Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) vallas


vallas
senior tag

Hogy meglegyetek. :D

mellesleg most olvasom az Assimov összes 4. kötetét nagyon jó, az első 3 is király volt....
előtte meg A. C Clark űrodüsszeia univerzumát olvastam el könyvben... az is kircsi volt.

Nagyon érdekes hogy milyen jó sci-fiket írtak régen.....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#602) neduddki válasza vallas (#601) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

''A. C Clark űrodüsszeia univerzumát'' nemis tuttma hogy megvan osszefogva, koszi az infot!:- )

Lem-re mar gyujtok!

udv

neduddki

p.s. tbs: koszi ezis jo hir!!!:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#603) Nimrod válasza neduddki (#599) üzenetére


Nimrod
addikt

Pontosan. Kicsit már untam a gonosz idegenek nagy űrhajókkal szisztémát. :)

(#604) Nimrod


Nimrod
addikt

Ez [link] is megvolt, hát mit mondjak? Egyszer meg lehet nézni, de senki ne várjon nagy durranást tőle. Amolyan könnyed pihentető.

(#605) csibor


csibor
őstag

Nemrég olvastam el újra C.J.CHERRYH-MÉLYÁLLOMÁS így újraolvasás után egyre jobban tetszik.

(#606) Gergello


Gergello
addikt

Megnéztem a Blade Runner-t rendezői változatban, de úgyérzem még meg kell egy párszor :)
A rendezői változat miben tér el a sime végétől ? A sima végére hapy endet írnak, ennek

SPOILER!?




az derül ki a végén, hogy Deckard és másolat(4 évig él?)

vagy nagyon félreértettem?

[Szerkesztve]

(#607) Nimrod válasza Gergello (#606) üzenetére


Nimrod
addikt

Mintha a simában is négy év lenne... :F

(#608) Nimrod


Nimrod
addikt

Most néztem végig a The Hunt-ot [link]
Ami nekem tetszett, hogy a kis szürkék végre nem a szokásos módon lettek megjelenítve, hanem úgy mint az alienek, azaz igazi ragadózok. :)
Egyébként a film nálam egy erős közepes, amolyan lazább X-Aktás/Milleniumos epizód.

(#609) tbs válasza Gergello (#606) üzenetére


tbs
addikt

[ SPOILER ]
Nem, az derül ki, hogy Rachel egy ember-élettartamú modell... Álom és szöveg plussz. ;)
[ /SPOILER ]

[Szerkesztve]

(#610) Gergello válasza tbs (#609) üzenetére


Gergello
addikt

A rendezői végén? :) Kössz, éreztem, hogy elsőre nem értettem tökéletesen.

(#611) tbs válasza Gergello (#610) üzenetére


tbs
addikt

Most, hogy így jobban belegondolok... Igazad van, mert abból derül ki, hogy Deckard is egy Rachel-féle modell... Bocsánat. :B Nem túl szájbarágós, és rohadt régen láttam. Szori-szori-szori. :B

Valakinek a 2007-es felújítás még nincs meg..? Kijött már egyáltalán..?

(#612) Gergello válasza tbs (#611) üzenetére


Gergello
addikt

Valahol Decembert olvastam megjelenésnek.

(#613) tomazin


tomazin
veterán

hát gondoltam ide is beirom,mert nekem akkora öröm volt,h az eurekanak már bőven a 2. évadjában járunk... :B

(#614) csibor válasza tomazin (#613) üzenetére


csibor
őstag

Még jó hogy a TV2 levette a műsorából.

(#615) tomazin válasza csibor (#614) üzenetére


tomazin
veterán

Hát nem is ott kell nézni ;)

(#616) csibor válasza tomazin (#615) üzenetére


csibor
őstag

A ph nagy többségével szemben én kifejezetten szeretem a heti 1 részt :) Csak azt vagyok hajlandó letölteni,amiire kicsi az esély hogy leadja a tv.Sajnos egyre több sorozat ilyen lesz,pl:Csillagközi,Eureka.

