Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Nekem meg az extreme6 B3-al.

Nagyon szépen néz ki, de az A-DATA RAM-om nem érkezett meg...
Azért csak beindítom.

(#5852) tomic válasza XaraX (#5848) üzenetére


tomic
addikt

Nincs sehol. :W
Sajna nem találok,és angolból sem vagyok jó.

(#5853) D1Rect válasza fsb1000 (#5842) üzenetére


D1Rect
félisten

Itt.

(#5845) rankesz: Asrockék viccesen írják az updateknél a kiemelést.
Pl. az E350-nél az 1.1 legfontosabb változása szerintük:
"1. Add "Print BIOS screen" function.
2. Increase mouse polling rate in BIOS setup."

Az, hogy onnantól 1066 helyett 1333-on is mehet a ram szót sem érdemel. :D

[ Szerkesztve ]

(#5854) XaraX válasza tomic (#5852) üzenetére


XaraX
addikt

Nem tudom, hogy néz ki a lapodhoz való, a régiben az "options"-ban lehetett kipipálni.

(#5855) Savanya válasza tomic (#5852) üzenetére


Savanya
addikt

ASUS-nál ha valamelyik bios rendesen működik nem szabad frissíteni legújabbra mert sose fogja engedni visszatenni a régit . Amivel vettem a P8P67-emet azzal használom és nem is merem elszúrni emiatt mint korábban a p7p55 evo lapnál .

Furcsaság :

Mitől ment fel a szorzó ha a max 38x lehet ????

Mobilszámom: 70-516-8068

(#5856) tomic válasza Savanya (#5855) üzenetére


tomic
addikt

Akkor ez most kuka? :F

(#5857) XaraX válasza tomic (#5856) üzenetére


XaraX
addikt

Egy vicc, de azt találtam csak, hogy nem lehetséges visszafelé a flash....
Kukának nem kuka, mivel működik, ha lesz újabb bios, azt elvileg rá tudod rakni.....

(#5858) Savanya válasza tomic (#5856) üzenetére


Savanya
addikt

Azért nem , de majd csak lesz valami modbios hozzá is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#5859) D1Rect válasza tomic (#5856) üzenetére


D1Rect
félisten

B3 már a tied?

(#5860) XaraX válasza Savanya (#5855) üzenetére


XaraX
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#5861) tomic válasza D1Rect (#5859) üzenetére


tomic
addikt

Az.
Ezt találtam [link]
Ez egy régebbi modosítása ,de megnézné valaki mit kell a kicsomagolt fájlokkal tenni?

Dos os frissítést csináált már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#5862) fsb1000 válasza D1Rect (#5853) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem hagyjuk ezt....
A linkelt oldalon a "BIOS" szó nem is szerepel, nemhogy olyan infó, mely szerint a BIOS egy szabvány lenne.

(#5863) D1Rect válasza fsb1000 (#5862) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt hittem az UEFI érdekel.

De sztem is hagyjuk.

(#5864) kusziPS3


kusziPS3
csendes tag

Ehhez a laphoz mit szóltok? -> Gigabyte GA-PH67A-UD3-B3 talán jobban járnák mint az asrock p67 pro3-al? :K

(#5865) MrTwister válasza Landon (#5841) üzenetére


MrTwister
őstag

Semmilyen BIOS-sal nem bírta "hangsúlyozom" nálam! a P67-UD4 B2-es lapom a a Vengeancekat(próbáltam gyári F2-t,F7 és F8i-t!). A B2 Intelnél a déli híd revizióját jelöli amiben található a sajnos hibás Sata-2-es vezérlő, aminek javítása a B3-as az Inteltől. A lapok revíziója az egy másik dolog, az enyém pl. rev 1.0-ás, de van rev. 1.1-es ami szintén B2-es! Aztán gondolom majd B3-asból is lesz rev 1.1-es és így tovább. Nem állítom, hogy a rev 1.1-es B2-es v. rev 1.0-ás B3-as lapok nem komálják jobban a Vengeancekat mint az én lapom, sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy sok rev. 1.0-ás lappal gyönyörűen megy a Corsaire ezen ram csodája. Én mindenestre most nagyot csalódtam a Gigában és a Corsaireban is. Eleddig Abit lapjaim voltak, szinte mind tökéletes volt(BH6,TH7-II,IP35 Pro)! Ramjaim Geilek voltak DDR1 és 2 is (Black Dragon) és soha semmilyen gond nem volt velük! Ezek meg....pfff...na hagyjuk! :(((

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#5866) XaraX válasza kusziPS3 (#5864) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Olvasd is a fórumot, ne csak írd.

