Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Landon válasza N_A_S (#5600) üzenetére


Landon
őstag

Na most nagyon outdated-nek érzem magam! :DDD Thx az infot! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5602) RI/OS válasza Landon (#5599) üzenetére


RI/OS
őstag

én keveslem a 4800-at pl. :D

(#5603) Landon válasza RI/OS (#5602) üzenetére


Landon
őstag

Ecsééém... :DDD Én nem mondom szépen mutat az az 5GHz dehát... :D Én biztos nem állítanék be horribilis, határonlévő fesz-eket csakhogy kiíhassam, hogy 5GHz 24/7. :B Meg ne feledjük, hogy lesz még nyár is 30 fokkal a szobában....

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5604) Winne válasza Landon (#5603) üzenetére


Winne
nagyúr

Én spec 4GHz-et fogok belőni, azt is csak azért, mert sosem ment még procim ennyin és jól mutat. :D Úgyis VGA limitem van, szal tök mindegy, kódolni csak keveset szoktam h264-el, tömöríteni meg a sorozataimat és annyi. Erre több is, mint elég. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5605) N_A_S válasza Winne (#5604) üzenetére


N_A_S
veterán

akkor ki fogunk közösíteni ;] 4.5 alatt ez nem is proci :DDD

4GHz az kisletétes stratégiásoknak való, Teddyt én nem így ismertem :P

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5606) LSL1337 válasza Kecuhun (#5591) üzenetére


LSL1337
őstag

nyílván, vagy 6-7 éve nem használok alaplapi förmedvény hangkarit
nekem bootol X-FI-vel, de néha egy picit, alig érezhetően reccsen a hang, és bakker nem azért vesz az ember X-Fit hogy recsegjen
remélem gariztatott extremeben nem lesz ilyen para...

5 éves régi gigabyteomban gond nélkül ment

(#5607) tomic válasza warcat (#5581) üzenetére


tomic
addikt

Igazad volt. Lefuttattam újra. Itt már azonosak a gflposok.

(#5608) fsb1000 válasza Landon (#5599) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem meg az 1000-es FSB..., csak közben megszünt.

De már nem váltok új nickre: BCLK200

(#5609) rankesz


rankesz
veterán

Megőrülök... fél óráig megy 4400-on 1.32 V-al a Prime small-fft, utána a blend, nincs hiba, linksz meg 5 mp alatt szarrá fagy...

Ha úgy próbálom ahogy XaraX tanácsolta és 4000mhz-en mindent autóra rakok akkor is 10 mp kell és meghal a gép...

szerk: Most pl 4500-on, 1.295-al 10 perce fut a small-fft...

[ Szerkesztve ]

(#5610) Winne válasza N_A_S (#5605) üzenetére


Winne
nagyúr

Majd lesz neked Teddy! :D

Ha megkapja a 4.6-ot és belinkelem, akkor benne maradok a pixisben, ugye? ;]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5611) tomic válasza tomic (#5607) üzenetére


tomic
addikt

Még jó ,hogy látszik a freki. :W 4.6ghz.

(#5612) XaraX válasza rankesz (#5609) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Melyik LinX-et használod?
SP1 telepítve van?
[link]
Ha nem ezt, akkor szedd le.
Habár most leszedtem egy régi linxet, azzal sem fagy, szóval nem ez lesz a megoldás ......

[ Szerkesztve ]

(#5613) N_A_S válasza Winne (#5610) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor még talán, de egy All In-re még kevéske ;]

https://tinyurl.com/phnas

(#5614) N_A_S válasza XaraX (#5572) üzenetére


N_A_S
veterán

Lehet hogy igazad volt :)
:R

szólj ha lemész 9-11-9-24 / 27 -re a ramokkal, és akkor bepróbálkozom én is :)

Nem is olyan rossz ez a lap. Már a proci hőfok is elég baráti szerintem ilyen fesz mellett. Megtáltosodott a Ninja :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5615) SipiBcs válasza Winne (#5604) üzenetére


SipiBcs
őstag

4,2GHz-re lőttem be 24/7-re. Most próbálgatom full HD-ben a cuccot. Mint a villám! :DDD

Viszont a minap rendereltem videót! :R Hát... 100%-on pörgetett mindent!!! :)) Úgy kúszott felfele a proci hőmérséklet, mint a LinX alatt! ;)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5616) RI/OS


RI/OS
őstag

najólvan 5ghz kilőve, nem bootol.

