Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2701) WINiMc


WINiMc
csendes tag

Helló!!
NP370r5e gépem HDD-t kicseréltem Samsung 840EVO SSD-re a BIOS nem látja. USB-n keresztül látja minden de SATa-n keresztül nem. Másik gépben működöt rendesen Win8 települt!
Az ötleteket előre is köszönöm!

(#2702) rumos14


rumos14
nagyúr

sziasztok,
Samsung laptopoknál hogy van, garancia csak garijeggyel érvényesíthető, vagy valamilyen tag-gel is be tudják azonosítani gépet mint pl. a Dell?
egy Series 9-es N900x3-ról lenne szó.

(#2703) BBfater


BBfater
csendes tag

Sziasztok!

Eszköz: Samsung NP 300 E5c-S05 HU

Hiba:

Adott volt e gép gyárilag előretelepített OP. rendszerrel. A vinyó sajnos annyira bemondta az unalmast, hogy meg se mukkant. Vettünk egy másik vinyót. Megformáztam és bele került a gépbe.

Jelenség. A gépet bekapcsolom, bejön a samsung logó majd a gép kikapcsol. Eltelik 1-2 másodperc samsung logó feltűnik majd kikapcsolás és ez a ciklus játszódna amíg bírja az akksi.

Ha beteszem a win 7-et akkor felpörög 10-15 mp-g majd ujraindil :))

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. miként tudnék rávarázsolni egy rendszert.

Aki már találkozott ilyen esettel legyen kedves és árulja el a titkot!

Ha rejtett számról hívsz, én tisztelem annyira a titkaidat, hogy nem veszem fel a telefont!

(#2704) DeltaPower válasza BBfater (#2703) üzenetére


DeltaPower
őstag

Win8 telepítővel se indul?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2705) knuckle válasza BBfater (#2703) üzenetére


knuckle
aktív tag

gyanus hogy W8 volt rajta gyárilag, és ebben az esetben ki kell kapcsolni a UEFI boot-ot, a többi értelemszerű.
ha mégsem W8 volt rajta, akkor lehet, hogy nem csak a vinyó halt meg :Y

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2706) Csorbi válasza BBfater (#2703) üzenetére


Csorbi
addikt

Légy kedves visszaolvasni 15-20 hozzászólást, folyamatosan olyan hozzászólásokkal vagyunk tele, hogy kicseréltem a vinyót SSD-re/megdöglött a vinyó és vettem másikat, stbstb, - és nem tudom telepíteni a Windowst. Mi mindig leírjuk a megoldást, majd jön egy újabb ugyanezt kérdező, aki nem tud visszaolvasni egy kicsit, holott már többször meg van válaszolva a kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#2707) Tapasz1


Tapasz1
újonc

Sziasztok!

Az alábbi problémám van, hasonló a korábbi beírásokhoz. Van egy samu NP370R5E laptopom, amelyen gyári win 8 van, amely időközben automatikusan frissült 8.1 re. A probléma a következő: SW frissitésre kattintva elindult a folyamat, majd kisvártatva elsötétült a képernyő. Ezután csak csökkentett módba lehet elindítani. Lementettem minden adatot, majd újra akartam telepíteni a gyári win 8-at.
A képernyőn az alábbi üzenet jelenik meg:

Az alkalmazás v az op rendszer nem tölthető be, mert egy szükséges fálj hiányzik, vagy hibákat tartalmaz.
Fájl: \windows\system32\winload.efi
Hibakód: 0x0000001

Valaki tudna segíteni, hogy ilyenkor mi a teendő?
Előre is köszönöm

(#2708) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Hali!
Samsung NP300E5C ennek a prociját hol tudom beállítani hogy maxon fusson?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2709) lsc válasza szaboi6512 (#2708) üzenetére


lsc
nagyúr

Terhelésre maxon kell fusson, esetleg ha a samsung segédprogramban az energiatakarékos beállítás van beállítva az lehet gond.

