Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) AirBooms válasza -=Flatline=- (#5027) üzenetére


AirBooms
addikt

Aha, ha szénné ég megy gariba... Életszerű. Az külön kellemes, hogy vársz egy hónapot, amíg kicserélik a procid, de esetleg más is sérült (mondjuk a lap).

Úgy látom, egy nagy szaki érkezett a topikba.

Csak nem értem, hogy miért nem jó az ugyanannyiba kerülő SB-hez tervezett ram.

Részemről mindenki azt csinál, amit akar, de te pillanatok alatt úgy teleszórtad a topikot (a nem minden esetben rossz) tanácsokkal, hogy már most sokan szakértőnek tekintenek. Csak arra kérlek, épp ezért, ne addj olyan tanácsot, amit egy kevésbé tapasztalt user megszívhat!

(#5052) Воланд válasza AirBooms (#5051) üzenetére


Воланд
titán

Nem is cserélnék. Nem rendeltetés szerű használat. A szervizesek sem hülyék, tisztában vannak vele, hogy az ajánlott feszültségen nem ég szét a cucc, mást beadni nekik (pl. villám), hát, sok sikert hozzá...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5053) -=Flatline=- válasza AirBooms (#5051) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Air:

A 286osom óta tuningolok, nem tudom miért nem életszerű. Azt megértem, hogy nem jó dolog olyanokat rávenni a tuningra, akik még egyszer nem raktak arrébb egy jumpert (már nem is fognak), mert baj lehet, de valljuk be, egy efi biossal ma már mindennemű komolyabb kár nélkül lehet elég szép eredményeket elérni.

Jelzem két procim ment tönkre a kb negyvenből, egy 750es tbird, meg egy 600as duron, mert túl hamar raktam fel a hűtőt és lesarkaztam. Inkább erre figyeljenek, meg arra, hogy ne menjenek 1.5 fölé, de aki tuningolni akar, úgyis végigolvas mindent és megkérdez legalább 4-5 forrást, mit csináljon, bár a legjobb úgyis az, ha először fogja a kezét ÉLŐBEN valaki aki már csinálta.

Mindegyik másikat egyébként a mai napig használja valamilyen ismerősöm.

Na most akkor wadafak?

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5054) -=Flatline=- válasza N_A_S (#5050) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Ha a falba bedugod a powermeter kütyüt, látni fogod, hogy a mhz csökkentéssel éri el a speedstep azt, hogy 213 watt körül fogyaszt a géped, ha nincs load, ha van, akkor meg 328-at, nem pedig azért, mert 0.9re rakja a feszkóját...

Tehát gyakorlatilag szerintem rosszabb, hogy állandóan felugrasztod a vcoret, mikor megmozdulsz a windowsban valami komolyabbat, minthogy folyamatosan kapja a tutit.

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5055) -=Flatline=- válasza -=Flatline=- (#5054) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Szerkesztve :)

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5056) Воланд válasza -=Flatline=- (#5055) üzenetére


Воланд
titán

Szerkesztés gomb? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5057) N_A_S válasza Воланд (#5052) üzenetére


N_A_S
veterán

a szervizesek sem hülyék

ez nem minden esetben igaz.
én cseréltem már kupaktalanított X2 3800+ -t is amire pillantragasztóval visszaraktam a kupakját.

ez az egyik

másik: mért sz@patnának? visszaküldik a gyártóhoz és ad egy másikat. ez ennyire egyszerű

ezeket a garival kapcsolatos állításokat is hülyeségnek tartom. nekem még soha nem volt negatív tapasztalatom, pedig az én kezem alatt is megfordult már pár hardware...

