Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2651) Zsírkréta válasza Csorbi (#2650) üzenetére


Zsírkréta
csendes tag

igen eddig ugy müködött,de egy ideje nem reagál sem F2-re sem az F4-re :(
sőőt eddig mielőtt elindult volna a boot-olás kitett egy alaplapi képet ahol feltüntette az F2 bios és F4 boot menübe való belépést.

[ Szerkesztve ]

(#2652) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Tokot szeretnék venni a Samsung smartpc-hez, de csak amerikai oldalon találtam. Esetleg tudnátok ebben segíteni nekem?

Róla van szó :

http://www.samsung.com/us/computer/pcs-accessories/AA-BS5NBCG/US

Köszi!

(#2653) Adam8199


Adam8199
tag

Samsung np300e5c-a02hu tipusu laptopot win 8.1 érdemes újrarakni vagy sima 8-al?

Audi A4 B5

(#2654) DeltaPower válasza Adam8199 (#2653) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha SW update-ben van hozzá direkt 8.1-es driver, akkor simán. Ha nincs akkor is lehet tenni 8.1-et, de elképzelhető hogy szenvedős lesz, mire mindent működésre tudsz bírni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2655) Adam8199 válasza DeltaPower (#2654) üzenetére


Adam8199
tag

Most is 8.1-el megy a laptop és működik rajta minden.
Egyébként cd kulcsot azt honnan tudok hozzá szerezni?

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5

(#2656) DeltaPower válasza Adam8199 (#2655) üzenetére


DeltaPower
őstag

Akkor nem értem az eredeti kérdést, miért raknál sima 8-at a 8.1 helyett? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2657) Adam8199 válasza DeltaPower (#2654) üzenetére


Adam8199
tag

Cd kulcsot hol tudom megnézni ha eredeti windows van rajta?

Audi A4 B5

(#2658) Adam8199 válasza DeltaPower (#2656) üzenetére


Adam8199
tag

Az számit valamit hogy home edition van rakjta és pro-t akarok rátelepíteni?

Audi A4 B5

(#2659) DeltaPower válasza Adam8199 (#2657) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha gyárilag telepített windowsal adták, akkor nem kell cd kulcs, mert bele van égetve a biosba. Telepítéskor automatikusan felismeri. Másik lehetőség hogy megnézed a gép alján a matricán, feltéve ha van és nem kopott le.
A Pro a Home licenszével nem valószínű, hogy menni fog, bár fene tudja.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2660) Adam8199 válasza DeltaPower (#2659) üzenetére


Adam8199
tag

Akkor szedjek le home-ot?

Audi A4 B5

(#2661) Adam8199 válasza Adam8199 (#2660) üzenetére


Adam8199
tag

Az a baj nem nagyon találok home editiont sehol megpróbálom pro-val majd lesz valami

Audi A4 B5

(#2662) DeltaPower válasza Adam8199 (#2661) üzenetére


DeltaPower
őstag

Utánanéztem ennek, Win8-ból nem létezik olyan hogy "Home" kiadás. Van "sima" jelzés nélküli (helyenként "Standard"-nak nevezik), van Pro és Enterprise, illetve ezeknek az "N"-es jelzésű változatai. Neked nemtom mi lehetett a gépeden.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2663) Adam8199 válasza DeltaPower (#2662) üzenetére


Adam8199
tag

Gondolom nekem az a standard lehet.Everest home editiont ír.

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5

(#2664) tendetiti válasza Adam8199 (#2657) üzenetére


tendetiti
tag

A termékkulcsot a wpkey progival megnézheted.

(#2665) djdawed


djdawed
csendes tag

Hali. Samsung NP370R5V-S01HU laptopomba szeretnék ssd-t rakni a hdd helyére. Milyen ssd-t vegyek, mennyivel lesz gyorsabb a rendszer?

(#2666) Csorbi válasza djdawed (#2665) üzenetére


Csorbi
addikt

Bármilyen SSD-t veszel, az állad le fog esni, annyival gyorsabb lesz (mármint azokban az esetekben, ahol a HDD a szűk keresztmetszet).
Crucial, Micron, HyperX (Kingston), Corsair, Samsung - ezek közül bármelyiket veheted.
Ami dönthet, az a garanciaidő és az ár. Másban úgysem fogsz különbséget észrevenni.

