Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) emre válasza Dr.F.E.R.I. (#749) üzenetére


emre
veterán

Az elöttem hozzászóló nem mondott hülyeséget. De mivel magam is nagyon szeretem Zsoldos Péter írásait szerintem itt nézz körülAntikvárium.hu A holtak nem vetnek árnyékot c. könyvét meg kötelező olvasmánynak tartom

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#752) neduddki válasza emre (#751) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat kerlek a holtakkal nem tok egyet erteni, a Mestehez nemmelto zagyvasag az egesz:- ( amugy Zsoldost ismero akvtikvarisumos ismeros is szamonkerte rajta hogy ez mi, mire az Oreg csak vonogatta a valalt

udv

neduddki

p.s. ha az ismeros nem mondott igazatr akkor en is hazudok most

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#753) doc válasza neduddki (#752) üzenetére


doc
nagyúr

egyszer olvastam csak, de nagyon nem jott be...
bar az utolso kisertest meg mindig magasan veri

(#754) Aku-Aku válasza lao ce (#49) üzenetére


Aku-Aku
tag

Csatlakozom lao ce-hez, annyi módosítással, hogy mindenekfelett szó nélkül. Vagyis LEM :) Pl. Kiberiáda.
A Star Trek, Csillagkapu és egyéb sorozatok biztos kedveltek, de inkább futurisztikus ruhába öltöztetett szereplők és érdekes kütyük egy kalandfilmben felsorakoztatva.
Az igazi sci-fi szerzők Asimov (és nem Assimov mint szemüveges barátunk írta), Pohl, Bradbury, Clark, Sztrugackij, és még sorolhatnám a rengeteg író nevét akik valóban ilyen könyveket írtak, igayán magas színvonalon. Nekik voltak érdekes ötleteik (eredeti), külön világaik, és tényleg sci-fi történeteik. Pl. Asimov írt olyan novellát ami tényleg csak akkor játszódhat amikor a Marsot már kolonizálták. Nem pedig egy szimpla jövőbe helyezett történet. Nem mondom, hogy a nagy alkotók nem csináltak ilyet soha, volt ilyen tényleg. De a lényeg akkor is a sci-fi maradt valahogy, érdekes módon. A sci-fi mára az irodalom elismert részévé vált, nem csak egy egyszerű kis mellékáramlatocska. Nyugaton már egyetemi tárgyként felvehető, óriási bázissal, konferenciákkal egyebekkel rendelkező műfaj lett.
Elnézést, most látom kicsit régi hsz-hez szóltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#755) Dr.F.E.R.I. válasza neduddki (#750) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Talán a Scolar kiadó sem találta elég jónak, hogy kiadja? Bár ha belegondolok, akár az első két könyv is képezhet egy egész történetet, de mégiscsak kíváncsi lennék amarra is.

Érdekes egyébként belegondolni, hogy nagyon nagy koponyáknak is - most nemcsak írókra gondolok - lehetnek időnként melléfogásai, de azért a rajongóik elfogadják őket ezekkel együtt is. Szeretem pl. Vangelis zenéit úgy egészében, de vannak albumai, amit egynél többször nem tudnék végighallgatni...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#756) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na befesztem a fold2-t regen jobb vot:- )
belenezek levezetesket a drwho s2-be, de a s1es dokit jobban szerettem...

udv

neduddki

p.s.
Lem osszes 1 van sz alexandraba
valamit Ursula 2 kotete kigyutttt!!!!!!!

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#757) tbs válasza neduddki (#756) üzenetére


tbs
addikt

Sőt. Lem 2-3 is van már, nehogy lemaradj róla..! ;)

(#758) neduddki válasza tbs (#757) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azokkal nem is volt soha gond:- ) /csak az 1. addig halogattam amig eltunt, de maot mar van!/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#759) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

megrazo elmenyben volt reszem, kiderult hoyg orson sott card alvinja mar jo regen ota itt van magyarul a nyakunon, en meg csak nemis hallotam rola:- (((
de nem baj leglabb ezt is megtuttam

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#760) htg válasza pd (#723) üzenetére


htg
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#761) tbs


tbs
addikt

"Pörgés" után itt a "Tengely"... Ajánlott olvasmány.