-=Flatline=-
viszont alacsonyabb feszültséggel kevésbé melegszik, ez biztos. engem nem érdekel a fogyasztás, nem azért van bekapcsolva, de az hülyeség hogy nem tesz jót a procinak ha visszaveszi az órajelet, és a feszt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5058) -=Flatline=- válasza N_A_S (#5057) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Nem állítottam, ott volt a szerintem. Abból indulok ki, ami folyamatosan eddig az alkatrészekkel történt az évek során. Ha valamit ki-be kapcsolgatsz, sokkal hamarabb megy tönkre, mintha folyamatosan üzemelne. Ez egy elég nagy szvsz, mert sohasem derül ki az ellenkezője, tuning esetén az energiagazdálkodást azért nem szokás szeretni, mert még egy tényező, ami miatt vakarhatja a user a fejét, hogy "debazmeg dottorúr, mérnemmegyez mikor kéne..."

Szóval én ezért nyomtam ki :)

Egyébként meg: Ha nem csinálsz semmit, amúgy sem melegszik. Tehát, ha nem a fogyasztás miatt csinálod, valóban értelmetlennek tűnik. Kicsit 22es csapdája :)

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5059) Winne válasza -=Flatline=- (#5055) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez vicces hsz. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5060) N_A_S válasza -=Flatline=- (#5058) üzenetére


N_A_S
veterán

Aha. Jó. -,-

Én magamnak csináltam (én vagyok a doktor úr), szóval itt bukik az egész.. :DD

Torrentezés meg filmezés alatt minek menjen 4800-on? Nagyon messze áll a szabályozás a ki-bekapcsolástól.

szerk: Sőt nálam még a vinyok is lekapcsolnak, ha nincsenek használatba :P

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5061) -=Flatline=- válasza N_A_S (#5060) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Nem értesz..Nekem sem megy 4800on, ha nem csinálok semmit Te.. Azt nem értem a proci feszt miért ingadoztatod, mikor az a legrosszabb, ami csak lehet (szvsz). Mivel bekapcsoltad a három energiagazdálkodó statet és nem csak az alap speedstep él (mint nálam), ezért a proci feszt is csökkenti, erről szólt a "vita". Ettől függetlenül a speedstep nyilván kell és megy nálam is, mint nálad. A plusz feszlevételt nem értettem, de most már talán látod, mire gonodltam.

Olvasd el újra. :) Vagy csak nézd meg a képet.

Azaz totál rosszul fogalmaztam, mert tulajdonképpen a turbo mode a speedstep amire gondolok. Ha nem jön load, nincs teljesítmény. Ezt szabályozni nem tudjuk :) És az energiagazdálkodási három bios értéked adja hozzá azt, hogy jaaaa, nincs load? Hátjó, akkor a proci feszt is leveszem dottorúr jó?

Hátígy :)

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5062) N_A_S válasza -=Flatline=- (#5061) üzenetére


N_A_S
veterán

De értem. Nem tudod hogy kell beállítani hogy visszavegye a feszt tuningolva ;] :DDD

https://tinyurl.com/phnas

(#5063) -=Flatline=- válasza N_A_S (#5062) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Rofül... ;)

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5064) AirBooms


AirBooms
addikt

Ugy latszik, ami a Bloomfield topikban Katt777 volt, az itt Flatline. Bar ö legalabb ismerte a szerkesztes gombot...
Asszen nekem ez az nagykepü esztelen ömlenges kicsit sok (10böl 8 hsz Flatline), nem kell nekem idejarni...

(#5065) tomic


tomic
addikt

Fpo-n a megjelölést hogyan kell értelmezni.?
Mintha lett volna már valamelyik topicban de nem találom.

(#5066) Воланд válasza tomic (#5065) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5067) tomic válasza Воланд (#5066) üzenetére


tomic
addikt

Köszi.
Van jelentősége gondolom ,hogy hol készül. Pl Malaysia vagy Costa Rica.
Lehet tudni mik voltak eddig a legjobb példányok származási helyei?

(#5068) fsb1000 válasza danigaga (#5039) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem tetszik, mikor az újoncok elbeszélgetnek egymagukban!

Már nem emléxem jól.. de hogy is lehet beállítani 2,1V-ra a Sandyk Ram feszét?
És ha 2,1-re állítjuk, akkor a min Vtt-nek mennyinek is kell lennie?

ajaj...