(#2667) SunMount3r válasza SunMount3r (#2646) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nos, hál istennek megoldódott a dolog. A memóriákat kicserélték 1600-as Kingmax-okra, amik fura mód, minden további nélkül futnak 1066-on. Utána kellett járkálnom, beletellett 1 hétbe és ráfizettem 100Ft-ot :) , de végül minden jó ha vége jó.

Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy ezután nagyon elővigyázatos leszek ha online vásárlás előtt kérek itt tanácsot. Nem azért mert bárki is tehet róla, hanem csak a dolog természete miatt. Sajnos ezt senki nem láthatta ennyire előre, de okulásul is szolgálhat ez a példa itt.

És most mintha kicsikét gyorsabb lenne a gépem... :)

Üdv!

(#2668) k.arnold


k.arnold
tag

Sziasztok!

Leírom ide is, mert para a helyzet!

Samsung 530U3C A04 laptophoz kérnék segítséget! Windows 8 volt rajta alapból, melyet nem szeretek használni, gondoltam felrakok windows 7 ultimate-t. Mivel nincs semmi féle meghajtó a gépben, ezért pendriveról telepítettem' a windowst. A probléma ott kezdődött, hogy nem akart bootolni, hiába állítottam be, hogy pendriveról bootoljon először. Ezt meg tudtam 'oldani' windowsból, szóval windows 8 ból raktam fel a 7-et, de ezt mindenki tudja, hogy ez nem egy egészséges telepítés, kicsit rágódtam is rajta. Na jólvan, feltelepült, öröm van. Indítom újra a gépet, elkezdett bootolni pendriveról, na mondom ez király, ez kellett nekem, kiderült, hogy a windows 8 nem engedélyezte a bootot. Töröltem partíciókat, leformáztam az egész HDD-t, feltelepítettem újra a windows 7 ultimate-t, de mostmár végre rendesen, boot-ból és törölve mindent. (mert ezt windowsos környezetben nem lehetett) Feltepelült a windows, kikapcsoltam a gépet...kapcsolnám be, kérdezi azonnal, hogy honnan bootoljunk, rányomtam természetesen a HDD-RE, nem történt semmi... kikapcsoltam a gépet, újra bekapcsoltam, ismét kérdezte, ismét HDD... még most sem történt semmi, beléptem a biosba, ott disabledre raktam valamit és újraindítottam a gépet mentéssel, azóta csak annyi történik, hogy bekapcsol 1 pillanatra, se kép se vinnyogás..csak felpörög egy pillanatra a venti és kikapcsol, ennyi..... Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm előre is segítségeteket.

(#2669) Csorbi válasza k.arnold (#2668) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs itt semmi para.
BIOS-ban kapcsold ki a secure boot-ot, valamint az OS mode legyen UEFI and Legacy (vagy CSM) OS.
Majd állj neki újratelepíteni a Win7-et.

[ Szerkesztve ]

(#2670) k.arnold válasza Csorbi (#2669) üzenetére


k.arnold
tag

Köszi Csorbi a gyors választ!

Megnyugtattál :) Már csak az a kérdés, hogy miért nem kapcsol be, utána be tudnám állítani biosban amit írtál.

(#2671) ruzsass válasza k.arnold (#2670) üzenetére


ruzsass
tag

Lehúzott winyóval próbáltad már elindítani, hátha elindul és akkor legalább be tudsz lépni a BIOS-ba?

(#2672) k.arnold válasza ruzsass (#2671) üzenetére


k.arnold
tag

megnézem amikor nálam lesz a gép, köszi!

(#2673) tendetiti


tendetiti
tag

NP540U4E-K01-be van értelme lecserélni a HDD-t SSD-re?
Van benne egy 24 GB-s SSD gyorsítótárnak, lesz így is sebességnövekedés, vagy úgyis a már bent lévő SSD dolgozik?
Bocs, ha láma a kérdés.
Köszi a választ!