Viszont 4,8-on a ninjával minimum ventivel 78-80 fok, 1.332-ön linx stabil :)

(#5617) Winne válasza N_A_S (#5613) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem lesz itt semilyen all-in! :DDD

@(#5615) SipiBcs: ha minden jó megy, akkor holnap este már én is elkezdhetek bohóckodni vele. Mutatsz egy végső eredményt?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5618) rankesz válasza XaraX (#5612) üzenetére


rankesz
veterán

A te általad linkelt LinX-el simán lefutott a 20 kör LinX :R

Load 1.288, 4.5 ghz...
Asszem nézelődök kicsit följebb... :)

Viszont elég sokat droppol, idle 1.328-ból lesz load alatt 1.288, LLC asszem 3 vagy 4, mindjárt megnézem. Level 3 volt

[ Szerkesztve ]

(#5619) XaraX válasza N_A_S (#5614) üzenetére


XaraX
addikt

Szerintem kihoztam a maxot a ramokból, de jobb lesz, szólok.
[link]
Ez már ment, de nem próbálkoztam vele tovább, LiNx alatt fagyott.
(#5618) rankesz
Használd a level2-öt.
Fura, nem kellene kifagynia a régivel sem, megnéztem.
Csak kevésbé fűt, meg fele annyi a GFlops, de fut simán.

[ Szerkesztve ]

(#5620) N_A_S válasza XaraX (#5619) üzenetére


N_A_S
veterán

így ment nekem is a win 1066-on, én prime stabilan gondoltam. :B mindjár vége a 200 kanyar linx-nek. lehet lejebb megyek még a cpu fesszel is :U

(#5616) RI/OS
milyen konfig ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5621) Landon


Landon
őstag

Na egy kicsit utána google-ztam a 1155-ös lapoknak. Hát srácok, én atéren hogy melyik lappal van kevesebb probléma nem nagyon törnék pálcát... de amondó vagyok, hogy az ASUS P67 Pro-val több probléma volt eddig mint a GA-kal! ;) Látszik, hogy még jó pár BIOS verzió előtt állunk! :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5622) N_A_S


N_A_S
veterán

https://tinyurl.com/phnas

(#5623) Landon válasza N_A_S (#5622) üzenetére


Landon
őstag

Ezt most én flashelem be vagy ez tényleg Vista?! O.o És ha igen akkor miért Vista? :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5624) N_A_S válasza Landon (#5623) üzenetére


N_A_S
veterán

ezt most csak te flashelted be...

https://tinyurl.com/phnas

(#5625) Landon válasza N_A_S (#5624) üzenetére


Landon
őstag

OK, hülye vagyok, látszik is alul, de azért akadt meg a szemem rajta mert a START-gomb Win7 alatt "benne van a tálcába" és nem ugrik ki úgy felül... :F Direkt néztem képeket. :D Vagy ez idő közbe megváltozott és marhára észre se vettem lol :DDD

Gz az OC-hez btw. : )

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5626) fsb1000 válasza N_A_S (#5622) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez neked nagyon megy!
Elég alacsony feszem 4,8GHz és a RAM is 2133 ráadásnak az is alacsony feszen.
Szép....

(#5627) XaraX válasza N_A_S (#5622) üzenetére


XaraX
addikt

Látod, látod.... :C
Miért HT off tesztelsz? :F

(#5628) rankesz


rankesz
veterán

Milyen feszt lehet adni a procinak 7/24-re? Vagy a hőfokoktól függ?
Csak mert lehet inkább hagyom a megcélzott 4.8-at ha nem megy 1.4 v alatt, és inkább hajtom 4.6-on, ott legalább már 1.33 körül elfutkos LLC2-vel...

Xarax: miért jobb HT on-al tesztelni?

(#5629) Winne


Winne
nagyúr

Általánosságban kérdezném, hogy kinek milyenek a "pasztázási szokásai". Példának szeretnék az adott képen lévő hűtőn maradék paszta vastagságára egy véleményt. Természetesen nem így marad, szépen le lesz tisztítva, ez csak a maradék elkenve.