Most pedig előkeresem a "Csillagfény"-t... :B

(#762) Khaal válasza neduddki (#756) üzenetére


Khaal
őstag

Föld 2, mint Earth 2? Én is nemrég néztem meg újra, először még gimnazistaként láttam, amikor ment az osztrákon. Régen jobban bejött, de azóta már láttam az új BSG-t és a Fireflyt is, így egy kicsit emelkedett a mérce. Azért kár, hogy nem fejezték be, szerintem volt benne potenciál.

Az új The Day The Earth Stood Stillt ki látta már? Olvastam róla pár nagyon lehangoló kritikát, tényleg ennyire gyenge lett?

[ Szerkesztve ]

(#763) brownus válasza tbs (#761) üzenetére


brownus
veterán

hello,

bnőm is "shrike hívő" lett:) :K pár hete fejezte be, és a vége felé már csak napi pár oldalt olvasott, hogy tovább kitartson a könyv:D és írja a levelet a kiadó/k/nak, hogy csipkedjék magukat az endymion kiadásával kapcsolatban.

elkezdtem morgan - törött angyalait, olyan mint a valós halál, tetszik. ha befejeztem elkezdem ezt a pörgést meg a tengelyt.

nem sci-fi, csak már beszéltünk róla: vörös oroszlán.... hát, már féléve olvasom, heti pár oldalt, mert azt meg kell emészteni. igaz, közben pár sci-fi becsúszott, meg sok-sok comics. de, hogy egyszerre kivégezzem a könyvet az nem megy... ez nem is fantasy-regény, hanem valami vallási és filozófiai tanulmány annyi szép gondolat és bölcsesség van benne.

(#762) Khaal , a remake egy fos, több szót nem is érdemel...

ja, karácsonyra vettem pár könyvet itt a kodályon, és pont bent volt sheenard/Szélesi. szimpatikus ember:)

[ Szerkesztve ]

(#764) Gyuri16 válasza tbs (#761) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ilyen jo hirt nem off-ban, hanem hatalmas bannerral kell kiirni :)
karacsonyra megkaptam a hyperion sorozatbol eddig magyarul megjelent konyveket, meg nem tudtam nekiallni, de latom most el leszek latva egy darabig

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#765) tbs válasza brownus (#763) üzenetére


tbs
addikt

"Vörös oroszlán" -> tömény jóság. :K Endymion -> minél többen piszkáljuk, tán annál hamarább...

Van egy másik zseniális sorozat (Tad Williams Másvilág ciklusa), az utolsó részt kellene csak kiadni, de az előző 3 kötet annyira gyengén fogyott, hogy sokmillió ráfizetés volt eddig. A kiadót kérdezve azt válaszolta, ha adunk pénzt (~1-1.5MFt), akkor kiadja az utolsó kötetet is... Fordítás megvan, borító megvan, csak a zseniális belső illusztrációk hiányoznak (legjobb tudomásom szerint). Összedobjuk..?

Megjegyzem ugyan ez a helyzet a K.S. Robinson Mars trilógiájával is... Nem fogyott a "Vörös Mars" kellően, és emiatt nem vállalkozott a kiadó a "Zöld Mars"-ra... És van még a "Kék Mars"... Utóbbi sorozat annyira nincs még elkapálva, mert ha jók az infóim, akkor a kiadó szerkeszti a Galaktika Magazint pillanatnyilag...

Zseniális könyvek, darabonkét 4-5eFt-ot is megérnének (nekem biztosan), az írók/fordítók már bőven bizonyítottak. Szomorú, hogy egy igényes hardsf-ből, ami nem hálivúd hátszelű, ma magyarországon jó ha 1500 példányt el lehet adni... :(

(#766) neduddki válasza tbs (#761) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mi a hwjzet az elveszett raketaval? talan ez a amibol ezen a szinvonalon hianyzik meg vagy 10 kotet az eletemvol:- )

udv

neduddki

mod: mondanivalol nem rossz,de igencsak megszenedtem a Piros Cicaval:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#767) Versus82 válasza brownus (#736) üzenetére


Versus82
aktív tag

ha sheenard tetszik meg a kecsiken, akkor az "írótársának" fawcettnek brett shaw ját és paul wittgenét zabálni fogod:) hihetetlen jók a regényeik , letehetetlenek: feketecsuklyások, aranypiramis, a korona hatalma, best of brett shaw, jó nap ez a halálra, ópiumkeringő - többször olvastam már mindegyiket, nem lehet megunni. a korona hatalmában valami hihetetlen munka van, ami infót összeszedtek a magyar koronáról az nem semmi - a sci-fi t ötvözi a valósággal ( a magyar korona valós történetével Istvántól napjainkig majd a jövőben), iszonyatosat üt.