Megtaláltam egy régebbiben: Valamelyik samsung progiban /w7 alatt easy settings/ nem állítottál be csendes módot? Akkor a proci csak alapjáraton megy.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2710) szaboi6512


szaboi6512
őstag

hol lehet módosítani?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2711) lsc válasza szaboi6512 (#2710) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg így ki van kapcsolva.

Az élet kegyetlen .

(#2712) szaboi6512 válasza lsc (#2711) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!

Azt értem ,csak nem látom hol tudnám kikapcsolni.Talán töröljem az easey setting progit,mert kikapcsolni nem tudom a csendes módot! ;)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2713) lolal válasza szaboi6512 (#2712) üzenetére


lolal
senior tag

Üdvöz Leheletem. Szeretném ezúton megérdeklődni a topic lakóktól hogy ez a fajta Samsung NP270E5E-X01HU Notebook-nevű gépezet. [link] , a linkben is , hogyan szuperál , milyen. Esetleg ha van valakinek, egy-két véleményt meghallgatnék róla :) :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#2714) Mikisys válasza szaboi6512 (#2712) üzenetére


Mikisys
őstag

Nálam ez Automatikus-ra van állítva, szerintem ez a legjobb.
Belekattintasz a kis körbe és alkalmaz, majd OK.
Elvileg így át kell kapcsolnia.

Üdv!

(#2715) Mikisys válasza lolal (#2713) üzenetére


Mikisys
őstag

Jó, erős, megbízható gép.
Ne tölts le rá felesleges kiegészítő, kis nyúlfaroknyi alkalmazásokat, bővítéseket, akkor gyors marad és megbízható.
Én W8 nélkül venném, DOS-alaprendszerrel, erre internetezéshez Ubuntu-Linuxot, egyébre edig W7-et telepítenék rá, bőven van hely, mindenre.
Kamerát nem használom, nincs feltelepítve, nincs rá szükség, sokat lassíthat, akadozhat bizonyos esetekben.
Érdemes egy külső USB-egeret használni, jobb, gyorsabb a kezelése, mint a tapipadnak.

Üdv!

(#2716) lolal válasza Mikisys (#2715) üzenetére


lolal
senior tag

Köszi szépen a gyors korrekt választ +1 :B

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#2717) Norberto666


Norberto666
tag

Üdvözlök mindenkit!
Olyan problémám van hogy windows 8.1 hivatalos gyári,nem tudok belépni a gépházba mert mikor rányomok csak megjelenik az ikon a tálcán és ezen kívül nem mülödik pár csempe ikon sem!
Olvastam már több helyen is erröl a problémárol de megoldast sehol nem találtam!
Valaki tudna esetleg segíten hogy lehetne orvosolni ezt a dolgot?

Elöre is köszönöm szépen a segítséget!

(#2718) Sátán44


Sátán44
addikt

Telepítenék egy Samsung NP300E5C laptopot, amin win 8.1 van, de F2-vel a biosba nem sikerül bejutnom, simán bootol tovább.
Nem tudjátok, hogy van valami programjuk, amivel be lehet jutni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2719) Csorbi válasza Sátán44 (#2718) üzenetére


Csorbi
addikt

Windows 8 / 8.1 restart to UEFI: [link]

(#2720) Sátán44 válasza Csorbi (#2719) üzenetére


Sátán44
addikt

Nagyon hálás vagyok, sikerült végre bejutni. Ezt a módszert nem ismertem.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2721) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Most szeretnek karacsonyra venni laptopot igy nezelodom.
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/samsung/ativ-book-6-np670z5e-x01-p169086278/
Errol a geprol tudna valaki irni par dolgot pl.: mennyire alkalmas tervezoi programra(solidworks,inventor) illetve jatekra? :)
Elore is koszonom ,es bocs a linkert de telon nem lehetett mashogy beraknom.