[link]

Remélem látszik azért rajta valami. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5630) CHIPman válasza fsb1000 (#5626) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1,36-1,4V-ot adott neki, ne tévesszen meg a CPUZ. :K Ha tárgytalan, akkor bocs.
De így is nagyon jó eredmény, visszavonom ezt. :C
Winne: Jesszus. :DDD A paszta arra való, hogy a réseket kitöltse, nem annak kell átadni az egész hőt. Ez kib@szott sok. Egy régi tuningos az E2xxx topikban úgy mondta nekem, hogy "egy tollhegynyit" a procira, egyet a hűtőre, és vagy összerakod egyből a kettőt, vagy bankkártyával elegyengeted mindkettőn, és úgy rá. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5631) Landon válasza XaraX (#5627) üzenetére


Landon
őstag

Nekem egy olyan kérdésem lenne HT-val kapcs, hogy ugye 4 fizikai mag van és HT ON esetén további 4 logikai mag. Ez esetben pl Prime-nál ugye van 8 thread van, ha egy mag hibázik akkor egyből két thread fog error-t dobni ugye? Mivel a hibázó fizikai maghoz tartozik egy logikai is. Vagy ez nem így működik?

Winnie: Én azt olvasom mindenhol, hogy a CPU közepére nyomott kb borsószemnyi nagyság a legideálisabb amire ráteszed a hűtőt amely a súlyánál fogva szépen eloszlatja a pasztát és kész. :) Én is ezt csinálom már egy ideje és bejött eddig. Jobban mint a kártyával történő precíz eloszlatás... lehet én vagyok béna de nekem úgy addig csak szigetelni sikerült a CPU-t :DDD És az ugye a másik véglet ami legalább annyira rossz...

Ha már itt tartunk: ki mivel tisztíja a CAP-ről a pasztát? Én eddig 75%-os alkohollal tettem ezt de az nem jó mert nem tisztít vmi jól mivel ugye csak sima alkohol... egy ismerősöm javasoltam az "Emese" nevezetű value körömlakklemosót dm-ből. :DDD Állítólag az a tuti és az visz mindent csodaszépen. És persze aceton mentes...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5632) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi memók közül melyiket érdemesebb megvenni (Asrock Pro3 v Gigabyte P67a-Ud3as lap, 2400es proci):

Kingston Memory KHX1600C9AD3B1K2/4G HyperX Blu 4GB (2x2GB)
Kingston Grey KHX1600C9D3X2K2/4GX
Corsair Vengeance CMZ4GX3M2A1600C9

Előre is köszönöm a segítséget!

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#5633) N_A_S válasza XaraX (#5627) üzenetére


N_A_S
veterán

ht onnal nem terhel annyira a linx (ezért is alacsonyabb a GFlop) + oda több fesz kell, és most a 24/7-re tesztelek, nem kell nekem mindig a HT, csak markra :DDD

fsb1000 & Landon
:R

(#5632) K1LLMy53Lf
Vengence, Grey, Blu

Ez a prioritási sorrend

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5634) Winne válasza CHIPman (#5630) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez már csak szét lett kenve, alapból nem így néz ki, mondjuk a vastagsága kb ilyen, mert az előző prociról maradt meg ez ilyennek, és azon jók volt a hűtési értékeim nagyon. :K Lényegében azt mondjátok, hogy még ennél is kevesebb kell, mint ami a képen középtájban van? :)

@(#5631) Landon: én is körömlakklemosóval szoktam. :K

Szerk.: mondjuk most nézem, hogy a képen jóval többnek látszik, élőben gyk több helyen szinte átlátszó. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5635) N_A_S válasza Winne (#5634) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen a kép csalóka. Szerintem rendben van, bár én az ezüst pasztát nem szeretem mert nehezen jön le. MX-2-től fölfelé, vagy sima fehér szilikon, leheletnyi vékonyan elkenve a hűtőn és a CPU-n is (én késsel szoktam "megvajazni").

