :R Akad ismeretlen közöttük.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1064) doc válasza leslieke (#1063) üzenetére


doc
nagyúr

Dark City
13. emelet

(#1065) bambano válasza leslieke (#1063) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Renaissance
ki vagy doki sorozatok?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1066) leslieke válasza doc (#1050) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm a tippet! Tényleg nem hard SF, de valóban jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1067) Gyuri16 válasza leslieke (#1039) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Helyet! Helyet! - tenyleg jo. gyorsan elfogyott. lattam, hogy keszult belole film is - Soylent Green, meg nem lattam, de kivancsi vagyok ra.

befejeztem a Porges trilogiat is az Orvennyel, ez mar jobban tetszett mint a masodik resz. Leginkabb azert, mert mig az elso magaban is megallja a helyet, addig a masodik hirtelen befejezodik es nem sokat tudunk meg a miertekrol. A zaro kotet 10 ezer evvel a jovoben jatszodik ahol kialakult egy agyi szintu halozatra epulo tarsadalom egy kis vallasi fanatizmussal (erdekes, hogy a vallas mindharom kotetben elokerul).

a topicban regebbi ajanlasok alapjan rendeltem par konyvet a sci-fi mesterei sorozatbol, most epp Bester: Tigris! Tigris!-et olvasom, egyelore tetszik

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1068) leslieke válasza Gyuri16 (#1067) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is tudtam, hogy van belőle film. Rákeresek.

Nekem a Pörgés trilógia kevésbé tetszett, nem is fejeztem be.

Bester: Tigris! Tigris! ebből most készül - és remélhetőleg hamarosan megjelenik - egy új, átdolgozott és javított kiadás a Delta Vision gondozásában.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1069) doc válasza Gyuri16 (#1067) üzenetére


doc
nagyúr

A Tigris, tigris! zsenialis konyv, az egyik kedvencem :K

(#1070) Gyuri16 válasza doc (#1069) üzenetére


Gyuri16
senior tag

igen, a te ajanlasodra kezdtem olvasni :)
most ertem a vegere. tenyleg nagyszeru konyv. elejen meg nem ertettem, miert a sok dicseret, eleg egyszerunek tunt. de aztan ahogy a karakter is megvaltozott, fejlodott egyre izgalmasabb lett a tortenet es nem lehetett letenni. szeretem az ilyen regenyeket, ahol a szereploknek az egesz tarsadalomra van hatasuk es rajtuk keresztul ismerjuk meg az adott univerzum torvenyeit, lehetosegeit.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1071) doc válasza Gyuri16 (#1070) üzenetére


doc
nagyúr

en ajanlottam? mar nem is emlekszem ra :D
most elkezdtem gondolkodni olyasmi konyveket amit irtal, igy hirtelenjeben a Greg Egan-fele Karanten ugrik be, ami szinten nagyon jo, bar mar nagyon regen olvastam (ehhez azert jelent nemi elonyt egy minimalis kvantumfizikai ismeret, vagy legalabb erdeklodes ;) )

elegge adja magat az 'egy szereplo megvaltoztatja a vilagot' temaban az Ender-sorozat (Vegjatek, stb), bar ott az egyebkent nagyon jo Fajirtas kb. ketharmadatol hatalmasat zuhan a szinvonal :( viszont a 'Shadow' parhuzamos sorozat szinten nagyon jo

ezen kivul inkabb fantasy cimek ugranak be: pl. Clive Barker: Korbacs (az egyik legzsenialisabb konyv amit valaha olvastam, ketfajta velemenye szokott lenni rola annak aki olvasta: vagy imadja, vagy utalja :D), vagy Zelaznytol az Amber-sorozat (ebbol viszont az elso konyv tetszett, a masodikat be sem fejeztem, pedig az sem volt rossz, csak nekem mar nagyon fantasys :( )

majd ha eszembe jut meg valami jo konyv, ideirom :)

(#1072) Gyuri16 válasza doc (#1071) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Vegjatekrol mar sok jot hallottam, el akarom olvasni. ha jol tudom a egyelore meg nem jelent meg az egesz sorozat magyarul.. bar ez nem feltetlen baj, ha tetszik angolul is folytathatom

Karanten jol nez ki, ajanlo kicsit emlekeztet a Porgesre (eltunnek a csillagok, burok a fold korul..).

fantasyt egyelore nem sokat olvastam, legutobb a A gyuruk urat ami nagyon tetszett. utananezek azokanak amiket irtal.

