Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) AirBooms válasza Landon (#5150) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem nem volt nyilvánvaló, de talán... :)
A win7 képes amúgy arra, hogy minél több a rendszermemória, annál többet használ...

(#5152) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Van itt i3 tulaj? :F

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5153) omikron23


omikron23
senior tag

Több konfig megfordult már nálam, és a memóriával kapcsolatban annyit vettem észre, hogy a játékokhoz a 2GB nagyon kevés. A 8GB enyhe túlzás... Az arany középút szerintem a 4-6 GB-os rendszer, ennél többet szerintem nem sok program használ ki... :N

CHIPman: szerintem nincs... Inkább I5 2500 - I7 2600 a jellemző... :D
(meg aki ilyent szeretne... :) )

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5154) Воланд válasza AirBooms (#5151) üzenetére


Воланд
titán

Persze, hogy képes rá, alapból így van megírva.
A rendelkezésre álló memóriából vesz el általában 20-25%-ot, persze ez függ a háttérben futó szolgáltatásoktól is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5155) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Tudja valaki mennyire alkalmas egy i5-2500-as CPU integrált VGA-ja, 2db FULL HD-s monitor kezelésére? Munkára kell nem játékra.
Sok H67-s alaplapon van HDMI, DVI és Display-port is. Ezeket tudja párhuzamosan hajtani?

(#5156) Dtomka


Dtomka
veterán

(#5157) omikron23 válasza veresp (#5155) üzenetére


omikron23
senior tag

Hát a kérdés jó... Az integrált GPU-val kapcsolatban van PH-s teszt, abból sokminden kiderül, de hogy 2 FullHD-s monitort meghajt-e az nem... Szerintem ahhoz vegyél külön videókártyát... :) Bár attól függ milyen programmal dolgozol... :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5158) XaraX válasza N_A_S (#5125) üzenetére


XaraX
addikt

Nem 1.575, hanem már:[link]
Ezt megnézem neked, amint tehetem, csak ilyenkor már a fő felhasználási területén jeleskedik a gépem, és nem örülnék, ha bármi gixer lenne, mikor 8 asztalon játszom. :)) :D

(#5159) fsb1000 válasza Воланд (#5143) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm! Korrekt

De még mindig nem láttam olyan XMP-t ami 1,5V-t adna 2133Mhz-nél.

"Tested" az ok.

(#5160) Źşë'


Źşë'
addikt

ki szemezget itt az Asrcock Fatality deszkájával? ill van már konkrét elképzelése h honnan rendeli majd meg? gondolok itt hardverapró, jobb árak végett?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5161) medvezsolt válasza Landon (#5148) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Már nem azért, de a 6 giga az 3szor 2 gigás modulból áll nem? Ami Tri channel-t jelent. Amit a Processzor nem képes kezelni,csak a dual channelt (2x4,2x2,2x8)
Akkor mi értelme van a 6 gigás rendszernek?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#5162) boogie84 válasza jeni (#5104) üzenetére


boogie84
veterán

Ezt a választ kaptam az ipontól:

Hazánkban csak két év garancia van a termékre, ezután a gyártóhoz tud
fordulni a garancia érvényesítése végett.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5163) Воланд válasza fsb1000 (#5159) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz ilyen órajellel xmp-s memóriát nem is fogsz találni, ezt már neked kell beállítani manuálisan.

Ez pl 2133MHz-es, de nem tudom, hogy van-e xmp.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5164) omikron23 válasza medvezsolt (#5161) üzenetére


omikron23
senior tag

Nem hozzám szólt a kérdés, de az általad említett megoldásoktól lehetnek eltérések. Nekem konkrétan volt 6 GB-os rendszerem DualChannel-ben... :D (2x2 + 2x1)
Értelme meg kb annyi, hogy a 6 mégis több mint a 4... Bár ismertem olyan embert, aki ennek az ellenkezőjét is bebizonyította...

boogie84: szerintem így megér pár ezer Ft felárat a plusz egy év gar. egy Asus lapnál... :U

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5165) veresp válasza omikron23 (#5157) üzenetére


veresp
tag

Én úgy gondolom hogy a teljesítményének elégnek kellene lennie.
Kérdés, hogy pl. tud-e egyszerre kezelni egy DVI és HDMI (vagy displayport) portot?