(#5069) Winne válasza tomic (#5067) üzenetére


Winne
nagyúr

Amennyire én észrevettem, inkább az számít, hogy mikor készült. Több oldalt is találni neten, ahol ki van gyűjtve pár FPO, és a hozzá tartozó elért eredmény. Érdekes utánakeresgélni. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5070) fsb1000 válasza -=Flatline=- (#5054) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha a falba bedugod a powermeter kütyüt, látni fogod, hogy a mhz csökkentéssel éri el a speedstep azt, hogy 213 watt körül fogyaszt a géped, ha nincs load, ha van, akkor meg 328-at, nem pedig azért, mert 0.9re rakja a feszkóját...

Gratulálok!!!!!!!!!
Ehhez nincs mit hozzátenni.

(#5071) Cybertrone válasza -=Flatline=- (#5063) üzenetére


Cybertrone
veterán

Barátom ahelyett hogy lövöd a hozzászólásokat mint részeg vadász a kacsákat, gondolkozz el azon a hozzászólásodon hogy "szerkesztve", és azon hogy vajon miért lehet 5 percig szerkeszteni a mondanivalót... :W Megláccik hogy 2000+napos a reged, de egy kummát nem írtál még a fórumba! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5072) Winne válasza fsb1000 (#5070) üzenetére


Winne
nagyúr

Én a fogyasztásmérőt direktbe dugtam az elosztó elé, van rajta egy monitor, egy router, egy modem, egy aktív usb hub és 5db külső vinyó is a gépen kívül, de majd szeretnék egy összehasonlító mérést, ha van neked is, vagy nektek is mérőtök. Majd igyekszem csak azokat a cuccokat használni, amit nagyon muszáj és a standby részt levonom, természetesen majd ha összeáll az egész végre az új lappal. Most idle 150W körül megállok így monitorral és két járó külső vinyóval, modemmel routerrel és hubbal.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5073) fsb1000 válasza Winne (#5072) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézd... a fizikát nem nagyon lehet meghágni.
Legfeljebb félre értelmezni a tapasztalásokat.

A felvett teljesítmény (és a leadott hőmennyiség) a feszültség változás négyzetével és a frekvencia változással közel arányosan változik.

(#5074) SipiBcs válasza fsb1000 (#5073) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ezt most így az első kávém közben kétszer kellett elolvasnom, de még így sem értem. De valami ilyesmiről volt szó fizika órán! :B

Szerk: eddig olyan szimpatikus volt a topic, ne csesszétek el pls! :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5075) XaraX


XaraX
addikt

Jó kis vita alakult itt ki...
Nincs fogyasztásmérőm, nem nagyon érdekelt soha, mennyit fogyaszt.
Viszont végeztem egy kis tesztet, ami érdekes eredménnyel zárult.
Mindkét esetben 10 kör LinX leállítása után vártam 4 percet.
[link]
[link]
Azon kívül, hogy a szoftveres mérés nem mérés, más magyarázatot nem tudok. :)

(#5076) -=Flatline=- válasza Cybertrone (#5071) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Mert leszarom a fórumot :) Vásárolni járok ide.... Továbbá, ha az zavaró, hogy a kommunikáció sorrendjében válaszoltam, nem egy hozzászólásban (lévén míg írtam érkeztek a válaszok), akkor igazán nem tudok mit tenni, sajnálom, hogy megzavartam a lelki békéteket...

Röhej

[ Szerkesztve ]

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5077) N_A_S válasza -=Flatline=- (#5076) üzenetére


N_A_S
veterán

Ez meg ez volt a probléma

https://tinyurl.com/phnas

(#5078) SipiBcs válasza -=Flatline=- (#5076) üzenetére


SipiBcs
őstag

Anélkül, hogy személyeskednék és bármilyen szinten is sértésnek vennéd:

Ha belépsz egy ajtón ahol még nem jártál, akkor gondolom a helyi szokásokat (pl ne dohányozz a szobában) illik betartani. Vannak olyan szokások amelyek lehet, hogy Neked nem tetszenek, de mégis be tartod... lévén nem a Te lakásod...

