Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Ti mennyire szeretitek a Scifi-t? Hogy juttok hozzá pl. filmekhez mozikhoz? Mert manapság a tv szarik a Témába. Bár a TV2-n van néha Start Trek film... A Viasat 3 meg a sorozat megy tele reklámmal... De ennyi! És mi van azokkal akik a ST nem szeretik? (mondjuk az milyen Scifi rajongó?! :) ) Könyvek vannak dögivel de azokat nem lehet 1,5-2 óra alatt elolvasni. Egy normális újsagunk sincs! Talán az ÁTJÁRÓ de az sem teljesen egész terjedelmében Scifi ha jó tudom... Tényleg mostanság valami új jó könyv?

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) Cathfaern válasza Flashback (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínűleg sokan meg akarnak majd kövezni ez után, de én nem szeretem a Start Trek-et. Pedig kedvekem a Sci-fi-ket. Alapvetően az a bajom vele, hogy úlságosan gagyi :( Az alapsorozat esetén ez ,még hagyján, de hogy az újabbak is ugyanúgy nézzenek ki :( Amitől a lefrosszabbul tudok lenni, azok a panelek: alulról megvilágított papír/műanyaglap (legalábbis ennek látszik) :(((

(#3) Flashback


Flashback
addikt

Jó persze van benne gagyiság, hiba de jó a sztori...

Szóval a kérdéseim még mindíg fennállnak!!

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) Superman válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem kövezlek meg. :)) Én szeretem a Star Trek - et. Éppen azért, mert rengeteg elgondolkodtató kérdést vet fel. Aki persze az állandó lövöldözést, meg az erő hatalmát kedveli, annak persze ott van a Star Wars. Annak is megvan a helye, meg ennek is a sci - fi történetén belül. Persze komolyság tekintetében egy napon sem lehet említeni őket.

Ami a technikát illeti, mint mondtam, nemcsak abból kell állnia egy sci - finek. Egyébként a legutóbbi Trek mozifilmek technikai trükkjeit már az Industrial Light and Magic készítette, úgyhogy egy szó sem érheti.

Egyébként kinek - kinek ízlése szerint.

(#5) PeliScan


PeliScan
addikt

Pedig szerintem a sci-fi alapvetően könyv, novella formájában az igazi! Persze, nem azt mondom, hogy nem láttam már párszor a Mátrixot :) de azért szerintem ez már más...

Van egy utánoz6atlan fílingje egy Asimov, vagy Bradbury novelláskötetnek... mint ahogy a könyveiknek is. :)

pl én az Élien filmek alatt, féltem persze, főlehg, mert fiatalka voltam akkor, de előtte olvastam könyveket, az elsőt 12 évesen, és könnyeztem, annyira beszartam, sőt, fürdés előtt átkutattam a fregolin száradó, lógó ruhákat, hogy nincs-e ott vmi Élien. :) A filmet viszont hamar elfelejtettem.

(#6) renegade válasza Superman (#4) üzenetére


renegade
aktív tag

Én nem nézlem a Star Trek-et, bár az általad mondottak alapján lehet, hogy érdemes lenne. Viszont most néztem meg sorban az összes star wars-t, és vissza kell utasítanom, hogy komolytalan. Nagyon is mély sodrású a történet. Még ha a baromarcú Lucas derekasan el is b***ta az episode one-t.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#7) renegade


renegade
aktív tag

Szerintetek meg fogják filmesíteni valaha az Alapítvány-sorozatot? Szerintem ez egy hatalmas ziccer lenne, főleg a mai technológiával már atom jól meg lehetne csinálni. Könnyedén a Star Wars/Gyűrűk ura kategóriában találná magát; vagyis a legnagyobb klasszis eposzok között.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#8) khalox válasza renegade (#7) üzenetére


khalox
őstag

Meg lehetne, csak nagyon át kellene írni, hogy az akcióra éhes amerikai népségnek is jusson valami... akkor meg már nem is lenne ugyanaz.
Meg mondjuk nem tudom, hogy is lehetne átfogni pár száz évet folyamatosan változó szereplőkkel. Nehéz ügy...