Régebbi integrált alaplapoknál találkoztam olyannal, hogy volt rajta VGA és DVI is, de csak az egyik mehetett rajta egyszerre. Jelenleg H67-es alaplapokkal szemezgetek, és a többségükön VGA,DVI, HDMI és Displayport is van. :)
De ha nem tudnak normálisan két monitort kezelni, akkor lehet hogy P67-es lapot nézek inkább+egy VGA-t. De nem izmos VGA-ra kell gondolni, csakis valami halk passzív hűtésű megoldás jöhet szóba.

(#5166) omikron23 válasza veresp (#5165) üzenetére


omikron23
senior tag

Szerintem a monitor kezelés nem változott, egyiknél sincs ilyen hangzatos szöveg hogy "Eyefinity"... és sajnos sehol nem olvasni olyan cikket, amiben szó lenne arról, hogy egyszerre több monitort is kezelne. Nekem ugyan átmenetileg H-s alaplapom van, de ezen nincs semmilyen videokimenet... és tuningolni sem lehet... :(
A P67, persze felhasználástól függően jobb választás lehet, de az mellé meg érdemesebb megvenni a K-s procikat a tuning miatt. Nem egyszerű... :U
Ha majd érdekel egy csendes passzív VGA, nézd csak meg az adatlapomat, ott találsz... :)

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5167) Źşë'


Źşë'
addikt

esetleg valaki tud valami biztatót mondani Ősemberről?! ramokat megkaptátok stb? elérhető e már a srác? ill. az is lehet h most ment áruért és lassan visszaér?!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#5168) M@cika válasza omikron23 (#5166) üzenetére


M@cika
őstag

Én gyanítom, hogy nem visszafelé fejlődnek. Nekem őskövület integrált Geforce-os lapom van és simán kezeli 1xerre a VGA és DVI kimeneteket, ismerősnek H55-e van annál is megy DVI és mellé még egy másik kimenet.

Nasit a kis fehér medvének!

(#5169) XaraX válasza Erdei88 (#5106) üzenetére


XaraX
addikt

Táp nem valószínű, nekem csak egy 525-ös van.
Így 2 x6850-et elvisz CF-ben, a 2 x6870 sem fogyaszt sokkal többet, gondolom, + a Te tápod ugye jóval nagyobb is.

(#5170) omikron23 válasza M@cika (#5168) üzenetére


omikron23
senior tag

Igen, de itt a kérdés az, hogy vajon egyszerre kezel-e 2 monitort, és fullHD-ban... Tesztben ilyent sehol nem olvastam... szóval elképzelhető, hogy nem támogatja... :N De ki tudja... Valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban???

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5171) -=Flatline=- válasza rhonin (#5105) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Hangyányit jobb lesz 1203-al, elsősorban 500-ra emelte a droop khz pluszt, 350 helyett, amit eddig használt(unk).

Szerintem bátran lépd meg korábban is, legrosszabb esetben megnyomod a bios gombot és flashback :)

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#5172) Zso2 válasza Dtomka (#5156) üzenetére


Zso2
őstag

Én is most olvastam, felvirágzik a Pentium újra :) Pentium Dual-Core G840
A 100 dodó alatti ár az nagyon baráti, és az igp ugyan olyan gyors ,mint a nagyobb tesóknál.
Cpu erőben lesz gyengébb ami nem is baj ,akinek nem kell olyan nagy kakaó a gépbe mint az i5-el.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#5173) natë


natë
nagyúr

ASRock tulajok, az AXTU-nál (gyári coolerrel) milyen értékre érdemes beállítani a CPU fan target speedet? Mi a default érték? (P67 Pro3 + 2500k)

(#5174) boogie84 válasza natë (#5173) üzenetére


boogie84
veterán

ASRock P67 alaplapok (Pro és Extreme széria)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5175) natë válasza boogie84 (#5174) üzenetére


natë
nagyúr

:R

(#5176) Winne válasza XaraX (#5158) üzenetére


Winne
nagyúr

Hogy a farkamban megy neked ennyin ennyit a memória? :D Az én HyperX-em is lehet, hogy elviszi hasonló időzítésen a 2133-at 1.575-ön?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5177) XaraX válasza N_A_S (#5125) üzenetére