Amennyiben egy közösségi házba indulsz, akkor annak is van házirendje. Itt is van és pont oda tartozik a hozzászólások szerkesztése. Figyelmeztetés után már moderációra számíthatsz, temp bann ill. bann formájában.

Nem kell mindjárt a másik torkának ugrani vagy éppen lehurrogni azonnal. Nem véletlenül javasolták neked a rutinos kollégák, hogy mit és hogyan.... Ráadásul először normális stílusban. Ha visszaszólsz bicskanyitogató stílusban, akkor ne csodálkozz, hogy elküldenek a picsába.

Ami a tuningot illeti: mindenki elhiszi neked, hogy rutinos vagy és a zsebedben a "szakma". Viszont azt kérlek vedd figyelembe, hogy nem csak zsenik járnak ide és ha egy ügyetlen kiskölök 1,9-et ad a ramoknak meg fogja sütni őket. Mindezt csak azért, mert adott a szavadra...

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5079) mekex


mekex
tag

Engemet az érdekelne, hogy az említett proci lesarkazás veszély fennáll a Sandy Bridge prociknál is?
Egy Cooler Master Hyper 212 Plus -t akarok felszerelni egy i7 2600K procira.

Kezdő is felszerelheti vagy inkább bizzam egy profira a szerelést? :R

(#5080) AirBooms válasza mekex (#5079) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem igazán áll fenn ez a veszély, mert manapság már nem közvetlenül a (fizikailag) érzékeny procimagra kell felraknod, ráillesztened a hűtőt, hanem egy "kupakra", ami alatt található a mag, illetve magok. Tehát védve vannak efféle fizikai behatásoktól. Mondhatni, ha akarnál, se tudnál ilyen módon kárt tenni a prociban.

(#5081) mekex válasza AirBooms (#5080) üzenetére


mekex
tag

Köszönöm a választ! :R

Még lenne egy láma kérdésem:

Úgy látom, hogy a Cooler Master Hyper 212 Plus- nek az a része, mely rákerül a proceszorra nagyobb mint maga az i7 2600k processzor kupakjának a területe. Ez nem okoz próblémát?

(Valószinűleg nagyobb processzorokra volt tervezve ez a hütő, de a Sandy Bridgekhez is ajánlják.)

Ez a hütő nem görbíti majd el az alaplapot? Hogyan lehetne ezt megakadályozni?

(#5082) Cybertrone válasza -=Flatline=- (#5076) üzenetére


Cybertrone
veterán

Faszikám... olvassál és mindent megtudsz... Nemsokat veszít a közösség ha továbbra is csak vásrolni jársz majd fel! ;) Most még elnézzük neked, felvilágosítottunk, de ha továbbra is nyomatod a hülyeséget, és 5 perc alatt 4 HSZ-t írsz megkeres majd egy modi, és elmagyarázza mit és hogyan kell... További jó fórumozást... Off vége! :U

mekex:
Nem olyan nagy az a hűtő hogy meghajlítsa szvsz, de gondolom van hozzá egy filléres blackplate (hátlapi merevítő) ami pont ezt akadájozza meg! :K :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5083) Winne válasza fsb1000 (#5073) üzenetére


Winne
nagyúr

Engem csak az érdekelne, hogy kinek mennyit fogyaszt a "kb hasonló gépe." :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5084) Erdei88 válasza XaraX (#5075) üzenetére


Erdei88
veterán

Hogy lehet az hogy Neked képes akár 170W-ot is felvenni, nálam meg olyen mintha 120nál "leszabályozna" ?

(#5085) AirBooms válasza mekex (#5081) üzenetére


AirBooms
addikt

Az a jó, ha legalább egy kicsit nagyobb a hűtőd hőátadó felülete, mert ha kisebb lenne, akkor a procikupak nem tudná maximálisan átadni a keletkező hőmennyiséget. De ez nem baj. Olyan mértékben nem nagyobb, hogy azt a lapod ne viselné el. Bár vannak olyan brutális méretű, súlyú hűtők, hogy ilyenkor egyes gyártók ajánlanak a lap hátoldalára egy merevítő lemezt is felszerelni, ezt nevezzük blackplate-nek. A te hűtős szerintem közel sem ez a kategória.