fawcettnek a másik alapműve a katedrális harcosai áés a folytatása a katedrális legendája. már most legenda a 2 eredeti könyv, beszerezhetetlenek, aukciókon 10-20 ezer forintokért szoktak menni. ezt kéne megfilmesíteni, a gyűrűk ura keményen bekaphatja mellette. kihagyhatatlan mestermű. most adták ki újra egyeben nemrég a 2 kötetet: [link] , de kicsit cenzúrázva lett benne a nyelvezet, az erőszak és a szex... maradnék az eredetinél. érdemes elolvasni a linken a könyvről a véleményeket, nem csak én gondolom így:) aki eddig olvasta az mind padlót fogott.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#768) Integra válasza Versus82 (#767) üzenetére


Integra
titán

nekem megvan a két eredeti katedrális könyv:)
azóta is várom a harmadik részét, de asszem reménytelen, soha nem fogja megírni:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#769) Versus82 válasza Integra (#768) üzenetére


Versus82
aktív tag

nekem 2 példányban is megvan mindegyik, ha esetleg elveszne van tartalék:D semmi pénzért nem adom, még kölcsön se. hát sajna leállt, se brett shaw, de katedrális... de én míg élek remélek.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#770) Integra válasza Versus82 (#769) üzenetére


Integra
titán

én is, de elszomorított, hogy azt mondod, hogy a "javított" kiadást már cenzúrázták..
azért remélem még ugyanilyen nyersen megírja a trilógia utolsó kötetét, soha nem olvastam jobb sci-fi könyvet, világszinten is a legjobbak közt a helye

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#771) Versus82 válasza Integra (#770) üzenetére


Versus82
aktív tag

egy idézet a fórumukról:
"Lényegében 40 oldal hiányzik az eredeti változatból.
Ezt azok mondják akiknek mindkét változat megvan,és olvasták mindkét kiadást. A trágárabb kifejezéseket és a hatalomhoz való viszonyt, is átírták,szalonképesebbé tették.
Persze ettől még jó lehet egy könyv,de én úgy gondolom
hogy azokkal a szófordulatokkal,és szóhasználattal volt
igazi,"ütős" az adott szövegrész.
Az árról annyit, hogy már 20000Ft -ot is kértek a két kötetért.
Ez volt idáig a legtöbb amiről tudok.
A Kat.Legendája most kelt el 10.000Ft-ért. "

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#772) brownus válasza Versus82 (#767) üzenetére


brownus
veterán

huhh, azért huhh, mert sok könyv van már tervbe véve. először befejezem a törött kurvákat, aztán a pörgést és a tengelyt, /a vörös oroszlánt is term./ sőt az utolsó 3 dick könyvet se tudtam még kezembe venni...

a katedrális is a listában van már rég, de még nincs a polcomon, és hogyhogy cenzúrázták??? mifasz van? emiatt kicsit elment a kedvem az új kiadástól....
a korona hatalma is érdekesen hangzik, ők is sorra kerülnek. majd egyszer

istenem, de jó lesz majd ha nyugdíjas leszek.... egész nap csak könyv és pipa...

[ Szerkesztve ]

(#773) Versus82 válasza brownus (#772) üzenetére


Versus82
aktív tag

ja, nyugdíjas koromban én is pipáztatani szeretnék egész nap:) ha ezek közül be tudod valamelyiket szerezni dobj el mindent és állj neki fawcettnek:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#774) Versus82 válasza Integra (#770) üzenetére


Versus82
aktív tag

mondjuk a szex részeket nem csodálom hogy cenzúrázták, mikor először olvastam néha recska szünetet kellett tartanom. ment a leszbi szex meg a seggbe kuki keményen:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#775) tbs válasza neduddki (#766) üzenetére


tbs
addikt

Nyilván az "Elveszett Rakéta" olvasásán voltam túl épp, mikor benéztem ide. Azóta a "Csillagfény" is letudva... Most a "Sehollakók" várja, hogy befejezzem, de a héten már 1 percem sem lesz olvasni...