(#617) Nimrod


Nimrod
addikt

Megvolt a Tarnsman of Gor és a Priest-Kings of Gor is, most jön a House Harkonnen. :)

(#618) Nimrod


Nimrod
addikt

Megnéztem a második Gor filmet is. [link]
Egy picit furcsa, hogy jobb értékelést kapott, mint az első film, de a kommentekből is látszik, hogy bizony ez kicsivel jobb. Megnézni meg lehet, de mindenképp előbb a könyv (első és második kötet) és csak utána a filmek. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz folytatása vagy újra feldolgozása, kár érte.

Spoiler!

Ez elvileg a második könyv lenne. Amik nem tetszettek benne. A zene ugyanaz a két filmben (szinte az összes), ez egy picit fura. Cabot dohányzik!!! :Y
Hogy szakadna egy tarn arra aki ezt kitalálta... :W
A másik, a ló nem szokásos jármű, helyette volt tharlarion (vagy tarn). Mondjuk megértem, hogy 1989-ben még nem tartott ott a filmes technika, hogy ezt szépen meg is csinálják. Az ne zavarjon senkit, hogy a szabad nők tulajdonképpen pantherként szerepelnek a filmben, mozi, ugye... :U
Ami még furcsa, hogy a film végén 1987-et írnak itt is. Szerintem a két filmet egyszerre vették fel és kettévágták, majd csúsztatták őket (mint a Mátrix esetében).
A film címe csalóka és lényegében teljesen eltér a könyvtől. Még esetleg a Pap-Királyok (Priest-Kings) közbeavatkozását elvártam volna (lásd első könyv vége).

(#619) degu


degu
senior tag

Nem tudom,hogy vannak -e itt oreg csokak,akik az 50-es-60-as evek kaprazatos,es nyomasztoan felelmetes szcifi novallait olvasgattak...?
En elborzadtam,amikor a bepitett szemelyisegellenorzo-chipektol,az arctalan hatalomrol,a reklam mindenhato hatalmarol,es a korlatlan fogyasztoi modellrol olvastam zsenialis novellakat.
Ilyenkor megkonnyebbult sohajjal csuktam be a konyvet,hogy...hal istennek...ez csak scifi...
De ha korulnezek...ez ma a mindennapok tortenete...!
Most akkor mi is a scifi? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#620) brownus válasza degu (#619) üzenetére


brownus
veterán

például ez: richard morgan - valós halál. még az elején járok, de nagyon bejön. [link]




(#621) tbs válasza brownus (#620) üzenetére


tbs
addikt

[SPOILER]
Eléggé kiszámítható volt. Önmagában elajándékozandó könyv, de ha esetleg a sorozat jobb az átlagnál, akkor maradhat. Egyedül kevés volt nekem.
[/SPOILER]

Endymionra várok már nagyon..! :U

[Szerkesztve]

(#622) brownus válasza tbs (#621) üzenetére


brownus
veterán

kb a 60. oldalnál járok, eddig rendben van. ennek van/lesz még folytatása??


Endymionra várok már nagyon..! ez mi? én is várjam?

(#623) tbs válasza brownus (#622) üzenetére


tbs
addikt

R. Morgan, látva Takeshi Kovács sikerét, írt még pár könyvet róla, ill. a világáról. Elvileg lehet jó is az univerzum. Szóval várok még a végső ítélettel.

Endymion fordítását pedig várjad Te is. Addig ajánlom szeretettel a Hyperion könyveket. ;) Esetleg bemelegítésnek a ''Káli dala'' című ~20 éves remekművet. (Dan Simmons művei.) Utóbbiak hozzáférhetőek magyarul.

(#624) brownus válasza tbs (#623) üzenetére


brownus
veterán

pont akartam írni, hogy a valos halál után a hyperion könyvek következnek (ezt már ajánlottad is).

most egy kicsit besokkaltam dicktől...