XaraX
addikt

Ha jól sejtem, 88-ra kellett levinnem a tRFC értéket.
Meglepő eredmény született, kicsit csökkentenem kellet a feszt itt-ott, de megy ez. :))
[link]
(#5176) Winne
Hát benne van a nevében, KING, meg még max is. :K

[ Szerkesztve ]

(#5178) Winne válasza XaraX (#5177) üzenetére


Winne
nagyúr

:DD Na majd akkor jól meglesem majd, csak jöjjön már az Extreme4 Iponba. :)

A VTT miatt mehettél még lejjebb a ramfesszel, vagy csak megpróbáltad és ment?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5179) XaraX válasza Winne (#5178) üzenetére


XaraX
addikt

Kíváncsi voltam, meddig mehetek.
VTT-t már nem tudom lejjebb vinni, úgy már nem indul.
Ramot még megpróbálom. :))

(#5180) Winne válasza XaraX (#5179) üzenetére


Winne
nagyúr

Több, mint jó ez már így, ne csinálj belőle sportot. :D :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5181) XaraX válasza Winne (#5180) üzenetére


XaraX
addikt

Egyelőre ennyire futotta....
[link]

(#5182) Landon válasza XaraX (#5181) üzenetére


Landon
őstag

Na ma eladtam a Thuban-om, úgyhogy már biztos a SB. :) Az még nem, hogy 2500K vagy 2600K. Az majd attól függ, hogy hogy sikerül boltolni. :D

Egy olyan kérdésem lenne (látom Te is LinX-el tesztelsz), hogy Te meddig futtatod LinX-et? Én ezt most kifejezetten a memória és nem a CPU miatt kérdem mert azon gondolkodom, hogy amikor meglesz a friss rendszer akkor még minden OC előtt sztem lenyomok neki egy LinX-et, hogy ne 1 hét bszakodás után derüljön ki, hogy a memóriával van vmi gebasz. (Ez konkrétan megtörtént velem tavaly nyáron. 1 héten keresztül nyomattam neki LinX-et és mindíg 21 óra után dobott error-t, de mivel húzva volt a CPU, CPUNB és a memória is ráadásul a memórián az időzítés és az órajel is és mindenen ugye még a feszt is próbálgatni kellett így beletel jó egy hét. 10 napba mire kiderült, hogy a memóriákat kéne alapra beállítani kézzel...) Szóval: memória hiba intel-nél mennyi idő alatt jön ki? Vagy ott is teljesen véletlenszerű? Ha lehetne első kanyarba megúsznám a 24 órás LinX-et, majd ha már CPU-n lesz OC akkor úgy is fog menni egy 24-est mert én akkor vagyok csak nyugodt. :) Ill. ha már itt tartunk: érdemes nekem kézzel majd belőni a gyári időzítéseket és az 1600MHz-t vagy itt meg fogja csinálni magától? AMD-nél ugye alapból 1.65V-ot lőtt be és 1333-as órajelet... 1600 már OC-nak számít akármi is van a modulra írva gyárilag. Namost nekem a gyári értékei a RAM-nak a kingston szerint 1.7-1.9V ami valszeg baromság mert egyrészt sokáig ment 1.65V_on ameddig a lap alapból arra lőtte be másrészt amikor én anno megpróbáltam neki 1.85V-ot adni hátha azért hibázik mert kevés a fesz azonnal kéket dobott mert túlmelegedett.

Köszönöm! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5183) fsb1000 válasza Landon (#5182) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én régóta nem használok AMD-t (75MHz-nél szálltam ki) de kétlem hogy generál különbség lenne a RAM időzítések és feszek belövésénél a két fajta CPU esetén, hiszen gyak uagyanazokat a RAM-okat használják
Jó.... az SB-nél most alacsonyabb fesszel hajtott RAM-ok kellenek, de ez majdnem mindegy a medódus szempontjából.

A határértékekre kell figyelni RAM és vezérlő oldalon... és ennyi.

