Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2901) Csapatós


Csapatós
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy Samsung NP350V5C laptop, ami használat közben megadta magát!!! Azóta nem indul el! Sem hálózatról, sem aksiról, sőt még a táp csatlakoztatását sem jelzi vissza. Szétszedve, az alaplapon mérhető a megfelelő feszültség. Aksit kivettem, a bekapcsoló nyomva tartása után (kb: 60 sec) tápot adva sem indult.
Legyetek szívesek adjatok ötletet mit tegyek?

(#2902) Adam8199


Adam8199
tag

Üdv.
Lenne egy Samsung np300e5c-a02 laptop aminek eltört az egyik oldalon a zsanérja a gond az hogy megragasztottam a zsanért de a másik oldalon ugy feszül hogy nem tudom lezárni és azt akarnám kicsit meglazitani csak sajnos villáskulccsal nem férek hozzá tudtok esetleg valami megoldast hogy milyen szerszámmal vagy hogyan tudnám meglazítani a zsanért?

Audi A4 B5

(#2903) Rainfreezer


Rainfreezer
csendes tag

Sziasztok!

Egy NP-QX511 Samsung notebookhoz kellene nekem a gyári recovery, minden formában megfelel, lemezen vagy egy képfájlban a lényeg hogy F4-re induljon el a helyreállítás.

Azért volna erre szükség mert a biost nem tudom elérni valamiért, még akkor sem ha kiveszem az összes meghajtót a gépből. Értsd szó szerint. Nem lehet biosba belépni, nem lehet bootolni semmilyen eszközről. Az SSD-t amin a jelenlegi windows 8 van vissza rakva azonnal indul és hibátlanul megy. (Mi van ha beborul a winfos :F ) A bajt megelőzendő keresném a megoldást.

Külföldi oldalakat is böngésztem már, hasonló hibára a recoveryből történő helyreállítás után sikeresen oldották meg a problémát. Minden egyéb variációt is kipróbáltam ezt még nem mivel a gépet már úgy vettem hogy törölve volt a helyreállító partíció, így ezt a lehetőséget nem tudom kipróbálni.

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#2904) seger válasza Rainfreezer (#2903) üzenetére


seger
addikt

A legegyszerűbb ha csinálsz egy img-et az ssd-ről most. Így ezt az állapotot bármikor visszaállítható!
De közben megkellene tudni a bios hozzáférhetetlenség okát!

(#2905) Rainfreezer válasza seger (#2904) üzenetére


Rainfreezer
csendes tag

biztos ami tuti le van ghostolva a rendszer termeszetesen. Mar mindennel probalkoztam csak az elem kivetellel nem mert ahhoz atomokra kellene szedni, bar volt akinek nem segitett ez sem

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#2906) seger válasza Rainfreezer (#2905) üzenetére


seger
addikt

Szerintem sem fog segíteni az elem kivétele!!
Működött valamikor, vagy így vetted?
Esetleg egy bios frissítés helrehozhatja...

(#2907) Rainfreezer válasza seger (#2906) üzenetére


Rainfreezer
csendes tag

Működött hibátlanul mindig. Az utolsó Windows telepítés óta csinálja. Aszem UEFI módban telepítettem véletlen az szokot zavart okozni az erőben :((

A legfrissebb bios van hiszen nem egy új gép már de szeretem mert van benne kraft arra amire használom.

[ Szerkesztve ]

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#2908) seger válasza Rainfreezer (#2907) üzenetére


seger
addikt

UEFI-nek nincs köze hozzá. Attól a biosba be kellene tudnod lépni...

(#2909) Rainfreezer válasza seger (#2908) üzenetére


Rainfreezer
csendes tag

hat ez csak tipp volt, mert mar nem tudom mire gondoljak. De akkor borult meg a dolog amikor a win8-al biztonsagi masolatot akartam letre hozni. Azota bios nincs csak az F4-re a helyre allitas akar indulni de mivel nem talaja a particiot igy kiakad.

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#2910) frovery


frovery
senior tag

Adott egy Samsung NC110-es netbook. Lehetőség van nagyobb procit belerakni? Ha igen, milyet?

(#2911) Rainfreezer válasza frovery (#2910) üzenetére


Rainfreezer
csendes tag

Szerintem az Atom proci forrasztva van az alaplaphoz nem foglalatban van, ezért nem igen cserélhető. Ha mégis bár kétlem max ugyan arra vagy azonos energia felvételűre

06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

(#2912) Csapatós


Csapatós
csendes tag

Szval senkinek sincs egy épkézláb ötlete? A tápot bedugom, de meg se moccan. Még visszajelző sincs.