(#5867) Zso2 válasza kusziPS3 (#5864) üzenetére


Zso2
őstag

Ilyen PH-s lapot nehogy vegyél, kivéve,ha abszolút nem akarsz tuningolni, bár akkor is jobb a sima H-s,mert akkor igp-t tudsz használni,ha esetleg kiveszed a vga-d(netán csak igp akarsz használni).

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#5869) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!

Beüzemeltem a cuccomat de lenne is rögtön egy kis problémám.

A linx 4,5ghz-n csupán 65GFlops értéket mutat pedig új linx és sp1 van fent.
Valami ötlet?
kep

(#5870) CHIPman válasza B4l!nt (#5869) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az új nem mindig jó.
Próbáld ezzel.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5871) kusziPS3 válasza Zso2 (#5867) üzenetére


kusziPS3
csendes tag

Igazad van tényleg nem jó választás :))

(#5872) B4l!nt válasza CHIPman (#5870) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Ok kösz, megoldotta. :R

(#5873) Landon válasza MrTwister (#5865) üzenetére


Landon
őstag

Hat ez nem GA specifikus dolog. Ird be google-ba h asus P8p67 pro es meg latod h ott mennyi gond volt a Vengeance-el! ;) Nem keves eloljadoba ennyit... Ami ugy fest naluk megoldotta a gondot az 1: JEDEC szerinti ertekek hasznalata 2: 1.5V kozeli ertekek ill. Egyeb itt is mar kitargyalt ertekek beallitasa. Van egy egez ASUS forum tema a Vengeance-rol. ;) Mielott. GA-t szidnad jarj utana melyik lappap van tobb gond! ;) Ne ebbol a topicbol indulj ki hanem "vilagszerte" a googlebol! :) Masik meg az h ezek a gondok leginkabb meg BIOS problemak ill. helytelen ertekek hasznalata ami nem a lap hibaja... :U

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5874) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

A llc-t hogy szoktátok használni? 1,3 alatti feszültségen mehet a level2 neki?

(#5875) Zé_Mester válasza Savanya (#5855) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem 100%, de asszem megy visszafelé is a "frissítés".
azt nem tudom hogy dos alatt engedi-e, de win alatt az asus update progija tud visszafelé is biost pakolni.

ha emlékeim nem csalnak p55-tel sikerült visszatenni a régebbi jól működő stabil biost.
de ennek vasárnap utánajárok, megnézem a P8P67-Evo hagyja-e magát :K ....max meghülyül és megdöglik :D

[ Szerkesztve ]

(#5876) fsb1000 válasza XaraX (#5866) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Xarax: Asrock BIOS-ban lehet a beállításokat menteni?
(Gigánal ez ez egyszerű volt. F12/F11)

Az elsődleges Boot eszköz kiválasztásánál is vannak gondjaim.
Két SATA3 és három SATA2 csatin van eszközöm, de csak 2-öt enged kiválasztani.
(a Marvellt nem használom)

(#5877) fsb1000 válasza fsb1000 (#5876) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Közben megtálaltam... tárgytalan.
De most meg az XMP engedélyezését nem találom... nézem a pdf-et is.. de nincs.
--

Tényleg nagyon gyorsan eljut ez az UEFI a rendszer betöltésig.

(#5878) XaraX válasza fsb1000 (#5877) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Auto------ Profile 1

(#5879) tomic válasza Zé_Mester (#5875) üzenetére


tomic
addikt

A 7.18 as változatot próbáltam ,de nem kompatibilis a lappal.

(#5880) dime27 válasza Landon (#5873) üzenetére


dime27
őstag

Ezért kell csakis Gskill-t venni azt minden lap IMÁDJA! :DDD :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5881) HUNRONIN válasza dime27 (#5880) üzenetére


HUNRONIN
tag

Kérnék egy véleményezést erről a G.Skill memóról. Asz alaplapom (Asus P8P67 Deluxe) nem szerepel az alaplap kompatibilitási listán.
THX :R

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5882) Landon válasza dime27 (#5880) üzenetére


Landon
őstag

Hat igen en most a forumozasok soran 2 tipusrol nem olvastam rosszat a G.Skill-rol meg a Kingston-rol.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5883) boogie84 válasza MrTwister (#5865) üzenetére


boogie84
veterán

Ha tudod cseréltesd Asus lapra az UD4-et. Ha nem megy, akk a 2×4GB Vengeance eladóvá válik? Én tuti EVO B3-at veszek.. a francnak sem hiányzik a szívás a lap és a ramok között..

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#5884) rankesz válasza XaraX (#5866) üzenetére


rankesz
veterán

Az normális extreme4-nél, hogy tuningnál csak 2x-ra bootol? Bekapcsolom, kb 3 másodperc múlva kikapcsol, majd újra be, ekkor már elindul.