(#625) degu válasza brownus (#620) üzenetére


degu
senior tag

Televanatokom!
Minden angol *tortenet* ugy kezdodik,hogy a foszer Kembridzsbe jart!
Szerintem nincs annyi ferohely ebben intezmenyben,amennyi genie vallja,hogy oda jart...
Beiratkozom enis Kembidzsbe! Akko genie leszek bisztosssaan...
Jovanna! De minek eroltetik eszt a Kembridzst...?
Kepzeljetek el! Szuperzseni Kovacs XIII...aki a dunaparti Muszaki Egyetemre jart...es rajott...hogy hogyan mukodik az Univezum!
Hat nem idetlenul hangzik?
Bezzeg ha Kembridzsbe jart volna...,/es nem Kovacsnak hivjak,hanem szor Trendinek!/
Ezzel persze nem akarom leszolni a Muegyetemet...
De mongyuk mas lenne az optikaja az atombombanak is,ha Teller a Muegytemrol irta volna meg,hogy hogyan mentsuk meg Amerikat!
Na... a scifirol annyit...hogy a tudosok annyit ernek ma,itt,es most,mint az Animal Planeten az allatrendorok!
Dumalhatnak...,meg szepek...
Csak azon morfondirozok,hogy honnan a rakbol tudhattak ezek a scifi-irok 50 evvel ezelott,hogy mi lesz ma?
Mert egy valos felmeres szerint a jovokutatassal foglalkozo szakmberek 5!!!!!% valoszinuseggel josoltak meg a jovo trendjeit./Utolagos elemzes alapjan jott ki ez a szam!/

Na Barataim! EZ a scifi!


[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#626) neduddki válasza degu (#625) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

[link] : - )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#627) tomazin válasza csibor (#616) üzenetére


tomazin
veterán

haladni kell az angollal és heti 1 rész lesz belőle...de amugy azért nem jó szvsz a magyar tv,mert ratyi a szinkron(battlestarnál majd kihullott a hajam :( )

(#628) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Belemélyedtem a Threshold-ba. Remek sorozat, de mire tényleg elmélyültem benne, vége lett. 13 epizód, de a végét már le sem vetítették odaát, csak az ismétlésekkel. Nincs ízlésük ezeknek a süket amcsiknak, minden jó sorozat cancelt kap. :O

Mindenestere amennyi elkészült belőle, az sci-fi rajongóknak kötelező.

Cicamica, neked is ajánlom, jó anyag.

Ja, jut eszembe: Jericho-n is átküzdöttem magam, még érdekes lehet a második évad. Nehezen indult be, de aztán végülis jó lett. Nagy nehezen csak átjött a posztapokaliptikus feeling, oszt akkor mán ütött is.

Ha már scifi sorozatok, megnéztem a BioWoman pilotját is, de nem tűnik valami nagy cuccnak. Reaper, Chuck nálam ugyancsak pilot után leszerepeltek, nem is tudom, hogy érdemes-e még tovább nézni őket. Painkiller Jane-be is most kezdenék bele, de még nem mertem. Érdemes egyáltalán? Nem sok jót írtak róla neten. Lehet mégis inkább folytatom a Farscape-et, amíg nem jön a Battlestar Galactica átvezető film a következő sorozathoz. :U

Ja, meg Sanctuary ezerrel. Alig várom a kilencedik epizódot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#629) parandroid válasza tomazin (#627) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''A Csillagközi Romboló előző részeiből. A szájlonokat az ember teremtette. De fellázadtak.''

Ááá, dual audioban volt meg, ennyit mindig sikerült végighallgatnom, mire át tudtam kapcsolni. A végén már némítva indítottam el az epizódokat. :DDD

Tipikus szarunk-bele-jellegű monoton, alámondás-feelingű szinkronhang. Bár az egész sorozat szinkronja nagyon gagyi lett... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#630) brownus válasza parandroid (#628) üzenetére


brownus
veterán

9.? elnézhettem valamit mert úgy tudtam 8 rész van/lesz és kész. a 7 és 8 még hátra van és nekem is nagyon tetszik. kár hogy ilyen rövid epizodokbol áll...

a razor csak november végefelé jön, de olvastam, hogy oktoberben leadnak pár webepizodot, megkeresem hol találtam.

(#631) csibor válasza tomazin (#627) üzenetére


csibor
őstag

Én aztán haladok az angollal,lassan 25 éve,de érzésem szerint még 25 előttem áll :)

(#632) parandroid válasza brownus (#630) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, a nyolcadikkal marhára nincs vége a történetnek, úgyhogy tutira kell jönnie még valaminek. Már nem úgy nincs vége, hogy cliffhanger, hanem konkrétan az aktuális sztorilájn közepe.