(#5086) XaraX válasza Erdei88 (#5084) üzenetére


XaraX
addikt

Beállítottad a TDP-t?
[link]

(#5087) Winne válasza Erdei88 (#5084) üzenetére


Winne
nagyúr

Átállítottad a biosban a max értéket?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5088) N_A_S válasza XaraX (#5086) üzenetére


N_A_S
veterán

Arról volt szó a múltkor hogy ez csak Turbo Mode-nál kell belőni nem?

Nekem sincs átállítva, de ha a Turbo Off-on van nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5089) jeni válasza mekex (#5081) üzenetére


jeni
félisten

Erre a HYPER 212 PLUS CPU HŰTŐRE adnak rendes alaplapi merevítőt. Igazából jó kis CPU hűtő de nem 100%-s.Ugyanis a felülete nem tükör sima így nem veszi fel teljesen a cpu melegét a proci hűtő lapja. Lesz egy kis szórás.

(#5090) MrTwister


MrTwister
őstag

Winne, N.A.S.: Nektek Giga UD3-atok van nekem igaz UD4, de hátha tudtok segíteni!
B2-es lapom van gondolom nektek is. A hibás sata2-es portokat nem használom csak a Sata3-ast! A következő a gondom a lapom totál megkergült, első perctől nagyon furán viselkedik? gyárilag F2-es BIOS-sal érkezett és ezt nem is tudom neki véglegesen a legfrisebb F7-esre frissíteni!!! Miért is!? @Bios után checksum error-ra hivatkozva visszarakja az eredeti F2-est(honnan a fran*ból szedi nem tudom :o ), ha a QFlash akkor Bad Bios image és nem hajlandó frissíteni, egyedül pendriveos DOS-os boot után a FLASHSPI-vel tudok F7-re frissíteni, ha a /Z titkos kapcsolót használom(/-z nélkül ő sem ismeri fel a flash chippet), de 2.-3. hideg reset vagy kikapcsolás után jön a bolond checksum error és visszaírja az F2-t! Tegnap este felraktam flashspi-vel a béta F8I BIOS-t, gép ment vele szépen, aztán lefekvéskor "alvó állapotba" raktam Windows 7-et ahogy mindig szoktam. Reggel már nem indult! Se csippanás semmi csak pörögtek a ventik, a monitor sötét maradt! Reset jumpert felraktam a CMOS-ra aztán 1 perc után leszedtem és azóta megy a gép, de kikapcsolni nem merem! Ha egyszer megy akkor atomstabil1-2 napig is! Ja azt nem is mondtam, hogy néha BIOS befagy mintha beragadna egy billentyű csak pörögnek az opciók le-fel, volt, hogy egyszer csontra belefagyott valamelyik képernyőbe! Tuning egyelőre nincs természetesen amíg defaulton is instabil a BIOS? Ha valami opciót megváltoztatok a BIOS-ban van, hogy 4-5-ször leáll a gép bootnál mire nagy nehezen beindul! Minek a hibája lehet ez? Alaplap kuka vagy mi van? :O

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5091) N_A_S válasza MrTwister (#5090) üzenetére


N_A_S
veterán

Sleep mód-ot kapcsold ki, ha a Windows van az SSD.

A BIOS flash után Boot-olás közbe nyomogasd a Ctrl+F8, hogy a Backup BIOS-t is átírja az újra.

Én SATA2-t használok, te is használhatod azt, nem kell félni, mostmár ezt a pár hetet kibáírják.

Ezek a hibák amiket felsoroltál teljesen normálisak amúgy, nem kell megijedni. Nem kell ész nélkül nyomni a lefelé gombot és akkor nem "fagy le" (akkor se fagy le, csak várni kell egy jó 10-15mp-et).

