Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) degu válasza bambano (#1198) üzenetére


degu
senior tag

Felreertettuk egymast!
En meg mindig a topiktemanal tartok...a scifi-nel ! :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1202) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Új sci-fi sorozat közeleg: Defiance - Trailer: Civilization A videó alapján nálam a várós kategóriába került.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1203) doc válasza leslieke (#1202) üzenetére


doc
nagyúr

ez akar meg jo is lehet :)
mondjuk kicsit szkeptikus vagyok a rengeteg alien fajt felvonultato sci-fikkel szemben, de meglatjuk :K

(#1204) neduddki válasza leslieke (#1202) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt is ef fogja cseszni a csatorna:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1205) leslieke válasza neduddki (#1204) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos benne van a pakliban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1206) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most olvasgatom az Átjáró magazint, anno kimaradt, pedig tényleg jó..... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1207) doc válasza philoxenia (#1206) üzenetére


doc
nagyúr

tenyleg jo volt, de ugy jart mint az osszes olyan folyoirat amihez kozom volt: megszunt :D
itthon meg is van az osszes szam, bar mar eleg regen vettem elo oket...

(#1208) philoxenia válasza doc (#1207) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi közöd volt hozzá? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1209) doc válasza philoxenia (#1208) üzenetére


doc
nagyúr

ja nem UGY, csak elofizeto voltam :D
ahogy a kesobb szinten megszunt PC-X-nel is
a Linuxvilagba cikkeket irtam, az is megszunt :D

(#1210) neduddki válasza doc (#1209) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most meg nabbotus vagy a ph-n, na mennyuik masik forumot keresnui;- (((

udv

neduddki

p.s. bocsika;- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1211) doc válasza neduddki (#1210) üzenetére


doc
nagyúr

mit gondolsz, mostanaban miert van annyi problema a serverrel? :DDD

(#1212) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Még e hónapban jön a Vének háborújának folytatása, a Szellemhadtest!! [link] :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1213) doc válasza leslieke (#1212) üzenetére


doc
nagyúr

epp' most kezdtem el az elso reszt, eddig tetszik :)

(#1214) leslieke válasza doc (#1213) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem jó választás. Kíváncsian várom a véleményed.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1215) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Soylent Green érdekes volt látni, hogy mennyire eltérek a könyvtől és mennyire másképp képzelték el a jövő technológiáját.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1216) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Akció a Szukits kiadónál: Metropolis Media 50%-os kedvezmény

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1217) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy vajon Kevin J. Anderson: Clockworks Angels című könyve megjelenik-e nálunk, vagy inkább maradjak az angol változatnál? Nagyon érdekel a könyv, de sajna nem sok mindent találtam magyar vonatkozásban róla.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1218) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Galantai Zoli erdekes projekte fogott, megprobalja betomni HG Wels nyitahagyott kerdeseit: VILÁGOK HARCA: A MARSI INVÁZIÓ UTÁN

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1219) leslieke válasza Móci (#1217) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az eddigi kiadói terveket elnézve az első félévben nem várható magyarul.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1221) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Dan Wells: Partials - Részben ember remekül megírt, lendületes poszt apokaliptikus történet, jól eltalált fordulatokkal és meglepetésekkel. A karakterek ábrázolása, jellemfejlődésének megírása is jól sikerült. Kellemes olvasmány.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1222) leslieke


leslieke
Jómunkásember

60% kedvezmény Galaktika könyvekre

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1223) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jack McDevitt: Echo kellemes olvasmányos űrkaland, méltó folytatása az előzőeknek. A könyv sokkal inkább operál az érzelmekkel, érzésekkel, gondolatokkal, mint az akciókkal, amik nincs is sok és nem is játszanak jelentős szerepet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1224) leslieke


leslieke
Jómunkásember

John Scalzi: Szellemhadtest Nem is tudom, hol kezdjem az áradozást. Remek történet, remek szereplők, remek írás. Ezt a könyvet kihagyni vétek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1225) doc válasza leslieke (#1224) üzenetére


doc
nagyúr

en meg csak a felenel tartok, majd vasarnap utazok kulfoldre, akkor befejezem :)
de eddig nekem is nagyon bejon, jobb mint az egyebkent sem rossz elso resz