(#9) PeliScan válasza khalox (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Itt a baj, hogy túlságosan is elgondolkodtató lenne, és mint Britney mondta a cannesi fesztivál után; ''unalmas volt, mert túl sokat kellett rajta gondolkozni.'' :(

Ha meg ilyen hollywood-i kliséfilm lenn, akkor már inkább ne. :)

(#10) Den válasza renegade (#7) üzenetére


Den
veterán

jaj, csak azt ne. Az alapítványt_nem_lehet megfilmesíteni. Képtelenség. Az egy komlett univerzum saját történelemmel. Vagy egy értelmetlen akciófilm lene belőle, vagy egy terjengős 3 órás fos.

Amúgy sztem sci-fi az ott kezdődik hogy 2001 2010 űrodüszeia. a legtöbb mai ''sci-fi'' nem igazi science-fiction, hanem csak egy szokatlan környezetbe helyezett akciófilm.

www.simson4t.hu

(#11) Flashback


Flashback
addikt

Asimov-tól olvastam már egy pár novellát tettszet! Írónikus, drámai, érdekes, körülíró, tudományos volt! De Asimov könyvet még nem vettem! A SW pedig nem rossz, sőt... De én inkább a ST-nél maradok, talán azért mert jobban meg van tervezve a világa. Az Alienek nagyon bejönnek, bár az inkább AKCIÓ. De néha ehhez van kedvem! Egy kis vér :) Tényleg A Star Trek Fleet Command III. ról tudtok vmit?

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12) renegade válasza Den (#10) üzenetére


renegade
aktív tag

Nem, úgy gondoltam, kb 9 órás terjedelemben, mint a gyűrűk ura. Vagy valahogy így. A star wars meg a LOTR is komplett univ saját törivel, mégis vászonra lehetett vinni, nem is rosszul.
Akció meg van benne épp elég, nem nagyon kellene hozzátenni. Talán az elejére egy kicsit, de nem kellene megerőszakolni hozzá a sztorit.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#13) Flashback válasza Den (#10) üzenetére


Flashback
addikt

Az Űrodüszeia-t vadászom már miótta DVD-n KAZIN, vagy cd-n!!! Valakinek megvan? Persze jópézé! :)

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) Den válasza Flashback (#13) üzenetére


Den
veterán

Nkem nincs meg, de a TCM-en szokták adni

www.simson4t.hu

(#15) Flashback


Flashback
addikt

Azt tudom! De az Angol ha jól sejtem... De nekem magyarul vagy felirattal kellene!

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) Cathfaern válasza Den (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

a legtöbb mai ''sci-fi'' nem igazi science-fiction, hanem csak egy szokatlan környezetbe helyezett akciófilm.
Azt hiszem rátapintottál a lényegre :( Sajnos.

Mondjuk a Star Wars, meg a mélysodrású történet elég távol áll egymástól (pedig a SW még szeretem is). Ha ''csak úgy'' nézed a filmet, akkor nem biztos, hogy feltűnik a történet egyszerűsége, de ha belegondolsz, és a lényegét nézed, akkor egy közepes szintű népmese bonyolultságához hasonlít :)

Btw a Star Trekkel nem a megvalósítással a fő bajom. Egyszerűen nem tetszik, nem érdekel (hogy miért azt ne kérdezzétek, úgy se tudom megmondani).

(#17) khalox válasza Flashback (#11) üzenetére


khalox
őstag

De Asimov könyvet még nem vettem!

Ne is... http://f451.host.sk webring pl.?

(#18) Cathfaern válasza khalox (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És te el tudsz olvasni egy több 100 oldalas könyvet számítógépen?? Én egyszerűen képtelen vagyok/lennék rá.

(#19) Flashback válasza khalox (#17) üzenetére


Flashback
addikt

Istenkirály site! Én sem tudok ennyit így elolvasni! De apám irdájában ki tom nyomtatni! :DD

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20) Superman


Superman
nagyúr

Nekem megvan a 2001 Űrodüsszeia DiVX AVI formátumban, elég jó minőségű.

Ami még nálam igazán bejött az az eredeti Charlton Hestonnal készült Majmok bolygója (1968 -as változat). Nincs meg valakinek lemezen?