Többiek: Szélesi úr mostanában sokkal kifizetődőbb dologgal foglalkozik: forgatókönyveket ír. ;)

(#776) neduddki válasza tbs (#775) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nylvan menstrualsz ha az elragadtatas szozatai hejejt csak jhzong itten:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#777) tbs válasza neduddki (#776) üzenetére


tbs
addikt

Semmi izé, csak helyzetjelentés látens érdeklődésedre. :B

(#778) Versus82 válasza tbs (#775) üzenetére


Versus82
aktív tag

volt szerencsém a metamorfózis című rakat szarhoz a krisztofert lamberttel meg a sonya lion al... a forgatókönyv nem tudom milyen volt , de a film egy 0. ezt a "hatalmas közönségsikere" is alátámasztotta. de megértem, ebben van a több pénz, az ő érdeke ezt diktálja, nem azt hogy nekünk jó legyen.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#779) Versus82 válasza tbs (#775) üzenetére


Versus82
aktív tag

egyébként fawcett=fonyódi tibor, a szélesi az a sheenard.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#780) neduddki válasza tbs (#777) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

latensen ugyis csak raveszle k hogy mongya velemenytr rola:- )))

udv

neduddki

p.s. tul jo az a 2 konyv csak egyszeru hejzetjentlezzel mennyubk el memmeltle:- )))
/elso korod volt vag ujraolvasasa?/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#781) tbs válasza neduddki (#780) üzenetére


tbs
addikt

Akkor.

Hal Clement, "Az Elveszett Rakéta" és "Csillagfény".
Többedszer olvastam őket, örök darabok, elviselhető fordításban. "EgyDélutános" könyvecskék; picik, vékonyak. Még abban a korban készültek, amikor az írók képesek voltak rizsa nélkül a történésre koncentrálni... (Ellenpéldák a mából: Richard Morgan, China Miéville, Banks, stb... ;] ) Abban a korban készültek, amikor még naívan hittek az emberi technika hatalmában. Szóval ittott viccesen anakronisztikus (megdöbbentően kevés helyen!), a cselekmény egyszerű. Ami zseniális az a fizika/kémia, és a személyiségrajzok. Lévén a főszereplők embertől abszolút idegen lények, embertelen gravitációban. Antropomorfizmust csak nyomokban találni. Kerek(?) világok nem szájbarágós leírása. MINDEN kikövetkeztethető a könyvből: fizikailag korrekt. (Majdnem. De a szellemi élvezetet nem zavarja. Néha-néha számológépeztem, meg 4jegyű fvtábláztam miatta régebben. :B )

Szóval annál többet érnek, mint amennyi időt az elolvasásukra kell szánni. Hard SF alapművek. :K

(#782) neduddki válasza tbs (#781) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na csakegte kotoszkonnyi latod ,latrod:- )))
koszi a beszamolot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#783) tbs válasza tbs (#761) üzenetére


tbs
addikt

"Tengely": újdonság-varázs elmúlt, másodjára, objektívebben megítélve halovány. A "Pörgés" után. :( Elnézést... :B

(#784) tbs


tbs
addikt

Ivan Jefremov: "A Bika Órája" :R Gengszter-kapitalizmus és infernó vs. Fay Rodisz.

(#785) tbs


tbs
addikt

Most épp Harry Harrison "A Rozsdamentes Acélpatkány"-a van terítéken. Az influenza egyetlen előnye, hogy fekvésre kényszerít, mikor meg épp nem delirálok a láztól, jókat lehet olvasni. Csak gondolkodni ne kelljen... :B

[ Szerkesztve ]

(#786) tbs


tbs
addikt

Harry Harrison, "A Rozsdamentes Acélpatkány Visszavág", és nyerni fog. Tudom. :D

(#787) brownus


brownus
veterán

befejeztem a törött angyalokat, hááát, az első fele szenvedés volt, rengeteg üres járattal, a második fele már jó volt. de messze nem volt rám olyan hatással mint a valós halál. a 3. résztől kezdek félni... pedig kíváncsi vagyok carrerára, hogy mit szól ha megtudja, hogy kedvenc küldöttje kinyírta az carrera éket:)