(#2722) DeltaPower válasza valeno (#2721) üzenetére


DeltaPower
őstag

Teljesítményben egész jó lenne, viszont szerintem tervezési munkához alapból a 17-es laptopok közt nézelődnék.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2723) valeno válasza DeltaPower (#2722) üzenetére


valeno
tag

Igazabol egyetemhez kellene,es azert neztem ezt a 15,6 colosat mert hordozni is szeretnem.
Az lenne a kerdesem,hogy mondjuk egy Asus X550l-l osszehasonlitva ,amiben i7 4500u es nvidia gt740 van milyennek szamit erosebb vagy gyengebb? :)

(#2724) DeltaPower válasza valeno (#2723) üzenetére


DeltaPower
őstag

Benchmarkok alapján CPU-ban kicsivel erősebb a Samsung, VGA-ban kicsit gyengébb. Az i7-nek viszont jobb a fogyasztása.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2725) valeno válasza DeltaPower (#2724) üzenetére


valeno
tag

A fogyasztas nem szamit tulsagosan,ha attol eltekintunk te melyiket ajanlanad ? :)

(#2726) DeltaPower válasza valeno (#2725) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha ezek közül kellene választani, akkor minimálisan az Asus nyerne. Szerintem viszont mind a kettő túl drága, ennyiért sokkal jobb teljesítményű gépeket is kapni. Pl. ebbe veszel még 4 giga ramot és már előrébb vagy. De ez már végképp nem tartozik a topik témájába :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2727) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung NP900x3d notim és van egy furcsa hiba vele kapcsolatban.

Az USB 3 port időnként eltűnik és újraindításig nem is hajlandó újra használatba vételezni a gép. Ez eddig egyszerű driver problémára utalna, de nem ilyen egyszerű a helyzet. Van ennek az USB-nek egy powershare funkciója, azaz tölteni lehet vele rácsatlakoztatott eszközöket a gép kikapcsolt állapotában is. A probléma az, hogy ebben a kikapcsolt állapoban is időnként megszakad a töltés és nem is kapcsol be újra addig, amíg be nem kapcsolom a gépet.

Tapasztalt valaki hasonlót, illetve hogy oldhatnám meg a problémát? BIOS update kizárva, mert a legfrissebb van rajta, downgradelni hivatalosan nem lehet, usb driver pedig volt már cserélve.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#2728) Csorbi válasza ToMmY_hun (#2727) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a BIOS/UEFI alapos áttúrása és több, más op.rendszer után/alatt is produkálja a hibát, akkor szerviz!
Samsung SW Update sem talál semmi frissíteni valót?

(#2729) ToMmY_hun válasza Csorbi (#2728) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Egyelőre még csak windows alatt tapasztaltam, majd kipróbálom egy liveboot ubuntuval. Sajna a noti nem garis, szóval ez az opció nem jöhet szóba. :(

Sw update szerint mindenből a legfrissebb van fent.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#2730) Mikisys válasza ToMmY_hun (#2727) üzenetére


Mikisys
őstag

Valószínűleg ez nem hiba, bár a szerviz ezt jobban meg tudja ítélni.
Én arra gyanakszom, hogy nem kikapcsolt állapotban tölt az USB-n keresztül, hanem "alvó", Stand-By állapotban.
Ha kikapcsolom a gépem, az USB nem kap tápot, tehát nem tölthet, viszont alvó módban van az USB kimenetén töltőfeszültség.

Üdv!

(#2731) ToMmY_hun válasza Mikisys (#2730) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az USB PowerShare-nek pontosan az a lényege, hogy teljesen kikapcsolt állapotban is legyen tápfeszültség az USB-n. Ez így működik az asztali gépen és notin is egyaránt, szóval annak az 5V-nak folyamatosan ott kellene lennie ha ez a funkció engedélyezve van.

Érdekesség, hogy kikapcsoltam az UEFI boot-ot és azóta nem jelentkezett a probléma. Még csak pár órát használtam így, szóval egyelőre nem biztos hogy ez megoldotta.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#2732) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Ismerős hozott egy samsung np540u4e gépet.
Nekem teljesen fura a boot menüje.
Hol lehet beállítani hogy usb-ről bootoljon?

