Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) leslieke


leslieke
Jómunkásember

John Scalzi: Az utolsó gyarmat Várható megjelenés: 2013.7.18.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1302) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Arthur C. Clarke: A gyermekkor vége határozottan érdekes jövőképet fest az emberiségnek a könyv. A végével egyet is tudok érteni, előbb vagy utóbb be fog következni az, amit az író sugall.

Az pedig kíváncsian várom, hogy a SyFy által tervezett minisorozat hogyan jeleníti majd meg a könyvet a vásznon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1303) meroly


meroly
veterán

Niccoló Ammaniti - Ahogy Isten parancsolja

Olvasta valaki?

Impossible is nothing

(#1304) S e t h válasza meroly (#1303) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez biztos, hogy sci-fi?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1305) meroly válasza S e t h (#1304) üzenetére


meroly
veterán

Nem az volt :(
Pedig borító alapján annak tűnt, vagyis posztapokaliptikusnak inkább.

Impossible is nothing

(#1306) S e t h válasza meroly (#1305) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ja egyébként köszi a felvetést, most kezdem majd el a Vének háborúját, ahogy láttam nem is kell várnom, mert már a trilógia mindegyik része kijött. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1307) doc válasza S e t h (#1306) üzenetére


doc
nagyúr

trilogia? :F
jelenleg tenyleg harom resz jelent meg magyarul, a maradek kettobol az elso is tervben van :)

(#1308) S e t h válasza doc (#1307) üzenetére


S e t h
nagyúr

öööö, azt hittem három rész van összesen, akkor tévedtem, de nagyon utána sem olvastam, fél szemmel láttam vhol a neten, hogy vki ezt írta. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1309) leslieke válasza S e t h (#1306) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Novemberben jön a 4. rész, az 5. meg remélhetőleg jövő ev elején.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1310) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Oktober 31: Dan Simmons - Endymion felemelkedése
orulunk :)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1311) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Viasat6 hétköznap esténként Eureka 4. évad

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1312) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Alastair Reynolds: Napok háza
nagyon jo uropera. Hatalmas urhajok, grandiozus tortenet. 600 oldal, de vegig porgos. Nagyon jo az alapotlet - a klanok evmilliokat elnek es megfigyelik a kozben felviragzo es hanyatlo civilizaciokat. Informaciot gyujtenek, neha beavatkoznak. Szivesen olvasnek hasonlo meta-civilizaciokrol.

aki meg nem latta volna: a Vegjatek filmrol egy rovid video: [link]
nekem egyelore tetszik, meg az is lehet, hogy jo film lesz :)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1313) S e t h válasza Gyuri16 (#1312) üzenetére


S e t h
nagyúr

Neked köszönhetően utána is néztem a kritikáknak, fel is írtam a listámra, köszi! :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1314) leslieke válasza S e t h (#1313) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is listán van. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1315) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Napok háza megrendelve, hétfőn vagy kedden megkapom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1316) Gyuri16 válasza leslieke (#1315) üzenetére


Gyuri16
senior tag

kivancsi vagyok 600 oldal meddig tart ki nalad :)
megjelent meg egy konyve magyarul, a Jelenesek tere leiras alapjan ez is jol nez ki.

hasonlo mufajban miket olvastatok (uropera)? Iain M. Banks aki meg nalam listan van

+1 johir: mar csak ket het es megjelenik az Endymion felemelkedese!

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1317) leslieke válasza Gyuri16 (#1316) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2-3 délután alatt megvan, ha jó a könyv.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1318) doc válasza Gyuri16 (#1316) üzenetére


doc
nagyúr

a Revelation Space nekem is megvan, egyszer elkezdtem nehany eve, de 100-150 oldal utan felretettem
nem volt rossz, de valahogy "tul sok" volt hirtelenjeben :)

Bankstol csak a Jatekmestert olvastam, az jo kis konyv, erdemes elolvasni ha szereted a grandiozus SF vilagokat

(#1319) meroly


meroly
veterán

John Scalzi: Zoë története

Ez jön Az utolsó gyarmat után sorrendben?
Az első volt a Vének háborúja, a második A szellemhadtest, utána Az utolsó gyarmat?
A magyarul kiadottak közül.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1320) doc válasza meroly (#1319) üzenetére


doc
nagyúr

igen, utana meg a Human Division
amit egyebkent elolvastam, csak meg lusta voltam rola ertekelest irni, majd egyszer ha nagyon raerek :B

(#1321) leslieke válasza meroly (#1319) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Borítót elbénázták, kilóg a sorból.