(#2674) k.arnold válasza ruzsass (#2671) üzenetére


k.arnold
tag

Bekapcsolt a laptop. Beallitottam amit irtatok, de meg mindig elakad a boot resznel… mas winyoval jo! Mit tehetek meg? :(

(#2675) Csorbi válasza k.arnold (#2674) üzenetére


Csorbi
addikt

Amit a legutolsó mondatomban írtam. Rakd újra a Win7-et. Netán már túlvagy ezen is?

(#2676) k.arnold válasza Csorbi (#2675) üzenetére


k.arnold
tag

Sajnos nem tudom felrakni a windows7et újra, mert ahogy bekapcsolom a laptopot, rá 1-2mp-re automatikusan előkerül a boot menü ahol kérdezi, hogy honnan indítson. Első lehetőségként a HDD, második a boot menü. Kiválasztom a HDD-t, nem történik semmi csak egy villanás, illetve újra is szokott indulni a gép, és ismét boot menü.

A biosban 1-re is a hdd van állítva.

http://kepfeltoltes.hu/view/141009/IMAG0044_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141009/IMAG0045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#2677) k.arnold válasza Csorbi (#2675) üzenetére


k.arnold
tag

újra itt... :) Voltam egy szakinál aki megoldotta a problémát, a részletekbe viszont nem avatott be. Felrakta nekem a win7-et (így már nem jött elő a boot képernyő) de nem az ssdre, ez bantott, ssd-n ugye jobb, gyorsabb sokkal. En itthon felraktam ssd-re a win7-et.

Amit tapasztalok: csak úgy indul el a windows ha be van dugva a win7el telepített pendrive. Ez úgy néz ki, hogy bekapcsol a gép, bootolna pendriverol, én nem nyomok meg gombot, hogy elinduljon a telepítő és voalá, elindul a win7ssd-ről.

Ez elég macera minden indításnál, hogy dugdossam be pendrive-ról a win7telepítőt és úgy indul a windows. Ha nincs benne a pendrive, akkor hiányzó bootmgr felirat jelenik meg és csak ctrl alt delete lehetséges, azaz újraindítani. Ami érdekes, hogy van a gépben egy 24gigas ssd de ez nem látszik a biosban, csak akkor ha telepítünk windowst, vagy ha már felállt az op rendszer és a sajátgépen belül.

Mit tudnátok javasolni eme nemes problémára? :)

(#2678) k.arnold válasza k.arnold (#2677) üzenetére


k.arnold
tag

szerintem alapból az a probléma, hogy nem latszik a biosban...innentől kezdve hiaba bootolok a hitachi hdd-ről, azon nincs windows....hogy látassam meg a biossal az ssd-t, vagy más probléma lehetséges?

köszönöm segítségeteket

(#2679) Csorbi válasza k.arnold (#2678) üzenetére


Csorbi
addikt

A következő BIOS beállításokat kellene megpróbálnod:

Advanced
Fast BIOS Mode: Disabled

Boot
Boot Device Priority: Itt kísérletezz a Windows Boot Manager vagy a Disabled beállításokkal, ekkor elvileg lehet USB-ről is bootolni pl. egy Windows telepítőt.
Secure Boot: Disabled
OS Mode Selection: CSM and UEFI OS

(#2680) k.arnold válasza Csorbi (#2679) üzenetére


k.arnold
tag

Ezeken a beállításokon volt de így sem :( Most a boot résszel játszottam ahogy írtad de akkor sem...még mindig a hiányzó boot mngr felirat jön be és semmi tovább.

Nem lehet az a probléma, hogy biosban nem látni az ssd tárhelyet, és én így hiába bootolok a sima hdd-ről? Nem lehet beállítani, hogy ssd-ről bootoljon. :(

(#2681) Csorbi válasza k.arnold (#2680) üzenetére


Csorbi
addikt

Telepítve is így lett a Windows 7? Nem lehet, hogy telepítésnél valamiért az USB drive-ra rakta a 100MB-os BOOT partíciót?
A Boot Device Priority-t tedd olyan állapotra, hogy lehessen választani, hogy melyik eszközről akarsz bootolni. (Boot order). Majd telepítsd újra a rendszert, de úgy, hogy a HDD/SSD (amelyikre akarod rakni az OS-t) TELJES területéről törlöd az összes partíciót, és nem hozol létre rajta újat. Természetesen ha van rajta mentendő adatod, azokat mentsd le valahova.

