Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2851) kislaszlo83 válasza seger (#2850) üzenetére


kislaszlo83
tag

Igen, szerelő mondta. Ennyire hiteles az info. Most már egyáltalán nem kapcsol be. Állítólag, a csúszkán van két láb vagy mi, ami csatlakozik, és az egyik letört, vagy mi :O :F
Szóval passz. De a faszültséget mutatja a kis lámpa, mármint azt, hogy be lett dugva a táp.

(#2852) seger válasza kislaszlo83 (#2851) üzenetére


seger
addikt

Hátha van olyan alkatrésze...

http://olx.hu/hirdetes/samsung-n150-ID36DKX.html

(#2853) Benjaminka


Benjaminka
csendes tag

Sziasztok van egy Samsung n145 plus notebookom és sajnos meg halt az aksija már csak áramról megy mennyi lehet egy új aksi bele?

(#2854) yourname válasza Benjaminka (#2853) üzenetére


yourname
csendes tag

Itthon vásárolva 13 eFt-tól kapható utángyártott. Ali-ról rendelve 20 usd körül kapható viszonylag jó értékeléssel (ez is utángyártott). Más típushoz rendeltem tavaly év végén, nem kellett vámot/áfát fizetnem, rá se kérdeztek. Az viszonylag jól működik, de az újkori üzemidőt nem tudja.

Kérdeznék én is:
Samsung np 300e5x notimon nem ír a dvd író (olvasni olvas). Az írásra betett dvd-nél a win7-el írva már az írás befejezésekor hibát jelez, az Ashampoo végigmegy, de aztán visszaellenőrizve megint írhatónak látja (persze akkor már nem írható). Ugyanebből a lemezből más gépen szépen megy az írás.
Linuxba átlépve ez a hibajelzés: a dvd író foglalt.

1) menthető ez még? Van valamilyen trükkje?

2) Ha nem menthető: ha veszek egy notiba való dvd írót, akkor a külső (dizájn) műanyagot lehet ezeken cserélni? Vagy csak ebbe a típusba valót lehet belerakni? Mondjuk hirtelen ezt találtam, ez jó lenne bele?

Szerk: a SIW nevű progi szerint SN-208 BB a dvd író típusa, ezt már nem forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#2855) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Tanácsra, tapasztalatra lenne szükségem. Van egy NP300-E5Z notebookom, Intel B950 proci van benne illetve egy 520mx videókártya 521mb dedikált rammal. Sajnos 1080p-s filmekben képes megdöbbenni a gép ha hdmin kiküldöm a képet tv-re. Gondolkodtam azon, hogy lecserélem a procit valami i5-ös procira. Mit ajánlanátok mit lenne érdemes belerakni, hogy gyorsabb és erősebb legyen, illetve hogy a gyári hűtő illetve hűtőborda egy komolyabb processzor hűtését is képes lenne megoldani? Intel HM65 chipset van benne, pl i5-2410m, 2450 vagy akár nagyobb is jó lenne? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2856) seger válasza yourname (#2854) üzenetére


seger
addikt

Több notebookot javítottam már. A Te tipusodat igaz nem! De eddig az előlapot mindig át tudtam cserélni!

(#2857) yourname válasza seger (#2856) üzenetére


yourname
csendes tag

Köszönöm!

(#2858) Ka8ta válasza szpal17 (#2426) üzenetére


Ka8ta
újonc

Látom, hogy nem nagyon pörög a topic, de gondoltam, hátha...

Szóval nekem is hasonló problémája van (na azért nem ilyen sűrűn) az ilyen típusú gépemnek, rendszeresen kékhalálozik. Érdeklődnék, hogy sikerült-e valamit csinálni vele.

(#2859) Mikisys válasza igmond (#2855) üzenetére


Mikisys
őstag

A processzor cseréje önmagában nem oldja meg a problémádat.
Nem térülne meg, esetleg más jellegű hibák is felléphetnek.
Inkább a rendszert kellene tisztába tenni, beállításokat átnézni, különösen a video lejátszás-képkezelés tekintetében. Eltérő formátumok, felbontások okozhatnak meglepetéseket, tehát ezeket előbb ki kell szűrni, átkonvertálni, hogy megfelelő legyen a lejátszás.
Sok sikert hozzá.

Üdv!