(#21) Den válasza renegade (#12) üzenetére


Den
veterán

én sem úgy értettem hogy + akciót hozzáadni, de ha kiveszem a történetből a hátteret és a tágabb összefüggéseket akkor csak az akció marad. Vagy kiragadok egy 2 órában megcsinálható részt kidolgozva, akkor meg azok nem fogják érteni aki nem olvasták a könyveket. Vagy nekiálok mesélni, és akkor lesz egy soxor 3 órás terjengős valami. a gyűrűk ura és a star wars pont a két példa a rossz meg filmesítésre. a star wars akció film lett, a gyűrűk ura meg terjengős 3 órás ... kategória amit többszöri nekifutásra sem bírtam megnézni.

www.simson4t.hu

(#22) ArchElf válasza Cathfaern (#18) üzenetére


ArchElf
addikt

Én már kb 10-20 könyvet elolvastam ''elektronikusan''...
az f451 tényleg bejön...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23) Superman válasza Den (#21) üzenetére


Superman
nagyúr

És akkor a Dűne 1884 -es változatáról még nem is beszéltem...Mai szemmel nézve nem volt akkora katasztrófa, de a közönség nem értette. Bár a későbbi feldolgozás William Hurt - al sem jobb.

(#24) Superman válasza Superman (#23) üzenetére


Superman
nagyúr

1884=1984

(#25) ArchElf válasza Superman (#23) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem is jobban bejön a Lynch féle verzió...
(meg is van)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26) Flashback válasza Superman (#20) üzenetére


Flashback
addikt

Superman!! Levél ment!

Lowepro fotós táska eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) maddog


maddog
tag

latta valaki a dune cimu filmet?
milyen?

(#28) Nimrod válasza maddog (#27) üzenetére


Nimrod
addikt

Melyik változatot? A Picard-félét vagy újabbat? Mert én mindkettőt :)

(#29) Nimrod válasza Flashback (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Pl. Babylon 5, Anrdoméda. A Lexx is elmegyeget (de csak nehezen), a Babylon 5 folytatása az Excalibur, hát olyan felemás lett szerintem. A TV2-től meg már herótom van, hogy mindig csak az első szériát adják a Stargate-ből. Nem mintha a vége felé olyan jó lenne. Amikor meg nemtudom, hányadszor jött vissza Apofisz miközben legalább előtte vagy 5* meghalt, akkor már tele lett a banán. De az asgardiak nagyon rulez :)

(#30) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

A Csillagkapu eléggé sci-fi? Mert nekem az a favorit. Megvan a teljes sorozat DVD-n, mind a 6*22 rész, plusz a mozifilm, plusz az extrák... Csodálatos! :)

(#31) Nimrod válasza tothjozsef (#30) üzenetére


Nimrod
addikt

Jól emléxem, hogy a végén az öt faj (Asgard, Nox, Human :) , a lázadók meg még egy csak a nevét nemtom) szövetségre lép és lenyomják a rendszerurakat?

(#32) tothjozsef válasza Nimrod (#31) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Nem tudom, mert még nincs vége, ugyanis most forgatják a 7. sorozatot, utána meg még lesz egy mozifilm is.

(#33) Nimrod válasza tothjozsef (#32) üzenetére


Nimrod
addikt

Mégegy mozi? Ebből is sorozat lészen?

(#34) Evettke


Evettke
csendes tag

Én is ! Én is!
Mindkét Dűne film tetszett. Más-más okokból persze. Az első látványosabb, ha úgy tetszik hatásvadászabb volt, nekem. A második jobban visszadata a könyv hangulatát.

A sci-fiben én a fi-t szeretem. Az benne a szép hogy fikció. Olyan dolgokat mutat be ami sosem jöhet szembe velem itt a kis hig langyos életemben. Nem az akciók miatt, hanem a dolog lehetetlensége folytán. Szvsz a Csillakapu és társai nem sci-fi, a szó klasszikus értelmében. Hiszen leképezhetőek a problémáik mai valós szituációkra.

Az átjáró pedig szerepjátékos lap is, ami nem baj, mert e két csoport sokszor fedi egymást, és szerepjátékos magazin sincs.