jol el lettem latva olvasnivaloval :)
Endymiont is mar be kellene szerezni, csak elotte ujraolvasnam a Hyperiont, reg volt.. nem emlekszem ra jol.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1073) leslieke válasza Gyuri16 (#1072) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fantasy-hez itt írtam néhány nevet és címet: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1074) doc válasza Gyuri16 (#1072) üzenetére


doc
nagyúr

Vegjatekrol mar sok jot hallottam, el akarom olvasni. ha jol tudom a egyelore meg nem jelent meg az egesz sorozat magyarul..
azert ez nem ennyire egyszeru :)
van a Vegjatek c. konyv, ami ugy ahogy van egy teljes, es nagyon jo sztori
a kozvetlen folytatasa (ok, 3000 evvel kesobb jatszodik, de akkor is :D) a Holtak Szoszoloja, annak a Fajirtas, annak pedig a Children of the Mind, ez a harom konyv egy komplett tortenet, ebbol az utolso meg nem jelent meg magyarul (annyira talan nem is kar, a leggyengebb OSC konyv amit eddig olvastam :( ). a Holtak Szoszolojat azert erdemes elolvasni, ott tobbe-kevesbe le van zarva a sztori, a Fajirtasnak viszont nincs vege, annak a kozvetlen folytatasa a Children...
a Vegjatek tortenetenek a parhuzamos regenye az Ender's shadow, vagyis ugyanaz a sztori egy masik szemszogbol, nagyon jo konyv, mar magyarul is megjelent (bar hogy a forditas milyen azt nem tudom, en meg angolul olvastam), es annak is vannak folytatasai, de onalloan is megallja a helyet (a Vegjatekkal egyutt meg foleg :D)

(#1075) bambano válasza Gyuri16 (#1072) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] eszerint elég sok kötetet lefordítottak már, én pl. nem is tudtam a végjáték trilógia utáni két kötetről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1076) leslieke válasza doc (#1074) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hm, felkeltetted az érdeklődésem a könyvek iránt :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1077) S e t h


S e t h
nagyúr

H.G. Wells Az időgép című könyvét, illetve történetét gondolta tovább Stephen Baxter az Időhajók című művében, mondhatni tovább csiszolva az alapművet.
Én alapvetően nagy rajongója vagyok az időutazásos történeteknek, ezek meg kifejezetten azért tetszenek, mert a 19. szádból indul a történet, onnan kezdi meg utazásait főhősünk, a távoli jövőbe, majd múltba.
Ugyan én H.G. Wells művét nem olvastam, csak filmen láttam, de nagy kedvencemmé vált, így a folytatást nagy kedvvel olvastam, mert Az időgép című művet, - ha lehet ilyet mondani- olyan szintre emelve folytatta tovább Stephen Baxter, hogy megemelem a kalapomat előtte.A paradoxon kérdését, illetőleg azt, hogy minden egyes tettünk mennyiben befolyásolja a történelem menetét, még talán egy regényben sem olvastam ennyire körülírtan és a végén az ember erősen elgondolkodik a kauzalitáson, mi a változások oka, mi vezet egyes történések bekövetkezéséhez, az oksági folyamat honnan indul, illetőleg mi a vége.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1078) leslieke válasza S e t h (#1077) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én alapvetően nagy rajongója vagyok az időutazásos történeteknek
Ez esetben tudnám ajánlani ezt: Arthur C. Clarke - Stephen Baxter: Időodisszeia-sorozat

Nekem tervbe volt Stephen Baxter Időhajók könyvének beszerzése, az írásod meggyőzött, hogy meg kell vennem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1079) S e t h válasza leslieke (#1078) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi az ajánlást, kb. fél éve tudtam le őket.Élményben az előbbi odavert nekik, volt egy jelentős mérvű Robinson Crusoe feelingje, mivel a főhős szó szerint elveszett az időben, egyedül maradt, de nem spoilerezek tovább.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1080) brownus válasza leslieke (#1049) üzenetére


brownus
veterán

A Boy and His Dog
Immortal (Ad Vitam)
Holnap felkelek, és leforrázom magam teával
innen lehet csemegézni:)

(#1081) leslieke válasza brownus (#1080) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1082) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na kezhezkaptam:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1083) brownus


brownus
veterán

huxley-t olvasott már valaki közületek? ha igen milyen és kihez lehetne hasonlítani?

