Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) emre válasza Bubu79 (#800) üzenetére


emre
veterán

A Tigris Tigris! egyik kedvencem nekem is

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#802) Bubu79 válasza emre (#801) üzenetére


Bubu79
addikt

Az aláírásod mennyire eredeti? Tényleg a nejed Molnár Éva, alias Vavyan Fable? :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#803) tbs válasza Bubu79 (#802) üzenetére


tbs
addikt

Höhöhö... Nekem is ez ugrott be, de kiderült: jobb. :DDD Pofás kis (scifi (nem hard)) novelláskötet, Bradbury jellegű sötétséggel és humorral, itt-ott picit túlírva. Érdemes beszerezni, felüdülés az olvasása! (Sok(!) kis novella, akármikor letehető/felkapható könyv.) :K

Támogassuk a hölgyet, nőjön belőle termékeny író..!

(#804) Tim82 válasza brownus (#796) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Tigris! Tigris! szvsz ős-cyberpunk regény. Ja és akkor még tudtak a magyar sci-fi fordítók fordítani. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#805) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

kaptam par uj galaktikat es beleolvasgattam, de feladtam nem valok nekem ezek a "maji" scifik maadk en a gyerekkori dogaimnal...:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#806) emre válasza Bubu79 (#802) üzenetére


emre
veterán

Ő Molnár Éva, és nem azonos Vavian Fable-val. :N

Gondolkodott is hogy milyen néven fusson a könyve, végül ez tartotta elfogadható megoldásnak.

mod: tbs Köszönöm, továbbítom véleményed kedvesemnek.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#807) doc


doc
nagyúr

nagy a csond errefele...
a Virtuality-rol mit lehet tudni? most akkor lesz belole sorozat vagy sem? csak mert a pilotbol semmi nem derult ki, csak beinditotta a sztorit, durva lenne igy abbahagyni :(

(#808) brownus válasza doc (#807) üzenetére


brownus
veterán

passz, de ezt lekapom. neked tetszett a pilot?

(#809) doc válasza brownus (#808) üzenetére


doc
nagyúr

nekem kimondottan igen, szivesen latnam a folytatast...

a neten amugy eleg vegyes velemenyek vannak, szerintem csak szimplan annyi a gond, hogy semmit nem volt ido igazan kibontani, a Lost vagy a BSG elejen is volt rengeteg "hulyeseg" amit aztan idovel szepen rendbetettek es ertelmet nyert

(#810) Wolverine válasza doc (#807) üzenetére


Wolverine
félisten

A nézettsége brutálisan szar volt, kb. esélye sincs annak, hogy sorozat legyen belőle.

A jelek szerint sci-fi terén marad majd a Flash Forward és a Day One őszre újdonságnak... (a mai napig siratom, hogy a Boldly Going Nowhere-ből nem lett semmi)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#811) doc válasza Wolverine (#810) üzenetére


doc
nagyúr

mondjuk a szar nezettseg nem veletlen, a Fox mindent megtesz azert, hogy az osszes kult-gyanus filmje es sorozata a feledes homalyaba vesszen...

(#812) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Ha valakinek lennének megunt sci-fi könyvei, szívesen vennék párat, épeszű összegért! Nekem is van egy "pár" db, de imádom őket :B

(#813) brownus válasza God Vazzeg (#812) üzenetére


brownus
veterán

van. de könyvet, soha nem adok el. :)

de ajánlhatok pár boltot, antikváriumot: http://www.antikvarium.hu/ant/rkeres.php

itt is van 10% árengedmény ha kapsz törzsvásárlóit: http://www.akonyvesbolt.com/, én itt vettem meg tegnap morgan 3. kötetét a dühöngő fúriák, belelapoztam, és az első pár oldal után még az elsőnél is jobbnak ígérkezik, hétvégén kivégzem:)

meg ez is jó: Silverland - 1036 Budapest, Lajos u. 40, az oldaluk nem jön be... és most jut eszembe, nem mentem el az endymionért, a kurva életbe.... féléve kellett volna...