Akko' most mi is az a biorobot?

(#35) ArchElf válasza maddog (#27) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja, én is láttam mind a kettőt...
A Lynch féle DIVX az új (3 részes Cseh) VHS formában meg is van...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#36) tothjozsef válasza Nimrod (#33) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Talán igen... ha érdekel, akkor csillagkapu.hu :D

(#37) Nimrod válasza tothjozsef (#36) üzenetére


Nimrod
addikt

Most néztem a nemzetközit :)

(#38) ArchElf válasza Evettke (#34) üzenetére


ArchElf
addikt

Mondd inkább azt, hogy igényes és magyar nyalvű szerepjátékkal foglakozó rendszeres kiadvány nincs kishazánkban...
:(
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) ArchElf válasza ArchElf (#38) üzenetére


ArchElf
addikt

nyalvű=nyelvű
de kit érdekel:)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#40) Evettke válasza ArchElf (#38) üzenetére


Evettke
csendes tag

Jólvan. Az a baj, hogy nem számit a behozott cucc, amig irnak és gondolkodnak itthon is. Csak papirfűzér nem lakik az újságosnál, amit megvehetnék és elolvashatnám rajta őket.

Akko' most mi is az a biorobot?

(#41) Nimrod válasza Evettke (#40) üzenetére


Nimrod
addikt

Mintha lenne egy ilyen lap, ami kéthavonta jelenik meg: Átjáró.

(#42) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Nekem Orson Scott Card regényei jöttek be nagyon : Végjáték, Holtak szószólója stb.

(#43) Evettke válasza Nimrod (#41) üzenetére


Evettke
csendes tag

Erről beszélek édes szive, anyának. Olvass vissza, vagy idézzek? :D

Akko' most mi is az a biorobot?

(#44) Nimrod válasza Evettke (#43) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem kössz :)

(#45) ArchElf válasza Nimrod (#41) üzenetére


ArchElf
addikt

Az novellagyűjtemény, nem szerepjátékos kiadvány...
:(
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#46) Nimrod válasza ArchElf (#45) üzenetére


Nimrod
addikt

Ehhez már nagyon nem értek :(

(#47) #57764352


#57764352
törölt tag

Hella!
Az az igazság, hogy én szeretem a sci-fit, de nem vagyok teljesen rákattanva. Lehet, hogy azért, mert nem volt idáig még egy olyan dolog sem, ami teljesen megfogott volna.

Sajna még Assimovot sem olvastam, dehát mit lehet tenni, majd pótlom a hiányosságom.
Mennyi cash most kb. egy Assimov könyv??

(#48) KovacsUr válasza Den (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Szerintem elvileg meg lehetne, csak nem hollywoodi módra... máshol pedig erre nem lenne elég keret. :( De épp elég jó könyv formájában.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#49) lao ce válasza Charlie Gordon (#42) üzenetére


lao ce
aktív tag

card , bizony

es mindenekfelett LEM

nicht kompot

(#50) tomcs


tomcs
őstag

na velemenyek.

alap[itvany filmre? ugyammaaaa... az alapitvany ugy ahogy van parbeszed mar amennyirte emlexem. namarmost, 2 dumalo ember nem jobb mintha olvasod. persze lehet ezeket jelenetesiteni de akkor meg az egyedi jellege vesz el. baaar.. szvsz tovabbrais csak az lehet jo film ami eleve filmnek keszul, pl lotr sem nyugozott le

star wars: science nincs, fictionbol van vagy tripla adag ami meg nem is lenne baj de total logikatlan az egesz, es azonkivul hogy ''a jok gyoznek'' gyakorlatilag nincs semmi ertelme. ugy ertem 1 scifi attol jo hogy van min elgondolkodni, na ez innen valahogy hianyzik. mindamellett tenyleg jo szorakozas arra a ket orara budival-cigivel 1utt de scifinek tovabbra sem neveznem, inkabb egy sima ''delutani film ovisoknak is''

utoljara pl ''a legyozhetetlen''-t olvastam, na az pl scifi :) abszolut kedvencem meg a dune, szigoruan csak mint konyv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.