Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) N_A_S válasza XaraX (#5250) üzenetére


N_A_S
veterán

Azt hogy kell :F

(#5249) Landon
NP. Ha a Corsair mellett döntenél keresd fel Shkiz0 fórumtársat

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5252) XaraX válasza N_A_S (#5251) üzenetére


XaraX
addikt

Az egyik értékem, az alacsonyam TDP-s fix fesszel volt.
A másik offset módban, azaz az órajellel együtt a feszt is visszaveszi, így lett a 16x W-os fogyasztás terhelés alatt.

(#5253) Landon válasza N_A_S (#5251) üzenetére


Landon
őstag

Corsair-rel 2 gondom van: 1: elférne az nh-d14 hűtő? Meg fogom nézni, de mintha még olvastam is volna a faq-ba h elégg necces. 2: ipon-nál néztem és csak 3x2-es kit-be láttam, ez a 4DIMM-el rendelkező lapoknál akkor nem fog dualba menni... :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5254) N_A_S válasza XaraX (#5252) üzenetére


N_A_S
veterán

/pill nem offsetben van, de offsettel is ugyanennyit mértem.

Most FIX-en vagyok

(#5253) Landon
2 - 4 -es foglalatban szerintem elfér, de Noctua topikba lehet megmondja neked valaki. A Ripjaws valamivel alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5255) omikron23


omikron23
senior tag

Erre esetleg valaki, aki Giga lappal rendelkezik? :R

Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5256) boogie84 válasza Landon (#5253) üzenetére


boogie84
veterán

Ma láttam egy képet amin a 2 termék egy alaplapon szerepelt :D Ha megtalálom akk linkelem. Egyébként elég magas a D14 bordája. 44mm. Csak nincs annyi egy Vengeance :D ha a 2. és 4. slotba teszed. :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5257) Landon válasza boogie84 (#5256) üzenetére


Landon
őstag

Az a gáz, hogy nekem az ultrakaze rajta cseszett vastag! :D Képzelheted. :) Amennyire tudom maj felfele tolom de még lehet úgy is necces lesz. Ill a 3-ik modullal mit kezdek? :D Bár gondolom elkelne itt ph-n az is.. :) De néztem ripjaws-t nem tűnik rossznak és jóval olcsóbb.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5258) XaraX válasza Landon (#5253) üzenetére


XaraX
addikt

Az Én ramom borda nélküli, kényelmesen elfér alatta. ;)

(#5259) boogie84 válasza Landon (#5253) üzenetére


boogie84
veterán


38mm a magasság


44m a magasság

Simán befér!! :D

Én izgulhatok az NH-U12P SE1366 miatt :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5260) Sárpac válasza omikron23 (#5255) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Próbálj biost frissíteni!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5261) Воланд válasza boogie84 (#5259) üzenetére


Воланд
titán

De a 38mm-tert úgy méri, mintha lenne rajta alul is ventillátor, a képen pedig nincs. És a ram support list szerint sem fér el.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5262) omikron23 válasza Sárpac (#5260) üzenetére


omikron23
senior tag

Azt már frissítettem, a legújabb van fent, az minden gond nélkül fel is ment, de amikor újra kellett indítani, ismét jött a malmozás... :O

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5263) N_A_S válasza Landon (#5257) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor miről beszélünk? Legyen Ripjaws ;)

btw szerintem 2-4 -be egy megemelt ventivel oké a Corsair is

https://tinyurl.com/phnas

(#5264) Źşë' válasza N_A_S (#5263) üzenetére


Źşë'
addikt

kérdés, honnan lehetne beszerezni G.Skillt?!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5265) N_A_S válasza Źşë' (#5264) üzenetére


N_A_S
veterán

Passz. Landon-t kérdezd ő mondta hogy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5266) boogie84 válasza Landon (#5257) üzenetére


boogie84
veterán

Dominator is csak így fér el alatta.

Vegyél Thermalright HR-02-t. Tuti befér mellé :DDD

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5267) Źşë' válasza N_A_S (#5265) üzenetére


Źşë'
addikt

én is csak azért írom mert ez a vengeance elfuserált bordázattal lett megtervezve.. arra nem gondoltak a fejlesztők h valahova kell cpu cooler is.. tipikus esete annak mikor nincsenek tisztában a gyártástechnológiákkal, csak terveznek a vakvilágba

itt vannak a nyakunkon a javított B3as deszkák, de 1,5V os kitekből egyáltalán nem lehet Dunát rekeszteni... :U

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5268) N_A_S válasza boogie84 (#5266) üzenetére


N_A_S
veterán

Ez a kép nem mérvadó. A lap ugyanolyan széles mint a P67-es lapok, tehát a memóriák kijjebb esnek mondjuk egy UD4 esetében. Ezért mondtam hogy egy feltolt ventivel esélyes hogy elfér alatta a Vengeance

(#5267) Źşë'
Én az 1.5V -os kitek miatt nem aggódnék annyira. Bőven jó nekem nyócezeöccázé is ez az ADATA 1.6V-on

Csak már lenne UD3P-B3 ott ahol a lapomat vettem. Úgy terveztem hogy a LAN-ra már az új deszkával megyek.