(#2913) lsc válasza Csapatós (#2912) üzenetére


lsc
nagyúr

Esetleg valami szervizbe bevinni?

Az élet kegyetlen .

(#2914) erahurka


erahurka
félisten

Tegnap nézegettem notikat, de a consumer kategória 200 alatt vállalhatatlanul ronda. Samsung kivonult laptop téren Magyarországról? Tetszik a vékony káva a mostani gépemen, nem szívesen vennék nagyobbat.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2915) lsc válasza erahurka (#2914) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, kivonult.

Az élet kegyetlen .

(#2916) erahurka válasza lsc (#2915) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szerint jól rémlik hogy volt róla hír pár éve. Kár, pedig dizájn téren nagyon jó gépek voltak már akkor is :(

(#2917) DeltaPower válasza Csapatós (#2912) üzenetére


DeltaPower
őstag

Amit leírtál az alapján tápáramkör hiba lehet, és az csak szakszervizben orvosolható. Forrasztás vagy alaplapcsere a vége.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2918) Csapatós válasza DeltaPower (#2917) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Értem! Őszintén szólva remélem, hogy már volt ilyen tapasztalata valakinek. Alaplap csere -húzós lesz. Köszönöm a válaszokat.

(#2919) roli483


roli483
csendes tag

Sziasztok ,

Volna egy Samsung RV508 as notebookom.
Nemtudom mivan vele , mikor felnyitom rögtön olyan biosos felület jelenik meg.
Arra gyanakodtam valami érintkezési hiba lehet az alaplapon , fogtam széttszettem és megsütöttem 280 fokon az alaplapot picit. Ujrapasztaztam osszerakatam hiba fentmaradt.esetleg találkoztatok ilyennel ?
Rövid kis videó róla : /másold a böngésződbe/

https://www.dropbox.com/s/ozoj1ytglv372q5/20150803_094750.mp4?dl=0

köszi

(#2920) akom


akom
senior tag

(#2921) csasaKKP válasza roli483 (#2919) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szervíz! Látom első gombnyomásra be sem kapcsol, úgy tűnik mintha folyamatosan újraindulna. Az ami megjelenik az Intel logóval szerintem a POST.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2922) Mikisys


Mikisys
őstag

Kedves Mindannyian! - visszamenőleg kb. julius 23-ig:

Tessék szervizbe vinni a gépet, házilag már csak rontani tudsz rajta, nem érdemes kísérletezni!

Üdv!

(#2923) lj510126


lj510126
tag

Sziasztok!

A Samsung NP300E5A-A02HU tipusú notebook készülékemet szeretném megtisztítani, elsősorban a hűtő-ventilátor részét.

Ahhoz, hogy hozzáférjek a tisztításra kijelölt részekhez természetesen le kell szerelnem a készülék alsó borító műanyag lemezét. Már legalább 8-9 rögzítő csavart kibontottam, de a borító lemez még mindig stabilan kapcsolódik a géphez. Feleslegesen nem szeretném megfeszíteni sehol sem a takaró lemezt, nehogy eltörjön valahol ez a műanyag lemez.

Ezért érdeklődöm, hogy találok egy részletes leírást arról, hogy miként tudom szétszerelni, illetve tisztíni a Samsung NP300E5A-A02HU tipusú notebopok készülékemet.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2924) csasaKKP válasza lj510126 (#2923) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Keress YouTube-on szervizes videót a laptopodról, ahol szétszedik. Én is az alapján szedtem szét, nekem NP350V5C-m van. Nekem szinte darabokra kellett szedni, hogy hozzáférjek a ventilátorhoz és a lamellákhoz. Csak akkor ajánlom, hogy szétszedd, ha nem ez lesz az első komolyabb dolog, amit szétszedsz, és otthonosan mozogsz azért egy kicsit az elektronikában. Nagyon kell vigyázni a szalagkábelekre, és sok is van belőlük.

Szerk.: Itt egy videó: YouTube - NP300E5A

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2925) csasaKKP válasza csasaKKP (#2924) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Belenéztem a videóba, nem vészes a ventihez való hozzáférés.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2926) cofi8912


cofi8912
újonc

Sziasztok!
Nos van egy olyan probléma hogy a kutyánk leverte párom netbookját samsung np-nc110 és betört a kijelzője probáltam keresni hátha találok eladót összesen 2-3 helyen láttam itt az országba 20.000 be kerül az e-bay en pedig 14.000 be a vadi uj nos az lenne a kérdés hogy esetleg nincs e valakinek egy ilyen kijelző eladó vagy nem e tudja vki váletlen hogy az a fajta kijelző ami ebben található melyik másik samsung termékekbe épitteték be? a kijelző fajtája 10"1-es LTN101NT8-806. Remélem tudtok segiteni válaszokat előreis köszi

(#2927) Mikisys válasza cofi8912 (#2926) üzenetére


Mikisys
őstag

Kérdezd meg a szervizét is, hátha tudnak segíteni, féláron egy roncsból átszerelhető kijelző, vagy egyéb ötletük, javaslatuk is lehet.

