Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

(#451) neduddki válasza tbs (#450) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

MOgnezzuk, ez kimaradt:- (
Ezek lennenk azok? [link]
Szeritem ezek mar voltak, de en folotte b kedvelem oket: [link]
Most eppen ezt ragcsalom /vmikor kojokkormban nmar olvastam/: [link]
/amugy rengeteg ojjan scifi van amit kojokkoromba olvastam es mot talalok ra/
Ujabb scifiket igencsak kiszoktm hagyni, felteve ha csak vki nagyon enm ajanlja, vagy egy bavalt szerzo masik muve:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#452) tbs válasza neduddki (#451) üzenetére

tbs
(addikt)

Igen, azok ott a Hyperion-könyvek. Nem fogod megbánni 1 oldalukat sem. Teljesen jó feszültség végig és a vége után is komoly agyalnivaló marad az emberben. Nagyon jó témákat boncolgat... Pl. vallás. Kemény, na! El kell olvasni..! A szereplők más és más irodalmi stílusban szólalnak meg. És még rengeteg finomság, ami sem nem sci, se nem fi, hanem költészet.

Simak ''A Város''-a referencia lehet az elhallgatós mesélők számára. Borzasztóan szeretem. Greg Bear ''A Vér Zenéje'' pedig ''sajnos'' kicsit túlírt. Novella formában ütött, így light, de érdekes. Bester ''Tigri! Tigris!''-e klasszikus lézeres-űrhajós, durva társadalomrajzzal... Stb. Jókat válogattál össze. :D

(#453) brownus válasza tbs (#452) üzenetére

brownus
(veterán)

a hyperion érdekes lehet, ezzel kezdjek vagy a titánok lázadásával?
[link]
ez első ránézésre kicsit fantasy-isnak tűnik (ami nem baj;)), a fülszövegből.

greg egan - karantén, ezt említettem a múltkor: (vááá, ezeket a kurva linkeket)
másik: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#454) neduddki válasza tbs (#452) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

KOsozn a feltetelezest , de hat nem eln valogattam, ahnem Kuczka: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#455) tbs válasza brownus (#453) üzenetére

tbs
(addikt)

Hyperion, 1. kötet (eredetileg: Hyperion, magyarul 1-2. könyv):
Titánok lázadása
A fájdalom ura

Hyperion Bukása, 2. kötet (eredetileg: Fall of Hyperion, magyarul 3-4. könyv)
A fájdalom völgye
A bukás

Fülszöveg zöldség. ;)

(#456) degu válasza neduddki (#454) üzenetére

degu
(senior tag)

Hat tk. Kuczka egy ellentmondasos egyeniseg volt!
Egyresz Neki koszonheto,hogy kivivta a scifi letjogosultsagat a marxi,materilaista alapokon nyugvo szoclagerben,es rengeteget tett eme mufaj elfogadtatasaert,masreszt Neki is meg volt kotve a keze a MO-on...ami nem kezzelfoghato,annak a szocializmus epiteseben nincs letjogosultsaga.
Mert mi volt a szocszifi alapelve? A pozitiv ember/ aki elhivatott,es mindig elhivatott,
humanus,joember...szoval egy komcsi supermen,aki tokeletesiti a galaxist,a mindenfele ocsmany,agressziv,haboruskodo,oldoklo gonosz,idegen letformakkal szemben.
/Jefremov:Andromeda kod*/
Masreszt nem preferalta a pesszimista,lehangolo...nekunk ugy is vegunk,egy fejlettebb civilizacioval szembenn attitudu irasokat.Es -sajnos erosen preferalta a tehetsegtelen szoci szcifi irokat!
A magyarok kozul csak egyet emlitenek...Szepesit,aki vegtelenul fantaziadus,de rettentoen gyermeteg! /Nem tud irni scifit!/
Vagy az NDK-s *zsenit*,akinek a *Galaktika* sorozatban egy kulon kotetet szentelt.
A neve duplawewel kezdodik!
/Hat Nala en is tudtam volna jobbat irni!/
Ugyhogy vegul is -szerintem Kuczka egy nagyon jo fej volt...akinek sokat koszonhet a magyar scifi rajongok nepes tabora...
A palettaja szeles volt! Bemutatta a zsenialis orosz scifi-irokat Bilenkin,Dnyeprov,A es B Sztrugackij s,es a felulmulhatatlan asz, a lengyel Stanislav Lem,aki meg Asimovot is uberelte...szerintem! Akinel zsenialisabb jovolato nem szuletett meg...
...tisztelettel adozom emlekenek!... :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#457) neduddki válasza degu (#456) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