1333MHz-ig alaplap megcsinálja a JEDEC alapján, 1600-tól XMP alapján, de sokunknál kiderült, hogy néha alacsonyabb feszen jobban megy a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#5184) Winne válasza XaraX (#5181) üzenetére


Winne
nagyúr

Látom a 0.5 különbségre azért figyelsz. :) Nem fog lassulni, ha nem adsz neki tartalékot és alulfeszeled?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5185) Landon válasza fsb1000 (#5183) üzenetére


Landon
őstag

Igen épp ezt mondta, Whit3Rav3n kolléga, hogy ha 1.7V-ot akarok adni a RAM-nak akkor arra figyeljek, hogy ne legyen 0.5V-nál nagyobb különbség a QPI (láma kérdés: ez az ami az AMD-nél az IMC? Bár nem lehet mert wiki vmi olyasmit írt, hogy ez inkább vmi olyasmi mint az FSB volt anno, azaz most AMD-nál CPU-NB?) Nekem ugye nem XMP-s a memóriám, úgyhogy az XMP nem fogja megcsnálni 1600-nál így gyanítom nekem fog kelleni kézzel amitől csak azért fázok kicsit mert első intel-es rendszer... :) Remélem az OC szekcióba ezt átrágják rendesen, úgyhogy neki is esek majd olvasni. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5186) jeni válasza N_A_S (#5142) üzenetére


jeni
félisten

A Corsair Vengeance 1866Mhz az csak CL9-s

(#5187) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Gyári hűtővel, az Idle mód most, hogy melegebb van 34-38 fok körül ingadozik, Intel Burn test alatt max 65 fok a proci.
Venti fordulat 1600-2100 között ingadozik terheléstől függően.

Ez így normális igaz? A házam sajna elég rosszül szellőzik.

Köszi
Brekkk

(#5188) natë válasza Brekkk (#5187) üzenetére


natë
nagyúr

Normális, nekem is kb. ezek az értékek mérhetőek.

(#5189) Brekkk válasza natë (#5188) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi. :R

Azt nem írtam, hogy a procim egy I5-2400-as, és nincs rajta semmilyen tuning.

(#5190) Landon


Landon
őstag

Srácok a VCCIO, VCCSA, CPUPLL és a PCH Volt közül melyik a "QPI" volt. szabályozója? Wikinél és az intel saját agyonajnározós írásánál incs vmi "értelmesebb" átfogóbb magyarázat a QPI-ről? :B

Ha jól vettem ki eddig akkor majd arra kell odafigyelnem, hogy a VDRAM és a QPI fesz között 0.5-nél nagyobb különbség ne legyen? Szóval ha a VDRAM az 1.7V akkor a QPI MIN 1.2V?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5191) N_A_S válasza Landon (#5148) üzenetére


N_A_S
veterán

Nekem volt 8GB ramom. 4GB-nál most így hogy van SSD-m nem találkoztam mg mikrolaggal. Szerintem elég a 4GB, de ha játszól akkkor ne legyen megnyitva más nagymemória igényű alkalmazás (nálam ez a FireFox volt, ami alapból 70 page-el indul, de már csak másodlagos böngészőnek használom).

(#5158) XaraX
:DDD :DD :D

(#5181) XaraX
nice, viszont engem 50 alatti LinX-el nem tudsz meggyőzni ;]

(#5186) jeni
igen, láttam én is.

(#5182) Landon
200-as Linx MAX-200MB al elég szerintem, utána Prime95 Small FFT, és Prime95 Blend legalább 1-1 óra (v26.6-al)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5192) fsb1000 válasza Landon (#5185) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnos az AMD-s jelőlésekkel nem vagyok tisztában, de i3-i5-i7-nél a RAM-nak adott fesz max 0,5V-val lehet nagyobb mint a Vtt (ez nem a QPI fesz)

De 4,4GHZ-ig a legtöbb lapban AUTO-n is menni fog a tuning egy laza egy "klickes" szorzó állítással. Persze "kézzel" alacsonyabb feszek is elérhetők.
Nálad ott lesz gond hogy a RAM-ot kézzel kell beállítani és utána kell húzni a VTT-t is.
És akkor már laptól függően lehet okoskodni hogy az energiagazdálkodás is jól müködjön.
---

Ha van rá keret én lecserelném azt a RAM-ot valami újabbra, ami lazán megy 1866 vagy 2133.
Szerintem érezhető a különbség 1600-hoz képest. Játékban nem annyira, de a Win pattógosabb lesz.