Üdv!

(#2928) kodahckr


kodahckr
csendes tag

Hali!
Van egy Samsung np-r700 laptopom.
A hűtés hatékonyságát szeretném valahogy növelni, venti fordulatszám növelés vagy ilyesmi. (nem tom jó helyre írok-e).
Ugyanis a GPU most lett javítva és szeretném kímélni, most alaphelyzetben 55°C-os, terhelés alatt 70°C. Ezt úgy sikerült elérnem hogy szellőző nyílásokat vágtam a laptop aljára.
Ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm.

(#2929) csasaKKP válasza kodahckr (#2928) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Vegyél notebook hűtőt alá, jelentősen tudja csökkenteni a hőmérsékletet, és még csak farigcsálnod sem kellett volna...
[
Ventilátor fordulatszán növelés nem teljes megoldás, hibái a teljesség igénye nélkül: - feleslegesen hangosabb - rövidebb élettartam (elzajosodik a csapágy) - hamarabb elporosodó lamellák

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2930) csasaKKP válasza cofi8912 (#2926) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Osztom Mikisys véleményét, de az ebay-es megoldás is jó lehet, de a szerelést magadnak kell elintézni.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2931) kodahckr válasza csasaKKP (#2929) üzenetére


kodahckr
csendes tag

Milyen hűtőt ajánlanál? persze ésszerű áron belül, (kb. max. 10ezer ft.) mert van belőle gagyi is.
válaszodat előre is köszönöm.

(#2932) csasaKKP válasza kodahckr (#2931) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Valóban vannak, sajna elég sok. Általánosságban elmondható, hogy érdemes olyat venni, ami egy, de nagy átmérőjű vebtilátort (pl. 140 mm-es) tartalmaz. Ezek alacsony fordulatszám mellett nagy mennyiségű levegőt képesek megmozgatni, és a fordulatszámnak köszönhetően motorhang szinte nincs is, csak szélzaj. Noname cuccokat is érdemes kerülni.

Példa: [link]

olcsó, de jó lehet, nem látok rajta kifogást, talán nem olyan esztétikus, de kit érdekel

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2933) kodahckr válasza csasaKKP (#2932) üzenetére


kodahckr
csendes tag

köszönöm a segítséget.

(#2934) lj510126 válasza csasaKKP (#2924) üzenetére


lj510126
tag

https://www.youtube.com/watch?v=CUa4k7dkDgw

(#2935) horvi1993


horvi1993
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy NP350V5C-S03HU laptop. A probléma vele az, hogy pár napja első indításnál nem indul el a laptop, nem tölt be a bios. A képernyő sötét, nem világít, a bekapcsológomb viszont világít és a proci hűtő is elindul, meg még szabályozza is magát, hallani, ahogy melegedés közben feljebb állítja a fordulatot. Elindítani úgy lehet csak a laptopot, hogy bekapcsolom power gombbal, majd mikor nem tölt be a bios, akkor hosszan nyomva a power gombot (rövidre nem reagál), kikapcsolom a gépet, majd egyből ráindítok újra, ahogy kikapcsolt. Ekkor már hajlandó elindulni, és be is tölt a rendszer egyből.

Miért csinálhatja ezt? Látott már valaki hasonlót?

(#2936) seger válasza horvi1993 (#2935) üzenetére


seger
addikt

Ilyenkor rádugnék egy monitort, megnézni hogy a gép elindult-e. Mert lehet csak a kijelző világítása nem! Csak azért gondolom mert a proci hűtő szabályoz!

(#2937) horvi1993 válasza seger (#2936) üzenetére


horvi1993
csendes tag

Az volt az első dolog, amit próbáltam, de nem ad képet. Ramoknak sincs bajuk. Lehet, hogy a bekapcsoló gomb jumperével van valami, csak ahhoz meg hogy hozzáférjen az ember, le kell bontani a gépet. XD

(#2938) erahurka


erahurka
félisten

Gratulálok a Samsungnak, szépen tönkretette Win10 alatt a touchpad kezelését. Az a problémám, hogy ha kétszer koppintva rajtatartom az ujjam egy ablak szélén hogy áthúzzam máshova, ha felengedem az ujjam továbbra is mozgatja. Ezt eddig ki lehetett kapcsolni. Egyszerűen borzalmas, kezelhetetlen így az egész.