Ellentmondasso finoma foglamazva is, szemejjes ismerosei szeritn kevesek votlka akik nrem utaltak /leglabbis par nekme is esmeros eygbehangzo velemnye osszecseng/:- ))) /mindkettot ismerok Cs. Horvath-hzo szoktakhasonlitgatni/
amugy nagyon tok Veled egyet erteni:- )))

udv

neduddki

(#458) tbs

tbs
(addikt)

Teljesen fellelkesültem a múltkori beszólásokon. A városon már túl vagyok és gyűröm a Hyperion-t (megint). Sol Wientraub története ismét megkönnyeztetett... :B

(#459) BITBOYS

BITBOYS
(addikt)

A holdreklám: [link]
Nekem nagyon tetszett.

https://hardverapro.hu/apro/xt60_csatlakozok_eladok_akku_ebike_eroller_dron_ve/hsz_1-50.html

(#460) tomazin válasza BITBOYS (#459) üzenetére

tomazin
(addikt)

Sztem is jó.Igaz a vége sztem naon utópista..

(#461) doc válasza tbs (#444) üzenetére

doc
(veterán)

jó hogy említed, engem mindig zavart a sci-fikben (könyvben, filmben egyarány) a rettentő erős antropomorfizmus, az ''idegenek'' többnyire jobban hasonlítanak (akár biológiailag, akár társadalmilag) a mai nyugati emberre mint a földi emberiség legalább háromnegyede :(
ilyen szempontból (is) nagyon jó pl. O.S.Card (Végjáték, Holtak szószólója), elképesztően MÁS lényeket tudott létrehozni

1N23456.HU - A Veszprém megyei motorkölcsönző

(#462) DArchAngel

DArchAngel
(tag)

Üdv!
A Warhammer 40000-ről mi a véleményetek?
Jelenleg a Hícsi-sorozatot olvasom (már ha ráérek) Pohl-tól.
Asimovot jónak találtam, az Alapítvány-trilógia jobban tetszett, mint a robotjai.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#463) tbs válasza DArchAngel (#462) üzenetére

tbs
(addikt)

Ian Watson egy kisisten!!! Szenzációs, ezoterikus univerzummal. A többi W40K író felejthető. Minimalista sci (inkább alter), de fikciónak tökéletes.
Pohl Reklámhadjárata messze a jobb a későbbi hicsi könyveknél.

(#464) DArchAngel válasza tbs (#463) üzenetére

DArchAngel
(tag)

Néztem, hogy Pohl-nak kismillió műve van. Sajnos magyarul nem nagyon láttam. Az angollal semmi gondom, de nem szeretek képernyőről könyvet olvasni :(((
Azért a Warhammer 40K inkább sci-fi, mint alter. Csak sok hagyományos fantasy beütés van benne. Persze Watson könyveiben a sci-fi vonulat inkább háttérbe szorul a jellemek és jellemváltozások mögé. Szeretem mind a négy könyvét.

(#465) brownus válasza tbs (#463) üzenetére

brownus
(veterán)

az inkvizítort olvastam tőle, az tetszett.

végeztem dick-től az ubik-kal ami top1!, imádtam.
meg a csordulj könnyem, mondta a rendőr-el; ezt olvasta vki? mert nem vágom a szituációt. most alys vette be a kr-3 drogot és került át egy másik valóságba vagy jason? és amikor elmúlóban volt a drog akkor került vissza és kezdték felismerni az emberek? ha igen, hogy került bele a szervezetébe?? a könyv elején amikor a kiskurva belevágja azt fekete élősködő nyúlványt? ötletek?