[ Szerkesztve ]

(#814) God Vazzeg válasza brownus (#813) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na most mutass egy kecskeméti címet, mert én ezért nem megyek pestre, ha nem baj :D Én se adnék el könyvet :N De hátha van aki igen, vettem a PH-ról egyszer már vagy 30-at, pakkban, valami vicces összegért, mondjuk voltak benne kakukk tojások, legalábbis amik nekem nem tetszettek :B

(#815) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

vki mongyk szipeket es jokat hogy bfejezzem a bsg-t, egyszerune nem birommagam ravenni:- (((

udv

neduddki

p.s. 4evad egyszerun halvanyszar:- (((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#816) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hat ezt enm hiszem el mekkora marha voltam:- (((
Mos Eisley mesek vegre beerkezett az elojegyzesemre /leglabb 4 eve/ veletelnul vettem eszre belepek es meveszem /leglabbis aszittem.../ de csak a osarba raktam es nem tettem e megvevendokkoze.. ma meg jon a level hogy elvitte mas /hat jo hogy elvotte/ BAZZZZZZZZZ:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#817) brownus


brownus
veterán

elolvastam morgan: dühöngő fúriáit. kibaszott jó a cucc:)

(#819) brownus válasza neduddki (#815) üzenetére


brownus
veterán

akkor a the plan-t már meg se nézd.... de nézd. olyan mint egy dupla epizód...

fonyodi katedrálisát olvasom, kábé a negyedénél járok, hát nem rossz - nem rossz.... ;)
nehéz letenni

(#820) DArchAngel válasza brownus (#819) üzenetére


DArchAngel
tag

Sajnos a Katedrálist nem tudom beszerezni, honnan vetted?

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#821) brownus válasza DArchAngel (#820) üzenetére


brownus
veterán

itt a kodályon (bp) és asszem mondta is a srác, hogy az utolsót vittem el. ez az új kiadás volt ami 2in1, több mint 900 oldal és kisbetűkkel. :d de így se fog sokáig kitartani...

(#822) Khaal válasza God Vazzeg (#812) üzenetére


Khaal
őstag

Megunt, felesleges sci-fi és fantasztikus könyveim eladóak. A lista később még bővülni fog. Csere-bere is mehet.

(#823) brownus


brownus
veterán

In Which We Count Down The 100 Greatest Science Fiction or Fantasy Novels of All Time

a dick könyveket olvastam, az asimovokat is, meg a hyperiont. a többit passzolom.

az állatfarmot is ahogy görgetem tovább a listát, a dünét is...

és nincs egyetlen gibson könyv sem! a többihez mit szóltok? hiányolom bester tigrisét is.

(#824) doc válasza brownus (#823) üzenetére


doc
nagyúr

a Tigris, Tigris! az egyik legnagyobb olvasmanyelmenyem, hatalmas...
kulon orom, hogy a Frankenstein ilyen elokelo helyen all, nem sokan ertekelik sajnos
viszont feltunt hogy ugyanazok az irok ismetlodnek a listaban, pl. rengeteg a Gene Wolf konyv
meg azert odakivankozik meg nehany igazan nagyszeru SF, de ajanlonak mindenkepp jo :)

(#825) emre válasza brownus (#823) üzenetére


emre
veterán

Kicsit furcsa ez a lista.
Lovecraft-nak szvsz nem az őrület hegyei a legjobb írása.
Valamint hiányolom Lem-et és Sheckley-t, Knight-ot.
És nem értem hogy kerül ide annyiszor Ursula Gunn. :F
Esetleg különválogathatták volna a sci-fi-t a fantasy-tól.

A tigrist én is hiányolom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#826) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Ezt olvasta valaki?
Pörgés

Szeretem a sci-fit, de nem az az űrháborús fajtát, hanem aminek van némi valóság alapja is. Most nézem a Jericho-t és ilyen drámai, apokaliptikus témában keresek valami jó kis könyvet. A fentit néztem ki. Vagy esetleg más javaslat?

Impossible is nothing

(#827) doc válasza meroly (#826) üzenetére


doc
nagyúr

nekem megvan, jo kis konyv, erdemes elolvasni, bar azert az apokaliptikus meg a valosagalap eros tulzas :)
van folytatasa is, ha jol tudom 'tengely' cimen

(#828) meroly válasza doc (#827) üzenetére


meroly
veterán

Jó erős volt valóban, végítéletszerűre gondoltam vagy valami katasztrófa jellegűre.
Esetleg más ilyen témájú könyv?

Impossible is nothing

(#829) meroly


meroly
veterán

No, senkinek semmi tippje?

Impossible is nothing

(#830) brownus válasza meroly (#829) üzenetére


brownus
veterán

dicknek van egy-kettő , mástól nemtom így hirtelenjében...