[ Szerkesztve ]

(#2682) k.arnold válasza Csorbi (#2681) üzenetére


k.arnold
tag

Megnéztem...próbáltam ismét újra, semmi! Még mindig kell usb a bootoláshoz..viszont szerintem megpróbálok egy olyat, hogy szerzek külső dvd meghajtót és úgy húzom rá a windowst.

Különben mit gondolsz, mennyira probléma az ha nem látszik az ssd a biosban? Mert hiába állítom hitachi hdd-re, ha egyszer nem ott van a rendszer...

(#2683) Csorbi válasza k.arnold (#2682) üzenetére


Csorbi
addikt

Megpróbálhatnál egy BIOS frissítést is, Windows alól a Samsung SW Update kell hozzá.
A merevlemezre úgy raktad a Windows-t, hogy előtte egy árva partíció, semmi nem volt rajta?
A HDD és az SSD egyszerre van a gépben (optibay-jel)? Vagy egyedülálló SSD-ként nem látja az SSD-t a rendszer?
A telepítő USB-t mivel készíted?

(#2684) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Eszköz: Samsung Ultrabook Series 5

Hiba:

Adott volt e gép gyárilag előretelepített OP. rendszerrel. A vinyó sajnos annyira bemondta az unalmast, hogy meg se mukkant. Vettünk egy másik vinyót. Megformáztam és bele került a gépbe.

Jelenség. A gépet bekapcsolom, bejön a samsung logó majd a gép kikapcsol. Eltelik 1-2 másodperc samsung logó feltűnik majd kikapcsolás és ez a ciklus játszódna amíg bírja az akksi.

Amit tettem. BIOS elemet 1 éjszakára lehúzta. Semmi változás.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. miként tudnék rávarázsolni egy rendszert.

Aki már találkozott ilyen esettel legyen kedves és árulja el a titkot!

Köszönöm! :R

(#2685) k.arnold válasza Csorbi (#2683) üzenetére


k.arnold
tag

Megpróbálok egy bios frissítést ahogy írtad. Ezt az updatet hol találom meg? A merevlemezre úgy raktam a windowst, hogy semmi partíció nem volt előtte. Szépen leformáztam ahogyan kell, és arra telepítettem a windows 7-et. Ez az optibay nem tudom micsoda, mit jelent? :)

Egyedülálló SSD-ként a windowson belül a sajátgépben látja a rendszer, most pld 5 giga van rajta szabadban már csak. Külön vannak még partíciók, de az már a sima hitachi hdd-ról. A telepítő USB-t rufussal, ntfs-re álítva.

(#2686) Csorbi válasza k.arnold (#2685) üzenetére


Csorbi
addikt

SW Update

Optibay :U

A Windows telepítőben a meghajtó haladó beállításainál törölted telepítés előtt az összes létező (ha volt) partíciót, majd engedted a Windows 7-nek a települést a partícionálatlan területre? Ha nem, ezt kellene csinálnod. Ő majd létrehozza és formázza magának a dolgokat.
Ha az SSD-t látja a windows, de pl a BIOS-ban nem látod a bootoló eszközök között, akkor valamit rosszul csinálsz. A #2679-es hozzászólásomban lévőt kellene ellenőrizned.

Ha ezek után sem sikerül, add oda egy szakembernek a géped, majd ő beállítja :)

[ Szerkesztve ]

(#2687) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Senki többet? Bíztam benne, hogy kapok valami választ :(

(#2688) k.arnold válasza peto.istvan (#2687) üzenetére


k.arnold
tag

Szia Isván!

Ugyan ezzel a problémával küzdöttem, csak fentebb el kell olvasni pár kommentet! Nem kell oldalakat lapoznod ahhoz, hogy kellő információhoz juss.