Van erre valami megoldás? Próbáltam keresni másik Elan drivert de nem találtam semmi értelmeset.

Köszi előre is! :R

(#2939) frovery válasza erahurka (#2938) üzenetére


frovery
senior tag

És ha a régit rakod rá, ami működött?

(#2940) horvi1993 válasza frovery (#2939) üzenetére


horvi1993
csendes tag

Nálam a görgetés nem megy touchpad-en. Ja, meg a halákártyát nem ismeri fel a win10. Mikor Realtek drivert fel akartam tenni rá, kiírta, hogy nem található hardver... :D

(#2941) erahurka válasza horvi1993 (#2940) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem semmi ilyen problémám nem volt, mindenhez talált a Win jó drivert. Feltettem az Intel update-es progiját hátha valami chipset cucc nincs femm, de minden oké. Touchpad driver is fenn van, az már nem az OS hibája hogy a Samsung egy szart rakott össze.

frovery: Most kipróbáltam, majd munka után újraindítom a gépet és kiderül. Most cakkumpakk nem lát touchpadet a gép :D

[ Szerkesztve ]

(#2942) csasaKKP válasza erahurka (#2941) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nonono, milyen touchpad-ed van? Márka, típus. Nekem Synaptics van, hibátlanul működik, pontosabban ugyanőgy, mint 8.1 alatt. Nem a Samsung írt szar Windows 10 drivert, hanem a touchpad gyártója.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2943) erahurka válasza csasaKKP (#2942) üzenetére


erahurka
félisten

Elan, de ehhez a Samsung írta a drivert. Legalábbis ha a beállításokban a touchpad-ra megyek, alul nem az Elan logója van betéve hanem a Samsungé.

Azon nem lepődöm meg, hogy nákad a Synaptics jól működik :)

(#2944) horvi1993


horvi1993
csendes tag

Én anno kifogtam egy olyan NP350V5C-t, ami már kezdésnek kinyírt 2 winchestert, de a laptopot nem cserélték ki, mondva, nincs baja. + mindig is voltak gondok a Windows indítással, meg felnyomott fényerőnél az ablakok, hát... mondjuk úgy, árnyképesednek. Samsungtól többet macskát se, az biztos. :D

(#2945) SZATA válasza erahurka (#2943) üzenetére


SZATA
senior tag

(#2946) pezoka


pezoka
csendes tag

Üdv.

Van egy Samsung N150 netbook-om. Ma elkezdte azt csinálni, hogy egyik pillanatról a másikra bekockásodott a kép (fotót csatoltam) és ezután csak a kikapcs gombra reagált. Induláskor a szokásos menü, csökkentett mód, vagy... stb. Az akksi feltöltve, táp nincs rá kötve. épp csak fájl műveleteket csináltam a gépen, semmi extra használat.
Valakinek valami ötlet?

(#2947) kodahckr válasza pezoka (#2946) üzenetére


kodahckr
csendes tag

Ha nvidia vga chip van benne vagy nvidia chipsetes akkor valószínű h az a baj. ha külső megjelentőről is ezt csinálja akkor szinte 100% h vga hibás. szakszerű ujramelegítés általában megoldja ezt a problémát. Esetleg ram baj lehet még,de erre nagyon kicsi az esély.

(#2948) Medh


Medh
csendes tag

Egy SAMSUNG NP550P7C Laptop játék közben miért sötétül el mindig?

A gépet fél éve kaptam használtan, eddig win8 volt rajta és addig csak néha jött elő, hogy játék közben (pl CS:GO) pár perc után szinte fekete lesz a kijelző. Fényerőt nem engedi a laptop állítani, vagyis nem reagál rá és mindig az újraindítás segít. Energiatakarékosságnál is kikapcsoltam, hogy menjen lejjebb a fényerő de akkor is folytatja ugyan úgy.

i7 proci és 8GB ram mellett nem hiszem hogy egy játék megártana neki.
Jelenleg Win10 megy a gépen ami hibátlanul fut de ez a jelenség most minden egyes alkalommal előfordul. Folyamatosan töltőn van, szóval nincs merülőben a gép.

Válaszokat előre köszönöm!

(#2949) csasaKKP válasza Medh (#2948) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem melegszik túl??? Ez a hibajelenség erre jellemző. Elporosodtak a lamellák és a hő nem tud távozni megfelelően, ezért a dGPU lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2950) frovery válasza csasaKKP (#2949) üzenetére


frovery
senior tag

Vagy esetleg driver is okozhatja win8 alatt. Sokszor 1-el régebbi driver is jobb lehet, mkint a legújabb.
Én ezt is kipróbálnám. Legújabb, majd régebbi felrakásával. :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.