Razorra ráérek, addig megnézem az Eureka-t. A jövő tavaszra ígért Season 4 viszont marha messze van még. Ráadásul ha tényleg két részletben adják le, az adások között egy hosszabb szünettel, az külön vicces lesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#633) neduddki válasza parandroid (#628) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

AN csak idetanatam:- )))
thre-t mar dicsetek masok is aszem nekiesek, csillagkozibol szinten akivalo magyar tv-nek hamar feladtam en annyyir anem kedvelem:- (
battle-t annyira mondod hogy elkezdtem keresni, de eddig nem leletem, szetnezek free-n is, /csak 2 nap alatt tel lett a uj500G-s es kicsit morzos vagyok:- )/
azokat az izeket ern is kihagyom, azt a Szentet meg majd ranezek
koszi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#634) philoxenia válasza neduddki (#633) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hívtál itt vagyok :)
Próbáltam olvasgatni az eddigi véleményeket, de egyszerre sok volt amit kb. négy év alatt Írtatok. Inkább megpróbálom először a saját véleményemet leírni, mert a több éve elkövetett hozzászólásokra értelmetlennek tartom a reagálást.
A műfajjal -életkorom folytán- több mint harminc éve kapcsolatban vagyok mint befogadó.
Eleinte a Galaktika, majd a már itt említett Kozmosz Fantasztikus Könyvek révén. Gyermekkoromban filmek nemigen voltak, majd jött a Csillagok Háborúja.
Akkoriban a korosztályom körében hatalmas siker volt. Aki már a bemutatásakor megnézhette az most egy kicsit ne figyeljen.
Azidőtájt Mo-on a mozik úgy vetítettek le egy filmet, hogy a kópiák szűkös száma miatt először csak a nagyobb városokban, ott is először csak a nagyobb mozikban adták le, majd úgy csorgott le apránként a kisebb településekre.
Mire nálunk bemutatták, már majd egy éve az országban volt :)
Hatalmas előnye volt ennek a rendszernek, hogy mire a moziba indultunk, már tudtuk mit fogunk kapni. A szájpropaganda szerint hatalmas filmre számíthattunk.
Ehhez képest én nem voltam elájulva. A műfajt akkor már több éve olvasván, a keretek nekem nem jelentettek újdonságot, a szellemi mondanivaló, az ötlet kevés volt a könyvek után. Természetesen kamaszként jó filmnek tartottam, de a könyvekkel nem volt összemérhető.
Ma azért annyit fel tudok hozni a mentségére, hogy már tudom egy film sok szempontból nem hasonlítható össze egy könyvvel.
A könyvet egy ember írja, bekerülési költsége ezreléknyi a filmhez képest. A szerzőnek nem kell másokhoz alkalmazkodnia a mű alkotása során. A javítás sem olyan nehéz, bár néha fájdalmas lehet.Ha csak nem kenyérre kell a honorárium, nem is sürgős az alkotás, nincs szoros határidő.
A Csillagok Háborúja tehát valóban mérföldkőnek tekinthető a filmek, különösen a science-fiction filmek történetében.
Először volt képes nagy tömegekhez eljuttatni a műfajt, még ha annak a legkommerszebb ágát is.Az alkalmazott trükkök pedig megmutatták, hogy milyen fontos a látvány a fantasztikus filmek esetén.
Ha olvassátok amit írok és esetleg tetszik, jelezzétek és folytatom :)
Ha nem azt is és akkor méginkább :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#635) tomazin válasza philoxenia (#634) üzenetére


tomazin
veterán

Az alkalmazott trükkök pedig megmutatták, hogy milyen fontos a látvány a fantasztikus filmek esetén.

akad azért pár olyan film,ahol nincs/minimális a látvány,de mégis jó.ennek az ellentettjére meg mégtöbb...