(#5885) Qru válasza rankesz (#5884) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem stabil teljesen, akkor szokott ilyet csinálni.

#nincsbennetarcsi

(#5886) Landon válasza boogie84 (#5883) üzenetére


Landon
őstag

Nem fogom tobbet leirni, szerintem ird be google-be h asus p67 evo/pro memory problems/issues etc. mert ASUS lapoknal eddig mintha tobb problemat olvastam volna es pont a vengeance- val! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5887) rankesz válasza Qru (#5885) üzenetére


rankesz
veterán

Még ha a prime, és a linx szerint az. akkor is?

(#5888) Qru válasza rankesz (#5887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a hibajavítási algoritmus miatt nem feltétlenül stabil az ami annak látszik. Linx-ben figyeld a Gflops-okat. Ott egyértelműen kiderül, hogy a plusz kraft a hibajavításra megy el, vagy valóban többet tud számolni.

#nincsbennetarcsi

(#5889) kusziPS3


kusziPS3
csendes tag

Emberek lehet hülye kérdés de még 'új' ember vagyok és nem nagyon vágom az inteles dolgokat, életem során mindig amd-s voltam de most váltok, nos kérdésem az lenne hogy ha jól utána olvastam akkor a H67 lapok nem támogatják az overlock funckiót? tehát akkor 100mhz-et sem tudok "húzni" a procin?

(#5890) rankesz válasza Qru (#5888) üzenetére


rankesz
veterán

A korábban linkelt screeneket nézve szerintem nincs anomáliára utaló difi a gflopsban...

(#5891) AirBooms


AirBooms
addikt

Összeraktam a saját gépem (lásd adatlap)! :DDD
Hát mit mondjak, nagyon elégedett vagyok.
Kapásból 4800 MHz-ről indultam a 2600K-val a Fatal1ty Pro-ban... Király ez a lap, de nagyon. Minden úgy megy, mint a karikacsapás! Csak ajánlani tudom. :C

(#5892) Erdei88 válasza AirBooms (#5891) üzenetére


Erdei88
veterán

Grat hozzá!
Mekkora fesszel megy 4,8at?

(#5893) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

megérkezett az i7-2600K procim, valamint a memóriák! De mint mindig, most is van egy kis üröm az örömben!

Ezt rendeltem: [link]

Ezt kaptam: [link]

A kettő között az a különbség, hogy az egyiknek van XMP-minősítése, a másiknak nincs. Árban teljesen egyformák.

Az XMP hiánya milyen hátrányt jelent számomra, egyáltalán érdemes -e reklamálnom miatta? Majd ha elérhető, p8p67 lapban lesznek helyezve.

(#5894) Воланд válasza petrusz82 (#5893) üzenetére


Воланд
titán

XMP

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5895) petrusz82 válasza Воланд (#5894) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Igen, ezt én is olvastam! Ha jól értelmezem, akkor így nem lesznek előre beállított profilok. Egyébként pedig semmi különbség nincsen. Tehát elvileg nem lehet olyan gond, hogy nem üzemel a lapban?

(#5896) XaraX válasza rankesz (#5884) üzenetére


XaraX
addikt

Nem kell aggódnod, teljesen normális.
Ha nem nyúlsz a BCLK-hoz, csak a szorzóhoz, nem indul duplán.
Már P35 óta ez van, fsb emelés, dupla indulás.
BCLK=fsb
Tehát, ha zavar, hagyd 100-on, és megszűnik.
(#5893) petrusz82
Azért Én reklamálnék a helyedben, amit rendelek, azt kapjak a pénzemért...
(#5897) fsb1000
Milyen ramod van?
Ha nem XMP, akkor biztos nincs profilja.

[ Szerkesztve ]

(#5897) fsb1000 válasza XaraX (#5878) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Gondolom, ha ez nem jelenik meg, akkor a RAM nem XMP-s vagy nem ismeri fel a lap.

(#5898) Winne


Winne
nagyúr

Az XMP-t ti használjátok? Mi a gyakorlati haszna?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5899) AirBooms válasza Erdei88 (#5892) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi! :R

Csak beállítottam egy értéket, de LinX alatt úgy tűnik, hogy 1,37 V-on megy ezen az értéken HT ON. A hőmérséklet megállt 65-67 fok körül.
Szerintem ezen a feszen talán az 5 GHz is meg lesz - HT OFF tuti. De nem akarom elkiabálni!
Ami számomra a legkellemesebb meglepetés, az maga az Asrock lap! Ez egy csoda! Nem cserélem Maximus 4 Extreme-re. Sőt, ezt sem adom vissza! :B :DDD (végül is csak SATA3-as csatikat használok)

(#5900) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Valaki világosítson fel kérem.... az a jó ha alacsony vagy ha magas érték a GFlops?? :B

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.