(vagy nem is meszkalint kapott alystől hanem vmit ami elnyomta a kr-3at?)

#434-re; jó film, a filmtopikban már dicsértem egy sort:)

[Szerkesztve]

(#466) Integra

Integra
(titán)

tud valaki valamit, hogy mikor jelenik meg (ha megjelenik) a katedrális trilógia utsó kötete?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#467) tbs válasza Integra (#466) üzenetére

tbs
(addikt)

Az sfportálon kérdezd meg az íróját. Talán tud valamit. ;) Én semmit. 1szeri darabok voltak az eddigiek. :B

Némá..! Tibihonlap -> [link]

[Szerkesztve]

(#468) DArchAngel válasza tbs (#467) üzenetére

DArchAngel
(tag)

Kösz a linket! Nagyon megörültem, hogy újra kiadják a Katedrális köteteket, mert évek óta sikertelenül akarom beszerezni őket.

(#469) DArchAngel válasza brownus (#465) üzenetére

DArchAngel
(tag)

El kellene olvasnod a folytatásait is. Megéri, elég érdekesen borultak.
Ja. A címük: Harlekin; Káoszgyermek

[Szerkesztve]

(#470) neduddki válasza DArchAngel (#462) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

WH ra ken vennemmagam a tobbi kotet elolvasasara is:- )
hicsi eslso ketot nagyon imadom a masodik kettort meg kar volt:- ((( gyurtem gyurtem, de nem otm minek: - ( /amugy volt erro korabban szo, sot a ferdito s megfordiltl erre:- )/
Asimov: en kedvelm az egeszet es imadom a szervezetseget

udv

neduddki

(#471) BigBadPlaYeR

BigBadPlaYeR
(senior tag)

Szervbusztok!

Nemrég megkaptam Iain M. Banks: A játékmester c. könyvet; de amint elértem a 304-es oldalig, azt vettem észre, hogy utána a 321-es oldal következik...

Valaki, akinek megvan, esetleg ezt a 17 oldalt be tudná scannelni, vagy valahogy eljuttatni nekem? Nem akarom 2x megvenni a könyvet... Pedig nagyon tetszik, Banks fantasztikus író.

Előre is köszönöm a segítséget, elérhetőségeim a profilomban.

Big

Sony Vegas FAQ és a videózás alapjai: http://bigbadplayerfaq.atw.hu/ ----------- "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#472) tbs válasza BigBadPlaYeR (#471) üzenetére

tbs
(addikt)

Agave kicseréli. Hívd fel őket..! ;)

(#473) BigBadPlaYeR válasza tbs (#472) üzenetére

BigBadPlaYeR
(senior tag)

Mindig a legkézenfekvőbb dolog nem jut az ember eszébe :W
Köszönöm a tanácsot! :R

[Szerkesztve]

Sony Vegas FAQ és a videózás alapjai: http://bigbadplayerfaq.atw.hu/ ----------- "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#474) neduddki

neduddki
(nagyúr)

HI!

Nezzetek mit nem talaltam /nemis tudtam, hog van ijjen csak mikor szemejjen osszeakadtam vele/:- )
[kép]
[link]

udv

neduddki

(#475) DArchAngel válasza neduddki (#474) üzenetére

DArchAngel
(tag)

No, ez a sorozat jól kimaradt az életemből...
Ha már itt járok:
Nem tudtok valami jó on-line vagy szegedi antikvár könyvesboltot?

(#476) csibor válasza DArchAngel (#475) üzenetére

csibor
(őstag)

[link]Antikvár könyvekkel is foglalkozik.