(#1226) leslieke válasza doc (#1225) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hétfőn vettem meg a könyvet és csak esténként volt időm (és lehetőségem) olvasni, de az előző két nap is csak kényszerből tettem le, hogy másnap ne ásítozzak melóban. Remélem az Agave még idén kijön a következő résszel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1227) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Orson Scott Card Ender és Árnyék sorozatához mi az ajánlott olvasási sorrend?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1228) doc válasza leslieke (#1227) üzenetére


doc
nagyúr

na ez egy osszetett kerdes :)
en azt mondom, mindenkepp az Ender's game-mel (magyarul Vegjatek) kezdj.
innentol vagy a megirasi sorrendnek megfeleloen folytatod (Holtak szoszoloja, Fajirtas, Children of the Mind), vagy egybol utana elolvasod az Ender's Shadow-t
az Ender's shadow utan siman folytathatod a fenti sorrendben (HSZ, stb), de mehetsz az Arnyek-sorozat fele is (az en szemelyes velemenyem, hogy haladj az eredeti sorrendben, tehat vegjatek-holtak sz., stb, majd ezek utan az Arnyek-sorozat)

egy megjegyzes: a Holtak szoszoloja, Fajirtas es Children of the Mind a teljes sorozaton belul is egy szorosabb egyseg, Lusitania-trilogianak is szoktak hivni.
Ugy tudom az utolso resz meg nem jelent meg magyarul (ha tevedek, javits ki, es orulni fogok :) ), pedig anelkul kicsit a levegoben log a sztori. Vigasztaljon a tudat hogy kb. a Fajirtas ketharmadatol meredek zuhanasba kezd a szinvonal :( ami foleg azert fajdalmas, mert a konyv elso ketharmada zsenialis

(#1229) leslieke válasza doc (#1228) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! :R

Úgy láttam, egyik sorozat se lett befejezve a korábbi kiadások során. De talán az Alexandra megteszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1230) doc válasza leslieke (#1229) üzenetére


doc
nagyúr

most nagyon raalltak a Card-konyvekre, Vegjatek ujrakiadas, Arnyek-sorozat, tenyleg remelem hogy valakinek eszebe jut kiadni az utolso reszt :)
anno meg irtam a Szukitsnak is (aki a Fajirtast adta ki) emiatt, de semmi :(
aztan ez lett az elso regeny eletemben, amit angolul olvastam el, baromira erdekelt a vegkifejlet :DDD

(#1231) leslieke válasza doc (#1230) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igazából a Végjáték érdekel elsősorban, mert jön a film, és előtte mindenképp el akarom olvasni a könyvet. Aztán, ha tetszik, akkor jöhet a többi is. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1232) elessar válasza leslieke (#1227) üzenetére


elessar
tag

Az Ender saga
* Végjáték ( Ender's Game, 1985 )
* A holtak szószólója (Speaker for the Dead, 1986 )
* Fajirtás (Xenocide, 1991)
* Az elme gyermekei ( Children of the Mind, 1996 )
* First Meetings ( novelláskötet, 2002 )
* Ender in Exile (2008)

Az Árnyék sorozat]

* Ender árnyéka (Ender's Shadow, 1999) – a Végjátékkal párhuzamosan fut
* A Hegemón árnyéka (Shadow of the Hegemon, 2001)
* Árnyékbábok (Shadow Puppets, 2002)
* Az óriás árnyéka (Shadow of the Giant, 2005)

(#1233) leslieke válasza elessar (#1232) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt megtaláltam én is: [link]