De ettől még jöhet. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1322) meroly


meroly
veterán

kösz

Én most rendeltem meg Az utolsó gyarmatot. :)

Impossible is nothing

(#1323) leslieke


leslieke
Jómunkásember

28 millióval nyitott Harrison Ford Végjátéka

Nem rossz kezdet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1324) doc válasza leslieke (#1323) üzenetére


doc
nagyúr

de nem is olyan nagyon jo, foleg hogy jonnek meg nagy kaliberu filmek hamarosan
azert buko nem lesz, az mar eleg egyertelmunek latszik
alig varom mar a csutortokot, basszus 25 eve varok erre a fillmre :DDD

(#1325) leslieke válasza doc (#1324) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én csak március óta várom. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1326) meroly válasza leslieke (#1323) üzenetére


meroly
veterán

Ez jó lesz, így elnézve a trailert Ford papa se lesz már fiatalabb :DDD

Impossible is nothing

(#1327) leslieke válasza Gyuri16 (#1312) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mikortól lesz pörgős? Mert az első 100 oldal nem tul izgalmas.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1328) Gyuri16 válasza leslieke (#1327) üzenetére


Gyuri16
senior tag

az eleje kicsit lassabb, felfedezos, ismerkedes a vilaggal. Nekem ez is tetszett. Kesobb tobb szereplo lesz es a tortenet is beindul.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1329) neduddki válasza leslieke (#1323) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

felek felek felek, gyujtom az erot hozza

uvd

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1330) leslieke válasza neduddki (#1329) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

doc már látta, véleménye itt: [link]

Nekem moziban nézős lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1331) neduddki válasza leslieke (#1330) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugy akrok eljarni mint a hobittal /osszeraktam itthon a cuccost/, de rem nem jarok ugy /es teknikailag zsenialsi vot de agyaltaln nem fogott meg/:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1332) Gyuri16 válasza Gyuri16 (#1260) üzenetére


Gyuri16
senior tag

maig nem sikerult beszereznem, de szerencsere ujra kiadjak Heinlein Csillagközi Inváziójat. [link] remelem a Galaktika folytatja tovabbi regenyeivel is, nagyon elhanyagolt szerzo.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1333) leslieke válasza Gyuri16 (#1332) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na ez jó hír, már régóta el akartam olvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1334) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ender's Game/Végjáték

Majdnem azt kaptam, amire számítottam. A látvány megfelelő, a történet a könívet követi. Egy-egy részletet jobban is kidolgozhattak volna. Talán, ha lesz egy hosszabb (minimum 30 perccel több)rendezői változat, ott megteszik.
8/10

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1335) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Alistair Reynolds: Napok Háza nagyon nehezen indul be a történet, a könyv egyharmada kell hozzá, ami szerintem túl sok. Utána már érdekesebbé válik, de ekkor meg sikerül egy bolygón ragadniuk. Az utolsó harmadban meg kapunk egy össznépi üldözési jelenetet, ahol egyre fogynak a szereplők ilyen vagy olyan okból. A légvégével pedig nem tudott mit kezdeni az író, amellett, hogy rövid lett még klisés is. A minden fejezetben megcserélt nézőpont valóban ad egy kis érdekességet a történetnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1336) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tv2 Senerity? mst nafene

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1337) leslieke válasza neduddki (#1336) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kösz a tippet. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1338) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Sorozatjunkie:

A Syfy végre új sorozatokat készít. Tavaly indult ugye a Defiance, idén a Helix, nyáron jön a Dominion, 2015. elején a 12 Monkey, és most újabb két sorozatot rendeltek be – mindkettőt pilot nélkül:

Sorozatberendelés: Olympus – Syfy, 13 rész, készítő: Nick Willing, az emberek, istenek és szörnyek világában, vagyis az ókori Görögországban játszódó sorozat, melyben emberek egy csoportja kihívja az isteneket és az Alvilágba száműzi őket – a produkciós stúdió korábbi Syfy-munkái: Tin Man, Alice, Neverland, 3 minisorozat. Vancouver-ben és London-ban forgatják. Premier: 2015.
Sorozatberendelés: Z Nation – Syfy, 13 rész, ősszel, készítő: Karl Schaefer, 3 évvel a zombi apokalipszis után játszódó sorozat, melyben pár átlagember segít az egyetlen ismert nem fertőzöttnek, hogy New York-ból Kaliforniába jusson, az utolsó, még működő laborba, hogy ott vérét vegyék, amiből ellenszert lehetne csinálni. Kár, hogy az illetőnek van valami sötét titka, ami mindenki számára fenyegetést jelenthet – Asylum-produkció lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1339) Gyuri16 válasza Gyuri16 (#1200) üzenetére


Gyuri16
senior tag

es akkor a folytatas:
Dan Simmons - Endymion felemelkedése

itt vegre megindulnak az esemenyek.. hogy aztan 50 oldal mulva ismet lelassuljanak. Es aztan szepen valtakozva kapunk egy-egy akciodus fejezetet megtoldva ketto utazgatos, kajakozos, hegymaszos resszel. Tehat eloszor is: nagyon jo regeny, de szerintem csoppet tul van irva. 800 oldal. Es bar en szivesen olvasom az igazan bonyolult univerzum tortenetet es a hosszas filozofalgatasokat, sokaknak lassu lehet. Rengeteg remek otlet van benne, ebbol az univerzumbol fel lehetnek epiteni siman 3 masikat. A tortenet kiteljesedik, ujraertelmezi es kiboviti a Hyperionban leirtakat. Feltunnek regi ismert szereplok, kiderul mi tortent veluk a Hyperion bukasa alatt, utan. Nem egyszeru kovetni ki kivel milyen kapcsolatban van, ki hol tart a sajat idovonalaban, mert tobben is utaznak idoben.