Illetve windows 7-et hogy tudok rátenni?

Köszi a válaszokat

(#2733) WolfG85


WolfG85
újonc

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Van egy Samsung NP3505VC S03HU laptopom, és behalt rajta a bios. Probáltam már azzal a megoldással, hogy kiveszem belőle az elemet, de mint kiderült nincs benne. Tudnátok-e segíteni, hogy ilyen esetben mit tudnék tenni. Válasszotokat előre is köszönöm!

(#2734) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok
Van egy NP300 E5A S02 tipusu gepem .
Nem reg a bal oldali zsaner takaro muanyagja egy normal felnyitas soran letort ....
Irtam a szerviznek de azt mondtak, toresre nem terjed ki a garancia, pedig itt nem en voltam a hibas .
Valaki nem tudja hol kaphatok hozza alkatreszt ? Ahogy nezem , a kijelzot burkolo keretet 1:1-ben cserelni kell .

(#2735) Mikisys válasza albgab (#2732) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem valószínű, hogy bootol USB-ről, vagy nem mindegyikről, BIOS-ban kell keresgélni.
Gyári CD, vagy DVD-lemezről lehet telepíteni.

Üdv!

(#2736) Mikisys válasza WolfG85 (#2733) üzenetére


Mikisys
őstag

Szervizben tudnak segíteni rajta.

Üdv!

(#2737) Mikisys válasza szoki007 (#2734) üzenetére


Mikisys
őstag

A komplett burkolat drága, nem tudom, mennyibe kerülhet és a cseréje sem könnyű.
Nézd meg a zsanért, ha szépen dolgozik, nem ugrik mozgatáskor, akkor a takarólemez darabot vissza lehet ragasztani.
A ragasztást ha jól látom, akkor Kloroformmal lehet végezni, ez oldja kismértékben ezt a fajta műanyagot és szépen összeolvad a másik felével. Ha szépen sikerül csinálni, akkor szinte észrevehetetlen lesz.
Ha nem jó a Kloroform hozzá, mert másféle a műanyag, akkor valamilyen két-komponensű műgyanta szerű gyorsragasztóval érdemes próbálkozni, de csak a törési felületen kenve.

Üdv!

(#2738) Mikisys


Mikisys
őstag

Kellemes Ünnepeket és BUÉK!

(#2739) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Samsung np350v notebook mai napon egy érdekes jelenségbe kezdett.
Amikor 100% ra tölt az akku, a sárga batteri ledje villog. Szabályos időközönként. Ahelyett,hogy zölden világítana folyamatosan. eddig nem találtam,meg mire akar ezzel utalni.
. Ha esetleg valaki tudja,legyen szives árulja el.

[ Szerkesztve ]

(#2740) csasaKKP válasza brickm (#2739) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!
Valami problémát érzékel a PMIC (helytelen feszültségszint?), szedd ki az akksit, majd később rakd vissza. Ha nem segít, merítsd le teljesen az aksitt és töltsd fel újra. Ha nem segít, akkor merítsd le az akksit újra, de nem muszály teljesen, indítsd el a Samsung Easy Settings programját (gyárilag telepítve, ha Windows 8), kattints az "Energiagazdálkodás" szekcióba, majd az "Akumulátorélettartam-meghosszabbítása" ikonra felül. Kapcsold be, hogy csak 80%-ig töltődjön fel az akku. (Ha nem Windows 8-as a gép, akkor BIOS-on belül is bekapcsolható.)

Ha ezek közül egyik sem segít, akkor érdemes új akkumulátor után nézni (de lehet akár töltő és töltésvezérlő elektronika hiba is). Ha van multimétered, és tudod helyesen kezelni, mérd meg az adapter feszültségét.