Ha kifagy a BIOS akkor valami gáz van, szerintem első körben az lehet a gond hogy a VTT, és a VRAM közötti difi nagyobb mint 0.5V

szerk:
bártran frissíts mindig a legfrissebb Beta-ra. Rakd fel a legfrissebb @BIOS-t, és akkor nem lesz probléma. Azt hiszem van már attól frissebb amit a CD-hez adtak ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5092) Winne válasza MrTwister (#5090) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem ugyanezeket produkálta kb, csak nekem a bios úgy fagyott be, miután sikerült bejutnom, hogy nem pörgött, csak kifagyott a gép és se előre se hátra. Én először F6-ra frissítettem, utána onnan F4e-re, ha jól emlékszem és azóta nem volt semmi gondom, nem is bántottam tovább. Alvó funkciót sosem használok, szal azt a részét passzolom. Próbáld kikapcsolgatni inkább szvsz. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5093) Erdei88 válasza XaraX (#5086) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem így néz ki. Ha Turbo Boost enable-re állítom, akkor a ratio-t álllítsam fixre, vagy auton hagyjam?

TDP-t mekkorára állítsam? 150-200?

(#5094) fsb1000 válasza Winne (#5083) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gondolom azonos beállításokkal és ua. teszt szoftverrel terhelve ugyanannyit fogyaszt.
A tápok és a fogyimérők akár 10-15% mérési hibát vihetnek be a mérésbe.

A CPU-nál lényegesen nagyobb fogyasztó egy diszkrét VGA, szóval elég, ha egy konfig ebben különbözik, máris nem lesz összehasonlítható a mérések eredménye.

(#5095) Kami11


Kami11
őstag

B3 szériás Asrock lapok elérhetők!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#5096) Savanya válasza Winne (#5083) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem idle 85W full 240w Zalman mfc2 -vel mérve / asus p7p68 , i7 2600 , 2x2gb geil evo 1866-on , hd6870 , 3db hdd , 1odd , 5db venti / .

Jeni : Hyper 212+ jó hűtő ,de pici polirral már majdnem tökéletes . Az én 212+ -om pl. nem a hőcsövekre feküdt előtte fel hanem az alu részekre .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#5097) MrTwister válasza N_A_S (#5091) üzenetére


MrTwister
őstag

Aida64 szerint: VTT: 1.056V DIMM: 1.536V, ez akkor 0,48V ugye. Akkor ez nem lehet gond vagy igen? A Corsair Vengeance kifejezetten SB-hez lett kifejlesztve. Ezekeszerint még sem kompatibilis a Giga alaplapommal. Megpróbálok feszt adni a RAM-nak 1.6V-ot a VTT-nek meg 1.1-et hátha az segít! Vagy adjak nekik többet!? Ti mit javasoltok? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5098) N_A_S válasza MrTwister (#5097) üzenetére


N_A_S
veterán

1.1 / 1.6 oké kell hogy legyen, de nem hiszem hogy ez a probléma.

Mennyire van húzva a proci?

https://tinyurl.com/phnas

(#5099) MrTwister válasza N_A_S (#5098) üzenetére


MrTwister
őstag

Semennyire alapon megy gyári hűtővel, mert mióta megvan ilyen instabil, tuningra gyári hűtővel nem is merek vetemedni :) . Illetve bocsánat kezdetben 1 db Kingmax 4GB-os modul árválkodott a lapban, addig ha jól emlékszem semmi gond nem volt, amióta benne van a 2*4GB Vengeance RAM azóta vacakol. :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5100) AirBooms válasza MrTwister (#5097) üzenetére


AirBooms
addikt

Kizártnak tartom a ram inkombatibilitást. Nálam UD3-ban kiválóan megy a Vengeance.
Viszont mivel korábban nekem sem volt Giga lapom, kezdetben én is sokat szívtam, mire be tudtam állítani, s akár alapon beüzemelni. Pl. engem is szivatott ez a Dual Bios cucc, mindig visszaállt az F6 az eredeti F3-ra. Ugyanígy, ahogy nálad. Nyugi, fogadd meg az itteniek tanácsát, backupold a biost, ahogy írták, s szépen lépésről lépésre haladj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.