(#636) philoxenia válasza tomazin (#635) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amire gondoltam, az ilyen nagyközönségnek szánt filmek :)
A Solaris vagy a Stalker féle film nem lesz soha közönségsiker szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#637) degu válasza philoxenia (#634) üzenetére


degu
senior tag

Neduddki hsz.-ere csak annyit,hogy nem jottek be a linkjeid! :W
A Csillagok Haborujarol meg annyit,ahogy az NEM scifi!Hanem mese,scifi kornyezetbe!
Nagy SF-rajongo letem ellenere akkorat csalodtam a CSH-ban,hogy elveim ellenere a film kezdeten kijottem a mozibol!
Azota persze a helyere kerult a dolog,es megtanultam szeretni...de az elejen bizony nagy csalodas volt! :((

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#638) neduddki válasza degu (#637) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Probalj rakkatintani hatha uigy sikerult!!!

udv

neduddki

p.s. :- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#639) degu válasza neduddki (#638) üzenetére


degu
senior tag

Vazze!
Ki vagyok en vajjon?
Osember?...Brontosaurus?
T-Rex?,aminek nincs ujja?
Vagy...pontosabban..mire gondoltal?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#640) kisninja


kisninja
őstag

Ma atlantis premier amcsiban ma vetitik a 4. évad első részét, remélem felírat is hamar lesz. :C

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#641) neduddki válasza degu (#639) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Klasszikust idezce:
"Hat ha most azt elmondhatnam!"

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#642) kisninja válasza kisninja (#640) üzenetére


kisninja
őstag

Kint van a második része is de hangefektek nélkül, megnézése nem ajánlott.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#643) brownus válasza parandroid (#632) üzenetére


brownus
veterán

megnéztem, nagyon nincs vége. sajnos nem írják mikor jön a többi rész

(#644) kisninja


kisninja
őstag

Egy kérdésem volna most végetért a csk1 lesz helyette valami újabb sorozat vagy marad az atlantisz ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#645) joshua7 válasza kisninja (#644) üzenetére


joshua7
veterán

Szvsz nincs tervbe véve helyettes. Marad az Atlantis.

Semper Fi

(#646) parandroid válasza brownus (#643) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jön a többi, csak idő kérdése. Valami olyasmit olvastam, hogy mindig a nézők visszajelzései alapján viszik tovább a sztorit, ezért van csak 4 rész egyszerre. Bár ezt most jól abbahagyták a közepén...

Egyébként elkezdtem Painkiller Jane-t nézni. Először nemigen tetszett, de aztán belejöttem. Egyre jobb, ahogy halad előre az ember.

Amúgy az év mozihíre: The Color of Magic!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#647) vallas válasza parandroid (#646) üzenetére


vallas
senior tag

Helló PeterkeT!

neked mibe van meg van a Battlelstar? és melyik évad?

nekem egy dvd-s verzió kéne magyarul, vagy felirattal, de dvd mert nem tud divx-t a dvdm.

ez a többieknek is szól, ha valaki megdobna vele, az jól lenne, persze anyag és fufardíj fejében.+ sör!

amúgy remélem jössz lan-ra!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#648) parandroid válasza vallas (#647) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

DVD-n már wareznek számít a cucc (amiről itt hallani sem akarunk), természetesen tv-ripem van, original sci-fi channel logóval, avi formátumban. Mindhárom eddig megjelent évad + a webizódok. Legjobb tudomásom szerint egyébként magyarul még meg sem jelent DVD-n, vagy talán csak az első évad max... Ha mindenáron TV-n akarod nézni, akkor ott a tv-kimenet a notidon, vagy át kell konvertálni DVD-lemezre. ;)

LAN-on ott leszek, viszem ezt is, meg a többi remek sorozatomat is. :D
Egyébként az előző LAN alkalmával is rajta volt a gépemen... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#649) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Basszuskulcst szolhatott volna vki, hogy 29delben drwho...:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#650) vallas válasza parandroid (#648) üzenetére


vallas
senior tag

Úgy is jó lesz, :D

most akarok úgy is egy htpc-t összedobni, már majdnem minden meg van.
1,3 tuaceleron, hp lapba 512 sd 100giga noti vinyó dvd író egy pici compaq ház, már csak egy vga kell, láttam 9600 se-t low profileban, és egy kis modding kell hogy minden beférjen a házba

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.