Ha valakit érdekel LAN: [link]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5269) N_A_S


N_A_S
veterán

4800 @ 1.368V

200 LINX

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5270) Landon


Landon
őstag

Gigabyte GA-P67A_UD4 B3 - B3 mit takar, mit javítottak? :) Memóriakezelés? Ez árban valami változást jelent? Az asus evo b3 akkor ugyanezt takarja? Ill. ha OC szempontból nézem ezek a lapok mennyire alkalmasak rá?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5271) N_A_S válasza Landon (#5270) üzenetére


N_A_S
veterán

Csak B3-as lapot vegyél.

A régi (B2) a hibás széria amiben meghal egy idő után a SATA vezérlő

https://tinyurl.com/phnas

(#5272) Воланд válasza Landon (#5270) üzenetére


Воланд
titán

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5273) Landon


Landon
őstag

Fuhh köszönöm ez hasznos volt! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5274) PyroS válasza Źşë' (#5264) üzenetére


PyroS
senior tag

A Hardverkerben lehet kapni : [link]

(#5275) PyroS válasza Źşë' (#5264) üzenetére


PyroS
senior tag

2*4GB -os van az apróban is [link]

(#5276) boogie84 válasza Źşë' (#5264) üzenetére


boogie84
veterán

1,35V-os g.skill

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5277) Źşë' válasza PyroS (#5275) üzenetére


Źşë'
addikt

Cl9es, 36k-t picit sokallom érte, 28 lenne a cl8as Ősembertől.. csak sehol sincs ez a fickó... most már igazán előjöhetne a barlangjából!

Az az XLes típus jó lenne ha 2x8 kit lenne :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5278) MrTwister


MrTwister
őstag

Már lassan 3 napja sz*pok a Corsair ramjaimmal, állandóan a gépem kínlódását(kikapcs-bekapcs egymás után 5-ször is) és a checksum errorokat, na meg az F2-es BIOS-t már biztos visszarakta nekem vagy 30-40-szer(pedig nem kértem rá higgyétek el) :N Na mármost annyi fejlemény lett, hogy eddig egy CMOS Clear mindig helyrerakta a dolgokat, tegnap óta már az sem. Na mondom kuk a gép se kép se hang, ekkkor felrémlett bennem egy jó tanács: "Szedd ki az egyik RAM-ot haver!" így tettem és láss csodát a bolond gép rögtön megszelidült és vidáman felcsippant nem csak az üre monitort bámultam. Na mármost ez a RAM pár duálban 2-3 ujraindítás után kifekteti a lapot mint a huzat. Egyik RAM-om egymagában már lassan egy napja szépen megyeget(tegnap a KIT-tel még a stand by-ból(S3 state ugye) sem tért magához csak RAM kiszedés után), mintha minden indulási hibát(mivel ha már ment a gép akkor atomstabil volt, ki érti ezt :Y ) elvágtak volna. Tehát tegnap este ráengedtem a memtest 3.5-öt és délelőtt nézem 25-ször lefutott(több mint 11 órán át ment) és errors:0! :C Na mondom faxa, kapott néhány ujraindítást aztán BIOS F7-re frissít és azóta is jó. Ma este csere másik modulra és azzal is ugyanezt eljátszom. Ha az hibás lesz akkor mehet garoztatni a ngykerbe(1-2 hónap :((( :O pffff) ha nem lesz hibás akkor szerintem....nem tudom. Tanácstalan leszek de nagyon, hogy singleben megy dualban meg nem. Mielőtt kérdeznétek néztem őket 2-es és 4-es soltban is nemcsak 1-3 ban és ugyanugy nem indult a gép 2-3. alkalomra, illetve BIOS checksum error. Másik gyanum a táp volt, de régi gépemmel szépen ment és most is okénak tűnik, vagy lehet kevés az a 600W? Passz! Ha azt mondjátok tuti a táp akkot veszek egy 750-es Corsairt!(csak előtte megnyerem a lottó 4-est :DD ) A másik gyanum az alaplap ami majd akkor derülne ki ha a bolt ahol vettem hozna nekem egy B3-as lapot a B2-es helyett! De hogy ez mikor lesz? :F Ötlet valakinek? :R

P.S.:
Nincs olyan progi amelyik agresszíven meghajtja a memóriát és rövid időn belül kihozza a ram hibát?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5279) CHIPman válasza MrTwister (#5278) üzenetére


CHIPman
nagyúr

DOS-os memtest USB-ről indítva. A rövid idő nem stimmel.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5280) Landon