(#1084) doc válasza brownus (#1083) üzenetére


doc
nagyúr

a 'szep uj vilagot' igen, de mar nagyon regen volt...
arra emlekszem hogy az erezhetoen regi stilus ellenere tetszett, de nem annyira mint az 1984

(#1085) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

a sci-fi mesterei sorozatbol ujabb ket konyvet elolvastam, ajanlom mindkettot:

Ursula K. Le Guin - Egi eszterga
egy ferfi az almaival kepes megvaltoztatni a valosagot. egy alomkutatohoz kerul aki sajat celraira hasznalja ezt az adottsagot. utasitasokat ad, miket almodjon, amiket teljesit is, de mindig sajatsagosan es tobbnyire inkabb rosszra fordulnak a dolgok mint jora. minden alommal egy teljesen uj vilag jon letre sajat tortenelemmel. aki szereti a valosag/ido buheralos torteneteket egy kis moralizalassal annak biztos tetszeni fog.

Clifford D. Simak - A varos
az emberek elhagyjak a foldet es helyuket egy masik civilizacio veszi at - a kutyak. a konyv 8 tortenetet tartalmaz, ami ennek az uj fajnak az eredetet taglalja. koztuk tobb ezer eves ugrasok vannak es leirjak, hogyan fejlodott a tarsadalom es hogyan felejtette el sajat eredetet. erdekes, hogy a kezdo lokest az ember adja meg, es kidolgoz egy tervet, hogyan fejlodjenek, de errol a kutyak nem tudhatnak.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1086) meroly


meroly
veterán

Julianna Baggott - Tiszták

Nekem nagyon tetszett, jól leírt mindent, izgalmas volt, emészthető.

Dimitrij Gluhovszkij - Metro 2033

Most kezdtem, egy kicsit nehezebben olvasható a sok orosz név miatt, de eddig nem vészes és a környezet leírása itt is nagyon jó.

Impossible is nothing

(#1087) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Metal Hurlant Chronicles S01 E01-02: különálló részekből álló sorozat. Mindkét résznél próbáltak valami érdekes csattanót kitalálni, de sajnos nem sikerült. Egyszeri megnézésnél többet nem érdemel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1088) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

RIP:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1089) leslieke válasza neduddki (#1088) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remek könyveket írtak!

RIP! :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1090) elessar válasza neduddki (#1088) üzenetére


elessar
tag

Már mindketten az árok másik partján piknikeznek.

(#1091) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Warehouse 13 S03xE01-05: még mindig remekül szórakoztat ez a sorozat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1092) bambano válasza leslieke (#1091) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és mi tetszik benne, Claudia magyar hangja vagy az, amikor Myka dominának öltözik? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1093) leslieke válasza bambano (#1092) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD Az tetszik, hogy egy laza sorozat, laza szereplőkkel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1094) bambano válasza leslieke (#1093) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Majd mindjárt megjön Carter sheriff és rendet rak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1095) leslieke válasza bambano (#1094) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Euréka? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1096) bambano válasza leslieke (#1095) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A mostani részben volt Fargo, meg korábbi évadokban is volt már, rá is feküdt Claudiára :)
és Fargo Eurékából van :)

szerk: hmm. lehet, a fekvés akkor volt, mikor Clau ment Eurékába... de ez végülis mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1097) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Alfred Bester: Tigris! Tigris! érdekes és érdemes olvasmány. Lendületesen, eseménydúsan megírt történet. Tetszett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1098) meroly


meroly
veterán

Kivégeztem a Metro 2033-at, hát nekem nagyon tetszett. A sok orosz kifejezés ellenére nagyon olvasmányos volt, nem volt tömény, könnyen érthető és nagyon szép képleírások voltak benne. A történet is elragadott, itt-ott sokszor levegőt se vettem, vagy azt vettem észre hogy megint éjszakába nyúlóan olvasom. Engem nagyon megfogott.
Már alig várom a 2034-et ;]

Impossible is nothing

(#1099) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Mysterious Universe antológia, Az oligarcha vérvonala remek és érdekes történetek az MU világáról. Apró utalásokat lehet ugyan találni az írásokban, de az előzmények nélkül, önállóan is olvasható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1100) doc


doc
nagyúr

Stephen King: Under the Dome
eleg monumentalis konyv (1000 oldal felett), ami Kingnel altalaban azt jelenti hogy az elso parszaz oldalon nem sok minden tortenik
ez tulajdonkeppen errol a regenyrol is elmondhato: az elso par oldalon egybol megszuletik az alapszituacio, majd 600-700 oldalon keresztul a szereplok tetteit latjuk, az elso szamottevo tortenes magat a problemat illetoen kb. a 700. oldalon esik meg :D
a lezaras viszont nem tetszett, ahhoz kepest hogy milyen grandiozus a sztori, nagyon 'nesze neked, vege!' jellege volt :(
ettol fuggetlenul a konyv kimondottan jo, aki szereti a King-fele szines karaktereket, annak csak ajanlani tudom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.