Nem megy a Front Panel hangom! :O Már a drivert is felraktam. Valaki Giga tulaj nézze már meg pls, hogy neki nincs e ilyen problémája? Biosban nem lehet állítani hogy HD audio legyen vagy AC97, az USB-im működnek. Már lekaptam a gép elejét is, megnéztem de semmi :(

https://tinyurl.com/phnas

(#5636) Landon válasza Winne (#5634) üzenetére


Landon
őstag

Szerintem ez választ ad minden kérdésre! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5637) Winne válasza N_A_S (#5635) üzenetére


Winne
nagyúr

A fehéret én is jobban komálom, csak valakinek kölcsönadtam és nem került vissza... :S

Megnéztem neked UD3-on, nekem sem megy a frontpanelen, még csak azt sem érzékeli, hogy bedugtam egy jacket... (mondjuk nálam több gond is van a hangkártyával benne...)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5638) N_A_S válasza Winne (#5637) üzenetére


N_A_S
veterán

thx winnie

nekem se érzékeli. fasza :((( holnap viszem is vissza gariba, és cseréltetem UD4-re :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5639) Landon válasza N_A_S (#5638) üzenetére


Landon
őstag

Várj, a lappal jött DVD-ről tetted fel a driver-t? Itt hasonló probléma van.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5640) Winne válasza Landon (#5636) üzenetére


Winne
nagyúr

Végülis a gyári hűtőn is kör alakban volt ugye egy fura alakzatban a paszta, csodálkoztam is kicsit, de holnap látni fogom, hogy mi sült ki belőle, amint leszedem róla. :) Azon azért elgondolkodtam, hogy ha középre tolod a "kicsi gombócot", akkor kör alakban terül jobbára, ami meg nem fedi le az egész kupakot, nemde?

(#5638) N_A_S: nincs mit, nem erőssége ennek a lapnak, de lehet nem szereti csak a "régi típusú" házamat. :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5641) N_A_S válasza Landon (#5639) üzenetére


N_A_S
veterán

Thx. Ezt majd ha felkeltem kipróbálom :R

Nem a Cd-ről raktam fel hanem a realtek oldaláról a legfrissebbet.

https://tinyurl.com/phnas

(#5642) Landon válasza Winne (#5640) üzenetére


Landon
őstag

Igen ezt anno en is felvetettem es azt mondtak ra h mind1 mert a magok kozepen vannak pl ezert van az h egyes hutok HS talpa kisebb mint maga a CPU cap. :)

N_A_S: Majd ird meg h hasznalt e vmit. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5643) Winne válasza Landon (#5642) üzenetére


Winne
nagyúr

Na majd holnap vizsgálódok, úgyis csak este érek haza, aztán mehet a szerelés. Új házhűtők, új lap, és megy vissza a Zalman 9700 is, remélem minden működni fog...

Jó8 az Uraknak, én leugrom a hajóról... :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5644) K1LLMy53Lf válasza N_A_S (#5633) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#5645) Landon válasza Winne (#5643) üzenetére


Landon
őstag

En is nyugovora terek :) Jo8!

Mondjuk en N_A_S helyeben kinem birnam reggelig az tuti. :D rettenetesen zavar ha vmi nem mukodik v nem ugy ahogy kene. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5646) fsb1000 válasza Landon (#5636) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon jó szemléltető film.

Bevallom én keresztet teszek, de kevesebbet mint a filmeken látható.

(#5647) HUNRONIN válasza Landon (#5639) üzenetére


HUNRONIN
tag

Nem tudom, de nekem valahogy a gigabyte alaplapok nem túl "szimpik".... :F

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5648) HUNRONIN válasza Winne (#5629) üzenetére


HUNRONIN
tag

Én azért ettől vékonyabban szoktam pasztázni......ez szerintem elég "vaddisznómódon" van "ecsetelve"..... :F

[ Szerkesztve ]

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5649) mambo71


mambo71
csendes tag

Jóestéééét! :)

Kérdésem a következő..
~100 ból milyen sandy félkonfigot érdemes összerakni? :)(lap-cpu-ram)

(#5650) HUNRONIN válasza mambo71 (#5649) üzenetére


HUNRONIN
tag

Szép jó estét kívánok! :R

Szerintem.....mondjuk én asus hívő vagyok, én is most vettem egy Asus P8P67 Deluxe-t az olyan 60k-ba megáll....+...32k körül kapsz hozzá egy i3-2100 procit (indulásnak jó lehett később cserélheted ha kevés vagy i5-2500 42k-körül).....+....RAM olyan 13k-tól 23k-ig 2x2Gb....

Üdv.: Laci

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.