Landon
őstag

Na srácok most véglegesítem a cfg listát amit holnap le is adok! :) Ezért szeretnék csak egy végső megerősítést kérni, hogy a GA-P67A-UD4-B3 (rev. 1.1) biztosan jó választás? :) OC szempontjából is?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5281) gézu válasza MrTwister (#5278) üzenetére


gézu
őstag

Én először megnézném dualban 1333mhz-en, időzítések alapon, hogy jó-e. Lehet, hogy 1600-on a lapod rosszul lövi be az időzítéseket, vagy túlfeszeli a ramokat.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#5282) N_A_S válasza Landon (#5280) üzenetére


N_A_S
veterán

Biztos. :K

https://tinyurl.com/phnas

(#5283) boogie84 válasza MrTwister (#5278) üzenetére


boogie84
veterán

Könnyen lehet h csak BIOS verziót kell frissítened, vagy gézu javaslatát fogadd meg. :K
Nem tartom valószínűnek h ram hiba lesz. Sokkal inkább frekvencia,feszültség, vagy időzítés.

(#5280) Landon: Olvass vissza 2-t. Hátha elbizonytalanítalak. (nem akarlak :N )

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5284) Landon válasza N_A_S (#5282) üzenetére


Landon
őstag

N_A_S és mindneki aki ellátott mindenféle jó tanáccsal és elviselte a sok fárasztó kérdést, nagyon köszönöm Nektek! :)

Most pedig nekiállok és elkezdem végigolvasni az OC guide-ot ill. a másik linkelt oldalt tüzetesen. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5285) AirBooms válasza gézu (#5281) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezt erdemes megprobalni. Ja es ez tuti nem taphiba.

(#5286) MrTwister


MrTwister
őstag

Rendben! Köszönöm a jó tanácsokat! :R Megfogadom, ha ram hiba memtest ugyis kihozza. USB-s memtest? Hmmm én CD-ről bootolósat használok 3.5a-sat ez: [link]Gondolom ez jó ugye? Van ilyen is hmm.: [link] Most akkor melyiket is? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5287) N_A_S válasza Landon (#5284) üzenetére


N_A_S
veterán

Szívesen. Ne engedd hogy eltántorítsanak a jó kis Gigától. Majd ha meglesz megmondom mire kell figyelni pontosan.

A legfontosabb: mindig használd a legfrissebb (akár beta) BIOS-t

https://tinyurl.com/phnas

(#5288) Fore válasza PyroS (#5274) üzenetére


Fore
tag

Van olcsóbb is. link

(#5289) Źşë' válasza Fore (#5288) üzenetére


Źşë'
addikt

ez mégjobb lenne, csak kár h ekkora kiszerelésben kapható!
haverral el tudnám most felezni, de ő meg már megvette hardverapróról :SSS

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5290) N_A_S válasza Źşë' (#5289) üzenetére


N_A_S
veterán

kár hogy piros, különben lehet beneveztem volna egy kit-re. ténylég jó árba van

https://tinyurl.com/phnas

(#5291) Źşë' válasza N_A_S (#5290) üzenetére


Źşë'
addikt

a szín csak esztétikai gond vagy van a rammal is valami? ahogy nézem 1,5Vos ezt ugye nem tüntették fel ott

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5292) N_A_S válasza Źşë' (#5291) üzenetére


N_A_S
veterán

csak esztétikai :B de most nézem ezek 1333-as ramok

tölthető az IE9: [link]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5293) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Van itt tapasztalat vkinek i3 2100-ról?

(#5294) omikron23 válasza csucsbicep (#5293) üzenetére


omikron23
senior tag

Hátőőő ne nagyon.... :(

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5295) rankesz válasza N_A_S (#5292) üzenetére


rankesz
veterán

Elég ellentmondásos, mert a termékleírásban meg 1600 van... most akkor melyik a valós? :F

(#5296) fsb1000 válasza Źşë' (#5247) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem 60 felett van... fullHD-ban. Portolás.. sokan úgy képzelik mintah egy konvertálás lenne.

(#5297) csucsbicep válasza omikron23 (#5294) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Érdekes, hogy senkinek sincs...

(#5298) XaraX válasza N_A_S (#5191) üzenetére


XaraX
addikt

Na, hogy meggyőzzelek Téged is. :))
[link]
A Gflopsok olyanok, amilyenek, közben végeztem kis szokásos dolgaimat, + még a vírusírtomnak is sürgős "háttérben végezendő tevékenységre" szottyant kedve, de így legalább több szálú terhelés érte.

(#5299) LSL1337


LSL1337
őstag

asrock extreme 4 b3-at hol tudok venni holnap/holnapután?

mindenhol rajta van egy extra pajeszos 10% még?

(#5300) Źşë' válasza fsb1000 (#5296) üzenetére


Źşë'
addikt

de akk miért váltsz ilyen sűrűen processzort? 920nak bőven elégnek kellene lennie, és nem

de te is írtad még h csak gta4 miatt váltsz 2600kra +460slire... szvsz pedig felesleges

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.