(#2860) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Samsung np350v5c lapos, bármit állitok be bootba (olvastam mindent, secure boot ki, csm os meg uefi legacy os, semmivel nem indul), nem inditja se a rajta lévő rendszert, se a telepitöt. Találkoztatok már ilyesmivel, mi lehet a gond?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2861) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#2860) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha a secure boot-ot engedélyezem, akkor nem látja a HDD-t. Még ennyi infót találtam most.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2862) ruzsass válasza gordonfreemN (#2861) üzenetére


ruzsass
tag

Bekapcsoláskor F10-el sem tudod kiválasztani, hogy miről bootoljon?

(#2863) gordonfreemN válasza ruzsass (#2862) üzenetére


gordonfreemN
addikt

de és akkor el is indul. ehhez az uefi legacy os-t kell kiválasztanom.
szóval az a baj, automatikusan nem indul se secure boot-tal se igy :?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2864) seger válasza gordonfreemN (#2863) üzenetére


seger
addikt

Ez egy működő rendszer volt és most jött a hiba?

(#2865) gordonfreemN válasza seger (#2864) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Anyam megprobalt telepiteni es paff.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2866) seger válasza gordonfreemN (#2865) üzenetére


seger
addikt

Most került hozzám egy samsung note. Nem tudok beállítani bios-ban boot sorrendet. Mintha nem látná a hdd-t. Pedig arról próbál boot-olni de javítani nem tudja magát. Hdd-t külső házba raktam és megnéztem mi van vele. A hdd-n látszólag minden rendben, megvannak a particiok, viszont az rendszer particion csak egy windows mappa van és egy recovery file.....
Érdekes. Este nekiesek mit tudok kezdeni vele....

(#2867) gordonfreemN válasza seger (#2866) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nalam az MBR és GPT volt a ludas, ez a noti csak a GPT-vel tud automatikusan vagyis a secure boot-tal indulni. Bootolni másrok (USB stb) pedig csak az F10 nyomogatásával előhozott boot menüvel múködött

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2868) valaki_xy


valaki_xy
tag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy NP350V5C-A03HU laptopja. Már nagyon kezdett neki belassulni, szóval megpróbálta a gépházban a Windows újratelepítése opciót. Szépen meg is csinálta neki, visszaállt 8.1-ről 8.0-ra a rendszer, Office-on és Chrome-on kívül semmit nem telepített, de így se lett jobb neki.

Ennyire gyenge lenne a hardver? Vagy egy tiszta telepítés lemezről megoldaná? Esetleg hardveres hiba? Ha valakinek van ötlete, legyen szíves írjon!

(#2869) lsc válasza valaki_xy (#2868) üzenetére


lsc
nagyúr

Ott valami beállítási vagy hardverhiba lesz, olyasmi gépem van, semmi gond nincs vele. Akkor lelassulhat nagyon ha a bioszban vagy samsung segédprogramban a csendes mód van beállítva, akkor nem pörög föl a proci. Nyűg lehet a vinyóval, azt is meg kellene nézni valami tesztprogival.

Az élet kegyetlen .

(#2870) seger válasza valaki_xy (#2868) üzenetére


seger
addikt

Jobban járna ha recovery-t indítana és onnan állítaná vissza. Adatok elvesznek!!!

(#2871) valaki_xy válasza lsc (#2869) üzenetére


valaki_xy
tag

és (#2870) seger

Köszönöm, majd megpróbálom!

(#2872) radgyulaba


radgyulaba
tag

Hello, a lányomnak van NP300E5Z-laposa és a mikrofonja megment, a tegnap széjel szedtem de a mikrofont sehogy sem tanáltam,de néhányxor leverte a főldre és mostanság durván melegszik a procinál,ott van 1 venti vajon ha bekapcsolom nem forog ,ahogy kiszedtem megis takaritotam de borzasztoan lassu az én gépemhez visszonyitva[adatlap],igaz az alaplappot nem piszkáltam,orditoan sok csavar van benne.

Ford Mondeo 1995

(#2873) Csorbi válasza radgyulaba (#2872) üzenetére


Csorbi
addikt

És mi a kérdés? :DDD

(#2874) radgyulaba válasza Csorbi (#2873) üzenetére


radgyulaba
tag

Szia,hogy hol van a mikrofonja?