De pont a Végjátékkal párhuzamosan fut rész miatt vált érdekessé az olvasási sorrend.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1234) neduddki válasza leslieke (#1231) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hajlamos vvagyok aszondani, hogy a egjatek magaban megallja a hejjet es gy kell hagyni, par ev mula ha meg minidg nagyon cseszi a csorod akkor ujraolasi kicsi hagyni leulepedni es ha meg mindig vagysz ra akkor hozzaolvasni a obbit.
Anyira mas iranyba iszi el a tobbi kotet, de nem rossz iranyba, de ha csak magabn hagyod ugy is megallaj a ahejejt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1235) bambano válasza leslieke (#1231) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem a végjáték sorozatból a végjáték nagyon más, mint a másik kettő... a végjáték egyfajta pszicho-sci-fi, a manipuláció az egyik fő témája, a másik kettőnek meg az idegen fajokhoz való viszony. Nekem a végjáték a kedvencem, a másik kettő nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1236) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm a válaszokat! Végjátékot beszerzem, a folytatásról majd az olvasása után döntök.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1237) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

elolvastam a Vegjatekot, nagyon jo :) utolso oldalakon a moralizalas nem kellett volna (remelem a sorozat nem ebbe az iranyba folytatodik), de a tobbi nagyszeru. kivancsi leszek a filmre.

utobbi idoben olvasottakbol masik ajanlasom: Robert A. Heinlein - A hold bortoneben (The moon is a harsh mistress). Csodalom, hogy eddig nem volt itt szo a konyvrol, es Heinleinrol sem. Nalam felkerult a kedvencek listajara.
A tortenet nagyreszt a Holdon jatszodik, ahol a tokeletes borton mukodik - ide szamuzik azokat, akikkel a Foldon mar nem tudnak mit kezdeni. Mivel az emberek teste hozzaszokik az alacsony gravitaciohoz, ezert tobbe nem tudnak visszaterni. Igy aztan kialakul egy tarsadalom, amelynek sajatsagos torvenyeit a kornyezet alakitja. A Holdon szuletnek is emberek, ezaltal kialakul egy uj nemzet, amely ki akarja vivni fuggetlenseget. A regeny fo temaja ez a felkeles. Van itt politika, cselszoves es egy kisebb haboru. Kotelezo olvasmany. :)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1238) leslieke válasza Gyuri16 (#1237) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

utobbi idoben olvasottakbol masik ajanlasom: Robert A. Heinlein - A hold bortoneben (The moon is a harsh mistress)

Megvan, már csak helyet kell neki találni az olvasási táncrendemben. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1239) bambano válasza Gyuri16 (#1237) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"remelem a sorozat nem ebbe az iranyba folytatodik": de.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1240) brownus


brownus
veterán

én is a napokban kezdtem bele a végjátékba, nagyon bejön:)

(#1241) leslieke


leslieke
Jómunkásember

The 50 Greatest Sci-Fi TV Shows Ever

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1242) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

a serzo B nejetol kaptam meg a konyvet kivacsi leszek reaja:

udv

neduddki

p.s. kollega nagyon dicseri varja a fojjtatast, de eppn massal van elfoglava a szerzo

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1243) pilóta


pilóta
nagyúr

Duncan Shelley: Paktum trilógia.
1. rész: A Félelem íze
2. rész: Vadászidény (most jelent meg)
3. rész: ... (még nem jelent meg, év vége felé várható)

Nagyon érdekes téma, magyar író.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1244) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Orson Scott Card - Végjáték tetszett a könyv, megérte elolvasni. Kíváncsi leszek, hogy milyen milyen lesz. A "trükköt", amivel Endert "becsapták" nem volt nehéz kitalálni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1245) neduddki válasza leslieke (#1244) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor mar csakmekerdem: eekt eemredd?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1246) leslieke válasza neduddki (#1245) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ismerem, de talán csak két könyv van meg a sorozatból.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1247) meroly


meroly
veterán

Stephanie Meyer - A burok

Ezt olvasta valaki?

Impossible is nothing

(#1248) leslieke válasza meroly (#1247) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sikerült megszereznem. A film miatt kíváncsi lennék rá, de nincs időm elolvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1249) meroly válasza leslieke (#1248) üzenetére


meroly
veterán

Nem is tudtam. A filmből készült a könyv vagy a könyvből a film?

Impossible is nothing

(#1250) spammer válasza meroly (#1249) üzenetére


spammer
veterán

Könyvből a film.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.