Kérlek írd meg a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2741) szabi820


szabi820
tag

Sziasztok!
Van egy 2011-ben a T-mobil-tól vásárolt Samsung N150-es netbookom.
Az a gondom,hogy nem bírom visszaállítani arra az állapotra amikor legelőször bekapcsoltam.
A Recovery azt írja,hogy nem található helyreállítási (mittudom én mi?)a merevlemezen.
Pedig ha megnézem a partícióknál ott 20GB-ot lefoglal a Recovery.
Indításnál is hiába nyomom az F4-et,semmi nem történik.
Van erre megoldás?
Valaki használja még ezt a kis gépet?

(#2742) csasaKKP válasza szabi820 (#2741) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Formáztad már a HDD-t valaha? A partíció lehet, hogy megvan, de lehet, hogy üres, nézd meg. Milyen op. rendszer van a gépen most?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2743) szabi820 válasza csasaKKP (#2742) üzenetére


szabi820
tag

Igen formázva lett már egyszer régen.Akkor törölte a recovery-t?
Azért lett voln jó visszállítani mert ez 3g modemes csak most meg nem találom a megfelelő drivert.
Amúgy gyári win 7 starter van rajta.

(#2744) scott_free


scott_free
senior tag

sziasztok,

nem egészen 2 éve vettünk egy Samsung NP300E5X-A01HU laptopot, ami most garis javíttatásra szorul.
a kérdésem az lenne, hogy csak itthon lehet ezt a garanciális javítást kérni vagy külföldön is?
(szóval, hogy világgarancia van-e rajta vagy csak országhatáron belüli? - az iponban vettük)

köszi!

(#2745) Mikisys válasza scott_free (#2744) üzenetére


Mikisys
őstag

BUÉK!

Mi is itt vettük pár éve és magyarországi garancia van hozzá, 2év+2hónap regisztrálás után.
A garancia leginkább a vásárlás illetékes helyén (országban) érvényesíthető teljeskörűen.

Üdv!

(#2746) Csorbi válasza scott_free (#2744) üzenetére


Csorbi
addikt

Biztos ami biztos, a Samsung felé (is) tedd fel a kérdést - az a hivatalos! ;)

(#2747) dzsoni999


dzsoni999
csendes tag

Segítségeteket kérem. Adott egy NP355v5c gép, AMD Radeon HD 7660G+7670M Dual Graphics kártyával.
Le-le fagyogatott, ezért memtest86-al ellenőriztem a memóriát ( nem volt hiba) és Aida 64-el csináltam stabilitás tesztet, és kizárásos alapon a video kártya miatt történik. Kérdéseim: Mivel lehetne detektálni a hiba pontos okát? Driver frissítés megoldhatja-e a problémát? A kártya driver-jeit "kézzel" kell-e frissítenem, vagy elegendő lefuttatnom az AMD Catalyst-ot (14.12)?

(#2748) DeltaPower válasza dzsoni999 (#2747) üzenetére


DeltaPower
őstag

Egy memtest+aida alapján ezt így nem lehet kijelenteni, hogy a vga a hibás. Nézd meg a windows hibanaplót van-e benne valami értékelhető infó.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2749) dzsoni999 válasza DeltaPower (#2748) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

Hol találom a hibanaplót? (win7)
Ez lenne az eseménynapló? Ha az, mit kell keresnem?

[ Szerkesztve ]

(#2750) brickm válasza csasaKKP (#2740) üzenetére


brickm
őstag

SZia!
Köszönöm a segítséget!
Valóban az akkumlátorral volt a gond.
Próbálgattuk a lemerítését, 30% környékén teljesen leállt a gép. Gondolom cellazárlatos és azt akarta jelezni a gép.
Kivettük, hagytuk 1 napig, majd feltöltöttük teljesen, ment pár napig az akku azóta teljesen nullás. Ha kihúzom a tápot, azonnal leáll.

Hallottam akkumlátor regenerálásról, néhány cég csinálja. Esetleg tudsz erről valamit, érdemes rászánni pár ezret, jó lehet az akku utána, vagy ilyen mértékű károsodás után felesleges?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.