a könyv borítóján azt írják: a jelen legkiemelkedőbb noir sf szerzője lesz, naja, hát az ellopni egy chagal szerintem kenterbe veri, és még mondhatnék pár példát.... valaki akarja nekem adni kölcsönbe a katedrálist?! :B :)

ehhez mit szóltok: dick özvegye

(#788) neduddki válasza tbs (#785) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

az elso kotet sokkal sokkal jobban ottvan mint a masodik az mar cska egy bur a kisvukrul:- (
de ha mar harison akkor a Bill a galaktika hose az uber utanna a egybul a patkany sajna a tobbi keze kozott megferdutl annyir anem gyutt be, mongyuk egy raksrol kiderutl hogy kojokkoromban en ezket mar olvastam, /de akkorben en nem nagyon figyetam az iroi nevekre:- )/
ellenebn a Trifidek napjat ujra elokapta, tenyleg nagyott ott van az a konyv, erdekes hogy a szi-fi mesteribol akad 1-2 amivel nem ibrok megbirkozn ( /pl. vandor, par oldal utan mindig felsom:- )/
ellenebn ha mar tbs emegette sikersen kibanyasztam a Rakete es most olvasgatom:- )

udv

neduddki

p.s. BSG mikro lesz vege? tugya vki?

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#789) tbs válasza neduddki (#788) üzenetére


tbs
addikt

Kim Stanley Robinson: "Vörös Mars". Ma éjszaka kivégzem a maradékot. Ismét... :DDD

(#790) neduddki válasza tbs (#789) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jol elvagyunk itt egymassal:- ))) mingya megnezem mi ez a piros ize, me a cinm esemros de csak annyi /csak nem ebbol votl frogatva az a formedveny?/ \

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#791) tbs


tbs
addikt

László Zoltán, "Keringés". Vmi utánérzés motoszkál a nyelvezet és a cselekmény mián bennem olvasás közben, de amúgy tök jó.

(#792) doc válasza neduddki (#790) üzenetére


doc
nagyúr

nem :)

(#793) tbs válasza neduddki (#790) üzenetére


tbs
addikt

Tényleg: nem, csak pár halovány poénja van benne. Amúgy a Marsos filmek közül az volt a legjobb abban az időben... (Megkockáztatom: máig is.)

Keringés: meglepően jó, korrekt. Fura kettősség: bizonyos részek csúnyán túlmagyarázottak benne, mások meg gondosan elhallgatottak... Azért jó volt. :)

(#794) Dzsez_


Dzsez_
tag

Nagyon rövid, feltétlenül érdemes elolvasni.

http://szabadforum.com/

(#795) tbs


tbs
addikt

No. (Vége) a BSGnek. Elfogadható státuszban maradt a sorozat. ;]

(#796) brownus


brownus
veterán

Tigris! Tigris! éjszakánk
erdejében sárga láng,
mely örök kéz szabta rád
rettentő szimmetriád?
:)
:R
törött angyalok elbújhat a .... oda.... és, bassza meg ezt 56-ban írta bester,
remélem van még ilyen élvezetes regénye!

(#795) tbs, be se merek nézni a bsg topikba, sőt kerülök mindent és mindenkit aki már látta:) nálunk most hétvégén lesz soron, 8 rész van még hátra, egy hétvégébe pont belefér:)

[ Szerkesztve ]

(#797) tbs válasza brownus (#796) üzenetére


tbs
addikt

Alfred Bester "Tigris! Tigris!"-e valóban zseniális... :K

(#798) doc válasza tbs (#797) üzenetére


doc
nagyúr

az egyik legnagyobb kedvencem az a konyv!

tegnap megneztem a Knowing c. filmet, igazan jol sikerult kis film, ajanlom mindenkinek ;)

(#799) neduddki válasza brownus (#796) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

zsenialais:- )))
csapd hozza ezket is:- ))) /tom hogy ma vot se nem erdekel:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#800) Bubu79


Bubu79
addikt

Ezt olvasgatom éppen - Asimov nyomán készült, felhasználva a robotika három törvényét - érdekes sztori :) Per pillanat az első regénynél járok, az Odüsszeiánál. :)

Alfred bester Tigris! Tigris!-ét is olvastam már - lebilincselő a sztori, veszett gondolat, hogy pusztán azzal, hogy máshová gondolják magukat a sztori szereplői képesek akár 1000 mérföldes távolságokat is átszelni :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.