(#2689) peto.istvan válasza k.arnold (#2688) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Köszönöm! :R

Arra esetleg tud valaki válaszolni, miként tudok hard resetet alkalmazni a laptopon?

(#2690) Csorbi válasza peto.istvan (#2689) üzenetére


Csorbi
addikt

Mire gondolsz hard reset gyanánt? A szokásos 5 mp-ig nyomva tartott be/kikapcsológomb nem elég?

(#2691) peto.istvan válasza Csorbi (#2690) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Nem, nem arra! Leginkább a gondom az, amit lentebb írtam de sajnos választ nem kaptam rá. 1 kolléga próbált segíteni de sajnos nincs előrelépés.

(#2692) Csorbi válasza peto.istvan (#2691) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor kezdjük megint újra az egészet, bár feljebb néhány hozzászólással tényleg ott van minden...

1. lépés: mik a pontos, részletes BIOS beállításaid, menüről menüre?

(#2693) k.arnold válasza Csorbi (#2692) üzenetére


k.arnold
tag

sajnos Ő is ott jár, ahol én jártam..nem tud belépni a biosban sem, sem f2, semmire nem reagál neki sem a gépe, csak ki-be kapcsol.... megírtam neki az én szakim elérhetőségét

kellett nekem is egy hard reset, egy bios nullázás, hogy addig el tudjak jutni, hogy be tudjak lépni a biosba

hát őszintén szólva ezek az ultrabookok tényleg ultrák :D

(#2694) peto.istvan válasza Csorbi (#2692) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Kezdem előről :)

Nem tudom! Nem tudom elérni a BIOS-t. Olvasd kérlek el, amit írtam. A vinyó, ami a gépben van 1db partícióval rendelkezik. Ha benne van, ha nincs a jelenség ugyan az. :R :R

(#2695) Csorbi válasza peto.istvan (#2694) üzenetére


Csorbi
addikt

Elolvastam, de abban sehol nem volt eddig, hogy nem tudsz belépni a BIOS-ba. Csak valami hard reset (ami inkább CMOS reset, ha ugyanarra gondolunk).
Sosem találkoztam még olyan jelenséggel, hogy nem lehet belépni a BIOS-ba. Itt is voltak páran, akiknek nem ment egyszerűen, de miután tisztázták velük, hogy nem az F2 folyamatos nyomása, hanem nyomogatása kell, máris be tudtak lépni...csak tisztázásképp: nálad véletlen nem ugyanez a helyzet?
Tehát, bekapcsológomb megnyomása után AZONNAL (vagy inkább vele egyidőben) az F2 gomb veszett tempójú nyomogatása (és nem nyomva tartása!) sem enged a BIOS-ba?

(#2696) peto.istvan válasza Csorbi (#2695) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Köszönöm de nem vagyok "kezdő" :R!

Egyáltalán nem enged be, meg sem jeleni semmi. Már lehúztam a kis akksit, ami a biosért felel, sőt 1 éjszakát állt úgy a gfép, hogy sem akksi, sem cmos akku.Itt van előttem egyenlőre szétszedve és próbálok valami megoldást találni rá. :R

(#2697) Csorbi válasza peto.istvan (#2696) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerviz ;) Ugyanis ez így ebben a formában egyáltalán nem normális működés.

(#2698) peto.istvan válasza Csorbi (#2697) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Hát igen. Írtam is nekik. Elég kellemes hangon felajánlották, hogy írjak nekik egy mailt a hibával és válaszolnak rá. Na erre kaptam egy sablon üzenetet, hogy vigyem be a gépet és az expressz szolgáltatással azonnal megnézik :)

(#2699) Csorbi válasza peto.istvan (#2698) üzenetére


Csorbi
addikt

Garanciális még? Feltételezem nem, különben a döglött vinyóval már garanciáztattad volna már...
Ha nem garis, ne feltétlen márkaszervizbe vidd, megkopasztanak :D

(#2700) peto.istvan válasza Csorbi (#2699) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Már nem az! Nem is! Isten ments :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.