(#477) bandiras2 válasza BigBadPlaYeR (#471) üzenetére

bandiras2
(senior tag)

Iain M. Banks Könyveit én is nagyon bírom, a Kúltúrából ami megjelent, megvolt, most gyűröm a Holtpontot. A fegyver a kézben nagyon durva fordulattal fejeződött be. És azok az Agave borítók...
Bankssel való ismeretségemet az: Emlékezz Phlebiasra könyvével kezdtem.
Egyébként Arthur C Clark ot, Asimovot bírom nagyon. A ráma második része nincs meg valakinek? Akár angolul is, nem tudom kijött e már magyarul.

Magyarok közül a Mysterious Fantasy sorozat a nagy kedvenc. Nincs meg valakinek a Feketecsuklyások?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#478) neduddki válasza DArchAngel (#475) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

Antikvarium.hu vmi 62es a korzertszama:- )))

udv

neduddki

(#479) DArchAngel válasza bandiras2 (#477) üzenetére

DArchAngel
(tag)

Nem Mysterious Universe ? :U
A Feketecsuklyások abból való, nekem meg van, de el nem adom, mert állati jó.
Szerintem még megtalálod a neten, ha meg szeretnéd megvenni.

(#480) bandiras2 válasza DArchAngel (#479) üzenetére

bandiras2
(senior tag)

De :DDD
A sorozatból a Ketchikan történetek a legjobbak. Azok közül is az Ellopni egy Chagallt volt az eddigi csúcs. Amit akkor művelt. Azért a Fekete sárkány testvériség se volt kutya. :DD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#481) neduddki

neduddki
(nagyúr)

HI!

Na het vegen nekialltam a Serenity-nek es dobbentem vettem eszre hogy ez nekem ismeros:- ((( neztem neztem es egyre ismerosebb... elgondolkodatam, hogy ezt most akkor vajh mikor es meddig is lattam? majd egy ora nezes utan beugrott, hogy mi a vege, hat komojj benyomast hagyott ez a film ram, de ez jo tukrozi az egesz film erteket:- (((

udv

neduddki

(#482) brownus válasza neduddki (#481) üzenetére

brownus
(veterán)

mint írtad a másik topikban a sorozattal kellett volna kezdened, nem a serenityvel.
a sorozat jobb mint a film,
nem is tudom melyik scifi oldal választotta egyébként a serenityt a föld legjobb scifi filmjének. ez azért túlzás:)

hmm, most azon merengek számomra melyik a legjobb scifi film. akkor az alien, és a T2.

a dune-t nem akarják megcsinálni a mai digitális technikával? azt élvezném nagyon...

[Szerkesztve]

(#483) tbs válasza neduddki (#481) üzenetére

tbs
(addikt)

Serenity Firefly serie' nélkül félkarú óras... :DDD

(#484) neduddki válasza brownus (#482) üzenetére

neduddki
(nagyúr)

HI!

[link] amugy nem atechnika lenyg hanem a rendezso es a stab es a ....:- )
Na jo, aze is megnezem a sorozatokat csak radumaltatok, de ha utanna snyakat mondok ne keressetek mencsegeket:- )))

udv

neduddki

p.s. Te se te fogatlan viyorgo:- )))

(#485) brownus válasza neduddki (#484) üzenetére

brownus
(veterán)

oké, nem fogunk:D

ebben igazad van, boll bácsi is hiába kap technikát a kezébe...
de nekem kell a látvány, a fasza animáció. főleg mert scifiről és fantasyról van szó.

úgy vagyok vele, hogy a film inkább szórakoztasson (a könyv is persze), ha vmi tartalmasabbra vágyom akkor olvasok. egy könyvet lehetetlen vissza adni úgy, hogy mindenkinek tetsszen.

(#486) DArchAngel válasza bandiras2 (#480) üzenetére

DArchAngel
(tag)

Nekem jobban tetszenek a ''bretsós'' sztorik. Iszonyú jó dumák vannak benne. A Jó nap ez a halálra ráadásul elég ütős sztorival és karaterekkel van megáldva.
''-Bretj báci, Bretj báci! Vigyél el cijkuszba...
-Mindjárt előkapom a Herdent, baszics, akkora cirkusz lesz itt, hogy mindenki megemlegeti.'' :C

(#487) bandiras2 válasza DArchAngel (#486) üzenetére

bandiras2
(senior tag)

Nameg:
Apám meglátta a kezembe a herdent.
- Mit csinálsz fiam?
- Megyek, lelövöm a vendégeket.
Szerintem egy pillanatig el is hitte. :C
Jók a Brett Shaw storyk is, de York jobban meg tudja kavarni a szart :))
A Chagallt olvastad?