Ford Mondeo 1995

(#2875) DeltaPower válasza radgyulaba (#2874) üzenetére


DeltaPower
őstag

A bal oldali ctrl alatt.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2876) radgyulaba válasza DeltaPower (#2875) üzenetére


radgyulaba
tag

Kőszi szépen,akkor majd ujbol kiszerelek mindent ,mert nagyon meleg a proci ,ezt is lehet ujra pasztázni mint az asztaliakat?

Ford Mondeo 1995

(#2877) DeltaPower válasza radgyulaba (#2876) üzenetére


DeltaPower
őstag

Persze hogy újra lehet, de azt gondolom sejted, hogy ezt sokkal nehezebb szétszedni mint egy asztalit. :D

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2878) radgyulaba válasza DeltaPower (#2877) üzenetére


radgyulaba
tag

Hát már meg tapasztaltam a sok csavarokat,kell neki 1 szép délután,de majd lesz valahogy ,jah és még valami,a feleségemnek vennék egy uj lapost de csak netre kénne ,dual v. quad celeron is elég szerintem,ha tudtok valami jot akkor mondjátok?

Ford Mondeo 1995

(#2879) Mikisys válasza radgyulaba (#2878) üzenetére


Mikisys
őstag

Netezéshez elég egy B950-es verzió, vagy maximum egy i3-as processzorral szerelt gép.
Celeront hanyagold, az azért nem mindig elég a mai video-nézegetős-zenelejátszós dolgokhoz.
-
Ha nagyon melegszik a processzor, akkor lehet hogy a tápellátása is beteg, tehát "pasztázás" előtt végig kellene vizsgálni a környezetében lévő néhány alkatrészt, a púpos elektrolit-kondenzátorokat pedig ki kell cserélni.
Ha ez nem járható, akkor inkább szervizt javasolok megkeresni a jelenséggel, javítással.

Üdv!

(#2880) radgyulaba válasza Mikisys (#2879) üzenetére


radgyulaba
tag

Kőszi szépen,tehát akkor nem elég 1 celeron,csak már B950-et már nem nagyon kapok,igaz majd később veszem meg, mert az asztalibol hiányzik még a videokártya. A laposat meg majd széjel szedem ujbol és megnézem a kondikat ,értek hozzá mert régen Tv-et javitotam,de az is lehet hogy mintha nem menne a ventije ,semmit nem fuj ki.

Ford Mondeo 1995

(#2881) seger válasza radgyulaba (#2880) üzenetére


seger
addikt

A ventit hallani kellene ha megy. Ha hallod de nem fúj semmit akkor lehet a sok por összeállt és egy függönyt képez a hűtőborda előtt. Sok ilyet láttam már!

(#2882) radgyulaba válasza seger (#2881) üzenetére


radgyulaba
tag

Azt már ki lett takaritva ,most azon agyalok hogy hogyan tudom megnézni hogy forog-e a venti,valahogy be kénne kapcsolni széjel szedve.

Ford Mondeo 1995

(#2883) Mikisys válasza radgyulaba (#2880) üzenetére


Mikisys
őstag

Rendben, csak óvatosan, az ESD-re figyelni kell. (Elektroszatikus feltöltődés-kisülés veszélye.)
Ha ventillátor hiba van, akkor tegyél bele újat, ha megérdemli a gép. Külső tápról ellenőrizhető a ventillátor, hogy forog-e megfelelően. Hőérzékelőt is be kell pasztázni, a processzor alatt, az közli a ventillátor-vezérlővel, hogy fújjon.
Sok sikert!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#2884) radgyulaba válasza Mikisys (#2883) üzenetére


radgyulaba
tag

Ok,kőszi.De mi az a ESD és hol tanálom?

Ford Mondeo 1995

(#2885) radgyulaba válasza Mikisys (#2883) üzenetére


radgyulaba
tag

Megértetem ,csak megzavartak irás kőzben.

Ford Mondeo 1995

(#2886) func93


func93
senior tag

sziasztok.
Kis segitseg kellene most raktam ujra az noc530u3c notim es a legelso resi utan ez var:

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2887) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

adott egy samsung noti, amin a zsanér rész teljesen megadta magát, fogalmam sincs, hogyan mehetett ennyire szét normál használat mellett.

mutatom:

hová érdemes fordulni ilyen problémával?
nem garis, szóval bármilyen megoldás érdekel.

köszi,
red

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#2888) seger válasza redbiro (#2887) üzenetére


seger
addikt

Ez np530... ? Komplett keretet kellene venned zsanérokkal.