Tobb szaz oldal utan is egyre csak gyultek a kerdesek, es igazan csak a regeny utolso negyede adott valaszokat, bar nem mindenre. A foszereplo enyhen idegesito, lassu felfogasu, egyugyu - hagyja, hogy tortenjenek vele az esemenyek es nem teszi szova, hogy korulotte mindenki tobbet tud mint o.

A tortenet viszont nagyszeru, sok szereplovel, tobb szembenallo oldallal. Az univerzum hatalmas es reszletes. A technologia es foleg annak hatasa a tarsadalomra nagyszeruen ki van dolgozva. Ezek melle kapunk tobb oldalas elmelkedo beszelgeteseket vallasrol, emberek fejlodeserol, elet ertelmerol. Spolierek nelkul nem igazan lehet rola irni, ugyhogy inkabb csak ajanlanam mindenkinek akinek a Hyperion tetszett.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1340) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Robert A. Heinlein: Csillagközi Invázió remek és remek Máshogy nem is kell jellemezni. A filmhez csak az alapokat vették át, de alaposan átírták a történetet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1342) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

sorozat keszul Robert Charles Wilson Porgesebol. Nagyszeru konyv, nagyon varom.
[link]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1343) leslieke válasza Gyuri16 (#1342) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jöhet, bár a könyvet nem bírtam végigolvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1344) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

John Wyndham - A Triffidek napja

sokaig a polcomon allt, valahogy az emberre is veszelyes husevo novenyek gondolata idegen volt. Pedig milyen jo kis konyv ez. Egy remek posztapokaliptikus tortenet, ahol kulonbozo emberi tulelesi strategiak vannak osszevetve. Jo kerdeseket boncolgat: erdemes-e ragaszkodni a regi vilag szabalyaihoz, probaljunk mindenkit megmenteni, ha az legjobb esetben is csak stagnalashoz vezet, vagy probaljunk uj fejlodo tarsadalmat epiteni hatrahagyva az erre kepteleneket. Kapunk egy kis E/1 tuleleses storyt es egy nagyobb volumenu "mi lesz most a vilaggal" fejtegetest. Ajanlom mindenkinek, egyaltalan nem erezni, hogy tobb mint 60 eves a regeny.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1345) meroly


meroly
veterán

Hú de rég írtam ide.
Nekem a Scalzi sorozat nagyon bejött. Utolsót olvasom, A lázadás hangjai-t.
Ti ajánlottátok még, úgyhogy ezer köszönet :R

Impossible is nothing

(#1346) neduddki válasza Gyuri16 (#1344) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkormpepitt az idej eloszedni a Kuczka valogatast tobi darbajat is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1347) Gyuri16 válasza neduddki (#1346) üzenetére


Gyuri16
senior tag

folyamatban van [link] :) meg parat olvastam, csak nem mindenrol irtam ide

azt hiszem a topicban visszaolvasva a te ajanlasod hatasara rendeltem tobbet a sorozatbol, csak ez valahogy a polcon maradt eddig.

egyelore ketto maradt ki a sorozatbol: Fritz Leiber: A vandor, ettol leginkabb a boritoja tantoritott el :B , illetve Frederik Pohl: Túl a kék eseményhorizonton, ez pedig ha jol ertem valaminek a folytatasa, eloszor azt kellene elolvasni

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1348) neduddki válasza Gyuri16 (#1347) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen az atjaro ill. a tul a kek esemenyhorizonton es a tobbit 3at el ekll feljteni:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1349) leslieke válasza meroly (#1345) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Augusztusban jön egy új Scalzi könyv, igaz nem ennek a folytatása. De arra is van szerződése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1350) meroly válasza leslieke (#1349) üzenetére


meroly
veterán

Az jó, mert maga az író is meg a fordítás is remek. A Zoe szinte egy kellemes nyári regénynek felelt meg érthetőség meg olvashatóság szempontjából. Úgy értem ha a gyerek kiszólt a homokozóból valamiért akkor nem kellett visszamennem a fejezet elejére hogy megértsem. És ezt akár szó szerint is lehet érteni, mert pont egy hetes nyaralás alatt olvastam ki.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.