(#488) Drizzt válasza brownus (#482) üzenetére

Drizzt
(nagyúr)

Nekem a film jobban bejött, korábban is láttam, mint a sorozatot. Azóta van szép díszdobozos dvd-ne a sorozatzom. Magyarul mikopr kezdik adni? Esetleg dvd magyar szinkronnal leszen?

(#489) DArchAngel válasza bandiras2 (#487) üzenetére

DArchAngel
(tag)

Igen olvastam, megvan az egész MU sorozat.
Jó a Chaggall is. Amikor válogatott jó nevű koktélokat isznak a bárban, az nem semmi jelenet.

(#490) brownus válasza Drizzt (#488) üzenetére

brownus
(veterán)

a serenity? nemtom, én hd buzi lettem, nekem az a verzió kell, meg is van. asszem a xpress.hu-n láttam de csak a mozifilmet.

(#491) Predator666

Predator666
(aktív tag)

Tudnátok mondani új scifi-ket amik jók? Pl Prestige...

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#492) brownus válasza Predator666 (#491) üzenetére

brownus
(veterán)

film vagy könyv? the prestige nem sci-fi sztem.

film és ami új is? a sunshine meg a children of men, sztem ez a kettő volt az utóbbi félévben a mozikban. jó film mind2

(#493) Drizzt válasza brownus (#490) üzenetére

Drizzt
(nagyúr)

Arra gondolok, hogy a Viasat 3 a Firefly-t mikor kezdi adni?

(#494) Grigorisz válasza Predator666 (#491) üzenetére

Grigorisz
(aktív tag)

Jó Sci-fi nekem jelen pillanatban a Battlestar Galactica mint film, könyvben a dűnét javaslom ha még nem olvastad ( ezt viszont filmben meg ne nézd....)

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#495) brownus válasza Drizzt (#493) üzenetére

brownus
(veterán)

nemtom

ezt láttaátok: The Man Who Fell to Earth? [link]

(#496) BITBOYS válasza brownus (#490) üzenetére

BITBOYS
(addikt)

HD buzi, ez jó. :)
De egy szinten ártalmas is lehet, mivel megnézed a nagyfelbontású bemutatót -én így jártam a 300-al-, és utána pedig köpködöd a vásznat a moziban.
HD-ben a Riddick és a 22 évente sötétség iszonyat szép volt.

Bocs az OFF-ért.

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/apro/xt60_csatlakozok_eladok_akku_ebike_eroller_dron_ve/hsz_1-50.html

(#497) brownus válasza BITBOYS (#496) üzenetére

brownus
(veterán)

azért annyira nem vészes a mozi, meg nem szőrözünk ennyire:)
az a két film megvan rendezői változatban, szeressem mind2t:)

(#498) BITBOYS válasza brownus (#497) üzenetére

BITBOYS
(addikt)

Pedig az ördög a részletekben rejlik :)
Nekem is :R

(#499) doc válasza Drizzt (#493) üzenetére

doc
(veterán)

vasarnap
amugy port.hu ;)

1N23456.HU - A Veszprém megyei motorkölcsönző

(#500) Zooka

Zooka
(tag)

Megnéztem a Firefly első részét, nekem nagyon bejött! Érdekes elgondolás ez az űr-western, főleg a zenék :) A reklámok mennyisége viszont elég kiakasztó a viasaton, szinkronosan meg gondolom máshonnan nem lehet beszerezni...
Hosszú idő után valami leültet a tv elé, részlegesen betölti majd a lost-szünet miatti űrt. :D

Megvan az új háttérképem: [link] :)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.