(#2889) redbiro válasza seger (#2888) üzenetére


redbiro
őstag

535u

teljesen értetlenül állok a jelenség előtt, fél év alatt lett a makulátlan állapotból ez. :(
ahogy nézem a zsanér adta meg magát, és mivel nem forog a fém merevítés egyszerűen kifordult a műanyag keretből.

hol lehet ilyet venni?
csak ebay?

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#2890) seger válasza redbiro (#2889) üzenetére


seger
addikt

Valaki nemrég mondott nekem eladó komplett fedőt kijelző nélkül. De elég húzós áron mondták. Valami 25ezer.....
Ebay tuti olcsóbb....

(#2891) redbiro válasza seger (#2890) üzenetére


redbiro
őstag

ebayen is kb annyi.:)
ki mondta?

it never gets easier, you just go faster

(#2892) DeltaPower válasza redbiro (#2891) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ilyet keresel?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2893) redbiro válasza DeltaPower (#2892) üzenetére


redbiro
őstag

szerintem igen.

viszont azt sejtem, hogy egy ilyen is fog kelleni hozzá.

az a baj, hogy én nem merek hozzányúlni már, szóval kellene valaki aki dekódolja a pontos hibát és csak utána állnék neki rendelgetni.

van valami ötletetek megbízható szerelőre?

it never gets easier, you just go faster

(#2894) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Sziasztok
Van valakinek ötlete samsung laptopra windows 10 telepítéshez?
Nekem egy RV511 laptop van, és a windows logó után nem akar továbbmenni. Sok külföldi oldalt elolvastam, és ez a hiba mindenhol előjön, viszont megoldást sehol nem igazán találtak rá. (Szinte majdnem minden bulid elérése esetén megpróbálom)
Remélem itt is van valaki aki megpróbálkozott a windows 10 telepítésével.
Szeretném feltenni de már megőrjit, hogy nem engedi.
Köszönöm ha valaki válaszol.

(#2895) Mikisys válasza CsabaTompa (#2894) üzenetére


Mikisys
őstag

Inkább telepíts egy Win7-et, az megbízhatóan megy rajta.

Üdv!

(#2896) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Samsung NP300ESC-A0BDE laptophoz VGA drivert keresek. A proci i3-2328M elvileg HD3000. Egy 2012.03.26. driver van a gépen 8.15.10.2712. Win7 64bit.
Frissebb vajon nincs hozzá?
Ezt találtam de nem tudom mobil procikhoz fel lehet e tenni... [link]

(#2897) Breeze


Breeze
aktív tag

üdv

hogy lehet az, hogy a samsung honlapján nem taláni bios-t egy samsung NP-350V5C notebookhoz? :U

(#2898) ruzsass válasza Breeze (#2897) üzenetére


ruzsass
tag

Felrakod a Samsung Software Update-t akkor automatikusan megkeresi és felajánlja, hogy letöltheted és fel is rakja, de külön fájlba le is tudod menteni. Ehhez típushoz(NP-350V5CS02Hu) biztos, hogy van BIOS frissítés, mert nemrég frissítettem én is.

[ Szerkesztve ]

(#2899) d@minator válasza d@minator (#2896) üzenetére


d@minator
addikt

Felraktam az Intel oldaláról a 2015-ös "VGA" drivert (HD3000) és megy minden.

(#2900) wonxFF20


wonxFF20
újonc

üdv. :D van egy elég nagy problémám, máshol nem találtam választ.
Van egy Samsung NP300E5C márkájú laptopom. A gond az, hogy újra akartam telepíteni, viszont az usbt nem ismerte fel, így hát józan paraszti ésszel rá akartam erőltetni, hogy csak az usbről tudjon bootolni. Ezzel még nem is lenne baj, hiszen ettől függetlenül bekéne tudni hozni a biost meg egyebeket. De sajnos semmi. Bekapcsolom a gépet, kidobja a samsung logót, majd 3mp múlva leáll. f2 f5 f8 f10 f12 del.. mindent próbáltam nyomogatni. ismerősöm ajánlotta, hogy vegyem ki az alaplapból az elemet, így cmos reset lesz. nos ez sem oldotta meg a problémát.. valakinek valami ötlete??

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.