(#831) emre válasza meroly (#829) üzenetére


emre
veterán

Arthur Herzog: Földmoraj, Rajzás, Hőség, Delej, :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#832) doc válasza meroly (#828) üzenetére


doc
nagyúr

Greg Bear: A ver zeneje?

(#833) neduddki válasza doc (#832) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a ver zenej az valoban nagyon baba:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#834) meroly


meroly
veterán

Köszönöm a sok tippet utánaolvasok milyenek.

Ez a sok 2012-ről szóló könyv milyen lehet?

Impossible is nothing

(#835) doc válasza meroly (#834) üzenetére


doc
nagyúr

valoszinuleg szanalmas :D

(#836) brownus válasza meroly (#834) üzenetére


brownus
veterán

szar,
bár most nézem, ez nem a film könyv változata... lehet jó, olvasd el, és mondj véleményt :)

[ Szerkesztve ]

(#837) neduddki válasza meroly (#828) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#838) meroly válasza neduddki (#837) üzenetére


meroly
veterán

Végül a Hőség mellett döntöttem. Jövő héten meg is érkezik, kíváncsi vagyok rá. Rég olvastam már regényt....

Itt ki a szerző? Nem lááááátok ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#839) neduddki válasza meroly (#838) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo konyv
vegye nagyitot: ann benson:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#840) meroly válasza neduddki (#839) üzenetére


meroly
veterán

Komolyan nem láttam.... :B

Impossible is nothing

(#841) brownus


brownus
veterán

no, a katedrális után elkezdtem a korona hatalmát. ez is tetszik már az első pár oldal után:) és úgy érzem utána megkeresem valahol a "jó nap ez a halálra" könyvét, meg a többit szépen sorban. nagyon olvasmányosan ír fonyódi, ez kicsit furán hangzik... de nehéz letenni a regényét. félbe kellett hagynom miatta pkd életrajzát, bár abból már nincs sok hátra ...

(#842) meroly válasza neduddki (#839) üzenetére


meroly
veterán

Elkezdtem ezt a Hőség-et és alig bírtam tegnap este lerakni. A sztori ismerős, mintha ebből készült volna film is.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#843) neduddki válasza meroly (#842) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof
Nekem a rajzas alegnagyobb "klasszikusa", a delej es foldmoraj is jo, ellenebn a kos jeyeben a legkedvektebb /ennyij emg ajandek/:- )))

udv

neduddki

mod: egy parszor ma linkeltem jobbra balra, de hatha nem esmered e akkor kar lenne kihagyni, ahogy ott a triffidek napja apokaiptikus is es a lettjobb:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#844) meroly válasza neduddki (#843) üzenetére


meroly
veterán

Ahogy nézem az előrehaladásom a könyvben, hamarosan meg kell szereznem a többit is :)

Impossible is nothing

(#845) neduddki válasza neduddki (#843) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lemaratt a link:- (((
bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#846) meroly válasza neduddki (#845) üzenetére


meroly
veterán

Csak a 90-es években íródtak ilyen sci-fi-k?
Furcsa hogy a Hőségben a műholdat pl műbolygónak nevezi a szerző/fordító, aranyos ;)

Impossible is nothing

(#847) neduddki válasza meroly (#846) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ezek azert boven nem a 90es evkekben irodtak:- )
de tartok tole hogy nem:- (
Hal Clement-et esemred?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#848) meroly válasza neduddki (#847) üzenetére


meroly
veterán

A linkedben mint 1990, 1991, 1992 volt, csak azért kérdeztem.
Nem ismerem. Ki az, mi az?

Impossible is nothing

(#849) philoxenia válasza meroly (#848) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek a magyar kiadások, ráadásul némelyiknél mégcsak nem is az elsők itthon sem.
Például Simak könyve : [link]
Asimov: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#850) meroly válasza philoxenia (#849) üzenetére


meroly
veterán

köszi a linkeket
Az Én, a robot-ot már nézegettem és bíztam benne, hogy köze lesz a filmnek hozzá, mert az nagyon tetszett. De lehet jobb is, mert azok amik a filmből szoktak készülni, nem túl jók.
Közben láttam a 2012-t, hát valóban nem nagy szám, de a könyvek amik szintén e köré a téma köré csoportosulnak, egész jók is első blikkre.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.