(#5193) Landon válasza N_A_S (#5191) üzenetére


Landon
őstag

Max 200MB?! :F Az írtó kevés nem? Én eddig mindíg rányomtam a max-ot. És úgy hagytam nem 24 órát.:) Mondom nekem volt olyan h 21 óra után dobott error-t. :F De ha azt mondod elég neki 200 run akkor elhiszem. :) Mondjuk nekem eddig Prime sose LinX viszont dobott hibát. 1-1 óra, hát oké ha azt mondod az elég... :)

Kpal: Energiagazdálkodás nem érdekel. :) Viszont a jelölésekkel nem vagyok itt tisztában abszolút. Olvastam tegnap a Sandy OC guide-ot de abba VTT-t nem is írtak. :S Ez a QPI mi is akkor egész potnosan? Ez a memória kontroller? Ill ennek a QPI-nek a feszültségét milyen név alatt kell majd állítani? Mert a RAM-okat gondolom a VDRAM, de azt mondjátok, hogy vigyázni kell a kettő közt különbségre csak nem tudom a QPI-nek milyen név alatt kell adni a feszt. :B

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5194) N_A_S válasza Landon (#5193) üzenetére


N_A_S
veterán

MAX mínusz 200 MB ;)

Ez kb 4 óra nálam (2800MB-al)

Prime mehet többet is, azt is 2-2 órát szoktam futtatni, a minimumokat írtam be. Sokan csak 20-as LINX-et nyomnak, nekem az volt a legidegesítőbb amikor a 47. körben szállt el.

24 óra azért fölösleges mert változik a szoba hőmérséklet és lehet este amikor befűtesz a lakásba elalvás előtt utána 1 órával elszáll túlmelegedés miatt.

QPI az megegyizik a VTT-vel. 1156-nál így volt BIOS-ban: QPI / VTT voltage

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#5195) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok!

Mostanában tervezem a konfigom váltását, és nagyon gondolkodok (főleg anyagi okok miatt ugyebár), hogy milyen procit vegyek. Tuningolni nem igazán szoktam, ezért a K-s sorozat sztem kilőve, viszont erős vga-t szeretnék bele, ezért a kérdésem az, hogy egy 2400as elég lenne egy 5870es karihoz, esetleg a későbbiekben egy 6950eshez? (vagy egy 5870 cf-hez)
Illetve az Asrock P67 Pro3 lapján gondolkodom (ha később cf lesz belőle, akkor term váltok :) )

Előre is köszönöm a segítséget!

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#5196) natë válasza K1LLMy53Lf (#5195) üzenetére


natë
nagyúr

Elég lesz a 2400-as.

(#5197) Landon válasza N_A_S (#5194) üzenetére


Landon
őstag

Jaj de tök vagyok... nem esett le a minusz jel. :B Köszi a felvilágosítást! :) :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5198) boogie84 válasza natë (#5196) üzenetére


boogie84
veterán

CF-hez már nem hiszem h elég lenne a 2400! :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5199) Eagl3


Eagl3
veterán

2400-am van, ami alapjáraton 1600Mhz-re állítja magát. Kíváncsi voltam, hogy tehelés alatt mennyire emeli meg az órajelét. Elindítottam egy Heavent ablakban, majd kidobtam mellé a CPU-Z -t és 90% -ban csak olyan 20% körül dolgozott a proci olyan 1800mhz körül. Néha felugrott 3200-ra, de utána egyből vissza 1600-2000-re.
Ennek ilyenkor nem nyélen kéne futnia? :F
Ugyan ez van ha pl. tömörítek, akkor sem 100% -on dolgozik a proci.

(#5200) boogie84


boogie84
veterán

gigabyte B3-asok :Y :Y
Már csak az a kérdés h I.p.o.n. -hoz mikor kerülnek :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.